JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

General Off Topic - Podróże, wycieczki

wiesiekt1 - 2011-12-11
Temat postu: Podróże, wycieczki
Zapewne wielu z was lubi podróżować i zwiedzać obce kraje. Opisujcie jakie ciekawe miejsca na świecie zwiedziliście i co polecacie odwiedzić. Obojętnie, czy są to wyprawy samochodem 8-) czy samolotem, autokarem, promem. Oczywiście fotki ciekawych miejsc bardzo wskazane.
TAT4R - 2011-12-11

Na łikend byłem w Czechach, miejscowość Adrspah. Naprawdę zajebiście! Skalne miasto, piękne widoki. Polecam
Cino - 2011-12-11

Ja uwielbiam z żoną podróżować. Jak dotąd chyba najciekawsza podróż to była KUBA w ubiegłym roku. Jeśli chodzi o europę to byliśmy w wielu miejscach i chyba najbardziej podobała mi się Kreta.

Ja lubię aktywny wypoczynek, czyli zwiedzanie od rana do wieczora i ewentualnie jeden/dwa ostatnie dni na leżakowanie przy basenie.

Nie polecam Fuerteventury jeśli ktoś lubi zwiedzać. 2 dni i objechana była cała, nie ma co tam zwiedzać, ale przyjemnie poleżeć na piaszczystych plażach.

gaseb - 2011-12-11

PORTUGALIA:
Figueira da Foz - plaża szerokości 500m, fajne klimatyczne miasteczko


Lizbona - dużo by pisać


Sintra (koło Lizbony) - extra miejsce, stare zamki, piękne widoki


Fatima



HISZPANIA:
Madryt - dużo do zwiedzania ale strasznie głośne miasto


Marbella - do zobaczenia extra stare miasto w centrum nowoczesnego "kurortu"


Granada - piękny stary arabski zamek Alhambra, wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO


Ronda - miasto na skałach, po prostu trzeba zobaczyć!


Toledo - zamek i stare miasto



FINLANDIA - bardzo ładny kraj, spoko ludzie, extra drogi i piękne widoki.


MAROKO - fajna odskocznia od cywilizacji hahahaaa, dla odważnych :mrgreen:

W nocy nawet ładne się to miasto wydaje

ale w dzień jest całkiem inaczej :)



MEKSYK:
Cancun - extra miejsce na wypoczynek, olbrzymie dyskoteki i ładna plaża


Chichén Itzá - miasto założone przez Majów około 450 roku.


Tulum - miejsce położone na 12-metrowym klifie Morza Karaibskiego, jedna z atrakcji turystycznych Wybrzeża Majów



USA:
Wiele zajebistych parków narodowych i miast zachodniego wybrzeża zobaczyłem podczas pobytu w usa. Stany które miałem okazję zobaczyć to, California, Nevada, Oregon, Arizona, Utah, Nowy Meksyk.


Utah - Zion Park


Utah - Bryce Canyon Park



Nevada - Pokaz Balonów


Berkeley - California - Uniwersytet



Sacramento - Stare Miasto


Sacramento - Siedziba Gubernatora


San Francisco - Centrum




Widok na Alkatraz - San Francisco


Most Golden Gate - San Francisco


Most Bay Bridge - San Francisco


Park Japoński - San Francisco


Santa Cruz - California


Nevada / California - Jezioro Tahoe i góra Mount Rose
Najlepsze miejsce gdzie jeździłem na nartach, rewelacyjny widok.


Las Vegas - Sylwester 2004 roku



Gdzieś w parkach narodowych Californii i Arizony





Lassen Volcanic Park - California



Nowy Meksyk - White Sands National Monument


Jezioro Tahoe - California





Arizona - Park Narodowy



SYRIA - 2 klasa podstawówki, pięć osłów, jeden z Polski :mrgreen:



(edit: dodałem wszystkie moje zdjęcia z tematu do jednego postu)

wiesiekt1 - 2011-12-11

Dawajcie fotki z waszych podróży

Ja byłem ostatnio na Bawarii i Tyrolu. Świetne krajobrazy. Oczywiście pojechałem tam swoją Hondą
Później zapodam kilka fotek

TrOuBLE - 2011-12-11

CR-Z w Sarajewie:




Niesamowite miejsce, polecam.

cfaniak - 2011-12-11

Paryż i Rzym w zeszłym roku. Polecam jedno i drugie miejsce, na zwiedzanie trzeba jechać na co najmniej na 4-5 dni. Widoki, zabytki mistrzowskie, polecam muzea Watykańskie!!! Jak by ktoś chciał jakieś rady na temat wyjazdu to walcie śmiało.
Deox - 2011-12-11

TrOuBLE masz więcej fotek, fajna i nietypowa sesja?
gaseb - 2011-12-11

Rzym mamy z żoną w planach na przyszły rok, bede sie cfany pewnie odzywał.
TrOuBLE - 2011-12-11

Deox napisał/a:
TrOuBLE masz więcej fotek, fajna i nietypowa sesja?

Niestety nie za dużo:(. Poniżej jeszcze kilka fotek z Bośni + kilka moich ulubionych z Chorwacji.
Bośnia:



Chorwacja:



Deox - 2011-12-11

Świetne, poleci na główną. :-)
wiesiekt1 - 2011-12-11

Ja na początek wrzucę kilka fotek z Bawarii








Muszę wspomnieć, że zwiedziłem również Finlandię zimą (wszędzie dookoła biało), Danię, Austrię w okolicach Wiednia, Bratysławę, Szwajcarię, Liechtenstein, Francję południową (Lazurowe Wybrzeże), Andorę, Korsykę. A wcześniej krótko po ślubie wycieczka do Włoch (Asyż, Florencja, Rzym, Watykan, Monte Caasino, Wenecja). Oczywiście prócz Włoch to wszystkie wyprawy odbyłem moją Hondą. W kolejnych postach pokaże fotki z tych wypraw

cfaniak - 2011-12-11

gaseb napisał/a:
Rzym mamy z żoną w planach na przyszły rok, bede sie cfany pewnie odzywał.


No problem, a kiedy masz zamiar lecieć?? Ja byłem w listopadzie i klimat rosnących mandarynek na forum Romanum piękna sprawa, Ja mam zamiar lecieć jeszcze raz do Rzymu ale na 100% już w wakacje, do Ostii rzut kartoflem, a popluskać się w morzu Śródziemnym zawsze spoko. ;)

gaseb - 2011-12-11

wiesiekt1 napisał/a:
Muszę wspomnieć, że zwiedziłem również .... Austrię w okolicach Wiednia ... Szwajcarię, Liechtenstein, ... A wcześniej krótko po ślubie wycieczka do Włoch (Asyż, Florencja, Rzym, Watykan, Monte Caasino, Wenecja).
hahahaaa też byłem w tych miejscach tyle, że przed 2000r a wtedy nie miałem cyfrówki. Rzym mi się bardzo podobał dlatego chce tam jechać jeszcze raz.


cfaniak napisał/a:
No problem, a kiedy masz zamiar lecieć?? Ja byłem w listopadzie i klimat rosnących mandarynek na forum Romanum piękna sprawa, Ja mam zamiar lecieć jeszcze raz do Rzymu ale na 100% już w wakacje, do Ostii rzut kartoflem, a popluskać się w morzu Śródziemnym zawsze spoko. ;)
jeszcze dokładnie nie wiem kiedy ale na pewno nie w sezonie bo za gorąco. w hiszpanii byliśmy wrzesien/pazdziernik i było idealnie na zwiedzanie a i na plazy tez mozna bylo sie poopalac.
Paco - 2011-12-12

Ja od siebie polecam bawarskie zamki Hohenschwangau i Nauschwanstein jesli ktoś wybiera się do austrii lub włoch, to można po drodze zajrzec!
BTW Wiesiu, widzę,że byłęs w Monachium :) mieszkałem 3km od tego stadionu
Trouble gdzie dokłądnie byłeś w Chorwacji? ja planuję wyjazd w przyszłym roku i szukam czegoś ciekawego. Na razie mam w planach Novigrad

Cino - 2011-12-12

TrOuBLE świetne zdjęcia CR-Z ! Wieczorem postaram się powrzucać trochę zdjęć bo teraz nie mam do nich dostępu .
Emre - 2011-12-12

ja polecam Amsterdam... :mrgreen:

KLM - 1,5 h i jesteś na miejscu... :-)

kilka zdjęciówek (jak wrócę do domu to postaram się jeszcze coś wrzucić)...











8-)

p0lish - 2011-12-12

Ja zapodam kilka fotek pomieszanych może.
Nie widziałem jeszcze 5% tego, co chciałbym zobaczyć, ale staram się sukcesywnie powiększać kolekcję wrażeń.

Amsterdam. Tylko 4 dni. Moim skromnym zdaniem najładniejsze miasto w jakim byłem.
Świetni ludzie, luźna atmosfera. Przejażdżka rowerem wieczorową porą po dobrym lolu bezcenna.




Kreta. Tylko tydzień. Najlepsze miejsce na letni wypoczynek z tzw budżetem. Blisko, fantastyczni ludzie, świetne widoki, ładne plaże. Polecam przed sezonem - początek czerwca. Wyspa jeszcze nie jest zadeptana, zielona. Nie warto marnować czasu na ruiny.



Dolomity. Warto pojechać RAZ i nigdy nie mieć chęci na stanie w kolejce na wyciąg po 10min zjazdu u nas w kraju. Kameralne włoskie miasteczka, fantastyczna architektura, super żarcie.



Egipt. Ulubiony cel podróży Polaków. Mnie najbardziej zachwyciło to, co było pod wodą bo ogólnie to bieda i syf. Zdecydowanie wrócę jak zrobię papiery na nurkowanie.



Chorwacja. Moje 1sze zagraniczne wakacje zaraz po studiach. Było tanio, tanio. 14 dni, 8 wycieczek. KAŻDY powinien zrobić objazdówkę po tym kraju. Przy okazji warto zobaczyć Mostar. Kraj, który ma bardzo dużo do zaoferowania. Niestety obecnie koszmarnie drogo w porównaniu z 2005.





Dominikana. Podróż poślubna. Przepiękne, puste plaże. Dzika przyroda, wspaniałe widoki, super woda, przemili ludzie w hotelach. Niestety poza hotelami i miejscami uczęsczanymi przez turystów bieda, cwaniactwo, syf, mało przyjemnie. kraj 3go świata. Za te homary daliśmy $10. Szok.





rdk - 2011-12-12

Ja również lubię podróżować i jak młody podrośnie to na pewno ogarniemy jakieś wypady

Byłem w Danii, Szwajcarii, no Niemcy ofkors, Francja [piękne miasteczka w górach, trochę zobaczyłem Lyon'u], Czechy [narty], Słowacja i Austria to przejazdem w sumie, Włochy [Rzym, Wenecja, Florencja i kilka innych, delfinarium w Rimini, dyskoteka na statku 8-) i kilka innych miejsc].

