JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - Nissan 200SX S14a (SPRZEDAM)

eser - 2016-10-26
Temat postu: Nissan 200SX S14a (SPRZEDAM)
Witam wszystkich serdecznie i przedstawiam swojego SX'a ;-)
Opis będzie uzupełniony o dokładniejsze dane .
Z góry przepraszam za złotą chińszczyznę na ośkach, którą mam nadzieję opchnę zimą ( trze wszędzie gdzie się da ).
Wiem, że w większości te samochody były ,,upalane'', jednak ja jakoś nie mam serca, żeby go zarzynać.
W przeszłości na pewno ktoś nim już latał bokami więc ma swego rodzaju emeryturę.
Może przekonam się w przyszłym roku do odwiedzin na torze - time attack .
_______________________________________________________________________________________


MODEL:Nissan 200SX S14a RacingEd; rok: 1999, rodzaj nadwozia: coupe, ilość drzwi:2

SILNIK: SR20DET BlackTop - bezawaryjna seria

UKŁAD DOLOTOWY: filtr stożkowy, większy InterCooler - do poprawy orurowanie IC oraz miana filtra

UKŁAD WYDECHOWY: kolektor wydechowy - chińczyk , tłumik końcowy Bart

ELEKTRONIKA: BoostControler Greddy Profec B II

UKŁAD NAPĘDOWY: seria

ZAWIESZENIE: zawieszenie gwintwane XYZ, tylne górne wahacze regulowane, przednie wahacze wzmacniane ( jeszcze nie ogarnąłem na czym polega wzmocnienie -
info od poprzedniego właściciela)

UKŁAD HAMULCOWY: przód - swap na tarcze od Murano + zacisk na adapterze , tył seria

BODY-KIT: seria, w przyszłości dojdą pewnie jakieś canardsy oraz inny spoiler

ŚRODEK: seryjne fotele- jasna skóra, racingowe drewno przemalowane na kolor grafitowy

CAR-AUDIO: 2DIN JVC , w przyszłości zmiana na 2DIN z Adroidem i możliwością odczytu
OBDII+adapter złącza diagnostycznego.

INNE: pompa paliwa Walbro 255, BOV-chińczyk, Felgi XXR527 18X9.75

ZDJĘCIA:








MOC: 220hp (katalog) i po przeróbkach ----
Status: W trakcie

adrodax - 2016-10-26

Elegancka nysa, chociaż nigdy nie przemawiało do mnie drewno w tym modelu :) .
Jak się sprawdza kolektor chińczyk?

Krzyh00 - 2016-10-26

witam w klubie nys :mrgreen:

strasznie wysokie masz wolne obroty, 7tys bez musniecia gazu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eser - 2016-10-27

Siemanko, siemanko !
Obrotomierz niestety ma swoje życie - zajmę się tym w wolnym czasie.
Chiński kolektor sprawdza się należycie i o dziwo nie popękał.
PS. .zapomniałem wspomnieć, że poprzedni właściciel miał go 7 lat, z czego głównie stała w garażu ...
Jest trochę do roboty przy niej :)

Mugen - 2016-10-27

Aaaa wiec to Twoja Nysa stoi na Piłsudskiego :mrgreen: . Piękna jest tylko te felgi...
eser - 2016-10-27

Oj nie, nie moja :)
Ta z Piłsudskiego chyba jest w pl salonu ale nie znam wlasciciela ..
Moja stoi albo na Widzewie, gdy w pracy jestem albo bałuty ( garaż ) .
No felgi niestety ale że mamy Megablast w Łodzi a dostawa z Japonii ma być w grudniu to myślę, że coś fajnego wpadnie .
Kiedyś w Łodzi była bardzo podobna do mojej , na felgach nieco ciemniejszych, jednak już się sprzedała. Ta większość czasu spędziła w garażu ( znajomy mieszka w Warszawie, samochód trzymał w Łodzi) , więc często na drogach nie była widywana .

