JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - S2000 AP1 '03 - carl0s

carl0s - 2019-02-07
Temat postu: S2000 AP1 '03 - carl0s
HONDA S2000 AP1 '03 USA

SILNIK:

- swap na F22C1 DOHC VTEC w USA przy niewiadomym przebiegu

UKŁAD DOLOTOWY:

-seria

UKŁAD WYDECHOWY:

- customowy wydech z jednym tłumikiem i test pipe-em

ELEKTRONIKA:

- seria

UKŁAD NAPĘDOWY:

- seria + dystanse półosi ale niestety nie sprawdzałem jakiej firmy

ZAWIESZENIE:

- gwint Stance GR+/ sprężyny 9Kg/9Kg

UKŁAD HAMULCOWY:

- seria

KOŁA:

- 4x Enkei NT03+M 18x9,5J ET 40
- 4x opony Sumitomo HTR ZIII 255/35 R18
- nakrętki przelotowe TPI Racing

BODY-KIT:

- OEM zderzak AP2
- przednie błotniki z kompozytu FRP poszerzone +30 mm

WNĘTRZE:

- kierownica Personal Monza 350mm
- naba Momo + dystans zmieniający rozstaw na Nardi/Personal
- gałka zmiany biegów Spoon Sports z Duracon+u
- radio Alpine CDE-121

INNE:

- brak

MOC:

- nie mierzona





Gleba jest i spas też:





Buda ma tak jak widać 189 tyś km, silnik jak wcześniej pisałem, nie wiadomo:





S2000 chciałem mieć od momentu gdy zobaczyłem ją pewnym filmie w okolicy 2001 roku gdzie Johnny Tran objeżdża Jesse-go na Race Wars. Myślę, że chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.
Samochód osobiście kupiłem na Coparcie, a odebrałem finalnie od blacharza na przełomie listopada/grudnia 2018. Pojeździłem miesiąc aby się nim trochę nacieszyć i aktualnie stoi w garażu i czeka na nowy sezon.



Być może ktoś z Was kojarzy z forum CKPL, mojego czarno-czerwonego Civic-ka EG którym śmigałem amatorsko po torze. Był on całkiem mocno przerobiony i nie nadawał się do normalnego użytkowania. Z założenia S2000 będzie służyć do tego samego (czyli doskonalenia umiejętności jazdy i rozwijania się jako kierowca) ale będzie to normalny samochód z wnętrzem, grajkiem itp (po prostu nie mam ochoty po raz drugi na typowego racecara). Platforma S2000 słynie z tego jakie możliwości daje do szybkiej jazdy w zakrętach nawet w seryjnej postaci i to był również jeden z powodów dlaczego ją kupiłem. Raczej nie będzie w tym temacie wosków, glinek & ceramiki. Bedzie za to dużo jazdy. Plany na ten rok start w jakiejś amatorskiej serii i dużo treningów. Na pierwszy ogień muszę, poza standardowym serwisem płynów i przeglądem wszystkiego, rozwiązać problem z geometrią (bo wszystkie regulacje stoją) i zmienić sterownik silnika - obecnie jest OEM komp z AP1. Muszę też wymienić poszycie dachu, bo niestety jest sito.

Exiu - 2019-02-07

Widze konkurencje w klasie SPORT :P

carl0s napisał/a:
ale będzie to normalny samochód z wnętrzem, grajkiem itp (po prostu nie mam ochoty po raz drugi na typowego racecara)


Ta jasne jasne :D Wciagnie Cie pewnie wir rywalizycji :P a pozatym podoba mi sie na tej feldze mega auto :)

Ps. Masz zamiar jezdzic caly cykl w TAPie czy tylko wybrane rundyu ?

Game - 2019-02-07

To koło jest genialne :oops:
PeTeR47 - 2019-02-07

Fajna, ten Enkei siedzi tu jak złoto
fulek - 2019-02-07

Extra!! kurde taka S spartańska do torowania to byłoby coś 8-)

Może kiedyś :roll:

KubaJDM - 2019-02-07

Ale ta felga tutaj siedzi!!! Petarda 8-)
carl0s - 2019-02-07

Exiu napisał/a:
Widze konkurencje w klasie SPORT :P

carl0s napisał/a:
ale będzie to normalny samochód z wnętrzem, grajkiem itp (po prostu nie mam ochoty po raz drugi na typowego racecara)


Ta jasne jasne :D Wciagnie Cie pewnie wir rywalizycji :P a pozatym podoba mi sie na tej feldze mega auto :)

Ps. Masz zamiar jezdzic caly cykl w TAPie czy tylko wybrane rundyu ?


Tak konkurencja to właśnie ja :-D Chciałbym pojechać jak najwięcej rund na TAP, ale realnie na Ułęż mogę się nie wyrobić z przygotowaniem auta, więc biorę pod uwagę taki wariant, że pierwszy start będzie na Jastrzębiu. Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia o której pisałem w temacie o TAP czyli głośność mojego wydechu vs Tor Poznań.

Exiu - 2019-02-07

carl0s napisał/a:
Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia o której pisałem w temacie o TAP czyli głośność mojego wydechu vs Tor Poznań


to pisz do Marteca o srodkowy tlumik ;p 250zl i problem rozwiazany :P a na poznaniu chcialbym zobaczyc mozliwosci Ski ;p

carl0s - 2019-02-07

Exiu kto to Martec? W googlach pokazuje sklep z hakami holowniczymi, klockami i tarczami.
Exiu - 2019-02-07

https://www.facebook.com/...33542526826395/
prosze :)

Karamba_DC2 - 2019-02-07

Exiu napisał/a:
https://www.facebook.com/Mar-Tecpl-133542526826395/
prosze :)


Zdecydowanie polecam tłumiki Hammera :mrgreen:
Miałem kilka różnych w K20, i tylko jego tłumiki wytrzymywały upalanie na torze, przy czym też dobrze wyciszają wydech.

Fajnie że Ska będzie po torze jeździć, moja też z tym przeznaczeniem niedawno kupiona, ale na stałe starty zero szans zza granicy :roll:

Yaca - 2019-02-07

gratuluje wozu ! po mimo już wielu lat obcowania z s2k nadal jest zakochany w tej "konstrukcji", ani to jakoś szczególnie szybkie ani nie najnowsze .. a daje niesamowity fun .. zwłaszcza na torze :mrgreen:
eithray - 2019-02-07

Łojezu, ale dobrze siadły NT03 :mrgreen: Dawaj więcej zdjęć :!:
Tommi01 - 2019-02-07

fulek napisał/a:
Extra!! kurde taka S spartańska do torowania to byłoby coś 8-)

Może kiedyś :roll:


z dzisiejszymi cenami raczej mało realne chyba z rhd :P

nikesonmyfeet - 2019-02-07

Bardzo spójnie to wszystko wygląda. Planujesz jakies zmiany dot. zawiasu czy zostaje to co jest? Do szybszej jazdy to chyba jednak musi pójść odrobine w góre, nawet jeśli aspekt wizualny ucierpi, bo chyba w nadkolach jest ciasno trochę. Felga swoją drogą siedzi wybornie ;)
carl0s - 2019-02-08

Exiu thx :-)

Karamba_DC2 napisał/a:
Zdecydowanie polecam tłumiki Hammera :mrgreen:
Miałem kilka różnych w K20, i tylko jego tłumiki wytrzymywały upalanie na torze, przy czym też dobrze wyciszają wydech.


Możesz podać do niego kontakt?

Tommi01 napisał/a:
fulek napisał/a:
Extra!! kurde taka S spartańska do torowania to byłoby coś 8-)

Może kiedyś :roll:


z dzisiejszymi cenami raczej mało realne chyba z rhd :P


Z tymi cenami to bym nie przesadzał. Jak szukasz na allegro lub olx to trzeba płacić jak by suka była z platyny lub ze złota. Jak chcesz taki samochód a niekoniecznie chcesz na niego wydać 60 koła lub więcej, to trzeba podejść do tego inaczej. Polecam poobserwować za jakie pieniądze można to kupić na Coparcie. Są dostępne kalkulatory które liczą mniej więcej koszty sprowadzenia, a jak ma być typowo na tor to jeszcze można trochę gotówki odzyskać sprzedając niepotrzebne części.

Np moja miała zderzak Amuse R1, jest oczywiście troszkę "zmęczony życiem" ale znam gościa co jest go w stanie zreanimować do stanu igła:



nikesonmyfeet napisał/a:
Bardzo spójnie to wszystko wygląda. Planujesz jakies zmiany dot. zawiasu czy zostaje to co jest? Do szybszej jazdy to chyba jednak musi pójść odrobine w góre, nawet jeśli aspekt wizualny ucierpi, bo chyba w nadkolach jest ciasno trochę. Felga swoją drogą siedzi wybornie ;)


Na razie zawias zostaje taki jaki jest, mam na razie pilniejsze wydatki związane z suką. Ta firma "Stance" to nie wiem czy jest zła czy dobra, może ktoś kto się bardziej zna się wypowie. Wiem, że oni sponsorowali Jackie-go Ding-a i przez jakiś czas jeździł na ich zawiasie (jak ktoś nie kojarzy gościa to polecam zobaczyć na YT jak on jeździ S2000). Mój model gwintu nie jest już produkowany, ale jak był to był to najwyższy model. W tym co mam to sprężyny mogą się wydawać troszkę za miękkie, ale czy tak jest na prawdę to wyjdzie po testach na torze.

https://stance-usa.com/

Glebę na pewno trzeba zmniejszyć, bo nawet jeżdżąc po mieście koło potrafi przytrzeć o nadkole.

Mam jeszcze takie zdjęcie z grudnia.



Za felgę (i nowe opony), zderzak i swap F22 to trzeba by podziękować poprzedniemu właścicielowi w USA - ja sprowadziłem po prostu cały zestaw, tylko w stanie "zmęczonym życiem". Nawet szukałem czy to auto nie miało tematu na S2ki ale nic nie znalazłem.

Karamba_DC2 - 2019-02-08

carl0s, Hammer to właśnie martec, kolega wkleił jego FB ;)
Śmiało pisz do gościa, jak ma na stanie coś to wyśle, jak nie to kilka dni żeby dorobić ;)

carl0s - 2019-02-11

Karamba_DC2 dzięki za wyjaśnienie, codziennie uczę się czegoś nowego. Skoro polecacie gościa to na pewno się do niego odezwę.

W weekend była ładna pogoda więc zabrałem się do pracy.
Przymierzyłem czy mój kubełek pasuje do wnętrza. Okazuje się, że tak i dla tego trafia do dalszych prac/planów (obszycie - ktoś może polecić jakąś firmę która zrobi to za rozsądne pieniądze?, dorobienie mocowań, pasy szelkowe + jakiś harness bar do nich) - to wszytko raczej na sezon 2020.



Musiałem rozkręcić trochę wnętrza aby dostać się do seryjnych pasów:



Jak już z tyłu to i z przodu:



Cycki, suka & garaż



Czy ktoś wie co to są za nakrętki? Na pewno nie są stalowe, bo nie reagują na magnes. Nie mają też nic napisane poza rozmiarem.



Na koniec taka przebitka.


Tommi01 - 2019-02-13

to teraz do góry :-D
carl0s - 2019-03-03

Kolejny weekend i kolejne małe kroczki na nowy sezon. Nic spektakularnego, sama drobnica.
Nowy filtr powietrza OEM, stary to jakaś podróbka:



Filtr kabinowy :kwasny: to co wyjąłem wygląda tak jak by go ktoś ostatni raz zmieniał w 2003:



Mocowanie akumulatora też miałem ciekawe:



Dołożyłem parę brakujących zapinek do elementów plastikowych z przodu:



Rozebrałem i wyczyściłem konsolę środkową (tu częściowo złożona i srebrny już odmalowany):



Wiem, że mało "wyścigowe" te mody ale po prostu lubię sobie podłubać przy samochodzie (np niektórzy wyjmują i wkładają silnik w kółko :mrgreen: ). Dalsze części zamówione i czekam, aż przyjdą, tak więc coś się dzieje. Zderzak zdjąłem bo muszę założyć kratkę i znaczek "H".




hot_rider - 2019-03-03

w sumie stawiam,że prawdziwe

edit. jednak zmieniam zdanie , sylikony na bank

Bakuu0 - 2019-03-03

silikony na bank
carl0s - 2019-03-05

Sylikony czy nie, lubię się czasem zawiesić wzrokiem na tym plakacie :-)
Jarusnet - 2019-03-06

carl0s napisał/a:

Czy ktoś wie co to są za nakrętki? Na pewno nie są stalowe, bo nie reagują na magnes. Nie mają też nic napisane poza rozmiarem.

[url=https://images91.fotosik.pl/123/c0e8aad6b43ed2e1.jpg]Obrazek[/URL]


Prawdopodobnie to Vision.VMS, które lata temu miałem w swojej ofercie ;-)

Gumka23 - 2019-03-06

Te które pokazał Carlos mają chyba ruchome przylgnie. No i wyglądają całkiem inaczej niż Visiony, które pokazałeś :P
Starstruck - 2019-03-06

Jakieś chińskie śmieciuchy, tak jak te badziewie Visiony.
carl0s - 2019-03-07

Po dokładnym obejrzeniu i przeanalizowaniu tematu stwierdziłem, ze to TPI Racing i tak też je opisałem w pierwszym poście.
carl0s - 2019-03-21

Ponieważ sezon zbliża się wielkimi krokami, dziś będą opisane bardziej torowe mody.
Na sam początek coś co wszędzie w internecie jest wymieniane jako pierwsza rzecz jaką należy wymienić w S2000 zanim pojedzie się na tor - przewody w stalowym oplocie, ja dodatkowo wymieniłem płyn w całym układzie na Motula RBF 660:



Oczywiście wszystkie pozostałe płyny (silnik, skrzynia, dyfer, chłodniczy) i filtry też świeże:



W moim roku modelowym seryjnie jest montowany najgorszy możliwy zestaw stabilizatorów, dlatego trzeba go było zmienić. Teraz jest najgrubszy OEM przedni: 28,2mm i najcieńszy OEM tylni 25,4mm. Optymalny zestaw to aftermarket 32mm z przodu a tył taki jak już mam czyli najcieńszy.



Gleba była bardzo ambitna ale nie nadawała się za bardzo do jazdy zarówno na ulicę jak i na tor. Auto zostało podniesione około 1-2cm. Dodatkowo z kanału SpeedAcademy dowiedziałem się, że dla poprawy neutralności zachowania auta w zakrętach, warto jest tak ustawić gwint, aby przód był minimalnie wyżej od tyłu. U mnie jest tak ustawione i między przodem a tyłem jest 4mm różnicy.



Po zdjęciu zderzaka z przodu okazało się, że poprzednicy zrobili już moda z usunięciem pompy powietrza, tak więc mam lżejsze auto. Minus jest taki, że jak już poskładałem kratę, znaczek i zamontowałem zderzak na miejsce, to niestety dopasowanie szczelin poszło się "paść na łąkę". Najwyraźniej nie mam do tego talentu.



Wydech, jak widać zdjęciu mam cichutki, dlatego na Tor Poznań i obiekty gdzie jest ograniczenie głośności w tym sezonie nie wybiorę się:



Kolejny polecany mod to nakładka na pedał gazu aby łatwiej można było robić redukcję z między-gazem. Po paru dniach jazdy potwierdzam, że takie ustawienie ułatwia ich wykonywanie. Miałem akurat z mojego torowego Civica komplet nakładek OBX-a to wykorzystałem to co mi jest potrzebne:



Mam zamontowaną kierownicę Personala i bez drobnych kombinacji w takim układzie nie można korzystać z tempomatu. Ponieważ na razie nie planuje ciągnąć suki sztywnym holem lub lawetą na amatorskie imprezy, i będę dojeżdżać na kołach, chciałem dla siebie minimalnie zwiększyć komfort podróżowania. Wiertarka + trytytki + wizja i znów mogę korzystać z tempomatu:





Na gotowo wygląda tak:



Oczywiście to jeszcze nie koniec, ale powoli zbliżam się do punktu, gdy auto będzie gotowe na cały sezon śmigania.

carl0s - 2019-04-30

Spamuje dalej:
Kolejne małe zakupy przedsezonowe:
Wymieniłem nakrętki na stalowe czarne TPI + nakrętki zabezpieczające. Jedna aluminiowa zapiekła się na szpilce i zrobiła problem, tak że trzeba było ją rozwiercać bo nie było innej możliwości zdjęcia koła.
Stare:



Nowe:



Ostatni element układanki to nowy komp dla F22C1. Po konsultacji z Niutonem i paroma osobami które również siedzą w tym temacie wybrałem klasyczne EMU:



Auto już jeździ na EMU. Po strojeniu na obecnym setupie wyszło 256 Km i 241 Nm, odcinka 8500 rpm, Vtec 5800 rpm - niestety nie dostałem jeszcze wykresu, wrzucę go jak tylko będę go mieć, więc na razie musicie mi uwierzyć na słowo.



Suka została dokładnie zważona. Przy stanie paliwa 8 kresek (gdzie 20 to max) wyszło 1217kg. Resztę rozkładu mas widać tutaj:



Skontrolowałem ustawienia geometrii i tutaj jest najgorzej, aktualnie jest tak (do UK spec, które są idealne na początek sporo brakuje):



Nie było czasu na poprawki, więc na drugą rundę TAP pojechałem z takimi ustawieniami jak widać wyżej. Nie chciałem dłużej czekać, ostatni raz na torze jeździłem prawie 2 lata temu. Trzeba rozpocząć testy i poznawać możliwości sprzętu. Parę przebitek:







Same zawody oceniam bardzo dobrze. Organizacja jest ok, każdy dostaje harmonogram, wie w jakiej jest grupie i wiadomo ile jest czasu pomiędzy sesjami - niby standard, ale byłem na takich pojeźdżawkach gdzie harmonogram to fikcja. Ustawienie toru szybkie, z technicznym środkiem i górką na odwagę (kto był na Jastrzębiu ten wie ocb). Jechałem z założeniem aby testować sprzęt i nie zepsuć go w miarę możliwości. Sportowo mój wynik to porażka: 20 na 20 w klasie Sport i 54 na 56 w generalce, ale takie są początki. Sprzęt troszkę odstaje od konkurencji, ale najwięcej pracy jest przede mną aby ogarnąć możliwości S2000. Ja bardzo się cieszę, protestowałem różne ustawienia ciśnienia w oponach, niestety na ustawianie twardości gwintu zabrakło sesji pomimo tego, że zrobiłem około 100km na torze. Teraz muszę ogarnąć geometrię i drobne poprawki w EMU, na 3 rundę TAP na Tor Poznań nie jadę ( mój wydech by im się nie spodobał), więc mam troszkę czasu na korekty.
Na koniec filmik z najlepszym przejazdem i spinami. Zapraszam do konstruktywnych uwag co mogę poprawić w jeździe. Z moich wniosków w porównaniu do innych onboardów z tej imprezy, najwięcej traciłem na odcinku od nawrotu za górką do wejścia w "karting" - za wolno i za mało agresywnie, powinienem tam jechać dokręconą 3. Za wcześnie hamowałem i nie wykorzystywałem 4 biegu - myślę, że powinienem ją wrzucać na końcu najdłuższej prostej i na górce.


zelazko - 2019-05-01

Dla mnie to trochę jakby samochód nie miał przyczepności. Może wina opon albo dużych kątów z tyłu (chyba że tak ma być - nie znam ustawień UK). Przez to wygląda jakbyś bał się nim jechać ;-)
Z tego co widać to musisz też poćwiczyć kontry - przydałoby się jakieś zdezelowane e36 żeby nie było szkoda sprawdzać limitów :-P
Przy okazji świetny wóz - trochę zazdroszczę :-)

Karamba_DC2 - 2019-05-01

Podoba mi się to kompleksowe podejście do przygotowań jak i przemyśleń :)
S2K na pewno nie jest łatwa żeby zacząć przygodę ze ściganiem, ale jak dojdziesz jak działa to jest konkretnym wyjadaczem 8-)
Moja miała w tym roku też coś polatać, ale finansowo się przeliczyłem, i dopiero na 2020 szykuje auto.
Bede obserwować i wyciągać wnioski, bo też nie miałem do czynienia z S2K, obecnie najwięcej zdziałać udało mi się DC2 K20, nawet byłym Civiciem z K20 budowanym od podstaw nie jeździło mi się tak dobrze i pewnie jak DC2. Ale pora była spróbować rwd hehe, czekam na rozwój sytuacji u Ciebie, i oby auto wytrzymało sezon :D

Tomac - 2019-05-01

zelazko napisał/a:
Dla mnie to trochę jakby samochód nie miał przyczepności. Może wina opon albo dużych kątów z tyłu


Wg mnie jedno i drugie.. Sugerowałbym zmniejszyć nieco negatyw z tyłu (prawdopodobnie będziesz musiał zamówić nowe mimośrody), ewentualnie podwyższyć zawias o mniej więcej centymetr oraz założyć bardziej klejące oponki.. U mnie po samym zmniejszeniu negatywu z tyłu eska wreszcie przestała zarzucać dupą na byle zakręcie.. do tego jakiś semi slick i będzie grip.. u mnie jest przepaść na plus po zmniejszeniu negatywu i zmianie opon 8-) Natomiast co do autodromów typu Jastrząb to spokojnie.. nitka z reguły jest ustawiona w taki sposób że nie dziwi lepszy czas Saxo w gazie od chociażby takiej S2000. Wg mnie taki "tor" nie jest wyznacznikiem umiejętności kierowcy czy jakości samochodu. Nie mniej jednak dla sprawdzenia samego siebie i swojego auta można polecieć.. Prawdziwa zabawa zaczyna się na większych obiektach ;-)

Tommi01 - 2019-05-01

Tomac napisał/a:
Natomiast co do autodromów typu Jastrząb to spokojnie.. nitka z reguły jest ustawiona w taki sposób że nie dziwi lepszy czas Saxo w gazie od chociażby takiej S2000. Wg mnie taki "tor" nie jest wyznacznikiem umiejętności kierowcy czy jakości samochodu.


toś trochę dojebał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Tomac napisał/a:
Sugerowałbym zmniejszyć nieco negatyw z tyłu



jak z -2.2 na co ma zmniejszyć ? kola wyprostować ? raczej w druga stronę zrobić -3


prawda jest taka że to nie jest fwd które wybacza prawie wszystko , nitka toru była na prawdę bardzo szybka i techniczna , kilka miejsc było mega niebezpiecznych i były potrzebne duże jaja żeby przejść ogniem zakręty ale pozniej robił się kolejny problem z hamowaniem w łuku ....

trenować trenować i jeszcze raz trenować

Shingo - 2019-05-01

Komplet dobrych opon to mus :-> czasem przy zmianie biegu slychac bylo jak by się sprzegło uślizgiwalo albo za wolno noge podnosisz z sprzegła
Krzyh00 - 2019-05-01

na jakiej gumie bylo jechane?
Krzyh00 - 2019-05-01

Tomac napisał/a:
Wg mnie taki "tor" nie jest wyznacznikiem umiejętności kierowcy czy jakości samochodu. Nie mniej jednak dla sprawdzenia samego siebie i swojego auta można polecieć..


skoro nie jest wyznacznikiem ani kierowcy ani auta to co chcesz tam sprawdzac?

Tomac napisał/a:
Prawdziwa zabawa zaczyna się na większych obiektach ;-)


duze obiekty daja mozliwosc przypudrowania brakow w skillu grubym portfelem, taka to roznica wzgledem malych.

Tomac - 2019-05-01

Krzyh00 napisał/a:
Tomac napisał/a:
Wg mnie taki "tor" nie jest wyznacznikiem umiejętności kierowcy czy jakości samochodu. Nie mniej jednak dla sprawdzenia samego siebie i swojego auta można polecieć..


skoro nie jest wyznacznikiem ani kierowcy ani auta to co chcesz tam sprawdzac?


W zasadzie nic nie chcę tam sprawdzać ale jeśli miałbym już coś wymienić to chociażby zachowanie auta w sytuacjach krytycznych.. bez rywalizacji o setne sekundy.. jazda dla siebie.. bez udowadniania komukolwiek czegokolwiek.. a tak nawiasem mówiąc to głęboko wbijam w torowe upalanie.. mam w wooju nastawy zawieszeń, cyferki, cięcie setnych i plastikowe pucharki.. jakoś niespecjalnie mnie kręci zajeżdżanie samochodów jeżdżąc w kółko.. używam aut zgodnie z przeznaczeniem: stoją w garażu i trzepię na nie gruchę..

DoSeR - 2019-05-01

Ciebie nie kręci, ale innych już kręci, to ich pasja, hobby, styl życia. Zrozum to.
Krzyh00 - 2019-05-01

Tomac napisał/a:
Krzyh00 napisał/a:
Tomac napisał/a:
Wg mnie taki "tor" nie jest wyznacznikiem umiejętności kierowcy czy jakości samochodu. Nie mniej jednak dla sprawdzenia samego siebie i swojego auta można polecieć..


skoro nie jest wyznacznikiem ani kierowcy ani auta to co chcesz tam sprawdzac?


W zasadzie nic nie chcę tam sprawdzać ale jeśli miałbym już coś wymienić to chociażby zachowanie auta w sytuacjach krytycznych.. bez rywalizacji o setne sekundy.. jazda dla siebie.. bez udowadniania komukolwiek czegokolwiek.. a tak nawiasem mówiąc to głęboko wbijam w torowe upalanie.. mam w wooju nastawy zawieszeń, cyferki, cięcie setnych i plastikowe pucharki.. jakoś niespecjalnie mnie kręci zajeżdżanie samochodów jeżdżąc w kółko.. używam aut zgodnie z przeznaczeniem: stoją w garażu i trzepię na nie gruchę..


okej zle zadalem pytanie, co MOZNA tam sprawdzic zatem? bo jezeli zachowanie w sytuacjach kryzysowych to wykupujemy czas na obiekcie i sprawdzamy w samotnosci, nie jest potrzebny do tego pomiar czasu i przeciwnicy.

