JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - Ferio Access

KubaJDM - 2014-09-27
Temat postu: Ferio Access
Honda Civic Ferio Athlete Grey Metallic '98

Cześć, chciałbym przedstawić Wam mojego Civic'a.
Honda jest w mojej rodzinie od nowości, kupiona w salonie Masa Zielona Góra w listopadzie 1998 roku. Dotychczas przejechała zaledwie 79 000km więc jest prawie jak nowa 8-)
Rozrząd został wymieniony na OEM częściach tylko ze względu na swój wiek, filtry jak i olej jest wymieniany co rok jak książka pisze.
W te wakacje zostało wykonane kompleksowe zabezpieczenie podwozia. Środek pachnie nowością a silnik pracuje jak zegarek.
Co prawda jest parę małych wgniotek parkingowych :evil: ale jak na 16 lat nie jest źle ;)
Plan jest następujący: Dbać i jeszcze raz dbać

MODEL:
marka: Honda
model: Civic EJ9
rok: 1998
kolor: Athlete Grey Metallic Clearcoat NH-611M
SILNIK:
D14A4 seria zalewany co rok od nowości Mobilem 1 5W50
Regulacja luzów zaworowych oraz zmiana wszystkich uszczelek pokrywy OEM - maj 2015
plany: póki co dbać ;)
UKŁAD DOLOTOWY:
dolot: seria
UKŁAD WYDECHOWY:
seria
UKŁAD NAPĘDOWY:
skrzynia biegów: manualna
ZAWIESZENIE:
amortyzatory: seria
sprężyny: Eibach Pro Kit - marzec 2015
OEM nowe duże cukierki - lipiec 2015
OEM stabilizator tył EK4 - sierpień 2015
OEM stabilizator przód EK4 - czerwiec 2016
plany: wymiana wszystkich tulejek zawieszenia
UKŁAD HAMULCOWY:
tarcze: seria 262mm
klocki: seria
plany: nowe OEM tarcze i klocki na przód
KOŁA:
felgi: ATS DTC 15X7 ET35 - wrzesień 2014
opony: Dunlop SP Sport Bluresponse 195/50/15 - wrzesień 2014
nakrętki Muteki Long Super - luty 2015
BODY-KIT:
OEM Honda Access końcówka tłumika - październik 2015
OEM Honda Access dokładka przednia SiR - grudzień 2014
OEM chlapacze - seria
OEM emblemat Ferio - grudzień 2014
OEM Honda Access owiewki szyb - listopad 2015
OEM Honda Access bumper pole - kwiecień 2016
OEM zaślepka anteny - lipiec 2016
OEM nowe lampy Stanley - sierpnień 2016
OEM JDM lampy tył - grudzień 2016
ŚRODEK:
OEM Honda Access dywaniki(dwa komplety) - październik 2014
OEM dimmer - luty 2016
OEM maplight - marzec 2016
OEM Honda Access Air Refiner - kwiecień 2016
OEM nowa gałka zmiany biegów EK9 - wrzesień 2016
OEM cup holder EK9 - styczeń 2017
plany:OEM podłokietnik przesuwany, OEM zasłona przeciwsłoneczna tylna,
CAR-AUDIO:
OEM Honda Access radio Pionner 838DW - 2013
OEM Gathers CD CS-598 - styczeń 2017
OEM głośniki Pionner tył - 2013
OEM Honda Access tweetery - sierpień 2015
OEM Honda Access Gathers GS-4686 głośniki przednie - marzec 2016
konwentet zmieniarka -> aux - styczeń 2017

Zdjęcia:
Zabezpieczenie podwozia ;-)



tutaj na starych blachach :P


Październik 2015



Marzec 2016








fatboy - 2014-09-27

Ładny, ale jakoś przesadnie wysoko stoi :shock:
Marker - 2014-09-28

miałem kiedyś takiego sedana, tylko czerwonego :ok:

rzeczywiście wysoko stoi a i ta wymiana rozrządu ze względu na czas dosyć późno ;-)

PS świetny jest ten kolor! :-D

KubaJDM - 2014-09-28

Marker napisał/a:
fatboy napisał/a:
Ładny, ale jakoś przesadnie wysoko stoi :shock:

miałem kiedyś takiego sedana, tylko czerwonego :ok:

rzeczywiście wysoko stoi a i ta wymiana rozrządu ze względu na czas dosyć późno ;-)

PS świetny jest ten kolor! :-D

Dzięki ;-) na zdjęciach właśnie tak dziwnie wysoko stoi. Na żywo jest o wiele lepiej i felgi są też optycznie większe :-) W tym tygodniu wlecą Eibachy więc będzie optymalnie.

sadam - 2014-09-28

kupuje!! :mrgreen:

uwielbiam takie rodzyny, nawet jak to zwykłe 1.4.w tym momencie nie ma to znaczenia.świetny kolor, a historia auta jeszcze lepsza :-)

Hondata - 2014-09-28

Ciekawe to zabezpieczenie podwozia :-)
Dario - 2014-09-28

Wygląda jak Tectyl ML. Mam rację?
KubaJDM - 2014-09-28

sadam napisał/a:
kupuje!! :mrgreen:

uwielbiam takie rodzyny, nawet jak to zwykłe 1.4.w tym momencie nie ma to znaczenia.świetny kolor, a historia auta jeszcze lepsza :-)

:mrgreen:
Dario napisał/a:
Wygląda jak Tectyl ML. Mam rację?

Tak dokładnie ;-) dużo tego poszło we wszystkie zakamarki typu progi itd.

sebeck_ - 2014-09-28

Po raz kolejny gratulacje. Powiem to jeszcze raz: "Ładnie się urządziliśmy" :mrgreen:
Dbać, dbać i jeszcze raz dbać. Nic więcej jej nie potrzeba ;)

Czacha - 2014-09-28

taki stan, że aż żal jeździć nim w zimę ;-)
clark - 2014-09-30

Jakby przenieść się w czasie, kiedy jezdzily takie z salonów :-) fajne te oslony na reflektory 8-) gratki!
KubaJDM - 2014-09-30

Czacha napisał/a:
taki stan, że aż żal jeździć nim w zimę ;-)

w zimę będzie jeździć sporadycznie do sklepu spożywczego na osiedlu, a potem od razu wraca do garażu więc bez obaw :-D
CIVIC EG i clark dzięki! :->

sparco d15z6 - 2014-09-30

piękny sedan, kolor mistrzowski, jak lekko siądzie w połączeniu z atsami przodem sira będzie idealnie :)
ps. ładnie by tu wyglądał grill z jednym żeberkiem

KubaJDM - 2014-10-11

spacro d15z6 dzięki! :-D sam jestem ciekaw efektu końcowego. Grilla z jedym żeberkiem raczej nie będzie, bo z tego co wiem to ten mój był montowany tylko w 98r. Może kiedyś ;-)
W tym tygodniu wpadły OEM dywaniki (dzięki chaves!) oraz forumowe ramki tablic. Spasowanie dywaników jest mega :-)


Wojtuuus - 2014-10-16

Cukiereczek! ;-)
KubaJDM - 2014-11-02

W weekend ostatni raz w tym roku umyłem dokładnie felgi, ponieważ ich miejsce zastąpiły zimówki, zmieniłem olej i filtr, a podczas powrotu do domu stuknęło Hondzie 80 000km :-D Eibachy postanowiłem założyć na wiosnę bo i tak teraz to nie ma większego sensu ;-)




sadam - 2014-11-02

polecam umyć felgi jeszcze taz ironem jak już będą zdjęte, wypędzelkować, odtłuścić i rzuciś jakąś powłokę.Ja zrobiłem już 3 komplety Gyeonem Rim a zostało mi sie jeszcze 1/3 produktu.
dobra rzecz, bo potem wszystko pod karcherem schodzi, nawet żadnej chemii nie trzeba

KubaJDM - 2014-11-02

sadam dzięki za radę! na pewno skorzystam :-D
sparco d15z6 - 2014-11-03

to koło jest mistrzowskie, tak jak i sedes niezły rodzyn 8-)
eMAGIeliK - 2014-11-03

piękna sztuka, wzorowe podejście do eksploatacji!
Ale za ten mobil to :evil:

Wojtuuus - 2014-11-03

eMAGIeliK napisał/a:
piękna sztuka, wzorowe podejście do eksploatacji!
Ale za ten mobil to :evil:


chętnie dowiem się co jest nie tak z mobil1..

KubaJDM - 2014-12-22

W końcu dotarły do mnie moje wymarzone części :mrgreen: tj. OEM emblemat Ferio oraz OEM dokładka SiR. Niestety w komplecie nie było zestawu montażowego, ale skompletowałem go sobie sam. Wszystko leży idelanie i jak dla mnie wygląda mega :-D Teraz tylko czekać na wiosnę i zakładać sprężyny ;-)


hot_rider - 2014-12-22

tez leje tego mobila, co z nim nie tak?
ogolnie kiedys mocno podrabiane byly mobile, ale sam w sobie mobil to b.dobry olej

guczi - 2014-12-22

Sir najlepsza opcja do przedlifta :ok: ile dałeś?
clark - 2014-12-22

Dobry up, łądnie się zgra z chlapaczami :-) Ja dokłądkę bym już założył, bez Pro Kita nic jej nie grozi, zwłaszcza, że śniegu nie ma, pozatym jest giętka i nielakierowana, nic nie będzie w razie "w" widać 8-)

edit: myslalem, że przymiarka, a tu już założona ;-)

sparco d15z6 - 2014-12-22

panie gdzieś Ty oem dokładkę wyrwał ? :shock:
same dobre graty wpadają

KubaJDM - 2014-12-22

guczi poszło PW ;-)
clark musiałem przymierzyć czy te blaszki i wkręty, które kupiłem dobrze trzymają dokładkę :-D schowałem ją do kartonu i na wiosnę będzie wszystko razem jeździć :mrgreen:
spacro d15z6 udało się wyrwać zza wielkiej wody :-D

MeHow - 2014-12-23

świetny sedanik i bardzo dobre podejście do projektu ;-)


:padam:

guczi - 2014-12-24

Nie da się na chwile obecną w PL nabyć tej dokładki?
KubaJDM - 2014-12-24

MeHow dzięki :-)
guczi z tego co wiem ta dokładka była dostępna tylko w Japonii ;-)

B16a2 Mugen - 2015-02-05

Przyzwoity Civic który będzie służył latami ;-)
KubaJDM - 2015-03-01

W weekend zmieniłem setup na letni, ponieważ Honda i tak więcej stoi niż jeździ :lol: Z nowości wpadły nakrętki Muteki, żarówki Tungsram oraz emblemat Ferio. W wolnej chwili będę musiał poprawić spasowanie dokładki bo nie leży idealnie :roll: Na dniach dostanę OEM śruby od zawieszenia(tak na wszelki wypadek) także będę mógł wziąć się za zmianę sprężyn. ;-)

clark - 2015-03-01

Elegancko! Ja jeszcze nie miałem czasu jechać zmienić springów :roll:
MeHow - 2015-03-02

jak siądzie niżej to będzie miodzio na tej feldze 8-)
FILIP_ZS - 2015-03-02

Pomyśl o wymianie grila na ten z jednym żeberkiem. Auto wygląda fajnie tylko je obniż ;)
KubaJDM - 2015-03-02

Grill z jednym żeberkiem jest fajny, ale ten mój wychodził tylko w tym roczniku i mi się bardzo podoba ;-)
FILIP_ZS - 2015-03-02

Tak z ciekawości czym się różni od tego seryjnego?
KubaJDM - 2015-03-02

Znaczy to jest seryjny grill(duże [H]) dla rocznika 98' potem był lift a od początku produkcji był z jednym żeberkiem i chromowany z trzema żeberkami, a ile jest w tym prawdy to sam nie wiem bo Honda pakowała co miała pod ręką :lol:
sebeck_ - 2015-03-02

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Honda i tak więcej stoi niż jeździ



Skąd ja to znam :lol:

Wygląda pięknie, delikatnie niżej i będzie bardzo pięknie. Taka "prosto z europejskiego salonu" :-P

KubaJDM - 2015-05-07

Od czego by tu zacząć po dwumiesięcznej nieobecności :lol:
W marcu wpadły w końcu sprężyny Eibach. Różnica w prowadzeniu jest ogromna, jedzie teraz jak przyklejona do drogi i nie przechyla się tak strasznie na zakrętach. Obecnie Honda prezentuje się tak:






Przyszła również pora na regulację zaworów oraz wymiany zestawu uszczelek pokrywy zaworów. Pod koniec maja zostaną również wymienione na nowe duże cukierki ;-)


Wczoraj niestety jakiś baran pod szkołą parkując koło mnie(specjalnie na drugim miejscu od końca stanąłem) zarysował przedni zderzak i listwę :roll:


Listwa jest do wymiany, a jeżeli przetarcia nie da się spolerować, cały zderzak pójdzie do lakierowania. Na dniach przyszły białe kwadratowe halogeny, ale zdjęcia wrzucę już po montażu ;-)

clark - 2015-05-07

Ładnie siadło! Co do rysy, to myślę, że na 99% po polerce będzie niewidoczna, a z listwy spróbuj paznokciem zdrapać te ślady- możlwe, że to w większości plastik z drugiego zderzaka i do czasu wymiany, mniej będzie kłuło w oczy ;-) Monitoringu na parking przypadkowo w szkole nie ma? Ścigałbym gnoja!
KubaJDM - 2015-05-07

Dzięki! ;-) Monitoringu niestety nie ma, jutro się wszystko okaże bo znalazł się prawdopodobny winowajca.
Hondata - 2015-05-07

Fajny ten kolor :-)
KubaJDM - 2015-05-09

Winowajcy nie ma, nikt się nie przyznał... trudno! otarcia już prawie nie widać, a listwę się kiedyś zmieni ;-) Tymczasem wpadły kwadratowe halogeny. Z przodu już raczej nic nie wyląduje, jedynie z tyłu muszę się zająć tłumikiem, a raczej jego końcówką żeby ładnie się to wszystko zgrało 8-)




clark - 2015-05-10

Klasa przod z tymi halogenami i oem sir lipem 8-) Oem owiewki w planie? Spot jak najbardziej :-)
Tomac - 2015-05-10

Zajebisty ten sedan.. no i w doskonałym kolorze! :super:
KubaJDM - 2015-05-10

clark napisał/a:
Oem owiewki w planie?

Jeżeli się takowe znajdą to jak najbardziej :-D
Tomac napisał/a:
Zajebisty ten sedan.. no i w doskonałym kolorze! :super:

Dzięki! :-)

KubaJDM - 2015-06-02

Z nowości to spalił mi się przekaźnik od halogenów :roll: :lol: muszę poszukać czegoś na podmianę...
Wczoraj przeglądając rodzinne albumy natknąłem się na CRX'a ojca. Zdjęcia z 1992 ;-)


Grzesiek84RWD - 2015-06-02

O kruca Balladę miał 1.5. I jeszcze białą. :shock:
Krychu - 2015-06-02

nie dość, że ballade miał to jeszcze cb używał, swój chłop, pozdrów go od nas :mrgreen:
Grzesiek84RWD - 2015-06-02

Cb W balladzie przydatne,najbardziej jak się cybera a4 holuje 8-) A Ojca pozdrów od 2 wariatów -niezły musi być Koko z niego ;-)
KubaJDM - 2015-06-02

haha :lol: spoko pozdrowię! :-D
KubaJDM - 2015-07-17

Po miesięcznej przewie czas na jakieś aktualizacje. :-)
Dzisiaj zmieniłem nieoryginalny tłumik na oryginalny i to jeszcze ten z fabryki :lol: cała rzecz polega na tym, że 7 lat temu w tym oryginalnym zrobiła się dziurka i po prostu nikomu nie chciało się go naprawiać. Chcąc nie chcąc kupiliśmy tego z Bosala. O tym z fabryki zapomniałem i dopiero ostatnio przeglądając kanał w garażu się na niego natknąłem. Kupiłem nową uszczelkę i dałem na piwo sąsiadowi, żeby mi go pospawał. Według mnie wygląda ciut lepiej niż ten podrabiany ;-) Wiem, że w sumie to nic ale trzeba czymś wypełnić tą przerwę haha




Udało mi się zdobyć ten przekaźnik do halogenów i teraz wszystko działa jak należy. Hondę pokrywa warstwa kurzu, ale już w tym tygodniu się za nią biorę, żeby jakoś wyglądała na Japfeście. Dlatego dokupiłem parę nowych kosmetyków i zobaczymy jaki będzie efekt ;-)


sparco d15z6 - 2015-07-17

piękny jest ten civic
podejście godne podziwu ;-)

clark - 2015-07-17

A jakiej gąbki będziesz używał? Pamiętam, że ktoś pisal, że jest jakas tańsza i lepsza od fluffiego Megsa? Co do wydechu, to niby mały szczegół, ale świadomość zamontowanego kolejnego oem partsa jest tego warta, zwłaszcza, że osiągnięta tak małym nakładem :ok:
sebeck_ - 2015-07-18

Będzie się ładnie prezentować na Japfeście...na parkingu! :evil:

Muszę ją zobaczyć, a mojej chyba nie zobaczysz, bo możliwe że będzie wtedy bez zderzaków :-P Druga sprawa, że stanie na parkingu uwłacza mojej godności :lol:

Co byś powiedział, żebyśmy wyskoczyli na jakąś sesyjkę w pobliżu? :-)

KubaJDM - 2015-07-20

sparco dzięki! staram się jak mogę ;-)
clark wszytko nakładam gąbkowym aplikatorem a potem ręcznie poleruję :-P
Seba sesja jak najbardziej na tak 8-)
Dzisiaj w końcu wymieniłem duże cukierki(OEM) i od razu ustawiłem zbieżność. Myślałem, że będzie to nie lada wyzwanie, ale jednak poszło jak po maśle :mrgreen: Pukanie ustało, ale coś czuję, że niedługo również pozostałe tulejki z tyłu, szczególnie te łączce amortyzator z wahaczem będą do wymiany.
Stare vs Nowe :cool:


Parę fotek





Krychu - 2015-07-21

no no, ładnie się świeci, widać że teraz przeżywa drugą młodość :-)
clark - 2015-07-21

Przedostatnia fotka debest! A ja pytałem o gąbkę do mycia :-P Myślałem, ze na fotce stoi też jakiś szampon ;-)
chaves - 2015-07-23

super sedan w super stanie! wrzuć tylko grill '96 spec, lakierowany z 1 żeberkiem, bo ten moim zdaniem nie wygląda dobrze
KubaJDM - 2015-08-20

Pierwszy zlot czyli Japfest 2015 zaliczony! Fotki od Gaseba, Seby aka CivicEG i ode mnie :-D




Od Japfestu wpadło kilka ciekawych rzeczy. Na początku przyszły OEM Tweetery do Ferio razem z całą wiązką, przez co wystarczyło je tylko zamontować i podpiąć. Teraz uaktywniły się wysokie tony dzięki czemu wszystkie 6 głośników gra na prawdę dobrze jak na swoje lata ;)




Następnie wpadł tylny stabilizator od EK4(którego odnowiłem i pomalowałem dwoma warstwami Hammerite), razem z nowymi łącznikami 555 oraz wszystkimi OEM mocowaniami itd. Różnica jest kolosalna! Teraz zakręty to czysta przyjemność 8-)



Tydzień temu zabrałem się w końcu za ostatnie oznaki rdzy w Ferio, a mianowicie w bagażniku. Oczyściłem je do gołej blachy i pomalowałem dwoma warstwami Hammerite.




Druga strona wygląda jak nowa! :-D

Na montaż czekają również nowe OEM tarcze oraz klocki(prawdopodobnie ATE) ale to wtedy, gdy już na prawdę będzie trzeba to zrobić ;-)

Na koniec jeszcze klimatyczna fotka:

clark - 2015-08-20

Pieczołowicie 8-) extra wyglądają te gwizdki no i jak wczesniej pisałem podwozie ze stabem, jak z salonu :)
KubaJDM - 2015-09-09

Wczoraj przyszły części od chaves'a 8-) Filtr oleju na pierwszy montaż, śruba spustowa oleju, podkładka pod śrubę spustową oraz śruba mocująca gumę tylnego stabilizatora(poprzednia się odkręciła i wypadła :roll: ) Oczywiście wszystko OEM. Jeszcze tylko czekam na olej ;-)

Krychu - 2015-09-10

śrubę z magnesem było brać, miałbyś tuning :mrgreen:
KubaJDM - 2015-09-16

Dzisiaj jak co roku zmieniłem olej razem z filtrem oraz nową śrubą spustową. Od tamtego roku Honda przejechała 4000km ;-) W tym roku też mam zamiar zmienić płyn w chłodnicy, układzie wspomagania, układzie hamulcowym i skrzyni biegów(pierwszy raz od 17 lat :lol: )


Amerykański vs Japoński


Nowa vs Stara śruba


Parę zdjęć :-D


Pit - 2015-09-16

piękny sedan ;-)
Gumka23 - 2015-09-17

Bezapelacyjnie!
kwiatu - 2015-09-20

piękny jest ten sedan, mógłbym mieć takiego na podjeździe :)
Miniol - 2015-09-29

Świetnie się prezentuje, jeździłbym jeździłbym i jeszcze raz jeździłbym :)

brakuje mi hondy jako daily :(

KubaJDM - 2015-09-29

Dzięki Panowie! Miło czyta się takie komentarze! Motywuje to do działania 8-)
W niedługim czasie do Ferio zawita kolejna pierdoła z Honda Access :-D

KubaJDM - 2015-10-17

Z ciepłej Italii przyszła nowa OEM końcówka tłumika, od razu inaczej! :-D Za jakiś czas również wpadnie fajny akcent stylistyczny ;-)




gaseb - 2015-10-17

Planujesz owiewki?
KubaJDM - 2015-10-17

gaseb napisał/a:
Planujesz owiewki?

To będzie właśnie ten akcent, o którym wspomniałem ;-) Zobaczymy jak się będą prezentować już za tydzień, swoją drogą można je wypolerować jakimś mleczkiem?
Mam jeszcze jedno pytanie do całego grona: od kiedy zamontowałem staba z EK4 z tyłu ciągle coś puka... raz się lekko śruba od łącznika odkręciła i potem jak ją przykręciłem był spokój. Jednak teraz znowu coś ciągle puka. Kolejnym problemem jest skrzypiący tył szczególnie jak wyjeżdżam z garażu(zjazd z lekkim skrętem). Można coś z tym zrobić? :roll: :-/

gaseb - 2015-10-17

Delikatnym mleczkiem ręcznie możesz je odnowić a będą jak nowe.
Wojtuuus - 2015-10-18

gaseb napisał/a:
Delikatnym mleczkiem ręcznie możesz je odnowić a będą jak nowe.


Moje owiewki ogarnął mi znajomy preparatem koch + wełniany pad, cieszyłem się jak dziecko; miesiąc. Później zamatowały, jest plan na ponowne usunięcie utlenionej powierzchni i zabezpieczenie jakąś powłoką..

KubaJDM - 2015-11-01

Tak będą wyglądać owiewki na Ferio ;-) Jak dla mnie bardzo fajnie się wpasowały 8-) A czemu będą? Bo przez pół dnia założyłem tylko jedną haha :lol: Najgorsze dziadostwo jakie w życiu montowałem... Nie miałem wszystkich tych małych śrubek, jednak na szczęście dobrałem jakieś od komputera, co prawda widać na uszczelce małe odkształcenie, ale mam nadzieję, że nic złego się z nią nie stanie. Najgorsze jest wpinanie tych pinów przez blaszkę i potem przez tą podkładkę... z racji tego, że jest to używany zestaw te takie "wsuwki" są ciągle rozchylone i bardzo ciężko jest je wepchnąć pod podkładkę. Owiewki były całe matowe, ale z pomocą ultimate compound wyglądają prawie jak nowe. Zobaczymy przez jak długo :lol:




Wpadły jeszcze nowe OEM dywaniki, w takiej nowej wersji :-P jak ja to mówię co za dużo to bajecznie :mrgreen:



Kupiłem też nowe klocki ATE po okazyjnej cenie, także jak tylko trzeba będzie zmieniam je razem z tarczami na nowe OEM oraz z nowym płynem hamulcowym od Hondy ;-)

Twisted - 2015-11-01

Tych dywanów to zazdroszczę. Do ATR'a szukałem OEM'ów to albo dojechane z angola, które nie pasują albo "uszyj se pan". :-/
clark - 2015-11-01

Oem owiewki zawsze na propsie 8-) fakt uciażliwa sprawa ich montowanie- ja w 2 os to ogarnialem :oops: dywaniki extra, ale co z tego, jak wlasnie trzeba je zmienic na gumowe korytka.. deszcze idą.. ;) ale z 2str, jakbym mial takie oem czarne, jako drugi komplet (Ty masz 2), to te stare bym zapodał zamiast gumowych :-)

Twisted ja szukalem oem czerwonych z ek9, to zjechane używki 600zł, sciagnalem z usa 5częściowy, nowy oem look komplet z emblematami, extra guma od dolu z wypustkami, nie kruszy się- do dzisiaj w extra stanie. 360 z wysyłką były.

Mugen - 2015-11-01

Gdzie dorwałeś takie ładne dywaniki? Może swoje nowe OEM wymienię na jeszcze nowsze :mrgreen:
Pit - 2015-11-01

Też bym kupił jakiś oem zestaw do ej9, ładnie wyglądają.
KubaJDM - 2015-11-01

Twisted a pytałeś np. Haparts po numerach seryjnych? Bo z tego co widzę to było ponad 10 typów dywaników do Type-R ;-)
Clark dzięki! Dzisiaj mi się już udało odnaleźć sprytny patent i pozostałe 3 owiewki zamontowałem w niecałą godzinę. Spasowanie mega, nic nie wieje itd. 8-)
Mugen i Limon te po lewej załatwił mi rok temu Chaves a te po prawej kupiłem u Jarusneta bo była promocja :mrgreen:
Tak to wszystko finalnie wygląda. Jestem zadowolony :-) Dokładkę zdjąłem bo ciągle musiałem uważać na krawężniki, a szkoda by mi było zniszczyć nówkę OEM :-/




MeHow - 2015-11-02

owiewki MISZCZ !!!
Twisted - 2015-11-02

Do HaParts nie pisałem, ale Jarusnet mi powiedział, że nie mają tego typu rzeczy w ASO już od wielu lat... Trochę mi się nie chce w to wierzyć :-(

A owiewki mistrz!

clark - 2015-11-03

Extra wyszło 8-) ja zaznaczałem ołówkiem miejsca blaszek :-P dobre foty, szczególnie ostatnia, fajne niebo :)
Fawor - 2015-11-03

aczkolwiek bez dokładki zrobiła się z tego taka seria z kołem :(
clark - 2015-11-03

Ja tam zapas robie zawsze przy parkowaniu, czy jedno więcej wycofanie i nigdy nie zahaczyłem (poza jednym wpadnięciem w dziure, ale to był wypadek :-? ), a accessowa jest niżej i do tego lakierowana i nie z poli.. Imo kwestia wbicia sobie w łeb ciągłej świadomości posiadania dokładki.. Zakładaj ją z powrotem i nie atakuj krawężników ;)
KubaJDM - 2015-11-03

Macie racje, bez dokładki jest łyso z przodu, brakuje też osłon reflektorów, które ładnie wypełniają całość. Jak tylko dorobię lepsze mocowania, żeby dokładka idealnie leżała , montuje ją z powrotem 8-)
Fawor - 2015-11-03

planujesz tam w ogóle jakiś ciekawszy motor?
gaseb - 2015-11-03

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Jak tylko dorobię lepsze mocowania, żeby dokładka idealnie leżała , montuje ją z powrotem 8-)
a OEM mocowania nie ogarniają tematu?
KubaJDM - 2015-11-03

Fawor jedyny silnik jaki bym chciał to K20, ale żeby to wszystko pięknie zrobić( na odwal nienawidzę robić) silnik, osprzęt, zawieszenie, hamulce, od razu by wpadły czarne Recaro i kanapa z DB8... to za taką sumę, myślę że mógłbym kupić DC2 w dobrym-bardzo dobrym stanie. Na razie będzie tak jak jest ;-) . Zastanawiałem się jeszcze nad grafitowymi felgami 16" od Integry, ale to bym musiał rozstaw zmieniać :-/
gaseb sęk w tym, że nie dostałem OEM zestawu montażowego, co ze strony ICB jest dla mnie śmieszne... Może gdzieś znajdę używany zestaw :roll:

gaseb - 2015-11-03

ocb pamiętam kazało sobie dodatkowo płacić za zestaw. Pogrzebie tu i tam, może znajdę jakieś mocowania.
Fawor - 2015-11-04

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Fawor jedyny silnik jaki bym chciał to K20,

chcieć to wiadomo, ale nawet w zwykłym, codziennym użytkowaniu auta chociażby eco-vtec z dolotem i wydechem zrobiłby kolosalną różnicę...a jakies ogromne koszta to to nie są. Dobrze widzę, że masz zaznaczone w lokalizacji PZ? Wpadasz tym do Poznania?

