JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Honda / Acura - EJ9 wariuje predkosciomierz.

Dario - 2013-05-28
Temat postu: EJ9 wariuje predkosciomierz.
Panowie mam problem. Zaczął mi świrować prędkościomierz. Jak dziś jechałem to wskazówka zaczęła opadać, skakać, wariować, aż w końcu spadła na 0. Mimo, że prędkość cały czas utrzymywałem taką samą. Teraz jeszcze zauważyłem, że jak dodaje gazu to wszystko jest ok, jak tylko odejmę to wskazówka zaczyna znowu świrować, albo spada na 0 i tak zostaje, aż nie wcisnę gazu. Jakieś sugestie? :roll:
Hikiel - 2013-05-28

VSS jebnięty lub brudny.
Dario - 2013-05-28

A co to jest ten cały VSS? Bo trochę średnio ogarniam temat? Gdzie to się znajduje?
Hikiel - 2013-05-28

Czujnik prędkości. Znajdziesz go wkręconego na 2 lub 3 śruby w skrzynię biegów.
Dario - 2013-05-28

I wystarczy go wyjąć i przeczyścić? Ktoś wie w którym miejscu się on znajduje w skrzyni z B18C4?
Hikiel - 2013-05-28

Miałem ten silnik ale ładnych kilka lat temu więc nie pamiętam. Ale uwierz mi, że dużo czujników nie wchodzi w skrzynię biegów ;-) ściągnij sobie manuala albo jakiegoś sam naprawiam i pewnie będzie rysunek jak boisz się, że nie znajdziesz.

Odepnij wtyczkę i wyczyść. Samego czujnika nie masz co czyścić. Jak wyczyszczenie wtyczki nie pomoże to wymieć czujnik. Kosztuje kilkadziesiąt złotych a wymiana jest prosta.

No i zawsze zegary mogą zdychać (jakiś zimny lut czy coś) więc może się okazać, że po wymianie czujnika dalej będzie dupa. Najlepiej podmienić od kogoś najpierw czujnik a potem zegary.

Dario - 2013-05-28

Super. Wielkie dzięki za pomoc. :zdrowko:
Leo - 2013-05-28

czujnik wkrecony pionowo w skrzynie, tak mniej wiecej pod termostatem. na jedna srubke a potem sila trzeba do wyciagnac, bo pewnie sie zastal przez lata. jedna kostka do niego idzie wpinanan z góry.
bartiH22A - 2013-06-10

też tak miałem, głównie zima parę razy przy ruszaniu sie trafiało
Dario - 2013-06-10

Teraz już zdechł na amen. Prędkościomierz już w ogóle nie działa i po pewnym czasie wywala Check'a.
Fawor - 2013-06-11

I oczywiście cięzko zczytac błąd i zajrzeć do czujnika w skrzyni? A taki fachowiec w gębie na forach jestes..
CRXKarolek - 2013-06-11

Zobacz alternator czy sie nie sypie, a jak zegar juz padł to wymien impulsator.
Dario - 2013-07-06

Działał, działał, ale teraz to już się zjebał na amen. Mam takie pytanie. Czy to, że jest walnięty ten czujnik mogło się przyczynić do tego, że przestał się zapinać VTEC? Przy okazji wzrosło też spalanie.
Fawor - 2013-07-06

Niedziałający prędkościomierz to podstawa do niedziałającego VTECa.
karool - 2013-08-03

nie wiem czy poradziles sobie,ale sprawdz poziom oleju w silniku.
Hikiel - 2013-08-03

A co ma poziom oleju do predkosciomierza? Do vteca owszem ale do predkosciomierza?
Dario - 2014-03-06

Odkopię temat, bo znowu zaczął świrować VSS. Czy kostki VSS'a są takie same w D i B seriach? Bo coś mi się wydaje, że skończy się wymianą kostki...
Motomaniak1988 - 2017-01-16

Z tego co wiem są te same ba nawet czujnik kiedyś zakładałem z B do D i dało się założyć
Często gnija właśnie te kostki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group