JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Inne - The Pursuit of Function

Deox - 2007-09-09

To może być super produkcja, poniżej trailer.

The Pursuit of Function Trailer:
http://pl.youtube.com/watch?v=-MP7pE1g8rQ

The Pursuit of Function teaser:
http://pl.youtube.com/wat...related&search=

The Pursuit of Function:
http://pl.youtube.com/wat...related&search=

Majstor - 2007-09-09

z tego co sie orientuje to juz ta produkcje długo zapowiadają ..mozliwe ze juz gdzies jest w necie .
Deox - 2007-09-09

wcześniej było zapowiadane na 12 grudnia 2006, ale nie moge tego znaleźć
Krychu - 2007-09-09


ten biały civic ma bumper pole, tą swiecącą antenke :mrgreen:
poszukam w necie tego filmu

g-jablko - 2007-09-09

mam to gdzies na dysku, spoko filmik
Majstor - 2007-09-09

a mozesz to gdzies umiescic do scianiecia?
g-jablko - 2007-09-09

dajcie wskazówki jak, to postaram sie umiescic
Majstor - 2007-09-09

a moze podaj pełna nazwe jaką masz pliku ja postaram sie poszukac jeszcze swoimi sposobami
barteq - 2007-09-09

Już kiedyś chciałem ściągnąć ten film ale nigdzie go nie było :-|
g-jablko - 2007-09-09

The Pursuit of Function
http://torrents.thepirate...466.TPB.torrent

barteq - 2007-09-09

też właśnie to znalazłem, ale jak sie ściąga t tego torrenta ?? :roll:
g-jablko - 2007-09-09

sciagnij np. BitTornado, zainstaluj, odpal linka i pozamiatane :-)
Kasik - 2007-09-09

noto sciagamy :D
Majstor - 2007-09-09

ale powoli idzie ale idzie:)
rdk - 2007-09-09

ja postaram się to wrzucić na jakiś serwer co by nie było problemów z torentami, mam to na dysku...
Majstor - 2007-09-09

ja juz mam 25 MB sciagnietych wolniutkie to to no ale coz jedziemy :)
adrian - 2007-09-09

Kasik napisał/a:
noto sciagamy :D


ee ja tam nie mam z tym problemow :mrgreen:

Deox - 2007-09-09

Dzięki za torrenta. Zabieram się do pobierania. :hyhy:
Cino - 2007-09-09

Zarzucilem ale idzie z predkoscia 3-5kb/sec wiec bez rewelacji :-/
Matey - 2007-09-10

sciagnelo mi sie, obejrzalem fragmentami... zapowiada sie ciekawie...
Majstor - 2007-09-10

obejrzałem czesciami bo kolo 24:00 wczorja mi sie sciagnelo ..zapowiada sie fajnei ale musze sie dokładnei rzysluchiwac :)
Kevin - 2007-09-10

Jestem już po i muszę powiedzieć, że dużo dał mi ten film! Przede wszystkim fajnie było zobaczeć i posłuchać chłopaków JHPUSA i "JDMstyletuning". Zajebiście zobaczeć twarze tych, którzy właśnie przyczynili się głównie do popularyzacji Naszego hobby na całym świecie właśnie dzięki internetowi i projektom, które zrealizowali! Dziś toną w kupie szmalu sprowadzając i sprzedając cały ten stuff, ale kiedyś zaczynali właśnie od zera!

W filmie są piękne zdania, jak np:

"Function of racing is the fashion"

i zapamiętajcie sobie to zdanie jak zbłądzicie co to jest JDM:

"racing is the ultimate inspiration, racing ever goes out of style and function of racing is the fashion so if you have a properly functioning car it will never go out of style"

Deox - 2007-09-10

Film zaliczony. Bardzo mi się podobało, tylko szkoada, że nie pokazano choć trochę podziemnej sceny z życia jdmowej społeczności w CA. Wszystko kręci się wkoło ludzi z JHP i tak po części to film o nich samych. Chciałem zobaczyć ujęcia z jakiś meetingów na dużą skalę, albo usłyszeć o tym jak powstawały niektóre projekty, jak choćby EK Jon Dupponga itp. Chciałem usłyszeć jak długo powstawały, czy rodziły się w bólach i inne takie.

Na koniec trochę załamka jak mówili o kradzieżach, ale widać, że nie tylko u Nas jest ciężko.

