JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Szpan i Roadshow - Pafnut.

gusbo - 2016-10-17
Temat postu: Pafnut.
Witajcie.
Determinacja z jaką mimo upływu czasu trzymał się swego kruchego życia, konsekwencja z jaką, pomimo przeciwności losu, wciąż niezmiennie był sobą, ta iskierka radości, gdy po latach ktoś wyciągnął go z krzaczorów tylko po to by pizgnąć o glebę, niezmącone myślą spojrzenie krzywo ustawionych reflektorów, oraz zszargane na drogach powiatowych zdrowie, mimo braku którego wciąż wiernie kokluszy ulicami i traktami wokół niejednego komina - to wszystko spowodowało, że zbratałem się z nim. Z Pafnutem.
Tu poznacie jego losy. Przyjaźń, przygoda, wife-swapping. Start!



:wstyd:

Oto lista osiągnięć Pafnuta:
Nadwozie:
Nowe blachy:
- podłoga z podłuznicami i szynami foteli,
- progi wewnetrzne,
- progi zewnetrzne,
- nadkola tylne,
- pas przedni,
- pas tylny,
- poszycia drzwi P+L,
- błotnik przedni P+L,
- błotnik tylny P+L,
- wyłożone nowe maty głuszące.
Lakier - w trakcie.
Gadżety:
- lusterko lewe Talbot Berlin,
- lusterko prawe wyglądające prawie jak wyżej wymieniony, ale odnowione,
- emblemat Polski Fiat oryginał, lekko podpicowany,
- lampy tylne z białym kloszem,
- przednie kierunki białe,
- boczne kierunki białe,
- nowe chromowane klamki,
- nowy zamek klapy tył,
- nowy korek paliwa

Wnętrze:
- fotele lotnicze polakierowane proszkowo + nowa pianka + obszycie
- obszyta kanapa,
- nowe boczki, przerobione,
- nowa osłona deski, przerobiona + paski OMP,
- metalowe korbki,
- metalowe klamki,
- kierownica Momo Monte Csarlo fi32, odnowiona,
- gałka Momo Sphere, lakierowana proszkowo,
- dywany przefarbowane na czarno,
- dywaniki custom, zielona nić,
- lusterko wsteczne jakieś tam,
- nowa oryginalna wykładzina bagażnika,
- nowa półka przed pasażerem,
- zajebista chińska, otwierana podstawka na napoje zamiast radia,
- obszyte słoneczniki, które mają chyba ze sto lat ale pasują.

Mechanika:
Silnik (+/- 40~45 KM):
- Przerobione obudowy,
- Elektroniczny zapłon,
- Lekki rozrząd (koła + łańcuch bis),
- Wyważane tłoki,
- Koło lekkie 1:1,
- Zawory A-grupa,
- Wał korbowy EL +polerowane czopy
- Głowica po obróbce CNC od EL, planowana
- Blok po obróbce CNC,
- Wałek Kałuża 555,
- Gaźnik cupowy,
- Miska alu 3.5l Nanni,
- Pokrywa zaworów alu Giannini, korek Giannini,
- Wydech Michael Speeder twin,
- Nowe: czujnik położenia wału, termostat, pompa oleju, rozrusznik, tulejki, panewki itd.

Skrzynia:
- sprzęgło VALEO,
- dyfer z łożyskami stożkowymi,
- większość gratów wymieniona na nowe.

Hikiel - 2016-10-17

:lol: :lol: :lol:
Cino - 2016-10-17

:ok:
YacaJackowski - 2016-10-17

Ogień :lol:
Pilar - 2016-10-17

Dobra felga 8-)
Japoniec - 2016-10-17

:serce: Kolejny posiadacz małego :mrgreen: Fiata.

W kościach czuję że to będzie świetny projekt.

gusbo - 2016-10-17

W roku 1912 Giovanni Bertone założył swój zakład, który przez lata rozwinął się do rozmiarów imperium designu. Znacie takie auta jak Lamborghini Miura, czy Lancia Stratos... W roku 2014 firma ogłosiła bankructwo, na rynku pojawiło się wiele wykształconych, kompetentnych osób, przygotowanych do tego, by zrobić wspaniały projekt na zamówienie. Pafnut nie ma z tą firmą i tymi ludźmi absolutnie nic wspólnego. Plan modyfikacji spadł niestety na mnie.


Pilar - 2016-10-17

:shock:
Booohal - 2016-10-17

Kurna, Ty to masz talent i zmysł estetyki :shock: :ok:
Grzesiek84RWD - 2016-10-17

Zapowiada się zajebiście :)
Pit - 2016-10-17

gusbo napisał/a:
W roku 2014 firma ogłosiła bankructwo, na rynku pojawiło się wiele wykształconych, kompetentnych osób, przygotowanych do tego, by zrobić wspaniały projekt na zamówienie. Pafnut nie ma z tą firmą i tymi ludźmi absolutnie nic wspólnego.

:lol: :lol: :lol:

kibicuję

gusbo - 2016-10-17

Dziękuję! Jestem bardzo utalentowany, nie zaprzeczę, ale skupię się tym razem na rdzeniu tego tematu, na jedynym i niepowtarzalnym (wyprodukowano w Polsce jedynie 3 318 674 szt.) Pafnucie.
Jak tylko do mnie trafił (a został podstawiony pod dom i tak już został), to odkleiłem mnóstwo naklejek, które miał na sobie i nakleiłem mnóstwo naklejek, których wcześniej nie miał. To są poglądowe fotografie dokumentujące stan obecny:









We wnętrzu zainstalowałem informację o zawiasie, jakby ktoś miał wątpliwości, dlaczego to tak śmiga:

YacaJackowski - 2016-10-17

Rozbijałbym się! :evil:
Japoniec - 2016-10-17

Jednak Fiat126p bez zderzaków ma przepiękną linię.
Bajcarek - 2016-10-17

Mielon mistrz. 8-) Jak go doprowadzisz blacharsko do ładu, będzie naprawdę piękny (wybacz za to skakanie mu po dachu).
p0lish - 2016-10-17

Można malaczem bez zderzaków jezdzić? W sensie czy dowodem się psiarnia nie zainteresuje?
Arkadio - 2016-10-17

myślę że jak będzie wyglądał jak na rysunku to raczej nie zabiorą, a bardziej będą sobie chcieli fotkę zrobić :D po za tym nie ma ostrych krawędzi ;-)
Tomac - 2016-10-17

Eno.. lusterka APR :D
Japoniec - 2016-10-18

Wolno jeździć bez zderzaków :) . Generalnie pewnie dziś większość policjantów ma w nosie użytkowników Fiatów 126 fajnie zrobionych i traktują je raczej jako ciekawostkę na drodze niż stawiają sobie za punkt honoru wpis w bloczku mandatowym. Policjanci też ludzie jak się pogada zawsze jakąś fajna historie się usłyszy o pompowaniu dziewczyn we fiacie itp wiecie sentyment. To taki nasz narodowy symbol.
gusbo - 2016-10-18

Wiara. Wiara jest fundamentem i podwaliną pod życia sens. Lecz przeznaczenie, samo w sobie nie istnieje. Ono właśnie wymaga wiary, by mogło istnieć. Czy zatem wierzycie w przeznaczenie? Ja miałem wątpliwości, ale dzięki Pafnutowi wyzbyłem się ich ostatecznie. Do czego zmierzam? Oto powód mojego nawrócenia w wiarę (w przeznaczenie póki co):

126P, to w języku japońskim: 百二十から六P. Czyta się to "Hyaku ni jū kara roku Pii". Pafnut - kara roku, kumacie!? WOW :shock: Przechodzą dreszcze.