TURCJA
Później długo nic i pierwsza podróż z obecną żoną do Turcji w której zakochałem się od razu i na pewno tam wrócimy, Półwysep Bodrum, fajne miasteczka, oczywiście Pammukkale, wyprawa statkiem po zatokach, no generalnie fantastyczni ludzie, piękne okolice. Do drinów po Limonki chodziliśmy za hotel do ogrodu :kul: świetny hotel [Kriss Hotel] rewelacyjna obsługa, bardzo mały Hotel, 3 budynki w każdym po 8 pokoi więc mega kameralnie, mały basenik, jeden bar - byliśmy dwa tygodnie to w drugim tygodniu szef kuchni o dźwięcznym imieniu Ekrem, robił na obiad to co sobie zażyczyliśmy :mrgreen: mały tego - chodziłem z nim do kafejki internetowej i pisałem mu po polsku maile do lasek które poznał w Hotelu :lol:

później napiszę dalszą część podróży - choć dużo tego nie było :-)

Wiseguy - 2011-12-12

Do Holandii jadę na sylwestra, zawsze tylko przejazdem byłem a teraz trochę pozwiedzam.
Generalnie to polecam Szwecję czy Norwegię, super kraje by wyluzować, duży spoko ludzie bardzo mili, piękna przyroda. Jeżdżę do Skandynawii co roku od 10 lat.

wiesiekt1 - 2011-12-12

Południowa Francja - naprawdę warto zobaczyć ten przepych na Lazurowym wybrzeżu, przy niektórych Hotelach na plaży była "złota" woda

Na początek Chamonix, to oczywiście Alpy




Grand Canion du Georges, takich kanionów w okolicy było kilka, świetna jazda serpentynami





Monaco i inne miejsca Lazurowego Wybrzeża









Marsylia




Avignion




Góra Mount Ventoux, morderczy podjazd, co roku jest tam meta jednego z etapów Tour de France



Roussilion kolorowe skały



oraz inne miejsca z południowej Francji






Andorra


Pit - 2011-12-12

Tyle jest ładnych miejsc na świecie, a my mieszkamy w Polsce. :ugh:
Hikiel - 2011-12-12

Limon napisał/a:
Tyle jest ładnych miejsc na świecie, a my mieszkamy w Polsce. :ugh:




Cudze chwalicie, swego nie znacie ;) U nas też jest co oglądać ;)

Pilar - 2011-12-12

p0lish napisał/a:
Amsterdam. Tylko 4 dni. Moim skromnym zdaniem najładniejsze miasto w jakim byłem.
Świetni ludzie, luźna atmosfera. Przejażdżka rowerem wieczorową porą po dobrym lolu bezcenna.


x2
Piękne miasto tylko czasem troche brudno i śmierdzi :mrgreen: Chętnie bym sie wybrał jeszcze raz :oops:

Paco - 2011-12-12

W Amsterdamie byłem tyko na RLD :D , ale rotterdam zwiedziłem znacznie lepiej. Generalnie strasznie podoba mi sie na wsi w holandii, te domki, pastwiska i wszechobecne kanały świetnie sie komponują.
p0lish - 2011-12-12

Limon napisał/a:
Tyle jest ładnych miejsc na świecie, a my mieszkamy w Polsce. :ugh:


nie wiem co palisz, ale podziel się

Emre - 2011-12-12

z racji wykształcenia mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi bogactwo i różnorodność krajobrazu to wiele krajów może nam zazdrościć... zabytków i przeróżnych urokliwych miejscowości też mamy pod dostatkiem...
MeHow - 2011-12-12

... np: Mszczonów i RETROSPEKCJA :D

:lol:

Gumka23 - 2011-12-12

Fotek nie mam, ale bardzo milo wspominam Skandynawie. Bylem kilka dni w Danii w Kopenhadze, ktora jest przepieknym miastem, ale jeszcze bardziej podobalo mi sie w Szwecji gdzie bylem 2 tyg. najpierw w Stockholmie- najpiekniejsze miasto jakie mialem okazje zobaczyc, a pozniej na polnocy Szwecji zaraz pod kolem podbiegunowym- Lulea i Pitea gdzie mieszkalem w Laponskiej wiosce i spalem w tipi pod skorami reniferow. A w dzien latalo sie skuterami snieznymi po zamarznietych jeziorach (az sie skonczylo paliwo ;) ). Niezapomniane wrazenia.

Swietna panuje tam atmosfera.. ludzie uprzejmi, jakby tacy bardziej na luzie.

Z blizszych wycieczek to narty w Czechach, Slowacja, Niemcy (Berlin, Poczdam).

Z wycieczkowych marzen to od zawsze Sycylia... jak tylko czas na to pozwoli to zreazlizuje marzenie.

Emre - 2011-12-12

z przyziemnych opcji, w najbliższe wakacje bardzo bym chciał zwiedzić Norwegię...

a generalnie marzy mi się taki miesięczny trip kamperem po Europie... 8-)

wiesiekt1 - 2011-12-12

Emre napisał/a:
z przyziemnych opcji, w najbliższe wakacje bardzo bym chciał zwiedzić Norwegię...


Moim marzeniem też jest Norwegia, najchętniej to pojechałbym przez Finlandię na Nordkap i wróciłbym przez norweskie fiordy do domu

Mrk-WX - 2011-12-12

Emre napisał/a:

a generalnie marzy mi się taki miesięczny trip kamperem po Europie... 8-)


Ja coś takiego uskuteczniam co roku od 3 lat 8-)

Pierwszy był najlepszy - 3 tygodni po zachodniej Europie 27-letnim kamperem, w którym nie działało nic prócz silnika i hebli :lol:

Rimini - Nicea - Cannes - Monte Carlo - Saint Tropez - Barcelona - Callea - Bilbao - San Sebastian - Lacanau Ocean - Paryż - Amsterdam

Rok później tylko 2 tygodnie po tych wypoczynkowych miejscach, bez zwiedzania - Saint Tropez - Biarritz - Lacanau Ocean

No i w tym roku po Bałkanach:

Budapeszt - Chalkidiki - Albania - Czarnogóra - Makarska - Split - Banja Luka

Wszystkim polecam taki sposób podróżowania, bo za małą kasę (przykładowo za pierwszy trzy tygodniowy trip zapłaciłem koło 2300-2500zł za wszystko) można zobaczyć kawał świata. Chyba, że ktoś ceni sobie komfort ponad wszystko, więc nawet niech nie planuje, szkoda czasu.

rdk - 2011-12-12

Norwegia fajny kraj do zwiedzania ale do życia to ztcw to jakiś dramat.
Na Sycylii mam znajomą i zaprasza nas co roku, ale jakoś nigdy nie pasuje.


Kolejna moja podróż to EGIPT, nie wiem czemu ale podobają mi się te kraje arabskie, ciężko w sumie powiedzieć czemu. Przy okazji wizyty w Egipcie pojechaliśmy na wycieczkę do Jerozolimy i Palestyny, niesamowite wrażenia, w ogóle Izrael to fajny kraj, szkoda że ludzie tam mieszkający odrzucają od siebie :roll: standardowo Kair, byłem w piramidzie i na jedną nawet wszedłem zrobić sobię sweet focię, ale mnie policjant upomniał :lol:
Źle wspominam bo mi się ostro żona rozchorowała w Egipcie aż wylądowaliśmy w klinice [na szczęście prywatnej] chwile grozy przeżyte, później już tylko lepiej.
Generalnie jestem fanem leżenia, odpoczywania, picia, etc. :mrgreen:

W związku z tym, że arabskie kraje są fajne pojechaliśmy do MAROKO, masakra - arabów mam dość na dłuższy czas :lol: mieszkaliśmy w Agadirze [600k ludzi] plaże publiczne, woda zimna [ocean], kilka km dalej port więc waliło rybami [ale to zależało od dnia] słońce potrafiło wyjść dopiero o 16 czasami [co mnie akurat bolało bo lubię się smażyć] także pod tym względem słabo, ale plac Jemaa el fna wynagrodził wszystko, chodzenie po tych uliczkach gdzie nie było turystów a sami arabowie którzy patrzyli na mnie jak na jakiegoś intruza powodowało ciarki i strach że zaraz mnie porwą dla okupu :roll:
Natomiast kupowanie owoców na targu miejskim, picie soku ze świeżych pomarańczy, wizyta w tych wszystkich miejscach wynagrodziła taką sobie pogodę jaka panowała nad oceanem.

p0lish - 2011-12-12

Mrk-WX, masz jakiś dobry namiar na wynajęcie kampera? sam bym pojeździł....
Mrk-WX - 2011-12-12

Ten kamper, o którym pisałem niestety został sprzedany :(

W tym roku wynajelismy busa do 9 osob, też daje rade.

Sivus - 2011-12-12

wiesiekt1 napisał/a:
Emre napisał/a:
z przyziemnych opcji, w najbliższe wakacje bardzo bym chciał zwiedzić Norwegię...


Moim marzeniem też jest Norwegia, najchętniej to pojechałbym przez Finlandię na Nordkap i wróciłbym przez norweskie fiordy do domu


a już myślałem że tylko mnie na ciągnie na mroźną północ :lol:

Bartek! - 2011-12-12

Gumka23 napisał/a:

Z wycieczkowych marzen to od zawsze Sycylia... jak tylko czas na to pozwoli to zreazlizuje marzenie.


Gumek Sycylia fajna ale na pewno nie w lipcu/sierpniu, wtedy jest tam tak masakrycznie gorąco, ze odechciewa się wszystkiego.

też lubię podróże. Europa już prawie cała zjeżdżona. moje marzenie to ameryka południwa, uwielbiam ten kontynent :mrgreen: , podróż koleją trans syberyjską oraz chiny i indie.
oraz tak jak Emre własny kamper i heja.

Gumka23 - 2011-12-12

Heh... jak bede mial wolne w lipcy sierpniu, to chyba nie bede wybrzydzal ;D
cfaniak - 2011-12-12

U mnie też Sycylia jest w czołówce min. z Istambułem. ;-) A co do kampera to mam tak samo...... może jakiś wspólny wypad....??? ;-)
Bartek! - 2011-12-12

cfaniak napisał/a:
U mnie też Sycylia jest w czołówce min. z Istambułem. ;-) A co do kampera to mam tak samo...... może jakiś wspólny wypad....??? ;-)


ja jestem jak najbardziej chętny :mrgreen:
o Istanbule moja Gosia by Ci poopowiadała bo mieszkała tam 3 miesiące, zachwycona jest bardzo!

