JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Ogólne - Ubezpieczenia

bartolos11 - 2012-02-17
Temat postu: Ubezpieczenia
Z racji tego że nie długo prawdopodobnie przyjdzie mi ubezpieczać auto, chce zrobić małe rozpoznanie w temacie, które polecacie, którymi warto się zainteresować i co najważniejsze jak wypada cena/jakośc ;)
antek - 2012-02-17

byle broker dobierze Ci najtansze ubezpieczenie w 3 minuty, jakosc obsługi i usług wprost proporcjonalnie spada wraz z ceną :roll:
Krychu - 2012-02-17

OC brać gdzie najtaniej, tam jakość usług nie ma znaczenia dla nabywcy :lol: Ja ubezpieczam w MTU.
bartolos11 - 2012-02-17

Jak się to ma do zniżek np tata ma 60% zniżek w ubezpieczalni x(jedno auto) i teraz jak będzie chciał ubezpieczyć następne auto w ubezpieczalni y to w ubezpieczalni y też będzie miał 60%. Pytam bo jedni twierdzą tylko jak będzie przenosił się z ubez. x do y zachowa 60% a inni że to bez znaczenia czy będzie ubezpieczał nowe auto lub też przenosił z innej to zachowa dotychczasowa zniżkę.
piotlecek - 2012-02-17

Ja od kiedy dowiedziałem się o You Can Drive od Hestii przeniosłem tam 2 auta i ceny są strasznie satysfakcjonujące! ;D Szybko i bez problemu zza monitora i z pod ciepłej kołdry kupujesz polisę za śmieszne, na prawdę śmieszne pieniądze.
https://www.youcandrive.pl/direct/home.seam

Mega łatwo można sobie tam też zrobić symulację podając kilka danych.

Krychu - 2012-02-17

bartolos11 napisał/a:
Pytam bo jedni twierdzą tylko jak będzie przenosił się z ubez. x do y zachowa 60% a inni że to bez znaczenia czy będzie ubezpieczał nowe auto lub też przenosił z innej to zachowa dotychczasowa zniżkę.

zniżka jest przydzielona do osoby, nie do auta ani ubezpieczalni, więc zachowa swoje 60%

Bartek! - 2012-02-17

taaa tylko, że według prawa ubezpieczalnie nie mogą przekazywać informacji o swoich klientach innym podmiotom, co za tym idzie muszą Ci uwierzyć na słowo, że masz te zniżki. Z autopsji wiem, że nikt problemu nie robi i nie weryfikuje w żaden sposób tego ile masz zniżki.
antek - 2012-02-17

jakoś niebawem ma być globalny system w PL gdzie ubezpieczyciele będą mogli sie takimi informacjami jak zniżki wymieniać na bieżąco
Dario - 2012-02-18

poprzedni wlasciciel mojego auta mial ubezpieczenie w Mbanku i placil uwaga: 200zl rocznie!!!! wymogie jest tylko posiadanie tam konta bankowego.
Cino - 2012-02-18

Jeśli mówisz o OC to wybierz najtańsze ! Jeśli mówisz o full pakiecie to inna sprawa. Ja napewno omijałbym Allianz ( mam złe doświadczenia).

Bartek z Tobą zupełnie się nie zgodzę !

Bartek! napisał/a:
muszą Ci uwierzyć na słowo


Owszem , uwierzą jak ubezpieczają, ale jak będzie szkoda to uwarunkują wypłatę ubezpieczenia na podstawie przedstawienia opinii od poprzedniego ubezpieczyciela nt posiadanych zniżek.

Tak więc to, że Ci ktoś ubezpieczy auto na słowo o posiadanych zniżkach nie znaczy że otrzymasz odszkodwanie w przypadku szkody itp.

Przy wyborze pełnego pakietu warto przestudiwać OWU bo w Allianz mają takie zapisy że śmiać się chce :)

Poza tym warto zwracać uwagę na różne kaluzule. min. Amortyzacją części , likwidacja serwisowa , konsumpcja szkody ubezpieczniowej i wiele innych.

Temat rzeka...