YacaJackowski - 2016-10-18

Jak czytam te wypociny to się zastanawiam co bierzesz. I czy możesz się podzielić bo fajne :mrgreen:
Pilar - 2016-10-18

leże :lol:
gusbo - 2016-10-18

Jest spora szansa, że to to:


Dlaczego? Ponieważ w ferworze szaleństwa zakupiłem za 100 zł z przesyłką moja wymarzoną kierownicę:


Nie wiedzieć czemu, za tę górę złociszy otrzymałem towar lekko... zużyty (czyt. spizgany):


Po 2 tygodniach klejenia, szlifowania, barwienia -> klejenia, szlifowania, klejenia (ta druga runda mogła wprowadzić we mnie pewne zmiany psychofizyczne) ->kolejnego klejenia, szlifowania, klejenia (ta już na bank wprowadziła), osiągnąłem taki rezultat (klakson jest tymczasowy):


;-)

Krychu - 2016-10-18

było taśmą owinąć, a nie się narkotyzować!
gusbo - 2016-10-18

Wiele osób w swoich listach* prosi o jakiś filmik z akcji Pafnuta. Dla wszystkich fanów** nagrałem filmik z ulicznego wyścigu z motocyklem. Zatem zapnijcie pasy, zróbcie MAX VOLUME i radujcie się (czy po pogańsku 'enjoy'):

ON BOARD STREET RACE PAFNUT MOTORSAJKUL

* Na dzień dzisiejszy nie wpłynął żaden list zgodny z nieprzygotowanym jeszcze formularzem, ale zapis w treści wpisu ma charakter przyszłościowy (futurystyczny).
** Nie ma jeszcze oficjalnych fanów, ale jak powyżej, jest taka perspektywa.

Grzesiek84RWD - 2016-10-18

O kurfa.ma jebnięcie :shock:
Krychu - 2016-10-18

wyczuwam aferę jak w przypadku filmu z frogiem goniącego ścigacze białym emczy! :-o
gusbo - 2016-10-19

Boję się. Żeby nie skończyć przed obliczem prokuratury muszę jak najszybciej zmienić wygląd Pafnuta. Zmylić pogoń. Zakamuflować się, go, nas. W tym celu trafia on w tym tygodniu do blochorzo.
Po dokładnych oględzinach okazało się, że zakres prac będzie obejmował jedynie wyspawanie kilku niewielkich dziurek w podłodze. Aha, trzeba też wymienić kilka części nadwozia:

1. Błotnik przedni lewy.
2. Błotnik przedni prawy.
3. Błotnik tylny lewy.
4. Prawy k#$@a też.
5. Próg zewnętrzny lewy.
6. Oczywiście prawy.
7. Próg wewnętrzny lewy.
8. Prawy.
9. Pas przedni.
10. Pas tylny.
11. Poszycie drzwi lewych.
12. Naturalnie - prawych też.

Więcej nie wpisuję, bo dojdę do 13. a to byłaby lipa. Dla dociekliwych 13:
13 i jej znaczenie.

YacaJackowski - 2016-10-19

Utrzymaj taki styl a to będzie mój uluobiony wątek na tym forum. Zaraz po "Jak wyglądamy" :oops:
Wiseguy - 2016-10-19

.,gusbo czyli do wymiany wszystko ;) no bez dachu... :-P
YacaJackowski - 2016-10-19

Wiseguy napisał/a:
.,gusbo czyli do wymiany wszystko ;) no bez dachu... :-P


Bo dach miał być pod 13 ale gusbo się boł.

FireFly - 2016-10-19

No to tak w sumie to grubo już widzę ilość pracy ,ale projekt mega i życze powodzenia w pracach blacharsko ,spawalniczych. :D
gusbo - 2016-10-20

Dzisiaj znowu życie wzięło mnie z zaskoczenia. Ponoć niektórzy lubią być brani z zaskoczenia. Dla mnie to nowe doświadczenie. No dobra trochę kokietuję, bywało już wcześniej. Znaczy, nie żeby.. no.. o czym to ja miałem... Aha. No więc 2 kartony przyszły.

Jeden miał napis:


Otwieram a w środku klamki + zamek + korek do 126p. Ale się komuś pofarciło, że miał akurat karton z takim napisem :ok:


Druga paczka miała taki napis:


Otwieram i dupa, jakiś spoiler tylko :dobani:

YacaJackowski - 2016-10-20

Też bym sie wkurvil jakbym zamowilbym Lego a przyszlo takie cos...
Krychu - 2016-10-20

Tak to jest jak się kupuje na allegro :-/
podlez - 2016-10-20

malacz jak malacz ale przyznasz gusbo ze styl w jakim składasz te pojedyńcze wyrazy w całkiem sensownie brzmiące zdania, jest dosyc inny niz prywykłeś to robić na tym forum przynajmniej.
Co nie zmienia faktu, ze stylem swym do czytania zachecasz,a lud prosty o więcej prosić raczy.

gusbo - 2016-10-21

Wczoraj Pafnut miał jechać na cięcie do blacharza. Smutno się zrobiło, tęsknota zaczęła już pukać do mych drzwi. Postanowiłem zrobić mu takie tam przyjęcie - niespodziankę:


Niestety trochę żeśmy zabalowali i nigdzie nie pojechał. Ale spoko, dzisiaj też jest dzień. I jutro, i pojutrze...

gusbo - 2016-10-27

26 września 2016 - zapamiętajcie tę datę. Dzień, który w historii świata zapisał się wielkimi zgłoskami, teraz stał się jeszcze donioślejszy. Tak dla przypomnienia:

715 – Zwycięstwo wojsk Neustrii nad siłami Austrazji w bitwie pod Compiègne podczas frankijskiej wojny domowej.

1212 – Cesarz niemiecki Fryderyk II Hohenstauf wydał Złotą Bullę Sycylijską, w której nadał władcom Czech dziedziczny tytuł królewski.

1423 – Wojna stuletnia: zwycięstwo wojsk francuskich nad angielskimi w bitwie pod La Brossiniere.

1580 – Flagowy okręt Francisa Drake’a Złota Łania zawinął do angielskiego portu Plymouth, kończąc podróż dookoła świata.

1767 – I wojna z Królestwem Majsur: zwycięstwo wojsk brytyjskich w bitwie pod Tiruvannamalai.

1799 – II koalicja antyfrancuska: zwycięstwo wojsk francuskich w II bitwie pod Zurychem.

1860 - Przyjęto flagę Ekwadoru.

1906 – Niemiecki astronom Max Wolf odkrył planetoidę (610) Valeska.

1911 – Podczas Międzynarodowego Kongresu Balneologicznego w niemieckim Bad Nauheim po raz pierwszy przyjęto definicję wody mineralnej.

1921 – Edvard Beneš został premierem Czechosłowacji.

1944 – W wyniku niepowodzenia operacji „Market-Garden” polscy i brytyjscy spadochroniarze zostali wycofani z okolic holenderskiego miasta Arnhem.