Tomac - 2019-05-02

DoSeR napisał/a:
Ciebie nie kręci, ale innych już kręci, to ich pasja, hobby, styl życia. Zrozum to.


Nie muszę próbować tego zrozumieć bo jest mi to obojętne..

Krzyh00 napisał/a:
okej zle zadalem pytanie, co MOZNA tam sprawdzic zatem? bo jezeli zachowanie w sytuacjach kryzysowych to wykupujemy czas na obiekcie i sprawdzamy w samotnosci, nie jest potrzebny do tego pomiar czasu i przeciwnicy.


No tak.. ale można też z przeciwnikami i z pomiarem czasu.. to że są przeciwnicy nie jest jednoznaczne z tym że ktoś ma parcie na bycie pierwszym.. może przyjechał właśnie po to o czym pisałem wyżej..


PS: może nie zaśmiecajmy już Cal0sowi tematu..

carl0s - 2019-05-03

Dzięki wszystkim za posty, postaram się opowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości.

zelazko napisał/a:
Dla mnie to trochę jakby samochód nie miał przyczepności. Może wina opon albo dużych kątów z tyłu (chyba że tak ma być - nie znam ustawień UK). Przez to wygląda jakbyś bał się nim jechać ;-)
Z tego co widać to musisz też poćwiczyć kontry - przydałoby się jakieś zdezelowane e36 żeby nie było szkoda sprawdzać limitów :-P
Przy okazji świetny wóz - trochę zazdroszczę :-)


Zdarzenia w "Bonusie" nie są w kolejności chronologicznej. Przez cały dzień testowałem różne ciśnienia w oponach, tak więc czasami tył bardziej się ślizgał i to widać w kompilacji na końcu.

Mój samochód można powiedzieć, że ustawień geometrii obecnie nie ma. Wszystko jest rozjechane, nie można być np tak, że pochylenie kół z przodu jest inne z lewej i prawej strony, tak samo kąt wyprzedzenia sworznia itp. W tym miesiącu chce dojść z tym do ładu, bo myślę, że znacząco to poprawi prowadzenie , które i tak na obecnym setupie kół i stabilizatorów wydaje mi się neutralne. Informacyjnie napiszę, że tak zwane UK settigs to z przodu zbierzność całkowita i połówkowa 0° , kąt pochylenia koła -1° , kąt wyprzedzenie sworznia +6° 45', z tyłu zbierzność całkowita -0° 40'połówkowa -0° 20' kąt pochylenia koła -2°. Odnosząc to do tego co teraz jest u mnie to nawet jeden parametr się nie zgadza :(

Nie wyobrażam sobie opcji aby kupić E36 do karania, i co S2000 ma stać? To tym drugim chce się nauczyć jeździć, i aby to zrobić trzeba z nim jak najwięcej "obcować". Coś się zarysuje, coś się zniszczy ( np sprzęgło :-) ) tego raczej nie da się uniknąć.

Wydaje mi się, że już kiedyś poznaliśmy się osobiście: na Time Attack podczas zlotu CKPL w 2016 na Ułęży - jeździłeś Civic 6 gen z Bserią z mocą coś koło 190Km i przyjechałeś razem z Wiktorem z Kappa Motosport. Ja wtedy jeździłem czarno czerwonym 5 genem.

Karamba_DC2 napisał/a:
Podoba mi się to kompleksowe podejście do przygotowań jak i przemyśleń :)
S2K na pewno nie jest łatwa żeby zacząć przygodę ze ściganiem, ale jak dojdziesz jak działa to jest konkretnym wyjadaczem 8-)
Moja miała w tym roku też coś polatać, ale finansowo się przeliczyłem, i dopiero na 2020 szykuje auto.
Bede obserwować i wyciągać wnioski, bo też nie miałem do czynienia z S2K, obecnie najwięcej zdziałać udało mi się DC2 K20, nawet byłym Civiciem z K20 budowanym od podstaw nie jeździło mi się tak dobrze i pewnie jak DC2. Ale pora była spróbować rwd hehe, czekam na rozwój sytuacji u Ciebie, i oby auto wytrzymało sezon :D


Nie odkrywam tu czegoś nowego i nie przecieram nowych szlaków, korzystam z wiedzy która jest na S2ki i innych miejscach w internecie. W USA S2000 to jest popularny samochód do wszelkiej formy TA i sporo ich tam jeździ, tak więc myślę, że i u mnie też będzie. Nie ma tu żadnych kombinacji które mogły by zmniejszyć żywotność silnika lub innych części.

Shingo napisał/a:
Komplet dobrych opon to mus :-> czasem przy zmianie biegu slychac bylo jak by się sprzegło uślizgiwalo albo za wolno noge podnosisz z sprzegła



Tak sprzęgło i/lub docisk mocno dostało po dupie od moich między gazów a przede wszystkim od tego, że nie wyprzęgałem do końca (przeciągałem ten moment) i troszkę się przypaliło. Opony w dalszej prespektywie będą zmienione na semi. Nie mam drugiego kompletu felg, a nawet jak bym je miał to i tak bym ich nie dał rady spakować do S2000, wraz z narzędziami, podnośnikiem itp. Będę musiał wybrać coś w miarę uniwersalnego bo dojeżdżam na kołach.

Krzyh00 napisał/a:
na jakiej gumie bylo jechane?


Sumitomo HTR ZIII 255/35 R18 to jest typowa drogówka. Prawda jest taka, że nikt na TAP nie jeździ oponie na takiej klasy. Wszyscy mają semi lub pełne sliki i ewentualnie deszcze.

Co do dyskusji pomiędzy Tomac, Tommi01, Krzyh00 i DoSeR to napiszę tak. Są ludzie którzy chcą mieć ładny samochód i to ich cieszy, a ja lubię umieć jeździć moim samochodem i nie ma innej drogi do tego niż przez treningi. Wybrałem TAP bo podoba mi się idea dzielenia aut przez współczynnik, a nie po pojemności - wydaje się to najbardziej miarodajne bo w klasie mam np Meganki RS i 350Z, ale również MX5, WV Sirocco (175km 900kg) i oczywiście wszelkie Civicki i E30/36. Lubię rywalizację, poprzednim autem jeździłem na wolne treningi gdzie samemu mierzyłem czas. Bez możliwości porównania z innymi można dojść do wniosku, że super się jeździ a wcale tak nie będzie. Tak więc lubię jeździć z lepszymi kierowcami od siebie, bo po prostu to sprawia, że "ciągnę w górę" a nie stoję w miejscu.

Uważam, że każdy tor testuje umiejętności kierowcy i możliwości samochodu, te mniejsze obiekty premiują inne auta a te większe inne. Dodatkowo te mniejsze zazwyczaj są mocno techniczne i błąd na początku skutkuje zepsutą całą sekcją zakrętów. Teoretycznie sprzyjające warunki dla S2000 powinny być na tych drugich, ale dopóki tam nie pojadę to się nie dowiem.

Zdecydowanie nie jeżdżę, dla pucharów czy nagród, choć przyznam, że to fajne uczucie wygrywać. Lubie po prostu wstać o 4 lub 6 rano aby zdążyć dojechać na rejestracje około 9 potem jeździć cały dzień a następnie wrócić w nocy wymęczony ale szczęśliwy. Jak wejdzie się w taki "tryb sezonowy" to żyje się przygotowaniami od rundy do rundy, poza tym najczęściej przyjeżdżają ci sami ludzie, więc jedzie się też trochę na takie spotkanie towarzyskie ten raz czy dwa razy w miesiącu :mrgreen:

Krzyh00 - 2019-05-03

na drogowych oponach niestety nie ma wiekszego sensu wjezdzac na obiekty, cos tam pojezdzisz ale z nikim sie raczej nie poganiasz, no i fun mizerny. sproboj nalewek extreme, sa dosc tanie i dzialaja na takich malych obiektach czasem lepiej niz markowe gumy.

prosiles o rady, wiec tak na szybko.

gumy masz pewnie slabe, ale tez nie widac zebys szukal granic przyczepnosci, jest za wolno. za szybko pakujesz trojke, mozna smialo tam bylo dwojke dociagac. za wczesnie hamujesz - opozniajac hamowanie masz lepsza przyczepnosc w zakrecie, w zasadzie powienien byc strzal w hamulec i skret w tym samym momencie, wtedy przerzucasz ciezar na przod i auto skreca skuteczniej. staraj sie nie puszczac kierownicy, ogolnie widac ze rece do walki i kontrowania nie przyzwyczajone jeszcze ale na to potrzeba duzo czasu. nie krzyzuj rak na kierownicy. nie wiem czemu, a widze to baaardzo czesto na onboardach, mam wrazenie ze niektorzy uslyszeli gdzies o pozycji rąk za pietnascie trzecia, wzieli to za bardzo do siebie i pakuja sie tak w kazdy zakret. na skrzyzowanych rekach nie masz w ogole precyzji prowadzenia, albo w ogole zabraknie Ci rak i bedziesz musial odjac gazu zeby zasniesnic luk, wiec warto sciagnac z kiery przed zakretem 90 stopni, zobaczysz ze duzo lepiej sie wtedy dogadujesz z autem ;)

fulek - 2019-05-04

carl0s napisał/a:
poza tym najczęściej przyjeżdżają ci sami ludzie, więc jedzie się też trochę na takie spotkanie towarzyskie ten raz czy dwa razy w miesiącu


Fakt, kółko towarzyskie robi się coraz większe, lubię to! :mrgreen: :lol: pozdro! :mrgreen:

Zapakuj jakąś sensowną opone ;-)

carl0s - 2019-05-05

Krzyh00 napisał/a:
na drogowych oponach niestety nie ma wiekszego sensu wjezdzac na obiekty, cos tam pojezdzisz ale z nikim sie raczej nie poganiasz, no i fun mizerny. sproboj nalewek extreme, sa dosc tanie i dzialaja na takich malych obiektach czasem lepiej niz markowe gumy.


Extreme biorę mocno pod uwagę, ale mam jedną wątpliwość. Ponieważ mam tylko jeden zestaw felg w grę wchodzi tylko dojazd na kołach. I teraz jak będą się one Extreme VR2 zachowywać po przejechaniu powiedzmy 150 - 300 km dojazdu na tor + całodzienne katowanie + powrót - czy przeżyją coś takiego? Czy nie lepsze będą jakieś używane opony typu semli slick w podobnych pieniądzach jak nowe VR2? Jakieś opinie/przemyślenia lub ktoś miał podobny problem?

nikesonmyfeet - 2019-05-05

Temat w sumie był poruszany w wątku o TA i w kontekście Nurba. Ja osobiście po tylu historiach co się nasłuchałem o Race GC i Extreme (a to odkleja się bieżnik, a to opona pęka na boku) to traktuję je tylko jako opcje na drugi komplet kół zakładany na torze.

Poszukaj Toyo R1R czy Yoko AD08R - będziesz zadowolony, a i dojechać gdzieś dalej na tym nie strach ;)

Karamba_DC2 - 2019-05-06

R1R już nie robią, bierz Carlos te ad08R, sam będę zamawiać na ten sezon te opony do suki, z myślą dojechania na tor i spowrotem ;)
carl0s - 2019-06-08

Karamba_DC2 napisał/a:
R1R już nie robią, bierz Carlos te ad08R, sam będę zamawiać na ten sezon te opony do suki, z myślą dojechania na tor i spowrotem ;)


Te opony co proponujecie nie nadają się. To nie jest klasa VR2. Porównywalne z nią to np Yokohama Advan A048 lub Avon ZZR i raczej w coś takiego będę celować.

A wracając do głównego wątku, mam w końcu wykres - 255,9KM 241,2Nm - dla przypomnienia seryjne F22C1 + EMU Classic & strojenie by Niuton:



Tak jak pisałem wcześniej, w ostatnim czasie walczyłem z geometrią. Udało się sporo poprawić, ale nadal nie jest to pełne UK spec. Teraz muszę po testować czy i co te zmiany dały. Obecnie ustawienia są takie:



Mam jeszcze dwie ładne fotki z 2 rundy TAP na Jastrzębiu (Poznań odpuściłem przez limity db, kolejna runda miała być 8 czerwca na Jastrzębiu, ale została przeniesiona na koniec sierpnia):





Kolejna kwestia z którą musiałem się zmierzyć to głośność wydechu, dzięki pomocy znajomego ten stary został zmodyfikowany i jest teraz wyraźnie lepiej. W końcu jadąc spokojnie da się słuchać muzyki 8-) . Czy to wystarczy na obiekty z ograniczeniami, to się dopiero zweryfikuje. Pomiar aplikacją w telefonie pokazuje 97,8 db przy 4500 rpm co i tak jest ogromną poprawą w porównaniu do tego co było wcześniej. W najbliższym czasie pojadę na Tor Łódz i tam okaże się ile jest dokładnie.


Shingo - 2019-06-09

Łoo ***** ale strzelba
Tommi01 - 2019-06-09

przód -1.20 tył - 2.40 . pasuje z przodu min -2 a tył dobić do -3 zbieżności ok

moc mega wyszła

Jarzomb - 2019-06-10

Dziś spotkana na torze w Łodzi :D Super sie ta żmija w akcji prezentuje :D Pasują te felgi zajebiscie
carl0s - 2019-06-11

Tommi01 napisał/a:
przód -1.20 tył - 2.40 . pasuje z przodu min -2 a tył dobić do -3 zbieżności ok

moc mega wyszła


Aby zrobić takie ustawienia trzeba by zainwestować w aftermarketowe części do zawieszenia. W przyszłości pewnie tak, a na razie musi być to co jest.

Pojechałem na małe testy na Tor Łódź razem z nikesonmyfeet i Wojtuuus. Jak można przeczytać w innych tematach Jarzomb też tam się wybrał w tym samym terminie. Czasy z tych dwóch godzin poniżej (ja mam numer 14, pozostali odpowiednio 13 i 6 - najszybszy był gość w Mini Cooperze, okrążenie poniżej minuty):



Mój najlepszy czas to 1:07.947 - nie jest zły i nie jest też rewelacyjny - taki średni, byłem 9/20 uczestników. Tor jest mały i mocno techniczny, ale przyjemnie się po nim jeździ. Na całym Track Day-u były łącznie cztery sesje po około 10 minut. Osobiście wole jak jest więcej jeżdżenia, ale dopóki się nie pojedzie na coś takiego to nie można wyrobić sobie na ten temat zdania.

Parę fotek od Wojtuuus:









Z ciekawostek napiszę, że obsługa toru "na ucho" stwierdziła, że wydech jest ok. Przy pomiarze do 1/3 obrotów czyli około 3000 rpm wyszło 91 db, a do 3/4 (mam procedurę na 6700 rpm) 115 db :-/ Na Poznaniu raczej nie będą mnie witać z otwartymi rękoma.

Na koniec filmik:


memo88 - 2019-06-13

Nie mam wielkiego doświadczenia torowego ale moim zdaniem to:
- zainwestuj w lepsze opony typu semi slick bo na tych co masz sądząc po filmiku dobrego czasu nie zrobisz
- staraj się opóźniać hamowanie. Tak jak by szukaj swoich limitów oczywiście w granicach rozsądku :mrgreen: Z video widać że masz jeszcze spory zapas w tej kwestii.
- popracuj nad szybszą i efektywniejszą zmianą/redukcją biegów
- ręce muszą szybciej pracować na kierownicy w podbramkowej sytuacji😉 (moim zdaniem większość z nich jest spowodowana kiepskimi oponami...)

Nie odbierz tego co napisałem negatywnie bo nie miałem tego na celu😉

Esa wygląda kozacko w torowym krajobrazie👍 Koło które masz robi mega robotę. Gratki wypadu!

carl0s - 2019-06-16

memo88 dzięki za porady/opinie. To co napisałeś praktycznie pokrywa się z tym co inni koledzy napisali stronę wcześniej. A tak naprawdę wszystko sprowadza się do dużej ilości treningów dlatego staram się jeździć tak często jak tylko mogę.

Opony będą zmienione na lepsze, ale najpierw muszę zabezpieczyć w należyty sposób silnik - na semi slicku przeciążenia przy szybkiej jeździe mogą być duże, więc mole "dmuchać na zimne".

A tymczasem stado powiększa się:




Karamba_DC2 - 2019-06-16

Fajne 2 kółka :mrgreen:

A z silnikiem co chcesz robić, przegrody miski i chłodzenie, czy coś jeszcze? ;)

carl0s - 2019-06-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Fajne 2 kółka :mrgreen:

A z silnikiem co chcesz robić, przegrody miski i chłodzenie, czy coś jeszcze? ;)


R6 jest bardziej na zasadzie: tanio kupiłem -> drożej sprzedam. Z braku czasu już i tak praktycznie nie jeżdżę skuterem, więc jak miałbym go podzielić miedzy Lead-a a R6 to by było tyle co 0,5L na dwóch ;-)

Zdecydowanie jeśli planuje się lepsze ogumienie to przegrody do miski są konieczne. O chłodzeniu pomyślę, jak będę miał jakiś zegar, bo zakładać chłodnicę bez tego to sztuka dla sztuki.

Ponieważ moje daily stoi w warsztacie, aktualnie suka za nie robi. Musiałem ostatnio przewieźć dwie półki z ikei i okazuje się, że bagażnik jest całkiem pojemny:



To wszystko zmieściło się na raz:



W ostatnią niedzielę pojechałem wraz z nikesonmyfeet i Wojtuuus na trening na Tor Jastrząb. Spotkaliśmy tam taką ekipę:



W końcu miałem na tyle czasu aby sprawdzić i poeksperymentować z ustawieniami gwintu. Okazało się, że dotychczas jeździłem na ustawieniu full miękko z prawej i środek z lewej. Finalnie po poprawkach ustawiłem 11 (z 18) kliknięć z przodu i na takich ustawieniach jeździłem cały dzień (tyłu jeszcze nie ruszałem).



Poprzednim razem jak byłem na Jastrzębiu w kwietniu Tommi01 (MR2-K24) wykręcił 1:22.992 a tym razem osiągnął 0:59.722 - drugi czas (opony: A048), jego kolega Bartek z drugiej MR2 (na TAP jest w mojej klasie) w kwietniu wykręcił 1:31.915 vs 1:02.692 - 10 czas (opony: Extreme VR2). Ja wcześniej osiągnąłem 1:33.834 vs teraz 1:03.753 - 15 czas na 41 biorących udział w treningu (opony oczywiście Sumimoto HTR ZIII). Zdecydowanie czuje poprawę w mojej jeździe. Na pewno nie jest to jeszcze czołówka, ale powoli się poprawiam i wyczuwam auto. Ciekawy jestem na ile drobne usterki mojej S2000 wpływają na czasy i czy ich wyeliminowanie dało by jakiś wymierny efekt (na razie jest sezon i mam czasu ich robić).

Sam trening oceniam bardzo dobrze. Ten tor to coś zupełnie innego niż Łódź - mniej techniczny ale za to są szybsze zakręty, Trzy razy na okrążenie wbijałem 3. Sama formuła treningu jest luźniejsza niż na tym drugim obiekcie, ale nie ma bałaganu. Szczerze polecam.

Z ciekawostek to właściciel Black Cartel-owej Integry miał zamontowane takie ciekawe urządzenie:



Wykręcił czas 1:04.3096 jadąc na Race GC z przodu i Direzzie 03g z tyłu (21 miejsce).



Tu jeszcze parę przebitek z toru:








To Evo X było pierwsze z czasem 0:58.085 - nie wiem na jakiej oponie jechało.



Wszystkie zdjęcia z toru by Wojtuuus - THX :)
Klasycznie na koniec filmik z najlepszym okrążeniem:


airman - 2019-06-26

Jastrząb daje ta sama nitke toru, że można tak porównywać?
lukas4 - 2019-06-26

carl0s, walic gajgery, zakladaj chłodnice oleju i przegrody. Każda jedna honda z tamtych lat ma podobne bolączki i nie ma co liczyć,że w twojej sie uda;) lapiej nie wiedzieć, że ma sie dobrą temp oleju niż palowac na gorącym nawet z zegarami. Przy tych temp na dworze śmierć silnika może zastąpić mega prędko...
nikesonmyfeet - 2019-06-26

airman napisał/a:
Jastrząb daje ta sama nitke toru, że można tak porównywać?


Nie, podobno co chwile zmieniają. Co więcej, na stronie na ten trening mieli podaną jedną wersje, a na miejscu okazało się, że jest co innego. Do tego dochodzi jeszcze wersja regulalar i reversed, także możliwości konfiguracji jest jak na Paul Ricard :D

Co do organizacji to ja mam trochę inne zdanie niż Michał. Dwa przykłady w porównaniu z torem Łódź.

Transpondery - na Łodzi odbierane przy rejestracji, wiec od razu montujesz na auto. Na Jastrzębiu prowadzący briefing przed kółkiem zapoznawczym dowiedział się, że transponderów jeszcze nie mamy, wiec bieganie na wariata i kolejka do ich odbioru - w rezultacie przesunięcie jazd zapoznawczych o 15 minut.

Start poszczególnych grup - na Łodzi info przez głośniki na 5 minut przed startem Twojej grupy, że należy się ustawiać do wyjazdu, wiec auta wjeżdżają na tor prawie jedno po drugim. Na Jastrzębiu stoi pan z flagą i trzeba co kilka minut zerkać czy przypadkiem nie macha szachownicą poprzedniej grupie, bo w inny sposób o starcie swojej grupy się nie dowiesz :)

Także w mojej ocenie, tor bardzo fajny, można wytyczyć szybką trasę i to się chwali, ale organizacja treningów do poprawy.

carl0s - 2019-06-26

airman napisał/a:
Jastrząb daje ta sama nitke toru, że można tak porównywać?


Nie byłem tam na tyle często aby wiedzieć na 100% ale raczej nie. Porównuje czasy z tego samego toru ale z 2 rundy TAP vs trening. Poza innym ustawieniem trasy w kwietniu były też zupełnie inne warunki (trochę padało, potem tor wysechł i było zimno) - myślałem, że napisałem to w sposób zrozumiały, ale okazuje się, że jednak nie.

Jak chcesz gdzieś z nami jechać to częściej sprawdzaj PW :-P

lukas4 napisał/a:
carl0s, walic gajgery, zakladaj chłodnice oleju i przegrody. Każda jedna honda z tamtych lat ma podobne bolączki i nie ma co liczyć,że w twojej sie uda;) lapiej nie wiedzieć, że ma sie dobrą temp oleju niż palowac na gorącym nawet z zegarami. Przy tych temp na dworze śmierć silnika może zastąpić mega prędko...


Nie zgodzę się z Tobą kolego. Mając zegary wiesz jaka jest temperatura i pałujesz z pełną świadomością tego co się może stać. Ja na obecnym setupie robię okrążenie chłodzące co około 4 okrążenia (zależy od toru i pogody), mając zegary być może mógłbym rzadziej.

nikesonmyfeet potwierdzam to co napisałeś. Organizacja na Łodzi jest lepsza, ale Jastrząb jest po prostu torem z większym potencjałem.

Przy okazji parę fotek z oficjalnej galerii treningu:






Johnson - 2019-06-27

carl0s napisał/a:


lukas4 napisał/a:
carl0s, walic gajgery, zakladaj chłodnice oleju i przegrody. Każda jedna honda z tamtych lat ma podobne bolączki i nie ma co liczyć,że w twojej sie uda;) lapiej nie wiedzieć, że ma sie dobrą temp oleju niż palowac na gorącym nawet z zegarami. Przy tych temp na dworze śmierć silnika może zastąpić mega prędko...


Nie zgodzę się z Tobą kolego. Mając zegary wiesz jaka jest temperatura i pałujesz z pełną świadomością tego co się może stać. Ja na obecnym setupie robię okrążenie chłodzące co około 4 okrążenia (zależy od toru i pogody), mając zegary być może mógłbym rzadziej.


Ale kolega lukas4 o czym innym ;) Lepiej zapobiegać niż obserwować/nasłuchiwać.
A upalanie bez żadnego podglądu, szczególnie przy specyfice silników S2k jest krótkotrwałe :roll:

Tommi01 - 2019-06-29

lukas4 napisał/a:
carl0s, walic gajgery, zakladaj chłodnice oleju i przegrody. Każda jedna honda z tamtych lat ma podobne bolączki i nie ma co liczyć,że w twojej sie uda;) lapiej nie wiedzieć, że ma sie dobrą temp oleju niż palowac na gorącym nawet z zegarami. Przy tych temp na dworze śmierć silnika może zastąpić mega prędko...


czerwone fn2 .. nawet oleju nie sprawdził i po przerwie .. panewka ..
i impreza na koniec to samo

wskaznik nie drogi a się przydaje , przegrody też zrobią robotę bo jak wpadnie lepsza opona to już będzie duży skok przyczepności

nikesonmyfeet - 2019-06-29

A tak coś myślałem, że nie widziałem tej FNki więcej na torze... Swoją drogą rozmawiałem z gościem po jednej z sesji, to myślał, że b seria u mnie siedzi. Widać coś tam jedzie ta moja d seria :P
Jarusnet - 2019-07-04

carl0s napisał/a:

Nie zgodzę się z Tobą kolego. Mając zegary wiesz jaka jest temperatura i pałujesz z pełną świadomością tego co się może stać. Ja na obecnym setupie robię okrążenie chłodzące co około 4 okrążenia (zależy od toru i pogody), mając zegary być może mógłbym rzadziej.


