JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Ankiety - Nowe forum?

nikesonmyfeet - 2018-11-21
Temat postu: Nowe forum?
Kontynująć wątek z tematu o tattoo (poniżej można nadgonić):


http://www.jdm-option.pl/...r=asc&start=495

Ponownie pojawiła się koncepcja przenosi na inne forum. Ostatnie stanowisko Deoxa potwierdza, że generalnie forum go nie obchodzi, także dalsze losy JDMO są raczej policzone. Karamba zaoferował, że postawi nowe forum, i zajmie się ewentualnym przeniesieniem bazy, jeśli uda się dostać dostęp od Deoxa.

W związku z tym pytanie do forumowiczów: zostajemy czy opuszczamy statek?



TorquedMad_Mind - 2018-11-21

który to już wątek? :roll:
nikesonmyfeet - 2018-11-21

A czy to ważne? :)

Jak będziemy tylko marudzić, że forum może w każdej chwili paść, to nic na lepsze się nie zmieni. Community się powolutku rozejdzie i forum, nawet jak bedzie działać, opustoszeje. Wydaje mi się, i chyba nie tylko mi, że było by troche szkoda :)

Pit - 2018-11-21

Trzeba się zastanowić co zrobić żeby przenieść atmosferę razem z bazą i wtedy bym spierdalał z tego serwera. To tylko adres, a nie mamy żadnej kontroli nad tym co się tutaj stanie.

Z ciekawych domen jakie moglibyśmy mieć:
jdm-option.io
jdm-option.co
jdm-option.com.pl
jdm-option.org
jdm-option.net
jdm-option.co.jp
jdm-option.jp.net

+ można ewentualnie podjąć próbę odkupienia obecnego adresu.

Gumka23 - 2018-11-21

To zależy na jakiej zasadzie. Jeśli z bazą, to jak najbardziej zmienić silnik i serwer i mieć spokój...

ale Deox nie odda bazy, więc zaczynanie forum od nowa...a to nie wyjdzie. Jestem tego pewien.

Johnson - 2018-11-21

dziwny Typek :lol:
moim zdaniem forum jest do odtworzenia, osoby aktywne przeniosą swoje tematy projektowe, potworzymy "co kupiłem", "ciekawostki", tutaj się porozsyła przez moderatorów PW o nowym forum i jazda.

DoSeR - 2018-11-21

Jeśli nowe forum to tylko z całą bazą tego aktualnego. Zaczynanie wszystkiego od nowa nie ma totalnie sensu.
nikesonmyfeet - 2018-11-22

Gumka23 napisał/a:
To zależy na jakiej zasadzie. Jeśli z bazą, to jak najbardziej zmienić silnik i serwer i mieć spokój...

ale Deox nie odda bazy, więc zaczynanie forum od nowa...a to nie wyjdzie. Jestem tego pewien.


Czy ktoś kto ma kontakt z Deoxem jest w stanie go o to zapytać? Karamba może? Jak nie zapytamy to się nie dowiemy.

Ja też jestem zdania, że przeniesienie bazy tego forum to bardzo ważny aspekt, ale myślę, że przy tej okazji warto się zastanowić co warto przenosić. O ile Projekty i Szpan uważam za absolutny must, tak nad innymi sekcjami pewnie warto się zastanowić. Myślę, ze do 70% zasobów forum nikt nawet już nie zagląda :)

Game - 2018-11-22

Ja bym przenosił, jak nie spróbujemy to się nie przekonamy. To i tak lepsze niż czekać na nieuniknione. Najważniejsza baza projektów i fajnie jakby udało się ją przenieść, reszta nie jest aż tak ważna ;-)
Pit - 2018-11-22

tak naprawdę:

Nasze auta i projekty
Szpan i Roadshow
General Off Topic
Ogólne

reszta i tak nie żyje (no może oprócz giełdy ale tego to w ogóle nie ma sensu przenosić, można zacząć od zera)

KubaJDM - 2018-11-22

Serio jak bazy danych nie odda to jprdl co to za podejście... i tak w żaden sposób tego wszystkiego nie wykorzysta... :roll:
Jestem jak najbardziej za! Zasięgi Facebooka to jest takie gówno, że szkoda gadać.

Mareczuczek - 2018-11-22

Forum to jednak forum, tak jak inni wolałbym żeby wszystko zostało przeniesione
Karamba_DC2 - 2018-11-22

Zapytam Deoxa czy odda chociaż nasze auta, tyle powinien zrobić, bo to w sumie nasza własność, reszty forum nie potrzebuję, bo to tylko dobre jaja i beka, wróci na nowym z obecnym klimatem jak nie lepszym!
Ludzię będą mieć pewność że kolejne jest świeże i że na zależy, zatem będzie się rozwijać, trzeba je też promować!

Dodam że z RDK powoli mamy zamiary na forumowy zlot 8-)

Zatem jeżeli baza aut wam styknie i może użytkowników to pykniemy to na nowo :mrgreen:


Mamy już 16 do 2 ZA, jak tak dalej poleci, to będę gadać z Deoxem :]

Yaca - 2018-11-22

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Serio jak bazy danych nie odda to jprdl co to za podejście... i tak w żaden sposób tego wszystkiego nie wykorzysta...


niestety facet ma niestety meeeega słabe podejście do tego tematu.. nie mogę pojąć dlaczego dla niego lepiej żeby to wszystko umarło niż przekazać to osobom które będą kontynuowały rozwój forum. Powinien wyjść z inicjatywą że chce zostać senior adminem jako założyciel .... ale powinien przekazać resztę do osób które mają na to czas. Facet olał totalnie to forum ... nic z nim nie robi... nie ma czasu przez już kilka lat się tym zainteresować .. ale oddać ..niee :roll:

Cino masz z nim kontakt? ktoś ma? możecie szczerze powiedzieć co Deox ma w tym temacie do powiedzenia ? Dlaczego nie moża tego "załatwić" w normalny cywilizowany sposób? :roll:

Karamba_DC2 - 2018-11-22

Yaca, pisałem z nim dwa dni temu, to już była nasza kolejna rozmowa.
Proponowałem na koniec nawet wykupić forum za $$$, ale stwierdził że ma na nie jakiś concept i je przerobi.
Z mojego pkt widzenia, dogadać i zabrać co się da, i działać dalej.
Też mnie to nie cieszy, ale po roku każdy zapomni, i nowe forum będzie żyć dalej na moje :-D

Powiem więcej, samych moich znajomych chętnie wbije zakładać jakieś tematy, niech zostanie jak tutaj, temat projektów i Szpana, zaś ze Szpana można przenosić te fajne po selekcji, niech każdy z nas zaprosi swoich 2 znajomych, i będzie więcej żywych tematów aut jak jest tutaj :roll:

Yaca my sami założyć możemy z 8 tematów jakoś :lol:

nikesonmyfeet - 2018-11-22

Imo poczekajmy do końca weekendu i jeśli stosunek głosów nagle nie zmieni trendu to trzeba działać.

Baza samochodów to rzeczywiście jedyne co potrzebujemy. Reszte się nabije w trakcie :mrgreen:

PS. Na tą chwile przychodzą mi do głowy przynajmniej 4 osoby, które znam, i które może zainteresować nowe forum, wiec wzrost community to nasz najmniejszy problem :)

Game - 2018-11-22

Karamba_DC2 napisał/a:


Dodam że z RDK powoli mamy zamiary na forumowy zlot 8-)


Też ostatnio myślałem o forumowym zlocie i chciałem to wziąć na klate. Nawet miałem już wstępny pomysł ;-)

Kawasaki - 2018-11-22

Spierdalamy panowie
Karamba_DC2 - 2018-11-22

Właśnie dzwonił do mnie Deox, jutro koło południa będziemy rozmawiać :)
Napiszę zaraz jak coś ustalimy :)

hot_rider - 2018-11-22

dać temu diaxowi na fajki i piwko i niech oddaje kluczyki :-)
wierzba - 2018-11-22

fajnie jakby na nowym forum tapatalk działał
TorquedMad_Mind - 2018-11-22

wierzba napisał/a:
fajnie jakby na nowym forum tapatalk działał

to jeden z tych "małych" problemów, bo każdy szanujący się skrypt to wspiera

Krychu - 2018-11-22

Tu nie ma się co zastanawiać i robić ankiet, tylko ogarniać nowe forum zanim to jebnie na dobre, więc brać co swoje i rozpalamy ogień na nowo pod innym adresem, bo póki co jesteśmy w lesie ;-)

Karamba_DC2 - 2018-11-22

Krychu, i tym akcentem można zakończyć debatę :mrgreen: :mrgreen:
antek - 2018-11-22

