JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Szpan i Roadshow - VW Jetta A2 ABF+ 1991

RADEq - 2014-08-18
Temat postu: VW Jetta A2 ABF+ 1991
Wiadomo, auto nie pasuje do forum, ale w radosławie można opisać, to opiszę! :mrgreen: Wcześniej auto miało zawieszenie typu air ride i różne koła, np. Porsche C2. Napaliłem się jak poyebany i pojechałem po nią prawie do Niemiec (530km). Na miejscu się nie zawiodłem i długo się nie zastanawiałem. :mrgreen:

Siemano. Wróciłem do Was panowie, znowu Jetta! Jak może niektórzy pamiętają, wcześniej była Jetta Coupe, która doszczętnie skasował mi ziomeczek z Punto. Trochę info o aucie:
Model: Jetta GL 1991

Silnik: 2.0 16v ABF+
- głowica po portingu,
- doprężenie na 11.5:1,

Elektronika:
- Pełny wire tuck komory,
- program GTO digitun.pl

UKŁAD DOLOTOWY:
- rozwiercona przepustnica na 68mm z wiekszym motylem,
- rozwiercony kolektor ssący,
- aluminiowa rura dolotowa + stożek

UKŁAD WYDECHOWY:
- kolektor wydechowy 4-2-1,
- kompletny wydech przelotowy 2,25" na dwóch tłumikach przelotowych

UKŁAD HAMULCOWY:
- na przodzie zregenerowany swap z G60, tarcze ATE 280mm, klocki Textar, nowe przewody hamulcowe
- na tyle zregenerowany swap tarcz z GTI z zaciskiem z MK4, tarcze i klocki TRW, nowe przewody hamulcowe
- pompa hamulcowa Transporter T4

Zawieszenie:
- gwint TaTechnix skręcony naprawdę konkretnie
- przy swapie każda część wymieniona na nową nawet jeżeli była w pełni sprawna

BODY:
- szerokie zderzaki,
- wąskie listwy,
- blenda USA,
- zaślepki kierunków Wolfsburg Edition,
- obrysówki USA,
- lakier oryginalny LA3G

Koła:
- Mercedes 16" 7,5j + Nankang NS-20 165/45/16

Wnętrze:
- skórzane fotele Recaro z Audi S8 regulowane elektrycznie w każdej płaszczyźnie
- skórzana kanapa (oparcie Audi S8, siedzisko org z materiałem od S8)
- miękka deska
- czarny dywan
- czarna tylna półka
- czarny mieszek z czerwoną nicią

Audio:
- radio Sony CDX-coś tam :green: , 6 głośników, skrzynia i wzmacniacz Blaupunkt

Wyposażenie:
- wspomaganie kierownicy
- centralny zamek
- lampka kabinowa z opóźniaczem
- elektryczne fotele







5! :piwko:

Dario - 2014-08-18

Te fotele nie pasują do tego auta. :roll:
lukas4 - 2014-08-18

auto spoko i fajnie utrzymane, ale jak pisze dario fotele i mieszek :wstyd:
Wiseguy - 2014-08-18

...i tek korek od gazu :roll:
RADEq - 2014-08-18

fotele sa zajebiste, mieszek idzie na smietnik :D nie wiem co wam nie pasuje w fotelach, kolory czy co? ;) a jak jest gaz, to jest i korek, nieuniknione. jak ja bym go wstawial to bylby za zaslepka w zderzaku. 5!
mikoangelo - 2014-08-18

Co do foteli, to że nie zgrywają się kompletnie z wnętrzem i już nie chodzi o kolor :roll: Aczkolwiek generalnie gratuluję zakupu i życzę bezawaryjności :mrgreen:
RADEq - 2014-08-19

moim zdaniem pasuja idealnie, moze na zdjeciach wyglada to inaczej. ;) podziekowal, 5!
sadam - 2014-08-24

jest to jeden z tych vw które chciałbym mieć.uwielbiam sedany, te niemieckie też.kiedyś o mało co vento nie kupiłem :mrgreen:


pójedziesz w tą stronę:



to bedzie wszystko dobrze :mrgreen:

RADEq - 2014-08-26

Idę w tę stronę, ale fotele zostają! ;) 5!
sparco d15z6 - 2014-08-26

świetne koło na tym czerwonym :]
RADEq - 2014-08-26

To Audi to nie przypadkiem to 800 konne? :mrgreen: Potrzebuję taką lotkę jak na Jettcie ze zdjęcia!
Guzik - 2014-08-26

To audi ma coś koło 400km, jest temat na rf.pl

Działają wszystkie regulacje w tych fotelach? Wg mnie mieszek i pasek na szybie jak najszybciej powinny wylecieć ;)

