JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Ogólne - Wygłuszanie wnętrza

Hikiel - 2016-04-07
Temat postu: Wygłuszanie wnętrza
Jestem na etapie składania padła i chciałbym wyeliminować niedużym kosztem jakieś szumy, drgania i wibracje podczas jazdy samochodem. Zdecydowanie nie jestem audiofilem i nie mam zamiaru rozpływać się nad jakością dźwięku w samochodzie. Chcę tylko wyciszyć szum opon i ogólne nieprzyjemne dźwięki z zewnątrz. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia i zna się na tym? Nie ukrywam, że ogromne znaczenie ma cena.

Powierzchnie do wygłuszenia to +/-:

-dach 1m2
-podłoga 1,4m x 3m
-drzwi to jakieś 1mx0,5m powierzchni do wygłuszenia ale chyba wygłusza się zewnętrzną blachę a potem wewnętrzną? czyli jedne drzwi to powiedzmy 1m2
-bagażnik to jakieś 2m2 w przybliżeniu
-boczki tył razem 1m

Będę wdzięczny za sugestie i porady.

fanik - 2016-04-07

http://www.strefatestow.p...-w-samochodzie/

Polecam ten poradnik

Hikiel - 2016-04-07

Trochę zbyt profesjonalne podejście jak na moje potrzeby. Dwie warstwy na drzwi + boczki itd. Nie chce mi się tyle z tym bawić.

Wie ktoś czy takie maty zdają egzamin?

http://allegro.pl/mata-wy...5811638893.html

A tym zrobiłbym drzwi i do widzenia:

http://allegro.pl/mata-wy...6021737995.html

kwiatu - 2016-04-07

drzwi, smarujesz zewnetrzna strone - alubutylem, potem blache wewnetrzna z otworami, tak samo, alubutyl
pianka na boczek od wewnatrz i bedzie ok ;)

jesli chodzi o reszte,
w civicu wygluszylem jeszcze boki z tyłu i nadkola, warto było :)
We wnęki w bokachi doszła pianka 25mm, żeby było cicho - działało :)
i na plastiki oczywiscie pianka samoprzylepna, było całkiem przyjemnie, bardzo wyciszyło auto ;)
mysle ze drzwi, i tylne nadkola to podstawa jeśli chodzi o zbicie decybeli w aucie.

Na bitmat.pl możesz kupic ciekawa rolke, 3.5m2 za 230zł bodajże, powinno wystarczyć na takie roboty ;) - w civicu wystarczylo i troche zostało nawet ;) zdecydowanie polecam :)

Hikiel - 2016-04-07

A potem podłogę pianką?
kwiatu - 2016-04-11

Hikiel napisał/a:
A potem podłogę pianką?

zalezy jaka masz wykladzine, jak masz wykladzine z filcem to olej pianki itd.
oklejasz alubutylem i laduj wykladzine jesli ma filc, jeśli nie ma filcu to mozesz kupic filcowe wygłuszenie, tylko wazne zeby nie ciagnelo wody, ktos ostatnio na CKPL wystawial 1m2 za chyba 15 czy 25 zł :)
pianka stosunkowo drogo wychodzi w porównaniu do filcu.

Co wazne a nie dopisalem wczesniej, 25mm pianka luzna bez kleju idzie na wypelnienie wnęk dużych gdzie nie ma nic w srodku. i cienka okolo 6mm z klejem na boczki itd. :)

Hikiel - 2016-04-11

Dzięki!
wymaxclinowany - 2017-10-13

Podczepie się pod temat, mam wykastrowane wnętrze i myślałem o lekkim wygłoszeniu (auto na codzień)
Zamiast boczków cienka płyta (plecy mebli) oklejone alkantara, we wnęki poupychać jakieś gąbki, a na podloge od środka prysnąć jakimś barankiem ?
Co myślicie o tym ? J

TorquedMad_Mind - 2017-10-13

wymaxclinowany napisał/a:
Podczepie się pod temat, mam wykastrowane wnętrze i myślałem o lekkim wygłoszeniu (auto na codzień)
Zamiast boczków cienka płyta (plecy mebli) oklejone alkantara, we wnęki poupychać jakieś gąbki, a na podloge od środka prysnąć jakimś barankiem ?
Co myślicie o tym ? J

A może od wewnętrznej strony tej płyty przykleić maty?

wymaxclinowany - 2017-10-13

Można tyle ze maty są ciężkie... Ew piankę ?
Mareczuczek - 2017-10-13

Gąbki nie dawaj bo chłonie wilgoć i moment zgnije buda. Są specjalne maty wygłuszające
Booohal - 2017-10-13

Zainteresuj się Noxudolem 3100.
wymaxclinowany - 2017-10-13

Mareczuczek, widziałem gdzieś gąbki akustyczne /zamknięto komórkowe, czy jakoś tak. W opisie było ze są nie palne oraz nie chłoną wody
wymaxclinowany - 2017-10-13

Booohal, według opisu idealny, pytanie czy stosowałeś ? Bo cena :-/ 75zl 1L a pewnie 4-5 trzeba użyć

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group