JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nippon Corner - Sushi

OLO - 2007-11-19
Temat postu: Sushi
Słuchajcie, jestem głodny i pomyślałem że bym se opierolił sushi :lol: nigdy tego nie jadłem i nie wiem co wybrać , menu jest długie i ceny nie są przyjemne więc chciałem się poradzić co kupić żeby nie zamówić czegoś co będzie smakowało jak skarpetka :)

oto menu :
http://www.sushisamaryba.pl/menu.php?id=0


poradźcie coś :) i aby za drogo nie było bo mało bęzyny mam w samochodzie :)


pzdr.

Egon - 2007-11-19

powiem Ci tak: jesli jestes glodny i chcesz posmakowac sushi to najpierw uderz do mc donalds i zapchaj sie kilkoma hamburgerami bo zeby najesc sie podkreslam najesc sie a nie posmakowac sushi musialbys zostawic w takiej restauracji okolo100 zl na osobe chyba ze masz zoladek jak 40kilogramowa laseczka :-P
OLO - 2007-11-19

Hmmm.... Najeść się sushi czy zatankować samochód... trudna decyzja...


...ide zrobić sobie jakieś kanapki :lol: Dzięki za pomoc w wyborze :lol:

adrian - 2007-11-19

zacznijmy od tego ze jedzenie sushi nie jest do zapchania :zly: troche kultury

wez sobie zestaw np mini z lososiem bardzo dobre do tego sake, ja uwielbiam sushi

Sqad - 2007-11-19

dokładnie sushi to na deserek, ostatnio bylem, no i tak jak napisał Egon 100zł od osoby trzeba zostawić, fakt że do tego w drogiej knajpie byliśmy. Ale bylo danie miesne ryż zupa i na sam koniec sushi wielki półmisek. Mi najbardziej smakował tunczyk z tego sushi reszta miała dość specyficzne smaki.

No nie należy zapomnieć o sosie i jak by to nazwać ich zielonym chrzanie, bez tego chrzanu rozrobionego sushi nie jest dobre.

A podstawa to pałeczki, wbrew pozorom bardzo łatwo się nimi je.

the_havran - 2007-11-19

Ziom looknij na password'a :->
Zrobisz sobie sam, a zresztą po co? Masz tu temat:


W związku z dość sporym zainteresowaniem kuchnią z kraju kwitnącej wiśni, proponuję wstawiać tu wasze ulubione lub znalezione przez was przepisy. Jak już wiadomo kuchnia japońska uchodzi za najzdrowszą na świecie. Jest niskokaloryczna, bogata w białko i żelazo, uboga w cholesterol i tłuszcze. W porównaniu z innymi kuchniami prawie pozbawiona przypraw, oparta jest na ryżu, produktach z soi (miso, tofu), rybach, owocach morza, wodorostach i warzywach. Słynie z prostych, pięknie zaaranżowanych dań, w których żaden ze składników nie przysłania naturalnego smaku pozostałych. Najbardziej znane w Polsce jest sushi cieszące się rosnącym stale powodzeniem. Właśnie dieta w dużej mierze wpływa na to, że Japończycy żyją statystycznie najdłużej.


Oto przepis na początek, prosty i smaczny:
(przepis jest w ciekawostkach, ale tu będzie lepiej pasował)





Wszystkie produkty jak i akcesoria bez problemu można znaleźć w sklepach internetowych.
Kilka przykładowych adresów:

www.masala.com.pl
www.sushi-shop.pl


Tak więc jakby to powiedział Pascal "...dziś pokaże wam przepis na bardzo fajnego ryż" :D
Pewnie się czasem zastanawialiście czym tak zaj**** barwią ryż do sushi...



...teraz już wiecie :]






***Mały tutorial***
(chociaż pewnie wszyscy tu obecni to wiedzą)



Ostrożnie rozłamujemy pałeczki.


Dolną pałeczkę umieszczamy we wgłębieniu między palcem wskazującym a kciukiem, podpierając palcem serdecznym.


Górną pałeczkę trzymamy pomiędzy kciukiem, palcem wskazującym a środkowym.


Sushi przekręcamy na bok i pewnie w całości chwytamy pałeczkami.


Koniec obłożenia delikatnie zanużamy w miseczce z sosem sojowym. Pamiętamy by starać się nie moczyć ryżu.

Japoniec - 2007-11-20

Robiłem w domu sushi i zdecydowanie wole sushi od żarcia kurczaków
adrian - 2007-11-20

pomijajc fakt ze jest bardzo zdrowe
the_havran - 2007-11-20

Dobrze gadają, polać im sake :mrgreen:
Japoniec - 2007-11-20

Sake w dużym dzbanie też mam :mrgreen: i kieliszki do sake wraz z butelką . Jestem przygotowany na wszelkie okoliczności
Kasik - 2007-11-20

a ja powiem ze nie wiem.. nigdy nie jadlam.. i caly czas sie zabieram ale nie moge sie przemoc jakos
Japoniec - 2007-11-20