RADEq - 2014-08-27

Fotele działają. Wyleci to wszystko, spokojnie :mrgreen:
sadam - 2014-08-31

to audi ma w tej chwili koło 420 koni, ale wtryski nie chcą wiecej podać wiec bedą 630stki i atak na 500 koni :)
auto jest kolegi noorca z slg.koło to prześwietne compomotive th2.

ta jetta ma sporo fajnych rzeczy włącznie z abf'em pod maską.nawet do Żerkowa Ją zaproszono mimo, że lakier do polerki bo matowy :)
ale jak na wydech właściciel przyjechał to cały bagażnik desek przywiózł, żeby na podnośnik wjechać :lol:

działaj, działaj, bo wg mnie masz genialną bazę 8-)

RADEq - 2014-08-31

Jakoś nie ciągnie mnie do ABF'a i jak dobrze pójdzie to w wakacje wjedzie 1.8T AGU, a później kilka modów, żeby mieć na bezawaryjne ~250km ;-)

Fota po myciu. Szkoda, że połamałem ostatnio dokładkę na lekkim wzniesieniu, ale ogarnę ją i będzie git. No i muszę wsadzić w końcu zaślepkę do tylnego lewego koła :mrgreen:

Rafau - 2014-08-31

RADEq napisał/a:
Jakoś nie ciągnie mnie do ABF'a i jak dobrze pójdzie to w wakacje wjedzie 1.8T AGU, a później kilka modów, żeby mieć na bezawaryjne ~250km

ABF to byl fajny swap grubo ponad 5 lat temu.
Sam bedziesz wsadzal 1.8T? Pro-tune ogarniaja fajne zestawy "plug-in".

sadam - 2014-09-01

abf to nadal dobry swap.po prostu kto co lubi ;)
RADEq - 2014-09-01

Ja po prostu lubię czasami pozapierdalać i zawsze chciałem turbo ;-)
Sam nie będę wsadzał, dam do jakiegoś ogarniętego warsztatu. Jeszcze nie wiem do jakiego, bo do wakacji jest trochę czasu.

RADEq - 2014-09-12

Dzisiaj odebrałem dawcę silnika: Toledo MK1, silnik RP, hamulce prawdopodobnie 256mm jak w Golfie GTI, także przełożę też hamulce. :mrgreen: Będzie manual jak teraz, tyle, że z dobrym sprzęgłem. Auto od 14lat użytkował mój wujek, przebieg 220tyś., wszystko wymieniane na czas. Chociaż wiem co biorę, a nie kot w worku z allegro :mrgreen: Jutro przekładka, mam nadzieje, że do wakacji dojeździ! 8-)

5!

sparco d15z6 - 2014-09-12

mam takie same sebringi i jak dla mnie bez dekielków lepiej wyglądają :P
Grzesieek - 2014-09-12

sparco d15z6 napisał/a:
mam takie same sebringi i jak dla mnie bez dekielków lepiej wyglądają :P


x2

RADEq - 2014-09-14

Bez dekielków wyglądają chvjowo! ;-)

Dobra przekładka zrobiona, w końcu można jeździć. Hamulce okazały się takie same jak moje, więc nic nie ruszałem, bo u mnie praktycznie nowe tarcze i klocki, ale za to wpadła większa chłodnica i oryginalna pucha dolotu.

Tak to wyglądało:




I jeszcze fotki aut spod domu :mrgreen: :




5!

lukas4 - 2014-09-14

RADEq, ja cie proszę zmień tego sandała co nim robisz zdjęcia bo rażą one moje niewygórowane poczucie estetyki, czyli ni choja nic nie widać :mrgreen:
RADEq - 2014-09-15

Oj tam nie marudź :mrgreen:

Nawoskowana i plastiki odświeżone 8-)


Pit - 2014-09-15

Stwierdzam brak wieś tuningu.

Fajna...

jak na vw :mrgreen:

RADEq - 2014-09-15

W piątek powinienem być w Gdańsku, także można coś pomysleć i się ustawić :mrgreen:
Pit - 2014-09-15

Ta, a ja chyba rowerem przyjadę. Dzięki, ale mam dosyć spotów kiedy jestem jedynym kolesiem bez auta... :lol: :lol:
RADEq - 2014-09-15

Taka ciekawostka jak wysoko siedzi ziomeczka Golf, dobrze za nim iskrzy :mrgreen:

Rafau - 2014-09-15

RADEq napisał/a:
Taka ciekawostka jak wysoko siedzi ziomeczka Golf, dobrze za nim iskrzy

Wy wariaty! :oops:

RADEq - 2014-09-24

Takie koło planuję (16x8 przód, 16x9 tył). Co myślicie? Nie wiem czy ten kolor przypasuje. Myślałem też o czarnym, wtedy wpadłyby ciemne lampy na przód i znaczek poszedłby w czerń. Jak jest ktoś ogarniający VT to bardzo bym prosił o takowe. :mrgreen:


Game - 2014-09-24

Zajebiste kolo! Co to za firma i model?

edit. Ok juz wiem. JR.