KubaJDM - 2015-11-04

gaseb dzięki, fajnie jakbyś coś znalazł ;-)
Fawor wiem, że byłaby różnica, ale dla takiego D15 czy D16 szkoda mi grzebać w wiązce, silniku, który ma 84k przebiegu itd. ;-) Z racji tego, że nie mam za bardzo gdzie zaparkować, Ferio zostaje w domu, ale na jakiś długi weekend czy coś mógłbym nim wpaść :-D

KubaJDM - 2015-11-26

Mam dylemat. Chciałem kupić felgi od DC2 16" w kolorze NH-546M, ale musiałbym zmieniać rozstaw itd. co wiążę się z dużymi kosztami :roll: Wpadłem jednak na pomysł, żeby pomalować moje ATSy w ten kolor. Co uważacie? Warto? ;-) (przyciemniłem też trochę ramkę od grilla) Taka moja próbka z fotoszopa:

Autos Süchtig - 2015-11-26

przy takiej dziwnej obrobce zdjecia nic nie widac, :D
przeciez tu prawie nie ma roznicy między srebrnym i czarnym

KubaJDM - 2015-11-26

Oryginalne zdjęcie jest na pierwszej stronie, różnica trochę jest ;-)
Różnica między srebrnym a czarnym? W jakim sensie?

eithray - 2015-11-26

U mnie zdjęcie wygląda ok.

Pokusiłbym się chyba o jeszcze ciemniejszy :) Ciekawych grafitów jest w brud, przed podjęciem decyzji podjechałbym do mieszalni lakierów.

Autos Süchtig - 2015-11-26

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Oryginalne zdjęcie jest na pierwszej stronie, różnica trochę jest ;-)
Różnica między srebrnym a czarnym? W jakim sensie?

w takim ze grafik płakał jak obrabiał
edit:
chodzi mi oczywiście o zdjęcie bazowe, a nie przeróbki, które są przez kiepską bazę ledwo widoczne.

KubaJDM - 2015-11-26

20 sekund to robiłem także wiesz bez przesady :lol:
sparco d15z6 - 2015-11-27

to może roty spec-r i zostanie przy 4x100? wzór itr 98
peja$ - 2015-11-27

sparco d15z6 napisał/a:
to może roty spec-r i zostanie przy 4x100? wzór itr 98


Do takiego rodzyna Roty...? bez jaj :P

gaseb - 2015-11-27

http://www.allegro.pl/Sho...item=5820731492

To chyba dobra cena?

Sedan na 16" z ITR w graficie bylby strzalem w 10!!

Tommi01 - 2015-11-27

gaseb napisał/a:
To chyba dobra cena?


to jest mega cena!

gaseb napisał/a:
Sedan na 16" z ITR w graficie bylby strzalem w 10!!


x2!

KubaJDM - 2015-11-28

Rzeczywiście dobra cena! Zastanowię się nad tym. Roty Sroty niestety odpadają :-P
Fawor - 2015-11-28

282/262 to D14tki? Nigga please...chyba, że dochodzimy już do wniosku, że skoro i tak już nie jedzie to pojscie w dalszy downgrade nie robi rożnicy ;)
Karamba_DC2 - 2015-11-30

No chyba że B16 jest w przyszłości w planie ? 8-)
KubaJDM - 2015-11-30

I tu Karamba chyba podpowiedział najrozsądniejszą opcję! Znaleźć zdrowe i zadbane B16A(2) do tego jakąś fajną skrzynię ze szperą, dolot, wydech no i już wtedy porządne zawieszenie + tarcze na tył od EP2. Pozostaje tylko zbierać kapuchę :-D
Chyba, że jakaś nadwyżka zostanie to wlecą golony od DC2 i felgi :oops:

Badej - 2015-12-01

To nie lepiej kupić od razu DC2 ? :P
Karamba_DC2 - 2015-12-05

Wiadomka że DC2 to DC2 , ale :

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Honda jest w mojej rodzinie od nowości, kupiona w salonie Masa Zielona Góra w listopadzie 1998 roku. Dotychczas przejechała zaledwie 79 000km więc jest prawie jak nowa 8-)


.. faktycznie było by mi szkoda nie grzebać takiego modelu 8-)

Najfajniej pod maską tego auta będzie wyglądać Bseria , a jak mocy zabraknie to zawsze masz turbo/kompresow :mrgreen:

KubaJDM - 2015-12-05

Sentyment przeogromny, także zostaje ze mną na zawsze, a co za tym idzie traktowanie ma najlepsze z możliwych :->
Mam nadzieję, że ogarnę jakąś spoko pracę na wakacje to pomyślimy co i jak :-D

Autos Süchtig - 2015-12-05

moi rodzice też mieli civca 1.4 od nowości i przy przebiegu 100k km po 13 latach kazałem im go pogonić :D
KubaJDM - 2015-12-05

No widzisz ;-) Mnie ten samochód woził od małego także wiesz.
Autos Süchtig - 2015-12-05

$$Honda Fan$$ napisał/a:
No widzisz ;-) Mnie ten samochód woził od małego także wiesz.

ja miałem 9 lat jak go tata kupil i co z tego? :P
pomyłka, po prawie 15 latach go sprzedal

KubaJDM - 2015-12-05

Nie wiem po prostu się nie związałeś z tym autem tak jak ja z moim ;)
Pit - 2015-12-05

to tylko rzecz, nie ma co się tak przywiązywać, zawsze znajdą się nowsze, lepsze, szybsze ;-)
KubaJDM - 2015-12-05

Ale są szybsze, nowsze i ładniejsze ;-) Mi chodzi tutaj tylko o sentyment, razem z DC2 na podwórku byłby ładny widok 8-)
sparco d15z6 - 2015-12-05

mont, bo to była angielka była, a nie prawdziwy civic :P

no sentyment musi być niezły, no i fajnie mieć ze soba samochód od nowości :)

KubaJDM - 2016-02-07

Dzisiaj był piękny dzień, wręcz wiosenny dlatego postanowiłem trochę przewietrzyć Hondę. Przy okazji cyknąłem dwie foty na jej starych blachach. ;-) Szkoda, że nie można było ich zostawić po wymianie dowodu ze względu na brak miejsca na pieczątki. :roll: Z Japonii płynie do mnie sprzęcik od Gathersa(zobaczymy jak to będzie grało), a za jakiś czas wleci też dimmer, który zmniejszy ilość zaślepek. :-D Mam też zamiar wymienić wszystkie tulejki w tylnym zawieszeniu, szczególnie małe cukierki, bo ciągle coś stuka :-P Nadal szukam też oryginalnych mocowań dokładki bo te które kupiłem ledwo się trzymają po roku użytkowania.


Karamba_DC2 - 2016-02-07

Ehhh , no to jest igła :->
Tak zdrowego i ładnego 6gena na zlocie jeszcze nie widziałem :ok:

Profi ogarnięty swap na B16 był by wisienką na torcie :shock:

gaseb - 2016-02-07

Świetna jest. Idealnie ten grill tu pasuje
Tomac - 2016-02-07

Bardzo mi się podoba ten 6 gen.. :ok:
SłabyHTB - 2016-02-07

naprawde spoko sztuka,szkoda ze na tych tablicach nie moze śmigać,kurcze tablice niewątpliwie podkreślają odrazu stan auta
Przemek - 2016-02-08

Ładna sztuka, na czarnych blachach wygląda kozacko ;-)
clark - 2016-02-08

Fajne fotki wyszły, jak zwykle, podobają mi się te fogi, widziałbym takie u siebie. Lampy przód chyba już spolerowane, wyglądają i błyszczą, jak nówki 8-) Świetnie spasowany lip, mimo nie-ori mocowań!
Wiseguy - 2016-02-08

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Dzisiaj był piękny dzień, wręcz wiosenny dlatego postanowiłem trochę przewietrzyć Hondę. Przy okazji cyknąłem dwie foty na jej starych blachach. ;-) Szkoda, że nie można było ich zostawić po wymianie dowodu ze względu na brak miejsca na pieczątki. :roll:

Mogłeś zostawić przy wymianie dowodu nie ma takich przepisów które zmuszały by do wymiany tablic. Co innego jak zmieniasz dane, np. zmiana właściciela czy zameldowania.
Jednym słowem dałeś dupy.

Wojtuuus - 2016-02-08

Wiseguy napisał/a:
$$Honda Fan$$ napisał/a:
Dzisiaj był piękny dzień, wręcz wiosenny dlatego postanowiłem trochę przewietrzyć Hondę. Przy okazji cyknąłem dwie foty na jej starych blachach. ;-) Szkoda, że nie można było ich zostawić po wymianie dowodu ze względu na brak miejsca na pieczątki. :roll:

Mogłeś zostawić przy wymianie dowodu nie ma takich przepisów które zmuszały by do wymiany tablic. Co innego jak zmieniasz dane, np. zmiana właściciela czy zameldowania.
Jednym słowem dałeś dupy.


niestety; też dałem kilka lat temu, przecież nawet nie ma musu przerejestrowania, można latać na starych blachach tylko wykupić na konkretne numery ubezpieczenie..

ferio: cud, miód i orzeszki! ;-)

KubaJDM - 2016-02-08

Karamba_DC2 napisał/a:
Ehhh , no to jest igła :->
Tak zdrowego i ładnego 6gena na zlocie jeszcze nie widziałem :ok:

Profi ogarnięty swap na B16 był by wisienką na torcie :shock:

dzięki! :-D oj B16 by się przydało, coś się pomyśli w przyszłości!

gaseb napisał/a:
Świetna jest. Idealnie ten grill tu pasuje

dzięki! moim zdaniem ten grill ma coś w sobie ;-)

Tomac napisał/a:
Bardzo mi się podoba ten 6 gen.. :ok:

cieszę się, że się podoba :zawstydzony:

SłabyHTB napisał/a:
naprawde spoko sztuka,szkoda ze na tych tablicach nie moze śmigać,kurcze tablice niewątpliwie podkreślają odrazu stan auta

Przemek napisał/a:
Ładna sztuka, na czarnych blachach wygląda kozacko ;-)

dzięki! ;-) czarne blachy robią robotę 8-)

clark napisał/a:
Fajne fotki wyszły, jak zwykle, podobają mi się te fogi, widziałbym takie u siebie. Lampy przód chyba już spolerowane, wyglądają i błyszczą, jak nówki 8-) Świetnie spasowany lip, mimo nie-ori mocowań!

akurat z lampami nic nie robiłem :mrgreen: one z daleka i na zdjęciach zawsze wyglądają jak nowe, dopiero z bliska widać ryski i na lewej lampie u góry jest lekkie zmatowienie :-P mocowania jako tako dają radę, ale postaram się zdobyć oryginalne ;-)

Wiseguy napisał/a:
Mogłeś zostawić przy wymianie dowodu nie ma takich przepisów które zmuszały by do wymiany tablic. Co innego jak zmieniasz dane, np. zmiana właściciela czy zameldowania.
Jednym słowem dałeś dupy.

niestety białe blachy zagościły dobre 7 lat temu bo coś tam było z dowodem itd. nie pamiętam dokładnie, ale jak pytałem Babci to w urzędzie powiedzieli, że stare blachy nie mogą zostać :roll: cóż no trudno

Wojtuuus napisał/a:
ferio: cud, miód i orzeszki! ;-)

:padam:

Wiseguy - 2016-02-08

Mówią tak w urzędzie bo więcej zarobią, nowe blachy naklejki itd.
Twisted - 2016-02-10

Ten Ferio jest przekozacki ! :) Kiedyś możemy się zespocić na sesję na czarnych :-P
KubaJDM - 2016-02-27

W ten weekend dotarł do mnie niemały rarytasik, a mianowicie tylny nowy podłokietnik z miejscem na napoje :mrgreen:
IMG_3062
IMG_3069
IMG_3067
IMG_3068

Wpadł też oryginalny Dimmer z wiązką, jednak nawet fakt, że ją mam nie ułatwia mi sprawy jego podłączenia, na razie będzie pełnił funkcję wypełniacza zaślepki :lol: jak zobaczyłem schemat, na którym widać, że od każdej pierdoły idzie kabel, a ja miałbym je ciąć i lutować to na razie dałem sobie z tym spokój. ;-)
IMG_3071

Kupiłem również zestaw 4 tulejek na tył firmy Febest(Honda takich nie robi). Zwiastuje to wymianę wszystkich tulejek zarówno z tyłu jak i z przodu. Z tyłu pozostaje kupić całą resztę OEM oprócz dużych cukierków, które były wymienione w tamtym roku, a na przód pozostaje mi kupić te tulejki, które zaznaczyłem na schemacie, pozostała reszta będzie od Febesta. Od górnego wahacza też wymieniać wszystko? Albo inaczej, wymieniać wszystko czy nie? :roll: Razem z wymianą wszystkiego wleci przedni stab od EK4 8-)

IMG_3073

Na koniec taka ciekawostka. Ferio jako samochód wielozadaniowy :mrgreen: Ledwo bo ledwo wszedł nowy tylny zderzak od CRX 88-91(chyba nawet ostatni na Świecie) 8-)

TorquedMad_Mind - 2016-02-27

Ten podłokietnik siedzi jakoś "mocniej", czy tylko ta przednia tasiemka? o jeśli tylko tak jak widać, to ładnie bedzie latać przy awaryjnym hamowaniu :mrgreen:
KubaJDM - 2016-02-27

Bio bez obaw :mrgreen: Na zdjęciach nie jest odpowiednio zamocowany. Z tyłu pod kanapę idzie taki piankowy wihajster, a z przodu pod kanapę idzie taka blaszka, która jest właśnie przymocowana do tego paska ;-)

Hikiel - 2016-02-27

Może to jest jakiś mega rare ale wygląda bardzo średnio. Jak jakiś uniwersalny z marketu trochę.
TorquedMad_Mind - 2016-02-27

Hikiel napisał/a:
Może to jest jakiś mega rare ale wygląda bardzo średnio. Jak jakiś uniwersalny z marketu trochę.

Też takie wrażenie mam. Taki "lepszy Botti z Tesco...

KubaJDM - 2016-02-27

Owszem jest uniwersalny, ponieważ występował również w akcesoriach do innych modeli, mi się podoba ;-) Jakby ktoś mógłby mnie naprowadzić z zawieszeniem co i jak to będę wdzięczny :-D
Grzesiek84RWD - 2016-02-27

Rzeczywiście wygląda dziwacznie,dobrze że choć można coś wsadzić do niego.
Pit - 2016-02-27

fajny rarytasik, ale pasuje jak świni siodło :mrgreen:
gaseb - 2016-02-27

Wiesz do jakich dokładnie modeli był oferowany ten podłokietnik? Wg mojej wiedzy do aut typu Civic i Accord z lat produkcji 6gen. Bardzo podobny miałem w CRV tylko montowany z przodu, między fotelami. Różnił się tym, że otwory na napoje były okrągłe i z tyłu podłokietnika był wysuwany cupholder dla gości z tylnej kanapy.
KubaJDM - 2016-02-27

gaseb kiedyś widziałem go właśnie w katalogu od Accorda, pewnie był oferowany dla modeli z lat 95-00. Tak dokładnie w CRV był prawie identyczny :-D
Limon być może jest to wina mojej tapicerki, jednak na żywo bardzo fajnie się komponuje, a poza jak usiadłem jako pasażer z tyłu to z podłokietnikiem siedzi się o wiele lepiej ;-) Na jakieś dłuższe drogi jak znalazł :-P Tutaj przykład z tapicerką od EK4:

gaseb - 2016-02-27

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Na jakieś dłuższe drogi jak znalazł :-P
będziesz kierował z tylnej kanapy? Gadżeciarz jesteś i zajebiście, nie dorabiaj teorii :mrgreen:
KubaJDM - 2016-02-27

haha no dobra masz mnie :mrgreen: :-P
SłabyHTB - 2016-02-27

Ja bym zawias robił z górnym,cały przód juz bedziesz miał na cycek po co rozbierać kilka razy?rozbierz raz wymień wsio co trzba składaj i sie ciesz.
Podłokietnik troche słabo wygląda ze wzdlędu na inny kolor tapicerki,nie wychodziły kanapy z podłokietnikiem?Fajny akcesoryjny gadzet i napewno rzadki i tyle,bez głębszej rozkminy :mrgreen:

KubaJDM - 2016-02-28

SłabyHTB Były takie kanapy na Japonię ;-) Dokładnie gadżet to gadżet :mrgreen:
Co do przedniego zawieszenia to tak to rozpisałem:
x4 Tuleja wahacza przedniego górnego Febest HAB-050
x2 Sworzeń wahacza przedniego górnego 555 SB-6191
x2 Sworzeń zwrotnicy OEM 51220-S04-003


x2 Tuleja wahacza przedniego dolnego Febest HAB-012
x2 Tuleja widelca amortyzatora Febest HAB-042
x2 Poduszka wahacza dolnego OEM 51391-S04-005
x2 Guma drążka stabilizatora przód OEM 51306-S04-N01
x2 Łącznik stabilizatora przód 555 SL-6260-M
x2 Nakrętka samokontrująca OEM 90213-SR3-013
x2 Nakrętka samokontrująca OEM 90215-SB0-003


Wydaje mi się, że to wszystko ;-)

KubaJDM - 2016-02-29

Sprawa zawieszenia już ogarnięta, myślę że pod koniec marca wszystko skompletuję i wymienię ;-)
Z USA leci do mnie komplet oryginalnych mocowań do dokładki, co prawda używany, ale na pewno będzie lepiej niż na tych moich z sklepu motoryzacyjnego :-P (przykładowe foto)

Wojtuuus - 2016-02-29

Ten podłokietnik to mega rarytas, komponuje się we wnętrzu fenomenalnie, jakbym kontynuował przygodę z ek4 to mocno bym się nad nim zastanawiał, aczkolwiek kanapa z vi-rs'a ma już wbudowany podłokietnik :mrgreen:



jaram się! 8-)

SłabyHTB - 2016-03-01

tez spoko sprawa chyba lepiej niż podłokietnik a mozna ją (kanape)traktować w kategori gadzetu :mrgreen:
KubaJDM - 2016-03-20

Sezon uważam za otwarty! :-D




Od Wojtuuusa przyszedł przedni stab od EK4 8-) Było trochę walki z łącznikiem, ale z pomocą kilku narzędzi i płynu do hamulców jakoś się udało go "odkręcić" :lol:
Następie jak to ja wziąłem się za jego renowację(nie lubię jak coś jest pordzewiałe). W ruch poszły szczotki druciane i papier ścierny.
Po porządnym odtłuszczeniu, pomalowałem go tą samą farbą co tylny stabilizator, czyli Hammerite :mrgreen: dwie warstwy jeszcze się suszą, a jutro pomaluję tą część, którą zakrywa imadło.
Stabilizator wleci razem z wymianą wszystkich tulejek zawieszenia, odświeżę jeszcze tylko jego mocowania, bo gumy i łączniki wlecą nowe ;-)
Ferio być może będzie miało starszą siostrę, ale wszystko okaże się w tym tygodniu...



Byłbym zapomniał :-P Udało mi się dorwać za grosze OEM nową naklejkę "SRS" na przednią szybę, bo oryginalna pękła 16 lat temu. Taki mały detal ;-)

chaves - 2016-03-21

stab z EK4 dobry mod, będzie Pan zadowolony :)
gaseb - 2016-03-21

Pięknie!

Jakaś lotka na klapę by się przydała.
Zrezygnowałbym z tych felg, są zbyt rajdowe i jakoś nie podchodzą do clean looku sedana. Ja bym poszedł w 5x114 i grafitowe 16" z ITRa.



KubaJDM - 2016-03-21

chaves nie mogę się doczekać montażu :mrgreen:

gaseb nad felgami z DC2 już rozmyślałem :-/ i powiem szczerze, że za dużo roboty by było...
Żeby tylko zmienić felgi musiałbym kupić całe zwrotnice, potem wypadałoby też kupić nowe tarcze i klocki itd. + obowiązkowo dystanse(których nie akceptuję) bo nie podobają mi się felgi ukryte w nadkolach, a przy ATSach są równo z nadkolem.
Dla mnie to za duże koszta na taką zabawę.
A czy ATSy wyglądają zbyt rajdowo? Gdy wychodzę z samochodu i obracając się patrzę na niego, podoba mi się na zabój :mrgreen:

Zastanawiam się też czy warto kupić amortyzatory KYB AGX... Co sądzicie?
Na glebie mi nie zależy, znaczy minimum musi być tak jak jest teraz, czyli optymalnie dla mnie.
Bardziej zależy mi na właściwościach jezdnych. Czytałem, że po założeniu AGXów jest spora różnica, ale też że warto założyć na nie sprężyny H&R lub Tein. Czy może po prostu kupić TEIN Street Advance? Bo na dobrą sprawę wyjdzie ok. 300zł drożej względem AGXów + sprężyn.

Uprzedzam pytania po co i dlaczego: lubię sobie pośmigać po zakrętach, rondach itd. Z drugiej strony Eibachy na nierównościach tak dziwinie podskakują, że jest to męczące...
Powiecie, że jest tu tylko D14 i co to za profanacja wkładać TEIN'a :lol: Mi D14 na razie wystarczy :)
Lepiej wszytko porządnie zrobić przed swapem(kiedyś na pewno będzie), niż ładować silnik do zawieszenia, które woła o pomstę do nieba ;-)

gaseb - 2016-03-21

Jak nie chcesz się bawić w swap z itra to może?


KubaJDM - 2016-03-21

Podróbkom mówimy nie, a ATSy to lekkie i pancerne koła :-D
peja$ - 2016-03-21

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Podróbkom mówimy nie, a ATSy to lekkie i pancerne koła :-D


To nie fejki, Enkei robił takie koło w 4x100.

Arkadio - 2016-03-21

w suzuki ignis takie wychodziły tylko trochę wąskie, 5,5 cala tylko
peja$ - 2016-03-21

Arkadio napisał/a:
w suzuki ignis takie wychodziły tylko trochę wąskie, 5,5 cala tylko


Ale nie w 16"

Twisted - 2016-03-21

Co do wyboru zawieszenia masz absolutną rację! Mój dobry znajomy z Polówką, o której Ci wiele mówiłem mając aktualnie 64 konie, planując swapa na coś mocniejszego pod przeróbki pierwsze co zrobił to wsadził zawieszenie gwintowane AP i samochód mimo tak małej mocy, był w stanie porobić wiele innych aut na krętym torze, więc nie myśl o żadnej profanacji, zbieraj na TEIN'a!
Grzesieek - 2016-03-21

Co to za głupia zależność, że słaby silnik=niepotrzebne dobre zawieszenie? :P Ładuj najlepsze na co budżet pozwala.
KubaJDM - 2016-03-21

peja$ rzeczywiście! Człowiek uczy się całe życie :-D
Na razie felgi zostają, są w idealnym stanie i mają nówki opony, a poza tym bardzo mi się podobają ;-)

Twisted napisał/a:
samochód mimo tak małej mocy, był w stanie porobić wiele innych aut na krętym torze, więc nie myśl o żadnej profanacji, zbieraj na TEIN'a!

To po pierwsze, no a po drugie frajda z jazdy jest o wiele większa! ;-)

Grzesieek oczywiście, że nie! Uprzedzałem tylko, gdyby komuś się to nie podobało :-D
Mam nadzieję, że wleci Tein Street Advance, moim zdaniem jest to bardzo dobre zawieszenie na miasto i na okazjonalny wypad na tor, oczywiście w pełni amatorski, czysty FUN! 8-)

Mugen - 2016-03-23

Zastanów się grubo nad tym Teinem. Raz, ze trzeba za nie zapłacić nie dużo mniej niż za moim zdaniem lepsze ISC (jeździłem na obu) a dwa to ISC nie skoroduje Ci tak jak TEIN. Jak checesz to jutro strzele Ci fotkę jak wygląda TEIN SS o przebiegu 3 tyś km po pół roku stania (nawet sprężyny popękały). ISC ma większą regulację twardości dodatkowo i regulację napięcia spręzyny nie zależnie od ustawionej wysokości
KubaJDM - 2016-03-23

Jeżeli pękła Ci sprężyna w Teinie i był pordzewiały to coś mi się wydaję, że miałeś fejka ;-)
No ale jak to mówią wszystko jest możliwe.
Z zakupem się nie śpieszę, dlatego rozważam wszystkie opcje. ;-)

Hikiel - 2016-03-23

Teiny rdzewieją. U mnie w Skaju już prawie śladu po farbie fabrycznej nie ma.
KubaJDM - 2016-03-26

Dzisiaj dzięki przepięknej pogodzie mogłem trochę bardziej zająć się Hondą. Najpierw Black Hole, potem wosk od Megsa ;-)
Nadal nie wiem jak z tym gwintem... jedni piszą, że Tein nie rdzewieje, inni, że rdzewieje... szkoda by było wywalić w błoto prawie 3 klocki :-/ Myślałem również nad gwintem Blitz ZZ-R, niestety nigdzie nie znalazłem go z sensowną ceną wysyłki :roll:





DoSeR - 2016-03-26

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Nadal nie wiem jak z tym gwintem... jedni piszą, że Tein nie rdzewieje, inni, że rdzewieje...

Pewnie kwestia dbania. Jak się wrzuci na auto, ustawi wysokość i zapomina o sprawie to po roku może być zdziwko, że zawias zapieczony i pordzewiały. Przy regularnym czyszczeniu z syfu i dobrym zabezpieczeniu raczej nie powinno być większych problemów.