Napięcie jak przed ogłoszeniem kontraktu Roberta z Williamsem :mrgreen: :lol: :lol:
nikesonmyfeet - 2018-11-22

Karamba_DC2 napisał/a:
Krychu, i tym akcentem można zakończyć debatę :mrgreen: :mrgreen:


Fakt, nawet nie ma co czekać do weekendu. 29 głosów oddanych, zdecydowanie na tak, i to chyba i tak większość użytkowników :P

Czekamy na wieści w sprawie bazy! ;-)

Karamba_DC2 - 2018-11-22

Będę informować na bieżąco :)
Pilar - 2018-11-23

:bear2:
johnnyg - 2018-11-23

Ej ale temat z odkurzaczani i pralkami a także z wykończeniem chaty muszą tez być przeniesione, ona stanowią o charakterze forum
KubaJDM - 2018-11-23

tapatalk? Serio z tego korzystacie? IMO najlepiej mi się korzysta z normalnej wersji komputerowej przez telefon.
wierzba - 2018-11-23

serio bardzo wygodne
Kawasaki - 2018-11-23

Mnie tam peptolki wcurwiają
Pit - 2018-11-23

x2,

Wolę zwykłą mobilną wersję stronki, ale jak będzie taptalk to każdy użytkownik będzie mógł wybrać czy używać tego czy nie. Jak zaimplementujemy nową wersje forum to na bank będzie zwykła wersja mobilna.

Monster - 2018-11-24

jako cichy czytelnik z baardzo długim stażem oddałem swój głos :D
ta społeczność ma klimat, który nie może zniknąć z neta ;)

YacaJackowski - 2018-11-24

Czasu coraz mniej na pisanie na forum ale macie mój miecz Mordeczki.
Cino - 2018-11-25

Yaca napisał/a:
$$Honda Fan$$ napisał/a:
Serio jak bazy danych nie odda to jprdl co to za podejście... i tak w żaden sposób tego wszystkiego nie wykorzysta...


Cino masz z nim kontakt? ktoś ma? możecie szczerze powiedzieć co Deox ma w tym temacie do powiedzenia ? Dlaczego nie moża tego "załatwić" w normalny cywilizowany sposób? :roll:



Tak mam, widziałem się z nim nawet w piątek chwile. Wiem, że Deox miał plany co do forum ale sprawy zawodowe i życiowe zbyt mocno go pochłonęły. Teraz z tego co wiem do końca roku ma turbo napięty grafik. Ale niech sam się wypowie bo adwokatem jego nie jestem.

rastle - 2018-11-25

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Serio jak bazy danych nie odda to jprdl co to za podejście... i tak w żaden sposób tego wszystkiego nie wykorzysta... :roll:
(...)


O ile się orientuję to po wprowadzeniu RODO nie bardzo może przekazać taką bazę danych bez uprzedniego uzyskania zgody użytkowników, a zakładam, że wcześniej nikt nie zawierał w regulaminach forum klauzul dotyczących wyrażania zgód na przekazywanie danych innym podmiotom. I teraz powstaje pytanie, czy Deox powinien tak po prostu "po koleżeńsku" przekazać bazę danych i kręcić na siebie bata, spróbować kontaktu z każdym użytkownikiem aby uzyskać zgodę czy po prostu ze względu na permanentny brak czasu odpuścić temat na razie?

Myślę, że nie ma tu jakichś złych chęci ale każdy chce być kryty (Co zresztą Deox wspominał tu na forum przy okazji wprowadzania RODO)

Pilar - 2018-11-25

To będzie tylko zwykła wymówka żeby nic nie robić...
wierzba - 2018-11-25

Cino napisał/a:
Ale niech sam się wypowie

:lol: to sobie poczekamy

wg. ankiety jest 35/5 za nowym forum, więc problemu z RODO nie będzie.
generalnie jeśli ekipa zostanie praktycznie ta sama to tak naprawdę zmieni się tylko adres, layout, grafika itp. myślę, że szybko przywykniemy

Karamba_DC2 - 2018-11-25

Też tak myślę, zobaczycie że zaczną pojawiać się nowe auta wreszcie ;)
Kubaa - 2018-11-25

Ja jestem jedną z tych 5 pesymistycznych osób co do przenosin - wyłącznie z racji braku współpracy z Deoxem i przymusu tworzenia całej historii na nowo.

Ale widzę, że zainteresowanie tematem jest spore, więc może faktycznie lepiej już zacząć działać, niż czekać na kolejny, być może ostateczny upadek forum.

Co do nazwy to może wskrzesić dawne PasswordJDM? ;-)

eithray - 2018-11-25

Chyba najfajniejszą opcją byłoby przejęcie obecnego forum przez ogarniętych użytkowników, którym się chce, powiedzmy za jakiś tam $$ dla obecnego admina. Szkoda wszystkich tematów z projektami itp. Boję się, że jak przeniesiemy się na inne forum, to już tak ciekawie jak tu nie będzie. Wstrzymuję się od głosu zatem :mrgreen: Z drugiej strony powolna agonia jdm-o też nie jest nam na rękę...

Dopinguję osoby, które są na tyle ambitne i oddane, że chcą coś działać :-)

Karamba_DC2 - 2018-11-25

Deox forum nie odda, zatem jak mamy tutaj coś zmienić, jak od lat się nic nie zmieniło?
Postaram się zabrać projekty naszych aut, to jest najważniejsze ;-)

Leo - 2018-11-26

Jakakolwiek forma aby to wszytsko przetrwała bedzie lepsza niz czekanie na wielki upadek. Tyle od czytelnika :mrgreen:
Deox - 2018-11-26

Panowie, bo już nie chłopcy, nie ten wiek. Przynajmniej Ci, których znam i kojarzę. :D

Z forum wystartowałem dokładnie 18 listopada 2006 roku, sam od zera. Następnie dołączyli do mnie kumple, znajomi, przyjaciele i własną "krwawicą", często po nocach, po nieprzespanych nocach, zajaraniem do tematu układaliśmy cegiełka po cegiełce.

Tysiące postów napisanych naszymi rękoma, wiedza jaką tu przelaliśmy, wyszukiwanie i tworzenie materiałów, których wcześniej było ze świecą szukać, cały hajp i marketing jaki udało się zbudować wokół tego forum to bardzo ciężka, trwająca w huj czasu robota. Nie wspomnę o pozyskiwaniu ludzi do nas, co było sporym wyzwaniem.

Nie pamiętacie tych czasów, wielu z Was wtedy tutaj nie było. nie macie pojęcia jakie koszty czasu prywatnego i serca ponosiliśmy, aby zyskać uznanie na internetowym poletku. Dla mnie jaki i dla wielu ludzi jdm-option zostanie reliktem naszych młodych lat, sentymentem, możliwością powrotu do przeszłości, aby przypomnieć sobie jacy byliśmy te już mocne 12 lat temu.

Więc do rzeczy!

Czy potrzebne jest nowe forum? Nie wiem tego, ale to Wy musicie sobie na to odpowiedzieć. Ja kiedyś uznałem, że potrzebuje forum, więc sobie je zacząłem tworzyć. Jeśli macie na to ochotę to myślę, że każda twórcza inicjatywa jest czymś fajnym. Zróbcie to jednak sami od zera, nikt nikomu nie będzie oddawał żadnej bazy, co ustaliliśmy przed chwilą ze staruszkami twego forum. Macie pomysły, chcecie decydować i układać swoje klocki? Myślę, że to fajna energia, która pomoże stworzyć coś kreatywnego, ale pokażcie, że potraficie sami i przetrwajcie te 10 lat.

Tyle ode mnie.

Gumka23 - 2018-11-26

Więc do rzeczy.

Jeśli tyle tu wszyscy przelaliśmy czasu, chęci i krwi to staramy się aby ten projekt przetrwał. Jeśli nie możemy z Tobą współpracować, bo już dawno olałeś Ty i jeszcze jeden head admin to o czym tak pięknie mówisz no i najzwyczajniej nie chcesz pomóc, żeby dalej się to kręciło to niestety (bo wszyscy byśmy chcieli zostać tutaj) zmuszasz nas do ucieczki z tonącego statku. Nie udostępniając nam od tylu lat żadnych możliwości, aby kręcić to co już dawno przestałeś tworzyć, a robimy to bezustannie my, pokazujesz w jakim poważaniu masz to forum (czyli nas, bo forum to my).