TorquedMad_Mind - 2014-09-24

wygląda jak plastikowy badziew :lol:
Rafau - 2014-09-24

Dobre kolo. Sam myslalem o takim do pastucha, ale zeby gruz byl gruzem to zostaje seryjny alu :P
sadam - 2014-09-25

Bio napisał/a:
wygląda jak plastikowy badziew :lol:


zgadzam sie z Bio.
twojej jettcie należy sie coś lepszego ;)

RADEq - 2014-10-12

W tym roku poza nowym olejem, rozrządem i zimówkami nie wpadnie już nic. Podjąłem decyzję na szybko i przeprowadzam się do Gdańska. Auto zejdzie na jakiś czas na dalszy plan. Ostatnio na lakier wpadł twardy wosk (ponad 2 godziny się bawiłem, ale warto było!). Jedna fotka, ale na zdjęciu auto uyebane. Koleś od Golfa obok miał fantazję z lampami 8-)

sadam - 2014-10-12

e tam, 2h ma lakier to dla mnie taki naprawdę szybki detailing :-P
wiesz, piana aktywna, mycie rekawicą, wytarcie, maszynowo cleaner, wosk, dotarcie wosku.
czas leci momentalnie :mrgreen:

RADEq - 2014-10-12

Ja waliłem ręcznie pod blokiem, nie mam maszyny, ani tym bardziej miejsca ;-) Efekt jest dobry, nawet sąsiedzi mi mówią, że jak nowa :mrgreen:
Despero - 2014-10-12

RADEq napisał/a:
Ja waliłem ręcznie pod blokiem, nie mam maszyny, ani tym bardziej miejsca ;-)

That's what he said! :mrgreen:

Fajnie to wygląda, lubię takie niepozorne ale porządne wózki. :ok:

RADEq - 2014-12-21

Wczoraj zostały wymienione ścianki w kombajnie ogrzewania, do tego zmieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, termostat i olej. W przyszłym tygodniu trzeba znowu zdejmować całą dechę, bo jednak poza ściankami słaba jest też nagrzewnica. Przy okazji zmienię linkę sprzęgła, bo jest tragedia i 2 łożyska z tyłu, bo przez negatywy padają bardzo szybko. Następny zakup to zimówki i kołpaki z Merca W123. ;-)


Jeszcze kilka fot auta chociaż nic się nie zmieniło :mrgreen: :


fatboy - 2015-01-12

Łup na prośbę
RADEq - 2015-01-12

Dzięki! Zbrojonko na sezon 8-) Merce 16x7,5" na to naciągnięte nowiutkie opony Nankang NS-20 165/45/16. Pięknie to siądzie, czekam na sezon 8-) Czekam na lotke Helli, a w nastepny w kolejce jest gwint.


Despero - 2015-01-12

RADEq napisał/a:
Pięknie to siądzie

Nie sądzę, pomysł przejedzony u germanów jak skarpetki Spoona w D seriach. :lol:

RADEq - 2015-01-12

Osobiście nie widziałem jeszcze żadnej Jetty na takim kole, czekam więc na jakieś zdjęcia od Ciebie. Wiem, że jeździ u Nas jeden Golf mk2 na takiej feldze i tak samo naciągnietej oponie i wygląda to mega dobrze ;-)

Grzesiek84RWD - 2015-01-12

RADEq napisał/a:
Osobiście nie widziałem jeszcze żadnej Jetty na takim kole, czekam więc na jakieś zdjęcia od Ciebie. Wiem, że jeździ u Nas jeden Golf mk2 na takiej feldze i tak samo naciągnietej oponie i wygląda to mega dobrze ;-)
Obrazek

Ja widziałem -Czerwoną i to na takiej feli tyle że mażniętej na czerwono ;)

Despero - 2015-01-12

RADEq napisał/a:
Osobiście nie widziałem jeszcze żadnej Jetty na takim kole, czekam więc na jakieś zdjęcia od Ciebie.

Ja po prostu uważam wsadzanie oemu z innej bajki za bardzo nietrafiony trend. Na rynku masz tyle aftermarketowego stuffu, że naprawdę możesz spasować coś fajnego. No ale to tylko moje zdanie, może akurat mi się spodoba, bo auto masz naprawdę fajne! ;)

Krychu - 2015-01-12

dziwne te felgi, takie kołpakopodobne, ale pewnie będzie lepiej niż na tych nieurodziwych sebringach ;-)
darkangle1 - 2015-01-12

Wydaje mi się że może dobrze się skomponować taka właśnie kołpakowata felga do jetty. Pasuje do jej okresu produkcji stylem.
To może w Gdańsku gdzieś obmacam czy zobaczę na żywo bo naprawdę świetnie się prezentuje.