Pit - 2016-03-26

kurde... nie ma się do czego doczepić :lol: nie myślałeś nad grillem w kolorze lakieru?
Autos Süchtig - 2016-03-27

mialem teina SS i nic nie rdzewialo
mooks - 2016-03-27

Mój Tein SS troche pordzewiał, ori farba odchodziła, ale sam amor był szczelny jak z fabryki. Tylko względy wizualne tu wchodziły w grę. Złego słowa o nim powiedzieć nie mogę.
KubaJDM - 2016-03-27

Limon wiesz co, robiłem kiedyś sobie taki "projekt" w fotoszopie.
Niby było okej, ale wolę go w chromie ;-)
Chyba się jednak zdecyduję na tego Teina Steet Advance... ja i tak tyle jeżdżę, że ho ho! :lol:
Zimy prawie nie widziała, a deszcz widzi bardzo rzadko, nasmaruje się czymś albo coś i tyle :->

Dzisiaj pogoda znowu rozpieszczała, więc po rodzinnym wypadzie za miasto udałem się na zdjęcia :-P
Już mówiłem, że kocham ten lakier? :mrgreen:











eithray - 2016-03-27

Rzeczywiście fajny ten lakier! Wypolerowany to i dobrze ziarno widać :-)
Twisted - 2016-03-27

A czy ja mówiłem, że uwielbiam ten temat? :D Nie mogę się doczekać wyglądu na Tein'ie i w przyszłości na jakiejś trochę szerszej feldze. Tył jest za bardzo schowany, a bryła ma potencjał na barczystego Ferrka :-D
Mugen - 2016-03-28

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Jeżeli pękła Ci sprężyna w Teinie i był pordzewiały to coś mi się wydaję, że miałeś fejka ;-)
No ale jak to mówią wszystko jest możliwe.
Z zakupem się nie śpieszę, dlatego rozważam wszystkie opcje. ;-)


No nie, mój był ściągany z JP, dedykowany do EK9 z 32 stopniową regulacją. Zanim kupiłem z nim auto stało pół roku. Poprzedni właściciel mówił, ze przed postojem był jak nowy

Wojtuuus - 2016-03-28

Jakubie weź ode mnie te lampy na tył.. Dupka byłaby skończona, wisienka na torcie. :-)

Cudowne autko! :oops:

KubaJDM - 2016-03-29

eithray na żywo wygląda jeszcze lepiej! :-D

Damian tyłeczek pójdzie niżej, wszystko się wyrówna, sam jestem ciekaw jak to będzie!

Wojtek deal! 8-)

Dzisiaj aktualizacja pt. "gadżety" :-D

Tydzień temu od Kuby przyszedł maplight. Stan w miarę okej, ale niezadowalający :mrgreen:
Więc w ruch poszło apc i gotowe! Szkiełko wypolerowane, wszystko czyste jak należy, prawie nówka :->
Montaż przewiduję w jakiś gorący dzień, żeby zatrzasków od paneli nie połamać.


Natomiast z Kraju Kwitnącej Wiśni, przyszły do mnie takie oto głośniki Gathersa. Grają pięknie i na dobrą sprawę nie słychać jakiejś kolosalnej różnicy pomiędzy nimi, słychać za to różnicę porównując je do oryginalnych głośników :mrgreen:
Temat audio uważam za zakończony. Ostatecznie wpadły GS-4686



gaseb - 2016-03-29

Dobry gadżet, już nie pamiętam, ile takich głośniczków przewinęło się przez moje łapy :mrgreen:
Booohal - 2016-03-30

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Edit. Nówki łączniki 555, niecały rok... leci z nich smar i są całe pordzewiałe... ktoś się spotkał z takim czymś?

Na mitsumaniakach od dłuższego czasu już nikt nie bierze 555. Syf się zrobił.
Pozostaje CTR na placu boju. Przynajmniej w Galantach. Nie wiem jak Civ.

KubaJDM - 2016-04-16

Przez tydzień zajmowałem się renowacją tylnej rozpórki Spoon Sports.
Z pomocą papierów wodnych i pasty autosol udało mi się doprowadzić ją do naprawdę dobrego stanu.
Większość rys i obić zniknęło, zostały tylko takie, które widać pod Słońce.
Efekt jest dla mnie zadowalający, chociaż czas jaki na to poświęciłem mógłby być krótszy :lol:
Jako, że oryginalnie ta rozpórka nie ma żadnych napisów, postanowiłem zamówić naklejki od oficjalnego dystrybutora Spoon'a, czyli Burn Motosport.
Zastanawiałem się, która będzie lepsza i zdecydowałem, że wpadnie mniejsza, która wygląda jakby zawsze tam była. ;-)
Rozpórkę zamontuje, gdy uda mi się zdobyć boczki bagażnika w dobrym stanie, bo moich szkoda mi ciąć.





W tygodniu przyszła również paczka od Haparts. Otwieranie paczek od nich to czysta przyjemność :mrgreen:
W środku były wszystkie tuleje, sworznie i łączniki całego zawieszenia oraz listwy przedniego zderzaka(moje są poharatane). Wymiana wszystkiego w najbliższym czasie albo po majówce. Chciałbym od razu przy ich zmianie założyć gwint, ale nie wiem czy się z nim wyrobię.




Na terenie Polski znajdują się także moje dwa fajne rarytasy, czekam tylko na ich zwolnienie i za około tydzień powinny być u mnie ;-)

Pit - 2016-04-16

weź tam jeszcze wrzuć jakąś Bserię :-P dobre graty!
gaseb - 2016-04-17

Ładnie odnowiłeś tą rozpórkę! Lepiej jak nowa teraz wygląda.
Twisted - 2016-04-18

Ja jestem zachwycony podejściem do Twojej babki! :)
KubaJDM - 2016-04-20

Limon napisał/a:
weź tam jeszcze wrzuć jakąś Bserię :-P dobre graty!

Dzięki! Bseria musi być :mrgreen: ale jeszcze nie teraz
gaseb napisał/a:
Ładnie odnowiłeś tą rozpórkę! Lepiej jak nowa teraz wygląda.

Nie jest źle, jeszcze trochę ją dopracuję i jak przykleję naklejkę to pokażę efekt finalny ;-)
Twisted napisał/a:
Ja jestem zachwycony podejściem do Twojej babki

Trzeba dbać! :-D

Tymczasem przyszły do mnie wspomniane wcześniej jdmowe rarytasy :mrgreen:
Pierwszy z nich to Air Refiner w ekstra stanie. Muszę tylko dokupić do niego filtr(pewnie kupię jakiś i przytnę) oraz doprowadzić go do należytego wyglądu.
Plastiki z racji wieku trochę zżółkły, ale dam sobie z tym radę :mrgreen:


Drugi z nich to Bumper Pole z całą możliwą wiązką i przyciskiem(wersja 95-98), jedyne co muszę przerobić to mocowanie do zderzaka, ponieważ jest ono zrobione na prawą a nie na lewą stronę ;-) Montaż jakoś za tydzień na spokojnie, o ile z Air Refinerem nie będzie problemu o tyle z Bumper Polem jest ten problem, że mam tylko jedną szansę na wycięcie dziury w zderzaku :lol: no ale jakoś sobie z tym poradzę :-P

Yaca - 2016-04-20

uwielbiam takie szczegóły!
clark - 2016-04-20

Zacne graty! Refinera też bym zapodał.. Gaseb, jak dobrze pamietam kiedys takiego sprzedawal, ale 400zeta było chyba, a ja wolalem recaro ;-) Czekam na final rozpórki 8-)
BeNeK - 2016-04-21

Mega mi się podoba , czyściutko i schludnie !! 8-)
"Air Refiner" a tak w po naszemu , to co to jest i do czego to służy ?

lukas4 - 2016-04-21

BeNeK napisał/a:
Mega mi się podoba , czyściutko i schludnie !! 8-)
"Air Refiner" a tak w po naszemu , to co to jest i do czego to służy ?


I czy działa faktycznie czy tylko zabawka taka. Wymaga jakiegoś serwisu toto?

Auto za parę lat będzie można do dystrybutora hondy jako zabytek gonić ; p

KubaJDM - 2016-04-21

Yaca napisał/a:
uwielbiam takie szczegóły!

Ja również :mrgreen:
clark napisał/a:
Zacne graty! Refinera też bym zapodał.. Gaseb, jak dobrze pamietam kiedys takiego sprzedawal, ale 400zeta było chyba, a ja wolalem recaro ;-) Czekam na final rozpórki 8-)

Teraz już ceny podskoczyły niestety, ale i tak udało się go dorwać za dobry prajs. Rozpórkę zamontuję jak uda mi się kupić gdzieś boczki bagażnika :->
BeNek napisał/a:
Mega mi się podoba , czyściutko i schludnie !! 8-)

Dzięki! 8-)
lukas4 napisał/a:
I czy działa faktycznie czy tylko zabawka taka. Wymaga jakiegoś serwisu toto?
Auto za parę lat będzie można do dystrybutora hondy jako zabytek gonić ; p

Jedyny serwis to wymiana filtra i przedmuchanie wentylatora, który zasysa powietrze z kabiny. Generalnie chodzi oto, żeby pozbyć się wszelkich zapachów np. od papierosów itd. Także u mnie się to bardziej sprawdzi jako typowy Japoński gadżet. Za to niewątpliwym plusem jest lepsze oświetlenie całego wnętrza. ;-)
haha jakby chcieli go na jakieś pokazy to why not :mrgreen:

gaseb - 2016-04-21

Ja swojego nigdy nie włączyłem hehheee To jest gadżet i nic wiecej.

Co do wycinania otworów w zderzaku to o ile mnie pamięć nie myli i nie pokręciłem tego z innym gadżetem to w oem zderzaku jest zaznaczone gdzie ciąć.

KubaJDM - 2016-04-21

gaseb masz rację, właśnie się dokopałem do instrukcji od 5 generacji i jest zaznaczone miejsce w zderzaku gdzie trzeba zrobić otwór(19mm) :-D Wiesz może jak należałoby przerobić mocowanie?
gaseb - 2016-04-21

Zrobic lustrzane odbicie? :-P
KubaJDM - 2016-04-21

Racja, głupie pytanie :mrgreen:
Patryk7g - 2016-04-23

Dawno nikt na forum nie bawił się w takie zabawki :)
KubaJDM - 2016-04-27

Patit uwielbiam takie zabawki :mrgreen:
W poniedziałek zamontowałem całą wiązkę razem z przyciskiem od Bumper Pole'a.
Montaż oryginalnych rzeczy od Hondy to czysta przyjemność. Wszystko pasuje jak należy, nic nie trzeba dorabiać itd. ;-) Świetną rzeczą jest przejście wiązki przez ścianę grodziową. Wyjmujemy fabryczną zaślepkę i w jej miejsce wciskamy dołączoną to wiązki gumę, która uniemożliwia wodzie dostanie się do środka :mrgreen:


Samego Buper Pole'a zamontuję jakoś po majówce, na razie nie chce mi się ściągać zderzaka, a poza tym muszę przerobić to nieszczęsne mocowanie.

Natomiast wczoraj zamontowałem Air Refinera. Pół dnia głowiłem się jak zamontować odpowiednio mocowania :lol: no ale udało się 8-) Oczywiście bez żadnego cięcia kabli itd. :mrgreen:
Ciekawostką jest to, że gdy wentylator jest uruchomiony, to po otwarciu drzwi sam się wyłącza :-P


eithray - 2016-04-27

Gadżeciarz z Ciebie :mrgreen: Na szczęście widzę jeszcze wolne zaślepki :-P
chaves - 2016-04-27

a jak z filtrem w Air refinerze? Dorwałeś gdzieś nowy, czy zostawiłeś stary?
clark - 2016-04-28

Extra, gz- wrzuć jeszcze fotkę z odległości w nocy, jak nprdla światłem 8-) kurz pewnie też zassa!
KubaJDM - 2016-04-28

eithray napisał/a:
Gadżeciarz z Ciebie :mrgreen: Na szczęście widzę jeszcze wolne zaślepki :-P

Akurat dwa miejsca na grzane dupy :mrgreen:
chaves napisał/a:
a jak z filtrem w Air refinerze? Dorwałeś gdzieś nowy, czy zostawiłeś stary?

Stary wygląda okropnie, w Hondzie już się nie da kupić nowego, więc dopasuję jakiś kabinowy i dotnę odpowiednio ;-)
clark napisał/a:
Extra, gz- wrzuć jeszcze fotkę z odległości w nocy, jak nprdla światłem 8-) kurz pewnie też zassa!

Mówisz i masz! 8-) Może kupię nowe żarówki to będzie jeszcze lepiej ;-) Owszem kurz też zasysa :mrgreen:





Dzisiaj postanowiłem przerobić tylko mocowanie Bumper Pola'a... no ale cóż skończyło się tak jak zawsze :mrgreen: Razem z moimi najlepszymi pomocnikami zamontowałem to ustrojstwo :]
Stresu przy wycinaniu otworu było co nie miara, ale wszystko się udało! Bumper Pole jest lekko pod kątem, ale właśnie tak ma być, ponieważ wyciąłem otwór zgodnie z oznakowaniem na zderzaku ;-)
Działa i świeci :mrgreen: Film



clark - 2016-04-28

Jest klimat w srodku 8-) burałbym- ale bez filtrowania :mrgreen:
gaseb - 2016-04-28

Dobrze, że ledów nie wsadziłeś to filterka. Bumper fajna opcja!
lukas4 - 2016-04-29

pewno zasysa jak licealistka :P

bumper kozak zawsze chciałem :oops:

KubaJDM - 2016-06-23

Człowiek dba, całuje jak własne dziecko, wraca sobie lasem i nagle wyskakuje sarna... ostre hamowanie... odbicie w lewo... jeszcze podbicie...
skończyło się tak, że tyłem dość mocno uderzyłem w głęboki rów(skrzywiony fotel), obróciłem się, po czym uderzyłem przodem, znów się obróciłem i zatrzymałem się na "poboczu".
Na szczęście jestem cały i nic mi nie jest, cała ta sytuacja dużo mnie nauczyła i tak naprawdę szczęście w nieszczęściu, że nie wpadłem w drzewa czy nawet w tą sarnę... bo skończyło by się to dla mnie o wiele gorzej.
Co do Ferio no cóż... najbardziej ucierpiał tylny prawy błotnik, podłoga w bagażniku się podniosła, oba zderzaki do wymiany, przedni prawy błotnik chyba do wyklepania, cały prawy bok do malowania, prawa tylna lampa do wymiany, wydech chyba jest pokrzywiony i zawieszenie również(sprawdzę to dokładniej jak wjadę na kanał).
Jakieś zdjęcia wstawię później. Pozdro!

Pilar - 2016-06-23

o fuck :-/ Współczuje, dobrze że jesteś cały.
Badej - 2016-06-23

Współczuje przygody :/

Czy to nie twój civic pojawił się ostatnio na 6gen nation na FB ?

Monster - 2016-06-23

współczuję :-( ale dobrze, że Tobie nic sie nie stało
fogielo - 2016-06-23

Współczuję :cry: jest co ratować, bo mało tak zadbanych sztuk

https://www.youtube.com/watch?v=QugiRQ-5gu8
też miałem sarnę niedawno przed kołami, ale na szczęście na spokojnie

gaseb - 2016-06-23

Łoooo kuźwa ale lipa, pieprzona sarna. Będzie co odbudowywać bo brzmi poważnie?
TorquedMad_Mind - 2016-06-23

przy wygięciu podłogi to już raczej nie ma co ratować. Wyjąć graty i do nowej body... :roll:
hot_rider - 2016-06-23

złapałbym ku...e i poddał serii tortur , ale prawda stara jak świat,że nie ma co omijać tylko walić..chociaż to w sumie odruch
oskarr17 - 2016-06-23

hot_rider napisał/a:
złapałbym ku...e i poddał serii tortur , ale prawda stara jak świat,że nie ma co omijać tylko walić..chociaż to w sumie odruch


co Ty pier...lisz? :-/ psa też byś przejechał?

lukas4 - 2016-06-23

***** mega lipa; ( mega współczucie bo chyba każdy wie jak jak bolą takie akcje ;/

oskarr17, czasami nie ma wyboru, jeśli miał bym na tyle samo opanowania żeby nie odbić odruchowo i lecieć do rowu to bym walił w psa, czy jakiekolwiek inne zwierzę. Nie wynika to ze ***** prosty wybór ty czy pies....

Hikiel - 2016-06-23

oskarr17 napisał/a:
co Ty pier...lisz? :-/ psa też byś przejechał?


Jasne, że tak. Mając do wyboru zajebanie czołówki z autem jadącym w przeciwnym kierunku. Wiele takich sytuacji już miało miejsce, że omijając zająca ginęli ludzie.

oskarr17 - 2016-06-23

ale z tego opisu wynika, że nikt z naprzeciwka nie jechał więc nie porównujcie czołówki z ucieczką do rowu, zrobił to co należało i tyle. Chodzi mi głównie o żałosny wpis "poddać tortur zwierzaka" Dobrze, że nic się nie stało, a samochód rzecz nabyta, raz jest raz go nie ma- powiedzenie wszystkich znajomych.
hot_rider - 2016-06-23

nie... ocaliłbym pieska ryzykując życie i auto aby piesek mógł hasać i ganiać muchy po drodze pełni szczęścia i psiej radości
Hikiel - 2016-06-23

oskarr17, nawet ucieczka do rowu mogła się dla kierującego skończyć znacznie gorzej. Kwestia samochodu jest bolesna ale pomijalna w porównaniu do życia ludzkiego. Oczywiście, że gdyby jechał w zwierzaka na wprost to ten mógłby na przykład wpaść do środka przez szybę i też byłoby niewesoło.
sparco d15z6 - 2016-06-23

civic z taką historią, w takim stanie i taki dopieszczony, no szkoda w ch... :-/ wiem jak się czujesz, ale najważniejsze że Tobie nic nie jest
KubaJDM - 2016-06-23

Dzięki wszystkim za słowa otuchy :oops:

Badej rzeczywiście, to moje Ferio :cry:

Hikiel dobrze powiedział, szczęście w nieszczęściu, że wyrzuciło mnie do tego rowu, gdybym uderzył w tą sarnę to wydaje mi się, że byłoby o wiele gorzej ze mną, mimo wszystko Hondy z tamtych lat to nie Volvo... i tak jestem pełen podziwu, że jakby nie patrzeć dobrze "wytrwała" te mocne uderzenie, jest to pewnie zasługa zdrowej blachy. Podłoga też uderzyła solidnie, ale wszystko jest proste i trzyma się na swoim miejscu(z prawej strony podłoga bagażnika się wybrzuszyła). Jedyne i najgorsze miejsce to prawy tył... nie wygląda to ciekawie. Będziemy próbowali wszystko wyciągnąć na swoje miejsce, żeby uniknąć cięcia itd. Czy to wszystko się uda... to się okaże. Z pierdół to osłony lamp są do wyrzucenia, tłumik jest pokrzywiony i dokładka jest pokiereszowana, ale chyba do odratowania.















:-|

gaseb - 2016-06-24

Wspólczuje!
KubaJDM - 2016-06-25

Mam pewną prośbę do osób, które ogarniają blacharkę i malowanie.
Czy da się ten cały tylny błotnik wyciągnąć jakąś metodą bez lakierowania? Do całego poszycia jest bardzo dobry dostęp od bagażnika. Mój mechanik(starej daty) powiedział, że pójdzie szpachla i do malowania będzie cały bok, a tego za bardzo bym nie chciał(dlatego pytam).
Na drzwiach też jest parę wgniotek i wydaje mi się, że można je również usunąć bez lakierowania. Rozumiem, że podczas malowania zderzaków, można by było bez problemu dobrać kolor tak, żeby "całość" ładnie wyglądała. Wstawiam też zdjęcia zarysowań tylnych drzwi i bagażnika, fajnie gdyby CMQ lub równie dobra osoba w tym temacie na to spojrzała. Wtedy po skończonej robocie dał bym całe auto do polerki, żeby wszystko było jak należy. Najgorzej jest z podłogą bagażnika, no i dolna cześć nadkola się przesunęła do drzwi, ale wydaje mi się, że mój mechanik temu podoła(jakieś wyciąganie itd.) Ze szczegółów to moje reflektory sprzedaję, dokupię tylko lewy nówkę Stanley'a(prawy już mam) i będzie cacy. Tylna lampa już jedzie do mnie z Niemiec(nówka OEM).
Od razu mówię, że nie znam się jakoś bardzo na blacharce i miło by było jakby ktoś na to wszystko spojrzał fachowym okiem. ;-)














Booohal - 2016-06-25

Pojedyncze wgniotki wyciągniesz PDRem. Błotnik trzeba pociągnąć żeby to miało ręce i nogi. Tutaj bez lakierowania się nie obejdzie niestety.
Wojtuuus - 2016-06-26

Współczuję..

Znajdź kogoś kto się zna na rzeczy i nie szczędź pieniędzy na naprawy, wyjdzie taniej w finalnym rozrachunku, bo auto darzysz dużym sentymentem.

clark - 2016-06-27

Jak pisalem na fb, wspólczuję :-(

Co do wyciągania, to w Sulechowie jest lakiernia Anders (duży zakład z okolo 25lewtrnią historią), robią mega drogie fury i mają specjalną wyciągarkę do bud, jak tory kolejowe i 2 żurawie ;) wgniotki duże i małe usuwają w Eltore- smart repairs w zg, drugi punkt masz w Poznianiu, bez lakierowania i na oryginalnym lakierze nie ma ryzyka pęknięcia ztc mowili przy podgrzewaniu, wycena jest indywidualna, gadaj z szefem Robertem dostalbyś pewnie dobry prajs, lakierują i detailing też. Akurat mają stronę w przebudowie, ale możesz jbc podjechać z fotkami, wczesniej zadzwoń, żeby Robert był na miejscu. GL, jest tego warta!

Mugen - 2016-06-27

Jak chcesz to podam CI namiary na speca nie tak daleko Ciebie który wyciągnie Ci wgnioty na drzwiach lub zapraszam do mnie. Jeśli chodzi o błotnik tylny to tu bez malowania już nie nie obejdzie. Blacha odkształciła się bo uszkodzeniu uległa podłoga, itd

Jak coś to pisz na FB to wszystko Ci wytłumaczę

KubaJDM - 2016-06-29

Dzięki bardzo za namiary i oferty ;-) Ferio już do poniedziałku stoi u blacharza, który samochodami zajmuje się od wielu wielu lat(głównie klasycznymi Mercedesami). Co do malowania to cały prawy bok będzie malowany, ponieważ ziarno nowego lakieru będzie się różnic od starego.
Dzisiaj dotarły do mnie pierwsze części, a w nich: nowy OEM przedni zderzak(co prawda w śliwkowym kolorze, ale to i tak bez znaczenia) oraz nowa OEM tylna lampa. Oczywiście do zderzaka mam nowe OEM listwy, które zakupiłem parę tygodni temu. Zderzak pójdzie na gładko(brak miejsca na tablice) a od spodu zamontuję relokator, dokładnie tak jak ma u siebie kolega spacro.









sparco d15z6 - 2016-06-29

ooo kolor zderzaka rp25p, miałem takiego sedana :P

Kuba do końca tygodnia podeślę Ci fotki

KubaJDM - 2016-06-30

Dzięki! ;-) Mechanik mówi, że dużo roboty i pieprzenia się będzie z tymi dziurami w zderzaku, no ale jednak zrobi mi na gładko haha :mrgreen:
Jest cicha nadzieja, że zdążę na Japfest :oops:

gaseb - 2016-06-30

Dużo pieprzenia z takimi dziurkami? Chyba się nabijał. Pospawa plastiki, pociagnie szpachlą i po robocie. Ja w ufo usunąłem jeden ze sporych otworów na hak holowniczy i i nie ma po nim śladu.
Autos Süchtig - 2016-06-30

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Dzięki! ;-) Mechanik mówi, że dużo roboty i pieprzenia się będzie z tymi dziurami w zderzaku, no ale jednak zrobi mi na gładko haha :mrgreen:
Jest cicha nadzieja, że zdążę na Japfest :oops:

Mi kiedys lakiernik zrobił za dodatkowe 50zł bez narzekania i było równo i nic nie pękało. Nie wnikałem w techonologię, ale pewnie szpachla :D

KubaJDM - 2016-07-02

Ma zrobić, żeby było dobrze :mrgreen:
Wczoraj przyszły do mnie kolejne części: komplet kostek montażowych do zderzaków oraz panel pod tylną lampę.


Wieczorem zabrałem się za końcówkę tłumika, która trochę się porysowała od uderzenia w podłogę, ale na szczęście po krótkiej polerce wygląda jak nowa. Jednak nie byłbym sobą gdybym nie doprowadził jej do perfekcji. Farba w środku zaczęła się łuszczyć, przez co całość nie wyglądała estetycznie. Dlatego dzisiaj całą farbę zdrapałem i po odpowiednim zamaskowaniu pomalowałem farbą wysokotemperaturową. Teraz całość wygląda bardzo przyzwoicie. 8-)





Nadal szukam tylnego zderzaka, ale niestety nie ma nic ciekawego :-/

KubaJDM - 2016-07-26

Wszystko poskładane! Tylny zderzak udało się uratować , kupiłem tylko nowe OEM listwy, tłumik również się udało wyprostować, zawieszenie nie dostało, ogólnie jest dobrze 8-) Lakiernik tylko spartolił polerkę i muszę oddać cały samochód na korektę :roll:
Postanowiłem, że nie montuję halogenów, dzięki czemu tylko przednia szyba jest nieoryginalna :lol: Wywaliłem antenę na rzecz OEM zaślepki od modified.pl. Całość tak się prezentuje:





Etykiety :mrgreen:


Ferio zostaje u mnie dożywotnio.
Dlatego cel jest jeden: Bseria, fotele od DB8 i doprowadzenie najmniejszych szczegółów do perfekcji.

Booohal - 2016-07-26

Witamy wśród żywych :super:
Marker - 2016-07-26

zaraz zaraz... tylne lampy tez się zmieniły :->
gaseb - 2016-07-26

Zdjęcia w stylu "umarła i nie wróci więcej" ;)

Dobrze, że się udało. Działaj.

MeHow - 2016-07-27

piękny jest ten sedan :->
KubaJDM - 2016-08-02

Booohal ;)
Marker oj nie nie :-D
MeHow dzięki!
gaseb te zdjęcia powinny Ci się spodobać :mrgreen:






gaseb - 2016-08-02

Świetne są te cywiki, proste, nie przesadzone mody to klucz do sukcesu :-P
Pit - 2016-08-02

gaseb napisał/a:
proste, nie przesadzone mody to klucz do sukcesu

x2

bardzo ładne auta

KubaJDM - 2016-09-10

Przez sierpień za dużo się nie działo, wymiana klocków, mycie, jeżdżenie, mycie i tak w kółko :-)
Natomiast w tym tygodniu zmieniłem przednie lampy na nowe. OEM Stanley 8-) Moje już pomału żółkły i były lekko zmęczone życiem. Na zdjęciach może nie widać ogromnej różnicy, ale na żywo robią robotę :mrgreen:
Bo szczegóły są najważniejsze!