Gumek, pewnie że nie, tylko tak Ci wspominam bo ukrop jest niemiłosierny

Sivus - 2011-12-12

Ten pomysł z kamperem jest mega. chyba każdy o czymś takim marzy :lol:
bardzo chciałbym pojechać do Afryki, pozwiedzać Amerykę Południową i np. Chorwację żeby tak się pobawić

8-)

Emre - 2011-12-12

Michał, Bartek, co do eurotripu to ja jestem jak najbardziej za... serio, serio... 8-)
Bartek! - 2011-12-12

Emre napisał/a:
Michał, Bartek, co do eurotripu to ja jestem jak najbardziej za... serio, serio... 8-)


ja też mówię serio serio 8-) taka wyprawa to była by zajebista rzecz :D
dograć parę kwestii i można by było ruszać na podbój Europy :shock:

TrOuBLE - 2011-12-12

Paco napisał/a:
Trouble gdzie dokłądnie byłeś w Chorwacji? ja planuję wyjazd w przyszłym roku i szukam czegoś ciekawego. Na razie mam w planach Novigrad


Byłem na samym południu (Dubrovnik), głównie ze względu na późną porę - koniec września i tam była najładniejsza pogoda. Blisko do Bośni i tamte okolice Chorwacji też bardzo mi się podobały. Niedaleko w miejscowości Mali Ston jadłem kolację z niesamowitymi owocami morza. Gorąco polecam: http://www.ostrea.hr/en_restorani.html


Cino napisał/a:
TrOuBLE świetne zdjęcia CR-Z !


Dzięki:)

Pankracy - 2011-12-12

Niedawno na JM był, odnośnie Eurotripu Busem
Opcja jest naprawdę świetna i z tego co czytałem w komentarzach, to jeśli się kupi Bus'a, troche go przygotuje, pojedzie i po powrocie sprzeda, to wychodzą pieniądze rzęczu 750zł/od łebka, jeśli jest 6-7 osób, więc nic tylko jechać :D

cfaniak - 2011-12-12

Cytat:
ja też mówię serio serio 8-) taka wyprawa to była by zajebista rzecz :D
dograć parę kwestii i można by było ruszać na podbój Europy :shock:


Jestem do tego!!! Kwestia ile osób, czy potrzebny od razu kamper czy bus styknie.

Pit - 2011-12-12

p0lish napisał/a:
Limon napisał/a:
Tyle jest ładnych miejsc na świecie, a my mieszkamy w Polsce. :ugh:


nie wiem co palisz, ale podziel się

Dobra, może trochę przesadziłem, jest u nas kilka fajnych miejsc, ale najbardziej wkurza mnie ten bałtyk...zanieczyszczony, zimny. Gdyby strefa nadmorska i samo morze u nas wyglądało jak w Chorwacji to nie ruszałbym się na krok z Trójmiasta...


Emre napisał/a:
z przyziemnych opcji, w najbliższe wakacje bardzo bym chciał zwiedzić Norwegię...

Znajoma studiuje skandynawistykę i chce się tam osiedlić...muszę się trochę do niej przytulić bo ten kraj daje fajne perspektywy. :-P

gaseb - 2011-12-12

p0lish extra fotki!

My tam przeważnie nocujemy w hostelach, bardzo znośne warunki i ceny bardzo przystępne, nie widzę sensu płacenia 5 razy więcej za taki sam rozmiar łóżka w trochę innym wystroju wnętrza :mrgreen:


rdk napisał/a:
W związku z tym, że arabskie kraje są fajne pojechaliśmy do MAROKO, masakra - arabów mam dość na dłuższy czas :lol: mieszkaliśmy w Agadirze [600k ludzi] plaże publiczne, woda zimna [ocean], kilka km dalej port więc waliło rybami [ale to zależało od dnia] słońce potrafiło wyjść dopiero o 16 czasami [co mnie akurat bolało bo lubię się smażyć] także pod tym względem słabo, ale plac Jemaa el fna wynagrodził wszystko, chodzenie po tych uliczkach gdzie nie było turystów a sami arabowie którzy patrzyli na mnie jak na jakiegoś intruza powodowało ciarki i strach że zaraz mnie porwą dla okupu :roll:
Natomiast kupowanie owoców na targu miejskim, picie soku ze świeżych pomarańczy, wizyta w tych wszystkich miejscach wynagrodziła taką sobie pogodę jaka panowała nad oceanem.
My byliśmy w Tanger, doświadczyłem dokładnie tego samego co napisałeś. Ludzie się patrzą jak na ufoludka, dużo zdjęć nawet nie zrobiłem bo się bałem, że mi aparat zaj*bią. Taksówki są niezłe, machasz, gość staje a tam np baba z zakupami już w środku siedzi no i trzeba się cisnąć razem z nią :) Wieczór spędziliśmy w hotelu na balkonie obserwując lokalnych jak sprawdzali które auta na ulicy są otwarte i co można zajumać. Zaraz przy plaży była dyskoteka gdzie popis dawał DJ Cox! hahaaa

W nocy nawet ładne się to miasto wydaje


ale w dzień jest całkiem inaczej :)

wiesiekt1 - 2011-12-12

gaseb napisał/a:
My tam przeważnie nocujemy w hostelach, bardzo znośne warunki i ceny bardzo przystępne


My również nocujemy w hostelach, campery chyba nie dla mnie. Planując wycieczkę ustalam plan i rezerwuję wczesniej noclegi w niedrogich hostelach. Najczęściej jest tak, że każdy nocleg w innym miejscu. Podobnie jest z promami, wszystko wcześniej rezerwuję i postepuje według wcześniej ustalonego harmonogramu, żeby zdążyc na czas odpływu. Oczywiście nie obyło sie bez przygód...
Miałem zarezerwowany prom z Marsylii na Korsykę o 19.30, przyjechalismy do portu pół godziny wcześniej i kierujemy sie na wyzanczone miejsce odpływu. W tym czasie były remonty w porcie i w jednym miejscu źle skręciłem i dojechałem do stanowiska, z którego już odplywał prom. Zdziwiło mnie, że odpływa wczesniej. Ale wyskoczyłem z samochodu i macham do obsługi promu, że ja na ten prom. Opuścili ponownie podjazd i jakoś dostałęm sie do środka. Po zaparkowaniu szukamy naszej kabiny a tu numery sie nie pokrywają z tymi z biletów, lekko zdernowowany udałem się do informacji i okazało się, że wjechałem nie ten prom co powinienem. Miałem rezerwacje na prom do La Rousse, a ten prom płynie do Bastii (na szczęście też Korsyka). Udało sie jakoś przebukować bilety i szczęśliwie dotarliśmy na Korsykę, ale z innej strony wyspy...

rdk - 2011-12-12

gaseb, czyli podobne odczucia :)

kilka fot


TURCJA








EGIPT

Hotel No. 1 [bo dali inny niż chcieliśmy więc po tygodniu poszliśmy tam gdzie mieliśmy być od razu]



Hotel No. 2 [docelowy]



zrobione przez okulary


wystarczyło wrzucić troszkę chleba do wody i taki młyn


Ściana Płaczu [Jerozolima]



MAROKO

z okna


flota marokańska :lol:


i fpisdu zaparkował


pogoda :roll:


co tu jest nie tak? :mrgreen: [to nauka jazdy]


tam było mnóstwo kotów


wszędzie przyprawy


dwa schaby i kg psa proszę :lol:


w tej restauracji Hitchcocknagrywał jakiś swój film


dwie cole... ta jasne


częsty widok [po zrobieniu tego zdjęcia Pan chciał z daleko wydłubać mi oczy dwoma palcami i syczał jak wąż]


sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy na jemma el fna [Marakesz]


MC


Bóg, Honor i coś jeszcze [coś podobne do naszego Bóg, Honor, Ojczyzna]


takie tam





pozdr :-D

Deox - 2011-12-13

Fajne te nocne foty chłopaki. :-o
Bartek! - 2011-12-13

wiesiekt1 napisał/a:
gaseb napisał/a:
My tam przeważnie nocujemy w hostelach, bardzo znośne warunki i ceny bardzo przystępne


My również nocujemy w hostelach, campery chyba nie dla mnie. Planując wycieczkę ustalam plan i rezerwuję wczesniej noclegi w niedrogich hostelach. Najczęściej jest tak, że każdy nocleg w innym miejscu. Podobnie jest z promami, wszystko wcześniej rezerwuję i postepuje według wcześniej ustalonego harmonogramu, żeby zdążyc na czas odpływu.


tez myślałem, ze to będzie tanio. po tym jak niecałe 2 tygodnie na Sycylii wszyły 9k pln zmieniłem zdanie

wiesiekt1 - 2011-12-13

Bartek! napisał/a:
tez myślałem, ze to będzie tanio. po tym jak niecałe 2 tygodnie na Sycylii wszyły 9k pln zmieniłem zdanie


Ja szukałem tylko tanich hosteli, nocleg w granicach 50-70Euro za dwie osoby. Nie było problemu takie znaleźć, przecież chodziło tylko możliwość wykąpania się i przenocowania. Wyjeżdżaliśmy około 8 rano i wracaliśmy około 20. Nie potrzeba mi luksusowych pokoi

rdk, świetne fotki

Bartek! - 2011-12-13

wiesiekt1 napisał/a:
Bartek! napisał/a:
tez myślałem, ze to będzie tanio. po tym jak niecałe 2 tygodnie na Sycylii wszyły 9k pln zmieniłem zdanie


Ja szukałem tylko tanich hosteli, nocleg w granicach 50-70Euro za dwie osoby. Nie było problemu takie znaleźć, przecież chodziło tylko możliwość wykąpania się i przenocowania. Wyjeżdżaliśmy około 8 rano i wracaliśmy około 20. Nie potrzeba mi luksusowych pokoi


tutaj było bardzo podobnie. wszystko porezerwowane przed wyjazdem. chyba tylko jeden nocleg załatwiany na biegu. też praktycznie SAME hostele.
po podliczeniu tego wolę lecieć na dominikanę/kubę za tą kasę

gaseb - 2011-12-13

Ja tam nic nie rezerwuje przed wyjazdem, no (ostatnio) moze po za autem. Hostele rezerwowalismy sobie przez iphone przez aplikację "booking.com" lub "hostelworld" z dnia na dzień. W koncu nigdy nie wiadomo gdzie sie miejsce spodoba na tyle, ze bedzie sie chcialo zostac dzien dluzej. Jak masz juz wsio porezerwowane to dochodzi niepotrzebny stres a to w koncu wakacje :)


wiesiekt1 napisał/a:
Ja szukałem tylko tanich hosteli, nocleg w granicach 50-70Euro za dwie osoby.
ile? przecież to cena jak za normalny hotel. teraz na przelomie wrzesnia i pazdziernika bylismy w hiszpani i portugalii i hostele byly już od 20euro za pokoj. Im wieksze miasto tym wiekszy wybor. Np w Maladze mielismy za 25euro taki hostel:




W Madrycie hotel za 35euro, z kuchnią i łazienką i z tarasem na dachu plus druga łaziena na dachu :)

p0lish - 2011-12-13

Bartek!, nie zrobisz dominikany za 9k za 2os
Emre - 2011-12-13

ja w tym roku w Amsterdamie za 30 Euro miałem taki hostel jak z tego horroru... :mrgreen:

rok wcześniej mieliśmy kozacki apartament z łazienką i kuchnią za 25 Euro, ale strasznie skoczyły ceny i w tym roku kosztował już prawie 40... :-/

Sebek, przez jaką stronkę bukujesz hostele?

p0lish - 2011-12-13

Emre, w Amsterdamie spaliśmy na barce. Niesamowita sprawa. 6os po 30 ojro za ryj. 2 pokoje + salon, łazienka, kuchnia, stolik przed wejściem. czujesz klimat miasta. szczerze polecam!
wiesiekt1 - 2011-12-13

gaseb napisał/a:

wiesiekt1 napisał/a:
Ja szukałem tylko tanich hosteli, nocleg w granicach 50-70Euro za dwie osoby.
ile? przecież to cena jak za normalny hotel. teraz na przelomie wrzesnia i pazdziernika bylismy w hiszpani i portugalii i hostele byly już od 20euro za pokoj. Im wieksze miasto tym wiekszy wybor. Np w Maladze mielismy za 25euro taki hostel:


Ja wyjeżdżałem pod koniec sierpnia na południe Francji, ceny wtedy były wyższe, ale większość hosteli kosztowała 50Euro. A te co pokazałeś w Hiszpanii, to świetne za taką niską cenę
Ja też rezerwuje przez booking.com

rdk - 2011-12-13

Proszę rozwiązać zagadkę z moich zdjęć odnośnie nauki jazdy w Maroko :mrgreen:
ember - 2011-12-13

ze niby jest (R+L)HD ? ;)
wiesiekt1 - 2011-12-13

rdk napisał/a:
Proszę rozwiązać zagadkę z moich zdjęć odnośnie nauki jazdy w Maroko :mrgreen:


Czyżby chodziło o dwie kierownice?

edit. Ember był szybszy

rdk - 2011-12-13

hehe tak, nie wiem - ale dla mnie to chyba jednak dziwne :lol:
wiesiekt1 - 2011-12-13

Wrzuce jeszcze kilka fotek z Korsyki, bardzo polecam tą wyspę, choć zwiedziłem tylko północną jej część


















gaseb - 2011-12-13

Emre napisał/a:
Sebek, przez jaką stronkę bukujesz hostele?

gaseb napisał/a:
Hostele rezerwowalismy sobie przez iphone przez aplikację "booking.com" lub "hostelworld" z dnia na dzień.


jak wejdziesz na booking.com i wezmiesz segregacje od najtanszych to na poczatku bedziesz mial hostele.

Bartek! - 2011-12-13

p0lish napisał/a:
Bartek!, nie zrobisz dominikany za 9k za 2os


wiem wiem, chodziło mi o wykupienie samej wycieczki. za 4500-5000 kupisz 2 tygodnie z palcem w dupie. "kieszonkowe" to oddzielna sprawa

Cino - 2011-12-13

Bartek! napisał/a:
za 4500-5000 kupisz 2 tygodnie z palcem w dupie


No nie wiem czy z palcem w dupie. Pamiętam jak szukałem wycieczki i destynacje które wybrałem to była: Dominikana, KUBA, Wenezuela. Wszystkie te kierunki nie były do ogarnięcia taniej niż 6,5 tyś od osoby i to na 12 dni..

Ostatecznie poleciałem z żoną z niemieckiego neckermana z frankfurtu i wyszło i tak ponad 5k na osobę. Do tego jeszcze trzeba było doliczyć dolot z GDA do Frankfurtu .

Bartek! - 2011-12-13

mój koleś kupił w zeszłym roku za 4599/os 14 dni w 5* i to w sierpniu
Cino - 2011-12-13

No to wg mnie zayebista promocja jak za 4,5k w 5* hotelu.
Bartek! - 2011-12-13

Cino napisał/a:
No to wg mnie zayebista promocja jak za 4,5k w 5* hotelu.


szczerze to trochę z tym "palcem w dupie" poleciałem sugerując się właśnie tym kolegom.
możliwe, ze była jakaś promocja

Cino - 2011-12-13

Wrzucę kilka fotek z wakacji KUBA 2010 r
Największy klimat na KUBIE to chyba auta z lat 50-tych ! Ogólnie jest tam mega bieda a w sklepach praktycznie nic nie ma. Ceny mega drogie bo turysta płaci inną walutą i płaci się rzeczywiście 26x drożej niż lokalni ludzie.














Bartek! - 2011-12-13

Cino napisał/a:
Ceny mega drogie bo turysta płaci inną walutą i płaci się rzeczywiście 26x drożej niż lokalni ludzie.


właściwa polityka kraju!

Cino - 2011-12-13

Jeszcze kilka zdjęc Havany











i VARADERO



antek - 2011-12-13

oglądam te wasze fotki z wojaży :shock: i dochodzę za przeproszeniem do wniosku że w dupie byłem i gówno widziałem :roll: piękne są te miejsca... fotki też ;-)
p0lish - 2011-12-13

antek, zluzuj ziom. Masz jeszcze fpytkę czasu. Ja ciągle nie byłem w tylu miejscach, że szkoda gadać.
TorquedMad_Mind - 2011-12-13

rany... ja najdalej to byłem na wyspie Borkum na Morzu Północnym :lol:
No ale na wakacje 2012 planujemy się z żoną wysmażyć w Bułgarii ;)

Bartek! - 2011-12-13

złote piaski dają radę :ok:
TorquedMad_Mind - 2011-12-13

celem jest Primorsko - 3500 za 2 osoby na prawie 2 tygodnie (hotel 3*+ nie jestem wybredny - wystarczy, że nie biję się z karaluchami o miejsce w łóżku :lol: ) wydaje się być rozsądna ceną ;) do lutego rezerwujemy lipiec :) ( i znowu kupno wozu poczeka :D )
p0lish - 2011-12-13

w tym roku udało mi się jeszcze skoczyć do mojego 2go ulubionego miasta.....











cfaniak - 2011-12-13

p0lish to jest mój cel celów... :oops: Zazdroszczę! ;-)
TorquedMad_Mind - 2011-12-14

w ogóle nikt nie wspomniał o takiej miejscówce jak Prypeć - czy tylko ja mam takie upośledzenie, aby tam pojechać? O.o
p0lish - 2011-12-14

cfaniak, chętnie pomogę. spędziłem tam parę dobrych lat życia.
Bartek! - 2011-12-14

p0lish napisał/a:
cfaniak, chętnie pomogę. spędziłem tam parę dobrych lat życia.


czemu wróciłeś?

Pilar - 2011-12-14

Ja też w dupie byłem i gówno widziałem :-/

Bartek! napisał/a:
Emre napisał/a:
Michał, Bartek, co do eurotripu to ja jestem jak najbardziej za... serio, serio... 8-)


ja też mówię serio serio 8-) taka wyprawa to była by zajebista rzecz :D
dograć parę kwestii i można by było ruszać na podbój Europy :shock:


W razie czego proszę brać mnie też pod uwage :oops:

cfaniak - 2011-12-14

Na 100% nie w nadchodzącym roku, chciał bym to ogarnąć od razu z Waszyngtonem i Florydą..... poczekam aż nowy program lotów w kosmos ruszy to pojadę popatrzeć.... :lol: :lol: :lol: :lol:
cfaniak - 2011-12-14

Bartek! napisał/a:
p0lish napisał/a:
cfaniak, chętnie pomogę. spędziłem tam parę dobrych lat życia.


czemu wróciłeś?



Hhahahaha, Mistrz pytanie!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

p0lish - 2011-12-14

Bartek!, wróciłem bo czułem się tam wiecznie obcy, inny. wyjechałem mając 16 lat, wróciłem po 7 latach
Z perspektywy czasu nie żałuję decyzji, ale ZAWSZE bardzo chętnie wracam odwiedzić rodzinę i masę znajomych.
NY jest fantastycznym miejscem do życia, ale mi czegoś brakowało. Latem 45min na zajebistą plaże, zimą 2h w góry na narty. Świetne sklepy, najlepsze żarcie pod słońcem.
Polecam każdemu odwiedziny, ale uprzedzam, że NY uzależnia

Cino - 2011-12-14

p0lish napisał/a:
w tym roku udało mi się jeszcze skoczyć do mojego 2go ulubionego miasta.....


Byłem kilka razy . Ostatnio chyba w 5 lat temu . Mega sentyment mam do tego miasta....

TorquedMad_Mind - 2011-12-14

podobno nie ma lepszych burgerów, niż z wózka na ulicach NY lepionych na miejscu i wrzucanych na ogień :)
p0lish - 2011-12-14

Bio, z hot-dogami pomyliłeś. Najlepsze burgery są w knajpach i w sieciowym Wendy's.
Pit - 2011-12-14

p0lish, masz jakąś zieloną kartę/podwójne obywatelstwo czy jak to wygląda u Ciebie?
p0lish - 2011-12-14

Limon, nie mam nic z tych rzeczy.
Pit - 2011-12-14

Bio napisał/a:
w ogóle nikt nie wspomniał o takiej miejscówce jak Prypeć - czy tylko ja mam takie upośledzenie, aby tam pojechać? O.o

też bym bardzo chciał+ kiedyś podróż koleją transsyberyjską :-)


p0lish, no to jak w takim razie? Jakaś wiza na okres X lat? Napisz coś więcej jeżeli to nie problem...

