JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Szpan i Roadshow - Honda Civic ED2 GL 91'

Twisted - 2016-02-19
Temat postu: Honda Civic ED2 GL 91'
Cześć! Kilka osób napisało pod temat ATR'a abym zrobił temat, więc w sumie po splanowaniu budżetu i kilku zakupach, co by nie robić wiochy na jdm-o, stwierdziłem, że czemu by nie!

Civ ma całkiem ciekawą historię, bo został kupiony w 1991 roku w salonie Hondy w Gdańsku i od tamtego czasu, do 2015 roku jeździł nim starszy pan. Właściciel z datą urodzenia przedwojenną na karku uznał, że już mu te autko nie jest potrzebne i oddał je wnuczce, co by się nie zmarnowało. Wnuczka jednak stwierdziła, że jej nie jest potrzebne i tak to samochód trafił także w Gdańsku do nowego właściciela. Nie pocieszył się on długo klasykiem, bo jak to uznał, nie stać go na robienie z niego projektu, a szkoda byłoby, aby się zmarnował. Tak też wylądowało ogłoszenie na olx oraz klasyczny.com, a ja dzięki temu drugiemu portalowi przy porannej kawce o 9 rano szybko wyczaiłem świetną okazję. Na drugi dzień przez zaspy śniegu ATR dotarł do Gdańska i po krótkiej przejażdżce został od razu zwinięty w trasę do Koszalina.

Wymagana praca jak na samochód za taką cenę oraz rocznik jest na prawdę znikoma.
Na pierwszy ogień poszła wymiana filtrów. Filtr oleju OEM Honda made in Japan, Olej Millers XFE 10w40 oraz MTF do skrzyni został zalany kilka dni po zakupie. Cena filtru powietrza do DualCarba mnie bardzo zaskoczyła, więc jak na razie podjąłem się regeneracji tego, który już był. Po zregenerowaniu wygląda przyzwoicie i do wakacji pozostawię go tak, jak jest.

Przez tydzień Civ przeturlał się przez miasto kilka razy, co zaskoczyło niektórych znajomych. W przypadku tego typu aut wiadomo jak szybko się wieści rozchodzą i po kilku telefonach ludzie za darmo zaczęli mi przynosić części, które kiedyś tam kupili i ich nie używali. Tak też nowe amortyzatory na tył oraz wszystkie gumowe elementy przedniego zawieszenia zmienione na poliuretanowe wskoczyły po kolejnym tygodniu.

Dobra, to teraz blacharka! Podłoga, progi, kielichy - petarda, dosłownie. Nie ma śladu rdzy, nigdzie.
Niestety w bagażniku oraz przy lampie lewej z tyłu znajduje się mała rdzawa dziurka. Delikatny nalot rdzy przy listwach drzwi oraz efekt kiepskiego pomalowania błotnika z przodu po parkingowej obcierce skutkuje tym, że trzeba będzie to zrobić. Zrobi się - naturalnie, ale dopiero w okresie zimowym.
Plan jest - ale o planach dużo nie ma co gadać!

Z istotnych rzeczy - wpadło 30 letnie koło OZ MSW NUOVA S3, wyprostowane, odmalowane, wypolerowane przez koko-koła i czeka. Czeka bowiem na opony, a opony jakie tutaj widzę to 165/50. Nie oszukujmy się, samochód ten ma tylko 90 koni i nie będzie torowym przecinakiem, od tego jest ATR, więc można pobawić się w "delikatne" naciungi. ;-)




koło:



A tak wygląda teraz. :

[/list]

Przemek - 2016-02-19

Bardzo lubię ten model, pamiętam jak moi rodzice mieli takiego sedana :->
Twój jest świetny, wygląda na bardzo zadbany, szczególnie jak na swoje lata. Nie mówiąc już o tym, że ten model jest bardzo rzadko spotykany, można powiedzieć, że w pewnym sensie jest unikatowy ;-)
Oczywiście powodzenia w realizacji planów, może kiedyś zrobisz swap i będzie to taki klasyczny killer :mrgreen:

Marker - 2016-02-19

miałem kiedyś ED6 i choroba zwana C4G zawsze zostaje :lol:

Powodzenia! będę zaglądał ;-)

Grzesiek84RWD - 2016-02-19

Elegancki,tylko nie kalecz go jakaś chora glebą i stęsami czasem jak niektórzy idioci. :)
Autos Süchtig - 2016-02-19

bardzo fajny, ale szkoda ze beda tuningi :(
Twisted - 2016-02-19

Panowie - tuningi będą, ale VT nie przedstawia mojego ogólnego zarysu. Chciałbym, aby auto było czyste, schludne, miało klasyczną felgę, było DELIKATNIE obniżone. Rozmyślam pomiędzy 165/50, a ładną "mięsną" oponką. Chciałbym zachować klimat lat 80 Japońskiej motoryzacji i pojawi się sporo smaczków, które będą grały spójną całość. Bardzo szanuję to co tworzą chłopaki na raceism, ale tylko tam, gdzie klasyka jest połączona z klasą. I tego się trzymać będę. Autko do jazdy na co dzień, najważniejsze by podobało się mnie, a za jakiś czas spodoba się może i innym. :-)
gaseb - 2016-02-20

Jak zrobisz go tak jak na VT to będzie kot. Świetna baza :)
Twisted - 2016-02-20



Mniej więcej taka jest wizja na 2017. :) już powoli wywołuje duże odbitki w antyramy i zbieram do garażu. :lol: :lol:

KubaJDM - 2016-02-20

Powyższa wizja razem z Twoimi felgami gniecie :mrgreen: Zderzaki się pomaluje, dopracuje się szczegóły i będzie miodzio :super: :super:
Twisted - 2016-02-21

Hah, wczoraj felgi, dzisiaj kierownica. :-D :-D
Kupiłem kółko MOMO, model D36, znaleziona została w kartonach i pozostałościach części pewnego znanego zakładu zajmującego się odrestaurowywaniem aut typu E-type i inne tego typu, więc ciekaw jestem jej historii... ale do rzeczy!




wygląda ona sobie tak, a moje pytanie brzmi jaka naba tu podejdzie :?:
Czy np. takie coś zda tutaj egzamin:
http://www.inter-rally.pl...11211-4920.html

czy nie pieprzyć się w naby za 2 stówy do dupowoza i kupić takie coś:

http://allegro.pl/naba-ad...5341820784.html

Kierownica może i nie wygląda na mega klasyczną, ale spokojnie - po obszyciu zrobi srogą robotę. A jak będę mógł upolować jakieś drewno - wleci drewno. ;-)

SłabyHTB - 2016-02-21

:galy: :koniuje: :bear2: :bear3: tyle w temacie czerwonego sedana,poprostu kot
Twisted - 2016-07-12

Był mały zastój, auto wróciło na Gdańskie rejony, ale po długich negocjacjach, załamaniu psychicznym oraz zapłakanych nocach, tak jak za czasów straty pierwszej dziewczyny w gimbazjum, oto ona, wróciła, a wraz z nią cały odnowiony zawias, wszystkie sworznie, tulejki, drążki i inne bzdety porobione na tip top.

Jak ja tęskniłem za tym wnętrzem. Serio, każdy mi mówił, że te auto ma wnętrze jak nówka salonówka.