RADEq - 2015-01-12

No i o to mi chodziło, koło ma wzbudzać kontrowersje :mrgreen: Miały być Keskiny KT1 na ten sezon, ale uznałem, że za dużo tego. Powiem Wam już teraz, że koło siądzie malinowo, ale przymiarka będzie dopiero jak będą już gotowe adaptery i kupiony gwint ;-) Koła trzeba jeszcze pomalować, bo oryginalna farba zaczyna schodzić ;-) Zostałem w Olsztynie, ale jak będę jechał do Trójmiasta to będę dawał znać i można się śmiało ustawić :)

Ktuy - 2015-01-12

Bardzo ładny sweterek :)
sadam - 2015-01-15

naciąg spoko, ale jak człowiek patrzy z tyłu to wygląda to dosyć komicznie, takie kiszki a nie opony :P
RADEq - 2015-02-22


Wstępne przymiarki, będzie kilka cm niżej i trochę szerzej, bo 30mm dystans na tył jest za mały, będzie 35mm 8-) Gwint powinien być we wtorek, będzie kręcone :mrgreen:

gaseb - 2015-02-26

Świetnie
Grzesiek84RWD - 2015-02-26

Ładnie siadły :)
RADEq - 2015-02-26

Małe zakupy: gwint TaTechnix, kompletny rozrząd z pompą wody i uszczelniaczami wałka rozrządu.



I jeszcze dwie foty jak to jest spasowane (tył będzie 0,5cm szerzej i kilka cm niżej):


sparco d15z6 - 2015-02-27

bardzo podoba mi się na tych alu kołpakach :)
Les - 2015-03-01

Teraz to juz calkiem calkiem :)
sadam - 2015-03-07

kuurde, naprawdę nie było nic lepszego niż TA?
do twojego auta naprawde jest mega dużo opcji za świetna kase ;)
aczkolwiek wizualnie jest mega i dalej marzy mi sie taka Jetta 8-)

RADEq - 2015-05-06

Na ten sezon byłem zmuszony kupić TaTechnix'a... Miało być KW V2, ale ciężko się było dogadać ze sprzedającym :roll: Będzie mega twardo, ale jakoś dam radę :mrgreen:

EDIT: W końcu forum działa :shock: Wnętrze się powoli zmienia. Jest czarny dywan z przodu, czarna półka, czarne boczki i gałka piłka golfowa GTI. Pozostało ogarnać tunel środkowy z czarnym skórzanym mieszkiem, czarny dywan na tył, kierownice skórzaną z Corrado i czarny sufit ze słonecznikami. Jak dobrze pójdzie to zamiast tylnej kanapy wpadnie rollbar i to chyba będzie koniec modów w tym roku. Tak to aktualnie wygląda:









5!

Krychu - 2015-05-08

z całą niechęcią do szkopów i tej marki muszę przyznać, że fajnie to wygląda :-)
ale z tym rollbarem to daj se spokój, bez sensu psuć fajnego sedana.

RADEq - 2015-05-14

Pierwszy BBQ ekipy LoVWered w tym roku. Dobrze było 8-) Mały teaser:



Niedługo więcej zdjęć od Maćka: https://www.facebook.com/mglinskifoto
5!

Edit:


Czekam na foty z sesyjki. Tutaj jedna 8-) :


Pozdro!

sadam - 2015-05-16

daj znać jak bedziesz sprzedawał..
kocham to nadwozie 8-)

RADEq - 2015-05-19

Mam nadzieję, że nigdy jej nie sprzedam :mrgreen:

Jeszcze jedna:

KubaJDM - 2015-05-19

Sztosik :mrgreen:
Grzesiek84RWD - 2015-05-20

Elegancko,ale żadnego żelastwa do środka nie pchaj ;-)
RADEq - 2015-05-20

Będzie VR, będą kubły, będzie roll. Felgi też każdy hejtował, a teraz same propsy lecą ;)
eithray - 2015-05-20

Konsekwentnie do celu, podoba mi się :-)
RADEq - 2015-05-24

Pierwszy zlot za mną. Pojechaliśmy ekipą do Giżycka, bo niedaleko, ale nie było selekcji, więc o poziomie aut nic pisał nie będę :mrgreen: Wpuszczali każde auto, a jak dobre fury przyjechały to nie było na nie miejsc :roll:
Dobrze spędzony dzień, i do tego wpadła fajna pamiątka w postaci pucharu i gadżetów. Moja Jetta była najniższym autem na zlocie 8-)

Fotki z telefonu:




5!