Pamiętam jak się to forum rozpoczynało i mam pojęcie ile czasu prywatnego i serca wkładało się, bo też brałem w tym udział, więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego nawet w poście wyżej nie oferujesz JAKIEJKOLWIEK pomocy, choćby z szacunku dla ludzi, którzy wtedy mieli zapał i ochotę żeby za całkowitą darmochę Ci pomóc.. dla idei i wspólnej pasji.

Tyle ode mnie.

Johnson - 2018-11-26

Deox napisał/a:
Panowie, bo już nie chłopcy, nie ten wiek. Przynajmniej Ci, których znam i kojarzę. :D

Z forum wystartowałem dokładnie 18 listopada 2006 roku, sam od zera. Następnie dołączyli do mnie kumple, znajomi, przyjaciele i własną "krwawicą", często po nocach, po nieprzespanych nocach, zajaraniem do tematu układaliśmy cegiełka po cegiełce.

Tysiące postów napisanych naszymi rękoma, wiedza jaką tu przelaliśmy, wyszukiwanie i tworzenie materiałów, których wcześniej było ze świecą szukać, cały hajp i marketing jaki udało się zbudować wokół tego forum to bardzo ciężka, trwająca w huj czasu robota. Nie wspomnę o pozyskiwaniu ludzi do nas, co było sporym wyzwaniem.

Nie pamiętacie tych czasów, wielu z Was wtedy tutaj nie było. nie macie pojęcia jakie koszty czasu prywatnego i serca ponosiliśmy, aby zyskać uznanie na internetowym poletku. Dla mnie jaki i dla wielu ludzi jdm-option zostanie reliktem naszych młodych lat, sentymentem, możliwością powrotu do przeszłości, aby przypomnieć sobie jacy byliśmy te już mocne 12 lat temu.

Więc do rzeczy!

Czy potrzebne jest nowe forum? Nie wiem tego, ale to Wy musicie sobie na to odpowiedzieć. Ja kiedyś uznałem, że potrzebuje forum, więc sobie je zacząłem tworzyć. Jeśli macie na to ochotę to myślę, że każda twórcza inicjatywa jest czymś fajnym. Zróbcie to jednak sami od zera, nikt nikomu nie będzie oddawał żadnej bazy, co ustaliliśmy przed chwilą ze staruszkami twego forum. Macie pomysły, chcecie decydować i układać swoje klocki? Myślę, że to fajna energia, która pomoże stworzyć coś kreatywnego, ale pokażcie, że potraficie sami i przetrwajcie te 10 lat.

Tyle ode mnie.


Podziwiam.. za wielkość ego, naprawdę podziwiam.
Strona jdm-option jest martwa. Forum funkcjonuje dzieki kilkunastu, kilkudziesięciu użytkownikom, dla których liczą się internetowe znajomości (lub realne) a nie fascynacja JDM.
Przy migracji użytkowników gdziekolwiek również to forum przestanie funkcjonować.
Zostaniesz z martą stroną i martwym forum, ale widocznie taki jest cel :lol:

Deox - 2018-11-26

Johnson napisał/a:
Deox napisał/a:
Panowie, bo już nie chłopcy, nie ten wiek. Przynajmniej Ci, których znam i kojarzę. :D

Tyle ode mnie.


Podziwiam.. za wielkość ego, naprawdę podziwiam.
Strona jdm-option jest martwa. Forum funkcjonuje dzieki kilkunastu, kilkudziesięciu użytkownikom, dla których liczą się internetowe znajomości (lub realne) a nie fascynacja JDM.
Przy migracji użytkowników gdziekolwiek również to forum przestanie funkcjonować.
Zostaniesz z martą stroną i martwym forum, ale widocznie taki jest cel :lol:


Patrząc po ilości Twoich postów, jak również braku kojarzenia Twojej ksywki to jak widzę jesteś jednym z czołowych ludzi tutaj wrzucających swój wkład od samego początku. Pozwolisz, że nie będę z Tobą już dalej polemizował. Napiszę Tobie tylko tyle, że jak forum wymrze naturalnie to widocznie tak ma być, ale nie Ty o tym zadecydujesz czy my sobie wywalimy to do śmietnika czy komuś oddamy.

Pit - 2018-11-26

Deox, również doceniam Twój wkład, żeby było jasne. :)

Jeżeli masz zupełnie inny pomysł na tę domenę (np bez forum) to ok, nie jesteśmy w stanie tego zmienić, bo Ty jesteś właścicielem. Ale jeżeli forum i tak ma zostać i żyć swoim życiem to może przydałoby się wybrać jednego lub kilku zaufanych ludzi, którzy będą mieli dostęp do kluczowych ustawień forum, żeby w razie czego zainterweniować, zupdejtować całość na nowy silnik etc, zwyczajnie dbać o to, że skoro dalej się kula, to żeby się kulało bez awarii.

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Zatem temat myślę wyczerpany.
Szkoda że tak się to kończy, ale to nie pierwsze forum na którym jestem i tak kończy, pada albo znika.
Password przepadł, CivicKlub duże forum a też umiera z roku na rok.
Teraz JDM-O na naszych oczach się kończy, zamiast rozwijać :(

Deox - 2018-11-26

Gumka23 napisał/a:
Więc do rzeczy.

Jeśli tyle tu wszyscy przelaliśmy czasu, chęci i krwi to staramy się aby ten projekt przetrwał. Jeśli nie możemy z Tobą współpracować, bo już dawno olałeś Ty i jeszcze jeden head admin to o czym tak pięknie mówisz no i najzwyczajniej nie chcesz pomóc, żeby dalej się to kręciło to niestety (bo wszyscy byśmy chcieli zostać tutaj) zmuszasz nas do ucieczki z tonącego statku. Nie udostępniając nam od tylu lat żadnych możliwości, aby kręcić to co już dawno przestałeś tworzyć, a robimy to bezustannie my, pokazujesz w jakim poważaniu masz to forum (czyli nas, bo forum to my).

Pamiętam jak się to forum rozpoczynało i mam pojęcie ile czasu prywatnego i serca wkładało się, bo też brałem w tym udział, więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego nawet w poście wyżej nie oferujesz JAKIEJKOLWIEK pomocy, choćby z szacunku dla ludzi, którzy wtedy mieli zapał i ochotę żeby za całkowitą darmochę Ci pomóc.. dla idei i wspólnej pasji.

Tyle ode mnie.


Gumka Tobie napiszę tylko tyle, że mam prawo decydować o tym co sam stworzyłem, bez względu na to co na ten temat myślisz. Natomiast ludzie, którzy to tworzyli powiedzieli NIE i mi to wystarczy. Sam jestem podobnego zdania, kontaktowaliśmy się telefonicznie, chcemy aby to zostało w obecnej formie, więc tak zostanie. Nie dorabiaj na siłę do tego jakieś ideologii "forum to my", bo to nie jest zgromadzenia ludowe tylko zabawka internetowa to rozrywki. Prawdziwe życie toczy się za tym ekranikiem, więc zluzj.

Deox - 2018-11-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Zatem temat myślę wyczerpany.
Szkoda że tak się to kończy, ale to nie pierwsze forum na którym jestem i tak kończy, pada albo znika.
Password przepadł, CivicKlub duże forum a też umiera z roku na rok.
Teraz JDM-O na naszych oczach się kończy, zamiast rozwijać :(


Karamba myślę, że wiele jeszcze fajnych miejsc będzie w sieci, a to niech będzie takim skansenem minionych lat. W sumie wizja muzealna nawet mi się podoba, można po czasie wejść i pośmiać się z twego co się kiedyś wypisywało. W każdym razie dzięki za telefon, zostańcie lub działajcie na nowym. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. ;)

nikesonmyfeet - 2018-11-26

Deox, na wstępie - dzięki, że poświęciłeś swój czas i zabrałeś głos w dyskusji. Kilka słów ode mnie, bo czuję się trochę wywołany do tablicy jako założyciel tego wątku, mimo, że pomysł nie jest tylko mój i krąży po forum pewnie od jakiś dwóch lat.

1. Myślę, że nikt z wypowiadających się tutaj osób nie ma na celu umniejszania Twoich zasług w stworzeniu tego forum. To jest fakt i tutaj nie ma żadnych wątpliwości - powstanie forum, jak i duża część treści się tu znajdującej to Twoje dzieło.

2. Ja też nie brałem udziału w tworzeniu forum przy jego początkach, czytaczem jestem od ok, 2010 roku, zarejestrowałem się w 2014. Mimo to, nie potrzeba dużego stażu w roli forumowicza aby zauważyć, że temu miejscu zwyczajnie brakuje aktywnego Admina.

3. To nie jest tak, że my znudziliśmy się JDMO i dla chcemy założyć nowe forum tylko po to żeby dać upust swojej twórczej pasji. Pomysł na przeniesienie się do nowego miejsca wynika wyłącznie z tego co napisałem w pkt 2.