Dwie takie tajemnicze fotencje:





Pierwsze mycie :lol: :lol:



Wszystkie partsy jakie nagromadziłem do niej się rozeszły wraz z felgami, więc pozostała mi tylko kierownica z nabą. :lol: :lol: Poszukuję klasycznych 15'stek 4x100!

gaseb - 2016-07-12

Mugeny MR5 ktos sprzedawal z civicklubu i na allegro.
Krychu - 2016-07-14

nawet nie wiedziałem o istnieniu tego tematu, a kiedyś myślałem o takim sedanie :-)
jeśli po pierwszym myciu nie wyszedł róż to jest ok :-P

Twisted - 2016-07-14

Krychu napisał/a:
nawet nie wiedziałem o istnieniu tego tematu, a kiedyś myślałem o takim sedanie :-)
jeśli po pierwszym myciu nie wyszedł róż to jest ok :-P


Kolor się trzyma całkiem dobrze, maska i błotnik była malowana po małej stłuczce jakieś 4 lata temu, a tak poza tym... :lol: I tak będzie malowany. Wpadają mi powoli pomysły na jakie stare oem access Honda 14'stki... Z drugiej jednak strony dobrze by tu siadły szerokie koła. Myślałem już nawet o stali...

Twisted - 2016-08-24

Auto jeździ, pokonało przez wakacje już ponad 2500 kilometrów, czyli jak na staruszkę to sporo! Zaczynam zauważać, że po porządnym glinkowaniu, myciu i ogarnięciu paru spraw zaczyna przyciągać więcej spojrzeń niż Accord. :lol: Ale nadal seria...

Dzisiaj mały serwis.



Do kolekcji.



I dwa takie zdjęcia biednej serii. :mrgreen:





btw. czy ktoś może zna jakiś dobrze opisany projekt Civa 4gen H22 ? :)

Wojtuuus - 2016-08-24

Twisted napisał/a:
btw. czy ktoś może zna jakiś dobrze opisany projekt Civa 4gen H22 ? :)


szukaj na c4g forum:

-LukasJuve

-Tecno (tecnogarage)

Twisted - 2016-08-24

Się pochwalę jeszcze, bo mi się cykło. :->






Pankracy - 2016-08-24

O jezusie. Kiedyś miałem straszną fazę na takiego civa albo Prelude 3gen. Mimo zjeżdzenia prawie wszystkich egzemplarzy w promieniu 150km i w normalnych cenach (STAN KOLEKCJONERSKI MILJON FUNTÓW I LODZIK sobie odpuszczałem). To nie znalazłem egzemplarza, który nie wymagałby rozebrania do gołej budy i robienia od podstaw. W niektórych to nawet nie było do czego spawać. Szkoda, że te Hondy są robione z prasowanego gówna a nie blachy, bo fajnie było by mieć takiego klasyka.
sebeck_ - 2016-09-01

Po wlepach widzę, że gust dobry :mrgreen: Wygląda na zadbaną, a może wyglądać jeszcze bardzo wiele lepiej! Ja się jaram i czekam na up'y ;-)
Autos Süchtig - 2016-09-01

fajnie ze nadal seria :ok: ostatnio wracalem z ERC Barum za takim zadbanym sedanem na opolskich blachach z 1.6 pod maska

Pankracy napisał/a:
O jezusie. Kiedyś miałem straszną fazę na takiego civa albo Prelude 3gen. Mimo zjeżdzenia prawie wszystkich egzemplarzy w promieniu 150km i w normalnych cenach (STAN KOLEKCJONERSKI MILJON FUNTÓW I LODZIK sobie odpuszczałem). To nie znalazłem egzemplarza, który nie wymagałby rozebrania do gołej budy i robienia od podstaw. W niektórych to nawet nie było do czego spawać. Szkoda, że te Hondy są robione z prasowanego gówna a nie blachy, bo fajnie było by mieć takiego klasyka.


sam zauwazyles ze to juz klasyki. albo jezdzisz po tanich egzemplarzach i kupujesz samochód do roboty, albo musisz wylozyc troche wiecej. Gaseb pokazał, że da się kupic w pl nawet zadbanego 3 gena, tylko trzeba polozyc 10k, co jakos niektorym, nie wiedziec czemu sie w glowie nie miesci

p0lish - 2016-09-02

10k za zadbanego 3g/4g to nie tak dużo jeżeli jest zdrowy blacharsko
Twisted - 2016-09-03

W takim razie jak na stan swojego, nie licząc kilku rzeczy do pomalowania, kupiłem na prawdę okazyjnie. :-) Jeżeli na prawdę chce się mieć taki samochód i dłubanina dla nabywcy jest mniej przyjemna od jazdy, wyłożyć 10k i mieć spokój to jak najbardziej dobra opcja.

Accord nadal nie złożony, a ja się biję z myślami jakie koła i czy się bawić w swap... :-|

Twisted - 2017-01-07



Jednym się podobają, innym nie, ja te chinole uwielbiam :lol:

YacaJackowski - 2017-01-07

Fajnie wygladaja te kolka tylko czy beda pasowac do 4g?
gaseb - 2017-01-07

Nie Nie Nie!
Te felgi nie dość, że są brzydkie a do tego udają coś czym nie są, czyli skrecanymi to w ogóle nie pasuja klimatem do 4 gena.

Do 4 gena dałbym Mugen MR-5, glebę i zderzaki w kolor, nic więcej nie trzeba.

Twisted - 2017-01-07

Czekałem tu na Ciebie Gaseb :-D Tak, tak, tak. Każdy robi to, na co go stać. Nie zamierzam bawić się w ori felgi warte milion złotych do samochodu, któremu do ideału daleko. Właśnie przymierzyłem na mega kozie i co jak co, pasują. :)
gaseb - 2017-01-07

No bez jaj, MR5'tki idzie kupić za bardzo dobry pieniądź. 2500-2800zł to chyba nie milion złotych a efekt jak milion. Można też poszukać 14" żeby było taniej.
Twisted - 2017-01-07

No z całym szacunkiem, kocham wyroby MUGEN'a, ale MR5tki mi się nie podobają. Ten JR to przejściowe koło, które pierwszy raz pozwoli mi doznać czym jest szeroka felga, spas i niskie zawieszenie. Na razie jest koza, a założyłem i już jestem zakochany. Do zabaw w pure jdm'y mam jeszcze czas.
gaseb - 2017-01-07

Skoro Ci się MR-5 nie podobają to nie ma o czym mówić. Osobiście nie założyłbym JR do 4 gena ale nie ze względu na to, że nie jest japońska a dlatego, że jest to współczesny model, który w dodatku jest kopią ccw czyli felg nijak mających się do 4 gena.
Twisted - 2017-01-07

Nie wszystko musi być robione według schematów i podręczników, aby było fajne. :->
Widziałem 4gena HB na 16x9 JR10 i wyglądał bajecznie, ja mam jedynie 15x8 :)

gaseb - 2017-01-07

Oczywiście, że nie trzeba kopiować schematów, jednak nawet "schematowe" połączenie felgi/nadwozie można zrobić ciekawie, np zmianą koloru rotorów, śrubek lub rantów.