Filmik jednak zajebisty i chce więcej. :]

"Function of racing is the fashion" :hyhy:

rdk - 2007-09-10

Kevin napisał/a:
"Function of racing is the fashion"
Kevin napisał/a:
"racing is the ultimate inspiration, racing ever goes out of style and function of racing is the fashion so if you have a properly functioning car it will never go out of style"
dwa piękne zdania. też się na tym zatrzymałem, daje do myslenia i nie trudno się z tym nie zgodzić. ja podobnie jak deox myślałem że bedzie troche wiecej z performance'u i jak to wszystko powstaje, ale mimo wszystko film mi się podobał jak najbardziej... każdy fan "JDM thing" powinien go obejrzeć, a zwłaszcza "honda enthusiast" :hyhy:
Japoniec - 2007-09-10

Kevin czy mozesz nagrac mi nowy BM VTEC oraz ten film ? Czy ja o wiele prosze ?
Kevin - 2007-09-10

Japoniec napisał/a:
Kevin czy mozesz nagrac mi nowy BM VTEC oraz ten film ? Czy ja o wiele prosze ?


nagram spoko! moge dać dzisiaj jak się uda!

co do kradzieży to zobaczcie, że nawet te wszystkie stuffy nie są w USA normalnością i większość tych ludzi ślini się tak jak my! zwróćcie uwagę jak koleś opowiada jak mu ukradziono worki z EK i znalazł je przez ebay, bo porostu nawet w USA było one liczone na sztuki i bez problemowo namierzył je na aukcji!

wcześniej jeszcze żalili się ile koszują ubezpieczenia tych aut, a w szczególności modelów Type R, więc wychodzi na to, że w cale nie jest tak, że byle gówniaż kupuje EG i wsadza sobie B serie i jazda! cały film opowiadają ja kto jest wszystko drogie i ile poświęceń ich to całe hobby kosztuje!

jeden z kolesi wogóle wozi spluwę w aucie, żeby mu jej nie zajebali! :szok:

Majstor - 2007-09-10

Ja sie pocieszam tym ze u nas nie jest to takie rozwiniete i mało ludzi wie co to b-series czy jakis japonski staff w aucie..dlatego u nas tak nie kradna tego :) tam to naprawde porażka :( .
Kasik - 2007-09-11

haha a mnie sie dopiero sciagnal :D
adrian - 2007-09-11

ja ide ogladac wlasnie..pierniki sa herbatka jest mozem lookac :mrgreen:


dobrra obejrzalem..chlopaki dobrze gadaja,szkoda tylko ze tam malo prezentacji aut bylo typu underground


dawac wiecej filmow :-P ..kto ma niech wrzuca..more,more JDM :shock:

Kasik - 2007-09-11

no nie ja to mam jakiegos pecha po 10 minutach fil mi sie urywa i wyskakuje jakis error :(
Matey - 2007-09-11

Kasiu wysle Ci go razem z naklejkami :]
g-jablko - 2007-09-11

a ja moge dostarczyc osobiscie ;-)
Matey - 2007-09-11

konkurencja widze mi rosnie :P
g-jablko - 2007-09-11

:lol:
Qukie - 2007-09-12

Matey gejku, mi musisz go dostarczyć osobiście :-) możesz mi go przywieźć powiedzmy jutro :-P
Fawor - 2007-09-12

To jak, sieknie go ktoś na jakiś serwer? Dużo zajmuje?
rodi - 2007-09-12

650 mb ja sciagnąłem własnie... z torrentów (w pracy 2 dni ściagało czyli ok 18 godzin) i bede ogladał :)
Japoniec - 2007-09-14

Fajny film ale nie spodziewalem sie az takiego MC donalds club :mrgreen: . Fajnie ze wkoncu wiem jak wygladaja ci ludzie z twarzy od tych civicow z fotek wszelakich.
Majstor - 2007-09-14

I co jak chłopcy Ci sie podobali :D LOL :)
Japoniec - 2007-09-14

Film był spoko tyle ze mnie rozbawil jeden Rodger sie spinał bo mu koła buchneli to pojechał z 30 chłopa by felgi odbic ( zupelnie jakby nie mogl pojechac w 4 osoby ehe. Potem rozwalil mnie typ z pistoletem . Auta maja fajne ale ja osobiscie nie wierze w to ich gadanie , wiadomo sa rzeczy ktore ciezko zdobyc ale u nich jest tylu skośnych ze handel tam kwitnie na graty z JDM. Np felgi mugena sa b drogie szczegolnie stare modele ale i tak by byly bo bylo ich bardzo niewiele juz w czasach produkcji. Cala reszta jest u nich osiagalna bez problemow.

