JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Technical Support - B16A1 nie działa VTEC

Seed - 2014-02-02
Temat postu: B16A1 nie działa VTEC
Wszystko chodzilo elegancko do momentu jak wysral sie przewod chłodniczy odpowiedzialny za ogrzewanie. Po ogarnieciu usterki z przewodem zauwazylem brak vtec'a. Wszytkie kostki/piny podlaczone, zawor VTEC ma nowa uszczelke, poziom oleju w normie. Jakies pomysly?
Fawor - 2014-02-02

może komp nie czyta temp płynu i widzi cały czas zimny silnik?
Seed - 2014-02-02

Fawor wymiana czujnika zatem? To wychodzi na to, że czujnik do kompa i zegarów jest inny czy jak? Bo na zegarach temp. wody w normie.
Hikiel - 2014-02-02

Tak, sa dwa z tego co pamietam.
Fawor - 2014-02-03

Seed napisał/a:
Fawor wymiana czujnika zatem? To wychodzi na to, że czujnik do kompa i zegarów jest inny czy jak? Bo na zegarach temp. wody w normie.

siur, są dwa. Może przy okazji 'wysrania' się przewodu (co mu się stało?) padło też na czujnik.

Seed - 2014-02-03

Wydaje mi się, że przewód był już zmęczony czasem i nie wytrzymał. Przy parkowaniu po szybszej jeździe zauważyłem, że coś się kopci pod maską. Płyn pośmigał po komorze i tyle w zasadzie, a temperatura jakoś drastycznie nie podskoczyła.
Fawor - 2014-02-03

moze oblał Ci styki i czujnik nie robotajet. Powinieneś mieć przecież błędy na kompie przy niezałączeniu VTECa..
Seed - 2014-02-04

Błędów niet, jedynie 44 wymiguje, ale z tego co wiem to oznacza on dupna sonde. Ponadto na VTEC kontrolerze spoona dioda sygnalizuje odpalenie fazy choc się nie uruchamia.
Seed - 2014-02-07

Wyczyściłem zawór VTEC, wymieniłem obie uszczelki i wypiąłem kontroler spoona. VTEC działa, ale wiem czy nie było to spowodowane zalaniem czujników/kostek przez płyn chłodniczy, silnik trochę popracował i przeschło wszystko? Dla pewności jeszcze muszę sprawdzić czy działa ze spoon'em.

Dziękuję za pomoc chłopaki. 8-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group