Tutaj taka moja wizja na przyszłość :oops:


Fotka z kumplem

KubaJDM - 2016-10-15

Trzy tygodnie temu zmieniłem olej i filtr, dokładnie od 16 września Honda przejechała 7800km. ;-)


Dorwałem nowe, OEM owiewki, ale zostawiam je na półce bo aż szkoda zakładać. :mrgreen:


Wpadła również nowa gałka od DC2/EK9 z oryginalną nakrętką. 8-) Od Haparts dostałem w prezencie żarówki Koito WhiteBeam. W porównaniu do Megalightów mają bielszą barwę i świecą nieznacznie mocniej.





Na dniach przyjdą tylne wahacze od EK4. Całość trafi do piaskowania i malowania, na przód i tył wpadną nowe tarcze, nowe klocki, przewody hamulcowe i płyn(wszystko OEM), razem z całą operacją wymienię wszystkie tulejki w całym zawieszeniu oraz psiknę podwozie barankiem w razie W ;-)

YacaJackowski - 2016-10-15

Dobry wiks z tymi lampami - niejeden by wypolerowal i wsio, a tu od razu wymiana na nowiki, i to OEM a nie zadne allegrowe :ok:
eser - 2016-10-15

Dobre posunięcie z lampami . Przyjemnie wyglada na tej feldze
KubaJDM - 2016-10-22

Cały dzień walki z wahaczami(używane od EK4)... syf i jeszcze raz syf, niektóre śruby popękały, inne się wyrobiły, generalnie misja udana, ale zdjęć nawet nie robiłem bo żal pokazywać części w takim stanie, jednym słowem tragedia :roll:
W tygodniu idą do piaskowania, oczywiście z zaciskami itd.
Na szczęście patrząc na nowe klocki i tarcze widzę światełko w tunelu :mrgreen:



Hondata - 2016-10-22

Heblunek na bogato :-)
Marker - 2016-10-22

skad ty te stare oemy wygrzebujesz..? :mrgreen: :shock:
gaseb - 2016-10-23

Nie myślałeś nad jakimś większym heblem? Przyszłościowo pod swapa?
Kawasaki - 2016-10-23

8kkm w miesiąc to już konkret wynik, ale chyba nie jeździsz tyle kivikiem co miesiąc? :shock:
Dobre podejście do tematu!

KubaJDM - 2016-10-23

Hondata napisał/a:
Heblunek na bogato :-)

:mrgreen:
Marker napisał/a:
skad ty te stare oemy wygrzebujesz..? :mrgreen: :shock:

wykopuję spod ziemi 8-)
gaseb napisał/a:
Nie myślałeś nad jakimś większym heblem? Przyszłościowo pod swapa?

Myślałem czyby nie wsadzić 260mm na tył od EP2, ale to bym musiał kupować zaciski, większą pompę itd., a ten cały nowy zestaw dorwałem za pół darmo :-D Poza tym zanim tutaj się pojawi jakiś swap to prędzej kupię drugą Hondę :mrgreen:
Kawasaki napisał/a:
8kkm w miesiąc to już konkret wynik, ale chyba nie jeździsz tyle kivikiem co miesiąc? :shock:
Dobre podejście do tematu!

Mój bład :oops: Od września ale tamtego roku haha :-D

KubaJDM - 2016-11-15

Jestem ciekaw jakby siadły TE37 w 16" 8-) :hyhy:

sparco d15z6 - 2016-11-15

Widzę napalony jesteś na te felgi od Putina :mrgreen:
KubaJDM - 2016-11-15

haha no trochę :lol: tylko kolor trochę mi nie pasuje :roll:

gaseb - 2016-11-15

15" zrobiłeś na VT :-D

Idź w tym kierunku, bedzie dobrze.

KubaJDM - 2016-11-15

Teraz jeszcze pytanie czy się zmieszczą: 16x7 ET33. Chyba z przodu będą już wystawać :-/
Bajcarek - 2016-11-15

Rolowanko i wejdzie. :-) Jak będziesz sprzedawał DTC, to uderzaj do Limona, bez negocjacji za 5 kafli je weźmie.... :lol:
gaseb - 2016-11-15

Jeszcze zależy jaką dasz oponę. Obniżałeś coś auto, bo nie pamietam? Całe szczęście, że można dać górny camber i wszystko ładnie wyregulować.
KubaJDM - 2016-11-15

Kamil-R napisał/a:
Rolowanko i wejdzie. :-) Jak będziesz sprzedawał DTC, to uderzaj do Limona, bez negocjacji za 5 kafli je weźmie.... :lol:

Haha dzięki za info, chyba od razu do niego napiszę :lol: :mrgreen:

gaseb napisał/a:
Jeszcze zależy jaką dasz oponę. Obniżałeś coś auto, bo nie pamietam? Całe szczęście, że można dać górny camber i wszystko ładnie wyregulować.

Tak, są wsadzone sprężyny Eibacha -35mm, clark ma u siebie opony 205/45/16 i jest całkiem spoko, chociaż 205/50 też jest spoko 8-)

Pit - 2016-11-15

$$Honda Fan$$ napisał/a:

Kamil-R napisał/a:
Rolowanko i wejdzie. Jak będziesz sprzedawał DTC, to uderzaj do Limona, bez negocjacji za 5 kafli je weźmie....

Haha dzięki za info, chyba od razu do niego napiszę

za późno, już mam nagrany komplecik :mrgreen:

Leo - 2016-11-15

Limon napisał/a:
$$Honda Fan$$ napisał/a:

Kamil-R napisał/a:
Rolowanko i wejdzie. Jak będziesz sprzedawał DTC, to uderzaj do Limona, bez negocjacji za 5 kafli je weźmie....

Haha dzięki za info, chyba od razu do niego napiszę

za późno, już mam nagrany komplecik :mrgreen:


uwierzą Ci jak zobaczą z kartka JDMO przy aucie :lol:

peja$ - 2016-11-16

mlody87 napisał/a:
Limon napisał/a:
$$Honda Fan$$ napisał/a:

Kamil-R napisał/a:
Rolowanko i wejdzie. Jak będziesz sprzedawał DTC, to uderzaj do Limona, bez negocjacji za 5 kafli je weźmie....

Haha dzięki za info, chyba od razu do niego napiszę

za późno, już mam nagrany komplecik :mrgreen:


uwierzą Ci jak zobaczą z kartka JDMO przy aucie :lol:


:lol:

KubaJDM - 2016-11-16

Glinkowanie, politurka i wosk. Chyba może być :-D
Zna ktoś może jakiegoś magika od plastików, który doprowadziłby moją dokładkę do perfekcji? Lakiernik dał na nią szpachel, która jak widać odpada :lol:




sti-wrx - 2016-11-16

Może być :->
Pospawać ładnie a na to lakier o fakturze chropowatego matowego plastiku i będzie dobrze.

Lutyyy - 2016-11-16

Lubię te 6 geny wyglądają świetnie! ;-) dobra robota z lakierem :)
Mugen - 2016-11-16

sti-wrx napisał/a:
Może być :->
Pospawać ładnie a na to lakier o fakturze chropowatego matowego plastiku i będzie dobrze.


To taki materiał którego nie da się pospawać niestety

sti-wrx - 2016-11-16

To taki sam materiał jak np zderzak a zderzak pospawasz bez problemu.
Mugen - 2016-11-16

Mylisz się, to nie jest taki sam materiał i akurat takiej dokładki się nie pospawa
TorquedMad_Mind - 2016-11-16

Mugen napisał/a:
sti-wrx napisał/a:
Może być :->
Pospawać ładnie a na to lakier o fakturze chropowatego matowego plastiku i będzie dobrze.


To taki materiał którego nie da się pospawać niestety

tzn jaki? bo widziałem nawet spawanie ABS'u, więc chyba kwestia ogarniętego zakładu.

KubaJDM - 2016-11-16

Dokładka i zderzak jest OEM Honda, czyli >PP< Polipropylen :oops:
peja$ - 2016-11-16

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Dokładka i zderzak jest OEM Honda, czyli >PP< Polipropylen :oops:


Polipropylen klei sie sie specjalnym klejem dwuskładnikowy do tego przystosowanym. Jak coś to mam gdzieś trochę jeszcze.

clark - 2016-11-16

Extra wygląda ten lakier po tych zabiegach :shock:

Co do mojego rozmiaru opon, nie jest źle, ale 215/45/16 wyglądałoby lepiej ;-) Zostawiłbym ats'y, chyba, że raysy poszłyby w jakiś grafit, albo zaszaleć na całego i mag blue zapodać :mrgreen: z drugiej strony- kupisz przymierzysz, coś nie podpasi, to opchniesz i po sprawie :->

Ty masz szarą furę no i mag blue skojarzył mi się z tą kompozycją:

http://allegro.pl/rays-vo...85.html#thumb/1

wiem, że nie te37, ale jakiś pogląd jest, jeżeli chodzi o kolorystykę.. podoba mi się.

sti-wrx - 2016-11-17

Mugen napisał/a:
Mylisz się, to nie jest taki sam materiał i akurat takiej dokładki się nie pospawa
znajomy zajmuje się tym zawodowo, spawał wiele różnych dokładek, również z SiR więc da się podawać.
KubaJDM - 2016-11-25

Złom wypiaskowany, prezentuje się godnie :mrgreen: 8-) Nic tylko zakładać :mrgreen:
Zastanawiam się też, czy dać na tył dystans 10mm :?:







Dzisiejszy szocik ;-)

Booohal - 2016-11-25

Zawiecha Raptorem pryśnięta?
Pit - 2016-11-25

fajne, kompleksowe podejście do tematu :)
KubaJDM - 2016-12-16

Booohal napisał/a:
Zawiecha Raptorem pryśnięta?

Jakaś farba, nie mam pojęcia jaka, dwie warstwy :-D

Pora na małą aktualizację. Z Japonii czekam na wysuwanego cupholdera oraz odtwarzacz CD z equalizerem od Gathersa :mrgreen:
W przeciągu dwóch tygodni przyszły brakujące śrubki do osłon i tarcz, okazało się, że łożyska nadają się na śmietnik, dlatego zakupiłem oryginalne piasty NTN(Haparts dorzuciło fajną bombkę :-D ), a żeby Ferio było bardziej Japońskie niż jest zakupiłem tylne lampy JDM 8-)
Na razie tylko podłączyłem zewnętrzne, jutro biorę się za wewnętrzne, będzie super wyglądać :mrgreen:
W tle widać prawie nowy katalog od DC2 -> od czegoś trzeba zacząć :lol: :mrgreen:







Święta tuż tuż :-P

gaseb - 2016-12-16

Dobrze idziesz z tematem. Olał bym tylko gathersy itd i skupił się na założeniu panelu z Navi :]
KubaJDM - 2016-12-17

gaseb napisał/a:
Dobrze idziesz z tematem. Olał bym tylko gathersy itd i skupił się na założeniu panelu z Navi :]

Ciągle przeszukuję internet także spokojnie :mrgreen:

Dzisiaj między ubieraniem choinki a sprzątaniem domu podłączyłem wszystkie lampy. Poszło łatwiej niż myślałem ;-)
Zero cięcia oryginalnej wiązki itd. Ukryta za lewą osłoną bagażnika kostka dużo pomogła 8-)



edit. dzisiejsze szoty 8-)


sebeck_ - 2016-12-18

Pięknie 8-) Tak patrząc na tył...jest coś takiego jak "blenda USDM" do Ferio? Czy po prostu blachę się daje mniejszą?
Mugen - 2016-12-18

Blenda powinna być w kolorze i byłoby cudownie
Autos Süchtig - 2016-12-18

ładne to masz
ale photoshopy musisz jeszcze pocwiczyc :P

KubaJDM - 2016-12-18

CIVIC EG napisał/a:
Pięknie 8-) Tak patrząc na tył...jest coś takiego jak "blenda USDM" do Ferio? Czy po prostu blachę się daje mniejszą?

Jest jest, ale na razie mi się nie chce :-P

Mugen napisał/a:
Blenda powinna być w kolorze i byłoby cudownie

Wtedy klamki i lusterka też ;-)
Autos Süchtig napisał/a:
ładne to masz
ale photoshopy musisz jeszcze pocwiczyc :P

a co Ci nie pasuje? :lol:

Przymierzyłem kapselek OEM od Hondy, jest mega sztos jak dla mnie, niestety ma o 2mm za małą średnicę... :-/

Twisted - 2016-12-18

Jedyne szopy jakie tu mogą być, to gdzieś w tym ryżym polu za autem. :lol: :lol:

Uwielbiam Twoje Ferio i dobrze o tym wiesz, tablica usdm zrobiłaby tutaj robotę.
Nie myślałeś nad zmianą końcowego wydechu?

KubaJDM - 2016-12-18

Twisted napisał/a:
Nie myślałeś nad zmianą końcowego wydechu?

Naaah, jest OEM tłumik + Access końcówka :mrgreen: Jak wpakuję B ileś tam to wpadnie jakiś Spoon czy Mugen, ale to daleka droga :lol: ;-)

Badej - 2016-12-21

Nigdy nie byłem fanem tego modelu ale twój egzemplarz robi naprawdę wow :shock:
Dobra robota ;-)

clark - 2016-12-22

Owin kapsel w srodku na zaczepach teflonową tasmą i upchnij! Jaki problem? :mrgreen:
KubaJDM - 2016-12-23

Badej napisał/a:
Nigdy nie byłem fanem tego modelu ale twój egzemplarz robi naprawdę wow :shock:
Dobra robota ;-)

Dzięki! :-D
clark napisał/a:
Owin kapsel w srodku na zaczepach teflonową tasmą i upchnij! Jaki problem? :mrgreen:

Kurczę, trochę nie lubię półśrodków haha :mrgreen:

Wyszła ciekawa sprawa. Gdy wyjeżdżam z garażu na maksymalnie skręconych kołach(obojętnie czy w prawo czy w lewo) to coś "przeskakuje" na tyle mocno, że odbicia czuję na kierownicy. Z początku myślałem, że to przeguby zewnętrzne, ale dźwięk z zewnątrz jest gumowy. Szybka inspekcja i okazało się, że do wymiany jest lewy drążek kierowniczy, a w prawym górnym wahaczu są zerwane tulejki. Spotkanie z sarną, a bardziej z rowem jak widać daje jeszcze się we znaki :roll: Plus jest taki, że każdą tulejkę, sworzeń itd. mam nadal w szafce, więc zamówię tylko komplet drążków kierowniczych i można będzie powiedzieć, że całe zawieszenie i hamulce będę nowe jak z fabryki ;-) . Taka tam renowacja :lol:

edit.
Wszystko dotarło ;-) Kupiłem też duże cukierki, początkowo chciałem wyciskać te moje(które mają rok :lol: ) ale nie wiem jakby to się skończyło więc zaopatrzyłem się w nowe. Całość prezentuje się tak:

KubaJDM - 2017-01-11

Wspomniane w poprzednim poście "przeskakiwanie" przy maksymalnym skręcie okazało się być winą rozjechanej geometrii :lol: Po ustawieniu jak ręką odjął 8-)

Nareszcie dotarł mój ulubiony cupholder oraz odtwarzacz CD Gathers'a z equalizerem. Oczywiście już wszystko zmontowałem tak jak będzie zainstalowane w samochodzie. Wszystko jest w stanie perfekcyjnym.
W paczce była również broszura Hondy 8-) Są to informacje prasowe(58 stron) na temat szóstej generacji Civic'a w momencie wkraczania na rynek. Każdy aspekt samochodu jest odpowiednio rozpisany, są rysunki koncepcyjne, pełna specyfikacja każdej wersji wraz z możliwym wyposażeniem + dodatkowymi opcjami. Coś pięknego! :serce:










Mareczuczek - 2017-01-11

Same dobre fanty wpadają, stan części na prawdę nieskazitelny :)
gaseb - 2017-01-11

Też mam chyba tą broszurę :]

Czemu tam radio wsadzasz? Jaką masz konsolę centralną? Serię? Jak sam widzisz na jednym zdjeciu, po wsadzeniu kubka do cupholdera całe radio masz zasłonięte a to może być spory minus.

KubaJDM - 2017-01-12

Mareczuczek napisał/a:
Same dobre fanty wpadają, stan części na prawdę nieskazitelny :)

:-D
gaseb napisał/a:
Też mam chyba tą broszurę :]

Czemu tam radio wsadzasz? Jaką masz konsolę centralną? Serię? Jak sam widzisz na jednym zdjeciu, po wsadzeniu kubka do cupholdera całe radio masz zasłonięte a to może być spory minus.

O proszę :-D Tak, konsola jest seryjna, odtwarzacz Gathers'a podłącza się pod gniazdo zmieniarki. Wiesz co z tego co widzę to sterowanie będzie z poziomu radia, jeszcze jak to wszystko zamontuję to przetestuje z jakąś puszką coli ;-)

Mugen - 2017-01-12

Poluje już od dawna na zestawik Gathersa do ITR-a, piękne rzeczy :mrgreen:
Pit - 2017-01-12

ale lipa, nie ma usb :mrgreen:
Lucas.MB2 - 2017-01-13

Dopiero natknąłem sie na ten temat. Ukłony dla Ciebie za podejście do auta. Co jak co ale u Ciebie ewidentnie nie bedą rzucone słowa na wiatr,że auto ma zostać na zawsze :)
Kibicuje :tein:

KubaJDM - 2017-01-28

Lucas.MB2 napisał/a:
Dopiero natknąłem sie na ten temat. Ukłony dla Ciebie za podejście do auta. Co jak co ale u Ciebie ewidentnie nie bedą rzucone słowa na wiatr,że auto ma zostać na zawsze :)
Kibicuje

Dzięki bardzo! :oops: :-D
Limon napisał/a:
ale lipa, nie ma usb :mrgreen:

Może usb nie ma ale za to mam już aux'a 8-) Dzięki takiemu oto konwenterowi:


Przymierzyłem też akcesoryjne felgi dedykowane do 6 generacji :-D Całkiem całkiem to siadło 8-) (sorry za jakość, ale robione kalkulatorem :lol: )


Co do wagi felg, to DTC + Dunlop Sport Bluresponse waży 14kg, a Enkei(Accees taki sam rozmiar jak DTC) + jakaś tam Pirelli(taki sam rozmiar jak Dunlop) 16kg. :-P

gaseb - 2017-01-28

Serio to oem felgi? Nigdy chyba takich nie widziałem, słabawe jakieś :lol:
KubaJDM - 2017-01-28

Ej no nie są takie złe :-/ :lol:

Autos Süchtig - 2017-01-28

nie są złe, 90's jak sie patrzy
daj jakies normalne foto :D
edit:
co to za konwerter? napisz coś wiecej

Wojtuuus - 2017-02-02

Autos Süchtig napisał/a:
nie są złe, 90's jak sie patrzy
daj jakies normalne foto :D
edit:
co to za konwerter? napisz coś wiecej


nie pisz tylko pomóż skombinować takie cudo 8-)

gaseb - 2017-02-02

Wojtuuus napisał/a:
Autos Süchtig napisał/a:
nie są złe, 90's jak sie patrzy
daj jakies normalne foto :D
edit:
co to za konwerter? napisz coś wiecej


nie pisz tylko pomóż skombinować takie cudo 8-)
http://bfy.tw/9qef
:P

Wojtuuus - 2017-02-02

gaseb napisał/a:
Wojtuuus napisał/a:
Autos Süchtig napisał/a:
nie są złe, 90's jak sie patrzy
daj jakies normalne foto :D
edit:
co to za konwerter? napisz coś wiecej


nie pisz tylko pomóż skombinować takie cudo 8-)
http://bfy.tw/9qef
:P


nie chce xcarlink i pochodnych tylko coś takiego jak wyżej ;)

gaseb - 2017-02-02

A czym sie one różnią? Cyfrowe są z bluetoothem wiec można o aux zapomnieć.
Les - 2017-02-03

Patrząc po budowie tej felgi 282 się tam zmieści? Bo wydaje się jakby tam ciasno było
fulek - 2017-02-03

raczej bez problemu
KubaJDM - 2017-02-04

Autos Süchtig napisał/a:
co to za konwerter? napisz coś wiecej

Zwyczajny konwenter, którego podpina się pod gniazdo zmieniarki w oryginalnym radiu, dzięki czemu mamy aux'a :-D Dość ciężko coś takiego znaleźć, szczególnie w normalnych cenach.
Wojtuuus napisał/a:
nie pisz tylko pomóż skombinować takie cudo 8-)

Zobacz sobie na aliexpress, nie wiem czy Twój Accord ma takie samo gniazdo zmieniarki, ale coś powinieneś znaleźć ;-)
Les napisał/a:
Patrząc po budowie tej felgi 282 się tam zmieści?

Zmieści się bez problemu.
Autos Süchtig napisał/a:
daj jakies normalne foto :D

Dzisiejsze ujęcia ;-) Szkoda, że to nie 16" :-/ W poszukiwaniach ciągle są Enkei NT03 i CP-Ry ;-)
Z nowości to z drugiego końca świata lecą tylne OEM czujniki parkowania :-D




Wczoraj przyszła z Japonii naklejka JAF'u(w 2 dni :shock: ). Powędruje na tylną szybę ;-)

Wojtuuus - 2017-02-04

http://scontent-frt3-1.cd...705394885_n.mp4 ???

grubo 8-)

KubaJDM - 2017-02-05

Dokładnie tak :mrgreen: 8-)
CP-Ry znalezione... Jak ktoś ma wolne 8k to śmiało może mi zasponsorować :lol:

Pit - 2017-02-05

Widzę że chciałbyś się bujać jak czarni skoro słuchasz takiej muzyki. A wiesz, skąd przyjechali czarni do Ameryki? Byłeś w stanach...pewnie nie? Bo ja znam kogoś kto był i powiedział mi to i owo...
KubaJDM - 2017-02-05

O co kaman Limon :lol: jakby co to nie mój film, moje czujniki jeszcze lecą samolotem :oops:
TorquedMad_Mind - 2017-02-05

Limon powiedz wreszcie mefedronowi stanowcze NIE :lol:
Pilar - 2017-02-05

:lol:
Kubaa - 2017-02-05

Boże co za lamusy, Polskich kultowych filmów nie oglądali :roll:

:lol:

Hikiel - 2017-02-06

Dokładnie :)
TorquedMad_Mind - 2017-02-06

Kubaa napisał/a:
Boże co za lamusy, Polskich kultowych filmów nie oglądali :roll:

:lol:

oglądali, ale nie widzą w swoim hobby pozycji "kucie dialogów na pamięć" ;-)

KubaJDM - 2017-02-06

Bio napisał/a:
oglądali, ale nie widzą w swoim hobby pozycji "kucie dialogów na pamięć" ;-)

lepiej bym tego nie ujął ;-)

Na dniach udało się dorwać ori korek chłodnicy Mugena i tylną rozpókę Spoona(wiem, była już taka ale musiałem sprzedać, na szczęście teraz za pół darmo dorwałem) :mrgreen:

Pit - 2017-02-07

jakie kucie? :lol: :lol: przecież to wystarczy obejrzeć raz i wchodzi w pamięć... :lol:

co za leszcze z was :mrgreen:

TorquedMad_Mind - 2017-02-07

Limon napisał/a:
jakie kucie? :lol: :lol: przecież to wystarczy obejrzeć raz i wchodzi w pamięć... :lol:

co za leszcze z was :mrgreen:

powiedział człowiek nie rozróżniający TE37 :lol:

Les - 2017-02-07

A kto powie co to za kawałek leciał na filmiku :D ?
Wojtuuus - 2017-02-08

Les napisał/a:
A kto powie co to za kawałek leciał na filmiku :D ?


to już musiałbyś kolegi z NY spytać :mrgreen: :mrgreen: :lol:

KubaJDM - 2017-02-19

Wracają do tematu to już wleciały letnie koła :mrgreen: Jutro przyjdzie fajny rarytasik w postaci nowej, skórzanej kierownicy od Honda Access dla 6 generacji, jestem ciekaw jak to będzie wygldać :-D


nikesonmyfeet - 2017-02-20

Klasa. Wojtkowi się pewnie łezka w oku kręci :D
KubaJDM - 2017-02-20

Taki bajer!








Wojtuuus - 2017-02-21

nikesonmyfeet napisał/a:
Klasa. Wojtkowi się pewnie łezka w oku kręci :D


tak, zardzewiałe łzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lutyyy - 2017-02-21

lubie ta twoją ej-ke :-)
KubaJDM - 2017-02-24

Lutyyy napisał/a:
lubie ta twoją ej-ke :-)

Dzięki! :-D

Była fajna okazja to zakupiłem nową wykładzinę bagażnika, moja ma jakieś plamy więc będzie nówka 8-)

Pilar - 2017-02-24

$$Honda Fan$$ napisał/a:
moja ma jakieś plamy


:hyhy:

Twisted - 2017-02-24

Nie woź w tym bagażniku więcej emigrujących do Poznania studentek z Koszalina. :lol: :lol: :lol:
KubaJDM - 2017-02-24

No cóż, wydało się :lol:
Mareczuczek - 2017-02-24

Takie paczuchy to i ja bym chciał dostawać ;-)
Dobrze działasz 8-)

KubaJDM - 2017-02-25

Dzisiaj w końcu otworzyłem paczkę z czujnikami parkowania i od razu je przetestowałem czy działają. :mrgreen: Oto efekty:


Montaż na wiosnę jak już będzie fajna temperatura do grzebania na dworze ;-)
Jeszcze taka klimatyczna naklejka wpadła 8-)

Marker - 2017-02-25

zaraz będziesz mial więcej gadzetów w sedanie ek niż kiedyś user wiesiek ;D

podziwiam za zajawke ;-)

Pit - 2017-02-25

Ja też, naprawdę szczerze zazdroszczę takiej zajawki tym autem :) ja jestem zbyt leniwy i wolę po prostu coś nowszego co ma te wszystkie gadżety w standardzie. Fajnie, że ktoś dba o takie auta jak to. :)
PeTeR47 - 2017-02-26

Fajnie to wszystko ogarniasz, szkoda, że to nie buda EK4 :-o
Mareczuczek - 2017-02-26

PeTeR47 napisał/a:
szkoda, że to nie buda EK4 :-o


Zaraz Ci napiszą: " po prostu nie dorosłeś do ferio" :mrgreen: (klasyczna odpowiedź z cekapeel)
Mody w dobrym kierunku ;-)

KubaJDM - 2017-02-26

Dzięki wszystkim za miłe opinie ;-) Ferio darzę ogrmonym sentymentem przez co ma u mnie dożywocie, więc zapewne jest to jeden z czynników, przez który dokładam te wszystkie "bajery"(tak naprawdę mam fioła na ich punkcie haha :lol: ). Szkoda, że to nie EK4 no ale cóż, w Zielonogórskim salonie to pewnie nawet nie słyszeli o takiej wersji :roll: Poza tym nie wiem czy nawet jeśli by było EK4 na placu to moja Babcia by się na taką wersję zdecydowała i mam tu na myśli względy finansowe, bo z tego co wiem to EK4 było o ponad 10000zł droższe.
Patryk7g - 2017-02-26

Mało kto jeszcze na forum bawi się w takie smaczki :-D
Liczę, że wpadnie Navi ;-)

KubaJDM - 2017-03-02

Patit napisał/a:
Mało kto jeszcze na forum bawi się w takie smaczki :-D
Liczę, że wpadnie Navi ;-)

Dla mnie to jedna z wielu dróg JDM'u ;-) Też mam nadzieję, że Navi wpadnie, ale znaleźć panel w dobrym stanie, a co dopiero z całą wiązką i duperelami graniczy z cudem. :-/

W końcu odebrałem paczuszkę z naszego ulubionego kraju, a w środku: tylna rozpórka Spoon Sports, oryginalny korek Mugena oraz emblemat JAF'u na przedni zderzak. :mrgreen: Jakby ktoś miał na sprzedaż boczki bagażnika w super stanie to chętnie kupię ;-)


chaves - 2017-03-02

jak zawsze miło popatrzeć! fajne graty!
Twisted - 2017-03-03

No co zrobić, mega pozytywny świr z Ciebie. :-D
KubaJDM - 2017-04-06

Ostatnio mieliśmy wspaniałą pogodę, więc standardowo umyłem i dokładnie odkurzyłem brudasa. Zamontowałem również akcesoryjną kierownicę, podłokietnik oraz nowy oryginlany przedni emblemat. Kierownicę trzyma się świetnie, a jazda dzięki podłokietnikowi jest badziej komfortowa. ;-)














Zdjęcie z siostrą. :mrgreen: Zapraszam do nowego tematu. ;-)

kacperoo - 2017-04-06

Szanuje dbanie o detale 8-)
MeHow - 2017-04-10

jaki on jest świetny !!!