Ps. Majstor nie kazdy jest Gejem jak ty uszanuj to :->

rdk - 2007-09-14

Cytat:
Film był spoko tyle ze mnie rozbawil jeden Rodger sie spinał bo mu koła buchneli to pojechał z 30 chłopa by felgi odbic ( zupelnie jakby nie mogl pojechac w 4 osoby ehe. Potem rozwalil mnie typ z pistoletem . Auta maja fajne ale ja osobiscie nie wierze w to ich gadanie , wiadomo sa rzeczy ktore ciezko zdobyc ale u nich jest tylu skośnych ze handel tam kwitnie na graty z JDM. Np felgi mugena sa b drogie szczegolnie stare modele ale i tak by byly bo bylo ich bardzo niewiele juz w czasach produkcji. Cala reszta jest u nich osiagalna bez problemow.
poniekąd to wszyscy wiemy jak jest... film to zajebista reklama bo taka jest prawda. mówiąc o tym jakie to jest "rare" i wogóle napędzają sobie koniunkture i wszyscy są zadowoleni... fakt częsci nie są łatwo dostępne, ale trzeba byłoby ich zapytać czy słyszeli kiedyś o Polsce...

Pamietam jak !markos załozył topic z projektem swoiim na JDMUniverse i koleś napisał że mu gratuluje takiego projektu, a za chwilę dopisał że respect liczy się razy dwa, bo dopiero teraz zauważył skąd on jest... także wiecie...

zresztą druga sprawa - znana i często przyczyna braku modów - KASA - ich stać, nas nie... patrząc choćby o stosunek cen do ich zarobków :]

Majstor - 2007-09-14

ale wescie pod uwage ze ten film ma około roku czasu :) przez rok napewno sie troche rozwinęła sprawa :) .
P.S. Japoniec ja przy Tobie jestem jak mini gejuszek :)

Deox - 2007-09-14

Trochę muszę się zgodzić co do tego MC donalds club, bo dzięki temu filmikowi możecie porównać JDM USA do prawdziwego rynku Japońskiego. JDM w USA to raczej Lans racing
fashion, niż function. :D Nie zmienia to jednak faktu, że filmik jest spoko. :hyhy:

Teraz zobaczcie, że klimat jest zupełnie inny niż ten w Japan jak BM, czy Option. Jak wole jednak wózki z BM, niż te lans clean cars z USA. :]

Qukie - 2007-09-14

Deox napisał/a:
Jak wole jednak wózki z BM, niż te lans clean cars z USA. :]


Do jazdy z pewnością tak, ale do pooglądania to te z USA są raczej w cipkę :-P Film jest trochę śmieszny, Amerykańce, według mnie, mają chore podejście.

Majstor - 2007-09-14

Ale nie zgodze sie z wami ze te auta słabo jezdzą :) nie sa to torówki ale napewno sa szybkie .
Deox - 2007-09-15

Majstor napisał/a:
Ale nie zgodze sie z wami ze te auta słabo jezdzą


a kto to napisał? :szok:

Majstor - 2007-09-15

Deox napisał/a:
JDM w USA to raczej Lans racing
fashion, niż function. :D Nie zmienia to jednak faktu, że filmik jest spoko. :hyhy:

\ niż te lans clean cars z USA. :]


No ja tak wywnioskowałem z twojego postu .. wiem moze troche nadinterpretowałem...

Deox - 2007-09-15

Majstor napisał/a:
wiem moze troche nadinterpretowałem...


zdecydowanie inaczej zinterpretowałeś, bo sens mojego postu jest zupełnie inny.

to nie ma nic wspólnego z szybkością, tylko chodzi o to, że mimo tych wszystkich gadżetów i wypucowanych popierdułek tym autom jeszcze daleko do prawdziwych odpowiedników z torów. to, że mają B, czy K serie nie oznacza jeszcze, że to full profi racing cars. jeździć jeżdżą szybko, ale to dla mnie są bardziej lanso wozy za wyjątkiem paru przypadków.