YacaJackowski - 2015-05-25

Przesiusiak ta Jetta, podoba mi się strasznie!
Grzesiek84RWD - 2015-05-25

Naprzeciw,mojej ulicy stoi czerwona w sedanie,seryjna-masakra jakto w serii wygląda :)
RADEq - 2015-05-25

Dzięki, fajnie, że się podoba! ;) Kilka fot:







5!

RADEq - 2015-06-07

Kolejna impreza, kolejny puchar za najniższe auto zlotu :mrgreen: Dokładka 2cm od ziemi, wahacz 3,2cm, jest dobrze 8-)

Fota z telefonu, bo na razie nic lepszego nie ma:

5!

RADEq - 2015-07-08

WeLoveCars 2k15 w Ciechanowie - kolejna impreza za mną. Była taka parówa, że posiedzieliśmy z 2 godziny i wróciliśmy do Olsztyna :shock: Wybiłem sobie z głowy VR'a - awaryjne chvjestwo (u kumpla ciągły problem z temperaturą, pęka wąż od chłodnicy - kolejny VR z tym problemem). Całkiem możliwe, że w przyszłym miesiącu wpadnie ABF (już mam dość gazu i braku mocy, a ABF jedzie b. fajnie), a następny będzie już BAM. Tym razem bez dzbanka, bo nawet nie było konkursu na najniższe auto :mrgreen: Kilka fotek:




Pilar - 2015-07-08

Z tych zdjęć to Jetta najładniejsza :mrgreen: Chociaż niebieska renówka też spoko. 8-)
jakub476 - 2015-07-09

Jak pierwszy raz w życiu wsiadłem do VR to tez akurat poszedł wąż. :mrgreen:
RADEq - 2015-07-13

Jetta po pełnym valetingu:
-mycie zasadnicze
-glinkowanie
-apc na odtłuszczenie
-smartwax
-sealant poorboys ex (warstwa przygotowująca pod wosk)
-soft 99 extreme gloss
-mothers top coat dodatkowy wet look
-soft niewidzialna wycieraczka
- shiny garage mleczko do plastików
-shiny garage satynowy dressing do plastków









W słońcu:


5!

TorquedMad_Mind - 2015-07-13

śmiesznie te opony wyglądają :mrgreen:
RADEq - 2015-07-18

Dobra fota z trasy na WeLoveCars 2k15! Mało mam zdjęć, na których jestem przy aucie :mrgreen:


Bio, śmiesznie to wygląda BMW w Compact'cie :mrgreen: bez spiny :-D

TorquedMad_Mind - 2015-07-18

nie no spiny nie ma ;-) Jednak te kondomki tak jakoś... dziwne są :P
RADEq - 2015-08-20

Kolejna impreza i kolejne nagrody za najniższe auto :mrgreen:




5!

RADEq - 2015-09-22

W niedziele Jetta była na ostatniej imprezie w sezonie i standardowo 1 miejsce za najniższe auto. Auto wstawione do garażu, w którym będzie do wiosny. Przez ten czas dostanie nowe serducho i inne mody :) W sobotę miała miejsce konkretna sesja zdjęciowa Jetty w mega miejscu. Tutaj przedsmak:

RADEq - 2015-10-25

Jeszcze pomęczę Was fotami :mrgreen: Auto stoi w garażu już miesiąc i cierpliwie czeka na nowy silnik, hamulce i inne pierdoły. Nie, nie będzie to VR. Odpuszczam sobie tą ciężką lochę :mrgreen:



Pozdro ;)

Grzesiek84RWD - 2015-10-26

1.8Twpadnie ?
RADEq - 2015-10-26

Nasterydowany ABF :mrgreen: Będzie może ponad 180km, do tego najkrotsza skrzynia o oznaczeniu 2y z 25% szperą ;) 170konny abf w mk2 robi z vr'em w mk2 co chce, także myślę, że bedzie dobrze :)
gaseb - 2015-10-26

a gdyby tak na przód wysadzić lampy z golfa? idzie to ogarnąć?
Rafau - 2015-10-26

gaseb napisał/a:
a gdyby tak na przód wysadzić lampy z golfa? idzie to ogarnąć?

Idzie, i myślę, że gdyby taki był plan to już dawno by wylądowały ^^

RADEq napisał/a:
170konny abf w mk2 robi z vr'em w mk2 co chce, także myślę, że bedzie dobrze

Zdrowa seria też sobie fajnie radzi, będzie bardzo dobrze :D

RADEq - 2015-10-26

gaseb napisał/a:
a gdyby tak na przód wysadzić lampy z golfa? idzie to ogarnąć?