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, że to nie jest nasza decyzja co dalej z forum. Tak jak napisał Gumka, forum w dużej mierze tworzymy teraz My, użytkownicy.

Ja osobiście widzę dwa wyjścia z sytuacji, możesz oczywiście się nie zgodzić, ale byłym wdzięczny gdybyś choć przeczytał.

1. Przekaż pałeczkę. Są tutaj osoby, które mają chęć kontynuować to co zapoczątkowałeś 12 lat temu. Wtedy przenosiny na nowe forum, oraz dyskusja o dostępie do części bazy nie będzie miała racji bytu :)

2. Jeśli z jakiś, tylko Tobie znanych powodów, nie chcesz przekazać Admina jednemu z obecnych użytkowników, pozwól nam odejść z częścią bazy, za której powstanie odpowiadamy my. Co jak co, ale tematy w projektach i szpanie to tylko i wyłącznie praca twórców wątków oraz innych użytkowników. Zatrzymanie jej dla siebie, tylko dlatego, ze znajdują się na forum, które Ty stworzyłeś jest trochę nie fair, nie uważasz?

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Podpisuje się pod powyższym.
To kto je zaczynał tworzyć to jedno, a to kto na nim pisze i opłaca serwer oraz robi zbiórki na jego opłacenie to drugie.
Jak by skasować tematy aut z 2 pierwszych stron, oraz temat zbiórki na serwer to stara gwardia co zrobi?
Bo jak my przestaniemy pisać, forum automatycznie pada, nikt tego już nie ruszy...

KubaJDM - 2018-11-26

To nawet projektów nie przeniesiemy? :lol:
Pilar - 2018-11-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Jak by skasować tematy aut z 2 pierwszych stron, oraz temat zbiórki na serwer to stara gwardia co zrobi?
Bo jak my przestaniemy pisać, forum automatycznie pada, nikt tego już nie ruszy...


No widzisz, tylko Deoxa nie obchodzi to, że to padnie ("tak miało być"; "Bóg tak chciał" itd) Deox pogadał ze starą gwardią czyli z Cino, bo wątpie że rozmawiał z Radkiem i zdecydowali. Dalej będą wchodzić raz na rok, śmiać sie ze starych postów i spoglądać czy kasa za serwer wpłacona :roll:

Szkoda bo widzę że nie ma nadziei.

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Nie będą, bo kto opłaci dalsze jego losy? Jak my się przeniesiemy tak padnie niestety.
Mnie też interesuje zabrać nasze auta z forum, jak się nie da, to skasuje co mogę bo to moja własność :)

Deox - 2018-11-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Podpisuje się pod powyższym.
To kto je zaczynał tworzyć to jedno, a to kto na nim pisze i opłaca serwer oraz robi zbiórki na jego opłacenie to drugie.
Jak by skasować tematy aut z 2 pierwszych stron, oraz temat zbiórki na serwer to stara gwardia co zrobi?
Bo jak my przestaniemy pisać, forum automatycznie pada, nikt tego już nie ruszy...


Zgadza się, prawo głosu mają tylko piszący i opłacający serwer, więc jeśli uznacie, że nie macie ochoty tu być i tego wspierać to albo budujecie coś nowego, albo zostajecie na starych śmieciach. Jak ubędzie chętnych na kontynuację to forum idzie do szuflady na skansen.

Gumka23 - 2018-11-26

Deox napisał/a:
Gumka Tobie napiszę tylko tyle, że mam prawo decydować o tym co sam stworzyłem, bez względu na to co na ten temat myślisz. Natomiast ludzie, którzy to tworzyli powiedzieli NIE i mi to wystarczy. Sam jestem podobnego zdania, kontaktowaliśmy się telefonicznie, chcemy aby to zostało w obecnej formie, więc tak zostanie. Nie dorabiaj na siłę do tego jakieś ideologii "forum to my", bo to nie jest zgromadzenia ludowe tylko zabawka internetowa to rozrywki. Prawdziwe życie toczy się za tym ekranikiem, więc zluzj.


Ani grama napinki w poście, więc luzu więcej nie potrzebujemy.

O prawdziwym życiu.. no błagam Cię. Zacząłeś od słów, że nie jesteśmy chłopcami, a tutaj takie słowa...

Forum to my, Ci co je tworzą- nie ma użytkowników, nie ma forum. W tym nie ma żadnej ideologii.

Gdzie są Ci ludzie co to tworzą? Haloo.. nie widzę Was.

Dlaczego nie odniosłeś się do chęci pomocy? Nikt nie chce tu nic zmieniać. Nikt nie chce zabierać co Twoje czy tych LUDZI. Chcemy za Ciebie zrobić robotę, aby to forum nie padało cyklicznie i opłacać serwer. Nikt tu niczego więcej nie chce. Więc nie wiem co Ci LUDZIE mają na przeciw, że mówią NIE.

Ale ok, przecież i tak masz w dupie co ja myślę. Spoko, dzięki.

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Ja nie zostanę na takich warunkach na pewno ;)
KubaJDM - 2018-11-26

Pytanie od strony technicznej, jak skasuje konto to posty też znikną?
Gumka23 - 2018-11-26

Nie
Pankracy - 2018-11-26

No to już oskarek.pl i wsio. Przecież od dawna tu nie chodzi o samochody tylko o społeczność. Jestem szczerze zaskoczony postawą Deoksa na ten temat i jest niedorzeczna i bezsenowana - ale wyraźnie daje znać, że nic nie ułatwi, więc pora zabierać zabawki i już nie drążyć tematu powodując jakieś spiny.

Więc panowie, emigracja i ostatni gasi światło.

wierzba - 2018-11-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Podpisuje się pod powyższym.
To kto je zaczynał tworzyć to jedno, a to kto na nim pisze i opłaca serwer oraz robi zbiórki na jego opłacenie to drugie.

w sedno - czyli jdm-o podziała do kolejnej zbiórki :lol:

nikesonmyfeet - 2018-11-26

Deox

Pozwolę sobie napisać raz jeszcze do Ciebie bezpośrednio, mimo, że zignorowałeś mojego poprzedniego posta ;-)

Po Twoich wypowiedziach widać, że zależy Ci na historii tego forum, na pracy, którą wykonałeś podczas jego tworzenia i na uznaniu za tenże proces. Czy w związku z tym nie warto rozważyć przekazania tego forum komuś kto ma czas i zapał, aby kontynuować Twoją wizje?

Jeśli tego nie zrobisz, to jedyny finał tej historii będzie zamkniecie forum - nie będzie Ci szkoda?

TorquedMad_Mind - 2018-11-26

to co - mam instalować to mybb czy nie? xD
Yaca - 2018-11-26

Deox,

nikt nikomu nie zabiera zasług za to że rozkręcił fajne miejsce w internetach... to jest twoje i nikt nie chce Ci tego zabierać.

Szkoda tylko że skoro totalnie olałeś temat forum i się nim nie interesujesz to dlaczego nie chcesz się dogadać żeby to nadal fajnie funkcjonowało? przykład... znasz np. Cino .. masz z nim bardzo dobry kontakt.. zaufanie .. dlaczego nie dasz mu haseł żeby to on był osobą która postawi forum na nogi jeśli padnie ? Sam nie masz czasu.. ok jestem w stanie zrozumieć.. ale widzę że ty nie chcesz żeby to miejsce przetrwało... tylko dla Ciebie jest wszystko jedno ...a wszystkich użytkowników masz daleko w dupie .. bo tak wprost odczytuje twoją wypowiedz.

Piszesz piękne historie jak to w wąskim gronie rozkręcałeś... jeszcze raz szczerze gratuluje... tylko że jednocześnie teraz po twoich wypowiedziach można stwierdzić że jesteś jedyną osobą na tym forum która leje na to wszystko... dziwi mnie mocno twoje podejście bo liczyłem że jednak trochę klepniesz się w pierś i przyznasz że nie zajmowałeś się ostatnio forum w żaden sposóbale chcesz żeby to dalej funkcjonowało i dlatego potrzebujesz pomocy itd.. Ale widze że ty nie masz żądnych oporów żeby powiedzieć wszystkim że skoro nie pasuje to wyp.. i szukajcie sobie innego miejsca.

rdk - 2018-11-26

Dobra, też coś napiszę bo po części czuję się wywołany do tablicy.
Moja obecność na forum to też początki jego istnienia i głupio by było dziś tak po prostu to olać, ale muszę przyznać, że mój stosunek do forum mocno uległ zmianie. Wchodzę rzadziej, czytam mniej, aczkolwiek cyklicznie odwiedzam i raz na kilka dni się pojawiam.
Najgorsze jest to, że mój stosunek do forum zmienił się chyba właśnie po tych fuckupach, które starałem się ratować jak tylko mogłem, coś tam się udało.