Jedne felgi pasuja do danego nadwozia, drugie nie, wg mnie nie ma nic odkrywczego w połączeniu JR i 4 gena ale to Tobie ma sie podobać a nie mi ;)

Autos Süchtig - 2017-01-07

podpisuje się pod postami gaseba. Imo juz lepiej zostawic te stalowki
flejm - 2017-01-08

zbieraj na ewing'i :D
Twisted - 2017-01-08

Dobra ori rolka typu ewing, czy Equip to mój cel, który na pewno będzie dobrym zwieńczeniem pracy nad autem, ale póki co będzie co będzie, JR to JR, ale nie przesadzajmy, że lepsza stalówka. :lol: :lol: Nie mam sentymentów, nie patrzę kategorią "bo klasyk" i inne takie. Chcę zrobić fajne auto, a każda felga na początek jest lepsza od stali. :lol:
No nic, wrzucę fotę jak to siądzie finalnie niedługo. ;-)

Arkadio - 2017-01-08

ja na przekór inny, uważam że może być dobrze ;)
johnnyg - 2017-01-08

jo tysz, należę do tych którzy w felgach MR-5 widzą tylko jeden plus - metkę :mrgreen: . Wzorem nie są w stanie mnie przekonać. A do 4 gena bym dał tak szczerze mówiąc felgi które nie pasują specjalnie do wielu innych aut, a których repliki zwą się Rota Auto-X :D
empe - 2017-01-08

johnnyg napisał/a:
jo tysz, należę do tych którzy w felgach MR-5 widzą tylko jeden plus - metkę :mrgreen: . Wzorem nie są w stanie mnie przekonać. A do 4 gena bym dał tak szczerze mówiąc felgi które nie pasują specjalnie do wielu innych aut, a których repliki zwą się Rota Auto-X :D


MR-5 dodatkowo są ciężkie. :)
Auto-X to kopia SSR Type-X i wygląda fajnie nawet na 5 genie. Tylko zawias i opona muszą być odpowiednie. Ktoś tu miał taki setup i było mega.

gaseb - 2017-01-08

No ja nikogo na siłę przekonywać nie będę do MR5, wydaje mi się, że ten wklejony strone wczesniej wygląda ekstra. Jak się właścicielowi nie podobają to wiadomo, że takich nie założy i nie bede namawiał. Są inne felgi z epoki ładnie wygladajace na 4 genie. Chodzilo mi o to, że najlepiej na danych autach wyglądają felgi z lat kiedy te auta były produkowane. Inne współczesne, nie pasują klimatem, a 4 gen to już powoli auto klimatyczne. Takie jest moje zdanie :P
nomad - 2017-01-08

Jak zwykle są zwolennicy klasyków jak i restomodów.
Nie ma co się spierać o wyższość świąt. ED2 to nie DB5 :-P

Ps. A MR5 są najzwyczajniej w świecie brzydkie. Jeśli Mugen to M7.

Twisted - 2017-01-08

Tak jak powiedział Nomad, ED2 to nie DB5, a w konfiguracji takich felg nawet bez spasu i na kozie, w której można kuny w nadkolu chować, auto zwraca na siebie pozytywnie uwagę. Nie będę pakował na pierwszy sezon rolek o wartości samochodu. Pierw priorytety, które i tak dążą do klimatycznego klasyka. :->
KubaJDM - 2017-01-08

Dla mnie super siadła ta felga, samochód od razu inaczej się prezentuje! Do przedlifta może by się gryzła, ale tutaj jest bardzo dobrze. Każdy by chciał Mugena albo jakieś Raysy, ale to nie są tanie rzeczy i najpierw lepiej zrobić perfekcyjnie bude a potem można się bawić w felgi droższe od auta, a skoro właściciel te dorwał okazyjnie to tylko plus, bo pomiędzy stalówkami to przepaść ;-)
Autos Süchtig napisał/a:
podpisuje się pod postami gaseba. Imo juz lepiej zostawic te stalowki

Jak bardziej Ci się stalówki podobają to pozdro :lol:

gaseb - 2017-01-08

Dla mnie lipa, na stalówkach lepiej bo przynajmniej zachowany jest oem look a teraz jest ck stajl :P

Jasne, że M7 lepsze ale kto siedzi w temacie wie, że za ich cenę kupisz ze 3 takie ED :mrgreen:

Skoro chcesz doprowadzić budę do idealnego stanu to tymbardziej nie widzę sensu wsadzania takiego koła, szkoda kasy, zacząłbym od budy a później szukal docelowego felunku.

Nie za bardzo rozumiem argument, że to nie DB5. Skoro to nie DB5 to można nasrać na maskę? :P

Pilar - 2017-01-08

No też średnio mi się podoba, na stalówkach chyba serio było lepiej.
nomad - 2017-01-08

Jak to w Polsce, czarne albo białe, nic pomiędzy. Pomijając jakie kto ma fantazje i fetysze, do DB nikt zdrowy na umyśle nie założy JR, a ED można zrobić na tysiąc sposobów, w tym nawet na czarnych stalówkach jak widać po głosach. To Civic, a nie ultraklasyk, w którym nawet wunder-baum powinien być z epoki.

A Mugeny - prosty przekaz: MR5 są brzydkie, ale to nie znaczy, że Mugen jest bee - M7 są ok. Nic o cenie, nikomu nie sugeruję kupować M7 :-)

Piotrek(T) - 2017-01-08

Twisted napisał/a:
nawet bez spasu i na kozie, w której można kuny w nadkolu chować, auto zwraca na siebie pozytywnie uwagę


Zwraca uwagę, ale moim zdaniem nie w pozytywnym znaczeniu. Ja bym poczekał do czasu ustawienia zawiasu. Nie jestem fanem mocnego obniżania, ale to co mnie najbardziej razi to przerwa między oponą a blotnikiem. Przy takiej wysokości zdecydowanie lepiej wyglądają jakieś seryjne felgi/kołpaki z wysokim profilem.

Twisted - 2017-01-08

Piotrek(T) napisał/a:
Twisted napisał/a:
nawet bez spasu i na kozie, w której można kuny w nadkolu chować, auto zwraca na siebie pozytywnie uwagę


Zwraca uwagę, ale moim zdaniem nie w pozytywnym znaczeniu. Ja bym poczekał do czasu ustawienia zawiasu. Nie jestem fanem mocnego obniżania, ale to co mnie najbardziej razi to przerwa między oponą a blotnikiem. Przy takiej wysokości zdecydowanie lepiej wyglądają jakieś seryjne felgi/kołpaki z wysokim profilem.


Oczywiście, że oem look wygląda dobrze, jednak te auto potrzebowało wybicia się spoza oem looku z racji na swój przejściowy stan. Będzie nisko, szeroko, będą cambery nawet, ojezu. :o

Na reszte mi się już nawet nie chce odpowiadać, bo wasza wodza fantazji polega na kupowaniu drogich felg do taniego auta, byle z epoki i byle ori lub na jeżdżeniu na stalówkach. Z takim podejściem nie mamy o czym gadać, bo mamy kompletnie inne spostrzeżenie na motoryzacje. Założyłem teraz, na jeden dzień, by pokazać jak jest teraz, bo za miesiąc mnie zlinczujecie i pogonicie na raceism. ;-)

Autos Süchtig - 2017-01-09

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Autos Süchtig napisał/a:
podpisuje się pod postami gaseba. Imo juz lepiej zostawic te stalowki

Jak bardziej Ci się stalówki podobają to pozdro :lol:

Również serdecznie pozdrawiam. Sam na jazzie mam oryginalne 12" stalówki z oryginalnymi deklami hondy. Powiem więcej, tak były sprzedawane wersje Turbo i Turbo II

jakub476 - 2017-01-09

Tu w sumie nie chodzi o wzór felgi, tylko zgniła buda, koza i jakieś błyszczące koło...
Krawat do dresu...

Twisted - 2017-01-10

Niektórzy to chyba piszą by pisać i się przywalić, kompletnie nie rozumiejąc słowa "przymiarka" :lol: :lol: :lol:

Autos Süchtig napisał/a:
Sam na jazzie mam oryginalne 12" stalówki z oryginalnymi deklami hondy.