Majstor - 2007-09-15

Ok teraz Ciebie rozumiem i Te stwierdzenie popieram jak najbardziej :)
rdk - 2007-09-15

bo tak to już jest - amerykanie zawsze wszystko ubierają w ładne gadżety, robią coś z niczego (tu chodzi mi o wygląd, bo niektóre japońskie auta nie grzeszą urodą, choćby znane nam eg6 z BM z lexami z tyłu ;) )

jesli ktoś nie lubi ameryki, amerykanów to ten fiilmik mu się nie spododa, dlatego że powie że amerykanie jak zwykle zrobili z tego kolejną rzecz do lansu... a wg mnie jest inaczej, ja już się nastawiłem i przed filmem już niejednokrotnie analizowałem sobie w bańce porównując klimat jp z klimatem z usa i wiedziałem czego się spodziewać... może tru elo mega fani jdm mnie zjadą i powiedzą że usa zjebało całą kulturę jdm, ale wg mnie jest inaczej... ma to swój urok i jestem zwolennikiem tego wypacykowanego stylu jdm z usa (boże, teraz to napisałem bezsens, jdm nie może być usa :lol: ) jak i oczywiscie obowiązkowo, jako wzorowy jdm-option user, prawdziwego jdm z japonii skąd się wkońcu to wszystko wywodzi

Majstor - 2007-09-15

Kurde teraz to małe wypracowanka na temat własnych przemyślen powstaja odnosnie konfrontacji Usa Jdm a orginalnym japan style ..według mnei sa to dwie rozne bajki Japnia to japonia a reszta swiata to nasladownictwo furakow z japonii usa wybrało droge wiekszego lansu a inne narodowości innego ..a co myslicie o JDM w Polsce ? my chcemy miec na ogół wszsystko i Lans i performance...z tym ze w japonii lans wychodzi z performance :) ..kurde ciezki temat
rdk - 2007-09-15

ja myśle że u nas to się rozwija... właśnie jeden ziom z ckpl napisał, że kiedyś ktoś coś zrobił w aucie i zaraz się sypało postów, że coś kupił lub cokolwiek zmodził, swapowali jedynie na d16 i było och i ach... teraz swap na porządku dziennym, wiecej eg z b18 na pokładzie niż z d15... to teraz wystarczy pomyśleć co będzie za dwa, trzy lata Polska scena się cały czas rozwija, wystarczy zobaczyć jak w 3-4 lata Polska poszło do przodu w 1/4 mili... u nas są mądrzi ludzie i trzeba to wykorzystać a napewno będziemy się liczyć
Majstor napisał/a:
według mnei sa to dwie rozne bajki Japnia to japonia a reszta swiata to nasladownictwo furakow z japonii usa wybrało droge wiekszego lansu a inne narodowości innego
z tym się zgodzę, oczywiście wszędzie znajdziesz wyjątki... ale generalnie tak to wygląda 8-)
Majstor - 2007-09-15

Stary mam nadzieje ze to sie rozwinie do tego stpnia ze granice miedzy np stanami a polska w stopniu modow sie zatrą / oczywiscie mam nadzieje rowniez ze w koncu ktos zaproponuje udział w polskim rynku dla takih tunerow jak spoon czy mugen :) wtedy zacznie sie juz konkretna jazda ale czy oby to nie stanie sie wtey za bardzo powszechne ???
barteq - 2007-09-15

z drugiej strony amerykańce robią to bardziej dla lansu, ale na profi gratach na których też można poszaleć od czasu do czasu na torze.
Ale ten niebieski wypacykowany mega lanserski civic (eg) w ogóle mi tam nie pasował z wire tuck, wszystko wypolerowane na wysoki połysk, on był totalnie dla lansu zrobiony i takie coś mi sie nie widzi

ps. napisałem swoje przemyślenia i klikam wyślij a tu mnie wylogowało i odnowa musiałem pisać, tylko zapomniałem co napisałem za 1 razem i juz jakis chaotyczny post mi wyszedł :-? i to już kilka razy mi sie zdarzyło :-/

rdk - 2007-09-15

barteq napisał/a:
wire truck
to nie ciężarówka z kablami :mrgreen:
"wire tuck" ;)

barteq - 2007-09-15

aa bo w pośpiechu pisałem żeby napisać jak najwięcej w poprzedniego posta, :P
poprawione :oops:

adrian - 2007-09-15

podobnosz w Toronto jes zawodnik sciagajacy graty z rozbitkow i kompletnie nie jarzy roznicy miedzy d15 a b16 :-P musze obadac to sam
rdk - 2007-09-15

adrian napisał/a:
podobnosz w Toronto jes zawodnik sciagajacy graty z rozbitkow i kompletnie nie jarzy roznicy miedzy d15 a b16 :-P musze obadac to sam
daj znać, wezme kredyt :mrgreen:
Majstor - 2007-09-15

rdk napisał/a:
adrian napisał/a:
podobnosz w Toronto jes zawodnik sciagajacy graty z rozbitkow i kompletnie nie jarzy roznicy miedzy d15 a b16 :-P musze obadac to sam
daj znać, wezme kredyt :mrgreen:


też bym był zaineresowany ..LOL jednak tacy ludzie istnieją jeszcze ze nei wiedza czym jest d15 a b16 :)