Zrób sama ze swoim chłopem masa zabawy i potem smakuje lepiej
PAT - 2007-11-21

Zrobimy napewno z Kasia..ja uczylem sie robienia sushi dobre 3 miechy , powiem tyle ze ktos bez wiedzy za kazdym razem inaczej zrobi..dlaczego?? według mistrzów sushi jest to potrawa gdzie kazdy jeden skladnik jest uzupelnieniem poprzedniego i wstepem do nastepnego..nie jest to wbrew pozoru latwa sztuka, odpowienie nori to raz, ryba to dwa odpowiednia mata to trzy (tak mata tez odgrywa role, z jakiego drewna jest robiona) ryż jest najważniejszy!!! wiec zachecam do zapoznania sie ze sztuką(tak to jest sztuka) robienia sushi, nie każdy moze zostac chociazby kucharzem tej pysznosci...tyle odemnie, opowiadalem z doswiadczenia :)

A BTW uczyła mnie 49 letnia Japonka Hiromi która biła mnie mata po rękach jak zle cos robilem :mrgreen: :lol: :-P

the_havran - 2007-11-21

PAT napisał/a:
uczyła mnie 49 letnia Japonka Hiromi która biła mnie mata po rękach jak zle cos robilem :mrgreen: :lol: :-P


Też tak chce :mrgreen: dawaj namiary gdzie się uczyłeś sushi stuff'u :-P

PAT - 2007-11-21

yyy w Japonii... :roll:
the_havran - 2007-11-21

No ta, zapomniałem :oops: :lol:
adino1 - 2007-11-23

a to moje ulubione trio co do maki sushi nr.1- z tuńczykiem...pychota...polecam nr.2-łosoś...nr.3-avokado...takie knajpki to super miejsca...chodź troche drogie...ale jak dla...mnie wielki P O Z Y T Y W ! ! ! :super:
góral - 2008-01-11

kursy robienia sushi organizowane sa tez w Polsce, jak najbardziej , mój kumpel chodzil, ja sie wybieram... jest tylko jeden problem, tego z racji samych ilosci po prostu sie przygotowuje duzo. i trza to potem zjesc. z tymi cenami to troche przesadzacie, ja w Krakowie chodze czesto z kobita i płacimy zwykle troche ponad stówe na 2 os.
havok - 2008-01-11

Ostatnio wyczytałem, ze sushi ma się tak do typowej japońskiej potrawy, jak flaki do polskiej.

Wrzucam zatem alternatywę, są to przepisy podawane przez Marcina Bruczkowskiego w jego książkach:
1. Przepis na Okonmiyaki

Przepis Pani Hireo Matsunaga

Porcja mała na dwie albo 3 osoby -
:: 200 g mąki pszennej
:: 200 - 300 ml wody
:: puszka tuńczyka w sosie własnym (zamiast tuńczyka można użyć posiekanego cienko mięsa wieprzowego - ok 200 g, lub kalmarów - ok. 200g)
:: kukurydza (tylko w wariancie z tuńczykiem)-jedna puszka, czyli ok.130g.
:: 100g. sera żółtego (zalecany do użycia tylko w wariancie z wieprzowiną)
:: duża łyżka posiekanej cebuli
:: 1/4 główki kapusty(w warunkach polskich powinna to być kapusta pekińska albo młoda,byle nie za twarda)
:: 1 jajko
:: przyprawy: sól, pieprz, sos sojowy (polecam firmy Kikkoman), olej sałatkowy do smażenia
:: opcjonalnie: por, kalmar (zamiast innego mięsa) i praktycznie cokolwiek innego-nazwa okonomiyaki (smażone-co-kto-lubi) odzwierciedla ideę dowolności
:: do posypania: aonori (rozdrobnione wodorosty-w Polsce trudne do kupienia, ale można rozdrabniać samemu zwykłe wodorosty nori,a te już są w wielu supermarketach), katsuobushi (suszone wiórki ryby katsuo-też trudno znaleźć)
:: do umoczenia tuz przed spożyciem: majonez (Winiary są OK), łagodny sos Worcester (do kupienia w Polsce, np: w Tesco)

1. Kapustę szatkujemy drobno, myjemy, otrząsamy na sitku.
2. Z produktów w puszkach odcedzamy płyny, kroimy mięso, jeśli jeszcze nie jest pokrojone (i jeśli w ogóle używamy mięsa)
3. W miseczce mieszamy wodę, mąkę i jajko.
4. Dodajemy produkty z punktów 1 i 2 i mieszamy razem.
5. Dodajemy przyprawy do smaku.
6. Smażymy na patelni na oleju 3-4 minuty, odwracamy na drugą stronę i perforujemy (np:widelcem) wypieczoną górną część; za pomocą pędzelka można posmarować ją delikatnie sosem Worcester, aby smak dotarł do środka.
7. Wykładamy na duży talerz, jak pizzę, kroimy na mniejsze części. Posypujemy aonori i katsuobushi (widok tańczących wiórków katsuobushi na gorącym okonomiyaki może zaskoczyć). Majonez oraz keczup połączony w proporcji 2:1 z sosem worcester umieszczamy osobno na talerzykach, z których okonomiyaki jest spożywane, w celu zmieszczenia ich i umoczenia w nich kawałka transportowanego bezpośrednio do ust (oczywiście pałeczkami,ale w ostateczności widelcem)
8. Dobrze wchodzi z zimnym piwem.

