JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Szpan i Roadshow - BMW E46 320Ci

lbalec - 2013-09-23
Temat postu: BMW E46 320Ci
Jako, że mam sentyment do tego forum, a ten dział daje mi taką możliwość - powracam :-)

Większość może kojarzyć mój poprzedni projekt który nie jedną dyskusję tutaj rozpalił:



http://www.stancenation.c...essive-fitment/

Auto zostało sprzedane prawie rok temu - jeszcze zanim to się stało - plany były wielkie - Acco 7g na powietrzu, stęsy, spasy, felgi, negatywy i ogólne kumitsu... ale - doszedłem do wniosku, że święty czas stanąć na własne nogi, wyprowadzka do nowego miasta i trzeba było zweryfikować założenia. Budżet na auto drastycznie się zmniejszył i zostałem z prawie seryjnym - lekko obniżonym E30 na które też były spore plany.. ale tak sobie jeździłem, jeździłem, obserwowałem znajomych na gwintach poskręcanych niżej niż teoretycznie można, jak walczą z każdym kilometrem, a przy tym przypominałem sobie swoją własną nierówną walkę ze wszystkim, łącznie z wyjazdem z garażu i już wiedziałem - NIGDY WIĘCEJ STĘSU ;-)

Ostatnio trafił się w śmiesznych pieniądzach anglik E46 w świetnym stanie technicznym, ale z gorszą stroną wizualną. Jako, że zakochałem się już przy E30 w BMW wziałem go bez wahania.. Teraz walcze z budą, a, że użytkuje te auta zdecydowanie inaczej niż Hondę i miałem mała przygodę z barierkami to motywacja większa i obecnie auto ma już umówionego blacharza i lakiernika.

Jedną fotkę tego wynalazku mam, jeszcze sprzed przygody z bandą:



Model 320ci czyli 2.2 170KM, mocą nie powala, ale jeździ sie przyjemnie - minus to spalanie - niewiele mniejsze niż w 2.5, no, ale jak mówiłem - okazja ;-)

Zmiany na pewno będą, natomiast tym razem idę stricte w poprawę właściwości jezdnych zgodnie z zasadą fashion = function :-) Z wizualnych rzeczy wpadnie M Pakiet. Z mechanicznych zawias AP na sprężynach H&R Race Kit (55/35). Felgi jakieś mocne, oryginalne 18" i żadnych naciągów ;-)

Ale najpierw przekładka (jutro jadę po części) i buda..

A chciałbym uzyskać taki efekt:





To tyle, jak będzie zainteresowanie to coś tam czasem wrzucę :oops:

Game - 2013-09-23

Ciekawy projekt ;) Civic był kotem, został w Polsce?. Jesteś chyba pierwszą osobą z Raceismu, która przyznała się, że jednak nie da się normalnie jeździć na takich glebach :mrgreen:
lbalec - 2013-09-23

Civic poszedł do Bielska - ale teraz wygląda zupełnie inaczej, też już nie ma stęsów i spasów, a nowy właściciel postawił sobie za cel doprawdzić go do idealnej sprawności - więc sądze, że ma się dobrze :-)

A z tą glebą to nie jest tak, że się nie da - tylko doszedłem do wniosku, że 5 lat męczyłem się z chorą glebą i teraz chce cieszyć się jazdą :-) Civic to była fajna przygoda - ale nie, nigdy więcej ;-)

Pit - 2013-09-23

lbalec napisał/a:
teraz chce cieszyć się jazdą

Dobra decyzja. Te przykładowe sztuki które pokazałeś bardzo fajne, lekka gleba, dobra felga i więcej nie potrzeba.

s3b - 2013-09-23

Który rocznik auta? Będziesz jeździł z kierą po prawej czy robisz przekładkę?
ravestation - 2013-09-23

lbalec napisał/a:
Ale najpierw przekładka (jutro jadę po części) i buda..