8-)

KubaJDM - 2017-04-15

MeHow napisał/a:
jaki on jest świetny !!!
8-)

Dzięki :oops: :->
Dzisiaj przyszedł jakis Japońśki królik i zamontował mi nowe lampy z tyłu. :lol:
Nigdy za nimi nie przepadałem, ale jak je u siebie zobaczyłem to się na nowo zakochałem :lol: :mrgreen:
Z fajnych rzeczy to udało mi się jeszcze uruchomić odtwarzacz Gathers'a. Jutro zrobię zdjęcie i wytłumacze czemu tak mnie to cieszy. :-D


Patryk7g - 2017-04-15

Fajnie siadły, auto odmłodniało ;-)
Bajcarek - 2017-04-15

Fajnie siadły! Jeszcze boczne wysłać do piekła i podmienić na białe. 8-)
BTW. Nie myślałeś o lotce Mugena?


gaseb - 2017-04-15

Amber ma swój urok ale biało-czerwone lampy wyglądają dużo młodziej i nieźle pasują do koloru budy.
Mareczuczek - 2017-04-15

Dobry wybór, ładnie siadły na Ferio te lampy ;-)
KubaJDM - 2017-05-07

Wspomniany odtwarzacz Gathers'a nareszcie ożył. Posiada on jedno wejście oraz jedno wyjście na zmieniarki. Zrobiłem to w taki sposób: Konwenter na Aux'a podłączyłem do Gathers'a a jego do gniazda zmieniarki w radiu. Teraz wystarczy włączyć odtwarzanie CD i wszystko pięknie działa i gra. Mała rzecz a cieszy. ;-) Swoją drogą ma bardzo fajne podświetlnie.

Kamil-R napisał/a:
Nie myślałeś o lotce Mugena?

To moja ulubiona lotka, być może trafi do projektu EK4 :mrgreen:
Kamil-R napisał/a:
Fajnie siadły! Jeszcze boczne wysłać do piekła i podmienić na białe.

Mówisz i masz. 8-) Wczoraj zamontowałem kierunkowskazy od HR-V + w przednich reflektorach zmieniłem żarówki na wersję "chrome" z FN2. Teraz mamy full "clean" look. :mrgreen: Jak wróci aparat z naprawy to postaram się zrobić jakąś ciekawą sesję. ;-)




nikesonmyfeet - 2017-05-07

O, muszę takie żarówki do EG włożyć, bo też mi zależało na "czystym" kierunku. Podzielisz się numerem części? :)
KubaJDM - 2017-05-08

nikesonmyfeet napisał/a:
O, muszę takie żarówki do EG włożyć, bo też mi zależało na "czystym" kierunku. Podzielisz się numerem części? :)

Numery części masz na zdjęciach :-D

KubaJDM - 2017-05-15

W końcu zamontowałem tylną rozpórkę :spoon: Od razu umyłem to i owo :lol:
Może to placebo ale tył zrobil się sztywniejszy i wraca o wiele szybciej za przodem. Podobne uczucie miałem po montażu tylnego staba. Fajnie jeszcze jakby wpadła na przód 3-punktowa od Carbinga, no ale nie ma jak. :-/


Walczę nadal ze spasowaniem bagażnika, dlatego tygodniu wymieniłem zawiasy klapy oraz spinkę ustalającą od drążków skrętnych. Lewa strona jest idealnie, prawa jeszcze jest nierówno, mam nadzieję, że jakoś to jesczcze ustawię. :roll:



Pogoda się nam zrobiła super, więc wziąłem się za mały detaling. Mycie na dwa wiadra, apc, glinkowanie, black hole i wosk Collinite 476s. 8-)


REJDYN - 2017-05-15

Oj placebo to nie jest na pewno :) Rozpórki dobra rzecz. Do siebie jak X-bara wrzuciłem to byłem mocno zdziwiony. Na początku hejtowali, że do 1.3 wrzucam takie coś, że nie ma sensu. Znafcy :D Tył zrobił się sztywny, zupełnie inaczej zachowuje się w zakrętach i w dziurach. W sumie cała buda na tym zyskuje, bo mam tył połączony ze środkowymi słupkami, na wzór X-bara z CRXa.
Lakier miazga

nikesonmyfeet - 2017-05-15

$$Honda Fan$$ napisał/a:
nikesonmyfeet napisał/a:
O, muszę takie żarówki do EG włożyć, bo też mi zależało na "czystym" kierunku. Podzielisz się numerem części? :)

Numery części masz na zdjęciach :-D


Są dwa pudełka i dwie żarówki, ale już się domyśliłem, która jest która ;) Dzięki.

KubaJDM - 2017-05-19

Tak się sprawuje wosk Collinite 476 :-D
https://www.facebook.com/...64221727108704/

KubaJDM - 2017-06-20

Równo miesiąc i bez porządnego up'a :lol: Ale i tak podbije. :mrgreen:
Dwa tygodnie temu powinien do mnie przyjść nowy, oryginalny zestaw doświetlania zakrętów z Indonezji, ale niestety nadal czekam... :-/


Z Japonii przyszły katalogi akcesoriów oraz dwa, nowe dealerskie emblematy, jeszcze za czasów, gdy w Japonii istaniały sieci dealerskie Hondy m.in. Primo. Czasami umieszczali je na dole po lewej stronie bagażnika, więc tak uczyniłem 8-) Niby nic a tyle radochy. Link do skanów katalogów: Katalogi



Na koniec trochę zdjęć z tego miesiąca. :-D


Karamba_DC2 - 2017-06-20

Za parę lat to już będzie niezły sztos, auto z historią w takim stanie 8-)
Ja nie pytałem a nie pamiętam byś o tym pisał, masz to to w oryginalnym lakierze ?

YacaJackowski - 2017-06-20

O ile się nie mylę to była jakaś przygoda więc chyba było malowane.
gaseb - 2017-06-20

Wiem, że lubisz gadżety i do takich zalicza się doświetlanie ale nie instaluj ich. Szpecą tylko auto. Może zamiast ciąć zderzak to użyj ich instalacji i podepnij pod halogeny (pewnie jest na Twojej liście)? Będzie jak we wspólczesnych autach i wygląd auta nie zostanie oszpecony :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2017-06-20

Co racja to racja :)
Kubaa - 2017-06-20

Gaseb zajebisty pomysł z tymi halogenami! Bo te OEM w zderzaku kupa straszna ;-)
KubaJDM - 2017-06-20

Karamba_DC2 napisał/a:
Za parę lat to już będzie niezły sztos, auto z historią w takim stanie 8-)
Ja nie pytałem a nie pamiętam byś o tym pisał, masz to to w oryginalnym lakierze ?

No niestety rok temu był cały prawy bok malowany + zderzaki, cała reszta jest fabryczna. Swoją drogą teraz po roku zobaczyłem jak bardzo do dupy to zostało zrobione... Z przedniego zderzaka zaczyna odpadać bezbarwny(dwa razy po S3 przejechałem, zrobiły się bąble... lakiernik się wypiera, że to tak jest :lol: ) + cały odcień nie jest taki jaki powinien być, dlatego w następnym roku wybiorę się do lakierni z prawdziwego zdarzenia, żeby mi to ogarnęli na tip top. :roll:



gaseb napisał/a:
Wiem, że lubisz gadżety i do takich zalicza się doświetlanie ale nie instaluj ich. Szpecą tylko auto. Może zamiast ciąć zderzak to użyj ich instalacji i podepnij pod halogeny (pewnie jest na Twojej liście)? Będzie jak we wspólczesnych autach i wygląd auta nie zostanie oszpecony :mrgreen:

Nie jest to głupi pomysł, niestety znaleźć oryginalne kwadratowe halogeny jest dość ciężko. Mimo wszystko zobaczę jak to będzie wyglądać. Po Japfeście jadę kawałek do Niemiec po nowy przedni zderzak to zawsze w razie czego się podmieni. :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2017-06-20

W sprawie lakierni wal do mnie, stanę na głowie żeby było dobrze 8-)
gaseb - 2017-06-20

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Nie jest to głupi pomysł, niestety znaleźć oryginalne kwadratowe halogeny jest dość ciężko. Mimo wszystko zobaczę jak to będzie wyglądać. Po Japfeście jadę kawałek do Niemiec po nowy przedni zderzak to zawsze w razie czego się podmieni. :mrgreen:
Eee bez przesady, no chyba, że w gre wchodzą tylko nówki :] Jaki kolor Ci się widzi, białe czy żółte?
Karamba_DC2 napisał/a:
stanę na głowie żeby było dobrze 8-)
Talib na głowie, tego jeszcze nie grali :mrgreen:
Wojtuuus - 2017-06-20

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Nie jest to głupi pomysł, niestety znaleźć oryginalne kwadratowe halogeny jest dość ciężko. Mimo wszystko zobaczę jak to będzie wyglądać. Po Japfeście jadę kawałek do Niemiec po nowy przedni zderzak to zawsze w razie czego się podmieni. :mrgreen:
Eee bez przesady, no chyba, że w gre wchodzą tylko nówki :] Jaki kolor Ci się widzi, białe czy żółte?

---

Raczej białe skoro boczne kierunki białe a z tyłu red/white ;-)

Dla mnie Honda Access Intersection Lights w oryginale wyglądają fenomenalnie, u siebie tylko przymierzałem takie, bo finalnie poszły niedawno w świat, mi się bardzo podobało - wygląd sztos! (wiadomo, gusta guściki)

U Cygana wyglądało to świetnie, tutaj też będzie to wyglądało równie dobrze, ale zastanów się Kuba dwa razy, żeby nie niszczyć niepotrzebnie zderzaka :-)

Miniol - 2017-06-20

Przebywasz cały czas w Poznaniui?

chętnie obadałbym tego sedana :)

Lutyyy - 2017-06-20

silnik zaledwie 1.4 ale fura robi wielkie wooow gratulacje :!:
johnnyg - 2017-06-20

Tej Ty dzisiaj w Poznaniu jesteś ? Kręciłeś się w rejonie ul. Krańcowej ?
KubaJDM - 2017-06-20

gaseb napisał/a:
Jaki kolor Ci się widzi, białe czy żółte?

Dla mnie tylko białe, gdybym miał czarne auto to żółte 8-)
Wojtuuus napisał/a:
U Cygana wyglądało to świetnie, tutaj też będzie to wyglądało równie dobrze, ale zastanów się Kuba dwa razy, żeby nie niszczyć niepotrzebnie zderzaka :-)

Znając siebie i tak będę ciął :lol: Myślę, że tym, którym to nie podchodzi teraz, spodoba się finalnie. :-D O ile przyleci ta paczka... :-(
Miniol napisał/a:
Przebywasz cały czas w Poznaniui?
chętnie obadałbym tego sedana :)

Ja tak, znaczy teraz już w kratkę, bo prawie po sesji. :-P Musimy jakoś się dogadać "Poznańską" grupą na jakiś spot to bym przyjechał do Poznania Hondą. ;-)
Lutyyy napisał/a:
silnik zaledwie 1.4 ale fura robi wielkie wooow gratulacje :!:

No niestety tylko 1.4. Dzięki!! :-D
johnnyg napisał/a:
Tej Ty dzisiaj w Poznaniu jesteś ? Kręciłeś się w rejonie ul. Krańcowej ?

To nie ja, ja po Poznaniu albo się poruszam na pieszo/MPK lub czarnym UFO :lol:

KubaJDM - 2017-08-05

Dobry wieczór wszystkim. :-)
Temat trochę zarósł mchem(całe szczęście, że nie Honda :lol: ), za wiele się nie zmieniło, ale była jedna nieciekawa akcja... śpieszę z wyjaśnieniami.
Otóż dnia 10 lipca, ktoś pod sklepem przywalił mi w prawe przednie drzwi :roll: Ale to nie wszystko! Nie dość, że przepięknie zdemolował mi drzwi to jeszcze uciekł. :lol:
Jako, że Ferio jest dla mnie bezcenne i ogólnie to rodzinna perełka "lekko" się zagotowałem. Sprawa trafiła od razu na policję, a ja sam rozpocząłem dochodzenie. Rozmowa ze świadkami, post na FB i tak o to po paru dniach miałem właściciela tego auta na celowniku. Nawet sam do mnie zadzwonił!
Okazało się, że właścicielem samochodu był pan prowadzący firmę budowlaną i po prostu na te parę dni udostępnił je swojemu pracownikowi, który wypierał się, że do czegoś takiego nigdy nie doszło... Właściciel okazał się być człowiekiem honorowym i sam sprawdził razem ze mną otarcia i uszkodzenia na obu autach. Podał mi wszystkie dane i sprawa załatwiona. Odszkodowanie też już dostałem, nie jest to jakaś kwota "wow" ale dla mnie zadowalająca. Jako, że rok temu cały bok razem ze zderzakami był malowany i niestety lakier został dobierany chyba po pijaku to będę malować cały bok od nowa razem ze zderzakami. W tej sprawie mam nadzieję, że pomoże mi Karamba. Chcę to zrobić tak, żeby usiąść o zachodzie Słońca i cieszyć się wszędzie jednolitym kolorem z odpowiednią gradacją "kryształków" metalicu :lol: Zdjęcia szkody:




Przed Japfestem cyknąłem fotki paru detali:




Teraz pora na sam Japfest.
Jak było? Dla mnie super! Ekipa z JDMO co prawda była mniejsza niż rok temu, ale liczy się jakość a nie ilość! :mrgreen: Bardzo dużo samochodów było porządnie zrobionych, szczególną uwagę zwróciłem na starsze modele, a szczególnie na Skylina R30, który odziwo jest z Gorzowa, a ja go nigdy nie widziałem. Co jeszcze było dobre? Jedzenie i Kofola lana z kija. :mrgreen:
Jeszcze przed samym wjazdem na teren lotniska, na myjni parę osób podjechało do mnie i pytało czy to ten sedan od pierwszego właściciela(dla ścisłości pierwszej i obecnej Właścicielki ;-) ) itd. oglądali i zbijali pione, super uczucie :oops: Razem z Ferio zabrałem moją kolekcję katalogów, dużo ludzi kukało przez szyby, żeby je obejrzeć :-D









Wczoraj w końcu przyszło doświetlanie zakrętów... z tą paczką to była akcja. :lol:
Indonezyjska poczta ją zgubiła, po czym po miesiącu znalazła gdzieś w Dżakarcie haha. Na całe szczęście przyszła cała i nienaruszona. Miałem jeden zapasowy zderzak, w którym na próbę sobie powycinałem otwory i raczej będzie to fajnie wyglądać. 8-) Dzisiaj będę się brał za montaż. :oops:
ps. otwieranie pudełka i każdego woreczka, który przeleżał 20lat w azjatyckim magazynie... niesamowite. :mrgreen:






Ostatnio mam myśli czyby nie wsadzić czarnych Recaro od DC2 na przód i kanapy od Intergry DB8, ale chyba sobie to daruję i będę zbierał na nowy projekt. :-D

clark - 2017-08-05

Jest gdziekolwiek kanapa z db8 na sell? Kiedys szukalem, bo nawet do hatchbacka ta z dc2 jest za mala na siedzisku i trzeba przekladac gąbkę, ale nigdzie nie widzialem.. Recaro wiadomo siadly by miodzio plus do tego c6, albo b16a2/b i bylby Cycuś 8-) poka przymiarkę z doswietleniem! Na Japfescie prezentowala się mega dobrze, a zalaminowana lista modow rozjebala system haha :mrgreen: gl w malowaniu :)
lukas4 - 2017-08-05

Doświetlanie eleganckie ;) nagana za rzucanie nowych śrobek po kamieniach: p

Fotele z dc2 i kanapę bym sobie darowal, nie jest to tu potrzebne a jak dla mnie zakluci to dotychczasową koncepcje auta.

Jesli juz by cos mialo wjechac to żółte recaro bym tu widzial ,taka wisienka na bitej smietanie rarytasów :mrgreen:

gaseb - 2017-08-05

Czarne recaro by tu fajnie wyglądały :]
Odpakowywanie czegoś co tyle lat temu zostało gdzieś w fabryce ładnie w pudełku poukładane to fajne uczucie. Jak dasz doświetlanie to za dużo będzie się z przodu działo, usunąłbym wtedy tego jafa.

Piekna jest! :-P

Booohal - 2017-08-05

Jakbym gdzieś zobaczył tego sedana przejeżdżającego obok to:

Oczywiście tylko bez tego placka na grilu... ;)

Yaca - 2017-08-05

świetny jest ten sedan!!!! :zdrowko:
KubaJDM - 2017-08-06

clark napisał/a:
Jest gdziekolwiek kanapa z db8 na sell?

Gdzieś by się znalazło 8-)
lukas4 napisał/a:
żółte recaro

Tylko nie żółty! :mrgreen:
gaseb napisał/a:
usunąłbym wtedy tego jafa. Piekna jest! :-P

JAF jest tylko na zloty :-> Dzięki! :oops:
Booohal napisał/a:
IMG

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Yaca napisał/a:
świetny jest ten sedan!!!! :zdrowko:

Dzięki bardzo :-D

Doświetlanie zamontowane, oczywiście jak to bywa w przypadku oryginalnych rzeczy, montaż to czysta przyjemność. Tak to wyglądało:

















Przed chwilą nagrałem krótki film jak to wygląda w nocy. ;-) Dla mnie bomba. 8-)

clark - 2017-08-07

Świetna robota :ok: :ok:
Wojtuuus - 2017-08-07


Mareczuczek - 2017-08-07

Kurva zamontowane lepiej jak w fabryce, porno :)
chaves - 2017-08-07

cieszy gębę taki widok!
Krychu - 2017-08-07

fajne to! :-D
Karamba_DC2 - 2017-08-07

Miałem obawy, ale finalnie mi się podoba :mrgreen:
Z lakierem postaram się coś zadziałać 8-)

gaseb - 2017-08-07

Nie miałem racji, jest dobrze z doświetlaniem :]
Krzyh00 - 2017-08-07

lubie takie oemowe smaczki. kot 8-)

ale ten jaf na grilu potrzebny jak krosta na chooyu :mrgreen:

PeTeR47 - 2017-08-08

Wypas :shock: nawet nie wiedziałem, że w civic'u były takie rzeczy :lol:
lukas4 - 2017-08-08

Fajne toto :mrgreen:
KubaJDM - 2017-11-14

Pora trochę odkopać. :mrgreen:
We wrześniu Honda miała wycieczkę do zachodniej granicy Niemiec i bezproblemowo przejechała 1200km. Stabilizatory od EK4 i tylna rozpórka od Spoona robią swoje, całe auto jest zwarte i prowadzi się bardzo precyzyjnie. W Niemczech zalewałem V-Powera 100, prędkość wahała się w granicach 120-170km/h(do 200 też bez problemu), a średnie spalanie wyniosło 6.4L/100km. :-D
Tydzień przed podróżą wymieniłem przednie tarcze oraz klocki na nowe OEM(tarcze były jeszcze fabryczne z przebiegiem 92k), filtr powietrza oraz kabinowy.







Tydzień temu wymieniłem jak co roku olej razem z filtrem oraz założyłem nowy akumulator.


Teraz pora na coś specjalnego.
ATS'y bardzo mi się podobają i dla mnie mają bardzo mało konkurentów, jednym z nich były słynne TE37, ale jak pewnie wiecie znaleźć TE37 w rozstawie 4x100 jest ciężkim tematem.(oczywiście można kupić nowe, ale to nietania impreza :lol: ) Natomiast znaleźć te felgi w rozstawie 4x100 ale w 16" to już zupełnie spore wyzwanie, parę dni temu jednak się mi to udało! :mrgreen:
Tak więc trzeba poczekać do stycznia, aż u progu drzwi znajdą się takie oto felgi:



TE37C 16x7JJ 4x100 ET42. :oops: :mrgreen: Waga jednej to 5.1KG vs DTC 5.6KG
Mają 18lat i widać to po nich, naklejek nie ma, ponieważ popękały i właściciel stwierdził, że je zdejmie, a biały lakier stracił swój blask. Jedna felga ma lekko puknięty rant, ale po konsultacjach z paroma osobami, jest to jak najbardziej do naprawienia.


Teraz pytanie jaki wybrać kolor. :-D Osobiście uważam, że bardzo dobrze by siadł tutaj lakier formula silver z palety Rays'a, trzeba by było tylko zdobyć kod albo po prostu wybrać podobny.


Felg jeszcze nie ma, ale ja już oczywiście się zastanawiam jakie opony założyć :lol: , standardowo byłyby to 205/45 ale bardzo podoba mi się taki spasik na 205/50(podobno by obcierało?):


Oczywiście po malowaniu na felgi nakleję oryginalne, czarne naklejki Rays'a, wentyle też bym zamówił nowe od Rays'a(jest ich pełno niestety, więc wybór będzie ciężki :lol: ), a dekielki może takie?


No to się trochę rozgadałem o felgach, ale jaram się nimi jak pochodnia. :mrgreen: Na dniach przyjdzie do mnie fajne radyjko od Gathers'a, które jest nowe w pudełku. :-D

Bajcarek - 2017-11-14

Graty TE37! Moje ulubione koło. 8-) Brązowe są najlepsze na ziemi, ale podobno nie da się idealnie dobrać tego koloru nigdzie, więc może psiknij w taki gunmetal z wersji TE37SL?
fulek - 2017-11-14

no ładne cacko :mrgreen:

to teraz mozesz mi oddać dtc :lol:

Pit - 2017-11-14

$$Honda Fan$$, fajne to, zadbane jak zwykle. :)

fulek, http://www.jdm-option.pl/...pic.php?t=15793

Karamba_DC2 - 2017-11-14

Super felgi !
Miałem juz dwa komplety i nadal chce kolejne, sa genialne :)

Napisz mi pw o dekielki co i jak :)

gaseb - 2017-11-14

Poszedłbym w czarny kolor plus mięsista guma.
Gumka23 - 2017-11-14

Czarny? Nigdy! Ładną felgę schować w czarnym nadkolu...
Mareczuczek - 2017-11-14

Koło lux ;) maluj w formula silver silver
gaseb - 2017-11-14

Gumka23 napisał/a:
Czarny? Nigdy! Ładną felgę schować w czarnym nadkolu...
Do clean/oem look, czarna felga i mięsista opona to wg mnie fajna opcja.

Na zdjęciu jest 15"

Karamba_DC2 - 2017-11-14

Czarna w połysku na żywo wyglada git, na zdjęciach juz słabo. Taka sytuacja :mrgreen:
Ale TE37 w czarny to słaba opcja imo. Jak w stylu jaki chce utrzymać to srebrny i grafit spoko :)

Starstruck - 2017-11-14

Jak zwykle - jest miazga! Do pełni szczęścia, ale to przecież wiesz (!), brakuje godnej jednostki :)
Bajcarek - 2017-11-14

O to to. Jakbyś chciał, mam zatarte F20. :lol:
KubaJDM - 2017-11-14

Dzięki wszystkim! :-D
Na razie na pierwszym miejscu jest Formula Silver, gunmetal nie jest niestety w połysku, a czarny zupełnie odpada. W słońcu lakier Hondy robi mega robotę i wydaje mi się, że Formula Silver tylko go podkreśli, a wieczorem auto i felgi będą wyglądać jak czarne, tyle, że w super połysku. 8-) Jeszcze do tego jakieś fajne dekielki i będzie miodzio. Silnik bardzo bym chciał, ale jak to ja, najlepiej to bym chciał nowy :lol: ostatnio widziałem B18 nowe ze skrzynią, coś pięknego :evil: Co do ATSów to będą na sprzedaż dopiero jak przymierzę TE37. :mrgreen:

sebeck_ - 2017-11-15

Ale ja na to czekam! :shock: Srebrne będą najlepsze. Nie wiem tylko jak z tym spasem z ET42, patrzyłeś coś?
DoSeR - 2017-11-15

Ach, felga marzenie. Jeden z lepszych wzorów ever.
clark - 2017-11-16

GZ ponownie :mrgreen: nowy oem aku Hondy- klasa!
airman - 2017-11-18

Piękna sprawa, gratulacje !
Andrew - 2017-12-25

Coś nowego w temacie ?
KubaJDM - 2018-01-10

Andrew napisał/a:
Coś nowego w temacie ?

W Grudniu przyszła nowa OEM bra na maskę(niedostępna już w Hondzie), będzie zakładana tylko na zloty, albo pokazowo będzie leżeć w otwartym pudełku. :-P






Po wielu miesiącach poszukiwań udało mi się kupić akcesoryjne osłony lamp, które rok temu niestety mi się połamały. Teraz moje nowe lampy będą odpowiednio chronione. :mrgreen:




Krychu - 2018-01-10

Prawdziwy OEM świr :D
Mareczuczek - 2018-01-10

Ale gówno...kupiłbyś w końcu jakąś loteczkę czy wydeszek a nie jakieś plastiki stare.
















Skończyły mi się komplementy żeby opisać piękno tego Ferio...dzik jak chvj :oops:

Karamba_DC2 - 2018-01-10

To już zakrawa o zboczenie, młody zwyrolu :lol:
nomad - 2018-01-11

Chłopie, czy Ty zdajesz sobie sprawę jakiego wypasionego passata byś miał za kasę wsadzoną w tego starego civica?l :shock:

To się nazywa Honda Fan!

