JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Szpan i Roadshow - BMW E39 528i

Rudy Hiszpan' - 2017-09-12
Temat postu: BMW E39 528i
Siema, może niektórzy mnie pamiętają z pradawnych czasów i trochę bliższych początkowi JDM-Option. Minęło sporo lat, widzę, że niektórzy z Was pozmieniali auta, inni zniknęli z forum jak ja.
Kiedyś pamiętam, że suszyliście mi głowę, żebym założył temat swojego E34. Nie odważyłem się, ale wrzucę tu może swoje E39. Miałem po drodze też dwie E36. Jakoś teraz mnie wzięło na sentymenty, bo od jakiegoś czasu obserwuję forum z powrotem.

Nie będę zanudzał Was germańskimi tematami i jakim to rare jest np. tunel w skórze itd. Jeżeli będzie jakiekolwiek zainteresowanie, odezwą się stare mordki, to coś więcej napiszę. Auto mam dopiero rok, ale plany mam bardzo długodystansowe i do wymiany zostało jeszcze sporo.



























Mam nadzieję, że obejdzie się bez bana dla starego usera :lol:

p0lish - 2017-09-12

Warszawskie Zadoopie zawsze na propsie!
Kawasaki - 2017-09-12

Poka ten tunel!
Rudy Hiszpan' - 2017-09-12

Słabo widać, umarły mi wszystkie foty na photobucket niestety.



BTW. jestem z Wrzeciona, ale bywam na Zadupiu :lol:

p0lish - 2017-09-12

dobra świnia!
Pankracy - 2017-09-13

E39 to dla mnie najpiękniejszy sedan ever. Dobry świniak!
Emre - 2017-09-13

Wszystko fajnie, ale to chyba nie ten dział...
Hikiel - 2017-09-13

Niech któryś z modów przeniesie temat do Szpanu.

Na przyszłość, tutaj link: http://www.jdm-option.pl/forum/viewforum.php?f=53

A auto świetne.

Lucas.MB2 - 2017-09-13

Hagu mordo nie wiedziałem że tu jesteś :) Modź do woli :)
gaseb - 2017-09-13

Dużo lepiej na tej ostatniej feldze wygląda. Zastanawia tylko znaczek merca :roll:
s3b - 2017-09-16

Piękny przedlift! Jaki motor?
Game - 2017-09-16

Fajna e39! Przydałyby się sporty ;-)
Krychu - 2017-09-17

Oooo, siema Rudy! Fajnie że wróciłeś, pamiętałem :gej:
Nie przepadam za BMW, a tym bardziej za E39, no ale fajne to masz ;-)

Rudy Hiszpan' - 2017-09-19

O nieźle, miło mi to wszystko słyszeć, to coś tam się rozpiszę może i potłumaczę z tego i owego ;)

Emre napisał/a:
Wszystko fajnie, ale to chyba nie ten dział...


Zgadza się, ale to nie celowo.. nigdy bym nie pomyślał, że E39 to szpan :lol:

Lucas.MB2 napisał/a:
Hagu mordo nie wiedziałem że tu jesteś :) Modź do woli :)


O kur%%wa Ogród? Człeku, ja na JDM-O siedziałem, jak Ty o prawku nie myślałeś hehehehe

gaseb napisał/a:
Dużo lepiej na tej ostatniej feldze wygląda. Zastanawia tylko znaczek merca :roll:


Felga S95 (monoblok)była na niższej oponie, na dystansie i spasie, że jak sam jeździłem to tarłem wszystkim o wszystko. Wizualnie wg mnie lepiej siedziało. Plan na obecne koło (3tlg z emblematem merca) jest taki, że albo wpadną ranty jeszcze szersze zamiast przednich i zamieniam je osiami i na tył z 11,5J wejdzie albo lekki dystans, na pewno opony niższe/węższe jak w S95 bo to robi robotę, a kapsel robiłem custom, długo to zajęło, więc wrzuciłem Merca na pewien czas, ale już je mam i są AC Schnitzera, teraz muszę je pomalować w kolor tylko i będzie koło wyglądało jednolicie. Ogólnie koło to Custom, z oponami, modami, kolorem, kapslami... centrowania i ja pier... czego jeszcze tu nie robiłem wyszły mnie sporo ponad 10k, więc chciałbym już zamknąć ich temat, a tu ciągle mało szerokości :roll:

s3b napisał/a:
Piękny przedlift! Jaki motor?