Przepis z książki :
Bezsenność w Tokyo - Marcin Bruczkowski

2. Katsudon - typowa japońska kuchnia
Przepis na 2 osoby
Potrzeba:
1. 4 kawałki wieprzowiny
2. Panko (taka japońska panierka w stylu grubej bułki tartej - można starkować bagietkę na grubej tarce)
3. ryż (najlepiej japoński)
4. oliwa do smażenia
5. 600ml dashi (jak się nie dostanie to swojski wywar warzywny)
6. 5 łyżek sosu sojowego
7. 2 łyżki mirin
8. 1 łyżeczka cukru
9. cebula (ilości nie znam)
10. 5 jajek
11. pieprz, sól, mąka

Przepis właściwy:
Przygotowujemy mięso (może być dzień wcześniej) - solimy i pieprzymy z obu stron, posypujemy lekko mąką, zanurzamy w rozbełtanym jednym jajku.
Przygotowujemy ryż (jak, to już wiemy z robienia sushi ;) )
Smażymy mięso obtaczane w panko na gorącej oliwie, po czym odsączamy z nich tłuszcz (na przykład na papierowym ręczniczku) i po wystygnięciu kroimy wzdłuż w paski.
Gotujemy w garnku dashi. Dodać punkty 6, 7 i 8. Kroimy cebulę na cienkie paseczki i wrzucamy do wywaru. Zmniejszamy ogień do minimum. W odrębnej miseczce ubijamy pozostałe 4 jajka. Podkręcamy ponownie ogień i jak bulion się zagotuje wkładamy ostrożnie i powoli kotlety, wlewamy jajka. Przykrywamy garnek pokrywką i zmniejszamy ogień na około 2 minuty. W międzyczasie wykładamy ryż do miseczek, po upływie tych dwóch minut masę jajeczno-mięsno-cebulową wykładamy na wierzch ryżu.
"Katsudon jest dobry natychmiast po przygotowaniu albo wcale"

Za: M.Bruczkowski "Zagubieni w Tokio".

góral - 2008-01-21

A ja wczoraj ogladalem fajny program o Shusi własnie.. Samo gotowanie ryzu jest tak cholernie skomplikowane ze mnie glowa boli.. Oczywiscie jeszcze odpowiedni ryz musi byc :-? A jakies majonezy w shusi to europejski wymysl..
Pawco - 2008-02-07

To ja tez podam jeden przepis :)

Yakitori - szaszłyki z kurczaka

Do przyrządzenia tej potrawy można użyć niemal każdej części kurczaka, choć najczęściej korzysta się z udek i piersi.
Składniki: udka z kurczaka (bez kości i skóry), por, sos sojowy, sake, cukier, miód lub syrop klonowy, drewniane patyczki.

Przygotowanie:
Wymieszać 4 łyżki sosu sojowego, 3 łyżki cukru, odbrobinę miodu lub syropu klonowego, odrobinę sake i wody i podgrzewać do uzyskania jednolitej masy. Pociąć mięso kurczaka na kawałki o rozmiarach 3x2x2 cm. Włożyć je do sosu i na chwilę pozostawić. Pociąć por na 3-centymetrowe kawałki. Mięso i por nadziać na patyczki do szaszłyków. Grillować lub piec w piekarniku w 200 stopniach Celsjusza (można zawinąć w folię aluminiową, aby uniknąć przypalenia).

tomi666 - 2009-06-29


:mrgreen:

Deox - 2009-06-29

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sushi roku
Yeti - 2009-06-30

zajebiste :mrgreen:
the_havran - 2009-06-30

ale mi smaka na sushi zrobiliscie, aż dziś coś ogarne :-D
Deox - 2009-06-30

the_havran napisał/a:
ale mi smaka na sushi zrobiliscie, aż dziś coś ogarne :-D


Ja słyszałem, że Ty tylko schabowego ogarniasz. :mrgreen:

the_havran - 2009-06-30

nie, nie, źle słyszałeś. ja ogarniam sushi ze schabowym wewnątrz :lol:
zresztą, dziś zrobię to się pochwale fotami.

Gumka23 - 2009-06-30

Juz sie kiedys tak chwaliles chwaliles, jak przyszlo co do czego to nawet przy jajecznicy nie chciales pomagac :P
the_havran - 2009-06-30

no przecież ja robiłem jajecznice wtedy a Ty mi pomagałeś :roll:
tak, czy inaczej Gumiak, wiszę Ci darmowe sushi made bt the_hav ;-)

gaseb - 2009-07-01

foty mielońca w ryżu?
the_havran - 2009-07-02

Niestety nie zrobiłem sushi.
"Pomagałem" wujkowi gasebowi w rozkręcaniu pewnych elementów przy jego lesniaku i skończyło się na zestawie w McDonalds :-/ :-D

Kevin - 2010-01-16

the_havran napisał/a:
Niestety nie zrobiłem sushi


havran przebijesz to? 8-)




btw! na opakowaniu chyba kłamią, ponieważ jest napisane, że składników powinno wystarczyć na minimum 60 kawałków! wyszło chyba 52! tych na stole jest mniej, bo kilka wchłonąłem w trakcie robienia! :-P

jak na pierwszy raz to przygotowanie zajęło sporo czasu, bo aż ponad 3 godziny lepienia! :mrgreen:

oczywiście pomagała mi moja połowa! :]

se7en - 2010-01-16

a jest tam instrukcja jak to robic? :D i jak smakuje?
darek - 2010-01-16

Absolutnie genialne żarcie, jak ktoś będzie w KRK to dajcie znaka, skoczymy na uromaki. Uwielbiam te odwrócone wersje 8-)

Świetny zestaw kev, daj znać gdzie kupowane (PW)

Kevin - 2010-01-16

Cytat:
a jest tam instrukcja jak to robic?