1957 – Na nowojorskim Broadwayu odbyła się premiera musicalu West Side Story z muzyką Leonarda Bernsteina.

1977 – Uruchomiono reaktor nr 1 w elektrowni atomowej w Czarnobylu.

2003 – Na Spitsbergenie utworzono Park Narodowy Północnego Isfjordu.

2011 – Aleksandr Ankwab został prezydentem Abchazji.

2016 - Pafnut trafił do blacharza.

p0lish - 2016-10-27

poproszę nazwę tego, co bierzesz!
płacę złotymi talarami i offsetem na wydobycie rudy palladu na wyspach zielonego przylądka

Hikiel - 2016-10-27

Wszystko fajnie, ale to chyba o 26 października chodziło a nie września ;)
gusbo - 2016-10-27

Hikiel napisał/a:
Wszystko fajnie, ale to chyba o 26 października chodziło a nie września ;)


Dzięki wiesz, extra - teraz trzeba zapamiętać 2 daty :roll:

Fawor - 2016-10-27

Gusbo, ale coś Ci sie mega odmieniło, bo kiedyś pisałes normalnie... :)
YacaJackowski - 2016-10-27

Fawor napisał/a:
Gusbo, ale coś Ci sie mega odmieniło, bo kiedyś pisałes normalnie... :)


Przestał brać leki :)

gusbo - 2016-11-08

Dzisiaj wstałem i jakoś tak mi się przypomniało, że mam Pafnuta i zaniedbuję ten temat. Więc...
Jakiś czas temu zrobiliśmy w firmie pojedynek na pośladki. Wygrał Krzysiek, przed Jurkiem, podium zamknął Pafnut. Oszczędzę Wam widoku pozostałych medalistów (jak ktoś bardzo chce to PW), ale pokażę zdjęcie medalisty brązowego:

On tym tyłkiem tak twerkuje, że chłop w okienku w McDonaldzie zapytał mnie: "To normalne, że mu dupa tak lata?" True story.

gusbo - 2016-11-14

Nie będę ściemniał - ten projekt pochłonął mnie totalnie. Przeszukałem cały ebay, jakieś włoskie i niemieckie strony z ogłoszeniami oraz sklepy internetowe. Znalazłem mnóstwo mega części, które uzupełniłyby idealnie moją wizję, po czym zrobiłem sobie listę, policzyłem i wyszło mi, że mogę pozwolić sobie jedynie na gałkę MOMO z olx. No ale lepszy rydz niż nic:



Znalazłem też miniaturke Pafnuta, która przypomina mi codziennie w co wdepnąłem:


:wstyd:

Krychu - 2016-11-14

fajny modelik, uwzględnili nawet awaryjność polskiego sprzętu i wycieraczki nie wróciły do końca w dół :D
Bajcarek - 2016-11-14

Co jak co, ale gałka z Accordeona była spoko. :-|
gusbo - 2016-11-15

Kamilu, odstąpię Ci ją - z dobroci serca. Mogę nawet jakąś gablotkę kartonową zaimprowizować, taki wiesz, nieprzeźroczysty blister. Jakieś preferencje co do koloru, kształtu, rozmiaru (gablotki)?
gusbo - 2016-11-17

Wczoraj pojechałem do blacharza zobaczyć Pafnuta. Było jednak ciemno jak w dupie i nic nie zobaczyłem poza tym, że stoi dokładnie tam, gdzie go postawiłem. No nic.
Temat musi być żywy (bo czyta go jedna osoba - pozdro Martinez), więc oto kolejne graty:

Trochę może za mało, aby nazwać to updatem, więc wzbogacam o fotkę mojego psa rozmawiającego przez telefon:

gusbo - 2016-11-22

Kolejne rary przychodzą.


Uff, zdążyłem przed falą komentarzy. Gałka po odrestaurowaniu:

lukas4 - 2016-11-22

gusbo, wybór palca do prezentacji gałki nieprzypadkowy jak sądzę :-P :mrgreen:
Bajcarek - 2016-11-22

Fajne mody i gruba zajawka. Szkoda, że to dalej mielon. :lol:
gusbo - 2016-11-23

lukas4 napisał/a:
gusbo, wybór palca do prezentacji gałki nieprzypadkowy jak sądzę :-P :mrgreen:

Nie mam bladego pojęcia o czym mówisz :hyhy:

Kamil-R napisał/a:
Fajne mody i gruba zajawka. Szkoda, że to dalej mielon. :lol:

Wyczuwam mądrość. Daleko Cię zaprowadzi.


Dzień 24.11.2016. Aktualizacja.

Dzisiaj byłem u blacharza i zabrałem całe wnętrze Pafnuta, które w czasie remontu budy będę ogarniał. Pomyślałem patrząc na niego dzisiaj, że miał prawdziwie bogate to swoje wnętrze. Ale co to właściwie znaczy mieć "bogate wnętrze'? Sprawdziłem to. Otóż bogate wnętrze to: "Łączna waga bilionów maleńkich, widocznych tylko pod mikroskopem organizmów zadomowionych w jelitach, dochodzi do dwóch kilogramów! Ta różnorodna społeczność spełnia wiele zadań, jednym z nich jest prawdopodobnie regulacja nastroju."
Wydaje mi się zatem, że Pafnut czuje się obecnie ch%$#wo.





:ugh:

gusbo - 2016-11-28

Dzisiaj postanowiłem podejść do tematu poważnie. Bez głupich, filozoficznych wycieczek. Bez abstrakcyjnych porównań i bez socjotechnicznych manipulacji. Dzisiaj zajmę się sztuką przez duże U, oraz Z, Ą, S, T i K, czyli SZTUKĄ.

Pierwszy przykład zastosowania tzw. efektu Pafnuta w sztuce - rysunek 8 (prawie) latka:


Kolejny, bardziej złożony przykład. Złożony z klocków.



Na koniec coś bardziej ambitnego, nazwałem to "fotel":

gaseb - 2016-11-28

Dostanie nowy lakier po całości i będziesz go robił tak jak rysunki pokazują?

Z którego roku jest ten strucel?

gusbo - 2016-11-28

Tak, będzie lakierowany w całości i tak, ma być taki jak na rysunku, tylko lepszy. Rok 1985, pierwsza seria wersji FL.
Dareko - 2016-11-28

gleba jest :mrgreen:
Hikiel - 2016-11-28

Foty mi nie działają kurde :/
Mareczuczek - 2016-11-28

Te od blacharza działają ale drugie nie
Marker - 2016-11-28

co wy za internety macie.. wszystko widac ;-)

fajna zajawka z takim maluchem.. można zrobić coś fajnego nie dużym kosztem :-)

Bajcarek - 2016-11-29

Ogrom pracy Pafnuta będzie gigantyczny. Już się zaczęły pierwsze zmiany, bowiem gromadzi on na sobie coraz to więcej kartonów po pizzy.

:mrgreen:

gusbo - 2016-11-29

Jak to!? Bez spóły?
gusbo - 2016-12-14

Witajcie! (tu wklejam uśmiechniętą buźkę dla rozluźnienia atmosfery => :mrgreen: )
Pewnie codziennie was nurtuje, co to znaczy Pafnut. Skądże to i jakże to tak? Otóż tak to. Słowo to w zasadzie nie istniało, dopóki go nie wymyśliłem. Ale czy aby na pewno? Postanowiłem sprawdzić...