:roll:

Guzik - 2013-09-23

Efektu ze zdjęć nie uzyskasz bo to emki a nie m-paki. Ale kierunek jest dobry ;-)
lbalec - 2013-09-23

s3b napisał/a:
Który rocznik auta? Będziesz jeździł z kierą po prawej czy robisz przekładkę?

2001. A części do E46 taniutkie, a przekładkę ogarniam sam ze znajomym więc bez sensu męczyć się z prawej strony ;-)

Guzik napisał/a:
Efektu ze zdjęć nie uzyskasz bo to emki a nie m-paki. Ale kierunek jest dobry ;-)

Taak, wiem ;-) O kierunek właśnie mi chodziło.. co nie zmienia faktu, że jak nie uda się kupić 911 na 30te urodziny to 2gą opcją jest właśnie Mka :lol:

rdk - 2013-09-24

powodzenia :ok2:
Hikiel - 2013-09-24

Wyprowadziłeś się? Nawet nie wiedziałem. Kolega... :lol:

Powodzenia, mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować wszystkie plany.

hot_rider - 2013-09-24

Cytat:
A z tą glebą to nie jest tak, że się nie da - tylko doszedłem do wniosku, że 5 lat męczyłem się z chorą glebą i teraz chce cieszyć się jazdą Civic to była fajna przygoda - ale nie, nigdy więcej
_________________


hehe co za zmiana ;-)
ja osobiście nigdy nie będę miał mega gleby bo najnormalniej szkoda mi samochodu, co z tego ze auto lśni jak cały spód pokiereszowany/rdza itp./itd. :roll:

gaseb - 2013-09-26

felgi z "docelowych" aut są totalnymi przech*jami!
Emre - 2013-09-27

cenowo też... :roll:
Shadows - 2013-09-28

Emre napisał/a:
cenowo też... :roll:

Od czego są chińczycy :P

lbalec - 2013-09-30

Po różnych doświadczeniach z kołami i nie tylko, doszedłem do wniosku, że nie będzie tu kompromisów tylko dlatego, że coś ładnie wygląda. Więc części tylko sprawdzone. Jak nie będzie kasy na dobre koło to poprostu kupię jakiś OEM w 18" - na szczęście BMW ma sporo fajnych modeli z nowszych E6X/E9X więc źle nie będzie. Choć nie ukrywam, że BBS CH albo koło z CSL'a jest tutaj opcją docelową :)

Hikiel, Ty też się wyprowadziłeś z tego co widzę hipokryto :lol:

Emre - 2013-09-30

oem za wąskie... :-P
lbalec - 2013-09-30

oj tam oj tam - 18x9 z oponą 225/40 będzie ok :-) Choć nie powiem - jakby się trafiło coś z 9,5j na tył byłoby idealnie ;-)
Emre - 2013-09-30

moje są 18x8.5 ET20 i 18x9.5 ET22...
Hikiel - 2013-09-30

lbalec napisał/a:
Hikiel, Ty też się wyprowadziłeś z tego co widzę hipokryto :lol:


A to nie wspominałem? :lol: :lol:

lbalec - 2013-10-03

Zabawa rozpoczęta - trochę przypomina mi to czasy wiretuck'a w Hondzie 8-)



Na razie ogarniam sam więc zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)

A tak sobie pomyślałem, że skoro maluje auto w całości to może pokusić się o zmianę koloru - taki ImolaRot II robi mi niesamowicie..


Hikiel - 2013-10-03

Zmiana koloru - jestem za!
cfaniak - 2013-10-03

Będzie Mpack albo w ogóle przeróbka na M??
Krychu - 2013-10-03

zmiana koloru zdecydowanie, srebrny to w mercach jest dobry.
lbalec - 2013-10-03

Przekonałem się - w takim razie dopłacam i zmieniam z nudnego srebra na czerwień - będzie szybszy :lol:

M'ki na pewno nie będę robić - przerost formy nad treścią - za dużo roboty, łacznie z przespawywaniem tylnych ćwiartek, a pod maską 2.2 - za ten hajs wolałbym swapa na 3.0 zrobic.