Nigdy w życiu. Front z golfa nigdy mi nie podchodził. Jeżeli będę miał zmieniać front to tylko na Rallye ;)

SłabyHTB - 2015-10-27

chyba najwiekszy urok jetty jest w tych lampach,wszystko duze grube o prostych liniach i wydaje mi sie ze okrągła lampa do tych prostych linii sedana bedzie słabo wyglądała
eithray - 2015-10-27

Podobają mi się ostatnie zdjęcia :-)

Im wizualnie dalej do golfa, tym lepiej :lol: ;-)

RADEq - 2015-10-28

eithray napisał/a:
Im wizualnie dalej do golfa, tym lepiej

Dokładnie :mrgreen:

Po swapie muszę ogarnąć wnętrze na tiptop, może wpadnie 17" i na koniec leci do blacharza, który ogarnie wszystkie niedoskonałości i na koniec nałoży nowy lakier :)

gaseb - 2015-10-28

Ten przód miałem na myśli. Serio słabe? ;-)

RADEq - 2015-10-29

No moim zdaniem nawet bardzo słaby ;)
YacaJackowski - 2015-10-29

Jak do starego Golfa/Jetty to tylko Rallye front!
gaseb - 2015-10-29

RADEq napisał/a:
No moim zdaniem nawet bardzo słaby ;)
to dobrze, że nie brałem się za vw tylko za hondy ;)
RADEq - 2015-11-26


Coś tam się dzieje 8-) Blok 9a, głowica ABF po portingu, osprzęt ADL, doprężenie na 11.5:1 (planowanie głowicy), obróbka kolektora wydechowego pod wydech 2,25", program GTO digitun.pl (189KM, 204Nm - mierzone na hamowni), skrzynia FM (MK1 GTI). Silnik świeżo zalany Valvoline MaxLife 5W40, skrzynia Castrol 75W90. Został do zrobienia wydech 2,25", rozwiercenie przepustnicy i z silnikiem by było na tyle ;) Ewentualnie pomaluję pokrywę zaworów i przepoleruję kolektor dolotowy, bo blok, skrzynia itd. pomalowane są na czarno. Plan był na VR killera, ciekawe jak to będzie :oops:

Silnik już wyleciał:

Powoli kompletuję graty, ale zdjęcia będą dopiero jak je pomaluję - wpadł kompletny swap hamulców przednich 280mm z Golfa MK2 G60 - zwrotnice, zaciski, jarzma, pompa hamulcowa z Transportera T4 2.4 D, do tego rare zbiorniczek z siateczką i mocowanie serwa. Powoli będzie wpadać tego więcej. Pozdro!

RADEq - 2015-12-09

Dzisiaj odebrałem kilka części układanki. Wszystko będzie składane na nowych częściach, czyli tak jak być powinno.
- tarcze 280mm ATE
- tuleje wahacza przednie
- tuleje wahacza tylne MK4 R32
- sworznie
- łożyska przód
- łożyska tył
- zestawy regeneracyjne zacisków

Aktualnie przygotowuję wszystkie wyciągnięte części do malowania (magiel, sanki, wahacze, półośki, zwrotnice, zaciski, itd.)



pozdro.

MCDzojak1 - 2015-12-13

Z tą glebą to vr objedziesz ale na autostradzie raczej :D
Jetta zrobiona ze smakiem, choć w nadwoziu coupe i wąskich zderzakach to jest kosmos ;D
Znam jedno Scirocco z ABF Herbiego pewnie kojarzysz :) po wymianie wałków osiągnął moc około 190KM, nie lepiej/korzystniej było iść w tym kierunku?

RADEq - 2015-12-13

MCDzojak1 napisał/a:
po wymianie wałków osiągnął moc około 190KM

to jest akurat niemożliwe ;-)

Miałem już kiedyś coupe na wąskim zderzaku, zdecydowanie bardziej podoba mi się sedan na szerokim. A przód pójdzie pewnie 1cm do góry, więc już będzie koza do zapie*dalania :mrgreen:

MCDzojak1 - 2015-12-13

http://www.fotosik.pl/zdj...3ffc15ea71b243b

Performance:
- mały remont dołu: nowy wał i wszystkie panewki.
- porting głowicy + remont
- wałki rozrządu 2x276* -Techtonics
- regulowane koło rozrządu
- poliuretanowe poduszki silnika
- osłona miski olejowej

UKLAD DOLOTOWY:
- rozwiert przepustnicy- większy motyl. 68mm
- dolot 3" z kwasa ze stożkiem odgrodzony od silnika
- porting kolektora ssącego
- uszczelka termoizolacyjna pod kolektor ssący

UKLAD WYDECHOWY:
- uklad wydechowy 2,25" ze stali nierdzewnej na 2 tłumikach Custom
- portki z kwasa customowe 2", przedłużone nad stabilizator
- kolektor i portki owinięte bandażem

ELEKTRONIKA:
Digifant 3.2 - przeprogramowany by Toffic

Spec:P

RADEq - 2015-12-14

No to rzeczywiście same wałki :lol:
MCDzojak1 - 2015-12-14

No walki plus kosmetyka:-D
A Ty w ile celujesz? 180?