Na ten moment jestem jedynym adminem który się udziela, ale tylko z nazwy bo nie mam takich praw jakie ma Deox. Bardziej jestem moderatorem, zatem w kwestiach technicznych nic nie umiem odpowiedzieć.

Pisząc w wakacje o zbiórce i wyciągając do Was ręce po pieniądze, czułem niesmak. W końcu to Wasze dobrowolne wpłaty, a gwarancji nie mogę Wam dać, że forum będzie działać bez problemów. Udało się, kasa jest, serwer odpalony, lecimy dalej... do kolejnego fuckupu i z każdym kolejnym odpadać będzie kolejna część osób. Takie są fakty.

Jeśli Deox z Karambą się nie dogadają to wielka szkoda.
Bo w czym jest problem?
W stabilności forum
Co nam może pomóc?
Upgrade do najnowszej wersji czy tam wyjście z phpBB by Przemo

Tylko tyle i aż tyle.
Takie moje wewnętrzne obawy są takie, że na nowe forum będzie hajp przez pierwsze 3, 4 miesiące, a później spowszednieje. Tutaj, mimo całej mojej sympatii do ludzi, do forum, do Deoxa - nie znamy dnia ani godziny.

KubaJDM - 2018-11-26

Cytat:
O sobie: Za dnia robię to co każdy, buduję swoje szczęście i próbuję przetrwać w "polskiej" rzeczywistości. Po robocie realizuje ten cały śmietnik i staram się nad nim panować.


Deox - 2018-11-26

nikesonmyfeet napisał/a:
Deox

Pozwolę sobie napisać raz jeszcze do Ciebie bezpośrednio, mimo, że zignorowałeś mojego poprzedniego posta ;-)

Po Twoich wypowiedziach widać, że zależy Ci na historii tego forum, na pracy, którą wykonałeś podczas jego tworzenia i na uznaniu za tenże proces. Czy w związku z tym nie warto rozważyć przekazania tego forum komuś kto ma czas i zapał, aby kontynuować Twoją wizje?

Jeśli tego nie zrobisz, to jedyny finał tej historii będzie zamkniecie forum - nie będzie Ci szkoda?


Nie zignorowałem go, zwyczajnie nie ma czasu go ani przeczytać, ani tym bardziej na niego odpisać. Nie czytam wszystkiego od razu, litości. Czasy studenckie, kiedy człowiek mógł siedzieć na kompie do oporu minęły bezpowrotnie i wybacz, ale najważniejszą rzeczą dnia nie są dla mnie Twoje, czy inne posty i jakaś tam akcja forum i ból tyłka, bo ktoś nie może swoich projektów przenieść, albo ma problemy, bo forum nie działa. To nie jest płatna usługa świadczona na abonament, że masz szybką odpowiedź z działu obsługi klienta.

Zrozumcie, życie jego proza i tyle. Aktualnie napierdalam prawie dwa etaty, zapierdalam doglądać budowę, ganiam partaczy z budowlanki, bo nikomu nie chce się pracować, po pracy ogarniam żonę/córkę i jeszcze mam czelność pomyśleć o sobie idąc na trening. Teraz serio zastanówcie się sami ja ważna w tym wszystkim jest ankieta "Nowe forum?". Wydaje mi się, że chyba niektórzy są albo w wieku "mam 20 lat", albo porypały się priorytety.

Jest Was 40 osób, do oceny mnie jesteście mocni, więc skoro tak zróbcie ten nowy serwis i pokażcie jak to robić.

Więc nie leje na nic, ale nie ma czasu, zarobiony jestem ***** jego mać. I TAK DOKŁADNIE moja misja życiowa pod tytułem forum = MISSION FAILD. Straszne, jak ja to przeżyje, nie wiem sam.

nikesonmyfeet - 2018-11-26

To pojechałeś :-D

Chciałem kulturalnie...

Ja też czasy studencie mam dawno za sobą, dlatego wycieczka osobista dot. wieku średnio Ci się udała.

Nie, nie oczekuje, że będziesz mi odpisywał na posty w ciągu kilku minut. Oczekuje, że odpiszesz, konkretnie, TAK lub NIE na zadane pytanie dotyczące przekazania danych do swojego konta, żeby ktoś inny mógł się zająć czymś na co Ty masz wywalone.

A co Twoich życiowych problemów, to wybacz, ale każdy ma swoje i na "czyjeś" mamy zwyczajnie wyjebane, także nie czas i miejsce na żale. A tym bardziej na wyładowywanie życiowych frustracji na ludziach w internecie ;-)

Wracając do meritum, pytanie jest proste. Przekażesz komuś (rdk, Cino, ktokolwiek kto ma czas) dostęp do swojego konta, żeby tu po Tobie posprzątał, czy nie?

podlez - 2018-11-26

Nie kukam człowieka deoxa.
Męczennik?
Takie zachowanie określa się jako "pies ogrodnika" Sam nie chce, drugiemu nie da.
Nie wiem, chcesz pieniądze na sprzedanie prawa do nazwy? Podaj cene.
Weżmiesz kasę i mas jeden problem z głowy.
A na forum zawsze będziesz mógł się zalogować i czytać, pisać jak tylko uda Ci się znaleść czas.

Jedyne co przychodiz do głowy to postawić nowe forum a tu kazdą wiadomość edytować i usunąć.
I niech DEOX czyta to co stworzył za studenta i tyle iwtedy bedzie mial to SWOJE martwe forum z postami sprzed 5-10 lat.

Przecież to zwykly ludzki odruch. Panowie, kontynuujcie moje dzieło, ja staje z boku mam swoją "hall of fame" i tyle. A ludzi do kontynuowania nie brakuje.

Poza tym Deox. Zbudowaleś fundamenty, podwaliny, ale jak wysyko to udało się "rozbudować" to zasługa ludzi, który swoją obecnością, aktywnością dokładali ciegiełki do wspólnej budowli. Nie czujesz tego, że bez ludzi nadal był byś "w trawie" z budową??

Budujesz dom to rozumiesz przenośnię. Chociaż byś się "*esrał" to sam domu nie zbudujesz. Od tego masz ludzi itp.
Nawet postawisz, to w murach też się nie wyżyje. Trzeba urządzić chate, a chyba sam nie strugasz mebli i innych pierdów.

To samo z forum. Jakbyś nie patrzył, gdyby nie ludzie i ich ciekawe projekty, charaktery, to byś miał montonnego bloga nie forum

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Sami robiliśmy ramki z nazwą forum, flagi na zloty, opłacaliśmy serwer co roku, a teraz albo zostajecie albo spadać na nowe.
Dlatego Deox wbił gwóźdź do trumny tego forum, nie chce komuś przekazać, to będzie sobie czytać pusty skansen za parę lat. Najbardziej w świecie nie lubię braku szacunku do innych, i egoizmu.
Moja rozmowa tutaj dobiegła końca, chcieliśmy polubownie dojść do rozwiązania dobrego dla obu stron( byle forum żyło bezpiecznie dalej, a tak będzie nowe forum które znowu podzieli ludzi),o którym poinformujemy, kto chce się przeniesie, a kto nie, to będzie się logować tutaj żeby zobaczyć brak postów, Ci co płacili odejdą i forum padnie.
Szkoda mi tylko tych lat, czasu, postów i kasy, przez jednego człowieka który ma gdzieś, co myślą inni, jako społeczność tego forum.

Game - 2018-11-26

Karamba_DC2 napisał/a:

Moja rozmowa tutaj dobiegła końca, będzie nowe forum o którym poinformujemy, kto chce się przeniesie, a kto nie, to będzie się logować tutaj żeby zobaczyć brak postów, Ci co płacili odejdą i forum padnie.

Czekam na info w takim razie ;-)

podlez - 2018-11-26

Dawaj linka do nowego forum.
CMQ - 2018-11-26

Przestań pyerdolić, Piotrek. Nie będziemy się tu licytować na "zajętość", ale nie jesteś jedynym tutaj co ma co robić i nikt tu nie ma 15 lat by Ci swoją listę zajęć jako kontrę zapodawać. Od dawna Ci się nie chce nie tylko mieć to forum ale i telefon od starego kolegi odebrać. I spoko, jak dla mnie możesz bawić się w pustelnika bo masz taki flow.