Bartek! - 2012-02-18

Cino ale ja napisałem dokładnie to co Ty, nikt nie weryfikuje tego ile masz zniżek w momencie zawierania umowy
Emre - 2012-02-18

Bartek! napisał/a:
Z autopsji wiem, że nikt problemu nie robi i nie weryfikuje w żaden sposób tego ile masz zniżki.


ja musiałem dostarczyć ksero poprzedniej polisy ze zniżkami...

poza tym jęzeli nie macie poniżej 25 lat, nie mieszkacie w Warszawie i nie macie ponad 2-litrowego cabrio to jesteście szczęśliwymi ludźmi... :lol:

Bartek! - 2012-02-18

ja za evo płaciłem 4k rocznie :lol:
Vonter - 2012-02-18

Przy 4 autach za każdym razem musiałem dostarczyć zniżki. Bartek, musiałeś mieć "szczęście" i trafiłeś do dobrego człowieka :mrgreen:
Krychu - 2012-02-18

Bartek! napisał/a:
ja za evo płaciłem 4k rocznie

:shock:
dlatego wole mieć auto warte nie więcej niż 20k i wykupywać jedynie OC

Pit - 2012-02-18

jak kogoś stać na auto za te przynajmniej 60-70koła to nie wierzę, że nie będzie go stać na wydanie tych przykładowych 4k rocznie na ubezpieczenie...no chyba, że ktoś ciułał od komunii te 60k albo wygrał gdzieś, ale w takim przypadku głupotą jest kupowanie takiego drogiego w utrzymaniu samochodu.
Emre - 2012-02-18

stać czy nie, ale zawsze 4 koła można lepiej spożytkować... :-/

Limon napisał/a:
no chyba, że ktoś ciułał od komunii te 60k


ja ciułałem od bar mictwy... :lol:

Cino - 2012-02-18

Bartek! napisał/a:
Cino ale ja napisałem dokładnie to co Ty, nikt nie weryfikuje tego ile masz zniżek w momencie zawierania umowy


W sumie racja :-D




BTW 4k za EVO to tragedii nie ma , za używane auto o wartości ~70k taka stawka to norma

Mogę jedynie powiedzieć, że będzie jeszcze drożej ;-)


Ja za Accorda w PZU o wartości 48 k z 50% zniżkami płaciłem 3 tyś ;-)
Prawie rok później Civic żony wyceniony na na 49 500 z 60% zniżkami zapłaciłem w AVIVIE 2 700 zł. PZU chcialo ponad 4k ... tak wiec jest coraz drożej...

Pilar - 2012-02-19

Ja też nie musiałem dostarczać żadnych ksero zniżek...

Bartek! napisał/a:
ja za evo płaciłem 4k rocznie :lol:



Myśle że Emre za OC + AC płaci podobnie ;)

Wiseguy - 2012-02-19

Pilar napisał/a:
Ja też nie musiałem dostarczać żadnych ksero zniżek...

Bartek! napisał/a:
ja za evo płaciłem 4k rocznie :lol:



Myśle że Emre za OC + AC płaci podobnie ;)


wiecej :roll: za roadstery jest ekstra dopłata a i tak nie każda firma chce je ubezpieczać :-/

Emre - 2012-02-19

tak jak pisze Wise i ja pisałem wcześniej... jak ktoś jest takim gówniarzem jak ja, mieszka w Wawie i jeździ cabrioletem to ma przejebane... :-/

jeżeli masz szmatę zamiast dachu to dla ubezpieczyciela to znaczy to samo co "zostawiam otwarty samochód z kartką - panie złodzieju przygarnij mnie"... ;-) ponadto mam wrażenie, że auta, które 'trudno' się prowadzą też mają z tego tytułu jakieś dodatki... ;-)

dodam, że mam tatę wbitego w dowód... bo bez tego to chyba z 8 koła bym płacił... :lol:

Pit - 2012-02-19

taka jest cena lansu... :mrgreen:

ale i tak kiedyś chciałbym mieć eSkę... :oops: Co ja bym dał, żeby polatać sobie takim samochodem bez dachu po Sopocie w pełni sezonu... :mrgreen:

se7en - 2012-02-19

ja w liberty direct ( przez internet) - bo najtaniej
zrobiłem sobie wycenę obecnie na 4x4 turbo 2.0
wyszło 413 zł przy 60% zniżkach poprzedniej ubezpieczalni.
rok temu tam ubezpieczałem i mam za 473 zl, staniało...