Oto, co Pafnutem ochrzczone zostało już wcześniej:





No i na koniec (wprawdzie z końcówką evich, ale i tak nieco ratuje nieciekawą sytuację):


W sumie trochę żenada.

Japoniec - 2016-12-14

Gusbo zacznij wklejać zdjęcia z projektu a nie jakieś pierdoły. :mrgreen:
gusbo - 2016-12-15

Japoniec napisał/a:
Gusbo zacznij wklejać zdjęcia z projektu a nie jakieś pierdoły. :mrgreen:


No dobra, chociaż nie wiem, czy to będzie lepsze...

johnnyg - 2016-12-27

pafnut to imię. Tak jak Ignac to Ignacy, tak Pafnut to Pafnucy.
gusbo - 2017-01-16

Wstałem dzisiaj i coś mi nie dawało spokoju. I nagle, po 2 kawie olśnienie - przecież ja mam Pafnuta!! To wspaniałe uczucie, kiedy człowieka spotyka coś miłego - np. niespodziewany prezent, albo figlarne podmuchy wiatru unoszące nieco te zwiewne kiecki opalonych... ale nie o tym miałem pisać :oops: . No więc poczułem się przyjemnie zaskoczony tym, że mam samochód, o maniu (mieniu ?) którego nie pamiętałem. Z tej radości kupiłem dzisiaj lusterka na drzwi - i to nie byle jakie! Lustra Berlin Talbot podwoją wartość mojego klasyka.
Mam też nabę do kiery Momo oraz nowiutki, oryginalny mechanizm podnoszenia szyby. Dodam nieskromnie, ze w komplecie z linką. Śnieg za oknem a ja promienieję.

gaseb - 2017-01-16

:mrgreen:

Jaką kierę do niego planujesz? Masz już coś upolowane?

gusbo - 2017-01-16

gaseb napisał/a:
:mrgreen:

Jaką kierę do niego planujesz? Masz już coś upolowane?

Patrz str.2. Momo Monte Carlo V32

gaseb - 2017-01-16

Wooow. Nieźle Ci to wyszło. Wygląda jak inna kierownica.
gusbo - 2017-01-21

Tartan is the new Bride gradation . Sztab specjalistów nie może się mylić. Chociaż jedna osoba to nie jest w sumie sztab, czyli że mogę się mylić, czyli że tartan to nie necessarily the new Bride gradation. Ale co tam, jest tak a będzie... no właśnie tak :

Bajcarek - 2017-01-21

Bez unikalnej naklejki firmy NIET na desce rozdzielczej, to już nie to samo, no ale liczą się chęci.

:mrgreen:

gusbo - 2017-01-23

Wiem, że bez zdjęć się nie liczy, dlatego liczę, że zacznie się liczyć jak wkleję zdjęcia. Tylko czy muszę wkleić zdjęcie, jak liczę, że zacznie się liczyć, czy zacznie się liczyć, ale nie będzie się liczyło, że ja liczę?

Talbot Berlin:


Boczek FSM:


Mam też dystanse na tył, żeby stęs się zgadzał. Eibachy, 2cm na stronę.
Jest grubo :wstyd:

Hikiel - 2017-01-23

Chyba fajny update, nie wiem.
tarjei86 - 2017-01-25

myślę, że się przeliczyłeś ;-)

Ale fajny maluch!

gusbo - 2017-01-26

Pojechałem dzisiaj zobaczyć postępy w pracy nad budą Pafnuta. Mimo obaw, nie zawiodłem się. Zgodnie z oczekiwaniami, nie ruszyli go palcem, ale w psie gówno wjechali.


:wstyd:

Mareczuczek - 2017-01-26

Ten temat zawsze poprawia mi humor a tobie psuje.
W powietrzu czuć że będzie dobrze porobione...o ile zaczną prace

Bajcarek - 2017-01-26

Nie przejmuj się, mi też Miśka obsrała auto. Tylko, że w moim przypadku zesrała się na felgę Rays, a nie oponę marki Dębica (?).
Mareczuczek - 2017-01-26

Może to wjechanie w gówno to nie przypadek. Co jeśli za tym błahym psim odchodem kryje się drugie dno...
Co w przypadku, gdy ta kupa na oponie jest odniesieniem do auta przed transformacją i zaprzeczeniem metaforze, że z gówna bata nie można ukręcić/ gówna nie da się wypolerować? :mrgreen:

Cykada - 2017-01-26

Mareczuczek napisał/a:
gówna nie da się wypolerować


Da się - było w pogromcach mitów :mrgreen:

flejm - 2017-01-29

gusbo napisał/a:
w psie gówno wjechali.

to znaczy jedno. jest progres :D

gusbo - 2017-02-10

Sporo tu się, jak widzę, osób o gównie rozpisało i trochę jakby temat poszedł w biologiczno-ustrojową stronę. To jeszcze OK, ale dlaczego w stronę świata zwierząt, to już trudno powiedzieć. Ludzie są różni, bywa że dziwni. Nie mi oceniać, sami wiecie najlepiej co Was kręci. Ja tylko postaram się naprowadzić sytuację na właściwe tory. Otóż moim zdaniem brakuje tu seksu, wdzięku i namiętności. Kobiet brakuje. Zatem wyselekcjonowałem kilka dość ostrych (NSFW dla tych młodszych) fotek, na których niewiasty ulegają wdziękom Pafnutów. Enjoy!

Na początek zdjęcia z jakimiś tam fagasami, żeby płynne przejście było:




Teraz już pełny porn:





No i na koniec totalny gruppensex, nie zafajdajcie klawiatury:


I co, nie pomyliłem się w wyborze auta, hę?

antek - 2017-02-10

gusbo napisał/a:
I co, nie pomyliłem się w wyborze auta, hę?



taka ilość gąsek nie może nie mieć racji :mrgreen:

hot_rider - 2017-02-10

myliony much nie mogą się mylić :-P
no_fear - 2017-02-10

:]


gusbo - 2017-02-20

Uwaga, będzie update. A mianowicie doszły boczki drzwi (jeden funkel nówka sztuka), wyremontowałem zakupione wcześniej lusterko (podobne w stylu i rozmiarze (a teraz też kolorze) do Talbot Berlin, który miałem już wcześniej), mam nową półkę przed pasażera, mam ozdobne paski skórzane na deskę, mam komplet wszelakich klamerek, klipsów i spinek a także transparentne śrubki do kierunków. Wyprałem dywan i mam już barwnik, który zabarwi jego barwę na barwę czarną. I tylko Pafnuta wciąż jeszcze nie mam. Pomalutku rozważam użycie przemocy wobec wykonawcy prac blacharsko-lakierniczych. Chociaż z drugiej strony nie można mieć za złe, że nic nie zrobił, bo skoro nic nie zrobił, to nie jest wykonawcą, czyli wszystko gra. I po co się ciskać?
:wstyd:

Kawasaki - 2017-02-24

Liczyłem na kolejne zdjęcia z dupami!
Mareczuczek - 2017-02-24

Podbijam zdjęciem z zacną dziewoją



antek - 2017-02-24

piękny camel toe :mrgreen: :-)
Bajcarek - 2017-02-25

Ładne wagginsy. Ja z kolei mam breaking news, pafnut powoli staję się elementem ozdoby ogrodowej, wybornie komponuje się koło budy z psami.
Johnson - 2017-02-25

Jeździłbym 8-)
gusbo - 2017-03-10

Kiedy kobieta się rozbiera, zazwyczaj robi to wrażenie. Ta "stopa wielbłąda" mogłaby być tu przykładem. Niestety, kiedy rozbierany jest Pafnut, widok, jak się przekonałem, jest mniej pobudzający dla zmysłów.