No nic, następny up przed wiosną. ;-)

Autos Süchtig - 2017-01-11

nie rozumiem po co te złośliwości :roll:
Twisted - 2017-01-13

Samymi felgami i gwintami się nie żyje, był krawat do dresu, to pora na stosowne rękawiczki wpierdolki :-D

Jak wrócę do Polszy w lutym, to zajmę się akcją renowacji tej skóry. Nie chcę obszywać z sentymentu do oryginału. :D









Dzięki Jakub. :oops:

gaseb - 2017-01-13

Da sie to ogarnąć na cacy bo wygląda na dobrze zmęczoną?
Booohal - 2017-01-13

Bez problemu.
gaseb - 2017-01-13

Booohal napisał/a:
Bez problemu.
To nieźle, nie przypuszczałem.

Świetny jest ten model, przymierzam się do podobnej tylko w drewnie.

Marker - 2017-01-13

zacny ster.. :shock:
KubaJDM - 2017-01-14

Dobrze siadła :mrgreen: 8-)
Mareczuczek - 2017-01-14

Widziałem, że wystawiałeś na grupie orientacyjnie :-D
Zostaw sobie, odrestauruj i montuj bo bardzo dobrze wygląda

Twisted - 2017-01-14

Mareczuczek napisał/a:
Widziałem, że wystawiałeś na grupie orientacyjnie :-D
Zostaw sobie, odrestauruj i montuj bo bardzo dobrze wygląda


Dzięki :!: A no wystawiłem z czystej ciekawości, zbiera się po cichu chętnych na kolejne. :mrgreen:

Game - 2017-01-14

Ale kot. Zawsze mi się nardi podobały. Jakiegoś Deep Corna bym z chęcią przygarnął.
Twisted - 2017-01-14

Game napisał/a:
Ale kot. Zawsze mi się nardi podobały. Jakiegoś Deep Corna bym z chęcią przygarnął.


Bym znalazł coś wartego uwagi to dam znać. ;-)

Pit - 2017-01-14

Ja mam deep corna w aucie, możliwe że będę kiedyś sprzedawał, ale niczego nie gwarantuję.
Game - 2017-01-14

To zapisuję się w kolejce jakby co :mrgreen:
Twisted - 2017-02-01

Nie ma kierownic w słabym stanie, tylko kwestia czasu!





Kiera i tak została już sprzedana, a do mnie wleci na dniach świeższa z osłoną śrub. :roll: :-D

Pilar - 2017-02-01

Fajna :oops:
Twisted - 2017-02-06

Była przecena w Tesco to kupiłem wraz z kilkoma prętami, czy tam rozpórkami. :mrgreen:


KubaJDM - 2017-02-06

no to czekamy na negatywy :roll:
W wakacje musimy podziałać z blachą i będzie git 8-)

Twisted - 2017-02-15

JR nie jest złą felgą, ale mam kilka opcji na dobrą JDM'ową rolkę Tak też zanim się zdecyduje na cokolwiek, miałby ktoś pomysł na starą dobrą szkołę felg, minimum 8j szerokości? Brak rantu nie wchodzi w gre, mugeny też nie, za wąskie. ;-)

Przy okazji wpadnie wlepka J A F od Jakuba, polecam tego allegrowicza!





Cały czas szukam zderzaka z wersji JDM w normalnych pieniądzach. :-(

Twisted - 2017-07-21

Wziąłem, nawróciłem złomka w niezłomka.
Pozostało ogarnąć listwy, za które wołają kosmiczne pieniądze, zderzaki, zredukować japę i założyć niechińskie koło. Najwazniejsze jednak zostało poczynione. :mrgreen:







Edward uratowany :->

Twisted - 2017-07-29

B8 + H&R'y. Będzie niżej. ;-)






Krzyh00 - 2017-07-29

sesja z modelem :lol: doebaes :mrgreen:
Twisted - 2017-08-12



Żeby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek :lol: :lol: :lol:

Emre - 2017-08-12

opierdol z 1,5 zwoja diaksem, bo oczy bolą... :mrgreen:
Twisted - 2017-08-12

Emre napisał/a:
opierdol z 1,5 zwoja diaksem, bo oczy bolą... :mrgreen:


no japa jak penis, ale zawias nie mój, na wrzesień zamontuje gwint AP i będzie miód, bo mnie oczy bolą :P

Krychu - 2017-08-14

czarne listwy na boki, zderzaki w kolor, a potem gleba i będzie spoko :ok:
Twisted - 2017-08-16

Zderzaki na jakiś czas na 100% nie idą w kolor, ma być czarno-czerwona "panda" z lusterkami, klamkami, listwami i zderzakami w czerni. Może w czarny połysk, się okaże. :-D
Dorwać listwy w dobrym stanie boczne równa się z dokonaniem cudu, więc póki co zbieram na nówki. :)

PeTeR47 - 2017-08-17

Moim zdaniem lepiej z czarnymi zderzakami, jest fajny kontrast a tak to każdy kto odmalowuje to leci całość w kolor :roll: Zglebować gnoja i będzie fajne wozidło :-D Jaki to jest czerwony kolor ?
Mareczuczek - 2017-08-17

R61 Rio Red?
SłabyHTB - 2017-08-25

jak by cie interesowały to mam sprint harty 4x100 w 14',kupiłem pare lat temu tu na forum po tygodniu użytkowania zona wjechała w dziure skrzywiła rant i od tego czasu leżą na półce z 5albo 6 rok

btw. kurcze zawsze chorowałem na 4g a czerwony sedan lub hb to juz wogóle ciarki wywoływał u mnie,kawałem świetnego auta jak dla mnie,w huj klimatyczny

Twisted - 2017-08-26

Wielkie dzięki za propozycje, jednak 15stka wydaje mi się czasami przymała, a co dopiero 14. :-/
Felgi już upatrzone, pozostało je ściągnąć i tym razem nie sprzedać kolejny raz. Będzie na pewno Japońsko i szeroko, no i nisko, bo japa w nadkolu doprowadza do gorączki. :lol:

Te auto miało więcej kierownic Nardi niż mogę zliczyć, tym razem jednak ta siedzi tu już prawie rok. Dokupiłem klakson. Jest segz.


KubaJDM - 2017-08-26

Świetny kolor paznokci Twisted :gej:
gaseb - 2017-08-27

Co to za rzeźnickie śruby? Nie przykręcasz jej normalnymi, czarnymi?
Twisted - 2017-08-27

gaseb napisał/a:
Co to za rzeźnickie śruby? Nie przykręcasz jej normalnymi, czarnymi?


Przykręcę, przykręcę, to tak tymczasowo. Wolę poczekać aż dostanę z oryginalnego zestawu Nardi. :-P

gaseb - 2017-08-27

Bez jaj, identyczne śrubki są na allegro :]
Twisted - 2017-08-27

gaseb napisał/a:
Bez jaj, identyczne śrubki są na allegro :]


Tak bardzo koło dupy lata mi ich kolor, że wole poczekac bo i tak bedą i tak :)

Twisted - 2017-09-10

Jak ja długo tego szukałem... Wleciał do piwnicy zestaw "usdm pakiet" w postaci widocznej na zdjęciach.




Stan mnie jakoś mocno nie zadowala, zderzak tylni wymaga uzupełnienia kilku śladów po rzeźnickich patentach, a listwy...listwy na pewno trzeba przemalować. Jeśli ktoś ma sprawdzone farby/patenty na te tworzywa - chętnie poczytam! :super:

Przy okazji pojawienia się niemałej rzeźi rdzy na podłodze, wóz pojechał znów do blacharza. Tym razem na remont podłogi. ;-)

Autos Süchtig - 2017-09-14

Twisted napisał/a:
Jak ja długo tego szukałem... Wleciał do piwnicy zestaw "usdm pakiet" w postaci widocznej na zdjęciach.