Jak widac nie z pelna swiadomoscia. Ktos podleje olejem bo bedzie mial wyciek zaliczysz dobrego slida bedziesz chcial wyprowadzic auto, bujniesz prawo-lewo-prawo i to juz wystarczy, zeby zabraklo oleju pod ssakiem jak nie masz przegrody. Moze nic sie nie stanie a moze to wystarczy zebys byl lzejszy o 10k pln na nowy motor w niewiadomym stanie...

Przegroda to jakies 300-500zl i moim zdaniem wazniejsza niz wskaznik od temperatury.

Takze mala rada od osoby, ktora upalala 2 lata S'ke :mrgreen: chcesz miec spokoj to przegroda + chlodnica oleju i wtedy ogien na tor.

Karamba_DC2 - 2019-07-04

No i właśnie :)
Carlos, znajomy będzie mi teraz kopiować przegrodę miski, chcesz też jedna na przyszłość żeby nie sprowadzać specjalnie zza wody?

carl0s - 2019-07-05

Koledzy, bardzo się cieszę, że martwicie się o stan silnika mojej suki i również o moje prywatne finanse. Wszystkie Wasze opinie dokładnie przeczytałem i wziąłem poważnie pod rozwagę.

Karamba_DC2 napisał/a:
No i właśnie :)
Carlos, znajomy będzie mi teraz kopiować przegrodę miski, chcesz też jedna na przyszłość żeby nie sprowadzać specjalnie zza wody?


Przegrodę miski zamówiłem już miesiąc temu, w tym tygodniu do mnie dotarła i teraz czekam na termin aby ją zamontować. Dziękuję za ofertę, gdybym jej wcześniej nie kupił pewnie chętnie bym skorzystał.

Jarusnet napisał/a:
Jak widac nie z pelna swiadomoscia. Ktos podleje olejem bo bedzie mial wyciek zaliczysz dobrego slida bedziesz chcial wyprowadzic auto, bujniesz prawo-lewo-prawo i to juz wystarczy, zeby zabraklo oleju pod ssakiem jak nie masz przegrody. Moze nic sie nie stanie a moze to wystarczy zebys byl lzejszy o 10k pln na nowy motor w niewiadomym stanie...

Przegroda to jakies 300-500zl i moim zdaniem wazniejsza niz wskaznik od temperatury.

Takze mala rada od osoby, ktora upalala 2 lata S'ke :mrgreen: chcesz miec spokoj to przegroda + chlodnica oleju i wtedy ogien na tor.


Jarusnet pozwolę sobie na małą polemikę. Gdyby było tak jak piszesz, to by znaczyło, że Honda @$$#% silnik w jednym ze swoich topowych sportowych samochodów. To co opisałeś jest moim zdaniem wynikiem dwóch rzeczy: na tor pojechał ktoś kto jeździ tam "raz na ruski rok", jego auto więcej stoi niż jeździ co nie pozostaje bez wpływu na silnik i dodatkowo nie ma nawyku sprawdzania stanu oliwy przed jazdą, a druga to aby być szybszy zakupił semi sliki, nie myśląc o zabezpieczeniu silnika. Zgodzę się że dobre semi + zmodyfikowane zawieszenie + poprawione nastawy geometrii, to w S2000 proszenie się o kłopoty, bez przynajmniej przegrody w misce.

Oczywiście tak jak na początku napisałem, dziękuję, za troskę i porady. Jak możesz wyżej przeczytać przegroda już czeka na montaż, więc poczyniłem pierwsze kroki, aby móc jeździć po zakrętach szybko i bezstresowo. Następne mody oczywiście również prędzej czy później nadejdą (myślę oczywiście o zegarze i chłodnicy oleju).

Shingo - 2019-07-05

Na jakim oleju jezdzisz?
carl0s - 2019-07-05

Shingo napisał/a:
Na jakim oleju jezdzisz?


Millers CFS 5W40 NT+

Jarusnet - 2019-07-08

carl0s napisał/a:
Gdyby było tak jak piszesz, to by znaczyło, że Honda @$$#% silnik w jednym ze swoich topowych sportowych samochodów. To co opisałeś jest moim zdaniem wynikiem dwóch rzeczy: na tor pojechał ktoś kto jeździ tam "raz na ruski rok", jego auto więcej stoi niż jeździ co nie pozostaje bez wpływu na silnik i dodatkowo nie ma nawyku sprawdzania stanu oliwy przed jazdą, a druga to aby być szybszy zakupił semi sliki, nie myśląc o zabezpieczeniu silnika. Zgodzę się że dobre semi + zmodyfikowane zawieszenie + poprawione nastawy geometrii, to w S2000 proszenie się o kłopoty, bez przynajmniej przegrody w misce.


Zgodze sie, ze zje*** silnik w jednym ze swoich topowych samochodow :) Pod wzgledem zapewnienia mu wlasciwego smarowania. Przy tego typu aucie przegroda w misce powinna byc fabrycznie. np. Volvo stosowalo cos takiego od poczatku lat 90tych w swoich autach :lol:

S'ki to raczej auta, ktore wiecej stoja niz jezdza, wiec tym bardziej uwazam ten tok rozumowania za sluszly, dodatkowo sadze, ze nie jestes pierwszym wlascicielem wiec nie znasz 'glupoty' poprzednich uzytkownikow i tego co bylo robione.

Dla mnie to wystarcza aby dmuchac na zimne i nikt mnie nie przekona do tego, ze upalajac nawet na zimowce przegroda sie nie przyda :lol:

Shingo - 2019-07-08

Honda moglaby tez pomyslec o fabrycznym czujniku poziomu oleju i poziomu plynu chlodniczego w zbiorniczku wyrownawczym, ocaliłoby to wiele slupków B serii :mrgreen:
Pit - 2019-07-08

Honda mogłaby też pomyśleć o osłonie termicznej wysprzęglika, ocaliłoby to wiele skrzyń biegów...
także ja bym tak ślepo nie ufał.

Starstruck - 2019-07-11

A użytkownicy starych Hond mogliby pomyśleć, żeby przed upalaniem sprawdzić olej, stan płynów i robić to z głową, bo to już 30-letnie konstrukcje (mówię o B-serii np.). Oczywistym jest, że do torowej zabawy trzeba "udoskonalić" auto, w choćby w podstawową rzecz, jaką jest zegar temperatury oleju, ale też dostosować podejście i jazdę do stan swojego auta :) .

Abstrahując, jak ktoś jedzie na tor, to ma chyba z tyłu głowy, że coś się może wysrać i zaplecze $$$ pod to jest.

carl0s - 2019-07-15

Dla wszystkich którzy są niezadowoleni z produktów Hondy, proponuje przesiadkę na Volkswagena lub marki córki tego koncernu (Skoda, Seat) ewentualnie Dacia - tam jest najlepiej :-P

A wracając do głównego wątku to znów pojechałem na Track Day Tor Łódź, razem z nikesonmyfeet. Był plan na atak na mój PB, ale pogoda pokrzyżowała te plany. Godzinę przed rozpoczęciem TD była spora ulewa (na filmiku kolegi widać bardzo dobrze jak było mokro - http://www.youtube.com/wa...JWNTUtp8&t=0s). Tor do końca dnia przesychał, ale niestety nie wystarczająco szybko, aby były warunki do ataku na PB.

Ja miałem kostkę pomiarową numer 8, jak widać udało mi się wykręcić drugi czas tego dnia. Jestem tak wysoko w tabelce tylko dla tego, bo konkurencja była słaba, tak więc jest to żaden wyczyn. Budującym jest fakt, że pomimo takich warunków mój czas był gorszy od PB jedynie o 0:00.197 s - nadal na tych samych oponach, w których dodatkowo było za mała powietrza, bo spuściłem je aby mieć jakąkolwiek trakcję na mokrym. Na prawie suchy tor nie zrobiłem korekty dlatego płynęły i piszczały w zakrętach na ostatniej sesji. Ciekawy jestem jaki czas na tym setupie będę w stanie zrobić przy optymalnych warunkach - muszę pojechać kolejny raz aby się przekonać ;)



Niestety nie było żadnego fotografa i Łódzkie Track Day-e nie mają oficjalnych galerii, dlatego mam tylko coś takiego z mojego starego telefonu:





Zmieniłem miejsce mocowania kamery, bo na dotychczasowym nie widać zegarów (obroty, prędkość). Będę jeszcze pracować nad optymalnym kadrem. Teraz mocowanie wygląda tak (na moto/skuter kamera nie potrzebuje przedłużek - tu była by za nisko i nie było by widać toru):



Starałem się poskładać ciekawszy filmik do oglądania (porównując do "suchego" w treści najlepszego kółka), ale jestem jeszcze mocno początkujący jeśli chodzi o te sprawy, tak więc powoli zaczynam się edukować w tym kierunku aby było lepiej.


TorquedMad_Mind - 2019-07-16

carl0s napisał/a:
Dla wszystkich którzy są niezadowoleni z produktów Hondy, proponuje przesiadkę na Volkswagena lub marki córki tego koncernu (Skoda, Seat) ewentualnie Dacia - tam jest najlepiej :-P

w Dacii też nie ma przegród w misce :mrgreen:

carl0s - 2019-08-04

Bio napisał/a:
carl0s napisał/a:
Dla wszystkich którzy są niezadowoleni z produktów Hondy, proponuje przesiadkę na Volkswagena lub marki córki tego koncernu (Skoda, Seat) ewentualnie Dacia - tam jest najlepiej :-P

w Dacii też nie ma przegród w misce :mrgreen:

Ale jest blichtr i splendor.

Wracając do tematu to udało mi się pojechać na Japfest. Generalnie od paru lat oglądałem filmiki, a także zdjęcia z kolejnych edycji i nakręcałem się coraz bardziej aby zobaczyć jak jest na prawdę. Zależało mi aby wziąć udział w TA bo jechać tylko na lotnisko było dla mnie mało opłacalne. W ogólnym rozrachunku Japfest oceniam pozytywnie, ale i niestety, najwięcej zastrzeżeń mam do tego co lubię robić najbardziej czyli TA. Widać, że organizatorzy na Tor Krzywa wcisnęli go trochę na siłę (może w przyszłym roku na Poznaniu będzie równoprawną dyscypliną do driftu i ćwiary?). Z pozytywów to bardzo fajnie zestawienie aut na torze, w większości ładnych i cieszących oko (to też spora odmiana do tego co widać na Track Dayach i innych zawodach - bo tam jest cały czas Festiwal Flatout :lol: ).

Parę przebitek (robionych iphonem 4s więc nie będzie tu zdjęć na pulpit lub do kalendarza):



















Parę słów o moim czasie. Wykręciłem niskie 1:07 a dokładnie 1:07.136. Biorąc po uwagę zmęczenie (wstałem o 2:40 aby dojechać na na czas na odprawę) i upał, podczas wszystkich przejazdów popełniałem dużo błędów - najlepszy czas wykręciłem podczas ostatniej sesji na ostatnim liczonym kółku - tu uważam, że nie ma tragedii. Przez połowę sesji ustawiałem w miarę optymalne ciśnienia w oponach i uczyłem się trasy. Reszta to była walka aby wykręcić coś sensownego. W mojej ocenie na obecnym setupie i oponach to auto z dobrym kierowcą na pokładzie da rade tam zrobić wysokie 1:05.

Niestety ponieważ ta "pojeżdzawka" została potraktowana po macoszemu przez organizatorów, nie mogę podać konkretnych wyników (podobny standard jest na imprezach Amazing Ewents czyli bardzo słabo...)
Podobno to zawody bez napinki - tak usłyszałem od ekipy JF, a w każdej klasie byli ludzie na sliku, semi to norma a ja się na drogówce pcham...

Z dużych minusów to bardzo mi przykro, że na zawody nie przyjechał "Circuit Hero" (choć był obecny na naklejkach z numerem). Chciałem zobaczyć na żywo, jak wjeżdża na parę kółek kółek na tor i pokazuje konkurencji jak się jeździ ;)

W Legnicy na lotnisku jeśli ktoś był to wie jak jest. Najlepszy klimat był moim zdaniem w piątek wieczorem i w nocy (i wcale nie mam na myśli koncertu).

Tu mam dwa zdjęcia z "cruisingu" po głównej alejce od Wojtuuus:





A tu przebitka z samego wyjazdu podczas opuszczania imprezy masowej:



Skleiłem też filmik z TA:



Podsumowując Japfest oceniam na tyle pozytywnie, że w kolejnych latach, jeśli oczywiście będę miał możliwość, chciałbym tam ponownie zawitać. Mam nadzieję, że organizatorzy ogarną się z tym co się dzieje z TA, bo dla mnie JF to nie tylko drift, Sexy Car Wash i monster truck (jak było pokazane na przebitce z telewizji którą wrzucił Karamba_DC2).

carl0s - 2019-08-13

Po ilości postów innych użytkowników mogę chyba wnioskować, że jestem na banicji forumowej ;-)
W takim razie piszę dalej mój pamiętniczek.

Na początek muszę sprostować jedną informacje z poprzedniego posta - otóż w czeluściach internetu udało mi się znaleźć wyniki z Japfestowego TA i moje porównanie do imprez AE było nie potrzebne bo nie jest aż tak źle:



Jak da się wyliczyć z powyższej tabeli byłem 26 na 52 w generalce i 16 na 26 w klasie GT.

Przy okazji wjechało parę Japfestowych naklejek:



I jeszcze jeden mod na który czekałem od dłuższego czasu czyli przegroda Moroso - zgodnie z tym co wyczytałem na S2ki ma zapewniać najlepszą ochronę silnika, z tego co jest dostępne na rynku.





Przy okazji przejechałem od kwietnia 5000 km ( :shock: ) tak więc olej i filtr też idzie do zmiany:


carl0s - 2019-08-21

Piszę pamiętniczek dalej:

Tu przegroda wspawana w miskę przed założeniem:



Kupiłem też zabezpieczenie filtra oleju - dzięki chaves. Są w internecie takie historie, że komuś się on odkręcił od wibracji silnika, nie kosztuje to majątku a jest to jakieś dodatkowe zabezpieczenie:



Korzystając z długiego weekendu pojechałem po raz kolejny na Track Day na Tor Łódź. Pomimo wolnych dni frekwencja była całkiem duża. Pogoda tym razem dopisała, nie padało i było sucho. Pozwoliło mi to powalczyć o nowy PB (numer mojego transpondera to 4):



Dla przypomnienia mój poprzedni PB to 1:07.947 czyli bez żadnych nowych modów w aucie i na tych samych oponach poprawiłem się o 1.038 (nowy PB - 1:06.909) :D Na nagraniu z najlepszego przejazdu widać, że jest jeszcze margines do poprawy i myślę, że obecnego zestawu będę w stanie wycisnąć wysokie 1:05 o ile opony jeszcze coś wytrzymają - oczywiście dobry kierowca być może mógłby więcej. Poniżej parę przebitek, jakość bardzo słaba bo telefon mam stary i nie zamierzam go zmieniać bo wszystko wydaje na samochody :-P :



Na TD był też ZdanoG6 ze swoim słynnym 1.4 i wykręcił nim 1:05.117





Z fajnych japońców była taka zetka. W tle widać ostatni wypust Rx8 z siedzeniami Recaro:



I klasyka czyli Miata NA z rollbarami i innymi fajnymi rzeczami:



Przedliftowe światła z pomarańczowymi obrysówkami strasznie mi się podobają i moim zdaniem bardzo pasują do poliftowego zderzaka (no i oczywiście braku tablicy):





Dziś nie będzie filmiku, bo jeszcze nie miałem weny aby go poskładać - za parę dni powinien być gotowy i wtedy go wrzucę.

Yaca - 2019-08-21

fajne postępy i jazda coraz płynniejsza, zawsze dobrze widzieć eske w naturalnym środowisku :ok:

carl0s napisał/a:
Są w internecie takie historie, że komuś się on odkręcił od wibracji silnika


potwierdzam - znam osobiście dwa takie przypadki :->

Kuniu4 - 2019-08-21

carl0s napisał/a:
Kupiłem też zabezpieczenie filtra oleju - dzięki chaves. Są w internecie takie historie, że komuś się on odkręcił od wibracji silnika, nie kosztuje to majątku a jest to jakieś dodatkowe zabezpieczenie: .


Mi się odkręciło!! Prawie mi spłonął samochód - to raz, a dwa gdyby to się stało na drodze to przez olej wylany pod tylne opony mógł bym zabrać ze sobą kilka istnień...
Zaraz sobie to zamówię, bo ostatnio co odcinek na KJS sprawdzałem czy mam dokręcony filtr....
edit: jak to się nazywa? :)

nikesonmyfeet - 2019-08-21

To chyba taki

https://www.tegiwaimports.com/tegiwa-s2000-oil-filter-stopper-securing-device.html?gclid=CPDfl7W71-ICFQRV0wodGcgD-Q

Yaca - 2019-08-21

Kuniu, zaglądnij na s2000.pl bo mój kumpel Robert88 robi takie zabezpieczenie ;-)
Kuniu4 - 2019-08-21

Yaca napisał/a:
Kuniu, zaglądnij na s2000.pl bo mój kumpel Robert88 robi takie zabezpieczenie ;-)


Dzięki za info, zaraz będę szukał :)

Jarzomb - 2019-08-21

carl0s napisał/a:

Na TD był też ZdanoG6 ze swoim słynnym 1.4 i wykręcił nim 1:05.117


Cholera wyprzedził mnie. Muszę tam wrócić, nie mogę być gorszy od 1.4 :D

Gratuluję solidnej poprawy czasu :)

eithray - 2019-08-21

Kierowca i fura idą w dobrą stronę :ok:
ZdanoG6 - 2019-08-21

Jarzomb napisał/a:

Cholera wyprzedził mnie. Muszę tam wrócić, nie mogę być gorszy od 1.4 :D
Gratuluję solidnej poprawy czasu :)


A najgorsze jest to że akurat tego okrążenia kostka do pomiaru nie złapała i połączyła dwa kółka w jedno 2:10:337 a to były moje dwa rekordy jeden po drugim w drugiej sesji czyli 1:05:200 i 1:05:117 .
Paaanie, to jest do poprawy, opony no nie istniały. Zdjęcia z przed kilku tygodni przed torem :)




Na świeżej gumie ze świeżym DOT 1:05 jest pyknięte bez najmniejszego problemu, ale teraz czas na K20.

Co do Carlosa, to postęp sekundy jest mega. U mnie są postępy 0,2 - 0,3s, także odwaliłeś kawał roboty.
AAaaaa i dziękuje za marchewy na S8/A2 :P Pobudka gwarantowana

airman - 2019-08-22

Fajna przegroda! Nie masz jeszcze temp oleju? Ciekawi mnie czy eska sie grzeje mocno.

Zdano to opona przed rekordem? :-)

Skill w rwd rośnie, na koniec nowe opony i będą czasy :)

Musze pojechać przed końcem lata i urwać coś z mojego 1:5,8 :mrgreen:

Katuje teraz na YT - Speed Academy i ich serie filmików modyfikacjach S2k na TA. :mrgreen:

ZdanoG6 - 2019-08-23

airman napisał/a:

Zdano to opona przed rekordem? :-)


Tak jest, przed. Oczywiście pojechałem z nastawieniem jak najwięcej pojeździć jak najtaniej czyli wziąłem śmietnik. Teraz to już w ogóle nie wyglądają :)

carl0s - 2019-08-24

Kuniu4 napisał/a:
carl0s napisał/a:
Kupiłem też zabezpieczenie filtra oleju - dzięki chaves. Są w internecie takie historie, że komuś się on odkręcił od wibracji silnika, nie kosztuje to majątku a jest to jakieś dodatkowe zabezpieczenie: .


Mi się odkręciło!! Prawie mi spłonął samochód - to raz, a dwa gdyby to się stało na drodze to przez olej wylany pod tylne opony mógł bym zabrać ze sobą kilka istnień...
Zaraz sobie to zamówię, bo ostatnio co odcinek na KJS sprawdzałem czy mam dokręcony filtr....
edit: jak to się nazywa? :)


To jest dokładnie to co podał nikesonmyfeet. To zabezpieczenie jest dedykowane do S2000 i nie wiem czy podejdzie do czegoś innego, ale zawsze można przerobić.

airman napisał/a:
Fajna przegroda! Nie masz jeszcze temp oleju? Ciekawi mnie czy eska sie grzeje mocno.

Zdano to opona przed rekordem? :-)

Skill w rwd rośnie, na koniec nowe opony i będą czasy :)

Musze pojechać przed końcem lata i urwać coś z mojego 1:5,8 :mrgreen:

Katuje teraz na YT - Speed Academy i ich serie filmików modyfikacjach S2k na TA. :mrgreen:


Dodatkowych zegarów nie mam i w tym roku ich raczej nie będzie. Nowe opony są w planach ale na następny sezon, w tym chce wycisnąć ile się da z Sumimoto. Ja w tym roku chciałbym się jeszcze wybrać na Tor Łódź, więc zapraszam - odbieraj PW i czytaj wiadomości na fejsiku, a może uda się pojechać razem.

Moim zdaniem Speed Academy ma dobrą tylko pierwszą serię o Ass2000. Druga to przerost formy nad treścią a to jak finalnie potraktowali ten projekt woła o pomstę do nieba (nie kupili dobrych opon aby sprawdzić ile da się wycisnąć ostatecznego setupu auta i pożyczyli zmęczone koła od Jackiego Ding-a).

ZdanoG6 napisał/a:
Co do Carlosa, to postęp sekundy jest mega. U mnie są postępy 0,2 - 0,3s, także odwaliłeś kawał roboty.
AAaaaa i dziękuje za marchewy na S8/A2 :P Pobudka gwarantowana


Staram się coś tam ćwiczyć, więc są jakieś postępy. Strzały z wydechu są zawsze ok :evil: Muszę kiedyś nagrać filmik jak to wygląda, bo sam jestem ciekawy.

Z ostatniego wyjazdu mam jeszcze takie grupowe zdjęcie: (tu akurat przerwa na maczka), koledzy w Miatach nie chcieli wracać z top-down :-/ :



A tu obiecany filmik z aktualnym best lapem:


Michael456 - 2019-08-24

Toż to nie są prawdziwi miatowicze skoro nie chcieli wracać top down :-P
Krzyh00 - 2019-08-25

jezeli chcesz zaczac sie dogadywac z autem to musisz miec pewny chwyt w zakrecie a nie takie glaskanie kiery palcami jakbys sie jej brzydzil, nie mowiac o tym puszczaniu steru jak Ci tyl wyniesie - nie rob tak bo kiedys odbije, nie zlapiesz w pore i polecisz w pomidory. a tam gdzie spina zlapales to na moje nie piach byl winny tylko niepotrzebnie odprostowales na chwile i kat juz byl za duzy zeby sie tam zmiescic na tej gumie co masz. trenuj bo tam jest jeszcze sporo do ugrania nawet na tym co masz 8-)
Tommi01 - 2019-08-25

Krzyh00 napisał/a:
jezeli chcesz zaczac sie dogadywac z autem to musisz miec pewny chwyt w zakrecie a nie takie glaskanie kiery palcami jakbys sie jej brzydzil, nie mowiac o tym puszczaniu steru jak Ci tyl wyniesie - nie rob tak bo kiedys odbije, nie zlapiesz w pore i polecisz w pomidory. a tam gdzie spina zlapales to na moje nie piach byl winny tylko niepotrzebnie odprostowales na chwile i kat juz byl za duzy zeby sie tam zmiescic na tej gumie co masz. trenuj bo tam jest jeszcze sporo do ugrania nawet na tym co masz 8-)


x2

końcówkę można było przejechać dużo szybciej

miałem ochotę pojechać na ten tor ale ostatnio jechałem do łodzi 5h !! i stwierdziłem że już nigdy do łodzi nie pojade hahah

carl0s - 2019-08-27

Michael456 napisał/a:
Toż to nie są prawdziwi miatowicze skoro nie chcieli wracać top down :-P


To są początkujący miatowicze. Jeszcze się poprawią.

Krzyh00 napisał/a:
jezeli chcesz zaczac sie dogadywac z autem to musisz miec pewny chwyt w zakrecie a nie takie glaskanie kiery palcami jakbys sie jej brzydzil, nie mowiac o tym puszczaniu steru jak Ci tyl wyniesie - nie rob tak bo kiedys odbije, nie zlapiesz w pore i polecisz w pomidory. a tam gdzie spina zlapales to na moje nie piach byl winny tylko niepotrzebnie odprostowales na chwile i kat juz byl za duzy zeby sie tam zmiescic na tej gumie co masz. trenuj bo tam jest jeszcze sporo do ugrania nawet na tym co masz 8-)


Tommi01 napisał/a:
końcówkę można było przejechać dużo szybciej

miałem ochotę pojechać na ten tor ale ostatnio jechałem do łodzi 5h !! i stwierdziłem że już nigdy do łodzi nie pojade hahah


Dziękuję za uwagi i porady. To jest mój pierwszy sezon w RWD (dodatkowo w takim "mordercy" jak S2000 :-P ). Wcześniej ścigałem się tylko FWD. Puszczanie kierownicy to chyba nawyk z jazdy gruzami na mokrym/śniegu - ale oczywiście do wyeliminowania.