Jak to w 528i przedlifcie z października 98 M52B28TU dwa vanosy.

Seria 193km u mnie 198/199 wg dwóch pomiarów. Ogólnie ta hamownia ma miano surowej i większość osób na zlotach nie jest z niej pocieszona, każdy mi mocno gratulował wyniku na oryginalnym motorze, więc może fabryka coś dodała od siebie :) auto trzepie w zakresie 0-200km/h np 745dA E65 polifta na wirusie. Nie używam go do tego, ale parę razy sprawdzałem z ciekawości, przy Waszych 1.6 250KM to nie mam podejścia z żadnej strony :lol:



Game napisał/a:
Fajna e39! Przydałyby się sporty ;-)


Dzięki!
Hmm, sporty są powszechnie oklepane, komforty są dość rzadkie, a te do tego są w szyciu individual , ale ja się czaję kiedyś na kontursitze z E38 to nigdy nie wychodziło w E39. Oprócz tego co mam aktualnie czyli el. reg. fotela w każdej płaszczyźnie, łamanego w plecach, pompowanego, z el. zagłówkiem, dochodzą jeszcze wzmocnienia na ramiona, wysuwane el. podudzie i zagłówek zachodzi aż na część pleców w najniższej pozycji :oops: Nie żeby mi się sporty nie podobały, bo mają to coś, tak jak i fotele z M5 też bajka, ale w komfortach mogę siedzieć 25h w jednym strzale na trasie i nawet mi pośladek nie zdrętwieje na 19'' i gwincie.. Kolega ma sporty i Bila B4 ze sprężynami H&R i jak mnie przewiózł na swoich alpinach 18'' to się czułem jak w taczce. Przepaść jest masakryczna jeśli chodzi o wygodę, a jednak 20-30tys rocznie zrobię tym autkiem.

Krychu napisał/a:
Oooo, siema Rudy! Fajnie że wróciłeś, pamiętałem :gej:
Nie przepadam za BMW, a tym bardziej za E39, no ale fajne to masz ;-)


Hihi, siemka :gej: zajrzałem, bo chciałem zobaczyć czy rex jeszcze żyje hehe :rip:

Dzięki za uznanie dla niechcianego dresowozu.




Także z zapowiedzi, miałem wczoraj lekkie zdarzenie drogowe, mam pęknięty klosz lampy, zasydowany zderzak i maskę, ale trafiłem na hojnego Pana, który nie miał czasu i ochoty pisać oświadczenia, więc zasponsorował mi naprawy i M-Pakiet zewnętrzny, więc będą zmiany wizualne w najbliższym czasie :ok2: :zab:

Game - 2017-09-19

Kontury wiadomo, ze koty. Mi się w sportach bardzo wygodnie jeździ, w wakacje jechałem trasę brata e39 w sportach i było mi mega wygodnie ;-)
Rudy Hiszpan' - 2017-09-19

Game napisał/a:
Kontury wiadomo, ze koty. Mi się w sportach bardzo wygodnie jeździ, w wakacje jechałem trasę brata e39 w sportach i było mi mega wygodnie ;-)


Nie chce się sprzeczać, ale na jakimś większym kole lub zawiasie innym niż Sachs/sachs advantage/Bil B4? Bo ogólnie E39 przez wielowahacz wiele wybacza nawet na taborecie, ale dopiero na jakimś zawiasie/kole od 18'' na niskim profilu (30/35) lub 19'' zaczyna się czuć dyskomfort w aucie. Ja np na 18'' w marcu przed tymi setami, ale już na KW V1 to mogłem 150km/h ciąć i żadnego kamienia czy zwierzęcia domowego bym nie poczuł :ok2:

Game - 2017-09-19

Brat jeździ na 255/35/18 a zawias to nie mam pojęcia co tam siedzi ale nie jest to gwint ;-) Nie no ogółem wiadomo, ze komforty są o wiele wygodniejsze i tutaj nie ma gadki ale trzymanie boczne w sportach jest mega przyjemne ;-) Do tego brat ma wnętrze z kilkoma bajerami w individualu i w kolorze Montana Sandbeige a znaleźć komforty w tym kolorze i dobrym stanie to nie takie łatwe ;)
Rudy Hiszpan' - 2017-09-19

Game napisał/a:
Brat jeździ na 255/35/18 a zawias to nie mam pojęcia co tam siedzi ale nie jest to gwint ;-) Nie no ogółem wiadomo, ze komforty są o wiele wygodniejsze i tutaj nie ma gadki ale trzymanie boczne w sportach jest mega przyjemne ;-) Do tego brat ma wnętrze z kilkoma bajerami w individualu i w kolorze Montana Sandbeige a znaleźć komforty w tym kolorze i dobrym stanie to nie takie łatwe ;)


Tak, trzymanie boczne mają niezłe, jak na limo, które wychodziło już od 150KM w 2.0 R6, to trzeba przyznać. Przesiadając się z moich foteli na sporty to człowiek czuje mega przepaść, jakby wpadł w kubełek dosłownie. Beig mówisz? U mnie jakiekolwiek wnętrze poza czarnym było od razu skreślane może dlatego nie mogłem znaleźć dla siebie fury tyle czasu :lol: mają te skóry swój urok, pasują stereotypowo do polifta w 530dA może nawet kombi choć niekoniecznie i kolorze oxfordgrun lub topasblau... Gdybym trafnie wytypował byłoby mi miło :P niestety przedlift, czarny, który miał ewentualnie służyć na bazę German Style, to tylko czarny środek jak smoła, z sufitem antracyt itd. wiadomo, że beż się może podobać, rozumiem że rzecz gustu :gej:

Game - 2017-09-19

Prawie zgadłeś bo Oxfordgrun II z individuala :mrgreen: . Sam zawsze byłem fanem czarnych wnętrz i nie podobały mi się całe jasne - za mdłe dla mnie ale u brata ktoś serio to fajnie zestawił. Wnętrze jest jasno-czarne, podsufitka czarna, tyły foteli czarne, boczki też nie są całe jasne, no i dość rare listy w skórze i pod kolor foteli, do tego dywaniki ze skórzaną jasną obwódka ;)

https://imgur.com/a/xoNYT

Rudy Hiszpan' - 2017-09-19

O, takich dekorów nigdy nie widziałem, to chyba nie jest oryginał co? :shock:
Też ma rączki w skórze w drzwiach, ogólnie fajnie to może wyglądać, ale czy długo tak człowiek wytrzyma w pustynnej burzy :mrgreen:

Game - 2017-09-19

To ori z vinu, wszystkie listwy takie są, w tym ta klapka na radio itp ;) Do tego doł kiery m pakietowej tez w jasnej skórze ;)
Na dowód zdjęcie z bliska i rozkodowany vin ;-)
https://imgur.com/a/QrFPD

https://imgur.com/a/bbYAD

Masz linka, wszystko co zaznaczone wychodziło w skórze pod dowolny kolor ;) Niektóre jeszcze da się kupić Sandbeige już niestety przestali produkować w tym roku a brat chciał kupić dwie listwy.

http://www.realoem.com/bm...&diagId=91_0130

Qban - 2017-09-19

Rudy Hiszpan' napisał/a:
O nieźle, miło mi to wszystko słyszeć, to coś tam się rozpiszę może i potłumaczę z tego i owego ;)

Emre napisał/a:
Wszystko fajnie, ale to chyba nie ten dział...