w środku masz instrukcję, ale tak naprawdę to jest ona niepotrzebna, klikasz tylko yt.com i jechana! ja korzystałem z linku poniżej!

http://video.google.pl/vi...ed=0CCYQqwQwAw#

generalnie najgorsze to przygotowanie ryżu, bo trzeba go płukać aż 6 racy, aby był jak trzeba! samo zawijanie jest mega proste!

darek napisał/a:
Świetny zestaw kev, daj znać gdzie kupowane


zestaw kupiłem w sieci Bomi, ale jest też w Realu, więc lepiej kupić tam, bo w Bomi wychodzi znacznie drożej! w Realu znalazłem to samo po fakcie!

se7en napisał/a:
i jak smakuje?


zajebiście! 8-) i naprawdę nie odbiega od restauracji, gdzie za tyle samo sztuk płacę co najmniej dwa razy tyle!

karolas123 - 2010-01-16

Kevin, wyglada świetnie. Odrazu mam cheć na takie sushi.
Yeti - 2010-01-17

również polecam ten zestaw. W wawie zaopatrywałem się w takie pudełka w almie i chyba również w piotrze i pawle.
the_havran - 2010-01-17

no proszę, jaki przyjemny zestaw
trzeba będzie spędzić trochę ludzi i zrobić sushi party :lol:

rdk - 2010-01-18

the_havran napisał/a:
trzeba będzie spędzić trochę ludzi i zrobić sushi party :lol:
koniecznie kosztowac z młodych pięknych licealistek :lol:

Kevin grejt dżob! zrobiłeś mi smaka, muszę się rozejrzeć u nas za takimi zestawami 8-)

Emre - 2010-01-18

the_havran napisał/a:
trzeba będzie spędzić trochę ludzi i zrobić sushi party


czuje sie zaproszony... :-P

the_havran - 2010-01-18

jak stać Cię na prom kosmiczny do mnie to jak najbardziej zapraszam :mrgreen:
m-c-r - 2010-01-19

Ten zestaw to lipka tak naprawdę. Warto poszukać osobno nori , mirin , wasabi , itp. Wyjdzie trochę taniej albo podobna kasa a starcza na dłuuuugo.
Aha , no i oczywiście jak sos sojowy to tylko jaśniejszy kikkoman , debest jak dla mnie.
A Przygotowanie ryżu to prościzna , tak naprawdę jedyna muka jest taka że długo to trwa - gotowanie , studzenie itp. Roboty przy tym max 10 minut :mrgreen: .
Zdecydowanie największym problemem dla mnie jest to że na stół trafia 60 % sushi , bo reszta "ginie" już przy robieniu :-D

Kevin - 2010-01-19

m-c-r napisał/a:
Aha , no i oczywiście jak sos sojowy to tylko jaśniejszy kikkoman , debest jak dla mnie.


potwierdza, wszędzie go również serwują! niestety jak kupowałem to aktualnie go nie mieli na półce, a nie chciałem jechać pół miasta tylko po sos i złapałem za Tao Tao!

m-c-r napisał/a:
Zdecydowanie największym problemem dla mnie jest to że na stół trafia 60 % sushi , bo reszta "ginie" już przy robieniu :-D


:mrgreen:

Emre - 2010-01-19

the_havran napisał/a:
jak stać Cię na prom kosmiczny do mnie to jak najbardziej zapraszam :mrgreen:


już bukuje bilety na pekaes!

havok - 2010-01-20

Poza Kikkoman już tylko Yamasa wchodzi w grę (ja akurat używam tej drugiej).
Co do zestawu - na początek nie jest zły. Potem samemu dobiera się składniki. Ale fakt, że ryż mają przedni, dobry jest też Shinode.

Emre - 2011-01-12

odgrzewam kotleta!

chcę odjebać jakieś dobre sushi i nie wiem jak się do tego zabrać...

na allegrodo największym wzięciem cieszą się takie 2 zestawy...

http://allegro.pl/super-z...1391323818.html

http://allegro.pl/bardzo-...1406152194.html

warte to coś?

Yeti - 2011-01-12

pierwszy użyłem jako prezent i przy okazji załapałem się na degustację. Było dobre, ale gdzieś na forum było już pisane, że bardziej opłaca się kupić składniki niż cały zestaw.

drugiego nie znam.

Bartek! - 2011-01-12

ja kiedyś w piotrze i pawle kupowałem jakiś podobny zestaw i na naszych laickich podniebieniach zrobiło to wrażenie. we wro mamy też sklep z kuchniami świata i tam są jakieś podobne zestawy. uderz może tam i sprobuj cos kupic. jedzenie z allegro to tak ten nie teges troche
Emre - 2011-01-12

ale Wawka to sobię odbiorę osobiście... 8-)
Bartek! - 2011-01-12

a to nie dopatrzyłem, w takim razie jedź obadaj, jak będzie ok to bierz a jak nie to yebnij gosciowi w ryło i zawijaj do domu :lol:
Emre - 2011-01-12

jak się okaże, że jakaś lipa to mu jebnę fish slapa!


Yeti - 2011-01-12

pierwszy zestaw kupiłem w złotych balkonach na samym dole, aktualnie nawet w moim tesco można to kupić
Bartek! - 2011-01-12

Emre napisał/a:
jak się okaże, że jakaś lipa to mu jebnę fish slapa!