Chciałem prosić o pomysły gdzie można jeszcze nadrobić setne lub może nawet całe sekundy na tym torze.
Ja widzę to tak: pierwszy lewy za prostą startową można by spróbować szybciej - optymalną linią dla przyczepności tych opon. Na 'górce odpuścić wrzucanie 3 a skupić się na prawidłowym ustawieniu do zakrętu - nawrotu w prawo. Ostatni zakręt w lewo przed początkiem prostej startowej, tu oczywiście koła się uślizgnęły i straciłem na tym parę setnych. Coś jeszcze? Reszta, moim zdaniem na tym setupie, jest wszystkim co da się zrobić (w sumie dlatego potrzebuje porad bo już nie mam więcej pomysłów).

airman - 2019-08-29

Zgadzam się do do Ass2000, po obejrzeniu, drugą serię spieprzyli...

Dodatkowo zabicie motoru przez silikon, niezła lipa :-D

Jarzomb - 2019-08-29

Jeśli chodzi o poprawianie czasów, nie wiem czy nie ściągnę na siebie hejtu, ale wg mnie mało agresji jest w Twoim stylu jazdy, choć ja nie mam zbytnio doświadczenia z RWD na torze, więc mogę nie być dobrym doradcą. Wczesne hamowanie, jazda na lekkim albo odpuszczonym gazie przy dojeżdżaniu do niektórych zakrętów, bardzo delikatne obchodzenie się z gazem przy wyjściach. Może to kwestia opon i rzeczywiście mało przyczepności masz i dlatego, ale wydaje mi się, że mimo wszystko dałoby się na tym setupie pojechać szybciej, bo jednak esa to szybkie, świetnie jadące auto. Ale tak jak mówię, to jednak RWD, może źle myślę.

Wg mnie jak chce się wykręcić jak najlepszy czas, to trzeba po pierwsze mieć auto którego nie boisz się przytrzeć o coś, albo walnąć w opony jak coś pójdzie nie tak (ja słabym jajkiem na każdym torze robie lepsze czasy niż ITRem, bo po prostu jade nim jak kretyn, a ITRem zachowawczo żeby nic nie zarysować). A po drugie trzeba chcieć spuścić autu wpierdol, mocniej przeciągnąć, depnąć krócej ale stanowczo w hebel, trzymać tą kiere mocno jakbyś miał ją urwać. Ogólnie jeździć bardziej zdecydowanie i odważnie. Ucierpi na tym może trochę płynność przejazdu, ale pojedynczy czas może będzie lepszy. Inaczej się jeździ np SuperOES czy tam inne zawody w ktorych liczy się konsekwencja, powtarzalność i niepopełnianie błędów, a inaczej jak się chce walnąć best lapa za wszelką cenę.

Być może to kwestia czasu, jeszcze parę treningów i bez jakichś złotych "trików" i rad będziesz nadal konsekwentnie poprawiał się z trackdaya na trackday :) Tego Ci życzę :) Oby niedługo było 1:04 albo i mniej ;)

Kuniu4 - 2019-08-29

j/w

Niestety nawet gdyby ktoś tutaj napisał Ci co i jak robić to nie wystarczy...
Nie ukrywam, że tym autem na tym setupie da się sporo szybciej i wystarczy że wsiadł by tam ktoś kto ogarnia i ze 2 sekundy do urwania ;) Musisz wsiąść do kogoś i zobaczyć w czym rzecz, moim zdaniem daleko do limitu...

fulek - 2019-08-29
Temat postu: Re: S2000 AP1 '03 - carl0s
carl0s napisał/a:



- 4x opony Sumitomo HTR ZIII 255/35 R18


nadal jezdzisz na tym czyms?

ZdanoG6 - 2019-08-29

Chyba bym Ci przez telefon tego zwięźle nie powiedział, albo gadalibyśmy 3h. Idę spać zaraz, także masz tu ewangelię na wieczór do poczytania :)

Żaden ze mnie kierowca, ale jako kolega się wypowiem.
-Tor jazdy - jeżdżę FWD więc może nie mam o tym pojęcia jak prowadzi się tył napęd, ale ale jesteś w stanie urwać na Łodzi cenne dziesiętne części sekundy kilkoma poprawkami :
*Zakręt lewy trzy (na końcu prostej start meta) biorę bardziej środkiem a czasem nawet bliżej prawej krawędzi - poświęcam wejście w zakręt (więcej metrów przejechanych) na poczet lepszego wyjścia z zakrętu czyli większej prędkości
*Zakręt pod górę na środku toru lewy 4/5 taki łuk, w RWD wziąłbym tak jak Ty na filmie z tym że wolałbym minimalnie zmniejszyć prędkość przez łukiem, ale już w środku łuku pełny gaz oraz ustawić auto na środek toru i mocno zacieśnić kolejny zakręt czyli prawy nawrót
*Zakręt nawracający w lewo w 2:05 na filmie po wyjściu z niego trzeba wcisnąć podłogę pomimo że za półtorej-dwie sekundy jest dohamowanie przed prostą start meta. Po prostu gdzie można, gdzie zakręty od zacieśniających się prostują trzeba korzystać i butować.
*Ostatni zakręt przed start-meta - nie przejmuj się, do dziś nie potrafię go dobrze zrobić, ale o tym zawsze jest mowa na Briefingu - ciężki zacieśniający ale wypluwający na parking na końcu zakręt.


-Opony - tak- one Cię bardzo blokują i tu się mogę wypowiedzieć. Dwa lata non-stop katowania RaceGC. Wygrywały dla mnie nie jedne wazony, robiłem na nich coraz lepsze rekordy Łodziowe, ludzie podchodzili, nie wierzyli że to 1.4, ale od pół roku zacząłem zauważać że powoli już piszczą/wykładają się no i nie działają od tak wcześnie po starcie jak kiedyś. Jeden trening pojechałem na tych łysych federalach co widać powyżej, co prawda bieżnika brak, ale DOT świeży bo 4218 no i 0,35s urwane. Co by było gdybym miał nowe RaceGC albo jakąś Direzzę? Przekonałem się w tym temacie że opony to jest naprawdę chyba w sporcie najistotniejsza rzecz. Po co kręcić moce i moment, wkładać świetny zawias, robić chłodzenie skoro nie można się napędzić. Z kolegą który jeździ EP3 przetrenowaliśmy już kilka różnych kompletów, od cywila po Extreme/Race/Direzza 03G/gładki Michelin/Rajdowy slick i zawsze wychodziło to samo. Choćby był nowy bieżnik a opona wiekowa to i tak to nie zadziała (pomijam gładkiego którego trzeba zagrzać). Świeżość gumy to podstawa :) Jak to brzmi :P
RaceGC tak ukochane przez 2 lata, no musiałem je puścić bo już tylko mnie denerwowały. K20 na tej oponie zupełnie nie chciało nawracać sprawnie z zakrętów. Przepięcie z 3 na 4 i pisk kół. Fajne, ale doszły już do swojej granicznej warstwy, znaczniki pokazywały już zużycie na równo i trzeba było z tych opon zrezygnować.
Dokładnie Cię rozumiem- chcesz dojeździć to co masz, i ja robię tak samo, zawsze mi czegoś szkoda wyrzucić. W tym roku zrobiłbym tak- na niższym ciśnieniu pojedziemy ten Jastrząb i nie kupuj w tym roku już opon, bo do zimy blisko, żadnego śniegowego toru na letniej oponie nie odwiedzisz, a na wiosnę kupisz od razu opony ze świeżym DOTem.
Widziałem te twoje opony, mają mało bieżnika- ogólnie bez tragedii z tym że pamiętam (jak kupiłeś auto to szukałem info o oponach w google) że ta opona jest na rynki - Japonia/WLK.Brytania ale przeważnie USA i mieszanka tej gumy nie przypomina miękkiej a bardziej twardą. Taka opona - wiek/mieszanka/zużycie/to że to cywil na bank psuje czasy i jestem tego pewny, że jak weźmiesz jakieś nowe gumy to będzie przepaść czasowa - najlepiej by było coś w stylu Direzzy, ale wiem że masz jeden komplet felg i chciałbyś na nich dojeżdżać, to są inne alternatywy, trochę gorszy czas ale lepsza cena, nie tak idealne prowadzenie, ale 100x lepsze niż dotychczas - Federal RS-R bądź RR . Na deszcz kicha, ale na suchym na takie lekkie auto spokojnie Ci wystarczą no chyba że będziesz miał ambicje na GSMP :)

Co do samej jazdy - tak jak piszą wyżej. Byłem Subarakiem 3x, dwa razy na Bemowie, nie zrobiłem ładnego kółka, K20 to samo, opony nie kleiły to jest jedna sprawa ale moja peniawka w zakrętach była zbyt duża. Ja o te auta się po prostu bałem, gdzieś przytrzeć, zderzakiem uderzyć, wyjechać za tor, zawsze takie 80% ognia, a dlaczego tak jeżdżę tym gównianym 1.4 ? Bo to nic nie jest warte, pluje tym olejem, zionie ogniem, w żadnym zakręcie się nie boje, cisnę jak mogę bo to jest auto za cenę roweru. Żadnych rarytaśnych partsów i mi go po prostu nie szkoda. I dokładnie to widać podczas torowania.
Masz S2K no i są dwie drogi - albo robisz torowicza i się nie przejmujesz rysami, zbiciem lampy, albo daily na nowych Federalach, które nie będzie nigdy cisnęło reszty załóg w klasie, ale na treningach będziesz miał mega fun z jazdy ale tylko dla siebie. Tak to jest jak kasa nam nie spada z nieba. Dużo musiałem się nazasuwać na Subaru i te K20 no i właśnie ta świadomość z tyłu głowy podczas torowania że mam fajne auta - gdzieś uderzę, nie wyhamuje, nie dam rady psuła wynik końcowy.

carl0s - 2019-08-31
Temat postu: Re: S2000 AP1 '03 - carl0s
fulek napisał/a:
carl0s napisał/a:



- 4x opony Sumitomo HTR ZIII 255/35 R18


nadal jezdzisz na tym czyms?


Tak, nieprzerwanie od początku jak mam to auto.

Dziękuje wszystkim za opinie i porady, zwłaszcza te najbardziej krytyczne. Przeanalizuje dokładnie wszytko i postaram się kręcić lepsze czasy.
Tymczasem wjechał taki mało torowy mod, ale dosyć potrzebny zwłaszcza na nadchodzące miesiące. Dach był w strasznym stanie więc trzeba było zmienić poszycie.
Przed:





A teraz jest tak:




chaves - 2019-09-01

w Polandii szyty?
Tomac - 2019-09-01

Kurde Carlos.. ten poprzedni rzeczywiście był w gównianym stanie.. zmiana poszycia dobry ruch.. elegancko wyszło..

chaves napisał/a:
w Polandii szyty?


TapWid

carl0s - 2019-09-01

chaves dokładnie tak jak napisał Tomac -> TapWid obok Lublina http://www.tapwid.pl/
primox - 2019-09-03

fajnie że ciśniesz :)

ja tylko dodam ze swojego doświadczenia, że jeśli stawiasz na naukę to nie powinieneś jeździć na szmatach - auto inaczej zachowuje się na oponie, która ma swoje właściwości i aby nabierać dobrych nawyków odpowiednia trakcja jest potrzebna

idealna opona dla Ciebie to jakiś w miarę trwały semi, który będzie powtarzalny

kozel - 2019-09-03

Zaproś instruktora na pokład, bo jest dużo do poprawy.
Na teraz obadaj sobie onboardy kogoś kto ogarnia, zwróć uwagę na sposób trzymania kierownicy, punkty hamowania, linie, sposób zmiany biegów jak dużo kręcą kierownicą, wykorzystanie bezwładności samochodu itd.
Jak ogarniesz teorie to potrenuj na gokartach żeby nabrać wprawy w bezpieczny sposób.

carl0s - 2019-09-23

Poczytałem i przeanalizowałem Wasze posty, wyciągnąłem wnioski i znów pojechałem na Tor Łódź aby urwać trochę czasu z PB. Najbardziej konstruktywnie napisał ZdanoG6 podejrzewam, że dla tego, bo ma największe doświadczenie na tym obiekcie. Niestety żaden z moich miejscowych ziomeczków nie reflektował na wyjazd w tym terminie. Warunki były bardzo dobre, sucho i w miarę ciepło. Tym razem na TD było raczej piknikowo, przyjechały dwa auta jako tako zrobione pod wyścigi: Evo X na sliku i Seat na Extreme/sliku miśka. Reszta to zwykłe sportowe lub psełdo sportowe auta typu Hyundai i30 n, Mercedes cla 45 amg, Alfa Romeo Giulia Q4, VW Scirocco R, Focus ST, BMW M2 itp. Była też reprezentacja prawilnej motoryzacji czyli nowy Civic 1,5T, zaklatkowany CRX i klasyka gatunku czyli 6 gen z B serią.:







Jeśli chodzi o wynik, to poprawiłem PB o 0,715s i mój aktualny najlepszy czas okrążenia to: 1:06.194 Bardzo mało brakuje do wysokiego 1:05, ale pojawił się nieoczekiwany problem. Albo na torze jest jakiś nowy człowiek w obsłudze, albo ktoś stary chce się wykazać. W każdym razie przywalili się do mnie, że mam za głośny wydech. Przy pomiarze do 5500rpm wyszło 120 dB, tak więc moje kolejne bicie rekordu stoi pod dość dużym znakiem zapytania. Zwłaszcza, że wydech był już wyciszany :zalamany: Zazwyczaj moje S2000 jakoś szczególnie głośnością się nie wyróżnia, ale w otoczeniu seryjnych aut mogło się wybijać z tłumu...

Wyniki z całego TD, mój numer transpondera to 21:





Parę przebitek z suczką:









A tu filmik z całą ostatnią 4 sesją, moimi komentarzami i nowym PB:


ZdanoG6 - 2019-09-24

Ten Pan czarny w okularach był najbardziej "przyjebliwy" ze wszystkich. Kiedyś mierzył mi Subaru ale przekroczyłem o jakieś drobne wartości więc mnie puścił. Wtedy kupiłem silencer za 25zł i Ty też tak zrób. Mam go też w K20. Jeździj dalej na Łódź nie przejmuj się a jak zaczną sapać to założysz silencer i po kłopocie.
Jarusnet - 2019-09-27

Jak slysze o pomiarach glosnosci na tego typu obiektach to mnie krew zalewa... auto ma przeglad to niech ****** ;-)
TorquedMad_Mind - 2019-09-28

Jarusnet napisał/a:
Jak slysze o pomiarach glosnosci na tego typu obiektach to mnie krew zalewa... auto ma przeglad to niech ****** ;-)

no trudno. Wiesz, że nawet dużych europejskich obiektach masz takie pomiary?

Starstruck - 2019-09-28

A wiesz, że są przeglądy i "przeglądy"? Poza tym takie wymogi podytktowane są bóldupieniem cebulaczków, którzy mieszkają w okolicach torów.

Ale sytuacja jest chora o tyle, że co osoba dokonująca pomiar, to inna decyzja.

benek196 - 2019-09-28

Dla przykładu na Circiut Zolder przekroczenie 1dB na pełnym obciążeniu (pomiar podczas sesji w trzech miejscach na torze) powoduje czarną flagę, dwie czarne flagi i pojeżdżone w danym dniu. Ale tutaj domy są bezpośrednio przy nitce toru i nikomu to nie przeszkadza. Coś za coś.
Co do przeglądów to tydzień po odwiedzeniu SKP i wysłuchaniu ochów i achów wszedłem pod auto i okazało się że zawias jest do gruntownego remontu, także podszedłbym do tego z dystansem

Jarusnet - 2019-10-01

Bio napisał/a:
Jarusnet napisał/a:
Jak slysze o pomiarach glosnosci na tego typu obiektach to mnie krew zalewa... auto ma przeglad to niech ****** ;-)

no trudno. Wiesz, że nawet dużych europejskich obiektach masz takie pomiary?


nie wiem, nigdy nie jezdzilem za granica. Nie zmienia to faktu, ze w mojej opinii pomiar glosnosci na zamknietym obiekcie przy imprezie zwiazanej z motorsportem jest patologia.

TorquedMad_Mind - 2019-10-01

Jarusnet napisał/a:
Bio napisał/a:
Jarusnet napisał/a:
Jak slysze o pomiarach glosnosci na tego typu obiektach to mnie krew zalewa... auto ma przeglad to niech ****** ;-)

no trudno. Wiesz, że nawet dużych europejskich obiektach masz takie pomiary?


nie wiem, nigdy nie jezdzilem za granica. Nie zmienia to faktu, ze w mojej opinii pomiar glosnosci na zamknietym obiekcie przy imprezie zwiazanej z motorsportem jest patologia.

za to w mojej opinii "larmo nie jedzie" :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2019-10-02

W niedzielę jadę na Brno do Czech, nikogo nie obchodzi głośny wydech, byłem w Meppen w DE, nikogo to nie obchodzi.
Nie wiem jak na innych obiektach, ale tam gdzie ja byłem można upalac.

Malo tego nikt nie chciał ważnego przeglądu i OC, wyprutego auta z klatka itd, w PL trzeba sobie nielegalnie organizować przeglądy żeby jechać na zawody, paranoja :roll:

TorquedMad_Mind - 2019-10-02

Karamba_DC2 napisał/a:
W niedzielę jadę na Brno do Czech, nikogo nie obchodzi głośny wydech, byłem w Meppen w DE, nikogo to nie obchodzi.

To dla kontrastu: Slovakiaring, Nurburgring, Monza - mają limity wydechu :V

Karamba_DC2 - 2019-10-03

No więc właśnie, więc nie wszystkim odwalilo. Jeżeli obiekt jest z dala od miasta, to jest to śmieszne po prostu.
Szkoda że w Monaco jakoś nie przeszkadza hałas, moze raz na jakiś czas, ale jednak można...

TorquedMad_Mind - 2019-10-04

Karamba_DC2 napisał/a:
No więc właśnie, więc nie wszystkim odwalilo. Jeżeli obiekt jest z dala od miasta, to jest to śmieszne po prostu.
Szkoda że w Monaco jakoś nie przeszkadza hałas, moze raz na jakiś czas, ale jednak można...

Błagam nie wrzucaj torów ulicznych do tego wora.

Monaco to zawsze był tylko festiwal płynącego pieniądza, tam nie ma "zwykłych ludzi".

TorquedMad_Mind - 2019-10-04

Karamba - taki nowy fakt. Meppen ma limit głośności - 85dB ;-) Info prosto od źródła. I z tego co kojarze - każdy niemiecki tor ma limit dB, więc jak przesadzisz - lecisz na zbity pysk.
Karamba_DC2 - 2019-10-04

To że tak jest napisane, nie znaczy że męczą ludzi na torze, jak pojadę to potwierdzę kolejny raz, bo może coś uległo nagle zmianie, na moje jest tak napisane bo tak musi być :mrgreen:
TorquedMad_Mind - 2019-10-04

Karamba_DC2 napisał/a:
To że tak jest napisane, nie znaczy że męczą ludzi na torze, jak pojadę to potwierdzę kolejny raz, bo może coś uległo nagle zmianie, na moje jest tak napisane bo tak musi być :mrgreen:

no gadałem z nimi akurat, więc info prosto od nich :mrgreen:

carl0s - 2019-10-05

Fajowo, że niektórym się nie podoba, że są limity głośności - taki mamy klimat. Są 3 opcje: jeździć na obiekty gdzie ich nie ma (np. Tor Kielce, Motopark Ułęż i Tor Jastrząb), dostosować się np kupując jakiś silencer i trzecia opcja czyli zmienić samochód w pomnik z drogimi częściami i walić do niego konia w garażu - niech każdy wybierze co lubi :lol:

Wracając do głównego tematu tego wątku, to w ostatni weekend września pojechałem na Track Day na Tor Jastrząb razem z ZdanoG6 który tym razem zabrał swojego 6 gena z K20:





Wyniki po ostatnie sesji - był komplet aut czyli 39 + jeden koleś przyjechał na drugą połowę treningu nowym GT3 (na filmiku niżej widać jak jest ciśnięty przez civic-a) co daje razem 40 startujących:



21 miejsce na 40 czyli mniej więcej w połowie, w sumie tak jak zawsze. Konkurencja była o wiele lepsza niż na Łodzi - auta prawilnie przygotowane i kierowcy też nie sprawiali wrażenia, że przyjechali na piknik. To był raczej mój ostatni wyjazd na tor w tym roku. Jest coraz zimniej i szansa na deszcz coraz większa - co wiąże się z tym, że nie będę miał przyczepności.

Z edukacyjnych ciekawostek: filmik od ZdanoG6 - w ostatniej sesji porównywaliśmy możliwości obu aut i przy okazji ustanowiliśmy najlepszy czas każdego z nas (dla niecierpliwych S2000 vs EJK20 od 10:37 do 12:34).



Z osiągniętych czasów i powyższego filmu udało się ustalić, że S2000 w obecnej formie przyśpiesza minimalnie gorzej od EJK20, czyli generalnie nie jest źle bo u mnie jest 18' & szeroki kapeć 255 vs 15' w szerokości 195 + masa mojego auta czyli 1217kg bez kierowcy vs zakładam około 1000kg w EJK20 z wnętrzem (jeśli ktoś zna dokładniejszą to niech poda). W zakrętach to w obecnej sytuacji nie ma materiału porównawczego, bo moje stare ziemniaki Sumimoto to nawet nie wiem ile klas są gorsze od od zestawu nowych Extreme VR2 i Federali RS-R na których jechał Civic. Mam na dzieję, że w przyszłym roku powtórzymy porównanie z tą różnicą, że będę mieć na felgach odpowiednią gumę.
Ja mojego filmu jeszcze nie poskładałem, tak więc wrzucę go dopiero jak będzie gotowy. Na koniec trochę zdjęć:










Tommi01 - 2019-10-08

strasznie cie wynosi civic jedzie bez gazu a ty jedziesz mega szeroko

carl0s napisał/a:
W zakrętach to w obecnej sytuacji nie ma materiału porównawczego, bo moje stare ziemniaki Sumimoto to nawet nie wiem ile klas są gorsze od od zestawu nowych Extreme VR2 i Federali RS-R na których jechał Civic.


ja bym już dawno odpuścił jeden track day i kupił normalne opony ... jazda na nich niestety nic nie wnosi do twojego torowego doświadczenia

Karamba_DC2 - 2019-10-08

Tommi01, dobrze prawi, bez dobrej opony ani jazdy, ani nauki, na oponie i heblu nie ma co oszczędzać i odkładać na później :)

EJK20 dobrze mi znane, chociaż te 350km nim przejechałem :lol:

carl0s - 2019-10-09

Nie zgodzę się z Wam drodzy koledzy. Jazda na słabej oponie daje dużo i rozwija umiejętności kierowcy, zwłaszcza na początku kiedy poznaje się nowe auto. nikesonmyfeet wyjaśnił to bardzo przejrzyście w swoim temacie w ostatnim poście. Odnosząc się do jego przykładu z Toru Łódź, który jest dla nas swoistym "odnośnikiem postępów", ja zaczynałem tam z czasem 1:07.947 i zredukowałem go do 1:06.194 tylko i wyłącznie (to może zabrzmi lekko megalomańsko) skillem kierowcy. Oczywiście można by pójść na łatwiznę, po pierwszym wyjeździe kupić semi i pewnie zszedł bym od razu do okolicy 1:04 lub "słynnego" 1:03.50, ale nie widzę w takim postępowaniu rozwoju własnych umiejętności (pomijam jak by to zniósł mój praktycznie seryjny samochód).

Jest tu na forum parę takich jaskrawych przykładów ale nie będę ich wskazywać, bo i tak już teraz, mało kto mnie tu lubi :-P więc napisze o R34 organizatora Japfestu bo ostatnio wrzucili filmik z wyjazdu na TPTD. W auto wpakowane masa części, opony, aero, ogólnie furmanka pieniędzy a na Torze Poznań jego PB to 1:59.xxx... To jest żenujące bo lepsze czasy kręcą np. chłopaki z najsłabszej kasy w TAP lub w fiatach SC i nie mają 500 kunia. Nawet 1000km nie pomoże jak kierowca to miękka faja. Za to mam ogromny szacunek dla jego kupla który MX5 1.6 wykręcił czas tylko sekundę gorszy. Tak więc wracając do meritum, ja stawiam na rozwój "własny", być może dla niektórych jest on powolny, ale ja tak lubię działać.

Kuniu4 - 2019-10-10

carl0s napisał/a:
Oczywiście można by pójść na łatwiznę, po pierwszym wyjeździe kupić semi i pewnie zszedł bym od razu do okolicy 1:04 lub "słynnego" 1:03.50, ale nie widzę w takim postępowaniu rozwoju własnych umiejętności (pomijam jak by to zniósł mój praktycznie seryjny samochód).


Trochę nie chce mi się komentować całości, każdy ma swój sposób na siebie - ale ta kwestia którą poruszyłeś z kolegą od budyniowego EG mocno mnie poruszyła.