Arkadio - 2016-10-27

ale się uczepili tych felg, mi tam się podobają no może tylko jakby kolor był inny to już w ogóle było by dobrze :D . Fajny nissan dbaj, bo mało ich jeździ ;-)
eser - 2016-10-28

Z felgami jest jeden problem u mnie ponieważ nie mam nadkoli zrolowanych - mają beznadziejne et przy tej szerokości . Nie mogę z tyłu zejść niżej i ustawić setupu bo by się nie schowały w nadkola, a ja nie przepadam za robieniem camberów .
Pilar - 2016-10-28

Nie narzekaj na et felg...mógłbyś mieć s2000 :roll: :mrgreen:
eser - 2016-10-28

Narzekam bo co patrzę na ten samochód to sobie myślę, że bym wolał mieć strukture szeroką niż te XXR . :D Chciałbym mieć już możliwość ustawienia należycie zawieszenia, a tak pieje z tyłu jak głupie, nie mówiąc o prowadzeniu, które mogłoby być lepsze ...
Gdyby ktoś planował zakup felg to Megablast Speed Parts na FB. W grudniu będzie grubo ponad 100 kpl prosto z Japonii :) .

Swoją drogą jakiś czas temu wpadły nowe klocuchy Brembo na przód, ATE na tył i olej Valvo VR-1
Myślałem, że te silniki lubią olej a tu bum - nie bierze nic :shock:


eser - 2016-11-02

Niedługo po zakupie wys*ało mi uszczelkę miedzy kolektorem, a turbo .
Wszystkie samochody robię w #JakusikMotorsport w Łodzi, więc i tę usterkę tam naprawiłem.
Kolektor oczywiście do planowania,... - działa bez zarzutu :)



I w pakiecie inne zdjęcie



Miłego dnia :-)

eser - 2016-11-04

Chyba sie Wam nie podoba :cry:
W każdym razie ostatnio trafiła sie ciekawa sesja, wiec wrzucam na dobry początek

Krzyh00 - 2016-11-04

w zestawieniu z takim sqrvielem nysa wyglada jak mondeo :mrgreen:

dobra fota :-D

jano_coupe - 2016-11-05

Fajna nyska, dotknięta już magiczną ręką blacharza czy dopiero przed tym?
Ta drzewianna gałka była seryjnie? Bo też mam podobną ze znaczkiem nissana :)

eser - 2016-11-05

Dziekuje. Tak, niestety już była robiona reperaturka i napewno coś jeszcze się znajdzie .
Oczywiscie mam do ogarnięcia progi ...
Gałka ? To Racing ed, więc ogólnie plastiki w środku powinny być ,,drewniane'' , jednak je przemalowałem . Czeka już gałka z Altezzy , jednak muszę kupić zwężkę na drążek :)
















YacaJackowski - 2016-11-05

Zdjecia jak z hAmeryki! Zacne auta
WojtekLDZ - 2016-11-05

Autko widziane ostatnio z bliska i jest mega kocur :mrgreen: :!: Złote koła bardzo dobrze leżą z tą zielenią :lol:
Troszeczkę bym skręcił niżej ale to już moje zdanie :lol:

Pozdrówki z Żółtego Civica ;)

eser - 2016-11-06

No siemanko ! Bedzie niżej, bedzie inny setup ;) Felga 9.75' i lipne et nie pozwala na zejście tyłem niżej . Civic ? Pięknie sie prezentuje żółta buda z tym kołem 💪
WojtekLDZ - 2016-11-06

Dzięki :mrgreen:
Faktycznie trochę tył wystaje za obrys i blokuje zejście niżej, ale Megablast pewnie ogarnie fajne felgi do s14 8-)
Jakieś body będziesz zmieniać czy tak zostanie?

eser - 2016-11-06

Zobaczymy jak bedzie 😁
Krychu - 2016-11-06

nie przeszkadza ci ta zaniżona moc na tablicy rejestracyjnej?! mnie by to wkvrwiało :mrgreen:
eser - 2016-11-06

Ee tam, nie przeszkadza :)