Obrazek
Obrazek

Stan mnie jakoś mocno nie zadowala, zderzak tylni wymaga uzupełnienia kilku śladów po rzeźnickich patentach, a listwy...listwy na pewno trzeba przemalować. Jeśli ktoś ma sprawdzone farby/patenty na te tworzywa - chętnie poczytam! :super:

Przy okazji pojawienia się niemałej rzeźi rdzy na podłodze, wóz pojechał znów do blacharza. Tym razem na remont podłogi. ;-)


Zniszczone plastiki ponoć bardzo ładnie i dość trwale odświeża OWATROL POLYTROL. Sam ostatnio kupiłem, ale jeszcze nie wypróbowałem. Osobiście skłaniałbym się ku tej opcji, nawet jak częśc rys będzie widoczna. Co oryginał to oryginał.

http://www.auto-krassen-w...nl/bumpers.html
https://www.detailersclub...t-flere-bilder/

Pozostaje jeszcze lakier strukturalny, tylko w większości przypadków jakie widziałem wyglądało to słabo, ale jak jest ogarnięty lakiernik to da radę. Ojciec ma tak polakierowaną połowe zderzaka i nawet nie zauważyłem. Tylko, że to robił naprawdę wybitny lakiernik.
Proponuję, żeby Twój lakiernik poćwiczył na innych elementach, żebyście razem wybrali odpowiedni sposób rozpylania.

Booohal - 2017-09-14

Owatrol Polytrol polecam z całego serca. Do tej pory zawiódł tylko na jednym aucie, Volvo V40.
Odezwij się na PW to wyślę Ci kilka mililitrów, które spokojnie starczą na te listwy.
One są plastikowe czy taka jakby guma pomieszana z plastikiem?

Mareczuczek - 2017-09-14

Dzięki za info, też szukałem czegoś do odświeżenia listw!
Twisted - 2017-09-14

Booohal napisał/a:
Owatrol Polytrol polecam z całego serca. Do tej pory zawiódł tylko na jednym aucie, Volvo V40.
Odezwij się na PW to wyślę Ci kilka mililitrów, które spokojnie starczą na te listwy.
One są plastikowe czy taka jakby guma pomieszana z plastikiem?


Wielkie dzięki, ale listwy to taka jakby guma... A na zderzaki wypadałoby kupić większą ilość. Bardzo wam dziękuję za informację!

Twisted - 2017-10-02

Są i listwy:



Póki co bez końcówek, ale końcówki jak najbardziej przymocuję.

Mała pseudo przymiarka Mugenowych paskud. :mrgreen:



I dwa miesiące po malowaniu wóz został syto potraktowany chemią i umyty, co ukazało jego milion niedoskonałości. Przez co wleciał poler w MotoSpa Gdańsk.



8-)

bialy56 - 2017-10-02

Ten mugen do 16?
Grzesiek84RWD - 2017-10-02

Pewnie 14 :)
bialy56 - 2017-10-02

Kozak te felgi ;) Nie kładź tak na cegle, obedrzesz rant ;)
Twisted - 2017-10-03

bialy56 napisał/a:
Kozak te felgi ;) Nie kładź tak na cegle, obedrzesz rant ;)


Bez przesady, nie rzucałem nimi, tylko delikatnie je kładłem. :lol: :lol:

Felgi to 14, 6j et38. Na sell :)

bialy56 - 2017-10-04

Twisted napisał/a:
Bez przesady, nie rzucałem nimi, tylko delikatnie je kładłem. :lol: :lol:

Felgi to 14, 6j et38. Na sell :)


Podobają mi się ;) Jaki to dokładnie model? Śmiesznie w nich wygląda dekielek Japan Racing, jak się na zdjęciu przybliży :D

Twisted - 2017-10-04

bialy56 napisał/a:
Twisted napisał/a:
Bez przesady, nie rzucałem nimi, tylko delikatnie je kładłem. :lol: :lol:

Felgi to 14, 6j et38. Na sell :)


Podobają mi się ;) Jaki to dokładnie model? Śmiesznie w nich wygląda dekielek Japan Racing, jak się na zdjęciu przybliży :D


Hahaha, dokładnie jest to CF-48. :) Zostawiłbym sobie chętnie i naciągnął na to jakąś oponę, co nie wygląda jak kondon, ale na chwilę obecną są wyższe priorytety. Chinol spełnia zadanie. :lol:

Qban - 2017-10-04

Mugen bardziej pasuje klimatem, ale imo jest brzydki :oops:
Karamba_DC2 - 2017-10-04

Qban napisał/a:
Mugen bardziej pasuje klimatem, ale imo jest brzydki :oops:


I to jest jak by, esencja tamtej epoki :mrgreen:
Fakt, inne wzory Mugena mi się podobały, sam bym jej też nie założył :-P

Krzyh00 - 2017-10-04

poniewaz powinien miec ori nakladki, wtedy bylby pyszny 8-)


Qban - 2017-10-04

Fakt, na tych zdjęciach wygląda zacnie.
Autos Süchtig - 2017-10-05

No i takie felgi by wreszcie pasowały :)
A nakladki można by wyciąć z arkusza aluminium.

sebeck_ - 2017-10-05

CF-48 sztos 8-) Tylko gdzie naciąg na 6j :mrgreen:
Twisted - 2017-10-05

CIVIC EG napisał/a:
CF-48 sztos 8-) Tylko gdzie naciąg na 6j :mrgreen:


Jak trafię dobrą felgę, to czy to 6j, czy 8,5j, naciungów nie będzie. Wóz kiedyś ma być szybki. :-P

bialy56 - 2017-10-05

Twisted napisał/a:


Jak trafię dobrą felgę, to czy to 6j, czy 8,5j, naciungów nie będzie. Wóz kiedyś ma być szybki. :-P


Bardzo dobre myślenie ;) Żadnych naciągów

gaseb - 2017-10-05

bialy56 napisał/a:
Twisted napisał/a:
Bez przesady, nie rzucałem nimi, tylko delikatnie je kładłem. :lol: :lol:

Felgi to 14, 6j et38. Na sell :)


Podobają mi się ;) Jaki to dokładnie model? Śmiesznie w nich wygląda dekielek Japan Racing, jak się na zdjęciu przybliży :D
Zacznij się lepiej przyglądać a mniej pisać bo Ci nie idzie. Dekielki JP są na feldze japanracing czyli tam gdzie ich miejsce. Na Mugenach nie ma dekielków. Ta są dwie zupełnie różne felgi.


Dekle i dekielki idzie dostać do tych felg, kosztują 2x, 3x tyle co felgi. Kopie ktoś też robi.