Po wycieciu progów okazało się, ze konieczne jest dokupienie jeszcze jednej reperaturki. Oto ona...




Jakoś tę traumę staram się zniwelować, otaczając się pięknem sztuki tradycyjnej, arcydziełami dziewiarstwa. Zapewniano mnie, że zapewne zapewnią zapierające dech w piersiach i na wskroś luksusowe doznania wewnątrz wnętrza. Zapewne.


Wiosna niedługo. Trasy zasługują na obecność Pafnuta na nich.
:wstyd:

gusbo - 2017-03-13

Dzisiaj zakupiłem już ostatnie połacie materii wszelakich do wykończenia wnętrza Pafnuta. W przyszłym tygodniu tapicer vel Jarek zacznie wdrażać w życie moje wizje. Tymczasem, jeśli macie ochotę, też zerknijcie na moje wizje. Przelane na papier. Rękoma mymi.
Moje rysunki w Drivetribe.
:wstyd:

Kawasaki - 2017-03-13

Osz *****, malunki to Ty odstawiasz konkretne.
Co do Pafa, rozumiem nie wypada pytać po co ta konkretna buda... każda inna w lepszym stanie nie była by po prostu pafnutem?

Bajcarek - 2017-03-13

Każda inna, nie byłaby oddana w prezencie przeze mnie pafnutem... :lol:
Arni_EG6 - 2017-03-14

gusbo napisał/a:
Moje rysunki w Drivetribe.


Gusbo szacun za rysunki :padam:

A jeszcze większy, że stawiasz czoła tej przeciwności od losu, zwanej pieszczotliwie Pafnutem :D

gusbo - 2017-03-16

Dziękuję za miłe słowa. Dzisiaj doszły piękne oldschoolowe wlepy na auto. Musiałem też zamówić kolejne części nadwozia :cry: Ten samochód będzie niedługo wart więcej niż suka i lewa nerka w sumie. Już niedługo Pafnut na olx za 45k PLN (jak tak dalej pójdzie ).
:wstyd:

Kawasaki - 2017-03-17

Od Kamila strach kupować fury, a najgorzej to dostać!
gusbo - 2017-03-17

Od Kamila Pafnuta nie dostałem. Zmieniliśmy się za część do S2K. To był zresztą jego pomysł. Fakt jest taki, że zarówno część jak i Pafnut były równie podłego sortu. I tak to ja go chciałem, on go nie chciał i tak wyszło. Wyszło jak wyszło.
gusbo - 2017-04-03

Projekt Pafnut zmierza w stronę słońca. Nic w tym dziwnego, skoro ludzie czcili słońce od czasów prehistorycznych. Swe apogeum ów kult osiągnął podczas wydarzenia znanego jako "O Milagre do Sol", czyli po naszemu "Cud Słońca". Tysiące ludzi widziało wirujące na niebie słońce i ponoć zaczęli się spowiadać w przekonaniu, że to koniec ich żywota. Nie drżyjcie jednakże, bo żywota nie dokonacie tak szybko, wręcz przeciwnie - jesteście świadkami zmartwychwstania. Tak oto, małymi krokami, bardzo w zasadzie małymi krokami, odradza się On:






Doszło też sporo gratów. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pójdzie już nieco szybciej.
:wstyd:

hot_rider - 2017-04-03

pamiętam,że kierunki boczne od golfa 2 siadały fajnie.

gusbo - 2017-04-10

Panie i Panowie, oto gotowe, polakierowane i pospawane gdzie należy stelaże:


Słowo "stelaż" pochodzi od niemieckiego "Stellage". To jeszcze rozumiem. Ale dlaczego np. w języku uzbeckim mówią na to "yengillashtirishni" a w zulu po prostu "adala", to nie mam pojęcia.

Emre - 2017-04-10

pojebało Cię! :shock:
gaseb - 2017-04-10

Te kierunki z golfa zalatują agro.

Masz jakiś planowany termin wyjazdu czy spokojnie, na luzie, bez pośpiechu?

gusbo - 2017-04-10

Żeby nie było, że tak całkiem mnie pojebało, to kierunki boczne już mam. Białe. Kupiłem też 5 felgę. Teraz mam 5 a nie 4, czyli o jedną więcej niż potrzebuję (i aż o 2 więcej niż gdybym miał o jedną za mało ).
Bajcarek - 2017-04-10

Bardzo fajne mody. Znam to uczucie, genialnie jest budzić się rano i mieć świadomość, że ma się "Malucha". Odbierajcie ostatnie słowo jak chcecie.
gusbo - 2017-04-25

Jest update. Oto on:

Mam nadzieję, że relacja przyspieszy. Nadzieja to niestety matka głupich. Także relacja albo przyspieszy, albo gadam głupoty.
:wstyd:

gaseb - 2017-04-25

Bardzo fajnie to wygląda. Te dziurki w oparciu to własny pomysł?
gusbo - 2017-04-28

Tak jest. Projekt autorski. Zaraz po majowce będę miał gotowe wnetrze. Praktycznie wszystko zostało pozmieniane/przerobione/usunięte/dodane w stosunku do tego, co było wcześniej. Buda już prawie, prawie, prawie zaczyna przypominać samochód. Albo Pafnuta.
Marker - 2017-04-28

sam fotel kolorystyka i kształt ok, ale ta wentylacja..
Cykada - 2017-04-29

Te nity w fotelach to inspiracja z forda gt?
koniu - 2017-05-02

Słabe te fotele. O ile tapicerka jest całkiem ok ( bez wentylacji) tak te fotele lotnicze to brzydactwo. Mógłbyś zainwestować w jakieś budżetowe kubełki i je obszyć w ten sposób jak to zrobiłeś w s2000. Wyglądało by to zdecydowanie lepiej.
gusbo - 2017-05-04

Kubełki w Pafnucie to przerost formy nad treścią. On generuje w zakrętach tyle G, że zmienia rysy twarzy pasażerów :lol: . Ma być wygodnie i ładnie. Sportowo a nie wyścigowo. Do tego takie fotele ma z fabryki a kimże ja jestem, żeby ingerować w perfekcję? Wentylacja była stosowana w dawnych autach regularnie i bardzo często - od włoskich, przez niemieckie do japońskich. Wszyscy się pocili. Kręcą mnie te oczka, też będę się pocił.
Pilar - 2017-05-04

Też byłby spocony jadąc takim klasykiem :-o Otworki muszą być!
gusbo - 2017-05-05

Wczoraj dostałem od szemranych osób spajszoty Pafnuta:


Wygląda na to, że odzyskuje formę na wiosnę. Rzeźba jak u Małgoni po sprzątaniu domu.