Zgadza się, ale to nie celowo.. nigdy bym nie pomyślał, że E39 to szpan :lol:

Lucas.MB2 napisał/a:
Hagu mordo nie wiedziałem że tu jesteś :) Modź do woli :)


O kur%%wa Ogród? Człeku, ja na JDM-O siedziałem, jak Ty o prawku nie myślałeś hehehehe

gaseb napisał/a:
Dużo lepiej na tej ostatniej feldze wygląda. Zastanawia tylko znaczek merca :roll:


Felga S95 (monoblok)była na niższej oponie, na dystansie i spasie, że jak sam jeździłem to tarłem wszystkim o wszystko. Wizualnie wg mnie lepiej siedziało. Plan na obecne koło (3tlg z emblematem merca) jest taki, że albo wpadną ranty jeszcze szersze zamiast przednich i zamieniam je osiami i na tył z 11,5J wejdzie albo lekki dystans, na pewno opony niższe/węższe jak w S95 bo to robi robotę, a kapsel robiłem custom, długo to zajęło, więc wrzuciłem Merca na pewien czas, ale już je mam i są AC Schnitzera, teraz muszę je pomalować w kolor tylko i będzie koło wyglądało jednolicie. Ogólnie koło to Custom, z oponami, modami, kolorem, kapslami... centrowania i ja pier... czego jeszcze tu nie robiłem wyszły mnie sporo ponad 10k, więc chciałbym już zamknąć ich temat, a tu ciągle mało szerokości :roll:

s3b napisał/a:
Piękny przedlift! Jaki motor?


Jak to w 528i przedlifcie z października 98 M52B28TU dwa vanosy.

Seria 193km u mnie 198/199 wg dwóch pomiarów. Ogólnie ta hamownia ma miano surowej i większość osób na zlotach nie jest z niej pocieszona, każdy mi mocno gratulował wyniku na oryginalnym motorze, więc może fabryka coś dodała od siebie :) auto trzepie w zakresie 0-200km/h np 745dA E65 polifta na wirusie. Nie używam go do tego, ale parę razy sprawdzałem z ciekawości, przy Waszych 1.6 250KM to nie mam podejścia z żadnej strony :lol:
Fajna e39, ale w jak to piszesz w 1.6 eg5 wystarczy 160km, a nie 250km żeby ja objechać. Testowane wielokrotnie. ;-)
Rudy Hiszpan' - 2017-09-20

Qban napisał/a:
Fajna e39, ale w jak to piszesz w 1.6 eg5 wystarczy 160km, a nie 250km żeby ja objechać. Testowane wielokrotnie. ;-)


W pugu 106 wystarczy 130 i oglądam tylny zderzak ;) nie napisałem, że akurat musi to być civic. Miałem cupre, więc wiem ile można objechać aut klasy premium z 155km pod maską.
Fura do jazdy i tyle :ok2:
Dziś oglądałem Accorda 6gen Type R. Pochłostałem pochłostałem i niestety fajnie to brzmi i że tyłem nie rzuca, ale jakoś mi nie podeszło. Prelude już lepiej. Ale nawet jakbym miał coś do zabawy kupić to chyba już konkret krótkie EK lub EG i puste, silnik b18c4, bo sedan czy coupe to znów udawanie funkcjonalności.

Lucas.MB2 - 2017-09-24

Cytat:
Ale nawet jakbym miał coś do zabawy kupić to chyba już konkret krótkie EK lub EG i puste, silnik b18c4, bo sedan czy coupe to znów udawanie funkcjonalności.

Dobrze mówisz mordzia. aczkolwiek jeśli bawić się w Hondy to najlepiej z K serią pod maską. B seria ze względu na mały moment obrotowy w pewnych momentach zwyczajnie jest 'słaba'
Accord Type-R to świetne auto -w standardzie 2 tłoczkowy hebel,stołki recaro, ale niestety to H seria (jakby rozwinięcie B serii) i znowu lepiej pójść w coś co ma już K ;-)

Rudy Hiszpan' - 2017-11-19

Zamykamy sezon 2017





























Mój ukochany gabinet :mrgreen:









































Sprzedam 2x nokian 245/35/19 ;)





2x movie

https://www.youtube.com/w...2&v=uB9Z6tMDmLg

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Emre - 2017-11-19

Syndykat :serce:
gaseb - 2017-11-19

Oooo znana miejscówka. Bardzo dobrze wygląda piąteczka.
Rudy Hiszpan' - 2017-11-19