Obrazek


o fish slap też może być ewentualnie jakis camshot ;]

Emre - 2011-01-12

Yeti napisał/a:
pierwszy zestaw kupiłem w złotych balkonach na samym dole, aktualnie nawet w moim tesco można to kupić


w tym pierdolniku "kuchnie świata" ??

P.S. Cumshota to może dostać jak będzie wszystko zgodnie z aukcją... :lol:

Yeti - 2011-01-12

Emre napisał/a:
Yeti napisał/a:
pierwszy zestaw kupiłem w złotych balkonach na samym dole, aktualnie nawet w moim tesco można to kupić


w tym pierdolniku "kuchnie świata" ??


sprawdziłem na planie budynku i miejsce o którym myślałem to Carrefour Express. Zestaw kupowałem gdy w tym miejscu było coś PiotroPawłopodobnego... :wstyd:

Emre - 2011-01-12

Albercik był wcześniej... :lol:

raz się żyje... kupię ten zestaw z alledrogo i zobaczymy co z tego wyjdzie... :shock:

PaBBlos - 2011-01-12

Zdaj następnie relacje ;-) , coś ostatnio mam smaki na sushi :mrgreen:
Cino - 2011-01-12

Ja kupuje wszystko oddzielnie i od czasu do czasu jak mam ochotę i trochę czasu to robie sushi.

Wg mnie w zestawie wychodzi to drogo , bo ile z tego się da zrobić ? 50 sztuk ?

A oddzielnie

- Algi 50 szt - (30-40zł)
- Ryż do sushi 400g - 10zł
- Ocet do ryżu - 5-10 zł ( ja używam specjalnego w proszku)
- Sos do sushi 8 zł
- Wasabi - 12 zł
- pałeczki - 5-8 zł ( 5 par)

Napewno wystarczy na więcej niż 50 szt tylko wiecej zachodu :mrgreen:
Wiadomo, że nie zawsze da się to kupić w jednym sklepie. Ale wg mnie zestaw wychodzi drogo.

TomiX - 2011-01-12

W Piotrze i Pawle jest 50 alg za 13 zł ;-)
Cino - 2011-01-12

Za 13 zł 50 szt? lol... ciekawe czy da się je chociaż zawinąć :lol:
havok - 2011-01-12

Ten pierwszy zestaw ma całkiem smaczny ryż. Jak kupisz ten zestaw, to będziesz miał na początek niemal wszystko, potem jak kolejno będą wychodzić różne produkty, to będziesz dokupywał. Ale może faktycznie znajdziesz ten zestaw sam taniej.
gaseb - 2011-01-15

Emre napisał/a:
odgrzewam kotleta!
chcę odjebać jakieś dobre sushi i nie wiem jak się do tego zabrać...
na allegrodo największym wzięciem cieszą się takie 2 zestawy...
http://allegro.pl/super-z...1391323818.html
http://allegro.pl/bardzo-...1406152194.html
warte to coś?
i jak? sraczki nie było?
Emre - 2011-01-15

póki co jest sraczka z powodu sesji... wpierdalam na mieście i nie mam czasu na takie eksperymenty... :-/

Jakby co na rogu Anielewicza/JP II jest dobry Chińczyk... :lol:

brtk - 2011-01-16

Byłem ostatnio u nas w Bydgoszczy w SUSHARNI na Długiej i w KURKUMA Restaurant w Galerii Drukarnia. W obu sushi zajebiste. Polecam z rybą maślaną ;)
gaseb - 2011-01-16

maślana daje rade, ja przepadam za łososiem smarzonym w sosie teriyaki :bear2:
Emre - 2011-01-16

mój faworyt to łosoś + twarożek... 8-)
brtk - 2011-01-16

Tuńczyk i japoński omlet Tamago- też spoko ;) Łosoś smażony ok, ale ten sos teriyaki? Hm, nie miałem jeszcze okazji próbować.
brtk - 2011-01-16

Emre napisał/a:
mój faworyt to łosoś + twarożek... 8-)

Serek Philadelphia?

Emre - 2011-01-16

nigdy nie pytałem co oni tam dają...
gaseb - 2011-01-16

brtk napisał/a:
Łosoś smażony ok, ale ten sos teriyaki? Hm, nie miałem jeszcze okazji próbować.
ten sos jest slodki, dla mnie rewelka!
Emre - 2011-01-17

rewelka jest, ale z kurczakiem... ;)
podlez - 2011-01-17

Cino napisał/a:

Wg mnie w zestawie wychodzi to drogo , bo ile z tego się da zrobić ? 50 sztuk ?

A oddzielnie

- Algi 50 szt - (30-40zł)
- Ryż do sushi 400g - 10zł
- Ocet do ryżu - 5-10 zł ( ja używam specjalnego w proszku)
- Sos do sushi 8 zł
- Wasabi - 12 zł
- pałeczki - 5-8 zł ( 5 par)

.

ja do tego standardowo dokupuję awokado + wędzony łosoś. I to zawsze jest w moim shushi
I standordowo polewam kazdy talarek odrobiną sosu sojowego :)

A ten ryz jak się zrobi 400 gram to chyba na 30 alg starczy. Jest jedzienia shushi na trzy dni :)

Cino - 2011-01-17

podlez napisał/a:
do tego standardowo dokupuję awokado + wędzony łosoś.


Wiadoma sprawa :) Moje porównanie dotyczyło zestawu do sushi.