W innym miejscu, lecz tym samym czasie przefarbowałem dywaniki ze statystycznie szarych na nieprzyzwoicie czarne:

Before:


After:


:wstyd:

gusbo - 2017-05-19

Piękna pogoda, więc wyciągnąłem Pafnuta na przejażdżkę. No prawie. Możliwe też, że trochę przesadziłem z doborem lawety...


Teraz stan hibernacji w kolejce na malowanie...


...ale nie w samotności:

:wstyd:

Mareczuczek - 2017-05-19

Ufff jednak dachu nie musiałeś spawać bo wtedy dopiero być wydał $$$... :-D
gusbo - 2017-05-19

Obawiam się, że gdyby dach albo elementy konstrukcyjne podwozia wymagały spawania to, mimo swej wyjątkowości i aury, Pafnut stałby się ofiarą mej zdrożnej chuci do pokonywania zakrętów z prędkością do nich nie pasująca, lub też byłby częścią bałtyckich fal omywających delikatnie klify orzechowskie tudzież, powiększając nieco dziurę ozonową, uniósłby się w przestworza obłokami nieco toksycznego wyziewu. Ale jednak się wybronił. Zuch!
gaseb - 2017-05-19

Pisałeś już co robiłeś z zawieszeniem, że tak ładnie nisko stoi?
gusbo - 2017-05-23

Dzisiaj odebrałem wnętrze od tapicera. Jest tak jak chciałem, ale nie całkiem. Chociaż podobnie, lecz niezupełnie. Niemniej jednak można smiało powiedzieć, że Pafnut, mimo nieco szorstkiej powierzchowności, ma już bogate wnętrze:


Wiem, że niektórzy z Was trochę piją, pewnie też coś tam ćpią itd., dlatego pewnie mają problemy ze skupieniem / koncentracją. Specjalnie dla Was nieco poprawiłem fotografię, łatwiej teraz prawda?



@gaseb Zawieszenie jest jeszcze dla mnie tajemnicą. Jedno co wiem, to że resor z przodu jest do góry nogami. Od lakiernika jedzie prosto do mechanika i zrobię wszystko, co powinno być zrobione, żeby jeździł bezpiecznie(j).

Hikiel - 2017-05-23

Wnętrze ogień z dupy!
Krzyh00 - 2017-05-23

Hikiel napisał/a:
Wnętrze ogień z dupy!


czyli jak po ostrym kebsie?

mi tam sie podoba, no moze poza tymi kółeczkami 8-)

Bajcarek - 2017-05-23

10/10. 8-)
Lutyyy - 2017-05-23

jadąc w daleka trasę np.do wawy kółeczka mogą wbijać się w plecy co może być nieprzyjemne :mrgreen:
Mareczuczek - 2017-05-23

Nie działają mi foty ;/
Grzesieek - 2017-05-23

Fajnie, że wdrażasz te swoje wizje, jest elegancko :P

BTW. jakiś czas temu widziałem zdjęcia Pafnuta za jego elbląskich, "przed Pafnutowych" czasów (na 99% to ten sam egzemplarz, felgi, lampy i fuck up`y blacharskie się zgadzają).

gaseb - 2017-05-28

Kółeczka są jdm :mrgreen:

Toyka


Sky

Aron - 2017-06-20

Ale petarda z tym środkiem :shock:
Miniol - 2017-06-30

Nie ma zdjęć :-/

Jesteś w stanie wrzucić na nowo?

gusbo - 2017-07-19

Kaziu był kosiarzem. Kosił, by zarobić na chleb. Kosił, by wypełnić dzień. Kosił, bo lubił. Jego kosa, cały jego majątek, była mu niezwykle bliska. Nie rozstawał się z nią, spał z nią, nawet rozmawiał. Możliwe nawet, że nadał jej imię. Tego niestety nigdy się nie dowiemy. Kaziu niestety już nie żyje. Poza tym jest postacią fikcyjną.
Pafnut też pomału taką postacią się staje, choć wiem z pewnych źródeł, że prace lakiernicze od tygodnia są w toku.

Hikiel - 2017-07-19

To i tak nieźle. 2 tygodnie temu miałem przypomnienie na FB, że rok wcześniej zawiozłem do lakiernika zderzaki, drzwi, maskę, błotniki itd itp i nadal ich nie mam :mrgreen:
gusbo - 2017-08-08

Nie wierzę w przypadki, wierzę w wyrytą w granicie czasu ścieżkę przeznaczenia, dla każdego z nas. Niestety dla Was, Wasze ścieżki tu, na tym forum, przecięły się z moją ścieżką. Niby nic takiego, ale konsekwencje są nieobliczalnie gigantyczne. Musicie się np. dowiedzieć, że słowo Pafnut pisane wstecz, to 'tunfap'. Co to takiego? Otóż:

Definition Of TUNFAP Full Form:
Meaning of TUNFAP numerology analysis.

The path that symbolizes beauty, harmony, perfection, family, love and responsibility. Yet at the same time also stands for demand, idealization and impatience.

The esoteric meaning of this is perfectly symbolized by the six pointed star uniting the material with the spiritual triangle perfectly. Astrologically it is ruled by the planet Venus and associated with the signs of Taurus and Libra. This personality expresses empathy, compassion and tries to be at the service of others. There is a desire to help the weak and oppressed. Always ready to assist people in need. Able to give comfort to those who need it and frequently offers aid and comfort to those who suffer.

These vibrations help you develop the tools necessary to be truly useful to others, rather than just be a witness. Being naturally balanced you have all qualities needed to help others in difficult times. You tend to assume responsibility, often happening to fill the void left by others. This can result in making personal sacrifices at times. Sometimes you may feel overwhelmed by caring too much and forgetting about yourself. However, the love that people give is a well-deserved reward. Loving harmony you always try to maintain balance in the family or of the group to which you belong. When emotions are high you can be the counterweight for balance.

Stable situations such as marriage or being a father suit you well. There you can offer warmth, protection and understanding for children. The six is often generous and friendly. Admired and even beloved by your community. Generally humble, but inside you feel a deep pride. There are times when you can be too demanding because of your idealism and perfectionism. Be careful not to constantly seek perfection in all areas of life or excessively idealize people, since this can make them feel disillusioned. This constant quest for perfection, can also lead you to doubt your own choices. When being young and inexperienced you should take care not to choose partners and friends for these reasons. Also watch out for being sentimentally influenced when making certain decisions, especially those that involve the choice of a spouse. The temptation and danger for you is thinking of yourself as somebody who must carry the problems of others on your shoulders. Music and visual or performing arts are areas where you often have natural talent!

However, this creativity can be suppressed by your willingness to sacrifice or the inability to appreciate your own talents. That does not mean that you can not excel in these artistic areas, on the contrary, if you have talent then all it takes to succeed is effort. Many people who have the same personal number as TUNFAP have charm and charisma and know how to use them effectively to attract people and get the support they need. Such ability translates very well into business opportunities.

Other professional areas that offer a good prospect for success are health, education, entertainment and everything to do with animals. Your political skills can lead you to occupy important places in public or governmental institutions. Family and a home are all important. They are a requirement for you to develop fully. When you have an orderly domestic life everything else will fall into place. A close community or a family can make you always happier inside. Feeling concerned for the welfare of others and you often put their needs before your own. You like to attend a small social circle of family and friends. Big realizations for you often happen either through work or family life. Attracted by the liberal professions, particularly in artistic and creative domains.