Cykada - 2016-11-06

fajna, fura, teraz zauważyłem że blachy też spoko, jedyne co mi nie leży to koła - wzór fajny, może trochę za szerokie, ale kwestia gusty, ale kolor mi nie podchodzi. lepiej by wyglądały w graficie.
eser - 2016-11-06

Koło wpadnie inne. Nie pasuje mi chińszczyzna tu kompletnie 👳🏽
eser - 2016-12-27

Powoli do przodu. Na półce czeka carbonony Oil Catch C Simota

eser - 2017-01-04

I wpadła kolejna część układanki od MegablastSpeedParts

Krzyh00 - 2017-01-04

hmmm a co on ma takie stopy podciete?
eser - 2017-01-04

Obstawiam, ze Japończyk przykleił cześciowo na klej do szyb ( albo cholera wie ) i sie delikatnie oderwało, takze bedzie do naprawy :)
Ogólnie w Megablascie mam jeszcze drugi w super stanie ( nie wiem czy nie nowy ) na sprzedaz takze gdybys chciał, pisz do mnie. Jest rezerwacja ale ...

CEZAR86 - 2017-01-04

Trochę szpachlu będzie trzeba nadrzucić ;-)

Tego tworzywa nie da się spawać, trzeba kleić

jano_coupe - 2017-01-06

Można dostać oczoplonsu u megblast, sprawdzone na własnej skórze hehe
eser - 2017-04-19

Nissek na dzien dzisiejszy wyglada tak jak na foto.
W tym tygodniu jestem umówiony z blacharzem i lakiernikiem na wycenę, wiec dostanie skubaniec nowe progi plus konserwacje profili zamkniętych. Do japfest chciałbym jeszcze wrzucić poliuretany, poprawić orurowanie IC i wymienic parę innych pierdół.
Ogólnie stoi smutny cały czas w garazu. Przez ostatnie dwa miesiące zrobiłem moze z 50-70 km.
Ze spoilerem, nakładkami na progi i innymi pomysłami musze sie wstrzymać. Stwierdziłem, ze najpierw powinna byc zrobiona blaszka :)






Krzyh00 - 2017-04-19

co to za kółeczko? jakie parametry? 8-)
Game - 2017-04-19

eser napisał/a:

Ze spoilerem, nakładkami na progi i innymi pomysłami musze sie wstrzymać. Stwierdziłem, ze najpierw powinna byc zrobiona blaszka :)



Dobre podejście ;-) Większość tych "zdrowych i idealnych" nys to zakonserwowane barankiem chrusty. Dobrze na tym kole leży :-D

CEZAR86 - 2017-04-19

Obawiam się że robienie samych progów może nie wystarczyć ;)
Przyjrzyj się dokładnie podłodze wokół tylnych trójkątów pomocniczych wózka, nadkolom przednim na wysokości gdzie są pedały, nadkolom przednim na wysokości podłużnic, nadkolom w rejonie kielichów i samym kielichom ...
Ogólnie to wywal cały zawias i sprawdź dokładnie cały spód :mrgreen:

Game - 2017-04-19

Jak wyżej, u mnie połowa z tego co wymienił Cezar była zgnita i blacharz musiał rzeźbić :mrgreen:
eser - 2017-04-19

Tak- zapomniałem powiedzieć, ze ćwiartki na dole rowniez bedą robione choć na pierwszy rzut oka tego nie wymagają :)
Jeden kielich mam do ogarnięcia, natomiast w okolicach pedalow nic nie zaobserwowałem.
Dziekuje za rady, przyjrzę sie w najbliższym czasie raz jeszcze.
Rozkładam to sobie na etapy.
Koło to Tenzo-R Tracer V1 18x8.5 wszędzie :)
Miałem je w Lexusie i postanowiłem po chyba półtora roku je odkupić .
Jestem bardzo z nich zadowolony. Tzn w nissanie przejezdzily moze 100 km ale wczesniej w lexusie ponad rok.
Do momentu kiedy nie uciulam na cos konkretnego, bede na nich śmigał.
Chciałem sie skupić na blacharce i kwestii technicznej nyski.