Ja jeszcze dorzucam paluszki surimi i surowy ogórek + wasabi :mrgreen:

gaseb - 2011-01-17

Kupiłem dziś ten zestaw (Piotr i Paweł) za 59.99zł więc taniej niż na allegro!


+ sos teriyaki + łosoś :mrgreen: :mrgreen:

Emre - 2011-01-17

gaseb napisał/a:
+ łosoś :mrgreen: :mrgreen:



Hachiroku - 2011-01-17

Będę musiał spróbować tego wędzonego łososia + twarożek 8-)
gaseb - 2011-01-17

Emre napisał/a:
gaseb napisał/a:
+ łosoś :mrgreen: :mrgreen:


:bear1:

Bartek! - 2011-01-17

<mniam>
aro - 2011-01-17

:bear3:
antek - 2011-01-18

miał być łosoś a nie pieróg :mrgreen:
gaseb - 2011-01-18

oj tam oj tam, przynajmniej kolor się zgadza
YaNKoL - 2011-01-22

Robiłem dzisiaj pierwszy raz sushi. Równocześnie pierwszy raz w życiu miałem okazję je spróbować. Nie wiem, czy to nie był błąd.

Sushi wyszło mdłe, po 6 kawałkach nie mogłem już następnego włożyć do ust. Nie wiem, tak ma smakować??

Ryż moim zdaniem był najsłabszym punktem potrawy - gotowany według przepisu ze strony którą Gaseb gdzieś tam podał. Do tego był ogórek, avocado i łosoś (wędzony bo innego nie miałem). Aha, no i wasabi i sos sojowy.
Całość wyglądała chyba ładnie jednak smakowała, a w zasadzie nie smakowała.

Może coś źle zrobiłem? Zły dobór składników? Albo po prostu tak to ma smakować...

A wyglądało tak:


Chyba trzeba będzie pójść do jakiegoś sushi baru i skonfrontować smaki tego co zrobiłem ja z tym czym powinno być sushi ;)

havok - 2011-01-22

Zdecydowanie zacznij od baru sushi, byle dobrego
Cino - 2011-01-22

Szczerz to i wygląda to mdło :D

Dodawałeś octu ryżowego?? Bez tego napewno ryż wyjdzie mdły, słodki itp. Ja dodaję jeszcze do środka sushi często ostrego chrzanu ( nie wasabi, zwykły chrzan tarty biały) dzięki temu jest bardziej wyraźne.

Proponuję przejść się do jakiegoś sushi baru, potem będzie Ci łatwiej kombinować aby wyszło dobrze :mrgreen:

YaNKoL - 2011-01-22

Cino napisał/a:
Dodawałeś octu ryżowego??


Tak dodawałem.

Może ten zestaw który kupiłem był jakiś kiepski? "Wychaczyłem" w TESCO za 30 zeta komplet na 4 wałki sushi. Nie wiem, czy to dużo czy mało?

I jeszcze jedna sprawa - może za dużo (grubo) ryżu układałem??

Emre - 2011-01-22

a to jest ryż? bo mi konsystencją przypomina bardziej kawior, tylko kolor nie ten... :mrgreen:
brtk - 2011-01-22

Emre napisał/a:
a to jest ryż? bo mi konsystencją przypomina bardziej kawior, tylko kolor nie ten... :mrgreen:

To samo sobie pomyślałem :mrgreen:

Na pewno płukałeś ryż tyle razy ile trzeba?

YaNKoL - 2011-01-23

No ryż płukałem dość długo, aż czysta woda leciała. Potem pół godziny namoczenia, jeszcze jedno płukanie i gotowałem go jakieś 15 minut, przez ten czas powiększył swoją objętość dwukrotnie (napęczniał) i zrobiło się z niego coś jakby kleik :) Ale ziarenka ryżu była wyczuwalne, lekko twardawe (al dente).
gaseb - 2011-01-23

po co gotowałeś 15 minut? tak się nie robi. wstawiasz ryż na nieduzy gaz, czekasz chwile az się zagotuje, dlugo to nie bedzie trwalo bo wody w garnku powinno byc malo. nastepnie jak juz zobaczysz, ze sie zaczyna gotowac, zmniejszasz na minimum palnik i tak trzymasz 15 minut (on sie wtedy juz nie gotuje bo ogien jest mały), wyłączasz palnik i czekasz kolejne 15 minut zanim zdejmiesz pokrywkę, wczesniej nie mozesz jej unosic. pozniej ryz musi ostygnac, wtedy dodajesz ocet ryzowy, ja dodaje wiecej niz w przepisie, wtedy bardziej mi smakuje.


ryz, ten co pokazales wyglada jak by byl rozgotowany calkiem. po za tym za duze sa kawalki ogórka, potnij go na cienkie paski a nie takie klocki :)

to w tle w misce to wasabi?
taką wasabi powinno miec konsystencję :) )

wierzba - 2011-01-24

gaseb napisał/a:
taką wasabi powinno miec konsystencję :)

serio ?
myślałem, że bardziej płynną ma miec konsystencję...