Co masz na myśli, mówiąc że nie wiesz czy Twój wóz zniesie semislicka? :roll:

Karamba_DC2 - 2019-10-10

carl0s, masz tu sporo racji, i to nie jest tak że nagle nikt Cię tu nie lubi, to nie ten typ forum więc spokojna dynka ;)

Co do Skaja Michała, to nie tak że miękka faja z niego, jak byś oglądał jego kanał to byś wiedział co jest na rzeczy.
Gość kupił E46 którym będzie się uczyć jak ty Ska, po to żeby też ze Skaja wyciągnąć więcej, ale żeby go nie poskładać na naukach ;)

I ja to akurat rozumiem, im tańsze auto tym szybsze.
To że ktoś struclem objedzie auto za 200k nie czyni go lepszym kierowcą zaraz, no i druga osoba musi wiedzieć i chcieć walczyć z tobą o najlepszy czas, niektórym wystarczy przejechać się po torze :)

Każdy ma swój sposób na czerpanie frajdy z jazdy :)
Mnie cieszy bardziej fakt że właśnie jest na forum coraz więcej osób które chcą korzystać z auta i jego możliwości na torach, co tez w jakiś sposób zachęciło mnie do powrotu :mrgreen:

Krzyh00 - 2019-10-10

Karamba_DC2 napisał/a:

Co do Skaja Michała, to nie tak że miękka faja z niego, jak byś oglądał jego kanał to byś wiedział co jest na rzeczy.
Gość kupił E46 którym będzie się uczyć jak ty Ska, po to żeby też ze Skaja wyciągnąć więcej, ale żeby go nie poskładać na naukach ;)


zamiast pojechac na tor seryjnym autem zanim je zepsuje warto bylo sprawdzic czy to mu pasuje, czy nadaje sie do czegos, a nawet chocby po to zeby zobaczyc czy pozniejsze mody daja jakis progres czy regres. moim zdaniem nic z tego nie bedzie, ciezkie rwd z duzym piecem, otwarty dyfer a teraz jeszcze mts technik.. nie rozumiem.

Karamba_DC2 - 2019-10-10

Ja też nie rozumiem,ani bym tak nie zrobił, ale chodzi o to że każdy ma swój tok myślenia :mrgreen:
Na tym forum też były i są auta które na początku jeździły, aż z czasem pochłonęło to tyle kasy że szkoda było zwyczajnie to gdzieś rozjebac, i wtedy lepiej kupić tanie małe pudełko i upalac bez skrupułów :mrgreen:

carl0s - 2019-10-10

Kuniu4 napisał/a:
Co masz na myśli, mówiąc że nie wiesz czy Twój wóz zniesie semislicka? :roll:


Nie jest tak, że auto może się od razu rozlecieć lub złamać na pół (no chyba, że zostało niedokładnie pospawane z dwóch ćwiartek) :-) . Bardziej chodzi o to, że np sama buda poddawana jest większym przeciążeniom, co generalnie nie jest dla niej zdrowe bez odpowiednich wzmocnień (pomijam fakt, że mniejsza sztywność objawia się gorszym czuciem tego co samochód robi). Dlatego aby temu przeciwdziałać montuje się np różne rozpórki. W przypadku S2000 górne są zbędne i stosuje się takie które wzmacniają sanki i tunel. Jak generujesz jeszcze większe siły może dojść do uszkodzenia mocowania górnych przednich wahaczy (dlatego odpowiednio wcześniej trzeba sprawdzić i zadbać o to, żeby nic się tam nie zadziało):



Idąc dalej: dobre opony-> większa przyczepność -> większe przeciążenia i siły działają na budę i silnik -> jak nie masz przegrody w misce to może pojawić się na zegarach lampa alladyna. Lepsza opona to też o wiele większe wyzwanie dla hamulców - hamujesz później, mocniej i generujesz przy tym więcej ciepła które gdzieś musi się podziać. Oczywiście te problemy które opisałem dotyczą S2000 i różne budy mogą mieć inne słabe punkty.

Podsumowując auto należy stopniowo i świadomie przygotowywać jak chcesz aby Ci długo i w miarę bezproblemowo służyło. Jak chcesz je karać to zakładasz pełnego slika na serię i zastanawiasz się (lub nie) co pierwsze się podda.

Krzyh00 napisał/a:
Karamba_DC2 napisał/a:

Co do Skaja Michała, to nie tak że miękka faja z niego, jak byś oglądał jego kanał to byś wiedział co jest na rzeczy.
Gość kupił E46 którym będzie się uczyć jak ty Ska, po to żeby też ze Skaja wyciągnąć więcej, ale żeby go nie poskładać na naukach ;)


zamiast pojechac na tor seryjnym autem zanim je zepsuje warto bylo sprawdzic czy to mu pasuje, czy nadaje sie do czegos, a nawet chocby po to zeby zobaczyc czy pozniejsze mody daja jakis progres czy regres. moim zdaniem nic z tego nie bedzie, ciezkie rwd z duzym piecem, otwarty dyfer a teraz jeszcze mts technik.. nie rozumiem.


Zgadzam się w 100% z tym co Krzyh00 napisałeś. Jak chcieli by to zrobić dobrze to pojechali by na początek totalną serią na Tor Krzywa (bo tam maja najbliżej i jest stała nitka, więc jest dobry punkt odniesienia). Na byle jakich oponach sprawdzili by jaki czas robią (może porównali się do rekordu toru i różnych zmodyfikowanych samochodów) i dopiero wtedy zaczęli modyfikacje sprawdzając czy i jak wpływają na czasy. W tej formie co jest teraz do niczego nie dojdą. To się skończy tak, że okaże się, że to auto jest za fajne aby go rozbierać/rozbijać i trzeba kupić następne gorsze :kwasny: (i jeszcze zrobili multikuliti z bmw :...: ) Ale to jest po prostu stan umysłu - kto kupuje ładną Miatę do nauki driftu? Od tego są pordzewiałe gruzy.

carl0s - 2019-11-12

michalkaza napisał/a:
Z tego co mi się wydaje sezon już jeździsz eską, możesz zrobić jakieś podsumowanie wraz kosztami takimi jak zakup i eksploatacja? Nie mówię o paliwie, ale o wszelkich zakupach i wymianach :)


Na forum CKPL pojawiło się takie pytanie użytkownika również z tego forum, więc tu też wklejam moja odpowiedź - może kogoś zainteresuje.
Jakie są koszty jazdy w przypadku S2000? Tak na prawdę to porównywalne z każdym innym autem używanym w ten sposób. Wszystkie modyfikacje są opisane w temacie, Najgrubsza jaką zrobiłem w tym roku to montaż EMU i przegroda w misce, poza tym to przewody w stalowym oplocie, wymiana stabilizatorów i korekta geometrii. Reszta to jakaś drobnica. Wszystkie płyny wymieniłem na początku sezonu, dodatkowo w okolicy 4500-5000km drugi raz olej w silniku - akurat ten przebieg osiągnąłem po wyjeździe na Japfest. Przerobienie wydechu - po kosztach dzięki uprzejmości kolegi Noud. Wymieniłem też drogowe klocki, które skończyły żywot (też po Japfeście) na używane (?!) Ferodo DS2500. Poza tym to tylko paliwo i "startowe" w różnych pojeżdżawkach. No i oczywiście ubezpieczenie i przegląd :)

Udało mi się w końcu zmobilizować do poskładania filmu z ostatniego wyjazdu:



Już teraz czekam, na to co przyniesie sezon w 2020 :-)

Ania - 2019-11-13

carl0s napisał/a:
Oczywiście można by pójść na łatwiznę, po pierwszym wyjeździe kupić semi i pewnie zszedł bym od razu do okolicy 1:04 lub "słynnego" 1:03.50


O co chodzi ze słynnym 1:03? :) dawać ploteczki ;)
No i będę głośno oprotestowywać mówienie że dobra opona to "pójście na łatwiznę". No kurde, a dobry zawias, dobre hamulce, dobre fotele i pasy czy cokolwiek dobre do sportu to też "pójście na łatwiznę"?

Kuniu4 - 2019-11-13

Tak sobie myślę, dobrze że te stare Civici III, IV, V i VI gen nie wyrywają wahaczy z nadwozia na slikach.
Wychodzi, że te Ski to jakieś papierowe są :)

fulek - 2019-11-13

Też nie czaje trzymanie i udawadnianie sobie, że jazda na Ch.... J oponie jest czymś dobrym tym bardziej w dobie kiedy takie opony są łatwo dostępne

W 17 masz masz Michała s8 na którym na łodzi zejdziesz poniżej minuty

Mod jak każdy inny i jeżeli regulamin Cię nie ogranicza to why not? :roll:

Johnson - 2019-11-14

a Ty coś rajdujesz, że się tak mądrzysz? :mrgreen:
fulek - 2019-11-14

Ja? Odwiesiłem kask na chaczyk narazie :lol:
Krzyh00 - 2019-11-14

fulek napisał/a:
Ja? Odwiesiłem kask na chaczyk narazie :lol:




:lol: :lol: :lol:

ZdanoG6 - 2019-11-14

Ale mnie zaszczyt kopnął :) Połowa filmu z moim udziałem :) Piękne czasy, rano miałem nowego Extreme, po południu miałem 50% extreme :)
carl0s - 2019-11-15

Ania napisał/a:
carl0s napisał/a:
Oczywiście można by pójść na łatwiznę, po pierwszym wyjeździe kupić semi i pewnie zszedł bym od razu do okolicy 1:04 lub "słynnego" 1:03.50


O co chodzi ze słynnym 1:03? :) dawać ploteczki ;)
No i będę głośno oprotestowywać mówienie że dobra opona to "pójście na łatwiznę". No kurde, a dobry zawias, dobre hamulce, dobre fotele i pasy czy cokolwiek dobre do sportu to też "pójście na łatwiznę"?


Odwiedź temat: Civic EG "Peanut" forumowicza nikesonmyfeet i sprawdź stronę 6 i 7, a wszystko będzie jasne (odpal film na YT i przeczytaj jego opis).

Co do drugiej części pytania, to nie chce zaśmiecać tego tematu dyskusją o tym czy lepiej jeździć od początku na sliku, czy na drogówce lub może jeszcze inaczej. Jak boli Cię stwierdzenie o "pójściu na łatwiznę" to nie wiem co z tym zrobić, ale po prostu uważam, że tak jest. Jak chcesz o tym pogadać to zapraszam na jakiś wspólny wypad na tor - jesteś na naszej grupie więc widzisz kiedy i gdzie jeździmy.

Kuniu4 napisał/a:
Tak sobie myślę, dobrze że te stare Civici III, IV, V i VI gen nie wyrywają wahaczy z nadwozia na slikach.
Wychodzi, że te Ski to jakieś papierowe są :)


W AP2 ten element jest poprawiony. Jeśli myślisz, że Civic jest motoryzacyjnym szczytem osiągnięć Hondy to spoko, można i tak.

fulek napisał/a:
Też nie czaje trzymanie i udawadnianie sobie, że jazda na Ch.... J oponie jest czymś dobrym tym bardziej w dobie kiedy takie opony są łatwo dostępne

W 17 masz masz Michała s8 na którym na łodzi zejdziesz poniżej minuty

Mod jak każdy inny i jeżeli regulamin Cię nie ogranicza to why not? :roll:


Wątpię, że samo założenie s8 dało by na Łodzi, w moim aucie czas poniżej minuty. Rekord tego toru dla "normalnego" samochodu o ile się nie mylę, obecnie wynosi 00:56,724 (pomarańczowe Renault Megane II RS -wcześniej Miko Marczyk full porobionym M3 zrobił 00:57,65) - czyli całe spektrum potencjalnych modyfikacji może dać tylko ok 4s(?).
Niestety tego nie sprawdzę bo nie zamierzam kupować slików, ale zobaczymy jaki czas uda mi się wykręcić na semi.

ZdanoG6 napisał/a:
Ale mnie zaszczyt kopnął :) Połowa filmu z moim udziałem :) Piękne czasy, rano miałem nowego Extreme, po południu miałem 50% extreme :)

Dodatkowo masz jeszcze promocję kanału w opisie filmu :-D A co do Extreme to jak w aucie FWD przy około 15 stopniach wrzucasz miękką mieszankę na przód to i tak niezły wynik, że w ogóle coś tej opony zostało.

TorquedMad_Mind - 2019-11-16

carl0s napisał/a:
Jak boli Cię stwierdzenie o "pójściu na łatwiznę" to nie wiem co z tym zrobić, ale po prostu uważam, że tak jest.

Po prostu łączenie wyrażenia "pójście na łatwiznę" z zakładaniem lepszej opony jest nielogiczne.

Wszyscy chcą urywać czas na czym się da, a tu wpadasz z twierdzeniem, że semislick to jest pójście na łatwiznę.

Chyba, że jeździsz po torze dla totalnie funu i masz bardzo głęboko gdzieś czasy. Po co wtedy wspominasz o jakimkolwiek osiągniętym czasie?

ZdanoG6 - 2019-11-16

carl0s napisał/a:
Dodatkowo masz jeszcze promocję kanału w opisie filmu :-D A co do Extreme to jak w aucie FWD przy około 15 stopniach wrzucasz miękką mieszankę na przód to i tak niezły wynik, że w ogóle coś tej opony zostało.


Średnia Paaaaanie i to mnie załamuje że tak szybko zniknęła :(

Ania - 2019-11-16

carl0s napisał/a:

Co do drugiej części pytania, to nie chce zaśmiecać tego tematu dyskusją o tym czy lepiej jeździć od początku na sliku, czy na drogówce lub może jeszcze inaczej. Jak boli Cię stwierdzenie o "pójściu na łatwiznę" to nie wiem co z tym zrobić, ale po prostu uważam, że tak jest. Jak chcesz o tym pogadać to zapraszam na jakiś wspólny wypad na tor - jesteś na naszej grupie więc widzisz kiedy i gdzie jeździmy.


Jeżdżę jutro Modlin - również zapraszam.

ZdanoG6 - 2019-11-16

Z mojej strony Tor Uć. Także zapraszam
Ania - 2019-11-16

Nie rozdwoję się niestety :(
Chociaż mam voucher na Łódź, który muszę wykorzystać do końca roku, tylko po prostu brakuje weekendów. A sama jestem ciekawa czy coś bym poprawiła, na trackdayu w Łodzi byłam tylko raz ponad dwa lata temu, do tego wtedy trasa TA była z wygrodzeniem.

ZdanoG6 - 2019-11-16

Ania napisał/a:
Nie rozdwoję się niestety :(
Chociaż mam voucher na Łódź, który muszę wykorzystać do końca roku, tylko po prostu brakuje weekendów. A sama jestem ciekawa czy coś bym poprawiła, na trackdayu w Łodzi byłam tylko raz ponad dwa lata temu, do tego wtedy trasa TA była z wygrodzeniem.


Wygrodzenie ok.0.7s

Ania - 2019-11-16

ZdanoG6 napisał/a:

Wygrodzenie ok.0.7s


Nigdy tak tego nie liczę, ale to optymistyczne, myślałam, że mniej. Trzeba się zatem ustawić, bo dwa lata temu tylko z oponami poszłam na łatwiznę, a teraz jeszcze zawias łatwiźniany doszedł, jakiś stab, inne graty, trochę łatwizny w silniku no i mam nadzieję że skilla jednak więcej też ;) ))

Youtro - 2019-11-16

A ja akurat Carlosa rozumiem. Sztuką jest znaleźć przyczepność i ją wykorzystać tam, gdzie inni jej nie widzą. Są poważani kierowcy, ktorzy muszą mieć lepsze opony by wygrywać, inni z kolei potrzebują nadwyżki mocy...
Tommi01 - 2019-11-16

oglądałem filmik i znów strasznie szeroko jedziesz w zakrętach .


nasuwa się pytanie czy jak będą dużo lepsze opony to czy czas się poprawi czy zostanie na takim samym poziomie jak teraz i czy błędy będą takie same

fulek - 2019-11-16

Najlepiej to matiza i pokazać wszystkim gdzie raki zimują :lol:
Ania - 2019-11-17

Youtro napisał/a:
A ja akurat Carlosa rozumiem. Sztuką jest znaleźć przyczepność i ją wykorzystać tam, gdzie inni jej nie widzą.


Ale jak to... nie widzą? :D przyczepność to jest wypadkowa wielu rzeczy, rodzaju nawierzchni, pogody, ustawień samochodu, wysokości i twardości zawieszenia, środka ciężkości, aerodynamiki, opon, szerokości tych opon, ciśnień w oponach... to nie jest "ooo pisiont groszy" co inni ich nie zauważyli :) ale tak, oczywiście jest to sztuką, aby tak ustawić samochód, żeby tej przyczepności miał jak najwięcej. O to chyba chodzi w tym całym tajm atak :) chyba że cały czas robię to źle :D

TorquedMad_Mind - 2019-11-17

Ania napisał/a:
Youtro napisał/a:
A ja akurat Carlosa rozumiem. Sztuką jest znaleźć przyczepność i ją wykorzystać tam, gdzie inni jej nie widzą.


Ale jak to... nie widzą? :D przyczepność to jest wypadkowa wielu rzeczy, rodzaju nawierzchni, pogody, ustawień samochodu, wysokości i twardości zawieszenia, środka ciężkości, aerodynamiki, opon, szerokości tych opon, ciśnień w oponach... to nie jest "ooo pisiont groszy" co inni ich nie zauważyli :) ale tak, oczywiście jest to sztuką, aby tak ustawić samochód, żeby tej przyczepności miał jak najwięcej. O to chyba chodzi w tym całym tajm atak :) chyba że cały czas robię to źle :D

musisz jeździć na Dębicach Frigo... inaczej idziesz na łatwiznę :lol:

Youtro - 2019-11-19

Cytat:
Youtro napisał/a:
A ja akurat Carlosa rozumiem. Sztuką jest znaleźć przyczepność i ją wykorzystać tam, gdzie inni jej nie widzą.


Ale jak to... nie widzą?

Właściwie chodzilo mi o umiejętność wykorzystania niewielkiej przyczepności do "pchniecia" auta w zadanym kierunku. To są te drobne różnice pomiędzy kierowcami jeżdżącymi bardzo podobnymi autami, ktore to różnice bardzo często przesadają o zwycięstwie na mecie. Oczywiście mowimy o dwoch identycznych autach z identycznymi ustawieniami co w praktyce nigdy się nie zdarza :lol:

johnnyg - 2019-11-20

powiem tak - winning is winning :D Słuchajcie Doma Toretto :D .

Jak modyfikacje to pójście na łatwiznę to najlepiej iść w Picanto Cup - wszyscy jeżdżą takimi samymi autami, w takiej samej niemal specyfikacji i tam nie ma iścia na łatwiznę ;) .

A na Track Dayach, w TA, cóz - no kurva, naprawdę modyfikacje są okreslane jako pójście na łatwiznę :D ?.

"Nie, nie , nie zmieniam opon, jeżdżę wszystko na paradach, lepsze opony są dla słabych, co nie umio "

TorquedMad_Mind - 2019-11-20

a w dodatku - po TA nikogo nie obchodzi specyfikacja wozu.

Jeśli np.: na poznaniu ktoś zrobi 1:42 a ktoś 1:41 - każdy będzie miał w dupie niuanse w specyfikacji. Jeden typ był szybszy od drugiego i tyle.

Rzucanie "bo nie jechałem na semi slickach" czy inne, to takie "generowanie sobie wymówek pod słaby wynik"

Shingo - 2019-11-20

Carlos kupuj pełnego slika i utrzyj im nosa :-)
Krzyh00 - 2019-11-21

stety niestety w zawodach glownie chodzi o pozycje na liscie na mecie. jezeli regulamin dopuszcza rozwiazania ktore skracaja czas przejazdu to glupio z nich nie korzystac... no chyba ze walczymy ze soba a nie z innymi :)
carl0s - 2019-11-24

ZdanoG6 napisał/a:
carl0s napisał/a:
Dodatkowo masz jeszcze promocję kanału w opisie filmu :-D A co do Extreme to jak w aucie FWD przy około 15 stopniach wrzucasz miękką mieszankę na przód to i tak niezły wynik, że w ogóle coś tej opony zostało.


Średnia Paaaaanie i to mnie załamuje że tak szybko zniknęła :(



Byłem przekonany, że miękka. Jak średnia to słabo widzę, aby dojazdy na kołach były na tym możliwe no chyba, że na twardej.

Bio napisał/a:
a w dodatku - po TA nikogo nie obchodzi specyfikacja wozu.

Jeśli np.: na poznaniu ktoś zrobi 1:42 a ktoś 1:41 - każdy będzie miał w dupie niuanse w specyfikacji. Jeden typ był szybszy od drugiego i tyle.

Rzucanie "bo nie jechałem na semi slickach" czy inne, to takie "generowanie sobie wymówek pod słaby wynik"


Na ostatniej stronie (9) w temacie nikesonmyfeet jest rozmowa o oponach i filozofii jaką obaj w tej sprawie podzielamy. Nie rozumiem po co niektórzy przyszli pisać jakieś bzdury do tego tematu w stylu: "jeździj matizem lub w picanto cup albo na dębicy frigo". Staram się tu dokumentować i opisywać rozwój auta jak i mój jako kierowcy. Ta ostania strona spamu nic do tego nie wnosi.

Boli Was stwierdzenie o pójściu na łatwiznę? W takim razie taki przykład i jednocześnie pytanie do tych co tu najwięcej piszą jak by byli urażeni czyli: Bio, johnnyg & Ania:

Załóżmy, że budzisz się rano, idziesz do kibla się odlać. Patrzysz w dół i nie widzisz jaj bo bebzon je zasłania. Przyjmijmy, że chcesz coś z tym zrobić. Możesz zapisać się na jakieś treningi, wykazać się charakterem i zgubić to co przeszkadza zobaczyć kule, lub na szybko zrobić liposukcję i pić herbatki odchudzające - w obu przypadkach efekt będzie taki sam.
Jak nazwiesz takie podejście, w zależności od wybranych środków?

Odnosząc przykład z grubym brzuchem do amatorskiego motosportu mam kolejny z Toru Łódź: gdy byłem tam w sierpniu na TD spotkałem znajomego ZdanoG6 który przyjechał praktycznie seryjną Imprezą WRX. Gdy był tam poprzednio kręcił czasy w okolicach niskiego 1:09 - wysokiego 1:08. Na ten TD kupił Extereme VR2 i od razu wylądował na pierwszym miejscu kręcąc wysokie 1:04. Czy uważam, ze poszedł na łatwiznę? Moim zdaniem tak, bo spokojnie na tym co miał wcześniej mógł próbować zejść do 1:06 lub może nawet 1:05 i wtedy mógł zmieniać gumy. Owszem był pierwszy, ale czy przez to, że założył dobre opony, stał się kierowcą z większymi umiejętnościami?


Oczywiście, że chce być szybszy, chyba każdy kto jeździ tego chce. Ale na pierwszym miejscu stawiam rozwój własny, nawet kosztem czasów. S2000 to dla mnie całkowicie nowe auto z innym napędem niż dotychczas. Poświęciłem sezon aby pojeździć nim na takiej oponie jaką miałem i w moim odczuciu coś tam poprawiłem od pierwszego wyjazdu na TAP w kwietniu. Naturalną rzeczą jest wymiana opon i modyfikacje, bo oczywiście chcę być wyżej w tabelkach generalki. Ale zaznaczam jeszcze raz, najpierw chce rozwijać siebie, aby nie doprowadzić do sytuacji, gdzie poziom modów auta zdecydowanie przerasta moje umiejętności ich wykorzystania.

Nie generuje tu żadnych wymówek, zawsze wrzucam informacje kto jakie czasy uzyskał - jak zostanę objechany to przyjmuje to jako naturalną rzecz w procesie nauki.

Ja działam w ten sposób i uważam, go za słuszny. Jak się szanownemu gremium niektórych użytkowników tego forum to nie podoba, to jest mi bardzo przykro, ale tego nie zamierzam zmieniać. Dlatego proszę, jak nie macie nic konstruktywnego do napisania to tego nie róbcie, a przynajmniej nie w tym temacie - w offtopic możecie się wykazać.

Shingo napisał/a:
Carlos kupuj pełnego slika i utrzyj im nosa :-)


Utrę im nosa i nie potrzebuje to tego pełnego slika :ok:

Tommi01 napisał/a:
oglądałem filmik i znów strasznie szeroko jedziesz w zakrętach .


nasuwa się pytanie czy jak będą dużo lepsze opony to czy czas się poprawi czy zostanie na takim samym poziomie jak teraz i czy błędy będą takie same


Jadę szeroko, bo w innym przypadku nie miał bym przyczepności. Czy po zmianie opon będzie lepiej? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć - zobaczymy w przyszłym sezonie. Nie ma co gdybać - czasy pokażą wszystko.

TorquedMad_Mind - 2019-11-25

carl0s napisał/a:

Boli Was stwierdzenie o pójściu na łatwiznę? W takim razie taki przykład i jednocześnie pytanie do tych co tu najwięcej piszą jak by byli urażeni czyli: Bio, johnnyg & Ania:

Załóżmy, że budzisz się rano, idziesz do kibla się odlać. Patrzysz w dół i nie widzisz jaj bo bebzon je zasłania. Przyjmijmy, że chcesz coś z tym zrobić. Możesz zapisać się na jakieś treningi, wykazać się charakterem i zgubić to co przeszkadza zobaczyć kule, lub na szybko zrobić liposukcję i pić herbatki odchudzające - w obu przypadkach efekt będzie taki sam.
Jak nazwiesz takie podejście, w zależności od wybranych środków?

JAk na razie to Ciebie bardziej to boli, że ktoś śmiał to wytknąć :lol:

A tak - jeśli miałbym opcję liposukcji (bo tutaj trzeba też spełnić warunki, abyw to iść. Ogólnie przykład z dupy trochę. ) - jasne, poszedłbym. ;-)

Ale tak jak mówiłem - na końcu i tak ludzi obchodz czas, a nie czym go zrobiłeś. Jeśli ktoś był szybszy - był szybszy i koniec ;)

Krzyh00 - 2019-11-25

carl0s napisał/a:
[...] Ania:

Załóżmy, że budzisz się rano, idziesz do kibla się odlać. Patrzysz w dół i nie widzisz jaj bo bebzon je zasłania.[...]


idziesz po bandzie :mrgreen:

Ania - 2019-11-25

Nie chce mi się nawet odnosić do absurdalnego przykładu z brzuchem :D
Ale nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że jeżdżąc na dziadowych oponach nabierasz po prostu złych nawyków, zamiast się uczyć?

carl0s napisał/a:

Jadę szeroko, bo w innym przypadku nie miał bym przyczepności.