eser - 2017-05-04

Nic sie nie dzieje, czekam na termin u blacharza bo doszły mnie słuchy ze ,, sprawdzony " robi spaw na progach w odległości co 1cm - tak sie nie bawimy :-/
Zakupiłem sobie pykeniki do filtra. Zeby nie było, ze Up robię z jakimś psikaczem to wyszedłem przed firmę - jest ładniejsze tło. Piona

Hondata - 2017-05-04

Fajnie wygląda to koło na IS-ie :-)
eser - 2017-09-06

Długo sie nic nie działo...
Na ten sezon nie mam planów. Do wymiany poza płynami doszedł napinacz łańcucha, paski osprzętu,... tylne amorki po regeneracji niedomagają, wiec na polce czeka juz gwint D2 na tył.

Poza konserwacja, poduszkami silnika i spoilerem kouki pewnie wtopię trochę kasy w porządne semislicki :)
Foto z dzis

bialy56 - 2017-09-30

Pięknie wygląda ;) Dopiero teraz odkryłem ten temat. Będę śledzić ;)
eser - 2017-09-30

Dziękuję ! Dziś dostał płukankę, olej Motula i filtr Boscha :)

lukas4 - 2017-10-01

te płukanki coś dają?
eser - 2017-10-01

U mnie chyba nigdy nie była robiona. Zrobiłem to profilaktycznie.
Też myślałem , że nie dają nic Ale stwierdziłem, że użyje dla zasady po tym jak znajomi stosują to co wymianę w jz, rb,sr,... :)
Dają ( ale to nie moje zdanie ) .

bialy56 - 2017-10-02

Na pewno nie zaszkodzi zrobić ;)
Seed - 2017-10-03

Dziwna sprawa z tymi płukankami, u mnie po płukaniu dokładnie tym samym liqui moly pro line zaczęło kopcić na niebiesko, z czasem przestało. Ale co się nakvrwowałem, że po co i dlaczego to zalałem to moje. Prawdopodobnie płukanka została w silniku i się wypalała.
Pit - 2017-10-03

Nie lepiej po prostu skrócić okres zmiany oleju np do pół roku i powtórzyć ze dwa razy? Osobiście bym nie wlał do silnika czegoś takiego jak płukanka.
Booohal - 2017-10-03

Limon napisał/a:
Osobiście bym nie wlał do silnika czegoś takiego jak płukanka.

Pewnie dlatego, że nie masz o tym pojęcia.
Jeżeli ktoś obawia się o zbyt agresywne wypłukanie na raz to niech zainteresuje się Archoilem 2300.

Pit - 2017-10-03

Pewnie tak, i nie zamierzam się dowiadywać. Jak ktoś potrafi dopilnować czasu zmian oleju to nie potrzebne takie wymysły...
bonczek - 2017-10-03

Nie do końca - nagar i tak się odkłada.
Booohal - 2017-10-03

Limon napisał/a:
Jak ktoś potrafi dopilnować czasu zmian oleju to nie potrzebne takie wymysły...

Czyli nadal nie wiesz o czym mówisz :roll:

eser - 2017-10-03

Ale ja znakomicie dopilnowuje terminów zmian oleju :) . Chciałem spróbować. Nic negatywnego się nie zadzialo.
tarjei86 - 2017-10-04

Czasy, gdy płukanki wyżerały uszczelki itp - minęły wraz ze świetnością Fiatów 125 itp :shock: obecne płukanki to kapitalne rozwiązania dla przeczyszczenia silnika np. po poprzednim właścicielu. Ja osobiście robię płukankę co 2 wymiana oleju i to już w którymś samochodzie. Jak do tej pory dawało to same wymierne korzyści, jak choćby zmniejszony pobór oleju, cichsza praca itp.
Pilar - 2017-10-04

Konkretnie których używasz?
tarjei86 - 2017-10-04

Do tej pory zamiennie LiquidMolly lub Millersa - ale zdarzyło się kilka razy Motula.
eser - 2017-10-17

Dziś wymienione zostały paski osprzętu, klocki z tyłu plus reperaturka zacisku :)