Kubaa - 2018-01-11

nomad napisał/a:
Chłopie, czy Ty zdajesz sobie sprawę jakiego wypasionego passata byś miał za kasę wsadzoną w tego starego civica?l :shock:

No i w Passacie przynajmniej byłoby czym jechać, cyyyyk dwujeczka i civic zostaje w tyle :lol:

lukas4 - 2018-01-11

Ciekawe kiedy skończy sie lista opcji w oem ;p
Andrew - 2018-01-12

robi pozytywne wrażenie
gaseb - 2018-01-12

W passacie tuning kończy się na wlepie ze stacji benzynowej "diesel musi dymić", chłopak za młody na takie oczywiste oczywistości. Jeszcze przyjdzie na to czas :mrgreen:
Krzyh00 - 2018-01-12

jezeli sa jakies gadzety z epoki o ktorych nawet nie slyszeliscie a ich dostepnosc wynosi niemal zero, honda fan je znajdzie, nowe :mrgreen:

ogolnie ja nie wiem jakie szuwary netu trzeba przekopac zeby znajdywac takie smaczki 8-)

KubaJDM - 2018-02-20

Dzięki wszystkim za miłe słowa! :oops:
Tymczasem dotarły 8-)




Wybaczcie za takie byle jakie zdjęcia, ale robiłem na szybko telefonem :lol:
Nawet mi się podobają, teraz i tak ciężko stwierdzić bez opon, zamówiłem Dunlopy SP Sport Maxx 215/45(biedne D14 pewnie nie ruszy z miejsca), zobaczymy jak to siądzie. Co do koloru to Formula Silver będzie za ciemny moim zdaniem. Bardziej odpowiada mi chyba Mercury Silver:


Kupię jakiegoś srebrnego plastidipa i wystarczy :lol:
Stay Tuned! :mrgreen:

gaseb - 2018-02-20

Taki srebrny jak pokazałeś bedzie idealny.
Karamba_DC2 - 2018-02-20

Dokładnie, mega by to siadło, jaram się jak las tropikalny 8-)
Na JapFest stajemy felgami ? Bo w tym roku klub VOLK RAYS można stworzyć :lol: :lol:

Bajcarek - 2018-02-20

Dobrze, że dopisałeś Rays, może będę pasował do klubu. :ups:

Kuba, koło prima sort. 8-)

DoSeR - 2018-02-20

Ta volk... rays... pewnie po cichu zrobiliście grupowca na joterki. :zab:
lukas4 - 2018-02-20

W tym kolorze może nie być źle :P

jak mówiłem musisz zmierzyć z oponą :)

Mareczuczek - 2018-02-20

DoSeR napisał/a:
Ta volk... rays... pewnie po cichu zrobiliście grupowca na joterki. :zab:


Dobra to my się ustawimy Advanami obok siebie....a no tak, mój nie jeździ :lol: :lol:

Kółko fajne choć oklepane moim zdaniem mimo tego, że mało kto ma Ori

Qban - 2018-02-20

Oklepane bo zajebiste. Najważniejsze na jakim na aucie :-) Jeszcze tylko silnik i będzie mega.
Pit - 2018-02-20

Qban napisał/a:
Jeszcze tylko silnik i będzie mega.

czekamy na b18c4 z angola, będzie pasował jak ulał do tego projektu :mrgreen:

felgi super :ok:

empe - 2018-02-21

Karamba_DC2 napisał/a:

Na JapFest stajemy felgami ? Bo w tym roku klub VOLK RAYS można stworzyć :lol: :lol:


Jeżeli będę na JF, to ogarniemy chociaż wspólną fotę. :lol:

Co z tego, że oklepany wzór... i tak jest zajebisty. 8-)

eithray - 2018-02-21

Jest ogień Panie! Wraz ze srebrnym lakierem będzie jeszcze lepiej :)
clark - 2018-02-21

Pamiętam, jak na messengerze napisałem do Kuby- "brałbym!!" no i wtedy zamówił :mrgreen: :mrgreen:
Graty ponownie zakupu, czekam na fotę pomalowanych, na Dunlopach, na Ferio 8-) nowe oem osłony lamp lepiej trafić nie mogły- na nowe Stanley'e.

wisnia8686 - 2018-02-21

Wypas kółeczka! Czekamy na swap! 8-)
kwiatu - 2018-02-21

cholernie Cię Kubuś podziwiam za to co robisz z tym autem... :D
Starstruck - 2018-02-23

Propsuję, koło sztos ;)
memo88 - 2018-02-24

Koło oklepane czy nie ale jest świetne! Ta felga zrobi tutaj mega robotę a z kolorem trafiłeś idealnie ;-)
Karamba_DC2 - 2018-02-24

memo88, felgi będą jeszcze przemalowane w srebrny odcień, to dopiero przymiarki :mrgreen:
memo88 - 2018-02-24

Karamba_DC2 napisał/a:
memo88, felgi będą jeszcze przemalowane w srebrny odcień, to dopiero przymiarki :mrgreen:


Chodziło mi że z kolorem Mercury Silver trafił idealnie😉

Emre - 2018-02-25

dobra, to kiedy wjedzie chociaż bseria? ;-)
KubaJDM - 2018-02-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Dokładnie, mega by to siadło, jaram się jak las tropikalny 8-)
Na JapFest stajemy felgami ? Bo w tym roku klub VOLK RAYS można stworzyć :lol: :lol:

Bardzo chętnie :mrgreen:
Limon napisał/a:
czekamy na b18c4 z angola, będzie pasował jak ulał do tego projektu :mrgreen:
felgi super :ok:

Żadne C4, jak już to tylko B18C JDM 8-)
kwiatu napisał/a:
cholernie Cię Kubuś podziwiam za to co robisz z tym autem... :D

oj tam oj tam :lol:
Emre napisał/a:
dobra, to kiedy wjedzie chociaż bseria? ;-)

Dobre pytanie :lol: zadaję je sobie od 4 lat.

Oki doki, koła założone, nowe oponki 215/45 to był świetny wybór, mięsko odpowiednie. 8-)
Ogromnym plusem z którego się niezmiernie cieszę jest to, że nie obcieram już na progach zwalniających haha, teraz mogę na wprost bez problemu sobie przejechać i tyle. :mrgreen: Mój sąsiad, który zakładał opony był w szoku jakie lekkie są same felgi, w sumie felgi były lżejsze od opon. :lol: ET42 też jest idealnie trafione, całe spasowanie mi się bardzo podoba. Teraz tylko ściągać opony i dawać felgi do malowania, oczywiście nie proszkowego + zamówić z Japonii czarne naklejki. Pomimo mrozu umyłem Honde z garażowego kurzu i wybrałem się na parę zdjęć. Oto efekty:






Pewnie dla niektórych cały samochód stoi za wysoko, ale na razie nie mam chęci wywalać kasy na gwint Tein'a. Na Japfest kupię parę worków cementu i sprawa załatwiona. :lol:

Emre - 2018-02-26

pod kołdrę i wyciągnij to w 2040... :lol:
Yaca - 2018-02-26

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Pewnie dla niektórych cały samochód stoi za wysoko


jest bardzo fajnie! tylko mi osobiście ten biały kolor w ogóle nie pasuje :/

Hikiel - 2018-02-26

Zgadzam się, biały średnio siadł do charakteru auta.
KubaJDM - 2018-02-26

Te białe to tylko na chwile przecież ;-)
clark - 2018-02-26

W srebrnym i z naklejkami będzie kosa! Nakrętki i wentyle będą czarne, jak naklejki? Dekielki już jakieś obczajone ;) ? Super siadły te corner lights'sy 8-) Jak wchodzisz ostro w zakręt, to nie przyciera o nadkole?
Badej - 2018-02-28

Wygląda prze-zajebiście 8-) :ok:
sebeck_ - 2018-02-28

Kubuś, moje zdanie znasz. Czekam z nieciepliwością na właściwy kolor ;-)
eithray - 2018-02-28

Robią robotę nowe obręcze. W srebrnym kolorze wraz z naklejkami będzie doskonale. Co do gleby, to nie ma się absolutnie do czego przyczepić :)
Krzyh00 - 2018-02-28

zalozyl opony zeby zrobic foty, teraz sciagac zeby przemalowac. to nie jest normalne, czyli zupelnie mnie nie dziwi :mrgreen:
podlez - 2018-03-01

Super wyszło!!!
bonczek - 2018-03-03

Odpisz Pan na PW bo już terminy ustalam ;)
Starstruck - 2018-03-04

OEM czarne, krótkie nakrętki bym tu widział :mrgreen:

Poza tym - sztos!

KubaJDM - 2018-03-04

clark napisał/a:
W srebrnym i z naklejkami będzie kosa! Nakrętki i wentyle będą czarne, jak naklejki? Dekielki już jakieś obczajone ;) ? Super siadły te corner lights'sy 8-) Jak wchodzisz ostro w zakręt, to nie przyciera o nadkole?

Nakrętki zostawiam moje chromowane Muteki, wentyle zamówiłem nowe od Rays'a srebrne oraz nowy komplet czarnych naklejek, oczywiście wszystko ori. Co do dekielków to chyba płaskie zrobię w kolor felg, jeszcze się nad tym zastanawiam. Na razie tylko po paru rondach się przejechałem i wszystko jest git :mrgreen:



Badej napisał/a:
Wygląda prze-zajebiście 8-) :ok:

:-D :padam:
CIVIC EG napisał/a:
Kubuś, moje zdanie znasz. Czekam z nieciepliwością na właściwy kolor ;-)

:mrgreen: :mrgreen:
eithray napisał/a:
Robią robotę nowe obręcze. W srebrnym kolorze wraz z naklejkami będzie doskonale. Co do gleby, to nie ma się absolutnie do czego przyczepić :)

Dzięki :-D
Krzyh00 napisał/a:
zalozyl opony zeby zrobic foty, teraz sciagac zeby przemalowac. to nie jest normalne, czyli zupelnie mnie nie dziwi :mrgreen:

To jest bardzo logiczne! :mrgreen:
podlez napisał/a:
Super wyszło!!!

Dzięki ;-)
Starstruck napisał/a:
OEM czarne, krótkie nakrętki bym tu widział :mrgreen:
Poza tym - sztos!

OEM nakrętki są kuliste i tylko pasują do OEMowych felg ;-) Zostają chromowane Muteki, chyba, że mi się odwidzi to srebrne Rays'a kupię.

KubaJDM - 2018-04-26

Pod koniec marca Hondzie wybiło 95 000km. :-D


W super cenie kupiłem nowy panel od bagażnika, więc teraz będzie jak z salonu bez rys itd. :mrgreen:



Z Japonii przyszły nakrętki oraz naklejki do TE37. Lakierowanie jest przewidziane na końcówkę maja. Okazało się, że zrobi mi to mój sąsiad elegancko z pistoletu bez żadnego wygrzewania itd. a ja głupi po Poznaniach szukałem :lol: trzeba teraz tylko lakier ładny wybrać. 8-)



Nazbierało mi się też trochę katalogów. :lol:






W Japonii udało mi się też zdobyć oryginalny, nowy zestaw do otwierania samochodu z pilota. Ciekawostką jest to, że jest to odbiornik radiowy a nie tak jak montowano fabrycznie w EK3/4 na podczerwień, także zasięg będzie trzy razy lepszy. :-D Miałem problem z montażem przekaźnika bo nie wiedziałem gdzie go umiejscowić, na szczęście udało mi się wygrzebać instrukcję serwisową w pdfie, więc na majówkę wszystko będzie działać. 8-) Jedynie siłownik od drzwi kierowcy muszę użyć z Europejskiego EK4, ponieważ ten nowy z kompletu jest od lewych drzwi(JDM RHD).





Na dniach przyszły dolne rozpórki od Cusco :mrgreen: pewnie różnica będzie żadna, ale zawsze coś. ;-)




Fotka z ostatniego weekend'u po myjni. :->

Bajcarek - 2018-04-26

Kuba, jesteś świrem. :mrgreen:
Mareczuczek - 2018-04-26

Spod ziemi wygrzebuje...jak świnia trufle. Ja nie wiem :roll:
clark - 2018-04-26

:hurra:
Yaca - 2018-04-26

trzymaj to auto jak najdłużej bo na prawdę kiedyś wartość pojazdu może Cię miło zaskoczyć ;-)

btw. wczoraj czytałem że w stanach sprzedało się Coupe Si za prawie 23 tys.$ ... jeden właściciel, symboliczny przebieg i stan mint... niby jednostkowy przypadek o niczym nie świadczy .. ale :->

Mareczuczek - 2018-04-26

Szkoda, że to 1.4 a nie Ek4, wtedy byłoby warte furę $ ;(
A jakbyś kupił EK4 i wszystko poprzekładał? :mrgreen:

MarceLL - 2018-04-27

Kozak graty i podejście do tematu!
p0lish - 2018-04-27

Podziwiam za determinację. Masz chłopie pozytywnego świra!
Karamba_DC2 - 2018-04-27

Mareczuczek napisał/a:
Szkoda, że to 1.4 a nie Ek4, wtedy byłoby warte furę $ ;(
A jakbyś kupił EK4 i wszystko poprzekładał? :mrgreen:



Tylko tutaj ma budę rodzinna z historią :/

KubaJDM - 2018-04-27

Kamil-R napisał/a:
Kuba, jesteś świrem. :mrgreen:

oj tam oj tam :mrgreen: muszę zmienić model albo markę bo zaraz się zacznę nudzić haha :lol:

Mareczuczek napisał/a:
Spod ziemi wygrzebuje...jak świnia trufle. Ja nie wiem :roll:

ja też nie wiem :P

clark napisał/a:
:hurra:

8-)

Yaca napisał/a:
trzymaj to auto jak najdłużej bo na prawdę kiedyś wartość pojazdu może Cię miło zaskoczyć ;-)

btw. wczoraj czytałem że w stanach sprzedało się Coupe Si za prawie 23 tys.$ ... jeden właściciel, symboliczny przebieg i stan mint... niby jednostkowy przypadek o niczym nie świadczy .. ale :->

Oj z trzymaniem to nie będzie problemu, ten samochód ma u mnie dożywocie ze względu na ogromny sentyment itd. :->
Z EM1 robi się szał ostatnio, ceny można powiedzieć lekko astronomiczne ale robi się na nie spory boom i wszyscy odnawiają co się da :mrgreen: gorzej z częściami bo już się kończą w Hondzie... a jak to Honda hmm ma to w dupie bo nie produkuje już tych części. Tyczy się to również Integry i S2000. Przykładowo 3 miesiące temu shortblock od AP2 można było kupić za 2300$, ktoś kupił jedną sztukę i w Hondzie stwierdzili, że skoro już mają o jeden mniej to za następny egzemplarz trzeba już będzie zapłacić 7300$ :lol: dziwna ta polityka, zawsze mnie dziwiła no ale cóż zrobić. :-/ Najlepszy hit był a Azji... akcesoria i niektóre części do EF,EG i EK, które zalegały w magazynach/salonach najzwyczajniej w świecie zniszczyli i tyle :roll: zamiast to wyprzedać czy cokolwiek innego... ehh

Mareczuczek napisał/a:
Szkoda, że to 1.4 a nie Ek4, wtedy byłoby warte furę $ ;(
A jakbyś kupił EK4 i wszystko poprzekładał? :mrgreen:

EK4 w takim stanie w jakim jest mój sedan kosztowałoby pewnie w granicach 25000zł jak nie lepiej. Także wolałbym dołożyć i kupić jakieś ciekawe DC2 do dopieszczenia. :mrgreen:

MarceLL napisał/a:
Kozak graty i podejście do tematu!

dzięki wielkie! :-D

p0lish napisał/a:
Podziwiam za determinację. Masz chłopie pozytywnego świra!

Takie hobby co zrobić :mrgreen: Na przyszły rok trzeba będzie szukać lakiernika z prawdziwego zdarzenia, który dobierze mi perfekcyjnie mój lakier. Do malowania cały prawy bok, zderzaki i maska. :mrgreen:

Karamba_DC2 napisał/a:
Tylko tutaj ma budę rodzinna z historią :/

Otóż to. ;-)

Karamba_DC2 - 2018-04-27

Przecież mam już lakiernika dla Ciebie :mrgreen:
Leo - 2018-04-27

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Z EM1 robi się szał ostatnio


a ja zdrowe EM1 RHD pociałem szliferka a buda byla jak nowa :lol:

KubaJDM - 2018-04-27

Karamba_DC2 napisał/a:
Przecież mam już lakiernika dla Ciebie :mrgreen:

Co racja to racja 8-)

mlody87 napisał/a:
$$Honda Fan$$ napisał/a:
Z EM1 robi się szał ostatnio

a ja zdrowe EM1 RHD pociałem szliferka a buda byla jak nowa :lol:

Jak takie zdrowe to czemu to zrobiłeś? Druga sprawa to RHD ;-)

Leo - 2018-04-27

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Karamba_DC2 napisał/a:
Przecież mam już lakiernika dla Ciebie :mrgreen:

Co racja to racja 8-)

mlody87 napisał/a:
$$Honda Fan$$ napisał/a:
Z EM1 robi się szał ostatnio

a ja zdrowe EM1 RHD pociałem szliferka a buda byla jak nowa :lol:

Jak takie zdrowe to czemu to zrobiłeś? Druga sprawa to RHD ;-)


stare czasy, wyjąłem co potrzebowałem do swapa i tyle :lol:

KubaJDM - 2018-06-22

Pora trochę odkopać :mrgreen:
Z Keylessem ciągle walczę, jutro zmieniam cały przekaźnik i pilot na inny, który przyleciał z Japonii i zobaczymy... może zadziała. :roll:
Nidy nie spodziewałem się, że do tego dojdzie ale w Japonii udało mi się kupić panel od automatycznej klimatyzacji w perfekcyjnym stanie, wręcz jak nowym.






Przez co rozpocząłem akcje pt. "klimatyzacja" :mrgreen: Cały używany komplet w fajnym stanie już leży na podwórku, ale nie był bym sobą gdybym nie wsadził przynajmniej połowy nowych rzeczy do tego :lol: Dlatego zamówiłem nowe OEM części takie jak: wszystkie o-ringi, wszystkie mocowania, wszystkie śrubki, podkładki itd. Kupiłem również nowy osuszacz OEM z Hiszpanii w cenie 50zł z wysyłką 8-) oraz OEM skraplacz... który miał być nowy a wygląda tak:




Dzięki Karamba za spyshoty. Nie wiem czy to jakiś żart ze strony sprzedającego, ale na moje oko to używany skraplacz, na całe szczęście jakoś dużo za niego nie zapłaciłem + wszystko odbywało się przez stronę eBay, więc prawdopodobnie uda mi się odzyskać całą kwotę. Niby Niemcy porządny naród taa...

Panel od automatycznej klimy to jedno, ale przecież cała wiązka jest inna ze względu na czujniki temperatury, nasłonecznienia oraz elektryczne silniczki w nagrzewnicy. Ludzie za wiązkę wołają po 1000zł co jest dla mnie jakimiś totalnym żartem :lol: Więc przez cały miesiąc szukałem w internecie i wiecie jak to się skończyło? Tak jak zawsze... całą wiązkę i to razem z wiązkami drzwi od JDMowego Ferio EK3 znalazłem w Japonii :mrgreen: Nic nie poucinane, elegancko wyciągnięte, a jako że wiązki drzwi mają już fabrycznie pociągnięte dodatkowe kabelki od składanych elektrycznie lusterek, kupiłem od tego samego gościa lusterka oraz przekaźnik(przycisk akurat mam już dawno w super stanie i czekałem tylko na okazję aż znajdę przekaźnik, wiązkę i lusterka - wersja 95-98). :mrgreen:





Czujników temperatury oraz nasłonecznienia nie znalazłem, więc zamówiłem je nowe... w cenach jak za używane, a silniczki nagrzewnicy itd. kupiłem używane na allegro od CR-V pierwszej generacji, ponieważ są identyczne 8-)
Teraz tylko czekać, aż wszystko przyjdzie i będziemy składać, fajnie jakby jeszcze udało mi się znaleźć nową sprężarkę i kolejny skraplacz... może się uda. :->

Dzięki pomocy Gaseba kupiłem kolejny akcesoryjny smaczek, jakim jest podświetlana kolumna kierownicy. :oops: Okazało się, że jest czarna czyli od wersji EK4/9, ale zamontowałem ją i jakoś bardzo ta różnica kolorów nie rzuca się w oczy. Jak znajdę taką nową w moim kolorze to zmienię. :lol:
Zasada działania jest następująca: otwierając drzwi kolumna podświetla podłogę oraz "ring" wokół stacyjki. Zamykając drzwi podświetlenie nóg gaśnie a zielony ring jeszcze świeci przez kolejne 10sekund. :-> Tak to wygląda na filmie: facebook.com/98ferio/videos/832515420279333/
Musiałem zrobić pewien myk z immo ponieważ fabrycznie(w Europejskich autach) wokół stacyjki jest ring immobilizera, który sczytuje dane z kluczyka. Rozwiązałem to w ten sposób że do tego ringa włożyłem i okleiłem taśmą mój drugi kluczyk po czym ładnie całość schowałem :mrgreen: Wszystko działa bez zarzutu.




Aaa byłbym zapomniał, udało mi się również zdobyć moje wymarzone radio od Integry Type-R, identyczne jak te co miałem teraz tylko, że w strukturze włóka węglowego. 8-)



No to by było na tyle, mam nadzieje, że miło się Wam to czytało. ;-)
Felg niestety jeszcze nie pomalowałem ze względu na zupełny brak czasu. Za to zrobiłem parę fotek, tym razem większość prezentuje wnętrze.









lukas4 - 2018-06-22

Do montażu silników od klimy potrzebne sa blachy jeszce jakieś masz to ogarniete?
Nowy skraplacz dobra kpina ;D

To auto waży z 200 kg wiecej niz jak z fabryki wyjechało;P

Twisted - 2018-06-22

Jak ja niesamowicie szanuję Twoją pasję stary! Sam wiesz, zaraziłeś mnie tym. Szacun. 8-)
barnie - 2018-06-22

Jak zwykle wszystko idealnie :) czy dolny panel CD od radia też masz w "integrowym" carbonie?
KubaJDM - 2018-06-23

lukas4 napisał/a:
Do montażu silników od klimy potrzebne sa blachy jeszce jakieś masz to ogarniete?
Nowy skraplacz dobra kpina ;D

To auto waży z 200 kg wiecej niz jak z fabryki wyjechało;P

Wiesz co jakieś blaszki tam są, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. :-D
Oj tam oj tam bez przesady :lol:
Twisted napisał/a:
Jak ja niesamowicie szanuję Twoją pasję stary! Sam wiesz, zaraziłeś mnie tym. Szacun. 8-)

Dzięki Mordo! 8-)
barnie napisał/a:
Jak zwykle wszystko idealnie :) czy dolny panel CD od radia też masz w "integrowym" carbonie?

Dzięki! :-> Niestety dolny Gathers jest czarny, ale całkiem ładnie się komponuje ;)

Cóż pora na niespodziewanego up'a :lol:
Nadejszla wiekopomna chwila... moje małe marzenie spełnione! Tein Flex Z + EDFC już niedługo w Ferio. :mrgreen: :mrgreen:
teraz tylko zbierać i wkładać B18C :lol: 8-)


lukas4 - 2018-06-24

zajebiście też mi się zawsze marzył taki set 8-)
wisnia8686 - 2018-06-24

Coś pięknego! No to za rok swap i auto skończone :)
Hondata - 2018-06-24

Z@jebiste frukty! Kocham takie smaczki!
btw. skąd masz air refiner?? Nie czasem były Gaseba :?: ;-)

Yaca - 2018-06-24

świetny kolor budy, koło kozackie .. i teraz jeszcze jak wyrównasz zawais to będzie petarda... tylko plisss nie upośledzaj samochodu :-P ;-)
Karamba_DC2 - 2018-06-24

Nie ma szans by Kuba upośledził auto 8-)


Zawias baja ! To będzie najbardziej dokoksowany sedan w kraju jak nic 8-)

Yaca - 2018-06-24

... już jest :padam:
Mareczuczek - 2018-06-24

Ten co rozyebał...ajjj piecze dupa :oops: Zazdro Teina !
Karamba_DC2 - 2018-06-24

Mareczuczek, :lool:
Kubaa - 2018-06-24

Karamba_DC2 napisał/a:
To będzie najbardziej dokoksowany sedan w kraju jak nic 8-)


A czarny sedan Wieśka z CKPL? Tamten też chyba konkret miał frukty. Nie ujmując sedanowi Kuby :-)

Pit - 2018-06-24

Coraz bardziej brakuje tutaj jakiegoś sensownego silnika. Akurat w tym przypadku chyba olałbym OEM style i poszedł w Kserię...zależy od budżetu.
Twisted - 2018-06-24

Kseria w tak dokoksowanym wozie byłaby stylowa na miarę projektów ze StanceWorks. Totalny sztos, a znając Ciebie Kuba, każda blaszka i śrubka byłaby nowa, a komora odmalowana. :) Jesteś totalnym maniakiem stary, raz jeszcze to napiszę. A Tein + EDFC, sztos. Spasuj to chociaż z oponami, jak już mówiłem. :-P
lukas4 - 2018-06-24

Limon, niby można, tylko po co? To auto nie ma byc szybkie i wątpię żeby kiedyś bylo upalane. K seria imo średnio pasuje do stylu w jakim jest to budowane. B18 byłoby idealnym rozwiazniem i chyba zwieńczeniem projektu
KubaJDM - 2018-06-24

lukas4 napisał/a:
zajebiście też mi się zawsze marzył taki set 8-)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wisnia8686 napisał/a:
Coś pięknego! No to za rok swap i auto skończone :)

No jeszcze tylko bok polakierować i wsio :mrgreen: może w 3 lata się wyrobię ;-)
Hondata napisał/a:
Z@jebiste frukty! Kocham takie smaczki!
btw. skąd masz air refiner?? Nie czasem były Gaseba :?: ;-)

Oj ja też je kocham :-D Air Refiner przyleciał do mnie dwa lata temu z Indonezji ;-)
Yaca napisał/a:
świetny kolor budy, koło kozackie .. i teraz jeszcze jak wyrównasz zawais to będzie petarda... tylko plisss nie upośledzaj samochodu :-P ;-)

Dzięki bardzo! :oops:
Karamba_DC2 napisał/a:
Nie ma szans by Kuba upośledził auto 8-)
Zawias baja ! To będzie najbardziej dokoksowany sedan w kraju jak nic 8-)

Nie ma szans by Kuba upośledził auto dokładnie tak 8-) jestem największym tego przeciwnikiem. Całość może pójdzie parę milimetrów w dół no i tak jak Yaca napisał całość się wyrówna. Najważniejsze, żeby nic nie tarło i bez problemu pokonywało się nasze jakże piękne drogi :lol:
Yaca napisał/a:
... już jest :padam:

:oops: :oops: :oops:
Mareczuczek napisał/a:
Ten co rozyebał...ajjj piecze dupa :oops: Zazdro Teina !

Hahaha :lol: :lol: :lol:
Kubaa napisał/a:
A czarny sedan Wieśka z CKPL? Tamten też chyba konkret miał frukty. Nie ujmując sedanowi Kuby :-)

Ma nadal pełno dobrych rzeczy! :->
Limon napisał/a:
Coraz bardziej brakuje tutaj jakiegoś sensownego silnika. Akurat w tym przypadku chyba olałbym OEM style i poszedł w Kserię...zależy od budżetu.