No... chyba sam sobie tu odpowiedziałeś...

Exiu - 2019-11-25

:mrgreen:
Krzyh00 - 2019-11-25

Ania napisał/a:

Ale nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że jeżdżąc na dziadowych oponach nabierasz po prostu złych nawyków, zamiast się uczyć?


bzdura :)

Ania - 2019-11-25

Krzyh00 napisał/a:


bzdura :)


Zapytałabym dlaczego, ale podobno to nie miejsce na dyskusje ;) ))

Krzyh00 - 2019-11-25

A czym jest zły nawyk? Złym nawykiem dla mnie na przykład jest puszczanie kierownicy, krzyżowanie rąk, prowadzenie jedna ręka itp. W nauce panowania nad autem niemal cywilnym widzę same plusy. Jak już to opanujemy i wsiądziemy do auta przygotowanego to nadal umiemy jeździć i bez problemu odnajdziemy się w warunkach w których wszystko działa lepiej i łatwiej, jedynie będziemy stopniowo zwiększać prędkość bo auto na to pozwoli. Obawiam się że w drugą stronę to nie działa.
Youtro - 2019-11-25

Krzyh00, x mln :-)

Bio, to zależy czy jezdzisz dla czasow i blaszanych pucharów czy by pokonywac wlasne ograniczenia.

Zgadzam się w 100 procentach z wlascicielem tematu. Przyklad z brzuchem nie do konca pasuje do tematu techniki jazdy choc nie jest bez sensu. Ja podam nieco inny. Zalozmy, ze jest dwoch kierowcow, ktorzy robią porownywalny lap time na wymagajacym kretym torze. Jeden w podłubanym evo 400KM na semi slickach, drugiemu w Corolli w dieslu 90KM na zwyklych oponach. Następnego dnia jednemu i drugiemu dajemy slicki. Jak sądzicie ktory wykreci lepszy czas?

Cytat:
Ale nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że jeżdżąc na dziadowych oponach nabierasz po prostu złych nawyków, zamiast się uczyć?

Jest wprost odwrotnie, dzieki jezdzie na granicy przyczepnosci jestes w stanie uczyć się prawidłowych nawyków, które potem mozesz wykorzystać przy szybszej jeździe na lepszych oponach. Wiesz juz co robic, pozostaje doskonalic refleks bo odruchy już wyuczone. 8-)

Ps. W bardzo trudnych warunkach (np. deszcz na petli północnej) mniej przyczepna opona moze de facto przyczynic sie do lepszych czasow z prostej przyczyny: na bardziej przyczepnej oponie utrata przyczepnosci jest mniej wyczuwalna i następuje bardziej gwałtownie co sprawia, że kierowca z lepszymi oponami bedzie prowadzil z wiekszym strachem a przez to bardziej zachowawczo i ostatecznie wolniej. Także tego, nie jest te ściganie zawsze takie oczywiste.

Karamba_DC2 - 2019-11-25

Oczywiście że ten w Evo bo jest obyty ze slickiem, wie kiedy i jak działa a kiedy puści. Ten w dieslu pewnie nawet nie zdąży dogrzać opony a próba się skończy :lol:


Gdybanie wasze jest dla mnie bez sensu, bo wszyscy macie racje :mrgreen:

Jeżeli Carlos stwierdzi że nauczył się wystarczająco to kupi opony i wybierze zawody żeby rywalizować tak? Pewnie tak.
Ja np nie mam możliwości regularnie trenować więc kupiłem gotowe auto i dobre opony, i jadę albo na track Day albo na zawody, czy idę na łatwiznę bo chcę jeździć? Chyba nie...

I teraz pytanie po co ktoś jeździ? Jeżeli ktoś co miesiąc będzie robić próbę na Łodzi żeby pobić swój czas to ok, jeżeli co miesiąc ktoś wywalczy podium na jakimś torze, to przecież też ok bo oznacza to że coś już umie, i jak sami rozumiecie nie zrobił tego przez przypadek bo kolejnych 10 osób po nim mogło ćwiczyć ciągle a jednak wygrał, a jak wiadomo nie sprzęt czyni zwycięzców.

Po to mamy tak duży wybór żeby każdy mial coś dla siebie.
A jak ktoś ma już tak mocne parcie i chce koniecznie coś udowadniać innym, a nie tylko sobie, to są ligi gdzie wszyscy mają jednakowe auta, i myślę że nie ma co dalej się przepychac.
Albo łączy nas ta sama zajawka żeby zrobić lepszy czas, albo trzeba popuscic gumę :)

Krzyh00 - 2019-11-25

Karamba_DC2 napisał/a:
Oczywiście że ten w Evo bo jest obyty ze slickiem, wie kiedy i jak działa a kiedy puści. Ten w dieslu pewnie nawet nie zdąży dogrzać opony a próba się skończy :lol:


jezeli dochodzi go corolla 90km na drogowce to na pewno jest obyty ze slikiem jak sqrvysyn :lol: :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2019-11-25

Musiał wypatrzyc drugie dno, no musiał :lol:
Dlatego takie porównania nie mają sensu, albo jest dobra beka, albo dobra spina :mrgreen:

Krzyh00 - 2019-11-25

No to dla rozluźnienia mala dygresja :)

Mój dobry koleżka, od jakiś - strzelam na oko - 15 lat lekko startował w różnej maści zawodach, zaczynał od ośki, później spodobało mu się rwd a konkretniej bmw. Z tego co pamiętam rozjebał jeden cykl bmw challenge e30 1,8is, śmigał trochę w rallycrossie. Prowadził też w międzyczasie szkolenia dla przyszłych niedoszłych rajdowców. Generalnie gość jest kotem, wie co robi za sterem aż miło popatrzeć - przypomina mi to trochę taniec - nawet jak się na tym kompletnie nie znasz to wiesz, że albo wygląda to dobrze i czuć fantazję albo jest wymęczonym rzemiosłem. Opowiadał mi pewnego razu jak uczył jakiś wyrostków w civikach, przyjechali ze swoimi 13stkami na sliku bo tylko na tym da się jeździć jak twierdzili, ustawił im jakąś próbę na lotnisku, potem kazał założyć normalne koła 15 z jakims semi, okazało się że czasy były lepsze i chłopaki w szoku :)

W rallycrossie startował e36, wszyscy mieli wg. regulaminu niemal identyczne auta, co ciekawe opony Zeetex ZT1000 czyli większość slikomaniaków powie, że nie da się na tym jeździć bo to szajs za 100zł za sztuke :) Dla przykładu onboardzik z jednych mistrzostw:

http://www.youtube.com/watch?v=mXNpDm0Ktfo

A tutaj, nie wiem czy każdy wie na czy polega joker lap w rc, jak ktoś nie wie niech wygugla, modelowa wręcz akcja zmylenia przeciwnika:

http://youtu.be/_X4mwpvk9ww?t=6

I to jest dla mnie skill i o to w tym wszystkim chodzi :)

Karamba_DC2 - 2019-11-26

Chwilę się zastanawiałem ile znam osób na tym forum, które właśnie mają skilla, a nie upalają albo co jakiś czas coś wygrają, chyba tylko jedna przychodzi mi na myśl :-D
fulek - 2019-11-26

Najważniejsze, żeby jeździć i trenować

Co planujesz Carlos jeździć 2020?

Ania - 2019-11-26

Krzyh00 napisał/a:
Opowiadał mi pewnego razu jak uczył jakiś wyrostków w civikach, przyjechali ze swoimi 13stkami na sliku bo tylko na tym da się jeździć jak twierdzili, ustawił im jakąś próbę na lotnisku, potem kazał założyć normalne koła 15 z jakims semi, okazało się że czasy były lepsze i chłopaki w szoku :)

W rallycrossie startował e36, wszyscy mieli wg. regulaminu niemal identyczne auta, co ciekawe opony Zeetex ZT1000 czyli większość slikomaniaków powie, że nie da się na tym jeździć bo to szajs za 100zł za sztuke :)


No bo nie ma UNIWERSALNIE dobrych opon, tylko są opony dobre na dane warunki. Jak jest zimno przy gruncie to lepiej poradzi sobie na przykład supermiękki extreme niż Michelin s412.
Zeetex to jest wbrew pozorom bardzo spoko opona, chociaż do RX została wybrana raczej ze względu na obniżenie kosztów. Tak samo są zawody z płytami poślizgowymi (Nitro Stage), gdzie podobno najlepiej spisuje się... Uniroyal Rainsport. Wiec nie zrozumcie mnie źle, nie jestem slickowym ultrasem, tylko nie lubię się męczyć na torze na niedopasowanej do tego oponie. Rozumiem, że w takim razie założenie Dębicy Frigo na zimową rundę zawodów z kopnym śniegiem i wygranie na niej, to też byłoby pójście na łatwiznę... ;)

johnnyg - 2019-11-26

ja tej nawet dostałem rykoszetem :D nie będę wchodził w nadmierną polemikę, ale kurva ściganie się to ściganie się i nie ma co dorabiać ideologii - zaraz wjedziemy na temat hartowania ducha, stawania się jednością z autem, torem, srorem, i swoim własnym kołkiem w dupie :) .

Troche mi to zapierdala weganizmem - "ja nie jem mięsa, weź też nie jedz, no mięso jest zjebane"
to tu też "lepiej jeździć na gorszych oponach niż na lepszych, bo lepsze są grosze dla ciebie- ale nie dla ciebie jako osoby chcącej mieć najlepszy czas - są gorsze dla ciebie jako ...człowieka..."

Umówmy się w końcu, że chodzi o kasę, nie każdy chce puszczać ciężkie PLNy z dymem, i skończymy z tym pierdolomento :)

Kuniu4 - 2019-11-26

johnnyg napisał/a:
roche mi to zapierdala weganizmem - "ja nie jem mięsa, weź też nie jedz, no mięso jest zjebane"
to tu też "lepiej jeździć na gorszych oponach niż na lepszych, bo lepsze są grosze dla ciebie- ale nie dla ciebie jako osoby chcącej mieć najlepszy czas - są gorsze dla ciebie jako ...człowieka..."

Umówmy się w końcu, że chodzi o kasę, nie każdy chce puszczać ciężkie PLNy z dymem, i skończymy z tym pierdolomento


Czasem coś Ci się uda sensownego napisać ;)
Zgadzam się w 100% ;-)

lukas4 - 2019-11-26

A ja uważam, że obie filozofie sa słuszne w zależności od obranego celu.

Szybki kierowca jest szybki niezależnie od sprzętu i to widać, i czuć w jego jeździe nawet jesli stoper tego nie pokazuje. Jeżeli wyciąga z danego setupu 110% jest kotem, jeśli tylko 80 to trochę mu jeszcze brakuje choć gosci z przodu tabeli.

Prosty przyklad z naszego podwórka :-P



Seba z zaspawanym dyfrem rowniez zrobi rondo bokiem tylko czy to prawdziwy skill ?

Krzyh00 - 2019-11-26

Ania napisał/a:
No bo nie ma UNIWERSALNIE dobrych opon, tylko są opony dobre na dane warunki.


Tutaj detali nie znam, ale zakładam że jak przyjechali się szkolić to wzięli ze sobą całego busa różnych. Zasadniczo w teorii kumpla który ogarnia i szkoli, im mniejsze koło tym gorzej, powierzchnia styku na kole mniejszej średnicy jest mniejsza, gorsza sterowność, dlatego japońce w time attack idą nawet w 17". Tak czy siak, osobiście slika chętnie bym potestował czy jest taki magiczny bo nie miałem okazji, czy może okazałoby się że porządne semi na dużym kole jest zupełnie konkurencyjne - nie wiem.

Żeby było jasne mi nie przeszkadza że ktoś używa slika, nie uważam tego za pójście na łatwiznę, bo tak jak pisałem wcześniej, jeżeli regulamin je dopuszcza to trudno się dziwić ze wyścig zbrojeń trwa. Gdybym startował w tych zawodach i zauważył ze dochodzę do ściany na semi i nie jestem konkurencyjny dla slikowców na pewno bym je też założył. ALE cały spór rozchodzi się o to, ze carl0s na tym etapie na którym jest uważa że jest nie chce tego robić i nie ma sensu wbijać mu na siłę do głowy że coś musi. Nie musi nic, jeżeli satysfakcjonuje go robienie progresu na tym co ma to jego brocha, taką ma wizję, a pisanie że nabierze jakiś złych nawyków jest dla mnie nonsensem i kropka :)

Ania - 2019-11-27

Krzyh00 napisał/a:
Zasadniczo w teorii kumpla który ogarnia i szkoli, im mniejsze koło tym gorzej, powierzchnia styku na kole mniejszej średnicy jest mniejsza, gorsza sterowność, dlatego japońce w time attack idą nawet w 17".


Oj, to trochę nie tak.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z powierzchnią styku - ta bardziej zależy od szerokości opony, a nie od jej średnicy, bo na szerokość nie masz wpływu, a "długość" styku regulujesz ciśnieniem (domyślam się że może chodzić o "zakres" tej regulacji, który przy 17" będzie pewnie trochę większy?...). Do tego przykład trochę nie trafiony, bo slick 24/57 13" ma tę samą średnicę co 195/50 15" i do tego jest o jakieś 35 mm szerszy. Ze sterownością się zgodzę - wysoki profil daje mniejsze wyczucie, ale tu też dużo zależy od preferencji kierowcy.
Japońce w time attack idą w 17" bo mają heble 280 mm :) My jeździmy na tych 13" bo są po prostu najtańsze, co nie znaczy że nie ma slicków w 15" i 1 17". Pamiętajcie też że 13" są lżejsze, co przy masie wirującej ma czterokrotnie większe znaczenie. Może w mocniejszych autach nie ma to takiego wpływu, ale ja w swoim dychawicznym d15 odczuwam ogromną różnicę w przyspieszaniu na 13" a na 15".
No i ostatnia rzecz - nie wiem naprawdę od czego to zależy, najprawdopodobniej tak jak pisałam wcześniej od warunków, ale nie ma "po prostu lepszych" i "po prostu gorszych" kół - chłopaki na Poznaniu testowali kiedyś tą teorię o 17" (bo ludowa zasada głosi tak jak wyżej, że "jak się idzie w k20 to warto przejść na 17") i okazało się, że po założeniu z powrotem na jedną sesję 13" NA POZNANIU czas niejako sam z siebie poprawił się o 1,5 sekundy. Może wynikało to z tego że ten kierowca najczęściej jeździł na 13" i najlepiej je czuł, może z tego że auto lepiej się wygrzebywało na prostych na lżejszych kołach, może na 13" były założone lepsze gumy - nie wiadomo :) Ale to naprawdę bardzo różnie z tym bywa.
Żeby post pozostał w temacie - ja absolutnie nie zmuszam nikogo do slicka, tylko bardziej namawiam do testowania różnych konfiguracji opon w różnych warunkach nawet dla samego siebie - kombinowanie z ciśnieniami, mieszankami, czy żonglowanie kołami przednia / tylna oś mega otwiera głowę na to jak auto się zachowuje i jak na to zachowanie wpływać. To nie łatwizna, tylko wiedza, a wiedza to chyba również ten cały skill? :)

fulek - 2019-11-27

Z tym heblem to raczej też nie tak

https://youtu.be/2YmDg6eSLOs

Tylko 210km i koło 295/30/18 :mrgreen:

...

Magia 13 jest ich cena, dostępność. Samo koło nie jest jakieś mega lekkie bo z kpl koło 240/57/13 waży 14kg gdzie na lekkiej feldze 15 że slicki em około 12kg ;)

Ale fakt, że są to szybkie opony i przy ich cenie są świetne

Ania - 2019-11-27

fulek napisał/a:

Tylko 210km i koło 295/30/18 :mrgreen:


Przód 18" ale tył chyba 16" ;)
Jest gdzieś spec tego samochodu?
Ogólnie to jaram się że Japońce budują takie chore rzeczy na tor wielkości dwóch Słomczynów i nie ma że "to nie tor na takie auto" :)

fulek napisał/a:

Magia 13 jest ich cena, dostępność. Samo koło nie jest jakieś mega lekkie bo z kpl koło 240/57/13 waży 14kg gdzie na lekkiej feldze 15 że slicki em około 12kg ;)


Ja jeżdżę na wąskich i ważyliśmy ostatnio :) intra + wąski slick 12 kg, a lekka 15" + semi (ale ja mam w 15 tylko ciężkie nalewki) - 15 kg. Więc u mnie bilans jest na plus w stronę 13", dlatego odczuwam tą różnicę. Jakbym miała leciutkie ATSy z full slickiem to pewnie bym wolała, ale tu znowu wracamy do kwestii kasy :)

Krzyh00 - 2019-11-27

Ania napisał/a:
Oj, to trochę nie tak.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z powierzchnią styku - ta bardziej zależy od szerokości opony, a nie od jej średnicy, bo na szerokość nie masz wpływu, a "długość" styku regulujesz ciśnieniem (domyślam się że może chodzić o "zakres" tej regulacji, który przy 17" będzie pewnie trochę większy?...)


Im większa średnica koła tym większa powierzchnia styku przy tej samej szerokości opony, nie ma w tym nic dziwnego. Nie bardzo wiem jak można to regulować? Przy danym nacisku (masa auta), danym profilu i twardości ścianki, zakres ciśnień w których opona jest maksymalnie skuteczna w danych warunkach jest raczej wąski i dość konkretny, nie widzę tu za bardzo możliwości regulacji, ani jak nadmuchasz wiatru jak do ciężarówki ani na kapciu czasu nie poprawisz.

fulek napisał/a:
Samo koło nie jest jakieś mega lekkie bo z kpl koło 240/57/13 waży 14kg gdzie na lekkiej feldze 15 że slicki em około 12kg


Niby tak, ale masa w większym kole jest na większym promieniu (bęben felgi i większy rotor) mimo nawet podobnej średnicy, stąd faktycznie można teoretycznie ugrać coś na przyspieszeniu, szczególnie w słabszym aucie.

Ale faktem jest że na czas sumuje się tyle czynników, że czasem takie podwórkowe testy i różne genialne teorie mogą być zupełnie chybione. Ja nie raz po testach byłem zdziwiony, zmieniałem po sesji gumy na takie które po pierwszym kółku wydawały się mega lepsze i sterowniejsze a czas bywał gorszy.

Ania - 2019-11-27

Krzyh00 napisał/a:

Im większa średnica koła tym większa powierzchnia styku przy tej samej szerokości opony, nie ma w tym nic dziwnego.


Chodziło mi o to że średnica koła może być ta sama przy różnych średnicach felgi :)

Krzyh00 napisał/a:
Ale faktem jest że na czas sumuje się tyle czynników, że czasem takie podwórkowe testy i różne genialne teorie mogą być zupełnie chybione. Ja nie raz po testach byłem zdziwiony, zmieniałem po sesji gumy na takie które po pierwszym kółku wydawały się mega lepsze i sterowniejsze a czas bywał gorszy.


Bardzo dobrze napisane.
Dlatego też warto być otwartym na eksperymenty, słuchać i podglądać szybszych, a przede wszystkim trenować i testować ile się da :)

Hondata - 2019-11-27

fulek napisał/a:
Tylko 210km i koło 295/30/18

I "tylko" 765kg :mrgreen:

Exiu - 2019-11-27

Hondata napisał/a:
fulek napisał/a:
Tylko 210km i koło 295/30/18

I "tylko" 765kg :mrgreen:


na latwizne idzie nie ma co ja bym jezdzil z seryjnym wnetrzem :D

carl0s - 2020-04-09

Sezon dla mnie miał ruszyć na początku kwietnia na pierwszej rundzie Vtec Cup i przygotowywałem na niego parę modów:

Sprawdzenie geometrii i korekta. Okazało się, że z przodu jest bardzo źle, z jednej strony tuleje ruszały się na tyle, że geometria zmieniała się w sposób niekontrolowany.



Po wymianach i ustawianiu wyszło tak:



Z tyłu jest pół stopnia różnicy na stronę, nie jest to super, ale bez testów na torze nie będę tego zmieniać (3 z 4 regulacji stoją). Z przodu prawie równo po -1,5 stopnia i to wszystko co da się osiągnąć u mnie z samej gleby + uk spec.



Waga w porównaniu do poprzedniego roku bez zmian (tu jeszcze przed zamontowaniem fotela).



Zabezpieczenie filtra + podkładka z czujnikiem do zegara temperatury oleju.



Walczyłem też z zamocowaniem fotela kubełkowego dla kierowcy zamiast serii. Plan był taki aby zrobić coś w stylu Balade Sports, którzy z kolei wzorowali się na szynach Mugena czyli coś takiego:

https://balladesports.com/products/ballade-sports-00-09-s2000-oem-sidemount-driverside-seat-rail?_pos=3&_sid=4f75298fc&_ss=r



Nie chciałem wykorzystywać mocowań z mojego fotela kierowcy, bo nie miałem pewności, że kubełek się w ogóle zmieści. Z ciekawostek sam waży 6,4 kg:



Mocowania były lekko krzywe, ale znalazłem firmę, która je wyprostowała (tu skala "krzywości"):





Z przydatnych informacji, dla tych co będą chcieli iść taką drogą, to pomiędzy oem szynami (po roznitowaniu oryginalnych mocowań górnych bocznych) jest 42,8cm więc można zmierzyć potencjalny fortel i sprawdzić czy będzie pasować.





Uniwersalne mocowania boczne zostały ucięte mniej więcej na ich przełamaniu, nawiercono otwory pasujące do oem szyn i skręcono na śruby. Regulacja przód-tył działa, czujnik niezapiętych pasów też. Jak ktoś jest za wysoki do S2000 to takie rozwiązanie pozwala posadzić fotel w przypadku około 6 cm niżej od serii + głębokość samego kubełka.

Wyszło jakoś tak (wiem, że fotel wyga obszycia, bo wygląda obskurnie). Czucie auta w tym kubełku diametralnie się poprawiło, niestety w obecnych warunkach nie mam gdzie sprawdzić jak jest na torze. Nie ważyłem starego i nowego fotela z mocowaniami więc nie wiem ile zyskałem, być może w przyszłości to sprawdzę. Z minusów to teraz wsiadanie i zapinanie pasów to już konkretna gimnastyka:




Leo - 2020-04-09

mody zawsze na plus :)
trochę bez sensu podejście. Piszesz ze stoją 3 z 4 regulacji i zamiast się tym zająć jedziesz testować :lol:
palnik w dłoń i powinny ruszyć.

carl0s - 2020-04-09

Leo wszelkie konwencjonalne sposoby z rozgrzewaniem włącznie były grane i nie dały rody, więc została tylko opcja wycinania.
Pół stopnia różnicy jak mi powiedział właściciel JHM to jest tyle ile potrafią np Civicki bez regulacji kątów i taka różnica jest podobno dopuszczalna. Jak będzie gdzie to po testuje i wtedy zdecyduje, czy jest paląca potrzeba to robić czy może są ważniejsze sprawy.

Karamba_DC2 - 2020-04-09

Zapakować kubeł w S2K nie jest łatwo kurde, udało się usiąść za kierownicą pod torową jazdę? Jak nogi i kolana? :mrgreen:
Akurat masz ten plus że nie jesteś mocno wysoki, bo byłoby ciężko :->

Poprawa na torze będzie, bo czucie tego co robi auto w fotelach Ski jest trochę komiczne w porównaniu do kubła z szelkami 8-)

robert88 - 2020-04-10

carl0s napisał/a:
Leo wszelkie konwencjonalne sposoby z rozgrzewaniem włącznie były grane i nie dały rody, więc została tylko opcja wycinania.
Pół stopnia różnicy jak mi powiedział właściciel JHM to jest tyle ile potrafią np Civicki bez regulacji kątów i taka różnica jest podobno dopuszczalna. Jak będzie gdzie to po testuje i wtedy zdecyduje, czy jest paląca potrzeba to robić czy może są ważniejsze sprawy.


Miałem podobny problem w mojej pomarańczowej s2000 zaraz po zakupie. Problem rozwiązało WD40 i codzienne napuszczanie wszystkich śrub od zawieszenie przez ponad dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach napuszczania WD40 wszystkie śruby zawieszenia odkręcone bez problemu ;-) Polecam jeśli masz czas i cierpliwość :->


Cytat:
Zabezpieczenie filtra + podkładka z czujnikiem do zegara temperatury oleju.



Ten oil filter stopper powinieneś obrócić o 180° względem filtra oleju. Płaska powierzania oil filter stoppera powinna przylegać do filtra i dopiero wtedy opaska.