Badej - 2017-10-18

Auto świetne a co do płukanek to potwierdzam, u mnie w skodziawce po płukance zużycie oleju spadło o połowę.
eser - 2018-01-16

W weekend jako JDM Łódź wystawiliśmy się w łódzkiej Manufakturze. [WOŚP]. Wrzucam zatem parę fotek. :)






antek - 2018-01-16

:ok: :cool:
grzybu - 2018-01-16

Fajny Kadet ;)
CEZAR86 - 2018-01-16

Sie błyszczy sie 8-)
Pilar - 2018-01-16

Fajna akcja!
eser - 2018-01-23

Dzięki Panowie! :-D
Ponieważ jeszcze niedawno parę osób spotykało mnie w MegablastSpeedParts to informuję, że zmieniłem swoją siedzibę i od paru dni możecie u mnie zamawiać graty z Laminatu przez stronę JDMBODYSHOP, do której odnośnik podam niżej :D .
Wskrzeszam temat i aktualizuję ofertę.
Znajdziecie wszelkie body do S13,S14,RB do GT86, RB do 350Z, R32, R33, R34, ALTEZZA, MX-5 NA, MX-5 ND(in progress).
Pozdroo !
TU KLIKNIJ

Na zachętę wrzucam foto zetki z naszym eRBekiem ;)


kiler113 - 2018-01-26

Super Foto! :-)
eser - 2018-05-02

W tym miesiącu mam umówiony termin u mojego mechanika.
Wpadnie sporo gratów, które usprawnią nysę. Usprawnią. Bez modyfikacji.
Do zbiorów doszło pięć gajgerków, które z czasem będą montowane.
EGT,BOOST,TEMP.OLEJU,CIŚ.OLEJU,TEMP.WODY.

Odłożone czeka również body KOUKI od JDMbodyshop ( poza przednią dokładką ).
Zaczął się też projekt dyfuzora na tył. Co z tego będzie? Nie wiem.

Zastanawiam się czy składać do kupy niepomalowane i lecieć tak na JF, czy pojechać w tym roku na takiej samiej biedzie jak w poprzednim...

Miłego wieczoru !



No i doszedł do rodziny daily car. Zwykły Avek, polift w pierwszym i ostatnim w moim życiu klekocie ( w manualu ) xD


eser - 2018-05-05

Wpada również miseczka z przegrodami, co by na winklach w przyszłości oleju miał pod dostatkiem :-)

eser - 2018-08-10

Uszanowanie! Jakoś temat JapFestu mnie pochłonął na dłużej, a już jutro lecę na fajeczkędo Torunia na zlot TurboKillers ( dupowozem ).
Udało mi się wyczaić parę fotek.
Ponieważ na każdej auto wygląda inaczej to... Chyba najbardziej realistyczne jest to pierwsze.
Wpadło full body KOUKI plus Canardsy dolne Origin'a - Wszystko od JDMBODYSHOP.
Do tego canardsy górne wykonałem sam, a side skirts extensions wykonała za mnie maszyna CNC.
Miał być dyfuzor ale nie zdążyłem założyć.
Miło było się z Wami zobaczyć i zbić pionę !








Gumka23 - 2018-08-11

Przeprasza, ale przód zdecydowanie na nie. Za dużo tego tam jest...
MuzykVrt - 2018-08-11

Ojjj chyba 1:0 dla oem.
Moda modą ale nie zawsze pogoń za nią przynosi progres :-/

eser - 2018-08-14

Spoko Panowie ;) Moda mnie nie interesuje i od zawsze chciałem, żeby nysa tak wyglądała.
Zmieni się to pod progami i dojdzie coś z tyłu.

Widzieliście auto na zywo ?