TorquedMad_Mind - 2011-12-14

Limon - są regularnie organizowane wycieczki do prypeci :) można sie wybrać razem :) zawsze mnie interesowało to, opuszczone nagle, miasto. Mimo, że jest depresyjne, nakłania do wielu refleksji :) a podobno czerwony las dalej świeci :)
p0lish - 2011-12-14

ja byłem na wizie pracowniczej a później na studenckiej
ot i cała tajemnica

rdk - 2011-12-14

miałem jechać do Stanów w liceum na wymianę, ale wówczas było to drogie... moje marzenie, chyba największe z tych podróżniczych :roll:
Wiseguy - 2011-12-14

Limon napisał/a:
Bio napisał/a:
w ogóle nikt nie wspomniał o takiej miejscówce jak Prypeć - czy tylko ja mam takie upośledzenie, aby tam pojechać? O.o

też bym bardzo chciał+ kiedyś podróż koleją transsyberyjską :-)


p0lish, no to jak w takim razie? Jakaś wiza na okres X lat? Napisz coś więcej jeżeli to nie problem...


Ja mam zamiar kiedyś się wybrać i pozwiedzać Prypeć

gaseb - 2011-12-14

p0lish napisał/a:
Najlepsze burgery są w knajpach i w sieciowym Wendy's.
Potwierdzam. Ja jak miałem ochotę na żeberka bbq to do Applebee's jeździłem.

Stany to bardzo fajne miejsce, łatwo dosyć o pracę, masę ale to masę parków i miast do zwiedzenia ale człowiek czuje się wyobcowany, czyłem to samo o czym pisał p0lish a byłem krócej. Jakoś nie wyobrażam sobie wychowywania dzieci pośród tamtej dziczy dla której liczy się tylko kasa i botox :mrgreen:

Nie wiem czy pokazywałem mój rydwan jakim tam śmigałem (patrzcie na szczegóły)

sveni - 2011-12-14

gaseb napisał/a:
Nie wiem czy pokazywałem mój rydwan jakim tam śmigałem (patrzcie na szczegóły)


tablica mistrz :)

Pankracy - 2011-12-14

Ja to tam bardziej o LA marzę, nie lubię zimy. Z tego co czytałem to tam jest mega sprawa z prawkiem, 40dolców, 15 minut i zrobione, a auta z manualem zamykać nie trzeba bo i tak 50% ludzi nim nawet nie ruszy :D
gaseb - 2011-12-14

Jaro911 napisał/a:
Ja to tam bardziej o LA marzę, nie lubię zimy.
byłem w LA dwa razy, jakoś mi się nie spodobało. masę emigrantów z wąsem i wyj3biście duży smog. SF jest o wiele ładniejsze i też ciepło, SF jest bardziej europejskie jeśli chodzi o ludzi i motoryzację.

Ja prawko zrobiłem w nevadzie, kosztowało coś koło $45 a rejestracja z napisem około $60 (już dokładnie nie pamiętam). Dobra opcja jest bo na egzamin jedziesz własnym autem! Test jest dosyć łatwy, zdaje się go na kompie a płaci dopiero jak zdasz (nie to co u nas). Egzamin to jazda przez 4-5 przecznic i pokaz umiejętności parkowania pod górkę/z górki hahaaa

rdk - 2011-12-14

LA podobno jest fajne tylko na filmach, też się jarałem LA, ale jednak teraz bliżej mi do NYC
Bartek! - 2011-12-14

fajniejsze jest Miami i ogólnie cała floryda
Mrk-WX - 2011-12-14

Ja to z każdym dniem mam co raz większą ochotę jeb*ąć wszystko w pizdu i być jak Tony Halik... :roll:
arturro - 2011-12-14

Ja w życiu najbardziej żałuję tego, że zwiedziłem z ojcem australie, tajlandie, hawaje, wschodnie i zachodnie wybrzeza stanów, floryde,, rpa, wyspy kanaryjskie i pare innych przed 14 rokiem życia a nie teraz... o wiele bardziej by mnie to cieszyło. Teraz pozostało mi jeździc na allinc do egiptu... :-|
p0lish - 2011-12-14

Floryda jest prze***. Super imprezy, parki rozrywki, plaża, ocean, pyszne żarcie, masa fajnych lasek, golf, bagna, aligatory, quady ch**e muje dzikie węże. Floryda to miejsce obowiązkowe. Mam parę fot, ale to jeszcze z czasów gdy nie miałem cyfrówki :D
wiesiekt1 - 2011-12-14

arturro napisał/a:
Ja w życiu najbardziej żałuję tego, że zwiedziłem z ojcem australie, tajlandie, hawaje, wschodnie i zachodnie wybrzeza stanów, floryde,, rpa, wyspy kanaryjskie i pare innych przed 14 rokiem życia a nie teraz... o wiele bardziej by mnie to cieszyło. Teraz pozostało mi jeździc na allinc do egiptu... :-|


To rzeczywiście masz czego żałować, zwiedziłeś pół świata, tylko w nie odpowiednim wieku :-P
Spróbuj to powtórzyć, niech ojciec zabierze cię jeszcze raz w te podróże ;-)

arturro - 2011-12-14

Sytuacja finansowa dość diametralnie sie zmieniła i to jest głowna przeszkoda, na pewno zaszczepił we mnie chec podrozowania i tak np. jesli kiedys bedzie mnie stac to na pierwszy rzut australia + tasmania, baaaajkaaaaa. A z florydy to pamietam nieogoloną twarz mojego ojca, który próbował wtopić sie w tłum zakładajac przy okazji kałbojski kapelusz, farme aligatorów na której jadłem stejka z ali, muzeum, centrum lotów canaveral czy jak tam sie to pisze i zachód słońca na tle szerokiej na 100m plaży po ktorej normalnie jezdziły samochody jak ulicą :shock:
Wiseguy - 2011-12-14

Ja to muszę kiedyś wybrać się do Japonii i Korei południowej
gaseb - 2011-12-19

Trochę fotek dodam bo temat przymarł.
Sorrka, że takie małe ale takie kiedyś wsadziłem na flickr.


Parki Narodowe Californii i Arizony





Lassen Volcanic Park - California



Nowy Meksyk - White Sands National Monument


Jezioro Tahoe - California





Arizona - Park Narodowy

cfaniak - 2011-12-19

A ja głupi myślałem że w Californi jest non stop lampa i dupki chodzą w kostiumach po ulicach.... :lol: :lol: :lol: :wstyd:
p0lish - 2011-12-19

dobre foty ziom!!
gaseb - 2011-12-19

cfaniak napisał/a:
A ja głupi myślałem że w Californi jest non stop lampa i dupki chodzą w kostiumach po ulicach.... :lol: :lol: :lol: :wstyd:
były i silikony



oraz:

Utah - Zion Park


Utah - Bryce Canyon Park



Nevada - Pokaz Balonów


Berkeley - California - Uniwersytet



Sacramento - Stare Miasto


Sacramento - Siedziba Gubernatora


San Francisco - Centrum




San Francisco - Widok na Alkatraz


San Francisco - Most Golden Gate


San Francisco - Most Bay Bridge


San Francisco - Park Japoński


Santa Cruz - California


Nevada / California - Jezioro Tahoe i góra Mount Rose
Najlepsze miejsce gdzie jeździłem na nartach, rewelacyjny widok.

arturro - 2011-12-19

Mega foty :->
cfaniak - 2011-12-19

Dobre MILF'y Sebek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ogólnie wszystkie foty, zajebiaszcze!!! :oops:
Wiseguy - 2011-12-19

Dobra panowie, pisać co warto zwiedzić i zobaczyć w Holandii?
RADEq - 2011-12-19

Coffie shop :lol:
Wiseguy - 2011-12-19

To już mnie nie robi :|
fatboy - 2011-12-19

to nic innego tam nie ma :mrgreen:
Cino - 2011-12-19

Gaseb piękne zdjęcia :shock:
gaseb - 2011-12-20

p0lish napisał/a:
dobre foty ziom!!

arturro napisał/a:
Mega foty

cfaniak napisał/a:
Ogólnie wszystkie foty, zajebiaszcze!!!

Cino napisał/a:
Gaseb piękne zdjęcia

:oops: dzięki!

Emre - 2011-12-20

ja w Holandii przez 2 tyg. zwiedziłem:

- stadion Ajaxu
- stadion ADO Den Haag

:lol:

Gumka23 - 2011-12-20

Hahahaha!


Gaseb, R E W E L A C J A ! ! ! :padam:

rdk - 2011-12-20

my jakoś musieliśmy dojechać do Marakeszu :mrgreen:


cfaniak - 2011-12-20

Dobrze że sam sie nie wystawiłeś bo by było jak w piosence " z autobusem arabów zdradził ją " :lol: :lol: :lol: :lol:
oMSk - 2011-12-20

jak bedziecie kiedys w Holandii z dupa mozecie zabrac ja do Keukenhof (fotek nie mam) :-D
rdk - 2011-12-21

cfaniak napisał/a:
Dobrze że sam sie nie wystawiłeś bo by było jak w piosence " z autobusem arabów zdradził ją " :lol:
:lol:
Rudy Hiszpan' - 2011-12-21

Wiseguy napisał/a:
Dobra panowie, pisać co warto zwiedzić i zobaczyć w Holandii?

Wise w Holandii masz mini miasteczko. nie pamiętam dokładnie gdzie, ale chyba w Hadze. Wszystko wygląda jak prawdziwe, a wieżowce sięgają do kolan. Prócz tego starówka w Hadze z czego pamiętam całkiem ok. weź trochę ojro na rowery i poczuj klimat, wypożyczalnie są wszędzie, rowerów nie kradną (ani siodełek :lol: ). Jest tam jeszcze tama jakaś ruchoma, ale osobiście jej nie widziałem. Lotnisko nad trasą jest. Farmy w środku miasta :mrgreen: w Amsterdamie nie byłem, ale pewnie jest więcej do zwiedzania.

cfaniak - 2011-12-21

rdk napisał/a:
:lol:


I co się szczerzysz....?? Traumę by dziewczyna miała do końca życia. :mrgreen:

p0lish - 2011-12-21

ehhh szkoda, że foto pod słońce
na 2 raz albo flesz albo fotograf plecami do światła

rdk - 2011-12-21

foto pod słońce celowo, w sensie zamierzony chwyt gdyż:

a) chciałem być wiarygodny a właśnie w tą stronę był Marakesz :-P

b) w stronę Agadiru czyli ze słońcem stały tłumy ludzi i zdjęcie by straciło

cfaniak napisał/a:
I co się szczerzysz....?? Traumę by dziewczyna miała do końca życia.
chyba bardziej ja miałbym traume, :lol:
jak już jesteśmy przy Arabach to uważam że nie można wrzucić wszystkich do jednego wora, Ci z Egiptu chyba byli najgorsi jeśli chodzi o namolność

A moje podróżnicze marzenie takie bliskie i realne to właśnie objechać Francję, Włochy, Szwajcarię... ale to jak młodzian trochę podrośnie, bo albo będzie mógł zostać z dziadkami albo pojedzie z Nami

gaseb - 2011-12-30

pozdrowienia z londyńskiego pubu! piwko i english breakfast daje radę :)


fatboy - 2011-12-31

Skojarzyło mi się z barem w Lśnieniu :P
Emre - 2012-01-04

potrzebuje jakieś godne polecenia biuro podróży na wakacyjny urlop... ;-)

P.S. Orbis odpada... :-P

rdk - 2012-01-04

zawsze byłem zadowolony z Itaki
Emre - 2012-01-04

no właśnie przeglądam ich ofertę... ;-)

btw. myślałem o Krecie... był ktoś?

http://www.itaka.pl/wczas...L[duration]=14&

ew. jakaś ciekawa opcja typu Bułgaria, Chorwacja...