Natomiast M pakiet oczywiście już zamówiony - udało się wyrwać przód, tył ori za niewiele ponad 1000zł, niestety progi muszą poczekać ;-) ale one nie są aż tak różne od serii

Gumka23 - 2013-10-03

Kolor przefajny, srebrny nawet nie ma podejscia...

Ten mi sie tez zawsze podobal:



Ale on wyglada dobrze chyba tylko na wscieklych Mkach..

sebawo - 2013-10-03

Łukaszu, cóż za zmiana :P a poważnie, to działaj, mimo zmiany pomysłu na furę realizacja musi być z pier*olnięciem ;) czekamy:)
Yaca - 2013-10-03

świeża czerwień w E46 daje mocno po oczach - nie wahałbym się ani chwile ! 8-)
Emre - 2013-10-03

Imolarot to chyba najfajniejszy czerwony... :oops:
lbalec - 2013-10-29

Żeby nie było, że nic się nie dzieje kiedy auto stoi u blachara i lakiernika - kupiłem w międzyczasie sprężyny H&R Race (55/35) i taka będzie docelowa wysokość.



Sprzedaje moje 16" i na zime wpadną prawdopodobnie też takie felgi jak na powyższym foto (17x8) - tylko w innym kolorze.

lbalec - 2013-12-03

Są w końcu spy shoty po malowaniu - jeszcze w trakcie składania





Z malowania i koloru jestem bardzo zadowolony - teraz muszę szukać jakiegoś magika od przekładek, żeby mi elektryke ogarnął, bo mi się umówiony gość wysypał :-/

Hikiel - 2013-12-03

Pięknie siadło!
Emre - 2013-12-03

imolarot to chyba mój ulubiony kolor w jakim wychodziło e46 M3...

tylko nie dawaj białych kół... :-P

lbalec - 2013-12-03

Na zime zostają 17" w czerni - czyli to co na przodzie ;-)

Natomiast na wiosnę już wybrałem koło, będzie 3SDM 0.01



Spec 18x8,5 i 18x9,5, prawdopodobnie w czerni z czerwonymi deklami.
Oczywiście na normalnych oponach, a nie gejowskich naciągach :lol:

Emre - 2013-12-03

na grubasie to koło! :ok:
Pankracy - 2013-12-03

Piękny po prostu. Koło zawsze można pomalować, mnie by się w bieli podobało.
Arkadio - 2013-12-03

w takim zestawieniu kolorystycznym i na tej feldze na pewno będzie skręcało karki :-)
hot_rider - 2013-12-03

identyczne koło własnie do mnie płynie ino w rozmiarze 19``
dobry wzór

Emre - 2013-12-03

hot_rider, to co Ty wreszcie kupiłeś? bo u siebie w temacie napisałeś, że te37 wannabe...
Marker - 2013-12-03

Emre napisał/a:
hot_rider, to co Ty wreszcie kupiłeś? bo u siebie w temacie napisałeś, że te37 wannabe...


też zwróciłem na to uwagę..

zajefanie wyszedł ten kolor.. malowanie, przekładka.. czyżby wartościowo nie robił się już samochód z kierą po normalnej stronie? ;-)

hot_rider - 2013-12-03

Emre napisał/a:
hot_rider, to co Ty wreszcie kupiłeś? bo u siebie w temacie napisałeś, że te37 wannabe...

tak mam `te37` a te co płyną juz sprzedane :]

lbalec - 2013-12-04

Marker napisał/a:
zajefanie wyszedł ten kolor.. malowanie, przekładka.. czyżby wartościowo nie robił się już samochód z kierą po normalnej stronie? ;-)


Mam jeszcze trochę zapasu, bo moje malowanie poszło z OC ;-) Ale fakt - patrząc wartościowo i na wysoką akcyzę to powoli zbliżam się do granicy opłacalności.. Z tymże - wiem, że mam auto w 100% sprawne technicznie, blacharsko i lakierniczo w takim kolorze i setupie jak chciałem. Czego mi brakuje to tylko większy silnik.. ale zrobienie z tego 330 to małe piwo przy moim swapie z Hondy ;-)