RADEq - 2015-12-15

Hamownia pokazała 189, więc w tyle celuję :mrgreen: Jak możesz to zapytaj ziomka gdzie ogarnął poliuretanowe poduchy silnika i daj mi znać. Byłbym wdzięczny ;)

Tymczasem wpadł kompletny swap tarcz na tył z zaciskiem z Golfa MK4 8-) Niedługo regeneracja zacisków i malowanko całego zestawu. Tarcze i klocki TRW po przebiegu 1000km, także nie będę ich zmieniał, bo jeszcze świeżynki. :mrgreen:

Grzesiek84RWD - 2015-12-15

Będzie popierdalało 8-)
RADEq - 2016-01-24

Mały gadżecik :mrgreen:


+ zaległa fota z sesji 8-)


A i jeszcze jedna fajna sprawa, Jetta jest w kalendarzu jettaclub.pl i w lipcu będzie mi upiększać pokój :mrgreen:

Pankracy - 2016-02-03

No ta jest całkiem ładna, ale powiedz mi - ktoś kupuje kalendarze z Jettami? :mrgreen:
RADEq - 2016-02-03

Klubowicze :mrgreen:
RADEq - 2016-02-29

Ostatnio u mnie bardzo ciężko o czas wolny na grzebanie przy aucie, ale w ten weekend się udało. Wstępne przymiarki, silnik kręci jak trzeba, ale nie odpali, bo nie mam przekaźnika 30, po który zaraz jadę :mrgreen: Wstępne przymiarki, bo będzie clean, więc silnik znowu out, spawanie otworów, wygładzanie wszystkiego, piaskowanie i malowanie :oops:



No i oczywiście pomalowane części:



Pozdro!

RADEq - 2016-03-04

Kolejna część układanki :)


Edit: Odpalił wczoraj w nocy :evil:

RADEq - 2016-04-28

Powoli do przodu ;) Słaba jakość zdjęć, ale coś tam widać.









Pozdro ;)

Grzesiek84RWD - 2016-04-28

Ładnie pomalowane :)
Marker - 2016-04-28

ale nalałeś lakieru w miejsce pod aku :D
RADEq - 2016-04-28

Że za dużo? Uwierz mi, że w żadnym miejscu nie ma za dużo lakieru. Jakość zdjęć może wprowadzać w błąd ;)
Marker - 2016-04-28

smieje sie.. bez ataków ;) widać, ze tam była potrzebna interwencja i poprawienie blachy co nieco :-D
RADEq - 2016-04-28

Oj była była.. Niestety miejsce pod aku gnije w Golfach i Jettach ;)
RADEq - 2016-05-12


Jedne z ostatnich części układanki - przeguby wewnętrzne i zewnętrzne Spidan. Silnik pomalowany, w przyszłym tygodniu będzie do odbioru kolektor dolotowy i pokrywa zaworów, bo dałem do piaskowania i malowania proszkowego. Po odbiorze biorę się za dolot - daję kolektor i przepustnicę do rozwiercenia. W przyszłym tygodniu musi być już złożona i gotowa na podróż do ziomka elektryka, który będzie przedłużał wiązkę. :hmm: Tak wiem ciągnie się to strasznie, ale nie mam czasu na zabawę przy aucie niestety :roll:

RADEq - 2016-05-17

Pokrywa i kolektor odebrane, wyszło mega. Na zdjęciach pokrywa wygląda na pomarańczową, ale to wina aparatu.. Jest krwista czerwień ;) Do tego kupiłem nowe elastyczne przewody hamulcowe TRW i jakieś pierdoły. Powoli zbliżam się ku końcowi, musi w czerwcu wyjechać :) Pozdro.



sparco d15z6 - 2016-05-17

jak jestem anty vw, to ta jetta bardzo mi się podoba

pod maską też będzie szał :)

RADEq - 2017-07-22

Jakiś czas temu zaczęło to jeździć. Kilka unfalli było: uszczelnianie silnika, wymiana dwóch skrzyń biegów na w końcu sprawną ACD z 25% "szperą", wymiana kolektora dolotowego i jego podstawy, bo były krzywe, trochę zabawy z paliwem. Doszła pompa paliwa walbro 255, bo seryjna nie dawała rady, wydech z kwasa z portkami 2,25cala owinięty bandażem termoizolacyjnym. Czas się wziąć za lakier :)




5! ;-)

gaseb - 2017-07-22

Bardzo dobrze wygląda na tej feldze. Nad tyłem tylko musisz jeszcze popracować bo jest sporo wyżej. Generalnie genialnie :mrgreen:
YacaJackowski - 2017-07-22

Dobrze wygląda!
Emre - 2017-07-22

Najs. :zdrowko:
Karamba_DC2 - 2017-07-23

Ojciec miał taką jak byłem jeszcze małym grzdylem, dobrze ją wspominam :-D

Jakie plany na lakier, przelakierka i zmiana koloru czy jakieś poprawki ?