P.S. co to jest "soft all inclusive"?

p0lish - 2012-01-04

Emre, na zachodzie jest spokojniej, ale mniej atrakcji
ja bym zdecydowanie brał wschód
co do plaż w regionie to się nie wypowiem bo nie byłem

Emre - 2012-01-04

p0lish, mówisz o Krecie?
p0lish - 2012-01-04

tak o krecie
ja zjeździłem całą lewą połowę wyspy i im bliżej wschodu, polduniowego wschodu tym ladniej
koniecznie wkalkuluj wziecie auta na parę dni
bez tego będzie nuda
nie jedź w sezonie tylko do połowy czerwca

Emre - 2012-01-04

myślałem o drugiej połowie maja...

przejrzałem oferty Itaki i wszystko na Krecie jest północny zachód wyspy...

p0lish - 2012-01-04

2 polowa maja będzie ładna, zielona, woda umiarkowanie ciepła
ja jechałem z Triady
hotel był ok, ale rezydent był kasztanem
1 warunek gdziekolwiek byś nie pojechał - auto i jeździsz

Emre - 2012-01-04

jaki koszt wynajęcia samochodu?
p0lish - 2012-01-04

ja płaciłem w rejonie Rethymno 40E za dzien przy 2 dniach wynajmu za VW Polo 1.4 z klimą
trzeba się targować i znaleźć jeszcze 2 osoby to będzie taaaanio
niestety ceny paliw są sporo wyższe niż u nas
ja płaciłem prawie 1pln więcej na litrze niż w WAW
na 4 osoby to się dobrze rozkłada

Cino - 2012-01-04

p0lish napisał/a:
ja zjeździłem całą lewą połowę wyspy i im bliżej wschodu, polduniowego wschodu tym ladniej


Ja zjeździłem z kolei całą prawą stronę od chani do półwyspu Bai ( tu kręcili kiedyś reklamę Batonika Bounty) .Półwysep BAI był świetnym miejscem do snurkowania. Ogólnie Kreta bardzo mi się podobała.

Za wypożyczenie na 3 dni VW Polo zapłaciłem 135 EUR ( sierpień) . Wypożyczałem w Hersonissos. W sierpniu upały nie do zniesienia.

Warto pojechać zobaczyć Grotę Zeusa, popłynąć na lagunę wycieczką fakultatywną, zobaczyć twierdzę Spinalonga.. Ogólnie sporo do zobaczenia. Auto wg mnie to podstawa bo jest co objeżdzać!.

p0lish - 2012-01-04

namieszaliśmy chopakowi
weź uwzględnij w budżecie auto i NA BANK będziesz zadowolony
Kreta jest na tyle nieduża, że można ją całą objechać

gaseb - 2012-01-04

Emre jak bedziesz rezerwowal auto to postaraj sie to robic sporo wczesniej, taniej Cię to wyjdzie. Nie wiem jak na Krecie ale w Hiszpanii lokalne wypozyczalnie maja zla opinie wiec raczej bym polecal sprawdzone jak Avis, Hertz, National.


Niestety słaba fotka z wypadu na sylwka do Londynu.
Calkiem smaczene mają te swoje piwa a ilosc pubów powala po całosci jesli chodzi o ilosc.

Sivus - 2012-01-04

strasznie mi się podoba klimat tamtejszych pubów :-)
kogi7 - 2012-01-04

gaseb napisał/a:

Calkiem smaczene mają te swoje piwa a ilosc pubów powala po całosci jesli chodzi o ilosc.
Obrazek


To prawda ilość jest ogromna, dla mnie jednak w Irlandii jest bardziej klimatycznie w pubach, ja szczególnie polecam miasteczko Galway.

rdk - 2012-01-04

a ja Carlow :ok:
klimat spoko ale ja trochę spaczone mam pojęcie o pubach bo jestem z Torunia a dla tych co nie wiedzą, to taka namiastka UK w PL, mnóstwo pubów jeden obok drugiego, wszystkie na starówce :-D

antek - 2012-01-04

rdk napisał/a:
le ja trochę spaczone mam pojęcie o pubach bo jestem z Torunia a dla tych co nie wiedzą, to taka namiastka UK w PL, mnóstwo pubów jeden obok drugiego, wszystkie na starówce :-D


+1 :ok: tego właśnie mi brak najbardziej w Gdyni :roll:

arturro - 2012-01-04

Soft all inc to nazwa wymyślona przez biuro, oznacza, że nie dostaniesz w 100% tego, czego mógłbyś sie spodziewać od all inc, czyli np. nie masz darmowych napojów do obiadu (chociaż kazde biuro ma swoja interpretacje i trzeba poczytac warunki).

Byłem z wieloma biurami ( z jednym nie byłem bo mi sie nie udało - selectours, do dziś nie mam odszkodowanie, które według prognoz będzie max 15% wpłaconej kwoty...) ale jak dla mnie najlepsze to właśnie itaka lub takie troche ''lepsiejsze'' dla bardziej wymagajacych - terra mare. Na Krecie z Itaką nie byłem, na kanarach z nimi było wporzo.

rdk - 2012-01-04

ziom jak masz znajomych gdzieś w zagranicy to zobacz czy bardziej nie opłaca Ci się wylecieć z Anglii, jest taniej, a za różnicę wydaną na przelot do UK przynajmniej zobaczysz się ze znajomymi.
bob - 2012-01-04

Mi angielskie piwo wogule nie podeszło, jak byłem ostani raz na urlopie pół roku temu starałem się, męczyłem, przez tydzień twardo piłem ich piwa ale w końcu zwątpiłem na rzecz belgijskich i holenderskich pub'ów w londku.
Wiseguy - 2012-01-07

Pozdrowienia z najbardziej znanej ulicy w Amsterdamie :)
Foto robione sandałem :-/

Emre - 2012-01-08

fifty juro! :mrgreen:
gaseb - 2012-01-09

Wiseguy napisał/a:
Pozdrowienia z najbardziej znanej ulicy w Amsterdamie :)
Foto robione sandałem :-/
ladne są te kanały i kamienice. kiedys musze sie tam wybrac.
Emre - 2012-01-09

ja właśnie siedze i szukam apartamentu na maj... 8-)
Wiseguy - 2012-01-09

Ja mam kolegę w Holandii z dużym domem wiec jeszcze nei raz tam zawitam :mrgreen:
p0lish - 2012-01-09

Emre napisał/a:
ja właśnie siedze i szukam apartamentu na maj... 8-)


zabierzesz mnie?

:bear3:

Emre - 2012-01-09

mam chyba 32 kg limit na bagaż, więc nie wiem czy dasz radę... :-P
Emre - 2012-01-10

samolot opłacony, hotel zabukowany...

2-8 maja Amsterdam... :-P

widok z okna:


samo centrum Red Light District... 8-)

Dareko - 2012-01-10

co wam sie podoba w Amsterdamie? Oprócz dziwek i trawy ? :lol:


PS

jak na dziwki do lepeij jechać do Antwerpen w Belgi, oprocz tego ladne miasto ;)

Świeży - 2012-01-10

infrastruktura
Emre - 2012-01-10

ja jadę 3 raz... ;-)

co do dziwek to jestem za młody i za przystojny żeby płacić za seks... ;-)

Dareko - 2012-01-10

Świeży napisał/a:
infrastruktura



cala Holandia wygląda bardzo bardzo podobnie, Zdziwielem sie ze np Belgia jest zupełnie inna powiedziałbym nawet ze podobnie jak Polonii :D

Świeży - 2012-01-10

wyglada zajebiscie ;-)
ma swoj klimat i najlepszy bit :cwaniak:

Dareko - 2012-01-10

Cytat:
co do dziwek to jestem za młody i za przystojny żeby płacić za seks... ;-)
co racja to racja, ale niekiedy to jest nie możliwe ze taka piekna dziewczyna jest dziwką :roll: pasztetów nie brakuje
Emre - 2012-01-10

Powiem Ci, że niektóre dziewuchy w Amsterdamie są jak ze snu... Po prostu przepiękne... Jest też sporo Polek... ;-)
Dareko - 2012-01-10

Emre napisał/a:
Powiem Ci, że niektóre dziewuchy w Amsterdamie są jak ze snu... Po prostu przepiękne... Jest też sporo Polek... ;-)


nie musisz mi mowic :D wlasnie o tym pisze i tego nie rozumiem. Tam jest 100% profesjonalizmu. od A do Z profeska

p0lish - 2012-01-10

ja nie wiem czy są profesjonalne czy nie
za dnia w większości pasztety, ale wieczorem nawet moja żona była w szoku jakie tam dupy

gaseb - 2012-01-10

Emre napisał/a:
Jest też sporo Polek... ;-)
fuck & travel ;)
Emre - 2012-01-10

jak dziewczyna zapyta co jej przywiozłem to co powiem? że weneryka? :lol:
Wiseguy - 2012-01-14

Emre i tak pewnie z tego nie korzystasz bo chodzisz nontoper zpizgany :-P :mrgreen:
l3mur91 - 2012-01-20

A, że tak zpaytam zanim przeczytam cały temat od początku, bo zginąłem gdzieś w trakcie :roll:

Był ktoś w Estoni ?

wiesiekt1 - 2012-01-20

l3mur91 napisał/a:
Był ktoś w Estoni ?


Przejeżdżałem przez Estonię nocą, bardzo ładny jest Tallin

David333 - 2012-02-25

To ja też zapytam: był ktoś w Wilnie albo Kownie np? Ogólnie interesuje mnie Litwa, chciałbym się kiedyś wybrać.
wiesiekt1 - 2012-07-14

Z racji tego, że zaczął sie już sezon urlopowy, zapodam kilka fotek z deszczowej wyprawy na wyspy







[/URL]



rastle - 2012-07-14

David333 napisał/a:
To ja też zapytam: był ktoś w Wilnie albo Kownie np? Ogólnie interesuje mnie Litwa, chciałbym się kiedyś wybrać.