Bartek! - 2011-01-24

ma racje, powinno mieć konsystencje plasteliny którą można swobodnie formować.
poru - 2011-01-25

Może jakieś zakupy grupowe :-)
pycha... chłopaki na forum ujawniają ukryte talenty, trzeba chyba Magde Gesler tutaj zaprosić :mrgreen:
ja osobiście wole Nigiri - Sushi od Maki-ushi:



Sam nie gotuje bo brak daru, mogę jedynie wodę na twardo ugotować lub przypalić jak mówi mój ojciec, jednak jestem smakoszem i uwielbiam kosztować rożnych kuchni.
Z tym gotowaniem ryżu to trochę kiszka u nas aby był odpowiedni do ...Sushi.
Mogę wam jednak podpowiedzieć, że jeśli chcecie ułatwić sobie życie i tak bardzo zasmakowało wam Sushi to zainwestujcie w maszynkę, czy jak inni mówią w garnek do gotowania ryżu.
Nawet takie beztalencie kuchenne jak ja potrafiło to obsłużyć i ugotować ryż...


Deox - 2011-01-25

Jaki cennik tego tostera do ryżu? :mrgreen:
Yeti - 2011-01-25

Co ta maszynka do ryżu potrafi? Można ustawić, czas, ilość, ciśnienie, wilgotność ryżu i publikować powiadomienia na facebooku?
gaseb - 2011-01-25

Yeti napisał/a:
Co ta maszynka do ryżu potrafi?
to co najważniejsze, czyli go nie przypalić :)
Bartek! - 2011-01-26

dajcie spokój, fakt ja osobiście baaaardzo lubie gotować i sprawia mi to ogromną przyjemność, ale ugotować ryż bez tego specjalnego garnka powinien ogarnąć każdy :-P przecież to baaaardzo proste
poru - 2011-01-26

Deox napisał/a:
Jaki cennik tego tostera do ryżu? :mrgreen:

w zależności od możliwości i producenta od około 600zł w zakupie do grubo ponad 1000...

poru - 2011-01-26

Yeti napisał/a:
Co ta maszynka do ryżu potrafi? Można ustawić, czas, ilość, ciśnienie, wilgotność ryżu i publikować powiadomienia na facebooku?

Jak napisał gaseb + podtrzymanie ciepłego ryżu przez bardzo długi okres lub możesz sobie ustawić datę i godzinę kiedy ma być ugotowany lub podgrzany, poza tym odpowiednio go nawilża żeby uzyskać odpowiednią konsystencje ;-)
No ale, jak wiadomo u nich ryż to podstawa diety, tak jak u nas w wielu domostwach kartofle czy "ziemniaki albo Pyry" - w zależności w którym rejonie Polski się mieszka :-P
Wiec jeśli ryż nie jest podstawą to szkoda chyba wydawać kasę....

YaNKoL - 2011-02-11

Na Grupponie można tanio teraz wyrwać kupony na Sushi. Obniżka 90 % :) Ja już kupiłem z żoną 4 kupony więc może w końcu przekonamy się, jak to na prawdę powinno smakować :)

SUSHI na gruppon.pl

bob - 2011-02-14

Dzisiaj się skusiłem i spróbowałem Sushi - oczywiście w knajpie. Najbardziej posmakowały mi uromaki :roll: :-)



Jak to się teraz modnie prawi, foto zrobione "rozrzutnikiem gnoju" :lol:

ember - 2011-02-14

bob napisał/a:
foto zrobione "rozrzutnikiem gnoju"

fujifilm finepix s1500 ?

bob - 2011-02-14

Jo. Co nie zmienia faktu że na zdjęcia tej jakości tak młodzież zwie.
Yeti - 2011-02-24

sushi gadget:

Hachiroku - 2011-02-24

Na poczatku myslalem, ze carbonowe :mrgreen:
Yeti - 2011-02-24

a teraz już nie myślisz? :zdziwko:
SebaSJP - 2011-02-24

Yeti napisał/a:
a teraz już nie myślisz? :zdziwko:

:beta:

Kubaa - 2011-05-05

Dobra to ja odkopię temat pytaniami laika ;-)

Chce pójść z koleżanką spróbować sushi (oboje nigdy nie jedliśmy), więc pytania brzmią następująco... Gdzie w Warszawie polecicie dobre sushi? Dobre smakowo oraz dobre dla portfela (co by nie schudł za bardzo) :mrgreen: Oraz co najlepiej wziąć na początek??

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

p0lish - 2011-05-06

Jeżeli chcesz żeby było budżetowo i smacznie to idź na lunch. Wtedy ceny są skastrowane o 40-50%. Jak nie lunch to czekaj na okazje typu groupon, etc. Zdarzają się kupony do dobrych knajp.

Ja mogę Ci z czystym sumieniem polecić 2 miejsca:
- Art Sushi
- Nippon Kan - obrotowy bar na lunch, cena 7pln za talerzyk, mój faworyt na lunch

Jak chcesz z pierdolnięciem żeby się lasce panokcie u nóg zawinęły to albo Sakana albo Sushi Zushi, ale przygotuj się, że jak pójdziesz bez żadnej promocji to 100 na osobę pęknie, ale będzie baaardzo dobre.

pzdr

Emre - 2011-06-05

let's the party begin...



btw. ryż gotować w stosunku ryż/woda 1:1? 15 min na minimalnym ogniu + 15 min. dochodzenia?

P.S. gotuje w tej wodzie, w której zostawiam ryż po przepłukaniu na 30 min? czy zmieniam przed gotowaniem?

p0lish - 2011-06-05

Emre napisał/a:
let's the party begin...

Obrazek

btw. ryż gotować w stosunku ryż/woda 1:1? 15 min na minimalnym ogniu + 15 min. dochodzenia?