Powołałeś forum do życia a potem Ci się zmieniło, problem w tym, że tylko Tobie. Innym się chce, dla innych to coś znaczy. Nie pojmuję dlaczego w imię "nie bo nie" nie chcesz powierzyć forum chętnym a tym samym zapewnić mu trwanie. Dziecinne to jest mało powiedziane. Zachowałbyś się jak facet i zwyczajnie przekazał temat. Nie poznaję Cię.

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Jedyne co się Deoxowi tutaj udało w ostatnich latach, to uzyskać wizerunek wroga w oczach userow, to jest dopiero osiągnięcie ;)
Tutaj nie każdy się jeszcze publicznie wypowiada, ale poza kurtyna dzieje się. Mi by było wstyd.

CMQ - 2018-11-26

Ja naprawdę sporo kumam. Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, ale bez przesady. Jasne, że każdy tutaj bez forum przeżyje, bo jest dorosły. Ale skoro jest tu fajnie, coś się kręci a mogłoby bardziej, ludzi to skupia, to chyba warto dać temu dalej żyć skoro jest taka alternatywa.
Pit - 2018-11-26

Ta sytuacja nie ma sensu. To tak jakby umierający pacjent miał wszelkie szanse na ratunek i powrót do świetnej kondycji dzięki darmowej pomocy życzliwych ludzi, a najbliższa rodzina by powiedziała "eee niech umrze, będzie żył w naszej pamięci na wieki".

I nikt za to nie chce nic w zamian, fejmu czy zbierania jakichkolwiek potencjalnych zysków. Po prostu dobra wola i chęć uratowania miejsca w sieci w którym się dobrze czujemy i które co rok opłacamy.
Gdyby nie JDMO nie poznałbym wielu fajnych osób, nie kupiłbym ani pierwszego ani drugiego mojego auta.

Bajcarek - 2018-11-26

Nie męczcie się nad tak spójnymi i długimi wypowiedziami, Deox nie ma czasu ich czytać.
Deox - 2018-11-26

Kamil-R napisał/a:
Nie męczcie się nad tak spójnymi i długimi wypowiedziami, Deox nie ma czasu ich czytać.


Czytać przeczytam, ale w sumie nie mam już nic do dodania w temacie.

CMQ napisał/a:
Od dawna Ci się nie chce nie tylko mieć to forum ale i telefon od starego kolegi odebrać. I spoko, jak dla mnie możesz bawić się w pustelnika bo masz taki flow.


Telefonu? Co Ty teraz wymyśliłeś? Co do forum to dawno dawno mi się nie chce.

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Deox napisał/a:
w sumie nie mam już nic do dodania w temacie.


To już wiemy :)
Pokazałeś jakim jesteś człowiekiem, zostaje życzyć powodzenia ;)
Ale z tego forum już nic nie wyciągniesz, zaufanie straciłeś na dobre.

Pankracy - 2018-11-26

Dobra, chyba jasne że spadamy. Więc



da linka :D

Co do usuwania tematów czy postów, uważam to za zbędny wysiłek, bo serwer i tak padnie.

Gumka23 - 2018-11-26

Deox napisał/a:
Kamil-R napisał/a:
Nie męczcie się nad tak spójnymi i długimi wypowiedziami, Deox nie ma czasu ich czytać.


Czytać przeczytam, ale w sumie nie mam już nic do dodania w temacie.


Masz. Jedną rzecz. Dlaczego nie chcesz, aby to forum nadal żyło tak jak do tej pory na silniku, który nie będzie się wywalał? Proszę Cię o wyjaśnienie tej jednej kwestii i zamykamy temat. Naprawdę wystarczy nam cokolwiek więcej niż "nie, bo nie"

KubaJDM - 2018-11-26

Dawno Ci się nie chce to po ***** utrudniasz innym tylko, boże jak z dzieckiem jakimś :roll:
wisnia8686 - 2018-11-26

Znienawidzeni/one Polacy 2018 r.
1.siostry godlewskie(chociaż chyba one oddałby forum :lol: )
2.deox

Leo - 2018-11-26

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Dawno Ci się nie chce to po ***** utrudniasz innym tylko, boże jak z dzieckiem jakimś :roll:


przecież my mamy po 12-15 lat i tylko Deox ma rodzine, dzieci, prace i obowiązki. my mamy tylko studia i forum :lol: :lol: :lol:

Deox - 2018-11-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Deox napisał/a:
w sumie nie mam już nic do dodania w temacie.


To już wiemy :)
Pokazałeś jakim jesteś człowiekiem, zostaje życzyć powodzenia ;)
Ale z tego forum już nic nie wyciągniesz, zaufanie straciłeś na dobre.


Jakim jestem człowiekiem, Ty tak na serio? :-D Wyciąganie coś z forum? Co miałbym niby wyciągać nie wiem. Zaufanie? wtf? Ktoś mi coś tu powierzy, czy jak? Po za tym zaufanie kogo? Obcych nicków z forum, ludzi, których nie znam? Celebrytą nie jestem, jakoś będę żył bez tego poparcia społecznego i świadomości, że już mi nie ufacie. :)

wisnia8686 napisał/a:
Znienawidzeni/one Polacy 2018 r.
1.siostry godlewskie(chociaż chyba one oddałby forum :lol: )
2.deox


Nareszcie jakiś zabawny post. :lol:

Gumka23 napisał/a:

Masz. Jedną rzecz. Dlaczego nie chcesz, aby to forum nadal żyło tak jak do tej pory na silniku, który nie będzie się wywalał? Proszę Cię o wyjaśnienie tej jednej kwestii i zamykamy temat. Naprawdę wystarczy nam cokolwiek więcej niż "nie, bo nie"


Dobra niech będzie, poprzerzucam się jeszcze na posty. Więc przypomnę, a raczej proponuje sięgnąć do czasu przeszłego, bo jest to w postach na forum. Prosiłem nie raz nie dwa i szukałem osoby chętnej do pomocy na forum, aby zrobiła usprawnienia, update itp. Byli chętni? Nie wydaje mi się. Po kilku razach odpuściłem, a teraz nagle lincz, bo się parę osób obudziło i wystraszyło awariami forum.

Teraz do meritum, Guma to nie jest tak, że nie zgadzam się na update, ulepszenia itp, na to moja zgoda zawsze była. Nie zgadzam się na oddanie forum w obce ręce, a taką propozycję otrzymałem. Niby dlaczego mam się na to zgadzać, bo ktoś tak chce? Hej mamy pewien pomysł, ale oddaj nam bazę? Fajnie, ale tak to niestety nie działa.

Pankracy napisał/a:
Dobra, chyba jasne że spadamy. Więc

da linka :D

Co do usuwania tematów czy postów, uważam to za zbędny wysiłek, bo serwer i tak padnie.


www.jdm-option-bez-deoxa.pl domena wolna :rower: :rip:

antek - 2018-11-26

Deox przestań pierdolić jak potłuczony, przekaż chłopakom loginy i hasła, przeniosą co mają i temat się sam rozwiąże. Nie bądź cipa.
Karamba_DC2 - 2018-11-26

Jeszcze kiedyś jak DODI tutaj zaglądał chciał to zrobić, nie udało się, olał forum po awariach, jak wielu innych :)
RDK reagował, nie udało się zdobyć dostępów, i skończyło się jak widać.
Daj skopiować to co nasze, czyli tematy naszych aut, i nie robimy więcej problemu, forum zostaje dalej Twoje. Męska decyzja ;)

Deox - 2018-11-26

Ok więc męską decyzją forum zostaje w obecnej formie.
Leo - 2018-11-26

Deox napisał/a:
Fajnie, ale tak to niestety nie działa.


To brzmi jak oferta kupcie teraz.

Deox - 2018-11-26

mlody87 napisał/a:
Deox napisał/a:
Fajnie, ale tak to niestety nie działa.


To brzmi jak oferta kupcie teraz.


No widzisz taką ofertę też dostałem, więc trafiłeś w ścianę jeśli myślisz, że temat jest o kasę. :lol: :lol: :lol:

Leo - 2018-11-26

Deox napisał/a:
mlody87 napisał/a:
Deox napisał/a:
Fajnie, ale tak to niestety nie działa.


To brzmi jak oferta kupcie teraz.


No widzisz taką ofertę też dostałem, więc trafiłeś w ścianę jeśli myślisz, że temat jest o kasę. :lol: :lol: :lol:


Fajnie, że Cie rozbawiłem. Za jakiś czas sobie poczytasz stare posty i będziesz chichotał w kącie, ale pojechałem usera :lol: :lol: :lol: forum zdechło, ale mu dojebałem. yeah.

Pit - 2018-11-26

Deox, serio nie było nikogo chętnego do sprawowania technicznej pieczy nad forum? (updates, awarie itp?)