Pilar - 2012-02-19

Wiseguy napisał/a:
Pilar napisał/a:
Ja też nie musiałem dostarczać żadnych ksero zniżek...

Bartek! napisał/a:
ja za evo płaciłem 4k rocznie :lol:



Myśle że Emre za OC + AC płaci podobnie ;)


wiecej :roll: za roadstery jest ekstra dopłata a i tak nie każda firma chce je ubezpieczać :-/


W liberty direct obliczyłem dla siebie s2k oczywiście wliczając 60% tatuśka :mrgreen: i wyszło 3800 z groszami ;)

Gumka23 - 2012-02-19

szkoda, że wcześniej nie powstał temat, bo you can drive od hestii ma całkiem fajna ofertę. Za mojego głupiego civica płace 1k z 10% zniżka. W tym you can drive wyszło 700zł
Pit - 2012-02-19

Z ciekawości...dlaczego jak w tym "you can drive" próbuję wyliczyć składkę na CRXa to wyskakuje mi, że tego modelu nie można ubezpieczyć i żeby się skontaktować z agentem hestii..
se7en - 2012-02-19

Limon napisał/a:
Z ciekawości...dlaczego jak w tym "you can drive" próbuję wyliczyć składkę na CRXa to wyskakuje mi, że tego modelu nie można ubezpieczyć i żeby się skontaktować z agentem hestii..

tez chcialem tam z ciekawosci moją obliczyc, chyba mamy za stare graty :lol:

TorquedMad_Mind - 2012-02-19

Limon napisał/a:
Z ciekawości...dlaczego jak w tym "you can drive" próbuję wyliczyć składkę na CRXa to wyskakuje mi, że tego modelu nie można ubezpieczyć i żeby się skontaktować z agentem hestii..

a co to za problem skontaktować się z agentem, żeby Ci przeliczył? ;)

Bartek! napisał/a:
taaa tylko, że według prawa ubezpieczalnie nie mogą przekazywać informacji o swoich klientach innym podmiotom, co za tym idzie muszą Ci uwierzyć na słowo, że masz te zniżki. Z autopsji wiem, że nikt problemu nie robi i nie weryfikuje w żaden sposób tego ile masz zniżki.

jak zrobisz szkodę to Ci zweryfikują (nie bój się o to jak... zweryfikują - wystarczy OWU przeczytać)... i wtedy masz problem, bo odmówią wypłaty, a Tobie każą dopłacić różnicę... i nawet w sądzie nie wygrasz

Emre - 2012-02-19

Pilar napisał/a:
W liberty direct obliczyłem dla siebie s2k oczywiście wliczając 60% tatuśka :mrgreen: i wyszło 3800 z groszami


to dolicz sobie jescze zwyżkę za mój wiek i miejsce zamieszkania...

Bartek! - 2012-02-19

Bio ja cały czas piszę tylko i wyłącznie o momencie zawierania polisy
TorquedMad_Mind - 2012-02-19

Bartek! - no wiadomo... ale jak coś się stanie to ma się przesrane...
zresztą, z tego co pamiętam, to należy podawać prawdę, bo można to podciągnąć pod jakiś paragraf

staryjaponiec - 2012-04-24

Trzy tygodnie temu również szukałem ubezpieczyciela, wyłącznie OC. Tata właściciel ze wszystkimi zniżkami, ja współwłaściciel bez żadnych zniżek. Ubezpieczyliśmy w mBanku - 250 zł.
Sznaps - 2012-07-16

chciałbym ubezpieczyć dom i auto w ergo hestia gdyż jest dobra oferta na zbiorowe ubezpieczenie ale jak czytam opinie o ergo hestia odnośnie likwidacji szkody to się włos jeży na głowie - same negatywne opinie. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tą firmą?
RADEq - 2012-07-16