Qban - 2017-10-05

Gaseb, skoro podchwyciłeś temat to zobacz jeszcze raz zdjęcie felg mugena ;-)
bialy56 - 2017-10-06

Dokładnie. Przybliż sobie zdjęcie i zobaczysz, o co chodzi. ;) Nakładają się, dlatego napisałem, że śmiesznie to wygląda, jakby dekielek JR był w Mugenach.
no_fear - 2017-10-06

wszyscy załapali po za zgorzkniałym gaseb`em ;-) :lol:
gaseb - 2017-10-06

bialy56 napisał/a:
Dokładnie. Przybliż sobie zdjęcie i zobaczysz, o co chodzi. ;) Nakładają się, dlatego napisałem, że śmiesznie to wygląda, jakby dekielek JR był w Mugenach.
Zrozumiałem, że odnosisz się do pierwszego zdjęcia szczególnie, że pytałeś co to za model nowej felgi. Wywnioskowałem, że wg Ciebie to są te same felgi. Fakrycznie, mój błąd.
bialy56 - 2017-10-06

Specem nie jestem, ale chińskiego Japan Racinga od porządnego japońskiego Mugena odróżnię ;) Tym bardziej, że taki ciekawy wzór z epoki. Pasuje jak dla mnie do 4gena :D Znajomy jakiś czas temu ściągnął z JP Mugeny rnr i trafiły mu się z dekielkami. Miał szczęście ;)
gaseb - 2017-10-06

RNR jest sporo młodszą i nie tak kultową felgą więc idzie ją dostać z dekielkami. Z CF48 lub MR5 to już inna bajka, same felgi nie są jakoś specjalnie drogie ale aby dostać do nich komplet dekielków trzeba trochę zapłacić. Ostatnio komplet 16 dekielków na nakretki do MR5 poszedł w JP za około 1500zł! :lol:
Mareczuczek - 2017-10-06

To prawda, ceny dekielków to jest kosmos :D Jest popyt na kultowe JDMowe felgi to i chętni na dekielki się znajdą :) Dużo kompletów jest w atrakcyjnych cenach a później trzeba zapłącić za dekle drugie tyle co za felgi :)
bialy56 - 2017-10-06

Mareczuczek, właśnie o Tobie pisałem ;)
Twisted - 2017-10-14

Aby rozwiać wszelkie dyskusje na temat zgorzkniałości Gaseba, rzucę dwa shooty z dzisiaj robione lodówką




Twisted - 2017-12-22

W syfiku żadnych zmian, poza tym, że kompletuję porządny USDM tył wraz z przedliftowymi lampami i innymi takimi.

Tymczasem wpadł ster Nardi Torino 365mm z co ciekawe, bardzo ciekawą historią. Model z rocznika 1977, pierwsze wypusty. 8-)


Bajcarek - 2017-12-22

Smaczna kiera. 8-)
Twisted - 2018-01-13

No i stało się coś, czego najbardziej się obawiałem po blacharce, w środku "zimy". Małe bum. :)



Pozostaje mi nic innego jak liczyć, że jakaś dobra dusza sprzeda mi błotnik do sedana. Nie ukrywam, rarytas. Poprzedniego przed malowaniem szukałem pół roku. :lol: Przy okazji popracuję nad spasem przodu, uzupełnie brakujące zaczepy w nadkolach i myślę głęboko nad rozpoczęciem prac ze zmianą frontu. 8-) Wszystko w swoim czasie.

Kubaa - 2018-01-13

Twisted napisał/a:
i myślę głęboko nad rozpoczęciem prac ze zmianą frontu. 8-) Wszystko w swoim czasie.

Dajesz malina!

Twisted - 2018-01-13

Kubaa napisał/a:
Twisted napisał/a:
i myślę głęboko nad rozpoczęciem prac ze zmianą frontu. 8-) Wszystko w swoim czasie.

Dajesz malina!




Powoli chcę kompletować EF front, ale jak tak prosisz... :lol: :lol: :lol: :lol:

Twisted - 2018-03-06

Trochę mi się poniżyło woza. :)

Wpadło w końcu długo wyczekiwane zawieszenie AP.






I do tego wpadły sworznie góra dól 555. :)

Szukam jakiegoś ciekawego fotela kubełkowego, najlepiej Recaro. Oraz zdrowego D16 na swapa. 8-)

Twisted - 2018-04-09

Udany weekend :)

Dzięki Krzyh000 i jego gumofilcom polatałem na Pszczółkach z całkiem zaskakującymi wynikami jak na debiut, 2 miejsce w klasie. 8-) Następnie zlot na Galerii Metropolia, a w niedzielę Trójmiasto, klasycznie. Sezon rozpoczęty. :mrgreen:

https://www.youtube.com/w...F-BxSXHIqw&t=4s












PeTeR47 - 2018-04-09

Piękne wozidełko, będziesz coś mocy dokładał ?
Les - 2018-04-10

Proszem Pana ale nalebki są krzywo na szybie :D
sebeck_ - 2018-04-10

Piękne to jest :oops:
Gumka23 - 2018-04-10

CIVIC EG napisał/a:
Piękne to jest :oops:


I nie tylko na forumowych fotach ale, również na żywo!

Twisted - 2018-06-19

Witajcie! Civic ma się dobrze i powolutki, małym kosztem, przez co serio powolutku... się zmienia. :)
O eksploatacyjnych bzdetach wam nie będę się rozpisywać, ale z ciekawostek wpadł zderzak USDM na tył, wpadło na chwilę drewno Nardi Torino, po czym stwierdziłem, że muszę dorwać coś nie na handel, co pozostanie. :) Wpadł jeden z prawdopodobnie pierwszych w Polsce gadżet do ED jakim jest Air Refiner w praktycznie idealnym stanie. I na dodatek wpadł nowy zestaw opon na przód, bo od chorych kątów dla tępych umysłowo opony były do wyrzucenia :lol: :lol: Ale no co, jak wrócą z naciągania, sedes leci na maksa w dół. :lol: ;-)












KubaJDM - 2018-06-22

Kuuurde Air Refiner petarda 8-)
Twisted - 2018-06-28

Takie luźne foto 8-)


memo88 - 2018-06-28

Zdjęcie jak i Civic petarda ;)
eithray - 2018-07-02

Klimatyczne zdjęcie, mi również się podoba :)
Twisted - 2018-07-05

Mały up:

Naprawione podświetlenie tablicy w zderzaku USDM oraz poprowadzone nowe złączki do postojówek, bo poprzednie się poniszczyły.
Teraz przy piwku kombinować będę nad zrobieniem kierunków jak w USDM'ie, co by pomarańcza też świeciła. :)
Zagłówka zabrakło, bo się połamał, czekam więc na paczkę od Chmury. Tymczasem czeka mnie trasa do Holandii, Civ musi być zrobiony na igłę! :)

Z bajerów, chłopaki z Gdańska, firma Wypolerowane, ogarnęła mi Onestepa oraz jakiś podobno ultra dobry wosk na lakier. Jest gnuj, myję woza codziennie tylko wodą.



Sedes przeszedł też selekcję na Japfest i mam teraz mocną zagwostkę, czy nie siara jechać z jednym szarym błotnikiem. :lol: :lol: Najbliższy termin na malowanie mam na za 3 miechy. :-/

sebeck_ - 2018-07-05

Stickerbomb na błotnik i się widzimy 8-)
Twisted - 2018-07-08

Wymodziłem dzisiaj sobie dokładkę z Concerto, siadło wyśmienicie. ;-)



A tu nic nie wymodziłem, podoba mi się ta dupa :oops:


Mareczuczek - 2018-07-08

Kiedy inne kółko? :-D
PeTeR47 - 2018-07-08

Pięknie :-D z tyłu tylko ten wydech bruździ, jakiś ładny z nierdzewki by sie przydał ;-)
Twisted - 2018-07-09

Mareczuczek napisał/a:
Kiedy inne kółko? :-D


Póki nie ma siana na kółko, które bardzo chcę, te spełnia rolę. ET jest super, szerokość idealna, pasuje wzór do budy, nic mi więcej nie potrzeba. Jak mam ściągać rolkę z JP, to nie może to być jakiś kolejny SSR Mesh :lol:

Twisted - 2018-07-19

Jakieś tam krótkie próby Canonem ostatnio kupionym. Jeszcze GoPro i zacznę chyba coś tam kręcić. A żeby było co kręcić, ciagle myślę nad zmianą koncepcji woza. Co myślicie nad jakimś (JAKIM?) bardziej agresywnym kołem?