P.S. gotuje w tej wodzie, w której zostawiam ryż po przepłukaniu na 30 min? czy zmieniam przed gotowaniem?


1:1
ja robię 10 min pyrkania na b.wolnym ogniu
min 15 min bez ognia tak żeby odparowała cała woda
staraj się jak najmniej odkrywać ryż, zapodaj jakąś szklaną pokrywkę do sprawdzania co się tam dzieje
gotuje w swieżej wodzie

Emre - 2011-06-05

ryż już ugotowany... wygląda i pachnie ekstra... trochę chyba przesadziłem z sosem bo zrobił się lekko kwaskowaty ale mam nadzieje ze przemaceruje się z innymi składnikami i będzie ok...
p0lish - 2011-06-05

Emre napisał/a:
ryż już ugotowany... wygląda i pachnie ekstra... trochę chyba przesadziłem z sosem bo zrobił się lekko kwaskowaty ale mam nadzieje ze przemaceruje się z innymi składnikami i będzie ok...


klasyczny błąd :D
odstaw na glinianą miskę pod ścierką niech sobie odpocznie z 30 min

Emre - 2011-06-05





finito... ;-)

jak na pierwszy raz to chyba nie jest źle... ale generalnie zjadłem 3 szt. i stwierdzam, że chyba nie lubię sushi... :lol:

nie podchodzi mi smak tego liścia... :-/

p0lish - 2011-06-05

Emre, ten zestaw jest średni. Trzeba kupować wsio oddzielnie. Ryż, nori, seasoning, dobry sos sojowy, wasabi. Składniki muszą być mega świeże i trzeba mieć wprawę w zawijaniu. Ja po 3-4 razach też już chciałem się odlać ale kolejne spotkania z sushi były już mega udane. Pooglądaj na YT jak robią sushi.
Emre - 2011-06-05

no siedziałem w kuchni z laptopem i tutkami na YT... ;-)
Emre - 2011-06-05

btw. boki się odcina?

bo niby każą zostawić margines na liściu, ale potem po zwinięciu nie ma tam "nadzienia"...

p0lish - 2011-06-05

ja boki odcinam na równo ale i tak ogryzki są zjadane :D
Yeti - 2011-06-05

nie wiem jak smakowało Twoje sushi, ale wygląda apetycznie. Zastanawiam się jedynie dlaczego Twoje wasabi jest takie twarde. Ja swojego w paście używam m.in. jako kleju do nori
Emre - 2011-06-05

nie jest wcale twarde... rozpada się po dotknięciu pałeczką...
gaseb - 2011-06-05

Emre napisał/a:
nie podchodzi mi smak tego liścia... :-/
mi też nie pasował glon z tego zestawu. na kilka sposobów robiłem ryż a glon nadał był jakiś taki "gumowaty"

Emre napisał/a:
po dotknięciu pałeczką...
Emre masz już 18 lat, możesz już mówić po dotknięciu "pałą" :mrgreen:
Bartek! - 2011-06-05

[quote="gaseb"]
Emre napisał/a:


Emre napisał/a:
po dotknięciu pałeczką...
Emre masz już 18 lat, możesz już mówić po dotknięciu "pałą" :mrgreen:



:lol: :lol: :lol:

wygląda nieźle ale ja wole kiełbę z grilla ;]

Emre - 2011-06-17

http://www.mydeal.pl/warszawa/deal/2343/

żarł ktoś w tym miejscu?

p0lish - 2011-06-17

Emre, tam nie jadłem, ale próbowałem 3 innych gruponow na sushi. ŻADEN nie był lepszy niż znośny. Dobry lokal nie potrzebuje takich promocji.
Jak mieszkasz w okolicach żoliborz/bielany/bemowo to polecam Ci Gold Sushi. Nie zabije Cie cenowo i przywiozą do domu. Najlepszy "take away sushi" jaki jadłem w mojej okolicy.Tempura maki z krewetką i maki z łososiem i awokado. Do tego jakieś nigiri z tuńczykiem albo makrelą. Będzie Pan zadowolony.

Emre - 2011-06-17

dowiozą, ale od stówy, a ja to zjadam 4-5 szt. maki i jestem najedzony... :lol:
gaseb - 2011-06-17

polish a korzystales z sugar sushi na zoliborzu? bralem ostatnio dwa razy, smakowało mi ;-)
p0lish - 2011-06-17

gaseb, nie korzystałem. Gold mnie *****. Tempurę jeszcze ciepłą przywieźli. Ryż idealny, nierozgotowany.
Yeti - 2012-09-11

Smacznego :mrgreen:


TorquedMad_Mind - 2012-09-11

stare :P
krezel - 2014-06-16

bylo
Jarzomb - 2018-12-31

Odkopuję! Jeśli ktoś jest z okolic Rybnika, to polecam Sushi King. Jadłem już różne sushi i w kategorii cena/jakość nic innego nie ma nawet podejścia! Robione serio z pasją, pomysłem, mega smaczne a super tanie (około 2zł za jeden całkiem spory kawałek, co jest zajebistą ceną w porównaniu z konkurencją). Nie mają jako tako restauracji, robią na zamówienie z dowozem lub odbiorem własnym, mają też punkty stacjonarne w marketach w Rybniku/Wodzisławiu i okolicach gdzie można kupić przygotowane zestawy w różnych rozmiarach.

https://web.facebook.com/SushiKingRybnik/
https://www.sushiking.pl/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group