O, miło mi że wyjadaczom się podoba :oops:

Nie rozpisuję się tu ogólnie co jest do roboty, bo pewnie każdy widzi, a i tak gdzie nie napiszę, że lampy do uszczelnienia, rotory na srebrno itd, to zaraz ktoś to powtarza, bo ogląda tylko obrazki :roll:

Hehehe, miejscówka obok mojej rodzinnej okolicy i póki nie miałem auta, to nie znałem jej potencjału. Szkoda, że nawalili latam tyle znaków i zamalowali mural, bo poprzednie grafy robiły robotę 8-)

Jeszcze raz napiszę, cieszę się że się podoba, będzie tylko lepiej obiecuję :mrgreen:

TorquedMad_Mind - 2017-11-19

Zostaw felgi jak są - siadają idealnie z tym ciemniejszym rotorem ;)

Ogólnie to stylistycznie wg. mnie nie masz już nic do roboty.

Rudy Hiszpan' - 2017-11-19

Bio napisał/a:
Zostaw felgi jak są - siadają idealnie z tym ciemniejszym rotorem ;)

Ogólnie to stylistycznie wg. mnie nie masz już nic do roboty.


Rotor srebro grube ziarno, kapsle ACS, dystanse i niższe opony, lekki negatyw.
JW lampy parują, dekory w środku ciemne, heble od V8 leżą i czekają na regenerację i swapa.. Oj jest cała lista na parę lat roboty :)

PeTeR47 - 2017-11-19

Super wozidło, pięknie wygląda :-)
Hikiel - 2017-11-19

Kurde, serio mi się podoba 😳 Sam jestem w szoku 😂
no_fear - 2017-11-20

z ciekawości - ten telefon działa ?
czy już tylko na ozdobę ? ;-)

Rudy Hiszpan' - 2017-11-25

Telefon śmiga, co rano sprawdza go moja narzeczona, jak jadę do pracy. Do telefonu BMW dorzuciło w fabryce zestaw głośnomówiący wbudowany z mikrofonem w podsufitce obok przełącznika szyberdachu :) wkładasz pełną kartę, ja np mam plusa, nie wyłamując małej karty sim i lata.

klima, telefon, el. składane lusterka, czujnik deszczu, fotochromy wew i zew, grzane tyłki, el. regulacja fotela oraz kierownicy, pamięć, komputery, DSP, el. roleta tylna... w aucie działa wszystko tak jak powinno :)

Rudy Hiszpan' - 2017-11-25

wrzucę może co miałem przed i w trakcie posiadania E39

E36 320i coupe individual, doje...ne w środku równie dobrze co E39 i to w serii, ehh biały kruczek taki :)




E32 730i, zaspawany most, wyspawany dach ehhehe, zdjęcia jeszcze za czasów Adama, ja dodałem szeroką stal z insigni i zajechałem motor i zarobiłem na sprzedaży na części trzykroć co za nią dałem :lol:



Kubaa - 2017-11-25

To już wiem co za pojeb upalał tego 7era na fabrykach Grochowskich :lol: :lol: :lol:
TorquedMad_Mind - 2017-11-25

ten 7er był na filmikach Strzeleckiego? :mrgreen:
Rudy Hiszpan' - 2017-11-26

Si :) niezły trup, ale radości tyle dał.. no może nie tyle co bym chciał, bo szybko umarła, ale chociaż nie straciłem na niej i fajna przygoda z autem :)
Krychu - 2017-11-26

Siódemka cabrio rządzi! :rotfl:
Rudy Hiszpan' - 2018-10-11

Kończę chyba kariere beemkowicza, auto rozprzedaję, póki co z sukcesem. Może za rok - dwa uda się coś ściągnąć z UK lub JPN, trzymajcie kciuki :)

wrzucę dziś zdjęcia auta sprzed tygodnia, jak jeszcze miało końcowy set :)









Koła pogonione, czas na hebel i zawias. Potem może pare innych dołożonych gratów. Plan jest długoterminowy, bo do skaya to trzeba troszkę sosu dołożyć jednak.









Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group