Your strict formal concepts are not suited for everyone. Meaning not all people will adapt to your will. Proud to be at the service of others while at the same time seeking recognition. The most important things are your family and home and you will do everything to make these the best possible. For this person, it is very important to have a good image and display a perception of stability, efficiency and adequacy. Often seeking to have a good reputation at work and social life. Appreciates amusements and worldly life when the occasion arises. Mostly able to afford the good things in life. However, this trend can take you towards extravagance and easy pleasures.

Each letter of the acronym tunfap has a meaning that is explained here:

Letter T Meaning For TUNFAP
Likes to organize and structure things. Has a dominant aura that can lead to conflicts when overcome by emotions. So it needs to know the limits of his strength. Very tidy and dominant as a leader. Sees clearly how things should be. Additionally wants to share knowledge and love. Radiates kindness, tolerance and an aura of patience.

Letter U Meaning For TUNFAP
Made out of wit, adaptability and a certain charm. Often faces inner struggles between practical and theoretical solutions. What leads to decisions not getting made. Which sometimes makes it lose on opportunities. Intelligent inner reflection can break up the force of hesitation. Through luck and talent it mostly gets what it wants. Luck can also be described as doing the right thing enough times, will bring forth luck.

Letter N Meaning For TUNFAP
A solid imagination coupled with the will to strive higher. Such a livid imagination usually gets easily excited over new ideas. Yet it is only following those that feel intuitive. This makes for a very interesting mixture of wisdom and expression. Mostly swimming against the tide, facing all kinds of obstacles, yet never giving up because of a strong emotional stability. Thus taking all experiences in a positive light.

Letter F Meaning For TUNFAP
Truly a generously natured tender spirit. Inner peace and compassion come through continuous balance in life. Able to mediate conflicts and reconcile people involved in disputes. Very tenacious once a goal is found. Then achieving their purpose becomes a priority. Good at organizational skills. Lends itself to new challenges and is drawn to helping others.

Letter A Meaning For TUNFAP
The biggest strength for the letter A is imagination. Favoring development of new ideas while radiating dynamism, initiative and will. This is a great sign of confidence. Essentially a desire to be first. Achieving objectives comes without great efforts. Has talent as a leader and often succeeds in business or politics.

Letter P Meaning For TUNFAP
Very logical, rational and analytical, but is often carried away by explosions of enthusiasm. Optimistic to the core makes it warm and magnetic, which is why it is always well received by influential people. Being full of originality and intelligent thoughts usually leaves ideal impressions. Gifted in communicating with others. This helps to succeed in relationships and professional life. Generous and creative, but at the same time has a need to dominate in certain situations.

Pokój i zen. :wstyd:

Mareczuczek - 2017-08-08

Panie tu je polska i po polskiemu tu pisz :roll:
tarjei86 - 2017-08-09

Czasem zastanawiam się... co bierzesz :lol: ale... potem myślę sobie, że też bym spróbował 8-)
p0lish - 2017-08-09

zapłacę dobrą monetę za namiar do Twojego farmaceuty!
gusbo - 2017-08-09

Mareczuczek napisał/a:
Panie tu je polska i po polskiemu tu pisz

Pewnie dlatego strona nazywa się jdm-option.

tarjei86 napisał/a:
Czasem zastanawiam się... co bierzesz ale... potem myślę sobie, że też bym spróbował

p0lish napisał/a:
zapłacę dobrą monetę za namiar do Twojego farmaceuty!

Weganizm. Nie jem mięsa i nabiału.

To się dzieje. Wiedzcie.





hot_rider - 2017-08-09

wkladaj tam silnik z CBR-y a nie tą pierdziawkę
antek - 2017-08-09

hot_rider napisał/a:
wkladaj tam silnik z CBR-y a nie tą pierdziawkę



Rekomenduje taki set-up!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bajcarek - 2017-08-10

Cały urok malczana w pyrkaniu. A ten docelowy i tak dobrze jedzie. Oczywiście, jak na cywilnego mielona... :wstyd:
gusbo - 2017-09-11

Na wstępie chciałbym się usprawiedliwić. Nie pisałem długo, może za długo. Okoliczności jednak, które mnie do tego zmusiły, wyjaśnią moje postępowanie. Nie chciało mi się.
Minął już rok od kiedy Pafnut zmaga się z niedomaganiem. Nie żeby mi się jakoś śpieszyło czy coś. Ale nie o mnie tu chodzi. Ja mam swoje problemy, swoje niedomagania, swoją niemoc.
Pafnut zatem jest już w pocie czoła w epoksydzie cały pomalowany i pod lakier szykowany.




Ponieważ koszt remontu wyjebał w kosmos w sposób nieobliczalny, postanowiłem nie jeździć przez kilkanaście następnych lat taksówką i trochę dłużej docierać skarpety i tak zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na kompleksowy remont silnika i skrzyni.
Silnik pojechał już do specjalisty, który go otworzył i umarł:




Dodatkowo zaklinował mi się żółw.


:wstyd:

Hikiel - 2017-09-11

:lol: :lol: :lol: :lol:
Mareczuczek - 2017-09-11

No dzięki, zalałem się kawą :lol: :lol: Mam nadzieję, że żółw jest cały i zdrowy
Kawasaki - 2017-09-11

Wszystko spoko, ale plastikowe szprychy to przeginka...
Gumka23 - 2017-09-12

:lol: :lol:
Krychu - 2017-09-12

gusbo napisał/a:
Dodatkowo zaklinował mi się żółw

żółwie takie są :lol: jak jeszcze miałem to też się gdzieś wciskał i nie mógł wyleźć skubaniec :-D

gusbo - 2017-09-13

Krychu napisał/a:
się gdzieś wciskał i nie mógł wyleźć

Trochę to intymne...

Cino - 2017-09-15

gusbo napisał/a:
Krychu napisał/a:
się gdzieś wciskał i nie mógł wyleźć

Trochę to intymne...


:lol: :lol: :lol:

SłabyHTB - 2017-09-15

jebłem....znowu monitor opluty,
skrzynia w tym żelu miała co robić...... :mrgreen:

gusbo - 2017-09-19

Chcę abyście obserwowali. Ja próbuję, ale nie wiem czy dobrze. Dzisiaj np. zaobserwowałem, że wymiana jednej tylko literki może supełnie zmienić rzeczywistość. No bo co by się stało, gdyby zamiast "p" zacząć używać "x"? Oto co:

126p:


126x:


Gdyby to samo zastosować do kina, to zamiast filmów "XXX" oglądalibyśmy filmy PPP, czyli Pista ng Pelikulang Pilipino. Tylko czy jesteśmy gotowi na takie filipińskie igraszki? Ja raczej nie, więc dalej zajmuję się swoim "P":

Felgi ogarnięte:



Opony w tzw. trakcie (nie będę Wam wklejał, czym jest trakt, googlujcie sami):


Xozdro!