Krychu - 2007-09-15

nie ogladałem tego filmu jeszcze, ale cos moge napisac
preferuje styl japoński, a nie amerykanski
w omawianym tutaj filmie są wogole pokazane jakies auta inne niz hondy? :-D

Majstor - 2007-09-15

Krychu napisał/a:
nie ogladałem tego filmu jeszcze, ale cos moge napisac
:-D


8-) :mrgreen: :lol: :-D

A co do filmu tylko Hondy są pokazane film jest pro Hondowski

Japoniec - 2007-09-15

Boze bo trzeba sluchać co mowią a nie tylko obrazki chłonąc.
W filmie wyraznie mowią ze JDM moda zaczeła sie od Hond , bo w krotkim czasie ogarneli temat przekładek silnikow i to ze z małego auta robiły sie scigacze na tor i na drag przez co z racji dostepnosci hond u nich ( 2 fabryki Hondy ) temat przerobek i stylu JDM sie rozwinoł.
Wiadomo ze JDM to takze inne marki jednak dominuja Hondy chocby z racji takich a nie innych sukcesow w sporcie samochodowym a JDm bezsprzecznie sie z tym wiaze.

kamilos - 2007-09-15

Majstor napisał/a:
Kurde teraz to małe wypracowanka na temat własnych przemyślen powstaja odnosnie konfrontacji Usa Jdm a orginalnym japan style ..według mnei sa to dwie rozne bajki Japnia to japonia a reszta swiata to nasladownictwo furakow z japonii usa wybrało droge wiekszego lansu a inne narodowości innego ..a co myslicie o JDM w Polsce ? my chcemy miec na ogół wszsystko i Lans i performance...z tym ze w japonii lans wychodzi z performance :) ..kurde ciezki temat

a ja sie odwaze ze stwierdzeniem ze rajem dla JDM fana jest UK. kierownica po prawej stronie jest tu na porzadku dziennym i za naprawde mala kase mozna tu kupic PURE JDM bryki. importowane z Japoni. poza tym nie ma tu problemu ze sciagnieciem gratow z Japonii ale to juz wychodzi troche drozej niz same wozy.

pomyslcie sobie, za cene Civic'a Type-S 6gen u nas w UK ma sie Tego samego Civica tylko ze Type R :) a wiadomo jak cena samochodu ma sie tu do zarobkow a wiec konkretnych fur JDM tu nie brakuje :)

adrian - 2007-09-15

gdyby dalo sie zalegalizowac te fury z prawa kierownica to przypuszczam ze np te JDM Preludy z allegro natychmiast by zniknely :-P
Matey - 2007-09-16

kamilos, porob nam jakies fotki bo koniowac doczego nie mamy :D
Japoniec - 2007-09-16

Tak kamilos masz racje.

Kierownica z drugiej strony nie jest dobrym rozwiazaniem np podczas wyprzedzania ;) taki ryzyk fizyk

Kevin - 2007-09-29

Jak inni userzy? Widzieli film? Jakie macie spostrzeżenia? :hyhy:
the_havran - 2007-09-29

Aż wstyd pisać ale jeszcze nie widziałem :wstyd:
Może dziś to naprawie 8-)

Krychu - 2007-10-02

jestem negatywnie zaskoczony, myslalem ze bedzie znacznie lepszy :-?
same hondy i amerykanie, z tego nie moglo wyjsc nic ciekawego...
dobrze, ze ten podwórkowy film jest taki krótki - mniej czasu straciłem ;-)
ta produkcja jest na tyle słaba, ze nie miala prawa trafić do folderu [JDM movies -> obejrzane], wieczorem bedzie trzeba obejrzec jakiegos insider'a by zapomniec o tym czyms :-)

Piotrek - 2008-08-11

Jakby ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzeć sobie to zapraszam do linku poniżej ;)
http://blip.tv/file/464022/

Deox - 2008-08-11

Pioter link jest w recenzji. :P
http://www.jdm-option.pl/..._articles&art=9


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group