Bartek! - 2013-12-04

idź na grubo i ładuj vkę 8-)
e46 z v8 o mógłby być zajebisty DD

lbalec - 2013-12-04

Był ostatnio taki projekt do sprzedania - niecałe 40tyś ;-)



Ale moja to tylko auto na codzień - do projektu na pewno jeszcze wróce i pewnie będzie to coś japońskiego ;-)

rdk - 2013-12-05

a prawda to, że V'ka do e46 to taka rzeźba z sucha miską, etc.?
lbalec - 2013-12-06

Częściowo prawda, ale można to rozwiązać w inny sposób - odpowiem cytatem

Cytat:
miska olejowa custom lub pompa na wałku zdawczym i garb z tyłu

Pytela - 2013-12-06

Do e36 chyba jest jeszcze trudniej.
lbalec - 2013-12-17

Przekładka mechanicznie praktycznie ogarnięta - brakuje węża ciśnieniowego od wspomagania do magla :/








Emre - 2013-12-17

dobry w ***** ten kolor!
Arkadio - 2013-12-17

Emre napisał/a:
dobry w ***** ten kolor!


x2, z kolorem chyba nie dało się lepiej trafić

s3b - 2013-12-17

Nie uważasz, że lepszym posunięciem było w pierwszej kolejności zrobić przekładkę, a dopiero potem malować auto? Wiadomo, że przy takich poważnych zabiegach mechanicznych zawsze można gdzieś zarysować samochód.

ps. Którego węża Ci brakuje do magla?

http://realoem.com/bmw/sh...958&hg=32&fg=20

http://realoem.com/bmw/sh...102&hg=32&fg=20

lbalec - 2013-12-18

Póki co, odpukać, udało się uniknąć wpadki z lakierem ;-) Natomiast miało być tak jak piszesz - ale miałem zamówiony termin u lakiernika i do tego czasu przekładka miała być ogarnięta - wyszło jak wyszło, a nie chciałem przekładać terminu nie wiadomo na kiedy więc zaryzykowałem.

Brakuje przewodu powrotnego (7) z
http://realoem.com/bmw/sh...958&hg=32&fg=20

Szukam używki, bo mi się nie widzi dać 350 w ASO ;-)

Yaca - 2013-12-18

bardzo bogaty asortyment wszelkiego rodzaju węży ma firma TUBES (wiele razy zamiawiałem u nich bardzo skomplikowane węże o wyżyłowanych parametrach ale maja też mase rzeczy strikte pod ukłądy hydrauliczne) wiec może u nich poszukać nowego i po problemie.. ;-)
lbalec - 2013-12-18

Dzięki za info - póki co zamówiłem od diesel'a - jest minimalnie inny, ale może spasuje.. za to jest 2x tańszy i 10x bardziej dostepny niż do benzyny ;-)
hot_rider - 2013-12-18

widze tu carbonowe dodatki i czarne koło
cos w ten desen

Ktuy - 2013-12-19

lbalec, ja dzisiaj dorabialem koncówki i przewody do wspomagania do golfa, tokarz i firma od zarabiania wezy do układów
lbalec - 2014-07-03

Wiele, wiele problemów typowo personalnych typu mietki (nie)ogary spowodowały, że w kwietniu się wkurzyłem i powiedziałem, że sam sobie to poskładam. Łatwo nie było, bo pierwszy raz tak się bawiłem, ale w końcu na początku czerwca auto wyjechało i jak na razie - jeździ bezproblemowo :)

Jakieś tam dowody tego ;-)








Emre - 2014-07-03

świetnie wygląda e46 coupe w tym kolorze...
Arkadio - 2014-07-03

jeden z najlepszych możliwych kolorów do e46 coupe, co z tymi osiemnastkami o których pisałeś?
lbalec - 2014-07-03

To niestety plan na przyszłość - póki co na tych nie jest tak źle ;-)
W każdym razie w garażu leżą już hamulce 344mm z E92 335i - to będzie pierwszy poważny mod ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group