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be


Bajcarek - 2018-07-19



:mrgreen:

Mareczuczek - 2018-07-20

Rób auto tak jak uważasz i jak Ci się podoba, nie pytaj nas co masz kupić :roll:
Twisted - 2018-07-20

Mareczuczek napisał/a:
Rób auto tak jak uważasz i jak Ci się podoba, nie pytaj nas co masz kupić :roll:


Ty to chyba dziś kawy nie wypiłeś lub pomyliłeś fora :lol: Wiem w jakim kierunku robię auto, lecz ten JR tak mi siadł do sedana, że ciężko mi dorwać koło, które przebiłoby wzorem aktualny stan. Szukam inspiracji. :)

Twisted - 2018-07-30

JAPFEST odhaczony. :)








Karamba_DC2 - 2018-07-30

Gdzieś z pola widziałem, jak jezdzileś hehe :mrgreen: :mrgreen:
Twisted - 2018-07-31

Haha, coś tam się mijaliśmy ze dwa razy, szkoda, że nie zagadałem. :cry:









Mega zmotywowany super fotkami od wielu, wielu fotografów pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu, to sprawdzenie budżetu i rozpisanie czy wyrobię się na kolejny JF z moim chorym pomysłem. :lol: Malowanie tego czarnego błotnika i zmiana koła leci na pierwszy łogień.

Andrew - 2018-08-01

fotki pierwsza klasa
Bajcarek - 2018-08-01

Kibicuje. No i nie napisałeś o najważniejszym UP'ie, oboje jechaliśmy za kółkiem AE86. Siedzę i szukam takiego pojazdu, po JF. :lol:
fala - 2018-08-02

Kamil-R, wiem gdzie stoi jedna ... 8-)
Twisted - 2018-08-02

Racja, jazda AE86 Sylwka, które to wewnątrz wygląda jak z salonu, z zewnątrz jak jest każdy wie... Ochryste. Najlepsze co można zrobić rano podczas picia pierwszego piwa :lol: :lol:
sebeck_ - 2018-08-12

Też kibicuję i jestem mocno ciekawy tego koła :-)
Twisted - 2018-08-28

No i padła decyzja na koło:

Hoshino Racing IMPUL Pro Mesh.





Generalnie, ogarnąłem zestaw dwóch osobnych 6.5j ET27, więc z dystansem zmieniającym rozstaw, felga będzie schowana o 3mm w stosunku do aktualnego setupu, co poleci na przód.
Natomiast drugi zestaw to 7j z et mi nie znanym, co i tak po dystansie poleci na tył i prawdopodobnie siądzie nieco lepiej, niż jest teraz. Tył niestety wygląda nieco pokracznie patrząc od boku, bo ani tu negatyw, ani spas, jest jakoś tak płasko w stosunku do przodu. No i z racji, że to 6.5 oraz 7j, a nie 8 - naciągu nie przewiduję. ;-)

Próbuję dorwać cały zestaw kapselków, bo póki co mam jedynie jeden kupiony. Koszt pojedynczego jest mierzony w setkach, więc z tym tematem powolutku.

Druga rzecz - rotor. Malować w kolor, czy zrobić poler na lustro - to się jeszcze okaże. ;-)

Zrobiłem małą wizualizację, na bardzo podobnych SSR Mesh:



No i nie da się ukryć, podoba mi się. Dużo cudowałem i trułem dupsko przez ostatnie pól roku Krzyh000'owi w zasadzie dzień w dzień. Opcji było sporo, w tym także taka:



Ale w końcu się zdecdowałem i zobaczymy co z tego wyjdzie. :lol:


Kolejny up jakiego chcę dokonać, to fotel. Jak już wszystko co najtrudniejsze do znalezienia się ogarnie, będą performensy. Póki co czeka mnie dłuuuga jesień oczekiwań. :roll: Pozdro!

gaseb - 2018-08-28

To jakie ET mają obecne JR, około zero? Jak do felgi z ET27 dasz dystans zmieniający, który ma minimim 24mm to masz zestaw o ET3.

Bardzo dobrze wygląda na VT z ssr'ami.

Krychu - 2018-08-29

Niezłe felgi wybrałeś. Lubię te meshowe do starszych aut. Rotor zdecydowanie w jakiś kolor, a ranty wypolerować tak żeby się jaja odbijały przy pompowaniu! :mrgreen:
sebeck_ - 2018-09-10

Bardzo dobry strzał z kołem, o to chodziło :hurra: Żadna polerka rotorów, kompletnie nie siądzie. Srebro, ewentualnie złoto, ale raczej srebro - to jedyna opcja dla nich ;-)

A rantu nie można dołożyć? Wtedy rant w polerkę i naciąg - chyba najlepsza opcja.

nikesonmyfeet - 2018-09-10

Moim zdaniem na Watanabe też siadło by to mega dobrze, ale Hoshino przekot, także nie ma co marudzić :D

Tylko z tym dystansem to bym zalecał ostrożność. Do takiej felgi pasowałoby moim zdaniem dać trochę opony. Jak za bardzo zbliżysz się do ET 0 to zostaną Ci tylko naciągi na jakimś Nankangu 165 szerokości :roll:



Ta bym to widział :)

Twisted - 2018-09-11

Co racja to racja, taki właśnie balonik chciałbym uzyskać. Może nie aż tak, bo to jednak 15 cali, ale będzie jak na civika, nawet męsko. No, chociaż tak, jakby był świeżo po mutacji :-P

Tymczasem wpadł fajny, oryginalny gadżet! :D


Shingo - 2018-09-11

Chce Ci się zakładać to i ściagać przed każdą jazdą? :lol:
Twisted - 2018-09-11

Shingo napisał/a:
Chce Ci się zakładać to i ściagać przed każdą jazdą? :lol:



Leży w domu, mam wyje*ane XD

johnnyg - 2018-09-11

Twisted napisał/a:
Shingo napisał/a:
Chce Ci się zakładać to i ściagać przed każdą jazdą? :lol:



Leży w domu, mam wyje*ane XD


hehe :super: :ok:

Shingo - 2018-11-13

Wyczysc skrzynke pw ;-)
Twisted - 2018-12-17



Hyhy :-P

A tak na poważnie to plany się nieco zmieniły. Będzie 14 cali i będzie bardzo rzadko, świecąco i japońsko. :)

W międzyczasie padł silnik, zapewne z mojej winy, bowiem jednostka D14A1 jest niemalże pancerna. Było planowane zrobić swapa z pełnym wtryskiem, na D16Z6, jednak to idzie mocno w odstawkę i nie zależy mi na aż takim przyroście mocy w sezonie 2019, więc wpadł zdrowy, porządnie ogarnięty D14A1 z mojego drugiego sedana. Wszystkie możliwe rzeczy, począwszy od wybieraka skrzyni, po wszelkie uszczelki, zostały wymienione na nowe OEM Honda. Auto z tym silnikiem jest bardzo żwawe i dopóki robi czasy 0-100 lepiej, niż katalogowo, mi to wystarcza.

Tak więc w styczniu pokażę co to za koło wpadnie, tymczasem będę walczyć wreszczie z pomalowaniem błotnika i zrobieniem lotki na tył :)

Twisted - 2018-12-22



Jeszcze nie to 8-)

Mareczuczek - 2018-12-22

GDZIE SO STARSHARKI?! :-(
Sylwek - 2018-12-22

Elo Damian ! i ty tutaj ? :mrgreen: :mrgreen:
Bajcarek - 2018-12-23

To koło robi po kule!
Sylwek - 2018-12-23

Kamil-R napisał/a:
To koło robi po kule!