Ergo Hestia to tragedia... Rodzice mieli stłuczkę nie ze swojej winy, a kierowca, który w nich uderzył miał ubezpieczony samochód w Ergo Hestii. Rzeczoznawca przyjechał na następny dzień, obejrzał samochód i stwierdził szkodę całkowitą. Czekali grzecznie na pieniądze, minął miesiąc i pieniędzy dalej nie było. Przez następny miesiąc dużo razy jeździli do tej całej Ergo Hestii, dzwonili i kłócili się o wypłacenie ich pieniędzy. Po ponad dwóch miesiącach w końcu z łaski swojej Ergo Hestia wypłaciła hajs. Na całe szczęście nigdy więcej styczności z tą firmą nie miałem :mrgreen:
thomac - 2012-07-16

Ja przeszedłem z jednym samochodem z PZU do Hestii, ze względu na cenę ubezpieczenia na tych samych warunkach. W Hestii było prawie połowę taniej. Tak się złożyło, że tydzień po wykupieniu polisy na parkingu przytarli mi tył. Sprawca też był w Hestii. Rzeczoznawca na drugi dzień, wycena na 1500zł (naprawa kosztowała mnie 500zł), pieniądze były po tygodniu na koncie. Także na tą chwilę nie narzekam. Za to z PZU mam już gorsze wspomnienia...
Emre - 2012-07-16

mi za miesiąc kończy się polisa... także spierdalam z interrisk gdzie najtaniej... ;-)
nikesonmyfeet - 2017-08-02

Ale odkopałem... :roll: Ale nie widze innego wątku do zadania mojego pytania :) Panowie, taka sprawa. Kończy mi się polisa OC na Civica w Axie, nowe wyliczenie oczywiście 300 zł do góry (brak szkód, pełne zniżki, od tak). Civic jest z 1992 roku i od jakiegoś czasu czaje się na to:

https://zgloszenia.pzm.pl/karta/pzu25/

Problem w tym, że data pierwszej rejestracji mojego bolidu to październik 1992 czyli formalnie 25 lat jeszcze skończonych nie ma. Próbowałem rozmawiać z jednym z agentów PZU ale gość nie bardzo miał pojęcie o tej ofercie, twierdząc między innymi, że auto musi mieć zółte tablica (bzdura, mój znajomy dwa fordy na białych tak ubezpieczył, a mają zwykłe tablice).

Może ktoś z Was próbował ubezpieczyć auto korzystając z tego myku i wie, czy do wyliczenia wieku pojazdu używają daty pierwszej rejestracji czy wystarczy rok produkcji? Będę wedzięczny za pomoc jeśli ktoś przerabiał ten temat.

Pozdrawiam

TorquedMad_Mind - 2017-08-02

nikesonmyfeet napisał/a:
[...]czy do wyliczenia wieku pojazdu używają daty pierwszej rejestracji czy wystarczy rok produkcji? [...]

Sądząc po pierwszym punkcie:
Cytat:
posiadanie pojazdu osobowego lub ciężarowego do 3,5 t., przyczepy, pojazdu kempingowego
( kampera), motocykla, którego - data produkcji przekroczyła 25 lat.

To data produkcji (bo jaką inną by mieli liczyć?)

a odnośnie OC - ja wysłałem maila agentowi, i z 1500zł w Hestii, zrobiło się 920zł w Warcie :mrgreen:

Mareczuczek - 2017-08-02

Ja ubezpieczałem ostatnio żelazko. 25lat od daty produkcji, z tą datą rejestracji to jest mit. Mi z 2500zł z kartą wyszło w PZU 750zł więc nieźle zakładając zwyżkę 50% za "młodego kierowcę" i brak zniżek.
nikesonmyfeet - 2017-08-03

o to to mi chodziło ;) Dzięki wielkie, uderze jutro do innego agenta i zobaczymy co się da zrobić.
Pankracy - 2017-08-08