Leo - 2020-04-10

carl0s napisał/a:
Leo wszelkie konwencjonalne sposoby z rozgrzewaniem włącznie były grane i nie dały rody, więc została tylko opcja wycinania.


no to słabo :-|

Yaca - 2020-04-10

carl0s napisał/a:

Z tyłu jest pół stopnia różnicy na stronę, nie jest to super, ale bez testów na torze nie będę tego zmieniać (3 z 4 regulacji stoją).


carl0s napisał/a:
Leo wszelkie konwencjonalne sposoby z rozgrzewaniem włącznie były grane i nie dały rody, więc została tylko opcja wycinania


jeśli były podejmowane już różne próby m.in. grzanie palnikiem czy grzałka to tuleja gumowa straciła już swoje właściwości i moim zdaniem nie ma sensu nic testować tylko trzeba to po prostu wymieniać

carl0s napisał/a:
Pół stopnia różnicy jak mi powiedział właściciel JHM to jest tyle ile potrafią np Civicki bez regulacji kątów i taka różnica jest podobno dopuszczalna. Jak będzie gdzie to po testuje i wtedy zdecyduje, czy jest paląca potrzeba to robić czy może są ważniejsze sprawy.


imo geometria to podstawa i to że gdzieś ktoś dopuszcza 0.5 stopnia to słaby argument bo ten samochód z tego co widzę ma trochę inne przeznaczenie niż jazda w cywilu... no ale o tylko moje skromne zdanie

robert88 napisał/a:
Miałem podobny problem w mojej pomarańczowej s2000 zaraz po zakupie. Problem rozwiązało WD40 i codzienne napuszczanie wszystkich śrub od zawieszenie przez ponad dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach napuszczania WD40 wszystkie śruby zawieszenia odkręcone bez problemu


dokładnie, wszystko dobrze oczyścić, napuszczać 2 tygodnie, co drugi dzień uderzyć młotkiem w łeb śruby a potem próbować pneumatem jeśli jest podejście... potem pozostaje już tylko wycinania

no_name21 - 2020-04-12

Biorąc pod uwagę że teraz itak nie ma jazdy to trzeba to ogarnąć i święty spokój, przecież kiedyś trzeba będzie to ruszyć a im później tym gorzej ;) Osobiście nie dała by mi spokoju myśl że mam coś takiego w aucie :P
carl0s - 2020-04-25

Karamba_DC2 napisał/a:
Zapakować kubeł w S2K nie jest łatwo kurde, udało się usiąść za kierownicą pod torową jazdę? Jak nogi i kolana? :mrgreen:
Akurat masz ten plus że nie jesteś mocno wysoki, bo byłoby ciężko :->

Poprawa na torze będzie, bo czucie tego co robi auto w fotelach Ski jest trochę komiczne w porównaniu do kubła z szelkami 8-)


Kubełek w S2000 to tak jak napisałeś ciężka sprawa, zwłaszcza jeśli jest takie założenie jak u mnie, że ma pasować do wnętrza bez jego modyfikacji. Większość znanych i popularnych będzie kolidować z boczkiem drzwi lub schowek w centralnej konsoli się nie będzie otwierać. Ewentualnie będzie problem aby zmieścił się przy tunelu, tam gdzie się on rozszerza w stronę radia. Najbardziej znane i sprawdzone modele które pasują to Recaro Pole Position i Bride Vios III. Mój na szczęście przypasował - być może to jeden z tych modeli, ale nie jestem tego w stanie stwierdzić. Wydaje mi się, że jest optymalnie ustawiony (wyjdzie po testach). Jak by co jest możliwość regulacji bo jest na OEM szynie + cały fotel na mocowaniach bocznych można obniżyć lub podwyższyć. Mam 175 cm i na szczecie taki "rozmiar" jest optymalny do tego samochodu. W tym sezonie nie planuje dokładać pasów szelkowych, w dalszej preskryptywnie jak najbardziej. Trochę pojeździłem po ulicy i mogę potwierdzić, że jest duża różnica w czuciu auta. Cały czas mam stare opony (bo czekam z zakupem, aż się sezon w końcu zacznie) i teraz o wiele dokładniej czuć kiedy tył zaczyna "puszczać" (a na ulicy nie testowałem tego z oczywistych względów w jakiś bardzo ostry sposób). Co do poprawy czasów to zobaczymy jakie będą wyniki no i jak będzie jeździć konkurencja. Co do samego wsiadania, to podtrzymuje opinię, że na prawdę trzeba uprawiać dobrą gimnastykę, aby teraz się zapakować do środka. Jak był by jeszcze krzyż przy drzwiach i przy rura przy słupku to już by była masakra.

robert88 napisał/a:
Ten oil filter stopper powinieneś obrócić o 180° względem filtra oleju. Płaska powierzania oil filter stoppera powinna przylegać do filtra i dopiero wtedy opaska.


Dzięki za informacje. Sprawdziłem zdjęcia w sieci i wszystkie stopery pompy są zamontowane tak jak piszesz. Przy następnej wymianie oleju to zostanie poprawione. Informacja obrazkowa - na zdjęciu jest prawidłowo:



Yaca napisał/a:
imo geometria to podstawa i to że gdzieś ktoś dopuszcza 0.5 stopnia to słaby argument bo ten samochód z tego co widzę ma trochę inne przeznaczenie niż jazda w cywilu... no ale o tylko moje skromne zdanie


Ten gość zbudował auta mistrzom TAP w sezonie 2018 i 2019, więc raczej ma jakieś pojęcie o samochodach. Jak by mnie chciał naliczyć na dodatkową robotę to by to zrobił, ale szczerze powiedział mi jak jest. Może niech inni koledzy co jeżdżą regularnie niech się pochwalą czy mają geometrię ustawioną co do minuty?

Z tego co ja czytałem najbardziej kluczową sprawą w S2000 z tyłu to prawidłowe ustawienie zbieżności i ten parametr mam akurat ustawiony tak, że różnica to tylko jedna minuta pomiędzy stronami, tak więc myślę, że jest całkiem nieźle. Jak w testach wyjdzie, że jest potrzeba poprawy to tak będzie zrobione.

octane - 2020-04-25

A co to za diwajs na filtrze oleju? To do chlodzenia?
Shingo - 2020-04-26

Ciekawe czy ten radiator na filtrze coś daje czy tylko fajnie wygląda.
TorquedMad_Mind - 2020-04-26

Shingo napisał/a:
Ciekawe czy ten radiator na filtrze coś daje czy tylko fajnie wygląda.

wygląda na bezużyteczny, ładnie wyglądający gadżet :lol:

Pit - 2020-04-26

Jeżeli jest to założone bez żadnej pasty czy taśmy termoprzewodzącej to jeżeli cokolwiek to zmienia to tylko na minus :lol:
carl0s - 2020-04-27

Może tęgie głowy w siedzibie J'racing wiedzą co to daje, jak dla mnie ma to taką funkcje aby nie porysować opaską filtra jak za mocno dokręcisz 8-)
Kubaa - 2020-05-07

Auto na żywo obczajone, zupełnym przypadkiem w ostatnią sobotę spotkaliśmy się pod pizzerią... Biorąc placki na wynos oczywiście :oops:

Auto IMO na maksa ma klimat USDM, praktycznie seria z zewnątrz, gleba, duże koło, single exhaust, kubeł i kiera... Kubeł w s2k robi robotę 8-) Inny świat, nic tylko nak000rwiać po winklach :mrgreen: Seria to jak fotel sprzed telewizora...


carl0s - 2020-05-19

Dzięki Kubaa za pozytywną opinię :-)
Dodatkowo jeszcze dwa zdjęcia ze spontan spotów tego samego autora:





Dostałem też zaproszenie od Jarzomb na trening na torze Łódź, za co jeszcze raz dziękuje ;)
Niestety moje "czasowe" osiągnięcia na tym wyjeździe były tragiczne - najlepszy przejazd to 1:07.993 czyli praktycznie 2 sekundy gorzej od mojego najlepszego kółka na tym obiekcie. Trudno powiedzieć co było bezpośrednią przyczyną, kartofle na kołach? koronawirus :) , beczki na zakrętach, a może po postu początek sezonu i brak odpowiedniego "wjeżdżenia". Fakt jest faktem, że pojechałem dużo poniżej własnych oczekiwań. Obiecuje postarać się o wiele bardziej na pierwszej rundzie Vtec cup na Torze Modlin (jak się odbędzie).



Na otarcie łez mam parę ładnych zdjęć od Jarzomb:






hot_rider - 2020-05-20

carl0s napisał/a:
Może tęgie głowy w siedzibie J'racing wiedzą co to daje, jak dla mnie ma to taką funkcje aby nie porysować opaską filtra jak za mocno dokręcisz 8-)

daje sprzedaż badziewia z opaską z OBI
a myślałem,że dużo w życiu widziałem :lol:

airman - 2020-05-20

Ktoś próbował ich pytać po co tak blokują te tarki?

Jak dla mnie to niezła lipa, wcześniej nie było tak ciasno.

Ski kozak furki 8-)

TorquedMad_Mind - 2020-05-20

hot_rider napisał/a:
carl0s napisał/a:
Może tęgie głowy w siedzibie J'racing wiedzą co to daje, jak dla mnie ma to taką funkcje aby nie porysować opaską filtra jak za mocno dokręcisz 8-)

daje sprzedaż badziewia z opaską z OBI
a myślałem,że dużo w życiu widziałem :lol:

tyle, że te żeberka nawet nie są elementem tego zestawu :lol:
https://www.nengun.com/js...-filter-stopper

hot_rider - 2020-05-20

z pseudo chłodnicy filtra się nie śmiałem , bo wiadomo,że obniża temp. o 20 stopni 8-) ale z tego `trzymacza` filtra, bo to takie głupie ,że aż przykre wciskanie paździerza ludziom jak czipy z allegro które dają 30% więcej ...jakby jeszcze było tam logo mugena to bym :koniuje:
TorquedMad_Mind - 2020-05-21

hot_rider napisał/a:
z pseudo chłodnicy filtra się nie śmiałem , bo wiadomo,że obniża temp. o 20 stopni 8-) ale z tego `trzymacza` filtra, bo to takie głupie ,że aż przykre wciskanie paździerza ludziom jak czipy z allegro które dają 30% więcej ...jakby jeszcze było tam logo mugena to bym :koniuje:

ale to jest takie "ratowanie wujowej inżynierii" - podobny problem ma nowy mustang w V8 - jak upieprzasz to filtr oleju się luzuje :lol:

Yaca - 2020-05-21

znam paru włąścicieli s2k i nie słysząłem zeby ktokolwiek miał z tym problem użytkując smaochód jako cywil .. ale znam 2 przypadku gdzie na moich oczach doszło do odkręcenia filtra na torze .. no i oczywieście jedni napiszą że to wujowa inżynieria a ja bym raczej zwrócił uwage na fakt że 3/4% tych samochodów upalanych jest na twardych gwintach, często na poli lub twardszych gumach co też ma wpływ na przenoszenie wibracji na silnik i inne elementy,.. a pewnie jest jeszcze szereg innych czynników które dochodzą..

... ale najprościej sie napisać że to wujowa inżynieria :ok:

fulek - 2020-05-21

Przecież jdmo to najlepsi znafffcy w całym internecie 8-) :lol:
Tomac - 2020-05-21

Ten "trzymacz" filtra ma sens.. były przypadki spalenia się S2000 po odkręceniu filtra... warto o to zadbać jeśli ktoś intensywnie użytkuje auto.. zważywszy na to że filtr oleju w tych samochodach jest umiejscowiony tuż obok kolektora wydechowego..

PS: dość istotne znaczenie ma też filtr który zastosujemy.. podobno OEM się nie odkręcają.. w przeciwieństwie do innych marek..

TorquedMad_Mind - 2020-05-21

Yaca napisał/a:
... ale najprościej sie napisać że to wujowa inżynieria :ok:

Ford sam się przyznał, że spieprzyli. Jest akzja serwisowa w stanach na to, która zbytnio nie pomaga (bo polega na "dokręćcie z XXNm").

A "wujowa inżynieria" zastosowałem jako dość szerokie pojecie, nie tylko że "Honda bubu". Bardziej jako: "ogólny brak przemyślenia co może się dziać".

Tak jak np.: wsadzenie twardego gwintu i zdziwienie, że np.: seryjny kielich pęka.


@Tomac.
Aftermarket Vs OEM to też ciekawa sprawa, bo o ile w OEM możemy się spodziewać dość niskiej tolerancji w np.: rozmiarze gwintu, co sprawia że już filtr się nie odkręca, to w Aftermarkecie te widełki mogą być nieco większe i niespodzianka gwarantowana.

A i to nie jest gwarantem - ostatnio Mighty Car Mods pokazywali, dlaczego warto mieć dostęp do gwintów - mieli 2 filtry OEM do jakiegoś nissana bodajże. Wg producenta- obydwa będą pasować. Wg. gwintu - "polift" miał minimalny luz na gwincie i właściciel byłby w dupie.

Edit: nawet znalazłem odcinek MCM: https://youtu.be/bPLIFKWa3fc?t=884 (14:44) jak coś

Tomac - 2020-05-21

Dlatego warto być świadomym.. :ok:
Pit - 2020-05-21

Dodam, że warto też kwestionować wszelkie autorytety. Nie sugerować się, że skoro firma X coś wypuściła to zawsze będzie to mega rozwiązanie. Tam też pracują tylko ludzie. Ile to już było przykładów spektakularnych błędów popełnionych przez wielkie firmy...
Yaca - 2020-05-21

Bio napisał/a:
Ford sam się przyznał, że spieprzyli. Jest akzja serwisowa w stanach na to, która zbytnio nie pomaga (bo polega na "dokręćcie z XXNm").

A "wujowa inżynieria" zastosowałem jako dość szerokie pojecie, nie tylko że "Honda bubu". Bardziej jako: "ogólny brak przemyślenia co może się dziać".

Tak jak np.: wsadzenie twardego gwintu i zdziwienie, że np.: seryjny kielich pęka.


bla bla bla bla.. pieprzysz głupoty i tyle w temacie

hot_rider - 2020-05-21

nie dokręcił jeden z drugim filtra i tyle . zaraz zrobią podtrzymywacz do świec zapłonowych :mur:
w sumie to dobry interes mógłby być :lol:

robert88 - 2020-05-22

Tomac napisał/a:
Ten "trzymacz" filtra ma sens.. były przypadki spalenia się S2000 po odkręceniu filtra... warto o to zadbać jeśli ktoś intensywnie użytkuje auto.. zważywszy na to że filtr oleju w tych samochodach jest umiejscowiony tuż obok kolektora wydechowego..

PS: dość istotne znaczenie ma też filtr który zastosujemy.. podobno OEM się nie odkręcają.. w przeciwieństwie do innych marek..


Jasne że ma sens. Osoby którym nigdy się nie odkręcił filtr oleju i tak będą twierdzić że ta blokada nic nie daje ;-)

TorquedMad_Mind - 2020-05-22

Yaca napisał/a:

bla bla bla bla.. pieprzysz głupoty i tyle w temacie

skoro wiesz lepiej przez internet, co mam na myśli to odpowiem w ten sposób, aby Cię usatysfakcjonować:

Cytat:
Tak - Honda zrobiła kręcący się silnik i miała wywalone na częstotliwości przy tych obrotach. Jakoś wielu innym markom to się nie dzieje i nie potrzebują blaszki z opaską ślimakową.

:lol:

Pilar - 2020-05-22

robert88 napisał/a:
Tomac napisał/a:
Ten "trzymacz" filtra ma sens.. były przypadki spalenia się S2000 po odkręceniu filtra... warto o to zadbać jeśli ktoś intensywnie użytkuje auto.. zważywszy na to że filtr oleju w tych samochodach jest umiejscowiony tuż obok kolektora wydechowego..

PS: dość istotne znaczenie ma też filtr który zastosujemy.. podobno OEM się nie odkręcają.. w przeciwieństwie do innych marek..


Jasne że ma sens. Osoby którym nigdy się nie odkręcił filtr oleju i tak będą twierdzić że ta blokada nic nie daje ;-)


Robert Tobie się odkręcił filtr ale miałeś pod nim podstawke na czujniki prawda?

F60 - 2020-05-22

Odkręcające się filtry oleju to znany temat szczególnie w motocyklach torowych. Dlatego produkowane są filtry oleju z nakrętką w której jest dziurka by filtr zabezpieczyć przed odkręceniem ;-)
robert88 - 2020-05-23

Pilar napisał/a:
Robert Tobie się odkręcił filtr ale miałeś pod nim podstawke na czujniki prawda?


Tak miałem adapter pod filtrem i myślę że przez ten adapter okręcił się filtr oleju. Teraz już się nie odkręci ;-)

carl0s - 2020-05-29

airman napisał/a:
Ktoś próbował ich pytać po co tak blokują te tarki?

Jak dla mnie to niezła lipa, wcześniej nie było tak ciasno.

Ski kozak furki 8-)


Nie rozmawiałem z nikim z obsługi bo siedzieli w budynku i nie wychodzili na zewnątrz. Wszystkie sprawy załatwiał z nimi Jarzomb może on coś wie.

fulek napisał/a:
Przecież jdmo to najlepsi znafffcy w całym internecie 8-) :lol:


Proste, że tak. Na JDMo siedzą i komentują same tuzy motoryzacji i wszelkich innych dziedzin. Bryluje tu paru trolików typu serekBio jak i jemu podobni i uświadamiają ciemną masę :-/

hot_rider napisał/a:
nie dokręcił jeden z drugim filtra i tyle . zaraz zrobią podtrzymywacz do świec zapłonowych :mur:
w sumie to dobry interes mógłby być :lol:



Hot Rider - Dlaczego zamontowałem cytując "śmieszne badziewie z opaską z Obi"?

Jeśli przeczytasz ten temat od początku, to być może jesteś w stanie wysnuć taki wniosek, że mody w tym samochodzie wprowadzam stopniowo, mając na względzie ogólne bezpieczeństwo całej konstrukcji samochodu jak i silnika. Szanuje swoje pieniądze i nie chciałbym ich głupio rozwalać. Obecnie koszt F22C1 to około 4000$ + transport + swap+podstawowy serwis, co jak przemnożysz przez aktualny kurs dolara daje kwotę pięciocyfrową z dwójką z przodu. Jeśli ten śmieszny "badziew" zwiększa choćby o 1% szanse, że nie dojdzie do żadnej awarii (choćby przez błąd ludzki w warsztacie przy wymianie filtra) to jestem w stanie poświęcić te 150 zł, aby uniknąć problemów - jak lubisz długie sprawy to udowadniaj później w sądzie, że filtr nie został dokręcony przez pracownika warsztatu, bo chyba nie wierzysz, że uznają swoją winę i dobrowolnie zwrócą koszty. To jest takie samo zabezpieczenie, jak przegroda w misce, zegar ciśnienia oleju, lub nawet EMU które ogranicza maksymalne obroty silnika. Dla informacji, tak jak Robert88 też mam zamontowaną podstawkę pod filtr oleju, więc tym bardziej uważam, że montaż tego "badziewa" jest wskazany.

TorquedMad_Mind - 2020-05-30

carl0s napisał/a:

fulek napisał/a:
Przecież jdmo to najlepsi znafffcy w całym internecie 8-) :lol:


Proste, że tak. Na JDMo siedzą i komentują same tuzy motoryzacji i wszelkich innych dziedzin. Bryluje tu paru trolików typu serekBio jak i jemu podobni i uświadamiają ciemną masę :-/

nie zesraj się :lol: Proponuję przeczytać ponownie (tym razem ze zrozumieniem), co i o czym pisałem.

Ale w skrócie:
Podoba mi się podejście: Nie jedziesz po torze = nie masz prawa się znać na czymkolwiek w samochodzie.
Mówisz, że coś Honda skiepściła - oesutrzymajcie mnie Honde obrażajo.

Są marki w których podobna konstrukcja filtra oleju się nie odkręca (ogół: nakręcany filtr na gwint), są marki gdzie się odkręca - i jest to tam uważane jako "spieprzenie konstrukcji". Ale najwyraźniej Hondę trzeba przy wszystkim bronić. VAGI, GM'y, Nissany, PSA upierdalane po torach nie potrzebuje "opasek z obi", a Honda najwyraźniej potrzebuje. No przepraszam bardzo, że śmiałem poszydzić, że Honda ma "sportowego roadstera", który po wyjeździe na tor sam się zabije. Zresztą ludzie heheszkują z każdych "auto-destrukcyjnych" rzeczy w samochodzie. Podłogi w BMW E36 i E46, Układy napędowe w Subaru, Multi Air w FCA, płonące Ferrari, czy Lambo i tak dalej. Ale Hondzie wypomnieć nie można najwyraźniej.

Takie same heheszki były ze skerpetek na zbiornikach płynu hamulcowego, czy chłodzenia.

A o tym, że ktoś wprowadza modyfikacje już nie wspominam, bo na własne życzenie ingeruje z inżynierię producenta i jeśli nie przemyślał skutków - jego brocha. Tutaj nikt np.: nie winił Hondy, że zrobiła kijową D serię i Krychu ją rozwalił. Taka mała różnica.

Pilar - 2020-05-30

Tylko że chodzi o to że filtr odkreca się gdy pod spodem jest adapter. Gdy filtr jest wkręcony w OEM miejsce nie słyszałem żeby coś się działo. Także nie rozumiem całej tej rozkminy.
TorquedMad_Mind - 2020-05-30

Pilar napisał/a:
Tylko że chodzi o to że filtr odkreca się gdy pod spodem jest adapter. Gdy filtr jest wkręcony w OEM miejsce nie słyszałem żeby coś się działo. Także nie rozumiem całej tej rozkminy.

No to było zasugerowane jedynie przez Ciebie. I jedna osoba na to odpowiedziała twierdząco.

no_name21 - 2020-05-31

Adapter nie ma z tym nic wspólnego skoro w innych seriach silników nie ma problemów, no chyba że ktoś spartoli montaż. Wychodzi na to że w tych silnikach jest wtopa albo chu*owe majstry je serwisują 😛
carl0s - 2020-06-08

W tak zwanym międzyczasie załapałem się na kolejne spoty:







Tu jeszcze filmik z tego ostatniego od Wojtuuus (można przy okazji zobaczyć parę furek użytkowników tego forum):



Ale spokojnie, nie zmieniłem profilu tematu na spoty & lansik, zwyczajnie przez świrusa sezon był zamrożony przez ponad dwa miesiące. Jednak w końcu on ruszał więc kupiłem jakieś sensowne opony:



Niestety opony założyłem dwa dni przez zawodami i okazało się, że tył trze o nadkola i ogólnie jest troszkę za szeroko:



Przy okazji wspomnę, że Hondy Legend i tak musiałem się pozbywać, nawet gdyby jej ruda szmata nie zjadła, bo nowy członek rodziny wymaga samochodu o bardziej "rodzinnym" profilu. W S2000 wózek z gondolą mieści się w bagażniku, ale dla mamy już nie ma miejsca :-?



Tak więc suczka musiała się upodobnić trochę do Ass2000 z serii SpeedAcademy - sprzęt w bagażniku:



Mój kolega przy pracy:



Mały tuning nadkoli i problem zniknął.

Pierwsza runda Vtec Cup Poland odbyła się na Torze Modlin. Ja startuje w klasie Street+, w praktyce okazało się, że jadę razem z nowymi Type-r, ale też np. Prelude turbo itp. Nowe opony pozwoliły trochę pojechać i udało mi się wykręcić czas 1:07.04 co dało mi drugie miejsce w klasie (na 9) i 17 (na 37) w generalce. Po pierwszego zabrakło mi 0.83 sekundy i pewnie dobry kierowca był by to w stanie to odrobić S2000 w tej specyfikacji, ale ja nie byłem. Trzeba też wspomnieć, że trzeci zawodnik miał czas tylko o 0,18 sekundy gorszy, więc walka była ostra do samego końca. Niestety na tej rundzie nie pojawili się ani ZdanoG6 ani Jarusnet a liczyłem na rywalizacje z nimi - mam nadzieję, że pojawią się na kolejnych. Generalnie polecam wszystkim przyjechać choćby towarzysko, zwyczajnie spotkać się i pogadać, bo klimat na takich imprezach jest odpowiedni ;-)

Zdjęcia od Wojtuuus:












airman - 2020-06-11

Graty za pucharek, miło było spotkać :)

Opony wciśnięte trochę brutalnie, ale ważne że wszystko działa jak trzeba :mrgreen:

ZdanoG6 - 2020-06-11

Kolega Zdano to jest kasowo wyjeb.any . Kupiłem ostatnio opony od serdecznego pana Garbacza który mnie wyruch.ał na łącznie 750zł a opony to śmiecie jakie dokładnie takie same w JHM leżą na ziemii na deszczu w lepszym stanie, kolejny zakup myślałem że się odkuje kupiłem felgi z EP3 które miały być do odmalowania, okazały się do piaskowania, oraz szpachlowania ubytków, wszędzie wżery, dekielki gruz, jedna lekko krzywa, 550zł za renowację dałem, paliwo x2 przejazdy, dekielki, najklejki, spray do dekli, wentyle, ehhhhhh. Sprzedały się na całe szczęście tydzień temu ale strata kolejne prawie 300zł, a na dodatek teraz miałem miesiąc temu duży wydatek no i taki powód bierności. Czekam na jakieś OESy żeby za małą kwotę się wyjeździć. Co prawda mała kwota to i mało jazdy ale o takim wypadzie jak jastrząb za 3 paki + 3 paki paliwo aktualnie mogę zapomnieć. Dobrze że chociaż K20 oleju nie bierze to wydatków na bieżąco nie ma :) :) :)
Jarusnet - 2020-06-12

carl0s napisał/a:
Niestety na tej rundzie nie pojawili się ani ZdanoG6 ani Jarusnet a liczyłem na rywalizacje z nimi - mam nadzieję, że pojawią się na kolejnych.


Gratuluje wyniku! Porównanie prawdopdoobnie dopiero na 3 ostatnich rundach. Na Modlin 330km w 1 strone na Ułęż 400km w 1 strone i te dwie rundy po prostu odpuszczam.

carl0s - 2020-06-14

airman napisał/a:
Graty za pucharek, miło było spotkać :)

Opony wciśnięte trochę brutalnie, ale ważne że wszystko działa jak trzeba :mrgreen:


Brutalnie to by było jak do wciśnięcia kół użył bym młotka i diaksa. W prawdziwych pomnikach - projektach stosuje się poszerzenia typu ASM lub j-s racing itp, więc myślałem, że za rolowanie nadkoli dostane ekskomunike na forum ;)

Czemu nie pochwaliłeś się jazdą w temacie EG. Walka w Twojej Klasie również była zacięta, zdjęcia są ładne, filmik też kręciłeś - nie ma co się wstydzić.