Ja jestem programistą z zawodu, chętnie się podejmę w takim zakresie. Forum żadnego nie administrowałem i nie chcę być człowiekiem od banowania ludzi, ale technicznie mógłbym szybko reagować na awarie czy wprowadzić jakieś usprawnienia.

Karamba_DC2 - 2018-11-26

Ale nie dostaniesz danych, bo nie jest twoje :mrgreen:
Deox - 2018-11-26

Limon napisał/a:
Deox, serio nie było nikogo chętnego do sprawowania technicznej pieczy nad forum? (updates, awarie itp?)

Ja jestem programistą z zawodu, chętnie się podejmę w takim zakresie. Forum żadnego nie administrowałem i nie chcę być człowiekiem od banowania ludzi, ale technicznie mógłbym szybko reagować na awarie czy wprowadzić jakieś usprawnienia.


No i tak jestem wstanie rozmawiać. Limon jeśli masz ochotę dostaniesz czego potrzebujesz.

Btw. zapamiętam tę chwilę, pierwszy pucz na forum, dopiero po 12 latach. :lol:

Pit - 2018-11-27

Jest plan i wspólna wizja jak zacząć technicznie ogarniać forum, czym zajmę się ja.
Także trochę cierpliwości i zacznie się coś ruszać. :)


;) :lol:

Karamba_DC2 - 2018-11-27

Jeszcze niech wyznaczy odpowiedzialnego admina, to będę spokojny :)
TorquedMad_Mind - 2018-11-27

Karamba_DC2 napisał/a:
Jeszcze niech wyznaczy odpowiedzialnego admina, to będę spokojny :)

Z dostępami odpowiednimi ;)

nikesonmyfeet - 2018-11-27

Szkoda, że nie dało się tak od razu... :)

Pozostaje liczyć na to, że Deox dogada się z Limonem i coś z tego wyjdzie. Dzięki Deox i Limon, że podjeliście temat.

PS. 52 głosy w ankiecie, a to oznacza przynajmniej tylu, mniej lub bardziej, aktywnych użytkowników. Fajnie, gdyby tą liczbę udało się utrzymać ;)

johnnyg - 2018-11-27

kurde znowu mnie ominęło...
rdk - 2018-11-27

To ja tak w kwestii wyjaśnień - pomysł na przenosiny był. Odbyłem z DODi kilka rozmów tel. ustalony mieliśmy czas, jego wynagrodzenie, pomysł na dalszy rozwój marki JDM-Option (gadżety, koszulki, etc) i wszystko pod patronatem Deoxa ale niestety - był problem z dostępem do bazy danych forum. Stad pomysł umarł.

Pomoc ze strony Limona, posprzątanie bazy, zmiana silnika forum - jestem przekonany ze to najlepsze wyjście z tej sytuacji

Również jestem w stanie zrozumieć karambe i pozostałych. Ty Deox stworzyłeś fajne miejsce w sieci. Na tyle fajne ze ludzie po tylu latach chcą walczyć o dalsza historie tego miejsca i jego rozwój. Wg mnie to dla Ciebie jakiegoś rodzaju pochwała ;-)

Karamba_DC2 - 2018-11-27

To akurat może się udać, zatem wstrzymamy się z nowym.
Gumka23 - 2018-11-27

Deox napisał/a:
No i tak jestem wstanie rozmawiać.



No nie, no poprostu kurvva no nie. Bożę czy Ty to widzisz? Przecież gadka o tym jest od dobrych kilku lat. Już Ci Radek napisał, że WSZYSTKO było ustalone. Sam z Tobą rozmawiałem przez telefon i prosiłem żebyś się tematem zainteresował, bo bez Ciebie nie możemy kwestii technicznych podjąć. Kilku krotnie była o tym poważna rozmowa tu na forum i zawsze odbijaliśmy się od ściany, czyli CIEBIE, więc:


Deox napisał/a:
Prosiłem nie raz nie dwa i szukałem osoby chętnej do pomocy na forum, aby zrobiła usprawnienia, update itp. Byli chętni? Nie wydaje mi się.


Deox napisał/a:
to nie jest tak, że nie zgadzam się na update, ulepszenia itp, na to moja zgoda zawsze była.


skomentuję: :lol:

Deox napisał/a:
Nie zgadzam się na oddanie forum w obce ręce, a taką propozycję otrzymałem. Niby dlaczego mam się na to zgadzać, bo ktoś tak chce? Hej mamy pewien pomysł, ale oddaj nam bazę? Fajnie, ale tak to niestety nie działa.


Nikt nie chce zabierać żadnej bazy, nikt tu nie robi żadnego puczu. Haloooo!!! Pomysł nowego forum powstał tylko z chęci utrzymania JDMO i braku jakiejkolwiek pomocy od Ciebie, bo zaraz obecne pierdolnie i nic nie zostanie.

Napisane miałeś to w tym temacie naście razy. Przez kilka lat było to pisane pewnie z setkę razy. Chcemy utrzymać miejsce w sieci w którym wszyscy się dobrze dogadujemy (no, może poza JohnnyG :mrgreen: ).

Wniosek jest taki. Jakbyś wiedział cokolwiek co tu się dzieje to dawno by nie było tematu. A Ty mylnie uznałeś to za próbę przejęcia bazy, forum JDM i bóg wie czego jeszcze. Zadzwoniłeś pewnie do Japońca, a on się pewnie zagotował na samą myśl, że to jego ukochane forum zostanie zabrane.

Daj komuś zaufanemu uprawnienia do technicznej części tego forum i nie ma sprawy. Można zrobić kogoś adminem technicznym, Ty nadal masz SuperUsera i nikt Ci nie podskoczy. Przecież kruwwa nie jestśmy dziećmi, żeby kraść komuś bazy czy inne pierdoły.. Daaaaaaamn... Tyle krzyku, bo wymyśliłeś sobie, że ktoś chce Ci tu coś ukraść.. Czytaj ze zrozumieniem.

Weź no powiedz chociaż, że się pomyliłeś i źle zrozumiałeś całą sytuację.

Deox - 2018-11-27

Gumka nie mów mi co mam robić i idź baw się gdzie indziej ze swoją kryształową kulą. Jak coś nie pasuje to zmień operatora, bo już mnie ***** to biadolenie i twoje szczekanie. Co i kiedy i komu dam sam zadecyduje, a ty mi tu nie będziesz mówił jak mam żyć.
Pit - 2018-11-27

Gumek, ale sprawa załatwiona/w trakcie załatwiania. Nie ma sensu teraz rozgrzebywać...
Gumka23 - 2018-11-27

Deox napisał/a:
Gumka nie mów mi co mam robić i idź baw się gdzie indziej ze swoją kryształową kulą. Jak coś nie pasuje to zmień operatora, bo już mnie ***** to biadolenie i twoje szczekanie. Co i kiedy i komu dam sam zadecyduje, a ty mi tu nie będziesz mówił jak mam żyć.


Nie wiem czy zauważyłeś ale ponad setka wypowiedzi tutaj jest kierowana w Twoją stronę, każda w tym samym charakterze. I to chyba tylko Ty jak to nazwałeś naszczekałeś na nas, bo chcemy za Ciebie coś zrobić i masz to podane na tacy.

BTW. Dziesiątki razy się widzieliśmy i pamiętam Cie jako kulturalnego gościa, a tutaj nie potrafisz się zdobyć na kulturalną odpowiedź. Wporzo, płakać nie będę ani życia sobie z Tobą nie będę układać, ale choćby za tą wódę pitą do rana na trochę szacunku byś się zdobył. Z mojej strony temat zamknięty. Miło było poznać.

Deox - 2018-11-27

Gumka23 napisał/a:
Deox napisał/a:
Gumka nie mów mi co mam robić i idź baw się gdzie indziej ze swoją kryształową kulą. Jak coś nie pasuje to zmień operatora, bo już mnie ***** to biadolenie i twoje szczekanie. Co i kiedy i komu dam sam zadecyduje, a ty mi tu nie będziesz mówił jak mam żyć.


Nie wiem czy zauważyłeś ale ponad setka wypowiedzi tutaj jest kierowana w Twoją stronę, każda w tym samym charakterze. I to chyba tylko Ty jak to nazwałeś naszczekałeś na nas, bo chcemy za Ciebie coś zrobić i masz to podane na tacy.

BTW. Dziesiątki razy się widzieliśmy i pamiętam Cie jako kulturalnego gościa, a tutaj nie potrafisz się zdobyć na kulturalną odpowiedź. Wporzo, płakać nie będę ani życia sobie z Tobą nie będę układać, ale choćby za tą wódę pitą do rana na trochę szacunku byś się zdobył. Z mojej strony temat zamknięty. Miło było poznać.