No to tak jak napisałem wyżej, B18C bym chciał, pewnie stanie na tym, że ściągnę cały silnik z Japonii ze skrzynią i tyle. Żadnej K serii nie chcę, ma być z duchem tamtych lat. ;-)
Twisted napisał/a:
Kseria w tak dokoksowanym wozie byłaby stylowa na miarę projektów ze StanceWorks. Totalny sztos, a znając Ciebie Kuba, każda blaszka i śrubka byłaby nowa, a komora odmalowana. :) Jesteś totalnym maniakiem stary, raz jeszcze to napiszę. A Tein + EDFC, sztos. Spasuj to chociaż z oponami, jak już mówiłem. :-P

Zupełnie tak jak z klimą i całą resztą, teraz jak będę tulejki zmieniał w końcu na nowe w zawiasie to też chyba skuszę się na nowe OEM śruby :lol: Będzie dobrze! 8-)

edit Lukas wyjąłeś mi to z ust ;-) fajnie, że po prostu będzie to lepiej przyśpieszać i brzmieć, a jak wszystko się uda to zrobię parę kółek na jakimś kolejnym Japfeście i na tym się kończy wyścigowa historia. :->

Yaca - 2018-06-24

$$Honda Fan$$ napisał/a:
B18C bym chciał, pewnie stanie na tym, że ściągnę cały silnik z Japonii ze skrzynią i tyle. Żadnej K serii nie chcę, ma być z duchem tamtych lat


:hurra:

Karamba_DC2 - 2018-06-24

B18 to najlepszy pomysł w tym aucie :)
A w przyszłości zawsze można dmuchnąć jak mocy będzie za mało 8-)

Krzyh00 - 2018-06-24

widziałbym tu 8-)


Karamba_DC2 - 2018-06-24

Nooo, lotka by fajnie siadła :mrgreen:
Mareczuczek - 2018-06-24

Też mu o niej mówiłem. Znaleźć jest mega ciężko nie mówiąc już ile trzeba na nią wyłożyć $ :-/
Karamba_DC2 - 2018-06-24

To tak samo jak z DC2, jeszcze są ale 8k zł za lotkę to nie na nasze warunki :shock:
YacaJackowski - 2018-06-24

Civic jest klasa, jak wpadnie jdm B18 to będzie truskawka na torcie.
barnie - 2018-06-25

Też myślę, że TYLKO i wyłącznie B18C będzie jedynym słusznym motorem, żadna K-seria, która nigdy w 6 gen. seryjnie montowana nie była, to auto ma OEM look i ten silnik idealnie to dopełni... :-)
Shingo - 2018-06-25

Mysle ze B16B tez warto brać pod uwage :mrgreen:
fulek - 2018-06-25

Tyle, że b16 do dupowoza jest słabe z racji braku mocy i momentu poniżej 5-6k rpm
Leo - 2018-06-25

fulek napisał/a:
Tyle, że b16 do dupowoza jest słabe z racji braku mocy i momentu poniżej 5-6k rpm


dokładnie, B16A2 do VTECa jedzie mniej więcej tak samo jak D15B7 do odciny ;)

clark - 2018-06-27

Graty soczystego up'a :-) ten swap będzie spektakularny, już widzę oem karton ze słupkiem b18c6 :mrgreen: :mrgreen:

coś w tym stylu:
https://www.ek9.org/index...ock-look.54999/
heheheheh

Karamba_DC2 - 2018-06-27

Jest to wielce prawdopodobne, bo szuka tak :P
KubaJDM - 2018-06-28

Krzyh00 napisał/a:
widziałbym tu 8-)

Lotka Mugena jest super, niestety cenowo rozwala, może kiedyś się uda. :mrgreen:
Shingo napisał/a:
Mysle ze B16B tez warto brać pod uwage :mrgreen:

B16B to taka ciut okrojona wersja B18C więc jak już mam wydawać worek siana to wolę B18C :mrgreen:
clark napisał/a:
Graty soczystego up'a :-) ten swap będzie spektakularny, już widzę oem karton ze słupkiem b18c6 :mrgreen: :mrgreen:coś w tym stylu:

Karamba_DC2 napisał/a:
Jest to wielce prawdopodobne, bo szuka tak :P

Dzięki clark! 8-)
Jak tak policzyłem zakup używanego silnika + remont itd to chyba zobaczymy te OEM kartony :lol:

sebeck_ - 2018-06-30

Kolego, czekam na up... 8-)
guczi - 2018-06-30

Może H22A7? Silnik z tej epoki, a lepiej by się zawijało, no i wygląda elegancko 8-) Albo na grubo, ściągnąć napęd z Domani + setup silnikowy jak ma empe :mrgreen:
PeTeR47 - 2018-07-01

Akurat h22 to zadne cuda, tam nawet nie czuc tej pojemnosci. Faktycznie C6 to jedyny sluszny wybór, chocby dla samego dzwieku Viteka, konkretny sedan, kibicuje :->
KubaJDM - 2018-08-02

Kurcze trochę przysnąłem wybaczcie :lol: UWAGA MASA ZDJĘĆ :oops:

W poprzednie wakacje ucierpiała listwa drzwi pasażera. Udało się kupić nową, oczywiście oryginalną, a żeby pozostałe trzy nie odstawały jej kondycją również zostaną wymienione na nowe 8-)







Na początku lipca dotarły części do automatycznej klimatyzacji prosto z Osaki!️ :japan:
W ich skład wchodzą: dosłownie wszystkie śrubki oraz nakrętki potrzebne to montażu: skraplacza, przewodów oraz sprężarki, wewnętrzny czujnik temperatury(pierwszy raz widzę na etykiecie kod QR) z rurkami i złączką(niebieskie etykiety!), czujnik nasłonecznienia, mocowanie osuszacza i skraplacza, naklejka HFC134a, naklejka JDM "Cold Area", naklejka JDM na klapkę wlewu paliwa, nakrętki wysokiego i niskiego ciśnienia, "plastik" od sterowania górnym nawiewem, nowy osuszacz i parę przewodów. Aż miło patrzeć na taki zestaw!



















Po tych ciekawostkach przyszedł czas na gwint 8-)




O pierwszej w nocy skończyłem, trochę mnie przewiało i potem przez cały tydzień miałem gorączkę 39stopni :lol:









Ciężko porównać go do fabrycznych amortyzatorów ze sprężynami Eibach, po prostu przepaść. Samochód prowadzi się jak przyklejony, coś pięknego.
Tak to wyglądało od razu po montażu:


Przód oczywiście trzeba było wyrównać :-D
Poszedł całe dwa centymetry w dół(prawie szuram wahaczami ha ha) :lol:
Chwilowo na tylną szybę na próbę umieściłem naklejkę od Teina. Nakleiłem również naklejkę JDM(Unleaded Premium) na klapkę wlewu paliwa.

Przy okazji montażu systemu Tein EDFC(którego schowałem w schowku) wymieniłem plastik bagażnika na nowy OEM :-P Wykładzina również jest nowa i wiecie co? Po otwarciu bagażnika zapach jest identyczny jakby Honda dopiero co wyjechała z salonu, a jestem tego pewien bo doskonale go pamiętam będąc małym brzdącem ;)
(po tylu latach zapach wywietrzał + w każdym zakamarku była robiona konserwacja, która ma dość intensywny zapach, na szczęście już go nie czuć).







Przejazdem odwiedziłem salon, z którego prawie 20 lat temu wyjechało Ferio, szkoda że był już zamknięty. Masa - Zielona Góra.




W tym tygodniu pierwszy raz przyjechałem nią do Poznania, także po myjni zrobiłem fotkę:


Tak to wszystko wygląda, jak ktoś przeczytał i zobaczył całego posta to dzięki i gratulacje! Co pozostało zrobić? Na pewno polakierować w końcu felgi(aczkolwiek te białe są całkiem całkiem) na srebrny kolor, zregenerować przednią dokładkę i wyciągnąć metodą PDR parę wgniotek... tydzień temu oberwały idealne drzwi kierowcy, na szczęście obyło się bez zdarcia lakieru także Autoklinika z Poznania chyba sprosta wyzwaniu. ;-)

Hondata - 2018-08-02

Mega!
Kocham te czerwone woreczki :mrgreen:
I jak ? Zadowolony z Teina?? Jak oceniasz prace tego EDFC?

Grubo 8-)

gaseb - 2018-08-02

Mega mega mega!
Tył wydaje się za wysoko albo tak na zdjęciach wyszło.
Maluj felgi, teraz do niczego nie pasują, to nie WRC :lol:

Bajcarek - 2018-08-02

Kuba, jesteś prze kozak. Nie wiem, na jakich stronach Ty to wszystko znajdujesz. :shock: Naklejka TEIN koniecznie do wywalenia, bo powiedzą, że zepsułeś furę. Reszta props. :mrgreen: :lol:
Qban - 2018-08-02

Podziwiam Twoje podejście do tego samochodu :-)
fala - 2018-08-02

mega podejście do tematu . Wrzuć jakieś fotki jak zamontowałeś EDFC i którędy pościłeś przewody ?
Karamba_DC2 - 2018-08-02

Ja przeczytałem hehe
A identyko post mnie czeka, sporo materiału się zebrało, człowiek urlopem tak pochłonięty że laptop gdzieś w koncie u rodziców :lol:

Jutro wysyłam do Ciebie fajne paczki więc będą kolejne foty :mrgreen:

KubaJDM - 2018-08-02

Hondata napisał/a:
Mega!
Kocham te czerwone woreczki :mrgreen:
I jak ? Zadowolony z Teina?? Jak oceniasz prace tego EDFC?

Grubo 8-)

Oj ja też kocham te woreczki :-P
Tein kosmos, ciężko go porównać do fabrycznego zawieszenia z Eibachami. Przód przy hamowaniu w ogóle nie nurkuje, wchodzenie w zakręty to czysta przyjemność i generalnie teraz to tylko opony piszczą bo Tein trzyma "bude" w ryzach :mrgreen: . Co do EDFC to genialny system, mamy 3 profile do indywidualnego ustawienia i zapisania, ja sobie zrobiłem miękki na bardzo dziurawe drogi, średni i twardy, aczkolwiek nie jest to jakiś ogromny beton, no chyba że po prostu jeszcze nie połamałem kręgosłupa :lol: Jedno kliknięcie i twardość wszystkich czterech amortyzatorów zostaje zmieniona, bardzo to ułatwia szczególnie, że mieszkam w dość zróżnicowanej pod względem jakości nawierzchni okolicy :-D Gdybym miał to ręcznie ustawiać szczególnie z tyłu to bym oszalał :lol: Cóż z zawieszenia warto by było zamontować staba tył od EK9 + ASR(nie będę spawać wzmocnień od EK9 :lol: ) i w sumie to by było na tyle + jak wjedzie B seria to marzy mi się 3punktowa rozpórka od Carbing'a, gdzieś mi się wala jeszcze po garażu dolna przednia od Cusco ale nie wiem czy warto ją montować.

gaseb napisał/a:
Mega mega mega!
Tył wydaje się za wysoko albo tak na zdjęciach wyszło.
Maluj felgi, teraz do niczego nie pasują, to nie WRC :lol:

Tył jest równiutko z przodem 8-)
Wiem wiem, muszę tylko trochę kwitu odłożyć i czasu :mrgreen:
Kamil-R napisał/a:
Kuba, jesteś prze kozak. Nie wiem, na jakich stronach Ty to wszystko znajdujesz. :shock: Naklejka TEIN koniecznie do wywalenia, bo powiedzą, że zepsułeś furę. Reszta props. :mrgreen: :lol:

Próbuje Cie dogonić haha :mrgreen:
Ach te naklejki :-/
Qban napisał/a:
Podziwiam Twoje podejście do tego samochodu :-)

Dzięki! Rodzina mówi że jestem chory :lol: Tylko Babci(właścicielka od nowości) się podoba i to dla mnie najważniejsze. ;-)
fala napisał/a:
mega podejście do tematu . Wrzuć jakieś fotki jak zamontowałeś EDFC i którędy pościłeś przewody ?

Jak tylko zrobię jakieś ładne to wstawię ;) Przednie kable idą przez wolny otwór w ścianie grodziowej, a od tyłu elegancko je dałem pod plastiki i pod dywanem ;-)
Karamba_DC2 napisał/a:
Ja przeczytałem hehe
A identyko post mnie czeka, sporo materiału się zebrało, człowiek urlopem tak pochłonięty że laptop gdzieś w koncie u rodziców :lol:

Jutro wysyłam do Ciebie fajne paczki więc będą kolejne foty :mrgreen:

Dzięki bardzo!! 8-) :-D

Patryk7g - 2018-08-03

Ty chory pojebie :lol:
Badej - 2018-08-03

kawał dobrej roboty ! :shock:
Najbardziej z tego wszystkiego zazdroszczę czasu na siedzenie w garażu ;)
Fura oczywiście kosmos :) .

airman - 2018-08-03

Piękna sprawa ten sedan, bardzo przyjemnie się tu zagląda, jestem Fanem :mrgreen:

Powiedz mi jakie masz twardości sprężyn? 10 i 7kg?

Hikiel - 2018-08-03

Psychopata.
barnie - 2018-08-03

jak zawsze w twoim temacie... odpowiedni up na odpowiednim poziomie :-)
Gumka23 - 2018-08-03

:bear1: Brawoo!
Booohal - 2018-08-03

Biję pokłony :shock:
KubaJDM - 2018-08-04

Patit napisał/a:
Ty chory pojebie :lol:

:lol: :-/
Badej napisał/a:
kawał dobrej roboty ! :shock:
Najbardziej z tego wszystkiego zazdroszczę czasu na siedzenie w garażu ;)
Fura oczywiście kosmos :) .

Czasu niestety coraz mniej, jednak i tak największa satysfakcja jest z tego taka, że wszystko robię samodzielnie. :-D
airman napisał/a:
Piękna sprawa ten sedan, bardzo przyjemnie się tu zagląda, jestem Fanem :mrgreen:
Powiedz mi jakie masz twardości sprężyn? 10 i 7kg?

Dziękuje bardzo! :-D Przód 10kg a tył 6kg ;-)
Hikiel napisał/a:
Psychopata.

Poczekaj lepiej na kolejne projekty :mrgreen: (sam się doczekać nie mogę :lol: )
barnie napisał/a:
jak zawsze w twoim temacie... odpowiedni up na odpowiednim poziomie :-)

;)
Gumka23 napisał/a:
:bear1: Brawoo!

:jdm:
Booohal napisał/a:
Biję pokłony :shock:

Nie ma co przesadzać, jeszcze parę detali kuje w oczy :mrgreen:

Twisted - 2018-08-05

Z tymi detalami to jesteś równie chory co ja, tyle, że pinionca brakuje na zrobienie wszystkiego. Nie mogę się doczekać końca tego projektu i momentu, gdzie zaczniesz odnawiać DC2 :lol:
clark - 2018-08-05

:padam: :padam:

Akurat w moje wesele musiałeś Zg odwiedzić :mrgreen: ale thx za zapro:D Partsy do klimy robią wrażenie no i zawiecha 8-) Daj znać ile biorą za wgniotkę w Pozku i jakie rozmiary, mam ze 3 do wygładzenia;p

podlez - 2018-08-28

mega furmana! Czytając takie tematyj ak ten troche wraca chęć do dłubania w tych starych Hondach!
Driftek97 - 2018-08-28

Piękna jest ta twoja honda ;-) Od dawna obserwuje temat i podziwiam Cię za pracę, którą wkładasz w to auto oraz te wszystkie graty :-D
KubaJDM - 2019-01-21

Łohoho prawie pół roku bez aktualizacji :lol: Ale w sumie lepiej zrobić jednego upa niż pojedyncze popierdółki :-D
Więc tak: po roku od zakupu przypomniałem sobie o korku Mugena i w końcu go zamontowałem :mrgreen: +5KM


W październiku przyszła dźwignia hamulca ręcznego od EK9 ze srebnym guzikiem(ach te szczegóły). Zmienię ją przy okazji swapa tylnych hamulców na tarczowe.



Jakimś cudem w Japonii znalazłem nowy, oryginalny filtr do Air Refinera, także jest on na tę chwilę kompletny 8-)


Znowu szczegóły: po długich poszukiwaniach na jednej z aukcji Civic'a EK9 dopatrzyłem się prawidłowego miejsca przyklejenia naklejki "Cold District", ponieważ nigdzie indziej nie mogłem tego znaleźć.
Zamontowałem również dwie spinki przytrzymujące wężyk od spryskiwaczy, które po 20 latach się poddały i pękły.
Teraz wszystko jest na swoim właściwym miejscu. :mrgreen:




Tweeterów do sedana nie jest tak łatwo znaleźć jak do hatchbacka, mimo wszystko nie miałem z tym problemu i udało mi się je kupić z całą wiązką parę dobrych lat temu.
Jednak skoro do Ferio bardzo duża ilość części trafia w stanie nowym to czemu by nie założyć fabrycznie nowych tweeterów? :lol: Here You Go!







Pora na drobną aktualizację odnośnie automatycznej klimatyzacji.
Zająłem się parownikiem, rozebrałem go do najmniejszej śrubki, porządnie umyłem i złożyłem razem z nowymi OEM uszczelkami, nowym OEM filtrem oraz założyłem czujnik temperatury.

Czekając aż znajdę brakującą blaszkę od nagrzewnicy Hondy CR-V podłączyłem cały system pod prostownik i sprawdziłem go wbudowanym system samodiagnostycznym, który pokazuje jaki element jest niesprawny. Dorobiłem sobie wstępnie wiązkę dla czujników temperatury zewnętrznej i wewnętrznej oraz czujnika nasłonecznienia, ponieważ akurat tej wiązki nie miałem.

Dzięki temu cały zestaw poskładam sobie w pokoju, a zapewne na wiosnę w krótkim czasie zamontuję bez problemu do samochodu.
chyba, że nie znajdę nigdzie CR-Vki na złomie :-(








Dotarł również aspirator powietrza oraz tranzystor mocy



Pogrzebałem trochę w starych kasetach i takie niespodzianki zobaczyłem :-D





OK, teraz coś bardziej konkretnego:
Jaki tłumik założyć? To był mój odwieczny problem. Jakiekolwiek customy nie wchodziły w grę... wybór w sumie był oczywisty i prosty :evil: TwinLoop Mugena lub duża pucha od Spoona, niestety przez cały ten czas nie znalazłem ani jednego ani drugiego w sensownej cenie. :roll:

Dlatego też do oryginalnego, fabrycznego tłumika(tak, tego którego założyli 20 lat temu w Suzuce) zamontowałem nową, akcesoryjną końcówkę(Access Europe), dzięki temu tył samochodu zyskał lepszy wygląd. Jednak w tym roku tłumik ostatecznie się poddał i zmuszony bylem kupić używany od wersji z Kanady. Zapytacie czemu do niego nie założyłem końcówki, a to z takiego powodu, że Kanadyjska wersja ma większą średnice końcowej rury. :cry:

O akcesoryjnym tłumiku z rynku Japońskiego doskonale wiedziałem, niestety jego dostępność jest o wiele gorsza niż w przypadku Mugena i Spoona. Na szczęście udało mi się go znaleźć i zakupić. :mrgreen:
Moim zdaniem jest to najlepszy wybór pomiędzy serią a Mugenem i Spoonem, tym bardziej że dokładnie ta wersja tłumika z końcówką A00 jest przeznaczona do silników D serii. ;-)
Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej, a po przetłumaczeniu opisu z katalogu możemy przeczytać:

„Sports Muffler. The heavy bass and large caliber muffler that reproduces the beating of the engine directly, made full-scale production of all stainless steel and optimized the balance with the engine. The sharp sound in the bass range reacts sensitively to the accelerator and entertains sporty running.”

Ciężko się nie zgodzić z tym opisem, bo na żywo jest dokładnie taki dźwięk jaki zaprojektowała Honda. Tłumik oczywiście odnowię na "lustro".







Od czasu kiedy stałem się szczęśliwym posiadaczem felg TE37 zastanawiałem się w jaki sposób zdobyć kod lakieru, w który chcę polakierować felgi, czyli Mercury Silver.

Rays oficjalnie nie udostępnia kodów lakierów, więc zadanie jest bardzo utrudnione. Jednak przyszła mi do głowy pewna myśl... otóż można przecież kupić od Rays’a nowe dekielki(metalowe) w każdym fabrycznym kolorze. :lol:

Długo się nie zastanawiałem bo znaleźć kogoś w Polsce z tymi felgami w tym kolorze może się okazać znacznie bardziej czasochłonne...

Zamówione prosto od Rays'a dekielki felg w kolorze Mercury Silver 8-)
Dzięki temu mogę rozpocząć proces dobierania lakieru i kompleksowej renowacji TE37.
Lakier jest jak dla mnie fenomenalny, wszystko zależy pod jakim kątem spojrzymy, niby srebrny, potem lekko grafitowy, raz półmatowy, a jak w pełnym słońcu co pokazuje się lustro z pięknymi kryształkami "metalicu". O taki kolor mi chodziło + wymogiem koniecznym była paleta od Rays'a.







Ostatnie zdjęcia na białych TE37 ;-)







Y A K U Z A :lol:


ehh i znowu za dużo wyszło haha, następna aktualizacja jak felgi wrócą z lakierowania :)

Game - 2019-01-21

Kurde dekielki na zdjęciu tak wyglądają, że myślałem, że to 4 inne kolory :mrgreen:
Gumka23 - 2019-01-21

To jest niemożliwe co tu się dzieje. :lol:
Wojtuuus - 2019-01-21

chapeau bas! ;-)
Bajcarek - 2019-01-21

Podziwiam, czapki z głów.
Mareczuczek - 2019-01-21

Ten jak upa dojebał to tydzień wolnego z roboty muszę wziąć żeby to przeczytać...
Karamba_DC2 - 2019-01-21

Pfff myślałem że czymś nowym mnie zaskoczysz, ale ja to już widziałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jako całość zebrane, robi robotę mordo, sporo tego ;-)















Teraz wiem czemu moja paczuszka tak długo idzie, jesteś zajęty swoimi gratami,a te katalogi ostatnio, to tak na odczepne chyba :mrgreen: :mrgreen:

Hondata - 2019-01-21

Tak to powinno wyglądać :-)
MarceLL - 2019-01-22

Uwielbiam to! :super:
Exiu - 2019-01-22

Przejrzalem temat, Szanuje takich ludzi i ta dbalosc o szczegoly, ja niestety nie ma do tego cierpliwosci :D naprawde wielkie brawa za wytrwalosc w dazeniu do idealu :P
Kuniu4 - 2019-01-22

Kierunek w jakim robiony jest ten samochód jest mocno nie typowy jak na nasze warunki! Szacunek!

Możesz powiedzieć co to za uszczelka do nagrzewnicy? Ew gdzie ją można dostać?

KubaJDM - 2019-01-22

Game napisał/a:
Kurde dekielki na zdjęciu tak wyglądają, że myślałem, że to 4 inne kolory :mrgreen:

I właśnie dlatego nie chcialem malować felg na „srebrny” kolor :mrgreen:
Gumka23 napisał/a:
To jest niemożliwe co tu się dzieje. :lol:

A jednak :lol:
Wojtuuus napisał/a:
chapeau bas! ;-)

8-)
Kamil-R napisał/a:
Podziwiam, czapki z głów.

Dzięki :oops:
Mareczuczek napisał/a:
Ten jak upa dojebał to tydzień wolnego z roboty muszę wziąć żeby to przeczytać...

Buhahaha :lol: staram się
Karamba_DC2 napisał/a:
Pfff myślałem że czymś nowym mnie zaskoczysz, ale ja to już widziałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jako całość zebrane, robi robotę mordo, sporo tego ;-) Teraz wiem czemu moja paczuszka tak długo idzie, jesteś zajęty swoimi gratami,a te katalogi ostatnio, to tak na odczepne chyba :mrgreen: :mrgreen:

Haha to nieprawda!!! Po drugą połowę paczuszki jadę jutro do zielonych także spokojnie :mrgreen:
Hondata napisał/a:
Tak to powinno wyglądać :-)

Jeszcze troche zostało do roboty :-D
MarceLL napisał/a:
Uwielbiam to! :super:

Bardzo miło mi to słyszeć ;-)
Exiu napisał/a:
Przejrzalem temat, Szanuje takich ludzi i ta dbalosc o szczegoly, ja niestety nie ma do tego cierpliwosci :D naprawde wielkie brawa za wytrwalosc w dazeniu do idealu :P

To przez ten sentyment, aczkolwiek na tle samochodów jestem bardzo pedantyczny więc najmniejsza niedoskonałść mnie razi :lol:
Kuniu4 napisał/a:
Kierunek w jakim robiony jest ten samochód jest mocno nie typowy jak na nasze warunki! Szacunek! Możesz powiedzieć co to za uszczelka do nagrzewnicy? Ew gdzie ją można dostać?

Na szczęście na JDMO nie jestem sam :mrgreen: trzeba ludzi nawrócić na odpowiedni kierunek 8-)
Uszczelka od parownika jest typowo od niego, na schemacie części ma swój numer, więc zamówiłem prosto od Hondy. Generalnie z tego co kojarze identyczna tyle, że w innych rozmiarach i grubościach możemy znaleść w drzwiach, na łączeniu lusterka z drzwiami itd. Jeżeli potrzebujesz takiej lub typowo od innego samochodu to daj znać na PW. Ogarniemy 8-)

Starstruck - 2019-01-22

Najlepszy sedan w PL, najlepszy 8-)
Demon - 2019-01-22

Jesteś chory, ale pozytywnie :lol:
Czekam na dobre foty pomalowanych TE37
Brakuje mi tu klapy usdm bo trochę skrzywdzili ten tył z eu sadanach. No i zderzaki bez listem też by mu dobrze zrobiły

KubaJDM - 2019-01-22

Starstrick bez przesady ;-)
DemonNo ciekawe bo USA/EU/JP miało identyczną klapę w 96-98, w 99-00 dopiero inne były. Zderzaki bez listw bez sensu, to jest Europejczyk z dodatkami z USDM i JDM, poza tym JDM też ma listwy ;-)

Yaca - 2019-01-22

:shock: .... ależ ja lubię czytać ten temat! :padam: :padam:
Les - 2019-01-22

Yaca napisał/a:
:shock: .... ależ ja lubię czytać ten temat! :padam: :padam:
co nie ? Jakby przeglądać proces składania hondy w wersji individual
podlez - 2019-01-24

Też zawsze chętnie tu zaglądam. Brawo!!
Youtro - 2019-01-24

Właśnie skończyłem czytać te 35 stron. Gratulacje uporu oraz dobrego smaku.
PeTeR47 - 2019-01-25

Konkret jak zawsze, ciekaw jestem co tu się jeszcze pojawi :mrgreen:
KubaJDM - 2019-03-19

No to co Panie i Panowie, po prawie 2 miesiącach jedziemy dalej z koksem :mrgreen:

Pod koniec stycznia przyszły OEM osłony drążków kierowniczych, parę śrubek od klimatyzacji, pianka na górną część skraplacza oraz spinki od bagażnika.





Następnie udało mi się zakupić oryginalne głośniki "ślimaki" Gathers oferowane dodatkowo dla różnych modeli Hondy z lat 90.
W jednym "ślimaku" znajdziemy dwa głośniki: jeden wysokotonowy, a drugi średniotonowy.
Głośniki znajdą swoje miejsce na słupkach B i razem z nimi Ferio ma 8 głośników :lol:


Do pełnego zestawu audio od "Gathers'a" brakowało mi tylko subowoofera. Bardzo ciężko go znaleźć i rzadko kiedy pojawia się na sprzedaż,w sumie to tylko raz go widziałem na sprzedaż i od razu go kupiłem :lol: Tak więc dział audio jest oficjalnie zakończony 8-)




Subwoofer przyszedł bez wiązki więc na początku trzeba było znaleźć kostkę, która jest dość nietypowa i co najśmieszniejsze jest to kostka występująca m.in. w kierunkowskazie od Harleya Dawidsona :mrgreen:
W tworzeniu wiązki posłużyła mi wiązka kabinowa od EK4. Dzięki temu mam kable w takich kolorach w jakich powinny być fabrycznie. Wszystko podłączyłem tak jak mówi schemat od Hondy.