RADEq - 2017-07-23

Na razie korekta, w przyszłości na pewno będę malował całą. Co do obniżenia tyłu to już się nie da, jest spas, że nawet palec nie wchodzi, wszystko równo z błotnikami. Na przyszły sezon założę niższe i węższe opony takie jak są na przodzie i wtedy posadzę na ziemie.
Wojtuuus - 2017-07-23

Świetnie prezentuje się na tej obręczy !
Monster - 2017-07-23

tez mnie sie podobuje na tym kole! jest dobrze 8-)
RADEq - 2017-08-07

VW Mania 2017 i foto od Conka :oops: Plan jest taki, że jak trafi mi się zajebista buda Jetty 3D to kupuję i z tą się rozstanę. Poszukiwania trwają :)

Krychu - 2017-08-07

wykastrowany o parę drzwi sedan, nieudolnie próbujący udawać coupe nie będzie wyglądał lepiej niż sedan. tak jest w przypadku E30, tak jest również i w przypadku dżety. jeśli ta buda to nie podpicowany szrot to zostań przy niej zamiast wydziwiać na siłę i zainwestuj w felgi, które będą pasować do tego kanciaka. no i wrzuciłbyś jakiś filmik jak to jedzie po tym swapie.
sonic_x - 2017-08-07

Krychu napisał/a:
wykastrowany o parę drzwi sedan, nieudolnie próbujący udawać coupe nie będzie wyglądał lepiej niż sedan. tak jest w przypadku E30, tak jest również i w przypadku dżety. jeśli ta buda to nie podpicowany szrot to zostań przy niej zamiast wydziwiać na siłę i zainwestuj w felgi, które będą pasować do tego kanciaka. no i wrzuciłbyś jakiś filmik jak to jedzie po tym swapie.


Hmm czy ja wiem 2d sedan ma coś w sobie. W przypadku e30 mogę być stronniczy ;) ale wiele osób chyba sie pod tym podpisze.

Krzyh00 - 2017-08-07

o ile jetta coupe jest niestety faktycznie tworem czekoladopodobnym, o tyle nie wiem jakim trzeba byc dewiantem zeby stwierdzic ze sedan e30 jest ladniejszy od coupe :)
RADEq - 2018-07-31

Daaawno mnie tu nie było. Auto cały czas jeździ, trochę się zmieniło. Na tył wpadły opony takie same jak z przodu 185/35/17, w końcu posadziłem ją jak należy. Wpadły emblematy: przód w grill GLI 16V, w listwy 16V i na pas tylny Jetta16V. Pod maską siedzi drugi słupek, tym razem seryjny ABF z przebiegiem ok. 200k km, ze zrobionym dolotem, wydechem i programem. W poprzednim wydmuchało uszczelkę. Na bokach naklejone wlepy klubowe. Kanapa została wyrzucona, gołą blachę która była pod kanapą okleiłem czarnym materiałem, brakuje już tylko rolla i kierownicy. Auto zostało wyróżnione przez organizatorów na tegorocznej, dwudziestej już VW MANII. Dodam jedno foto, bo na razie więcej żadnych ciekawych nie mam. Jak będą jakieś nowe foty z MANII to dodam. Pozdro.

Twisted - 2018-08-01

Opowiedziałbyś mi coś więcej o tym czarnym materiale? Co to takiego? Skąd i jak? No i poka tego fotę!
Andrew - 2018-08-01

ładny klasyk
RADEq - 2020-03-20

Przez to co się aktualnie w Polsce dzieje przypomniałem sobie o istnieniu jdm-o. Poniżej kilka fotek jak auto aktualnie wygląda. 2019 rok stała, w tym roku mam zamiar trochę pojeździć. Zmieni się pod maską, bo wszystko poszło w czerń. Silnik dostał nowy rozrząd, kompletną pompę wody, wszystkie płyny, uszczelki, uszczelniaze, olej 10W60, paski, wszystkie króćce. Zmieniona skrzynia pod hydrauliczne sprzęgło, krótka z Ibizy Cupry, a co za tym idzie wpadły inne pedały, serwo, pompa hamulcowa i wybierak. Nowe kompletne sprzęgło Sachs. Pozdro panowie i nie dajmy się zwariować ;-)







Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group