Chyba należy mi się jakaś łopata, za to... :lol:
Ja byłem roku temu, krótko, bo tylko dwa dni, ale wspominam bardzo dobrze. Po polsku można się spokojnie dogadać, miasto ładne, jest co zwiedzać. Polecam jeszcze Zamek w Trokach, jako odskocznia od Malborka ;-)

Pare fotek:




Cino - 2012-07-14

wiesiekt1 dobra koszulka na ostatnim foto ;-)
Mrk-WX - 2012-07-14

Ktos moglby polecic jakies miejscowosci na Lazurowym Wybrzezu i w Prowansji? Bylem juz w Monako, Cannes, Nicei, St. Tropez, w tym roku chcialem zobaczyc cos jeszcze...
wiesiekt1 - 2012-07-14

Mrk-WX napisał/a:
Ktos moglby polecic jakies miejscowosci na Lazurowym Wybrzezu i w Prowansji?


W Prowansji polecam Awinion, Aix-en-Prowence oraz Roussilion - miejsce które warto zobaczyć. Będąc w Prwansji i na Lazurowym Wybrzeżu miałem okazje zobaczyć świetne kaniony, np. Canyon du Verdon, Georges de L'Ardeche. Także warto zobaczyć Pont du Gard oraz Mont Ventoux (Góra wiatrów).
Z Lazurowego Wybrzeża blisko masz już na Korsykę, która urzeka swoimi niezagospodarowanymi widokami. Polecam!

Pit - 2012-08-09

http://www.swiatpodrozy.pl/sklep/trip.php?tid=74
znacie kogoś kto był na takiej "wycieczce"?

arturro - 2012-08-09

Czy był ktoś może w Oludeniz w Turcji i mógłby porównać to do innych miejscówek typu Marmaris, Bodrum, Alanya ? ;-)
Skyline - 2012-08-09

Limon napisał/a:
http://www.swiatpodrozy.pl/sklep/trip.php?tid=74
znacie kogoś kto był na takiej "wycieczce"?


tak kumpela byla i tak naprawde nic nie zobaczyla miala faceta koreanca z poludniowej i wpuscili tylko ja a jego nie... wszystko bylo objete cenzura.


Polecam Hiszpania Benidorm! Bylam i bylo genialnie!










No i Dublin w tym roku byl dla fanow JDM'u interesujacy w ostatni weekend lipca. Niestety nie moglam poleciec ale znajomi byli i podobno bylo bosko! A sam Dublin i wogole Irlandia dla mnie sa super (i fajne zakrety i parkingi maja:) )











Mrk-WX - 2012-10-07

Ma ktoś namiary na w miare tani nocleg w Londynie? Luksusów nie trzeba, byleby nie było gdzieś na obrzeżach miasta... 1 noc dla 2 osób.
gaseb - 2016-10-12

W tym roku wakacje spędziliśmy w Portugalii. Polecieliśmy z przyjaciółmi do Madrytu, tam samochód i wycieczka do Aveiro, Nazare, Lisbony, Luz, Lagos i znowu Madryt. Było zajebiście.

Chyba najładniejsza plaża na jakiej byliśmy


Karamba_DC2 - 2016-10-12

Ładnie tam :->

Ja wczoraj zabookowałem AllInclusiv na sylwka , 8dni na Canarach , hooouuuaaa 8-)

arturro - 2016-10-12

Ja w tym roku zwiedzałem Islandię, jakby ktoś chciał się czegoś konkretnego dowiedzieć to chętnie odpowiem :)
Johnson - 2016-10-12

gaseb napisał/a:
W tym roku wakacje spędziliśmy w Portugalii. Polecieliśmy z przyjaciółmi do Madrytu, tam samochód i wycieczka do Aveiro, Nazare, Lisbony, Luz, Lagos i znowu Madryt. Było zajebiście.

Chyba najładniejsza plaża na jakiej byliśmy
Obrazek
Obrazek

Potwierdzam! Ja w tym roku Madryt-PORTO (magiczne miejsce)- Aveiro i Lizbona :) Portugalia gniecie jajca i bije cenowo Włochy czy już Chorwację.

rdk - 2016-10-13

Johnson napisał/a:
Portugalia gniecie jajca i bije cenowo Włochy czy już Chorwację.
w jaki sposób? Pytam serio, bo moja kumpela jak chciała z rodziną do Portugalii lecieć to taniej wyszła ją Kenia.
Hikiel - 2016-10-13

Też patrzyłem niedawno na Portugalię na przyszły rok i cena mocno średnia.
no_fear - 2016-10-13

rdk napisał/a:
w jaki sposób? Pytam serio, bo moja kumpela jak chciała z rodziną do Portugalii lecieć to taniej wyszła ją Kenia.

wiesz jak ktoś w przerwie na zakupu w centrum handlowym, wbija do biura podróży:

"Bry, w lipcu AllInc. dla 4os. do Portugalii poproszę" ;-)
to tak - może być drogawo

W sezonie bez problemu można upolować przelot (np Faro) za ~300-400zł RT
Listopad-Styczeń za połowę tego ;-)

Mając szczęście (+wiedzę) można jeszcze taniej. Sporo taniej.

Kwatery, transport na miejscu to już wedle preferencji / grubości portfela 8-)

Johnson - 2016-10-13

rdk napisał/a:
Johnson napisał/a:
Portugalia gniecie jajca i bije cenowo Włochy czy już Chorwację.
w jaki sposób? Pytam serio, bo moja kumpela jak chciała z rodziną do Portugalii lecieć to taniej wyszła ją Kenia.

Okej, moze mam inne spojrzenie bo jeszcze latam we dwojke z dziewczyną więc koszty rodzinne przez pół ;)
byłem tam podczas śdm w krakowie więc 23 lipca - 2 sierpnia
przelot warszawa-madryt-porto i z powrotem lizbona-paryz-warszawa ryanairem wyszedl mnie niecale 500 zl kupowane jakos w połowie maja.
noclegi za osobę od 50zł w porto do 70 lizbona - mieszkania samodzielnr airbnb.
obiady (2 dania, deser, piwko,kawa) jako dania dnia od 6 euro w porto do 11 lizbona.
cenowo jak w Polszy - czasem drożej, czasem taniej.
calosc wyszla mnie 1900 zł za 10 dni.
ale przyznaje jak przemnoże x4 i x1.4 licząc dwa tygodnie to lepsza Kenia ;)

gaseb - 2016-10-13

Nocleg jest wg mnie najwyższym wydatkiem w takiej wycieczce. Nam zależało aby w każdym hotelu było śniadanie więc bnb, hostele itp odpadały. Za przelot Wwa-Madryt-Wwa daliśmy 500zł za dwie osoby!

Nocleg w miejscowości Luz na południu Portugali w takim miejscu ze śniadaniem to koszt €60 za pokój. Reszta miejscowości, po za Lizboną bardzo podobnie czyli €50-55 za noc za pokój ze śniadaniem.



Pit - 2017-06-13

http://turystyka.plportal.pl/node/614 kolejna... przypadek?
johnnyg - 2019-02-28

Cześć,
chcę się przejść
szukam szlaku

chciałbym dojechać pociągiem w jedno miejsce, z niego wyruszyć na 4-5 dni i wrócić np. pociągiem z punktu ostatniego - najchętniej podróż z noclegiem schroniskach ,agroturystyce gdzie dziennie robi się 15-30km w ładnych okolicznościach przyrody.
I żeby nie było ludzi, albo ewentualnie bardzo bardzo mało ich.

Góry/pagórki/wyżyny


Robił ktoś coś takiego?

Karamba_DC2 - 2019-02-28

No właśnie z tym żeby nie było ludzi, bywa ciężko :mrgreen:
Game - 2019-02-28

Polecam Góry Sowie ;-) Byłem kilka razy bo ciężko wszystko zobaczyć/zwiedzić w tydzień. Dużo szlaków i atrakcji jak obiekt Riese, wieża widokowa na Wielkiej Sowie, forty w Srebrnej Górze, sztolnie, zamek Grodno itp. Do większości atrakcji jak forty czy wieża widokowa prowadzą fajne szlaki. Z resztą wszystko tutaj fajnie opisane. ;-) : https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Sowie
Gumka23 - 2019-02-28

Tatry w wyższych partiach i mniej obleganych szlakach też nie muszą być zapchane turystami. Coś tam ludzi będzie, ale ja też uciekam przed tłumami i takie ilości są akceptowalne.

Z tego co mówi Game to Sowie też fajne, ale dla mnie trochę za łatwo.. ja lubię szczyty, jakieś wyzwania. Każdy ma jakieś swoje preferencje.

johnnyg - 2019-02-28

jak wspomniałem, tatry mam już w 3/4 obcykane, a nie chodzi mi o podróż celem zdobycia szczytów tym razem tylko o wędrówkę dla samej wędrówki - ostatnio wpadł mi do głowy plan -swoją drogą zajebisty:

Bieszczady:
Komańcza->cisna->jaworzec->połonina->rawki

ale jest problem, bo do Rzepedzi (blisko komańczy) można się dostać pkp+bus, ale powrót z rejonu ustrzyk górnych do cywilizacji to nie wiem jak zorganizować i tu poniosłem fiasko- a szukam czegoś w ten deseń


W tatrach zawsze były 1-dniówki czyli po każdej zdobyczy zejście na dół i następnego dnia atak od nowa- a tu chciałbym iść przed siebie , nie cofać się :)

taka właśnie wędrówka po schroniskach mnie by wzięła najbardziej


W Górach Sowich byłem jako młody, chętnie bym ogarnął , tylko chciałbym pójśc na łatwiznę i jeśli ktoś zrobił sobie kilkudniową wycieczkę bez namiotu, to żeby się podzielił :D

Game - 2019-02-28

Dla chcących znajdą się i bardziej wymagające szlaki, szczyty itp ;-) No to Sowie idealnie się nadają dla Johnnego bo niektóre szlaki to nawet 12godzin wędrówki. ;-) Dodam może, że ja zawsze chodziłem po górach zimą, wędrowanie w wakacje to dla mnie porażka .
Pit - 2019-02-28

johnnyg napisał/a:
ale jest problem, bo do Rzepedzi (blisko komańczy) można się dostać pkp+bus, ale powrót z rejonu ustrzyk górnych do cywilizacji to nie wiem jak zorganizować i tu poniosłem fiasko- a szukam czegoś w ten deseń

P1:może woznica?
P2:moze akurat jakis bus bedzie jechal?
P3:moze obóz wysokogórski?
J:no nie wiem nie wiem ale chyba cos w ten desen, bede potrzebowal maski tlenowej?

johnnyg i góry to wdzięczny temat do beki :lol:

Miłego zdobywania szczytów ;) ja w tym roku też góry ale coś bardzo lajtowego.