Bajcarek - 2017-09-19

Xięknie wyszły felgi!
gusbo - 2017-09-21

Koło to tylko zbiór wszystkich punktów płaszczyzny, których odległość od ustalonego punktu na tej płaszczyźnie, nazywanego środkiem koła, jest mniejsza lub równa długości promienia koła, czy też mówiąc inaczej część płaszczyzny ograniczona przez pewien okrąg, który to zawiera się w kole i jest zarazem jego brzegiem. Ale czy tylko? Nie, to też miasto, gdzie robią świetne kible, oraz wynalazek, który używany jest przy produkcji np. zakrętek, mebli lub opon, a w średniowieczu nawet stosowano go na salach tortur.
Chciałem mieć taki gadżet, taki przełomowy wynalazek na własność. No i mam! Kilka sztuk!

Miniol - 2017-12-09

Oglądam, śledzę, kibicuje. żółwia żałuje :-D ;-)
johnnyg - 2018-05-24

dydolodkop

co się dzieje?

Bajcarek - 2018-05-24

http://lmgtfy.com/?q=pafnut+gusbo
johnnyg - 2018-05-24

Kamil-R napisał/a:
http://lmgtfy.com/?q=pafnut+gusbo

ok a sprawdziłeś? pierwszy link jest do tej strony :d tak jest zawsze - wkurzają już mnie wszelkiej maści forumowi eksperci od bycia upierdliwym , na przykład nie wiem, ktoś ma fajny projekt ale dawno nie robił upów na forum, to pytasz "co tam nowego?" i już ci taka memeya z tekstem typu "uzyj opcji szukaj", albo "sprawdź na google, jest masa odpowiedzi" . I zawsze wracasz do punktu wyjścia , wal sie kamil ;]

p0lish - 2018-05-24

johnnyg, gdybyś zadał sobie odrobinę trudu zamiast się pultać to kliknąłbyś w 2 link z wyszukiwarki googla, czyli konto na INSTA. Nie lepiej tak niż od razu z mordą?
Bajcarek - 2018-05-24

Jakbyś umiał skorzystać z dobroci linku, który raczyłem Ci pokazać, zamiast się rzucać, to byś odnalazł odpowiedź, ananasku. :mrgreen:
johnnyg - 2018-05-24

ale ja chce żeby forum żyło , gusbo, co z pafnutem bo na insta są same rusynki albo zdjęcia hondy 8-)
Gumka23 - 2018-05-24

Nie wiem co z Pafnutem, ale Gusbo wyprzedzał mnie swoją Eską dzisiaj.. jaka to jest klasa Panie, nie mam słów :)

ps. międzygazy przy wjeżdżaniu w osiedlową uliczkę? :mrgreen:

gusbo - 2018-10-17

OK. Pafnut jest żywy. Nie, że żyje od pierwszego, do pierwszego. Nie, że tkwi w szarej egzystencji... On żyje pełnią życia. Oddycha, kaszle, sapie, zwiedza.

:mrgreen:

gaseb - 2018-10-17

Co to za miska? Coś na wzór abartowej czy jeszcze lepsza?

Więcej zdjęć dajesz.

Hikiel - 2018-10-17

W końcu! :ok:
gusbo - 2018-10-17









:wstyd:

Cino - 2018-10-17

oooooooo fak! Opad szczeny :ok: :bear2:
Gumka23 - 2018-10-17

No kuźwa mamy Midasa na forum. Czego się nie dotknie to wygląda jak złoto. :ok: :ok:
Bajcarek - 2018-10-17

Wróciłeś na forum, szacun! Pafnut jest mistrzem, konsekwencja w detalach, każdy kolor się zgadza, kierowca szczęśliwy, tak się powinno żyć.
Hikiel - 2018-10-18

Aaaaaa jaki przód zajebisty!
Karamba_DC2 - 2018-10-18

Gumka23 napisał/a:
No kuźwa mamy Midasa na forum. Czego się nie dotknie to wygląda jak złoto. :ok: :ok:


Co prawda to prawda, ma chłop dobry gust :-o 8-)

gusbo - 2018-10-18

Dzięki, uaktualniłem specyfikację na stronicy pierwszej. Ogólnie Pafnut jest aktualnie docierany, ale już nie jest zwykłym maluchem. Jedzie sobie ze świateł jak normalny samochód (a kręcić można póki co tylko do 3800 obr/min). Śmiesznie. Myślę, że w przyszłym tygodniu, po wymianie oleju i regulacji zaworów, dowiem się, co faktycznie potrafi. Póki co, zbieram uśmiechy, lajki i oczka.

https://i.imgur.com/x2bEMvA.mp4






Yaca - 2018-10-18

świetnie wyszedł!! jak bym miał się już do czegoś doczepiać to wolałbym go minimalnie wyżej postawić :-P
gusbo - 2018-10-28

Na prawdzie polega stwierdzenie, iż kaj kunia karmisz, tak kuń wyrośnie. Karmim zatem kunie, by były mocniejsze a i wiele ich więcej by także było. W tym motorze złocistym, o tu:









A to tak dla przypomnienia sobie i Wam:

Shingo - 2018-10-28

Fajny taki pafnut na niedziele :-) Silniczek troche można by dłubnąć na 40KM+
Bajcarek - 2018-10-28

Silniczek jest cały dłubnięty i ma 40KM+, jeździ jak torówka przy zachowaniu całego wnętrza i "cywilizowanej" stylówki zewnętrznej. Najlepszy malczan jakiego widziałem (i jechałem).
Shingo - 2018-10-28

Co dokładnie zrobione w silniku?
gusbo - 2018-10-29

Shingo napisał/a:
Co dokładnie zrobione w silniku?

Odsyłam Waszmości do stronicy pierwszej niniejszego tematu i lektury zacnej życzę.

CnK - 2018-10-29

Gusbo nie wiem co lepsze, sposób prowadzenia przez ciebie tego tematu, czy sam malczan :D :ok:
Niczym alter ego właściciela eSki ;)

gusbo - 2018-11-13

CnK napisał/a:
Gusbo nie wiem co lepsze, sposób prowadzenia przez ciebie tego tematu, czy sam malczan :D :ok:
Niczym alter ego właściciela eSki ;)


Naturalnie Malczan. Tu nie ma konkurencji, jestem okruchem ledwie wobec, blasku pełnej, jego egzystencji. Oto kilka dowodów:



















:wstyd:

Karamba_DC2 - 2018-11-13

Środek malczana robi wrażenie :shock:
Lepiej jak z fabryki :-D

gusbo - 2019-01-27

Ze względu na ilość pytań o losy Pafnuta (zero, ani jednego, chłopie ja tu muszę co rano skarpety sparować itd.) Wklejam aktualne jego fotografie.













:wstyd:

tarjei86 - 2019-01-28

nagraj jakiś filmik jak to idzie :)
Bajcarek - 2019-01-28

Jak warchlak w szyszki. Mówię jak jest.
Wojtuuus - 2019-01-28

ale to jest dobre!
gusbo - 2019-03-18

Pafnut jechający. Jadącywący. Przejechawywszy.

https://imgur.com/gallery/AIYyl3P

Gumka23 - 2019-03-18

Ale on jest kurde ładny.... :shock:
Demon - 2019-03-18

404 not found
Bajcarek - 2019-03-18

Jak Ty tam wjechałeś?! Przecież tam Rav4 szoruje środkowym wydechem. :shock:
Gumka23 - 2019-03-18

Demon napisał/a:
404 not found


Usuń [/code] na końcu linka...

Aron - 2021-07-30

nie no, ten środek to jest po prostu coś prześwietnego! :shock:
patent z lampami z przodu też świetny!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group