Po pierwszym uruchomieniu dźwięk nie był idealny, coś było nie tak. Zdecydowałem się więc wymienić wszystkie piankowe uszczelki, na całe szczęście został mi kawałek oryginalnej od parownika klimatyzacji. Brakowało również kilku śrubek, które przykręciłem w odpowiednie miejsca. Różnica po mojej naprawie? Spora! Dźwięk jest o wiele głębszy i nic nie trzeszczy.

Zapytacie jak to wszystko gra... cóż nie jest to tuba basowa ale idealnie dopełnia cały system audio Gathersa, który jak na 20 lat brzmi świetnie. 👌
Pozostało mi tylko całą wiązkę zaizolować i ładnie schować.








Czekając aż felgi będą gotowe do obioru zamówiłem nowe nakrętki. Wybór padł na nowe nakrętki Rays, a dokładnie 17HEX Racing 2 Piece Nuts. Zrobione z wysokiej jakości stopu SCM435 (CrMo) razem z tulejką ze stopu A7075, dzięki której lakier z gniazd felg aż tak bardzo się nie zdziera. Waga: 53 gramy.







Teraz pora na to na co wszyscy czekali, czyli odnowione i polakierowane TE37 :-D

Zakład Lakierniczy Eugenia Ukleja przewyższył moje oczekiwania co do jakości lakierowania felg. Praca została wykonana na najwyższym poziomie, a kontakt z nimi to czysta przyjemność, zdecydowanie polecam.








okok już daje zdjęcia na samochodzie :lol:








Mi się podoba okrutnie :oops: dekielki jeszcze się lakierują bo okazało się, że Rays polakierował je po łebkach :lol: Także sezon 2019 uważam za otwarty! :mrgreen:


teraz tylko czekam, aż wygram w zdrapkach na B18C :lol:

Gumka23 - 2019-03-19

Muzeum Hondy by się nie powstydziło takiego egzemplarza :) :mrgreen: Graty!
Shingo - 2019-03-19

Tylko Bserii do kompletu brakuje, felgi prima sort
Demon - 2019-03-19

Felgi bajka wyglądają. Ale ciekawi mnie sprawa subwofera. Na obudowie 80W a na głośniku max 55W
KubaJDM - 2019-03-19

Gumka23 napisał/a:
Muzeum Hondy by się nie powstydziło takiego egzemplarza :) :mrgreen: Graty!

Dzięki bardzo!!! :mrgreen:
Shingo napisał/a:
Tylko Bserii do kompletu brakuje, felgi prima sort

Zdecydowanie! Pomyślimy, może w przyszłości się uda wsadzić jakieś B18C, żeby chociaż ruszyła na tych 215-kach :lol:
Demon napisał/a:
Felgi bajka wyglądają. Ale ciekawi mnie sprawa subwofera. Na obudowie 80W a na głośniku max 55W

Dziwna konstrukcja, wbudowany wzmacniacz, gra całkiem zacnie, nie jest to tuba Sebixa z BMW ale fajnie dopełnia cały system, na dobrą sprawę można go dać pod fotel, ale skoro ma być w bagażniku to będzie ;-)

Karamba_DC2 - 2019-03-19

Nie można było spodziewać się innego efektu, jak z jebnięciem i smakiem, klasa ziom 8-)
DoSeR - 2019-03-19

Niby srebrny, niby pospolity kolor, a siadł tak mocno dobrze. :shock:
fulek - 2019-03-19

Wypas!
memo88 - 2019-03-19

Świetnie siadło to koło a kolor miazga 8-) Gratki! Dobrze wiedzieć że jest ktoś kto tak dobrze ogarnia renowację
Hondata - 2019-03-19

Znów zawiało daaaaaleko wschodnim wiatrem 8-)
podlez - 2019-03-20

Brawo! Mega ogarniasz to auto!!!
A pokaż fotki tych "slimaków" czy jeszcze nie zamontowane!!

Podziwiam.

Wojtuuus - 2019-03-20



;-)

Kuniu4 - 2019-03-20

Mega wyszło! Bardzo ładne auto!
Lubię tu zaglądać :)

nikesonmyfeet - 2019-03-20

O panie, jest pieknie!

Olej swapy, takim wychuchanym autem i tak szkoda zapierniczać, wiec 1.4 jest bezpieczniejsze ;)

Bajcarek - 2019-03-20

Dokładnie, to jeżdżące muzeum akcesoriów Hondy, szkoda tym jeździć szybko. Odmalować pokrywę zaworów na "OEM", kupić EK4 do pałowania i gotowe. :mrgreen:
KubaJDM - 2019-03-21

Karamba_DC2 napisał/a:
Nie można było spodziewać się innego efektu, jak z jebnięciem i smakiem, klasa ziom 8-)

Dzięki bardzo Mordo! 8-)
DoSeR napisał/a:
Niby srebrny, niby pospolity kolor, a siadł tak mocno dobrze. :shock:

Zdjęcia tego nie oddają, na żywo dopiero robi robotę :mrgreen:
memo88 napisał/a:
Świetnie siadło to koło a kolor miazga 8-) Gratki! Dobrze wiedzieć że jest ktoś kto tak dobrze ogarnia renowację

dzięki! :-D
Hondata napisał/a:
Znów zawiało daaaaaleko wschodnim wiatrem 8-)

:rice:
podlez napisał/a:
Brawo! Mega ogarniasz to auto!!!
A pokaż fotki tych "slimaków" czy jeszcze nie zamontowane!!
Podziwiam.

Dzięki bardzo :-D Wiesz co dopiero jednego zamontowałem, bo sobie elegancko wiązkę zrobiłem pod plastikami. Jakby co to nie wali w głowę i gra ciszej niż reszta więc jest bardzo przyjemnie. ;-)

Wojtuuus napisał/a:
;-)

:oops: :oops: :oops:
Kuniu4 napisał/a:
Mega wyszło! Bardzo ładne auto!
Lubię tu zaglądać :)

Bardzo się z tego powodu cieszę :-D
nikesonmyfeet napisał/a:
O panie, jest pieknie!
Olej swapy, takim wychuchanym autem i tak szkoda zapierniczać, wiec 1.4 jest bezpieczniejsze ;)

Wiadomo, upalane nie będzie, ale jednak B18C to bym z chęcią wsadził :oops:
Bajcarek napisał/a:
Dokładnie, to jeżdżące muzeum akcesoriów Hondy, szkoda tym jeździć szybko. Odmalować pokrywę zaworów na "OEM", kupić EK4 do pałowania i gotowe. :mrgreen:

Dobrze, że napisałeś jeżdżące :lol: Zobaczymy jak to wyjdzie.

Co do B18C:
Zauważyłem. że Honda ma tendencje do przerywania produkcji części przeznaczonych do starszych modeli, więc „przyszłościowo” zakupiłem trochę naklejek:
- informacja o SRS JDM
- informacje na temat okresowej wymiany płynów itd.(B seria)
- naklejka LSD DC2
- naklejka DOHC VTEC na tylną szybę DC2
- naklejka Si od Ferio EK4 JDM
- czekam jeszcze na naklejki boczne drzwi DOHC VTEC







Teraz mam motywacje, żeby kupić B18C :lol: :lol: :lol:

Miniol - 2019-03-22

Jeżdzisz nim po Poznaniu? ;)
KubaJDM - 2019-03-22

Miniol napisał/a:
Jeżdzisz nim po Poznaniu? ;)

Po Poznaniu bujam się Peżotem 206 :lol:
Ale jakby był jakiś fajny spot to mogę przyjechać Hondą. :-D

nikesonmyfeet - 2019-03-22

KubaJDM napisał/a:
Miniol napisał/a:
Jeżdzisz nim po Poznaniu? ;)

Po Poznaniu bujam się Peżotem 206 :lol:
Ale jakby był jakiś fajny spot to mogę przyjechać Hondą. :-D


Też miałem! Nawet fajne auto, ale jednak czuć, że francuzi mają zupełnie inną filozofie budowania samochodów. Mnie dodatkowo wnerwiały "dziwne" usterki, z którymi nigdy się nie spotkałem w Hondzie.

No i nie ma podejścia do nowego taniego daily, jakim jest EK3 w sedanie :P

eithray - 2019-03-27

Elegancko siadł srebrny kolor na TE37. Jest ponadczasowo :-)
KubaJDM - 2019-03-27

nikesonmyfeet napisał/a:
KubaJDM napisał/a:
Miniol napisał/a:
Jeżdzisz nim po Poznaniu? ;)

Po Poznaniu bujam się Peżotem 206 :lol:
Ale jakby był jakiś fajny spot to mogę przyjechać Hondą. :-D


Też miałem! Nawet fajne auto, ale jednak czuć, że francuzi mają zupełnie inną filozofie budowania samochodów. Mnie dodatkowo wnerwiały "dziwne" usterki, z którymi nigdy się nie spotkałem w Hondzie.

No i nie ma podejścia do nowego taniego daily, jakim jest EK3 w sedanie :P

Oj tak, mamy go od nowości i było z elektryką parę problemów, ale ogólnie dobre auto!
Fajne jest, że jak przyłoży się do niego felgi typu RPF1 to wygląda od razu jak WRC :lol:
eithray napisał/a:
Elegancko siadł srebrny kolor na TE37. Jest ponadczasowo :-)

:-D
Teraz się zastanawiam czy zakładać kwadratowe, białe światła przeciwmgielne. :oops:

Starstruck - 2019-03-29

Kwadratowe fogi widzę tu bardzo :mrgreen:
podlez - 2019-04-01

Te naklejki to z Japonii, czy przez polskie ASO?
KubaJDM - 2019-04-01

Z Japonii ;) w Polskim ASO to nie wiedzą co to Ferio :lol:
KubaJDM - 2019-04-02

Cóż w tym roku wszystko od razu trafiam po paru dniach... :lol:
Oryginalne JDM kwadratowe światła przeciwmgielne Stanley już w drodze do mnie. :lol:


eithray - 2019-04-02

Będzie fajne dopełnienie frontu :-)
Yaca - 2019-04-02

kolor na TE37 idealnie pasuje!

:padam:

podlez - 2019-04-04

niesamowite jak Ty to wszystko wynajdujesz!!
KubaJDM - 2019-06-12

Pora zarzucić jakimś up'em :-D

W kwietniu przyszła paczka z nowymi OEMami:
-mieszek EK9
-podstawka pod akumulator
-dekle tylnych piast pod tarcze
-boczne naklejki DOHC VTEC(tak przyszłościowo póki jeszcze są w magazynach :lol: )
oraz topowy model odtwarzacza CD do Civic’a EK, czyli Gathers CS-404F






Pod koniec kwietnia przyszły wspomniane kwadratowe halogeny... w stanie jak nowym :shock:





W międzyczasie przyszła jeszcze paczka z nawigacją od przedlifta :mrgreen: Niestety z powodu braku wiązki do niej, która jest integralną częścią wiązki deski rozdzielczej nie trafi do Ferio.




W połowie maja zacząłem akcję "automatyczna klima". Spod deski rozdzielczej wymontowałem wentylator oraz "zaślepkę parownika", założyłem wiązkę od automatycznej klimatyzacji, bez wyciągania nagrzewnicy zamontowałem blaszkę oraz silniczek sterujący klapami "ciepło/zimno", wszystko działa perfekcyjnie bez najdrobniejszej rzeźby. Na ostatnim zdjęciu(nie było czasu zrobić lepszych) widać założone kwadratowe halogeny, dekielki od TE37 oraz z renowacji wróciła dokładka, która została odnowiona w oryginalną strukturę Hondy. 8-)






Następnie z regeneracji wróciła sprężarka klimy, zostało wymienione łożysko oraz wszystkie uszczelniacze:



Teraz przejdźmy do najciekawszej rzeczy, którą udało mi się zrobić w ostatni weekend. ;-)
W końcu zamontowałem w pełni działający panel od automatycznej klimatyzacji!

System samodiagnostyczny pokazuje zero błędów. Roboty było sporo, ale finalny efekt bardzo cieszy. Generalnie bez wszystkich potrzebnych elementów nie ma szans na poprawne działanie całego systemu. Było trochę cięcia, wiercenia i piłowania :lol:

Z „rzeźby” oraz ciekawych rozwiązań można wymienić:

1. wiercenie otworu w stelażu deski rozdzielczej potrzebnego do prawidłowego montażu wspornika od panelu automatycznej klimatyzacji

2. skrócenie jednego górnego mocowania od panelu(jest to lustrzane odbicie względem panelu LHD)

3. rozpiłowanie otworu w obudowie wentylatora na tranzystor od automatycznej klimatyzacji

4. przeciąganie wiązki od czujnika nasłonecznienia cynowym drutem bez ściągania deski rozdzielczej

5. zmiana kolejności pinów kostek od silniczka sterowania trybami nawiewu oraz silniczka ciepło/zimno

Dodatkowo musiałem dorobić wiązkę od czujnika zewnętrznej temperatury, na szczęście miałem oryginalną kostkę.
Zmieniłem również uszczelkę maski na nową, od razu lepiej się układa i „feeling” otwierania jest o wiele lepszy :lol:

Kilka fotek z montażu, nie miałem siły robić całej relacji ;-)












Być może to nic wielkiego jak swap silnika itd. ale cała operacja dała mi ogromną satysfakcję, każdą najdrobniejszą rzecz przy tym samochodzie robię sam i w sumie nie dałbym niczego zrobić komuś innemu, no chyba, że nabicie klimatyzacji, które mnie czeka za chwilę haha

Jeszcze jedna rzecz odnośnie klimy. Parę dni temu przyszła paczka z nowym, oryginalnym skraplaczem, szukałem takiego ponad rok aż w końcu się udało go dorwać(w normalnej cenie) :oops:
Wyprodukowany dla Hondy przez firmę Showa Denko, która jest numerem jeden w Japonii.
Można powiedzieć, że na oko 80% klimatyzacji będzie nowa, mam nadzieje, że będzie to w miarę spoko "chodzić" przy tych 35 stopniach na dworze :evil:
Na pewnych forum przeczytałem, że oryginalny skraplacz jest do dupy i zamienniki typu Hella itd. są lepsze, ale skoro Showa Denko robi skraplacze również do Lamborghini na pierwszy montaż to chyba nie będzie tragedii. :-)




Przez to całe zamieszanie z automatyczną klimą nie miałem czasu nawet umyć Hondy i zrobić jakiś porządnych fotek. Postaram się to nadrobić w najbliższy weekend. :-D

Hondata - 2019-06-12

Fajnie się tak składa jak wszystko jest odpowiednio skompletowane.
Ja myślę , że z nowym skraplaczem na pewno będzie dobrze chłodzić.

Pit - 2019-06-12

Mega dobra robota. Cieszy mnie że część mojego byłego EJ9 jest w Twoim aucie. :super:
johnnyg - 2019-06-13

Boźe, jakie tu wszystko jest słabe
Miniol - 2019-06-13

Great work, 8-) robota chyba bardziej satysfakncjonujaca od swapa ;-)


AKtualnie jestem na etapie czyszczenia całego układu wentylacyjnego w rexie, czy na tym sterowaniu klapek już były takie uszczelki? czy sam kupowałeś nowe i montowałeś?

pozdro

KubaJDM - 2019-06-13

Hondata zobaczymy czy klima da radę w te upały :mrgreen:
Limon ja się bardzo ciesze, że ogarnąłeś te przyciski haha
johnyg kurde pora kupić jakiegoś Lexus’a LS 8-)
Miniol chodzi Ci o parownik? Byłeś EE8 na Poznańskich Klasykach? Bo tak mi się zdawało że skądś znam tego CR-Xa :lol: wpadasz dzisiaj?

podlez - 2019-06-18

Predator!!
Na prawdę szacun.
To teraz bak do pełna i do Chorwacji. Tam mozna sprawdzac wydajność klimy :)

p0lish - 2019-06-19

kurła jesteś szalony
ilość dodatków 5x podniosła wartość auta

eithray - 2019-06-19

Klasa, jak zawsze tutaj! 8-)
Karamba_DC2 - 2019-06-19

podlez napisał/a:
Predator!!
Na prawdę szacun.
To teraz bak do pełna i do Chorwacji. Tam mozna sprawdzac wydajność klimy :)



Mi to się marzy taki wypad youngtimerami właśnie do takiej Chorwacji, przejechać kilka państw z noclegami, na kilka aut ekipa, ale tutaj ludzie nad polskie morze nie mogą się zgrać, a co dopiero taki wypad :lol:

KubaJDM - 2019-08-06

Jeszcze w czerwcu cyknąłem parę zdjęć wnętrza:






Na samym początku lipca udało mi się w jeden dzień założyć klimatyzację, potem okazało się, że muszę wymienić łożysko rolki napinającej oraz jeden przewód. Wszystko udało mi się zrobić parę dni przed Japfestem, ale powiem Wam, że było warto oj było 8-) W drodze do Legnicy musiałem skręcać klimatyzację bo było już za zimno w środku, a temperatura na dworze wynosiła powyżej 30 stopni, więc stary Civic z 1.4 też potrafi mieć dobrą klimę. :mrgreen:









Japfest jak zawsze na mega poziomie, jedynie to wszechobecne dżapan rejsingi raziły w oczy no ale jakoś to przeboleję. W sumie stwierdziłem, że to koniec projektu, jedynie pozostało mi polakierować od nowa cały prawy bok razem ze zderzakami + zrobić od nowa konserwację podwozia i założy hamulce tarczowe na tył(które czekają już na półce 2 lata :lol: ) Pora zbierać na S2000, miałem okazję się przejechać dzięki uprzejmości Karamby i jest ogień.

Kilka zdjęć:


Wywiadzik pod sceną


Zapraszam do oglądania moich zdjęć z Japest'u:
JAPFEST 2K19

Karamba_DC2 - 2019-08-06

Auto robi tak samo dobre wrażenie, jak nie lepsze, od ostatniego razu kiedy je widziałem 8-)
I ten tekst który krążył po JF, ejj Jakub do tego Ferio już nie ma co sprowadzić z Japonii, bo wszystko co można już wsadził :lol:


Co do Ski, fakt chyba się spodobało :mrgreen:
A przejechał może 200m :lol:


Starstruck - 2019-08-06

Pierwsze Ferio w PL, zdecydowanie :) . Też cały czas myślę o S2k, ale niestety budżet rzędu 70.000+ to jest strasznie dużo dla mnie, zwłaszcza na auto :/
Karamba_DC2 - 2019-08-07

Starstruck, trochę czasu to trwa, ale da się kupić za normalne pieniądze, też sądziłem że trzeba tyle wydać jak czytałem forum S2K, a tu proszę, nikt od nich nie zebrał się żeby pojechać na Litwę zobaczyć,jakoś 80km od polskiej granicy, i wyrwałem za 10.800euro zdrowy egzemplarz, silnik i skrzynia nie otwierane, przebieg 101tys, da się tylko trzeba chcieć :)
70tys za S2K to dla mnie przesada niestety i szukał bym czegoś innego bez dwóch zdań.

KubaJDM - 2019-08-07

Karamba_DC2 napisał/a:
Auto robi tak samo dobre wrażenie, jak nie lepsze, od ostatniego razu kiedy je widziałem 8-)
I ten tekst który krążył po JF, ejj Jakub do tego Ferio już nie ma co sprowadzić z Japonii, bo wszystko co można już wsadził :lol:
Co do Ski, fakt chyba się spodobało :mrgreen:
A przejechał może 200m :lol:

Kurde bez kitu z tym tekstem, pewien rozdział się chyba zamyka :oops:
S2000 skradło serce i to nie tylko moje 8-)
Starstruck napisał/a:
Pierwsze Ferio w PL, zdecydowanie :) . Też cały czas myślę o S2k, ale niestety budżet rzędu 70.000+ to jest strasznie dużo dla mnie, zwłaszcza na auto :/

Dzięki :oops:
Oj 70.000 to przesadziłeś, można o wiele taniej kupić fajny egzemplarz, tylko trzeba dużo szukać i to po całej Europie. ;-)

Poprawiłem linki do zdjęć bo tinypic usuwa fotki... :roll:

KubaJDM - 2019-08-20

Takie dwie luźne fotki sobie strzeliłem wracając w nocy do domu... muszę wrócić tam ze statywem i na spokojnie cyknąć żeby poprawić szczegóły 8-)


Marker - 2019-08-20

dobra gablota nie ma co... ;-)

Kuba a tak swoja droga jak skończył ten sedes EK4 którego kiedyś kupileś? Był gdzieś temat, ale nie kojarze jak skończył :-D

KubaJDM - 2019-08-20

Marker napisał/a:
Kuba a tak swoja droga jak skończył ten sedes EK4 którego kiedyś kupileś? Był gdzieś temat, ale nie kojarze jak skończył :-D


Blacha w nim była tak cudowna, że musiałbym spawać pół budy :lol: poszło na żyletki :-P

KubaJDM - 2020-03-03

Ale zabalowałem, ponad pół roku bez aktualizacji :lol:
W sumie to za dużo się nie działo.
Typowe fotki na podwórku:


Zamontowałem nową OEM tackę 8-)
Before:

After:


Ręczny od EK9:



W Nowej Zelandii dorwałem używany(nowy jest niedostępny) plastik w super stanie, który jest wokół czujnika nasłonecznienia, mój był porysowany, pozadzierany i drażnił mnie jak tylko wsiadałem do Ferio :lol:





Pod koniec grudnia trochę mgły było...


Z Japonii płynie upragniona przednia rozpórka Spoon Sports, poprzednia okazała się być do S2000 :lol:



Powoli się szykuje pod swapa tylnych hamulców na tarczowe(powoli - ponad 2 lata :lol: )
Stwierdziłem, że od razu załaduje 260mm od Civic'a EP, a że znalazłem OEM nowe tarcze i klocki to mój zestaw od EK4 sprzedałem i kupiłem te docelowe(wyszło nawet taniej :lol: ) Dlatego też zakupiłem na zapas pompę hamulcową 1" oraz wszystkie nowe, OEM blaszki, śrubki itd. do tylnych zacisków(jeszcze czekam na paczkę). Całość chciałbym w takim graficie jak na przykładowych zdjęciach.




Z Japonii przypłynął tylny stab od EK9 8-) :evil: Jak ktoś by taki chciał niewiele drożej niż ten od EK4 to zapraszam na PW. Do zestawu oczywiście lecą nowe łączniki, nowe OEM poduszki i mocowania. chavesa męczę jeszcze o ASR'a aby wszystko było zamontowane poprawnie i bez rwania budy :shock:


Dodatkowo zakupiłem sobie cały zestaw naprawczy lewarka zmiany biegów. Luzów wielkich nie mam, ale chociaż wszystko będzie nowe ;-)


No a na deser :-D
Za 2-3 tygodnie wyląduje u mnie taki oto Accord :mugen:
Krótko o samochodzie: 2007 rok, 2.4 Type-S z manualną skrzynią biegów, 165.000 kilometrów przebiegu, zero rdzy, bezwypadkowy + cały, oryginalny pakiet Mugen, który wychodził tylko i wyłącznie w Szwajcarii(na terenie Europy). Planów już jest sporo, a będzie to tylko daily :lol: Jak przyjdzie i porobię po swojemu zdjęcia to może zrobię temat w szpanie 8-)

Calypso - 2020-03-03

A to Twoje Acco będzie od Hellboysow ;-) Dobra sztuka!
Hondata - 2020-03-03

Gadżety jak zawsze fajne :-)
KubaJDM - 2020-03-03

Calypso napisał/a:
A to Twoje Acco będzie od Hellboysow ;-) Dobra sztuka!

Zgadza się, miałem jechać sam po niego, ale wolałem żeby mi ktoś pomógł, za dużo stresu laweta jechać itd...

Kubaa - 2020-03-04

KubaJDM napisał/a:
Calypso napisał/a:
A to Twoje Acco będzie od Hellboysow ;-) Dobra sztuka!

Zgadza się, miałem jechać sam po niego, ale wolałem żeby mi ktoś pomógł, za dużo stresu laweta jechać itd...

No to być może na jednej lawecie nasze zamówienia przyjadą :mrgreen: Też coś zamówiłem u Hellboysów i kupione na ostatnim wyjeździe :mrgreen:

Gratulacje zakupu!

KubaJDM - 2020-03-04

Kubaa napisał/a:
KubaJDM napisał/a:
Calypso napisał/a:
A to Twoje Acco będzie od Hellboysow ;-) Dobra sztuka!

Zgadza się, miałem jechać sam po niego, ale wolałem żeby mi ktoś pomógł, za dużo stresu laweta jechać itd...

No to być może na jednej lawecie nasze zamówienia przyjadą :mrgreen: Też coś zamówiłem u Hellboysów i kupione na ostatnim wyjeździe :mrgreen:

Gratulacje zakupu!

Dzięki! Też jakąś Hondę kupiłeś? Ciekawe kiedy dostawa będzie :oops:

Kubaa - 2020-03-04

KubaJDM, nie Hondę. Już widać na fanpejdżu :oops:
Yaca - 2020-03-07

gratulacje, zajebisty ACC! dla mnie ten samochód b. wolno się starzeje i nadal wygląda baardzo dobrze ... a znając twoje zapędy będzie cukierek :zdrowko:
KubaJDM - 2020-03-08

Yaca napisał/a:
gratulacje, zajebisty ACC! dla mnie ten samochód b. wolno się starzeje i nadal wygląda baardzo dobrze ... a znając twoje zapędy będzie cukierek :zdrowko:

Niech no tylko przyjdzie, będę działać :bear3: :mrgreen:

W tym tygodniu z Japonii nareszcie dotarła OEM drobnica :mrgreen: a w niej:
- wszystkie możliwe śrubki od zacisków, od montażu tarcz oraz osłon
- wszystkie blaszki ustalające itd.
- naklejka na pompę hamulcową
- parę spinek na zapas
- "wygłuszenie" prawych drzwi, zakupione z ciekawości i na zapas
- obejmy oraz poduszki stabilizatora od EK9

Dzięki chavesowi, udało mi się zdobyć używane, oryginalne(sprawdzone przez ASR Parts, które uznało że jest to pierwsza generacja) wzmocnienie ASR. :-) Przy okazji od razu zakupiłem sprawdzone łączniki od 555.














Dzisiaj zdecydowanie dopisała piękna pogoda. 8-)
To była wystarczająca motywacja, żeby zamontować tylny stabilizator od EK9 razem ze wzmocnieniem ASR.
Na początku odświeżyłem sam stabilizator i zabrałem się za instalację ;)
Wszystko na poniższych zdjęciach.
Różnica w prowadzeniu jest kolosalna, tył dosłownie w ułamku sekundy nadąża za przodem, coś wspaniałego. :] Jeżeli chodzi o zawieszenie, to czekam tylko na przednią rozpórkę Spoona i to będzie finisz. :mrgreen:












Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group