A można tu o ubezpieczeniu siebie a nie samochodu? Jakie macie ubezpieczenia zdrowotne? Dużo teraz z pracy podróżuje po europie, pracę mam raczej niebezpieczną, mam tam jakieś gówniane ubezpieczenie bodaj z Hestii, ale chciałbym jakieś porządne, żeby w razie W nie martwić się o opiekę zdrowotną, najbardziej chodzi mi o EU, ale jeśli poza EU okresowo można było jakieś podróżne wykupić to też byłoby spoko. Ktoś coś?
rols - 2019-04-23

Nie wiem jak wy to widzicie, ale ja dostrzegam pewną tendencję, że w zasadzie z roku na rok ceny ubezpieczenia oc (ale też koszta innych ubezpieczeń) rosną i to w sposób odczuwalny. Z tego co widzdę, to najgorzej mają chyba młodzi kierowcy, którzy są najbardziej poszkodowani w tym wszystkim. Ale winni są też trochę sami sobie, bo umwmy sie - gdyby nie popełniali tylu wypadków, to z pewnością koszta ubezpieczenia nie byłyby aż tak wysokie.
O ubezpieczenie OC proponuję tutaj jeszcze dopytać: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc

nikesonmyfeet - 2019-04-30

Pany, macie jakiś sprawdzony pakiet Assistance na teren PL? Wakacje idą, przydałoby się coś wykupić.

Narazie to MBank wpadł mi w oko (te wyższe pakiety), bo cenowo wychodzi nieźle, a dodatkowo można go przedłużać z miesiąca na miesiąc, a nie na cały rok od razu.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia, zwłaszcza z korzystania z takiej pomocy, i się podzieli wrażeniami? :)

Youtro - 2019-05-05

Spróbuj w PKO BP. Mają mega tanie ubezp. komunikacyjne. OC, AC, nnw i assistance. Plusem jest to, że możesz kupić polisę na 6 miesięcy do przodu, opłacić do 7 dni po starcie.
wierzba - 2019-05-05

Youtro napisał/a:
Spróbuj w PKO BP. Mają mega tanie ubezp. komunikacyjne. OC, AC, nnw i assistance

można gdzieś wyliczyć stawkę ? akurat szukam oc+ac, poza tym polecacie jakieś konkretne TU czy wsio ryba ?

dealer - 2019-05-05

Jeśli ktoś chce moja żona może wyliczyć ubezpeiczenie w kilku towarzystwach, podobno ma bardzo dobre ceny 99% . Zapraszam.
nikesonmyfeet - 2019-05-06

Pany, wielkie dzięki za odzew, ale kurde nie sprecyzowałem... :roll:

Chodzi o same ubezpieczenie Assistance z holowaniem tak przynajmniej 200km ;)

piroman - 2019-05-06

Ja mam assistance w mBanku. Najlepsze jest to że ubezpieczenie nie jest przypisane do samochodu
rols - 2020-01-15

Miałem okazje ostatnio przedłużać ubezpieczenie i powiedziałem brokerowi ubezpieczeniowemu jasno: chcę najtańsze OC jakie macie. Wcześniej miałem w Warta - coś w okolicach 600 zł, a znalazła mi w MTU w okolicach 420 zł (taka kwota, gdy wszystko zostanie zapłącone w jednej racie, co też zrobiłem).
Powiem tak, stawiajcie sprawę jasno i szukajcie tych najtańszych OC, bo i tak pod wzgędem warunków wszędzie wyglada to na zbliżonym do siebie poziomie.
Jeżeli chodzi o porównywarki, to jest ich dużo. Tutaj przykładowa: https://superpolisa.pl/

Mareczuczek - 2020-01-15

Ja w tamtym roku 920zł, w tym 540 z mini assistance. Podobnie zrobiłem jak ty rols :D
Karamba_DC2 - 2020-01-15

Mareczuczek, normalnie jak wilk z...


:mrgreen:

Ja mam PZU u szwagra na wszystkie auta, dorzuca mi jakieś swoje bonusy i spoko wychodzi nawet :)

Lee_Liu_Te - 2020-01-21

Ja jestem zadowolony z PZU. 8 lat tam jestem ubezpieczony i ok ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group