:mrgreen: I dlatego idealnie wjadą do mojej coupe na front ze slickami advana :mrgreen:

Twisted - 2019-01-15

Nieco się zbroję :roll:


Demon - 2019-01-15

Czemu to auto jest w dziale szpan i radosław?
A fotel pasuje do kierownicy bardziej niż bdb

krukowskid - 2019-01-16

Wdziałem gdzieś na fejsie :P Teraz koniecznie drugi fotel potrzebny
Twisted - 2019-01-20




no i teraz na trochę niech sobie wóz odpocznie, pora prysnąć błotnik i zderzaki.
I nie, zderzaki nie będą czerwone. :lol:

KubaJDM - 2019-01-21

ojoojoj te Recaro czarne to bym przytulił :oops:
Twisted - 2019-01-23





No to co, montujemy?

Demon - 2019-01-23

Jeszcze pytasz? :lol:
A czemu zderzaki nie będą czerwone? :zly:

Mareczuczek - 2019-01-23

Montuj nie pierdol :mrgreen:
Wojtuuus - 2019-01-24

Zastanowiłbym się nad sprzedażą auta a nie montażem felg. #pozdrodlakumatych

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Twisted - 2019-01-24

Wojtuuus napisał/a:
Zastanowiłbym się nad sprzedażą auta a nie montażem felg. #pozdrodlakumatych

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Lubię ten samochód, koło choooya mam co kto myśli. Wystawiam co jakiś czas i więcej ludzi dupska zawraca, niż to warte zachodu. :lol:

A fele przymierzyłem i nie siada mi to kompletnie. Szukam dalej :-(

Mareczuczek - 2019-01-24

Twisted napisał/a:

A fele przymierzyłem i nie siada mi to kompletnie.



nikesonmyfeet - 2019-01-25

Dotknęła Cię chyba klęska urodzaju: tyle fajnych felg w obiegu, że nie wiadomo co wybrać :D

Ja bym poleciał tutaj jakiś klasykiem od Mugena, lub inne 15 z niewielkim rantem. W przypadku auta z tego rocznika, warto już pomyśleć o modach, które będą "period correct" ;)

Twisted - 2019-01-25

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Demon - 2019-01-27

Jak sharkstary mogą ci nie siedzieć?
Arkadio - 2019-01-28

Demon, też uważam, że średnio mimo, że felga sama w sobie łada, są za małe do tej budy.
nikesonmyfeet - 2019-01-28

Nie siedzą, bo nie ten rozstaw :P
Twisted - 2019-01-28

My tu debatujemy czy siedzą, czy nie i co z rozstawem, a ja przekopałem karton jeszcze raz i się okazało, że nie spostrzegłem od tygodnia prezentu, o którym Japończyk nic nie wspomniał.

Na rynku wtórnym jest to nie do dostania, elegancko!


Karamba_DC2 - 2019-01-29

Masz farta że w amoku rozpakowywania dużych gratów nie wyleciało to do kosza z kartonem i folią :lol:
Bajcarek - 2019-01-29

Bez kitu, wygryw na maksa.
Twisted - 2019-03-11

Kolega Bajcarek pomógł mi dorwać porządnego lakiernika, a na takiego czekałem ponad rok i w końcu udało się ogarnąć kilka detali.

Najwazniejsze, błotnik znów w kolorze. Dodatkowo zderzaki wraz z dokładką poszły w czarny połysk. Poprawione zostało spasowanie na ile to w aktualnym składzie elementów możliwe, zostały dorobione od zera mocowania zderzaka z tyłu, a samo malowanie, najwyższy poziom. :) Pozostaje mi oddać ładny, prosty nosek do lakierowania i dopiero po sezonie biorę się za renowację podłogi. Wszystko niepokolei, ale budżet jaki jest, taki jest. :-/




Teraz samochód zostanie oddany na zrobienie wydechu. JR'y zostały sprzedane, stoi na stalówce i póki nie zdecyduję co robić z kołem, wrzucam kołpaki i cieszę się piękną serią+.

Największym problemem są piasty. 4x114.3 stopuje mnie w działaniu, gdzie praktycznie większość felg jakie toleruję mają ten rozmiar. Krzyh000 rzucił pomysł rozwiercenia piast, jednak podobno w IV g jest na piaście nieco ciasno. Jeśli ktoś z was przerabiał temat, chętnie przyjmę wszelką wiedzę. Niestety ale 6.5j koło z et10 oraz dystansem 23mm nie wchodzi w grę. :) Najlepszym rozwiązaniem by było wrzucić koło 7-8j bez dystansów. :)

Twisted - 2019-04-14


a może 16 cali?

Twisted - 2019-06-02

https://www.youtube.com/watch?v=WVAyPLGCZys

Nowy wydeszek ;)

Wojtuuus - 2019-06-03

Fajne trójeczki 8-) 8-) 8-)
Twisted - 2019-06-19

Sporo było przymiarek tych kół. Sami wiecie. Męczyłem mocno 14 cali, podjarany klimatem dawnych lat, lecz wizja felg o rozmiarach 6 i 6.5j mnie mocno odstraszała.
Co mam powiedzieć, to jest stary sedan, 1.4. Lubię stance i koło nie może być węższe niż 7j.
Całkiem przypadkiem, gdy narodził się pomysł, by odpuścić - wpadły Rays'y CV Pro.
16x7 et35, 16x8 et38 i co kluczowe - 4x100
Oczywiście zaczęło się od pomniejszenia ET, aby felgi ładnie spasować z nadkolami. Dystanse 22mm ze szpilkami od dystom.pl sprawdziły się świetnie.
Zaraz potem pojawił się problem, bowiem do tych kół nakrętki są totalnie inne niż w typowych kołach, a najtańsze znalazłem w USA za 119 dolców. No, odpada, więc miata familia dorabia mi set nakrętek na wzór 1, którą dostałem z Japonii
Do tego opony - chinole, ale z dobrymi opiniami w necie. Nie jest to wóz, którym będę szybko jeździć, a zależało mi by wyjechać w tym roku, więc 2 sztuki zeetex'ów i 2 sztuki 3 letnich uniroyali 195/45/16 spisze się świetnie

No i co, tak to wygląda


z detali, wpadł do środka fotel z ED7 - jak znajdzie sie drugi Recaro z DC2 to wiadomo, wpadnie z DC2.

Teraz pracuję nad tylną półką i kilkoma bajerami, o czym w kolejnym upie. Pozdro

eithray - 2019-06-19

Podoba mi się, całość mocno ciesz oczy :-)
beddom - 2019-06-21

Duża ta felga ale wygląda super. Masz może fota z boku.
Gumka23 - 2019-06-21

Co jest tam na tylnej bocznej szybie?
Twisted - 2019-06-22

Gumka23 napisał/a:
Co jest tam na tylnej bocznej szybie?


Kratka do wentylacji podczas gdy przewozisz na przykład zwierzaki.
Zapożyczony pomysł ze spotów aut grupy VAG. Świetnie leżało na Golfach MK1-MK2, na kwadratowych szybach i uznałem, że muszę to mieć. Śmieszne, bo bajer za 20 ziko, a przykuwa największą uwagę w całym aucie :)


Twisted - 2019-07-17

Zrobione :)


sebeck_ - 2019-07-19

O to chodzi :serce: Co na to błotniki?
sebeck_ - 2019-07-30

Już wiem co na to błotniki i to jest do poprawki! :lol: Masz up'a!



Twisted - 2019-09-28

Bo podobno forum o JDM... :mrgreen:


beddom - 2020-06-16

sprzedana?
Twisted - 2020-07-05

beddom napisał/a:
sprzedana?


tak, ale wciąż jeździ po wro :)

widuję Cię czasami na osiedlu. Wpadnij na czwartkowe spoty na magnolie o 19:00, warto! 8-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group