Arkadio - 2018-08-14

myślę że jak zderzak pójdzie w kolor będzie w sam raz, bo teraz to tak średnio to wygląda, także czekam ;-)
Calypso - 2018-08-14

Zderzak w kolor i ten boczny malutki ala canard do utylizacji i bedzie git ;-)
Krzyh00 - 2018-08-14

Dlaczemu nie ma kierunkowskazow?
TorquedMad_Mind - 2018-08-14

no przód teraz jest tragedią wg. mnie. S14a nie potrzebuje modów przodu - wygląda dobrze tak jak jest.
bonczek - 2018-08-15

Kozacko wyglada 8-)
eser - 2018-11-10

Uszanowanie po przerwie. Zderzak jest w kolorze. Dokładka przedniego zderzaka została założona tuż przed JapFest'em. Będzie zapewne w kolorze.
Aktualnie, nie pamiętam czy wspominałem, wpadła miska z przegrodami, short shifter i pięć gajgerów. Brakuje tylko ( niestety $ ) AFR.
Miłego wieczoru ;) !



Gajgerki już są zamontowane należycie, przewody ułożone częściowo w oploty i poukrwane. Jeszcze chciałbym je inaczej poprowadzić ale i na to przyjdzie czas.


eser - 2019-05-24

Powoli zaczynają się przygotowania do Japfest.PL.

Ogólnie przeszło mi przez myśl zamienienie Nysy na Evo. Stwierdziłem, że zamienię s14 i dupowóz na jeden kompaktowy twór.
Gdyby ktoś był chętny na zamianę z es czternachę to jestem zainteresowany E10 ( wiadomo, może być uszkodzone, usa,...)

eser - 2019-08-09

No dobra... Niektórzy wiedzieli, że miałem takie postanowienie, inni nie. W każdym razie zalożyłem sobie w 2019r zakup kolejnego auta. Mimo poszukiwań KE, padło na Toyotę Starlet KP62 z 1980 roku. Od 1990 w rękach jednego właściciela. Po stłuczce parkingowej stała w garażu aż do (...). Były właściciel wierzył, że w końcu ją zrobi. Nabył x lat temu kolejną od Austriaka i rozebrał ją na części, żeby w przyszłości nie musieć się martwić o ich dostępność. Tym sposobem stałem się posiadaczem tego tworu. Tak - RWD, z silnikiem 1.3 i 5cio biegową skrzynią manualną. Niestety nie ma klimy, mimo że i takie wychodziły. Trzyma się kupy, do zrobienia jest wszystko. Cylindry zalane olejem ,,na wszelki wypadek" ale mam drugi silnik gdyby była koniecznośc wymiany czegokolwiek.





PS. NISSAN NA SPRZEDAŻ !

Wojtuuus - 2019-08-09

Fajowy grzyb :mrgreen:
nikesonmyfeet - 2019-08-09

Znajomy latał taką w różnych imprezach, bardzo fajny wóz :)



Swoją drogą opisał trochę prac przy niej tutaj, może Ci się przyda

http://www.spidergarage.p...let-kp60-rally/

Karamba_DC2 - 2019-08-09

Ciekawy zakup, to ma być taka typowa odbudowa czy bardziej uruchomić i trzymać? :mrgreen:
fala - 2019-08-10

Gratuluje zakupu Toyoty ! Szkoda ze z KE nie wyszło , ale starlet tez ciekawa ! Zazdroszczę skrzyni ...
eser - 2019-08-13

Nikesonmyfeet, dziękuję za link!
Karamba, chciałbym z tego kiedyś zrobić zabijakę z 4ag i body TRD. Nie wiem co z tego wyjdzie.
Ogólnie plan był taki, żeby kupić i niech sobie stoi na hali. Może za 15 lat z Dzieckiem złożę coś z tego :)


Ogólnie mam całe drugie auto na części w tym frontswap na kwadraciaki.

Na nadzień dzisiejszy chciałbym się pozbyć Nysy i kupić EVOX jako kompaktowe auto na codzień i do okazjinalnej zabawy

eser - 2020-02-08

No i nie wiem, czy tworzyć nowy temat, czy tu spamować
fot jak jeszcze był w USA . X GSR

Gumka23 - 2020-02-08

Ostrzegajcie jak wrzucacie tak duże fotki, bo mi cały transfer zje! :evil:

;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group