Les - 2019-02-28

Ale szybciej się tam wybierze, jak Ty zdecydujesz jakie w końcu opony kupić :D
Pit - 2019-02-28

śmieszne w ***** ale już dawno zdecydowałem :lol:
Bajcarek - 2019-02-28

Nooo to tera będzie dym. :lol:


wierzba - 2019-02-28

to teraz wyścig kto pierwszy Limon kupi opony czy johnny pojedzie w góry :lol:
TorquedMad_Mind - 2019-02-28

Dżony - Słowacki Raj. Temat zamknięty :mrgreen:
johnnyg - 2019-03-01

Bajcarek napisał/a:
Nooo to tera będzie dym. :lol:

Obrazek


Hehe Limon już trzeci raz próbuje się odgryźć za tamto, za każdym razem pudło, także traktuję z pobłażaniem i czekam na coś lepszego w jego wykonaniu :D

Bio, coś przybliżysz co do Słowacji? Tylko przypominam, chodzi o podróż bez auta

konstruktor - 2019-03-01

johnnyg napisał/a:
Cześć,
chcę się przejść
szukam szlaku

chciałbym dojechać pociągiem w jedno miejsce, z niego wyruszyć na 4-5 dni i wrócić np. pociągiem z punktu ostatniego - najchętniej podróż z noclegiem schroniskach ,agroturystyce gdzie dziennie robi się 15-30km w ładnych okolicznościach przyrody.
I żeby nie było ludzi, albo ewentualnie bardzo bardzo mało ich.

Góry/pagórki/wyżyny


Robił ktoś coś takiego?


ja robiłem wielokrotnie.

johnnyg napisał/a:
ale jest problem, bo do Rzepedzi (blisko komańczy) można się dostać pkp+bus, ale powrót z rejonu ustrzyk górnych do cywilizacji to nie wiem jak zorganizować i tu poniosłem fiasko- a szukam czegoś w ten deseń


nie ma problemu.
Jeździ Polski bus i NeoBus ale raz dziennie. Za to masz regularne połączenia z Sanokiem i Przemyślem (chyba 3 )

Nie chcesz Ludzi spotykać .... Beskid Niski - Na zachód od Komańczy - ale bez wybitnych szczytów.

Tatry i Bieszczady - do maja/czerwca leży śnieg.
Słowacja - do 15 czerwca - zakaz wyjść powyżej schronisk - zielony bilecik / mandat okolice 2k Eurasków

Nie chcesz planować za dużo - wybierz jeden z najdłuższych szlaków np. GSS - Sudety (czerwony Świeradów Zdrój - Prudnik ), niebieski - Grybów - Rzeszów
najdłuższy szlak turystyczny w Polsce - GSB - Karpaty (czerwony , Wołosate - Ustoń )


łap mapy do planowania trasy :) :
https://mapa-turystyczna.pl/
(górny lewy róg mapy - "Sygnatura" - podkład z map turystycznych)

https://mapy.cz/turisticka?x=16.2885326&y=50.4244201&z=10
(w warstwach zmienić na turystyczna)

Zalecam nie planować na kilometry tylko czas. (godziny na szlaku)

Jakbyś miał pytania to śmiało.

TorquedMad_Mind - 2019-03-01

johnnyg napisał/a:
Bajcarek napisał/a:
Nooo to tera będzie dym. :lol:

Obrazek


Hehe Limon już trzeci raz próbuje się odgryźć za tamto, za każdym razem pudło, także traktuję z pobłażaniem i czekam na coś lepszego w jego wykonaniu :D

Bio, coś przybliżysz co do Słowacji? Tylko przypominam, chodzi o podróż bez auta


http://www.wiecznatulaczk...cje-praktyczne/

johnnyg - 2019-03-01

konstruktor, super! tę mapkę już jakiś czas temu złapałem, ale właśnie interesują mnie info z pierwszej ręki dlatego tu podpytałem - jak wspomniałem, na szczytach mi tym razem nie zależy, ale chciałbym się wybrać w kwietniu/maju i już raczej nie zastać śniegu.
Beskid Niski - sprawdzę , dzięki za propozycję :)

Chyba mam pomysł, Świeradów Zdrój- Lubawka , relatywnie blisko mam , Rejon Karpacza i Szklarskiej to znam z dzieciństwa, ale chętnie odświeżę , Dojazd sensowny, trasa łącznie 70km czyli bez większego obciążenia, dzięki konstruktor! Do zrobienia w weekend, czyli miło

Les - 2019-03-01

Słowacki Raj - polecam , na prawdę fajne miejsce
Pankracy - 2019-03-04

a we Wietnamie kto był? Ja planuję na Październik trip na mopikach przez prawie cały Wietnam.

Ogólnie plan jest taki, lot Warszawa - Dubai - Hanoi, tam kupno pierdzików i dzida na południe i dojechanie ile się uda przez 3 tygodnie i szybka sprzedaż mopików, bo bilet powrótny chce wziąć z Bangkoku znów przez Dubaj do Warszawy, więc im szybciej sie uda dotrzeć do Bangkoku, tym wiecej czasu tam spędzimy. To narazie wstępny zarys, pod koniec marca kupujemy bilety. Ktoś robił coś podobnego? Jakieś doświadczenia?

Johnson - 2019-03-05

takich trzech typów z Top Gear :mrgreen:
Pankracy - 2019-03-05

A i owszem, aczkolwiek nie chce czerpać stamtąd wiedzy ;D
Gumka23 - 2019-03-05

Pankracy, pfffff... bez dzieci to można sobie planować takie wojaże. :lol: :mrgreen:
rols - 2019-04-16

Fajnym kierunkiem, aby pojechać gdzieś na kilka dni - np podczas zbliżającej się majówki, jest kierunek wschodni: kraje bałtyckie, Białoruś lub Ukraina. Czyli dawne Kresy Wschodnie, z licznymi pozostałościami polskiej kultury.
Na Białoruś nie trzeba nawet za bardzo wiz, bo do okręgu Grodzieńskiego czy Brzeskiego można załatwić sobie wjazd na kilka dni przez internet. To co jest istotne, to ubezpiecenie. Nie zapominajcie o tym, koszta polisy możecie jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-turystyczne

Pankracy - 2019-05-02

Kuźwa coraz sprytniejsze to boty robią. Ten mnie nawet zaciekawił :D
air - 2020-01-15

Gdzie polecicie wybrać sie w polskie góry?
johnnyg - 2020-01-15

zależy co lubisz :)Lato czy zima?Sudety czy Karpaty? Jak Karpaty to wysokie(tatry) czy niższe( Bieszczady)?


Ja ze swojej strony polecam Gubałówkę, jeździ kolejka, może kupić na górze zaklepanke z kepuczem i owieczkę z napisem "gubałówka"

:mrgreen:

Pit - 2020-01-15

Lecimy z dziewczyną do Wrocławia na kilka dni, chętnie przyjmę rekomendacje co tam ciekawego można zobaczyć. :)
TorquedMad_Mind - 2020-01-16

Pit napisał/a:
Lecimy z dziewczyną do Wrocławia na kilka dni, chętnie przyjmę rekomendacje co tam ciekawego można zobaczyć. :)

można szukać krasnale na rynku :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2020-01-16

Trochę termin nie ten, bo fajnie wiosna wygląda ich ogród Japoński :)
Ostrów Tumski wieczorem ;)
Panorama Racławicka
No i oczywiście krasnale, jest nawet jakas mapa żeby je odszukać :lol:

no_fear - 2020-01-16

Kurde ZOO !!!
(afrykanarium)

Polecam 8-)

Monster - 2020-01-17

polecam Hydropolis
https://hydropolis.pl

Leo - 2020-01-17

Pit napisał/a:
Lecimy z dziewczyną do Wrocławia na kilka dni, chętnie przyjmę rekomendacje co tam ciekawego można zobaczyć. :)


nie wiem jak zimą ale w sezonie jest codziennie wieczorem pokaz swietlny przy fontannie w centurm.
Obok w sumie tego ogrodu japońskiego. W ogrodzie japońskim na środkowym mostku jest tabliczka z poziomem wody z czasów tej mega powodzi. ryje banie jak sobie wyobrażasz ile tam bylo wtedy wody :roll:
Szukanie Krasnali tez jest spoko :D
jak juz pisali Afrykarium w Zoo
Idz na pizze do Siesta Trattoria- polecam bardzo. Zlokalizowana w centrum osiedla mieszkaniowego ale warto.

Johnson - 2020-01-17

E, jak pizzeria to Vaffanapoli, Piec na Szewskiej albo Iggy Pizza 8-)
Latem zajebisty klimat jest na Wyspie Słodowej ale zimą nie polecam siedzenia na ławce z piwkiem.

hot_rider - 2020-01-17

x2, jeszcze oliwa i ogień
jezeli chodzi o zwiedzanie to: https://www.youtube.com/watch?v=Zyk3tkPNoo0
jeżeli chodzi o jedzenie:http://wroclawskiejedzenie.pl/

zwanial - 2020-01-17

Naprawdę lepszym rozwiązaniem jest kwaterunek w okolicach Wałbrzycha. Wiem co mówię, bo na własnej skórze sprawdziłem i później żałowałem, że wybrałem nocleg w Karpaczu. Ogólnie Karpacz i Zakopane są moim zdaniem przereklamwoane oraz jest tam masa turystów. NIe podobało mi się na przyklad na Krupówkach i nie wiem czemu tak wiele osób się tym rejonem jara.... Z Wałbrzycha lepiej dostać się wszędzie: do Osówki, Książa, na Śnieżkę i inne szlaki turystyczne.
Najlepiej jechać własnym samochodem, wtedy odległości nie będą przeszkodą i nie będzie się zdanym na łaskę busów czy innej komunikacji która wcale dobrze w naszych polskich górach nie działa.
https://www.e-wczasy.pl/b...e-2020-terminy/

johnnyg - 2020-01-17

zwanial napisz coś po świeżakowemu
lukas4 - 2020-01-17

johnnyg napisał/a:
zwanial napisz coś po świeżakowemu


"Koo orwa wszedzie układy ukladziki, jdm.jest jest a auto dalej w szpanie. Inne projekty..."

Musiałem :mrgreen: :mrgreen:

wierzba - 2020-01-17

zwanial, jeśli chodzi np. o zakopane to nie ma lepszej opcji niż busy
Johnson - 2020-01-17

Wy tak serio? :lol: :lol: :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group