Odróżnij kulturę od tego jak mnie celowo zaczynasz wnerwiać, a ja sobie nie dam wejść na głowę. Widziałeś wyżej, że temat dogadany to po cholerę pakujesz głębiej łapy i jojczysz dalej dolewając tylko oliwy do ognia? Jak nie masz nic konkretnego do dodania w temacie to zajmij się sobą i odejdź, a nie będziesz mi tu jakieś wykłady moralne prowadził. I Guma to, że raz piłeś z 15 lat temu w moim towarzystwie nie robi z nas przyjaciół.

Karamba_DC2 - 2018-11-27

Grunt że temat ruszył, jest rozwiązanie, i idzie to w dobrym kierunku dla obu stron, oby to wypaliło :ok:
fulek - 2018-11-28

bardzo dobrze! :-D
DoSeR - 2018-11-28

I baja, oby to wypaliło :roll:
johnnyg - 2018-11-29

i jeszcze rykoszetem dostałem za miłość do ojczyzny i chęć do zycia :cwaniak:
Kawasaki - 2018-11-29

I nie wmówią nam, że czarne jest czarne!
Może nawet Bartek i Panicz by wrócili na nowe forum :roll:
Ich odejście to był początek końca :D

Wiseguy - 2018-11-30

Nie czytając wątku zagłosowałem na nie, to to forum robi klimat, to tu raz jakiś czasu jak mam wolną chwilę lubię wejść i poczytać nowe posty.
Jak widzicie jestem od początku na tym forum, nigdy nie byłem w administracji, piszę mało, ale mam sentyment do tego miejsca i ludzi.

Mam nadzieję że uda się uratować ten klimat to forum.

nikesonmyfeet - 2018-11-30

W dużym skrócie: Było dużo szumu, daliśmy sobie wszyscy z Deoxem po razie, ale finalnie stanęło na tym, że Limon dostanie dostępy, które są mu potrzebne do ogarnięcia technicznej części forum (update silnika itd.) i forum staramy się ratować. Czekamy na rozwój wydarzeń, mam nadzieje, że Limon da nam znać co się zadziało za kulisami ;)
Pit - 2018-11-30

Za kulisami dzieje się sporo, ale wszystko jest okej. :) Wiem, że dyskusja była ostra ale Deox nie jest taki zły, pora trochę ostudzić emocje. :)

Priorytetem jest zmiana silnika forum bez widocznej zmiany wyglądu. Ewentualna zmiana w wyglądzie będzie tylko trochę widoczna dla użytkowników, ale pod maską to będzie totalnie nowe forum. Łatanie obecnego silnika nie ma sensu. Jest jeszcze sporo rzeczy na tapecie ale wszystko po kolei.
Najważniejsze - nikt nie chce żeby forum padło, a wręcz odwrotnie. 8-)

hot_rider - 2018-11-30

jesteś naszym bohaterem :serce:
johnnyg - 2018-11-30

hot_rider napisał/a:
jesteś naszym bohaterem :serce:





:mrgreen:

Pilar - 2018-11-30

Jakby coś to mogę zrobić jakieś nowe grafiki na baner :mrgreen:
Johnson - 2018-11-30

Z autami z forum najlepiej ;-)
qureku - 2018-11-30

Jakbyście chcieli wstawić sponsorowany baner, to jeden z dilerów Hondy byłby zainteresowany
wierzba - 2018-12-01

niech spier
lepiej niech się zajmą respektowaniem gwarancji

KubaJDM - 2018-12-01

Banner Hondy, od cymbałów którzy nawet nie wiedzą co to B seria :lol:
Banery nowe to jak już w stylu tych co teraz...

Les - 2018-12-01

Z waszymi samochodami.. te amerykancke już trochę się wysłużyły :)
Kawasaki - 2018-12-01

Jeszcze nie zrobione???










:mrgreen:

lukas4 - 2018-12-11

Przeczytałem wszystko, ladnie sie tu działo ostatnio... Fajnie, że forum zostaje,ale nie sądziłem, że dożyję tej chwili :mrgreen:
Jako, że to najfajniejsze miejsce w internetach serce me raduje sie radością prawdziwą :lol: :-D

monstes - 2018-12-13

Ehh, z tego co widzę to chyba jedyne forum które jeszcze żyje, a tu widzę taki temat..... masakra, ale przeczytałem wszystkie wypowiedzi-8 stron.... moja baza trochę zaktualizowana ;P
No i cieszy to że problem udało się rozwiązać, mam nadzieję że te forum będzie się tylko rozwijać ;)

sebeck_ - 2018-12-15

Kurde...nieźle. Sam pamiętam, jak DODi miał już chyba wszystko dograne, a tu ****. Bardzo super, że temat powraca kolejny raz i być może ostatni. Gołym okiem widać, że potrzeba trochę świeżośći.
Nie chcę się cieszyć za wcześnie, ale - Limon - keep it up! :ok:

Pit - 2018-12-15

Mam dostęp m.in. do FTP, Deox się wywiązał w 100% więc spoko :) , kwestia czasu i forum przejdzie na nowy silnik.
monstes - 2018-12-15

No to teraz tylko czekać na zmiany ;)
staryjaponiec - 2018-12-27

Już zacząłem się zastanawiać, co za haker zmienił baner na górze strony :-P
carl0s - 2019-01-08

Może jeszcze skoro jest już specjalista od spraw technicznych, dało by się zrobić coś z limitem 50 przy zakładaniu tematu?
Karamba_DC2 - 2019-01-08

Obecnie nie można, musisz jeszcze nabijać, w przyszłości będzie to zmienione ;)
wymaxclinowany - 2019-01-09

Mysle ze limit jest dobra rzeczą, sam gdy chciałem założyć tu temat pierw poznałem „aktywnych” forumowiczów, przeczytałem i zapoznałem się ze stylem forum. Opcja na plus fakt można by to zmniejszyć do 20-30 postów bo jednak 59 to już trochę spamowania jak się nikogo nie zna :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2019-01-09

Dokładnie, chodzi o zmniejszenie ilości ma ograniczenie lingow i botów :)
20 postów styknie żeby zapoznać się z tym forum :mrgreen:

Wojtuuus - 2019-01-10

o kurde, nie zauwazylem tego watku wczesniej, fajnie sie przepychaliscie, ja tam moge zostac, moge sie z wami przeniesc, fajnie Limon ze podjales rekawice.
carl0s - 2019-01-23

Coś ruszyło ze zmniejszeniem ilości postów do możliwości otwarcia tematu? Nie jestem nawet w połowie do 50 :roll:
Pilar - 2019-01-23

Ale dobrze Ci idzie :mrgreen:
Pit - 2019-01-23

carl0s, szybciej dobijesz. Szukałem takiego ustawienia w panelu admina i w obecnym silniku forum takiego nie znalazłem.
KubaJDM - 2019-01-23

Jak tam ogólnie Limon sytuacja? Zmień mi nick błagam, byłem młodym i głupim gimnazjalistą :lol:
Pit - 2019-01-23

Nie ma problemu, tylko powiedz na jaki chcesz. :)

Ogólnie sytuacje zmiany silnika forum bym określił jako "rozpoznanie skali problemu".

KubaJDM - 2019-01-23

Dzięki Mordo! 8-)
Bajcarek - 2019-01-24

Również dziękuje Limon za naprawę nicku z młodzieńczych lat. :lol:
Pit - 2019-01-24

spoko, naprawiam Wasze błędy z młodości :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2019-01-24

A co to za machlojki i układy :lol:
Ja też chcę nowy :mrgreen:

TorquedMad_Mind - 2019-01-24

Karamba_DC2 napisał/a:
A co to za machlojki i układy :lol:
Ja też chcę nowy :mrgreen:

"XxXSultanCipeczek69XxX"? :lol:

KubaJDM - 2019-01-24

Właśnie leci atomówka na Bratysławę :lol: :lol: :lol:
Mareczuczek - 2019-01-24

Teraz będzie Karamba_CRX_EG_DC2_DC2_S2000_FR_IGROMWIECOJESZCZE :mrgreen: :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2019-01-24

Mareczuczek, jesteś jeszcze daleko w lesie, lepiej nie robić tego :lol:

KubaJDM, jeszcze nie jebło? Hmmm jakaś obsuwa :-/

TorquedMad_Mind - 2019-01-24

KubaJDM napisał/a:
Właśnie leci atomówka na Bratysławę :lol: :lol: :lol:

e to spoko - mieszkam obok... najwyżej będzie home office :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group