Jarusnet napisał/a:
Gratuluje wyniku! Porównanie prawdopdoobnie dopiero na 3 ostatnich rundach. Na Modlin 330km w 1 strone na Ułęż 400km w 1 strone i te dwie rundy po prostu odpuszczam.


Ja akurat na Poznań z oczywistych decybelowych względów nie pojadę, więc zostaje Łódź i Jastrząb. Może ZdanoG6 trochę po oszczędza, rozbije świnkę skarbonkę i wszyscy pojawimy się w Łodzi.


Oficjalną relacją Jarzomb pochwalił się już w temacie o VCP i mam nadzieję, że wszyscy ją widzieli bo jest na bardzo wysokim poziomie. Wrzucę za to parę zdjęć z oficjalnej galerii:







Złożyłem też filmik z moim najlepszym przejazdem. Najśmieszniejsze jest to, ze zajęło mi to tyle co Nightride, a mój prezentuje się kilkanaście razy gorzej - potrzebuje jakiś korepetycji :-D :


Tommi01 - 2020-06-14

z przodu tez 265 ?
carl0s - 2020-06-17

Tommi01 napisał/a:
z przodu tez 265 ?


Tak teraz jest 4x 265/35 R18

Tommi01 - 2020-06-17

potrzebne są takie szerokie z przodu ? np w mr szerokie opony z przodu wtedy tył nic nie klei
carl0s - 2020-06-21

Tommi01 napisał/a:
potrzebne są takie szerokie z przodu ? np w mr szerokie opony z przodu wtedy tył nic nie klei


Generalnie najbardziej optymalny układ kół/opon w S2000 to taki sam rozmiar x4. W połączeniu ze stabilizatorami, geometrią itp daje całkiem neutralne auto. Optymalnie jest polecane 255/40r17 ale tutaj może powstać pytanie jakiej marki są to opony bo co innego opis producenta a co innego faktyczna szerokość. VR2 zgodnie z ich specyfikacją techniczna mają 260mm:




Tak wiec jeśli chodzi o szerokość to wydaje mi się, ze jestem w granicy "optimum" Różnica w wysokości pomiędzy R17 40 a R18 35 to zaledwie parę milimetrów, więc też nie powinno to być czynnikiem dyskwalifikującym felgi i opony R18. Jak chciałbyś trochę poczytać o modyfikowaniu S2000 pod kontem sprawdzonych rozwiązań torowych to polecam tą stronę: https://robrobinette.com/S2000TrackEvolv.htm (sam czerpię garściami z sugerowanych tam rozwiązań).

Tomac - 2020-06-21

Carlos nie masz odczucia że tak szerokie opony zamulają auto? Jeżdziłeś na fabrycznych rozmiarach 17"? Masz jakiś punkt odniesienia? Bo może się okazać że przyczepność przyczepnością, zakręty zakrętami ale możesz tracić na przyspieszeniach (szerokość opony + waga całego koła tj większa felga i opona = większa masa nieresorowana).. może warto dać możliwie lekkie 17" i dobrze klejącą oponę. W swojej nie mam problemu z trakcją mimo rozmiarów OEM.
Jarusnet - 2020-06-23

Tommi01 napisał/a:
potrzebne są takie szerokie z przodu ? np w mr szerokie opony z przodu wtedy tył nic nie klei


S2000 ma 50/50 rozklad masy wiec inna sytuacja i nie ma az takiego klopotu ;-)
Co do MR'y rowny rozmiar opon powoduje po proostu wiecej trakcji na przodzie a nie zmniejszenie tej na tyle :D

carl0s - 2020-07-05

Tomac napisał/a:
Carlos nie masz odczucia że tak szerokie opony zamulają auto? Jeżdziłeś na fabrycznych rozmiarach 17"? Masz jakiś punkt odniesienia? Bo może się okazać że przyczepność przyczepnością, zakręty zakrętami ale możesz tracić na przyspieszeniach (szerokość opony + waga całego koła tj większa felga i opona = większa masa nieresorowana).. może warto dać możliwie lekkie 17" i dobrze klejącą oponę. W swojej nie mam problemu z trakcją mimo rozmiarów OEM.


Nie miałem możliwości jeździć inną S2000 niż moja. Nie mam odczucia, że te koła ją zamulają. Porównując do innych, to na ostatnim dużym spocie dynamicznie jeździliśmy po mieście/trasie i żadna jakoś wybitnie nie odstawała a były praktycznie wszystkie wersje, które Honda wypuściła z fabryki (Ap1/2 polifty/przedlifty). Bezpośrednio ścigałem się z miejsca z darzon - AP2 z modyfikacji na pewno miał CAI i odjeżdżałem mu do o długość mniej więcej od przedniego zderzaka do przedniego koła, a pamiętajmy, że zakładając że obaj mamy seryjne przełożenie dyfra to AP2 ma krótsze 5 pierwszych biegów w skrzyni. Czytałem ostatnio taki temat na S2k gdzie rozważano jaki wariant jest najlepszy: F20/22 skrzynia przedlift/polift i wszelkie kombinacje z przełożeniem dyfra i w sumie nie było jednego wniosku. Dość regularnie latamy z kubaa po mieście i może on bardziej obiektywnie napisze swoje odczucia, bo ma z różnymi S2000 o wiele więcej doświadczeń niż ja.

W tak zwanym międzyczasie dużo się działo. kubaa zorganizował mega spot klubowiczów z forum S2000, który był ogromnym sukcesem frekwencyjnym (gratulacje super robota). Parę przebitek:







Swoją drogą Tomac trzeba było się pojawić, bo przybili ludzie nie tylko z Warszawy i okolic, ale np jedno auto przyjechało specjalnie z Łodzi :-)

Oczywiście pojechałem na kolejną rundę VCP na Ułęży. Parę zdjęć z oficjalnej galerii:







Najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać dał mi ponownie 2 miejsce w klasie (tak wiem, że stoję na poniższym zdjęciu na 3 ale okazało się, że kolega z 2 nie spełniał wymagań klasy street+ więc wskoczyłem na jego miejsce w oficjalnych wynikach).



Parę słów o moim czasie. Najlepszy to 3:02.557 - do pierwszego zabrakło mi 0:00.915 sekundy - na tak długiej trasie to jest minimalna różnica. Starałem się złamać barierę 3 minut i moje suczka spokojnie by ją pokonała, gdyby tylko kierowca był lepszym "fachowcem" - trzeba więcej ćwiczyć. Sama trasa była długa i bardzo szybka. Parę razy zapinałem na niej 4. Zupełnie inny poziom jazdy niż na małych torach. Opony dzielnie zniosły "słynną" nawierzchnię Ułęży i będę je dalej męczyć. Jak na razie wybór średniej mieszanki wydaje się optymalny do masy tego samochodu. Spotkałem wielu znajomych nie tylko z tego forum i wszystkim polecam odwiedzić zawody VCP jeśli nie jako zawodnik to towarzysko. Wojtuuus i kubaa również podjechali, poniżej parę fotosów od tego ostatniego:







Na filmie (jak go poskładam) będzie porównanie z kierowcą czarnego S2000:



Wynik w klasie wygląda nieźle, ale jeśli wspomnie się że było łącznie tylko 4 zawodników to jest już gorzej. W klasyfikacji generalnej VCP byłem 27 na 43 czyli w drugiej połówce. Wyniki w klasach Race Day były następujące - RWD do 2500cc 6 na 12 (w tym ponownie 2 biorąc pod uwagę auta które były zakwalifikowane do klasy street w ramach tej pojemności i napędu - to uważam za całkiem dobre osiągnięcie biorąc pod uwagę jak mocno była obstawiona ta klasa i z jak pomodzonymi autami się ścigałem - do pierwszego miejsca w klasie RWD 2500 brakowało mi 0:09.251 sekund i tak jak powyżej napisałem to z dobrym kierowcą za sterami (np instruktorem, który udzielał rad) uważam, że było to w możliwościach tego auta). W Race Day-owej klasie Street 12 z 24.

Z ciekawostek napiszę jeszcze, że na zawodach (ale nie na torze) pojawił się nowy właściciel w ex Karamba_DC2 S2000. Na moje pytanie kiedy przyjedzie się pościgać na pętli tylko się skrzywił i mówił coś o utracie wartości i tym podobne rzeczy :roll: ...



Pojechałem też na bardzo klimatyczny spot w ramach stołecznej sceny JDM. Parę przebitek:









I parę filmików do obejrzenia (raczej się tam nie pojawiam, ale materiał jest bardzo ciekawy i go polecam):






Starstruck - 2020-07-05

Fajne spocki, faktycznie filmiki klimatyczne!
octane - 2020-07-06

Pracowity tydzień. Też mieliśmy okazję poznać się na rundzie Race day ;-)
Gratulacje pudła.

airman - 2020-07-07

Fajna relacja :) Co ciekawe miałbym 3cie miejsce w street + :mrgreen:
carl0s - 2020-07-11

Starstruck napisał/a:
Fajne spocki, faktycznie filmiki klimatyczne!

Jak miałeś DC2 to od czasu do czasu gdzieś się wynurzałeś a teraz z Subaru to coś słabo. Zapraszam na następną edycję - dam znać :-)

octane napisał/a:
Pracowity tydzień. Też mieliśmy okazję poznać się na rundzie Race day ;-)
Gratulacje pudła.

Chciałem więcej pogadać, ale ustawiłeś się tak daleko, że nie udało mi się podjeść kolejny raz. Czas też wykręciłeś spoko, dla zainteresowanych->02:56.875. Do zobaczenia na kolejnym obiekcie/imprezie.

airman napisał/a:
Fajna relacja :) Co ciekawe miałbym 3cie miejsce w street + :mrgreen:

Trzeba jeszcze dodać, że w D pro miałbyś 2 miejsce ;-)

Kolejne zdjęcia z oficjalnej galerii:







A tu fotograf chyba uznał, że felgi dobrze siedzą na S2000 :-D





I jeszcze zdjęcie z parkingu na MOP podczas długiego powrotu:



W końcu udało mi się znaleźć czas aby poskładać filmik, więc zapraszam na pokład:



Takie przemyślenie na szybko - muszę usnąć ten wiszący zapaszek z JF (który i tak już nie pachnie) bo zasłania sporą część trasy.

carl0s - 2020-07-23

Przed 3 rundą VCP planowałem wykonanie testów na Torze Łódź, aby sprawdzić ile dają opony i czy jestem konkurencyjny w klasie. Namawiałem wielu zawodników, ale finalnie pojechali tylko nikesonmyfeet i Michał FK8 (pierwszy na Ułęży). Poza tym z samochodów przerobionych kompleksowo do sportu były RX-8 z ST20DET, Audi TT, EvoX na sliku, nowe raczej seryjne Porsche Cayman i tak zwane "pikniki". Wiele zdjęć nie zrobiłem bo zająłem się jazdą więc mam tylko tyle:





Tabela czasów wygląda tak (mój numer to 7):



Jak widać udało mi się zająć drugie miejsce za RX-8, które też jechało na VR2. Mój najlepszy czas to 1:02.294 czyli poprawa w stosunku do poprzedniego PB o 3,9 sekundy. Czuje, że auto w tym setupie jest w stanie pojechać wysokie 1:01. Porównując to do czasów jakie uzyskał dotychczas top klasy Street+ to z tego co udało mi się ustalić Jarusnet 1:02.207, ZdanoG6 1:02.455 Michał od FK8 1:02.650, Maciek (czerwone EP3 z którym ścigał się ZdanoG6 na Jastrzębiu) 1:02.450 *na sliku który jest tej klasie nie dopuszczalny. Łącznie na VCP na 3 rundę jest zapisanych 14 zawodników w klasie Street+ a ja znam raptem czasy 6 (w tym ja) więc pozostali również mogą zaskoczyć. Pewnie nie próżnują i myślą co zrobić aby wykręcić lepszy wynik.

Poskładałem też filmik:



Tymczasem, z modyfikacji o których zapomniałem napisać, to pedał hamulca przed rundą na Ułężu zrobił się miękki. Myślałem że skoczyły się klocki i wykorzystałem kupon który wygrałem na 1 rundzie - kupiłem StopTech Sport. Ale to nie rozwiązało problemu, dlatego suczka pojechała do JHM na wymianę płynu i odpowietrzenie układu hamulcowego.



Myśląc o mojej konkurencyjności w klasie, jeszcze na przełomie maja/czerwca trafiła się dobra okazja i kupiłem przełożenie do dyfra 4.62. Z tego co wyczytałem na S2k to mój setup czyli F22+skrzynia przedlift+4,62 powinien być całkiem optymalnym zestawem do pojedynków torowych - jak wszytko będzie poskładane po testujemy i zobaczymy ile to jest warte.



Jak widać nie tylko ja się przygotowuje ;-) na placu stoją auta przynajmniej 6 zawodników VCP.


ZdanoG6 - 2020-07-23

Ja mam 1:03:080 potwierdzone na Federalu na 100% bo mam video, a na ten 1:02:4 nie mam filmu i takiego czasu chyba nie było tylko raczej jakiś błąd pomiarowy. Jeździłem wtedy na RaceGC.
Od poniedziałku stoi w JHM bo coś zawieszeniowego popsułem po Kielcach. Nic nie modzę, kończą się klocki ale nie ruszam tego w ogóle.

airman - 2020-07-23

Jak zawsze dobra relacja, rano sieknąłem onboard na TV :mrgreen:
carl0s - 2020-07-23

ZdanoG6 napisał/a:
Ja mam 1:03:080 potwierdzone na Federalu na 100% bo mam video, a na ten 1:02:4 nie mam filmu i takiego czasu chyba nie było tylko raczej jakiś błąd pomiarowy. Jeździłem wtedy na RaceGC.
Od poniedziałku stoi w JHM bo coś zawieszeniowego popsułem po Kielcach. Nic nie modzę, kończą się klocki ale nie ruszam tego w ogóle.


Nie bądź taki skromy. Już parę razy pokazałeś jaki masz potencjał zwłaszcza, że to jest Tor Łódź 8-)

airman napisał/a:
Jak zawsze dobra relacja, rano sieknąłem onboard na TV :mrgreen:


Cieszę się, że ktoś czyta te napisy, które tworze po nocy jak już mój syn zaśnie, aby sprawić, żeby filmik nie był tak strasznie nudny. ;)

Wojtuuus - 2020-07-24

Po pierwsze, gratulacje !!! :ok:

Po drugie, tak jak już pisałem - Krystyna Czubówna powinna czytać tą transkrypcję :mrgreen:

Po trzecie, chciałem pojechać z Wami, ale zbyt późno się ogarnąłem i pluje sobie w twarz :roll:

octane - 2020-07-24

Duża poprawa czasu, tak trzymaj. Dobry wybór klocków, ja na tych stoptechach jeżdżę od paru lat i nigdy nie było problemów. Do zobaczenia jutro w Ułęży :-D
fulek - 2020-07-24

Sensowna opona to i sensowny czas
Tommi01 - 2020-07-26

dobrze jest progres na lepsze czasy . tak trzymać !
carl0s - 2020-09-01

Kontynuując historię ze zmianą przełożenia, to po zamontowaniu okazało się, że jest ono niestety w takim stanie, że nie nadaje się do użytku (zewnętrzne oględziny dawały wątpliwości, ale nie dyskwalifikowały go). Aby ratować sytuację na szybko pojechałem kupić przedni most od KIA Sportage - tak to auto ma takie samo bebechy w dyfrze jak S2000. Niestety jedyne jakie były dostępne to takie z przełożeniem 4,77. Szybka wycieczka i zmarnowana większość soboty, ale miałem już go na miejscu:





Po rozbiórce okazało się, że jest w jeszcze gorszym stanie niż ten pierwszy :shock:



Finalnie aby w ogóle móc pojechać na 3 rundę VCP musiałem założyć seryjne przełożenie. Lekcja z tej historii jest taka, że nie należy wprowadzać poważniejszych modyfikacji w trackie sezonu bo można się niepotrzebnie zestresować i przy okazji stracić sporo pieniędzy. Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :kwasny:

Przyszedł w końcu 2 sierpnia i pojawiłem się na Torze Łódź. Moja klasa obsadzona była dobrymi kierowcami i przynajmniej połowa zgłoszonych mogła realnie walczyć o podium na tych zawodach. Walka od samego początku była zacięta, ale trzeba przyznać że ZdanoG6 już od pierwszej sesji wskoczył na pierwsze miejsce i już go nie oddał. Inni borykali się z problemami technicznymi np Jarusnet przy zmianie kół urwał jedną szpilkę w kole z przodu. Później w trakcie dnia kolejne i musiał odpuścić końcowe sesje bo wracał na kołach. Inny kolega od szybkiego czerwonego EP3 miał problemy z Vtec w swojej Kserii. Szczęśliwie moje S2000 znosiło upalanko bez żadnych problemów. Walka do samego końca była zacięta. Finalnie udało mi się zając 2 miejsce w klasie ze stratą do pierwszego 0,835 s. Miejsca od 2 do 5 mieściły się praktycznie w takiej samej różnicy czasowej bo 0,904 s.

Niestety nie udało mi się poprawić mojego PB bo wykręciłem 1:02.340, czyli o 0.046 s gorzej, ale biorąc pod uwagę jaki upał był tego dnia to wydaje mi się, że mogę uznać czas który uzyskałem za dobry wynik. Podtrzymuje to co napisałem poprzednio, że moje auto w aktualnym setupie powinno zrobić wysokie 1:01 na tym obiekcie. Ogólnie 3 runda VCP to dla mnie jak na razie najlepsza ze wszystkich które się odbyły. Polecam zobaczyć oficjalny film zrobiony przez Nightride no i oczywiście przyjechać zobaczyć czy rzeczywiście tak jest ;)

Wrzucam parę zdjęć, a tymczasem mój filmik się składa:














Podium Street+:



I klasyczny postój ekipą na MOP:



Karamba_DC2 napisał/a:
carl0s, rozpisałem się dość mocno, ale uznałem ze to nie ma sensu, i skasowałem całość :)
Musiałbys się dalej cofnąć jak jeździłem regularnie, albo wkleić Ci zdjęcie gablotki, może wtedy byś chciał ze mna gadać :P
Rok temu na torze krzywa oboje byliśmy S2K i kto był szybszy? :P

Tomac wtedy napisał do mnie na PW i ustaliliśmy co mam robić, pasuje?


Nie chciałem ciągnąc tego wątku w tamtym temacie wiec odpowiem Ci w moim.
Nie wiem dlaczego wysnułeś wniosek, że nie chce z Tobą rozmawiać? Na JF chyba nie było z tym jakimś problemów. Jak możesz mnie naprowadzić na wcześniejsze tematy gdzie jeździłeś regularnie to chętnie sobie poczytam i się do edukuje. Ja najstarszy który znam to z CKPL w którym budowałeś 6 gen z K. Potem była DC2 i S2000, 5 gen z K i Seat w innej kategorii pojazdów.

Na torze Krzywa oczywiście byłeś szybszy o dokładnie 0,343 s . Ale uważam, że trzeba jeszcze dodać, że jechałeś na nowych semislikach vs ja na drogówkach, które jak pokazałem w tym temacie, na obiekcie tej wielkości dają mniej więcej 4 sekundy przewagi. Pozostały setup aut mieliśmy praktycznie taki sam. Mając taką perspektywę i wiedząc jaka była między nami różnica czasowa, nie mam poczucia strasznej deklasacji i przegranej ;-)

W sprawie Tomac jak wszystko razem poustalaliście to bardzo się cieszę. Jak dla mnie elegancko.

no_name21 - 2020-09-01

obserwuję ten temat i znów jakaś drama :lol:
carl0s - 2020-09-22

no_name21 napisał/a:
obserwuję ten temat i znów jakaś drama :lol:


Jakoś nie dostrzegam w tym co napisałem "jakieś dramy" Jak lubisz takie tematy to ostatnia o której słyszałem w Hondowym światku to oskarżenie Jarusneta o to, że sprzedaje podróbki, wysunięte przez Haparts:





Swoją drogą to pisałeś w swoim temacie że chcesz się wybrać na tor pojeździć EGK24. Ostatnia runda VCP będzie na Torze Jastrząb 11.10.2020, a właśnie o tym obiekcie pisałeś i niedawno ruszyły otwarte zapisy, więc zapraszam: https://vteccup.pl/zapisz-sie/

Na dobrą sprawę nie podsumowałem wyników z rundy na Łodzi. Tak więc w klasie Street+ udało mi się być 2 na 14 , w generalce 20 na 56. Dodatkowo startowałem w specjalnej konkurencji czyli: Autowitolin Sport+ Challenge (w tamtym momencie miałem prowadzenie w klasyfikacji sezonowej w klasie i to mi dało start). Jak można się domyślić z nazwy 12 wybranych zawodników dostało nowa Honda Civic Sport+ i miało jedną sesje na wykręcenie najlepszego czasu. Ze wszystkich osiągnąłem przed ostatni wynik (właściwie to ostatni, bo jeden nie miał zmierzonego czasu przez błąd pomiaru). Pewnie jest to spowodowane tym, że jak mi to jeden kolega z pracy podsumował: "braki w skilu nadrabiam ściganiem się S2000" :-D

W oczekiwaniu na finałową rundę VCP pojechałem na spot JapOnly vol.15 - Comeback!:







Spotkałem na nim między innymi użytkownika tego forum Sylwek który przyjechał AE86 i Soarer. Elegancko ogarnięte projekty, pozdrawiam i do zobaczania:





Odwiedziłem też kolejną edycję Kanjo Nights, niestety nikt nie chciał się ścigać więc mam tylko zdjęcia ;) :










carl0s - 2020-09-28

Produkcja trwała prawie 2 miesiące, ale wyrobiłem się przed finałem VCP ze złożeniem filmu z Łodzi.


ZdanoG6 - 2020-09-29

Film jak zwykle fajnie sklejasz. A wtedy jak jechaliśmy razem to miałem federale, one tak z sekundę są gorsze od extreme, może 1.5s.
carl0s - 2020-09-29

ZdanoG6 napisał/a:
Film jak zwykle fajnie sklejasz. A wtedy jak jechaliśmy razem to miałem federale, one tak z sekundę są gorsze od extreme, może 1.5s.


Jak obserwuje to forum to tu raczej moje filmiki nie wywołują żadnych reakcji, tak więc ciesze że komuś się podoba. Byłem przekonany, że jechałeś na Extreme. Napisz jakie te Federale to dodam komentarz uzupełniający pod filmem.

ZdanoG6 - 2020-09-29

Federal 595 RS-RR
225/45/15

A extreme był w innych sesjach

fulek - 2020-09-30

No film spoko

S wydaje się trochę ociężała w zakrętach i jakbys nie dokręcał do końca?

Na przyszły sezon jakieś większe plany rozwoju w stronę time atackow?

Jarzomb - 2020-09-30

fulek napisał/a:
jakbys nie dokręcał do końca?


To F22C a nie F20 :D

carl0s - 2020-09-30

fulek napisał/a:
No film spoko

S wydaje się trochę ociężała w zakrętach i jakbys nie dokręcał do końca?

Na przyszły sezon jakieś większe plany rozwoju w stronę time atackow?


Cieszę się, że film się podoba nie tylko ZdanoG6 :-P

Mnie nie wydaje się, że suczka jest ociężała, mam wrażenie, że w zakrętach jest bardzo szybko. Może źle robię redukcje z miedzygazem, lub za późno i za słabo wciskam pedał gazu na wyjściu? Nie wiem.

Zależy co rozumiesz przez "rozwój w stronę TA". To auto cały czas się rozwija w tą stronę, ale małymi kroczkami i raczej w specyfikacji street niż wyścigówka. Generalnie plany co do auta nie zmieniły się od pierwszej strony. To jest moje drugie auto w rodzinie i potrzebuje aby było w miarę ucywilizowane, tak aby dało się nim gdzieś pojechać - tak wiem, że wybebeszonym Civickiem też można, bo sam tak robiłem, ale chyba jestem na to już zbyt wygodny i leniwy.

Podstawowa rzecz do zrobienia to zamontować krótkie przełożenie dyfra (trzecie w kolejności już jest kupione i czeka na koniec sezonu) - to powinno coś poprawić w czasach. Poza tym ścieżka modyfikacji w S2000 jest tak przetarta, że nie trzeba się zastanawiać co robić. Nie mam jakiegoś konkretnego planu, ale uzyskując coraz lepsze czasy, czuje czego zaczyna brakować.

Na pewno nie zamierzam montować skrzydła & splitera i innych takich, czy robić racecar'a jak Yaca - jest jeszcze dużo do wyciśnięcia z tego co mam teraz i muszę się jeszcze mocno podciągnąć skila aby to wykorzystywać. Jeśli kiedyś dojdę do takiego poziomu, że będzie brakować docisku aerodynamicznego to wtedy będę nad tym myśleć.

carl0s - 2020-10-16

Tym razem udało mi się zrobić film o wiele szybciej:



Sezon 2020 zakończony, powoli zaczynam przygotowania do 2021.

ZdanoG6 - 2020-10-17

Zrób taki zbitek z 2020 roku ze wszystkich swoich wypadów na tor na Extreme. Jestem ciekaw ile teraz jest bieżnika / porównując do ilości imprez i okrążeń. U mnie jest problem że przy małej szerokości (195) przy dobrych wiatrach dwa-trzy mocne treningi (takie jak rok temu jastrząb + 2x mała Łódź) no i opona schodzi do ogranicznika. W tym roku zrobiłem (nowa opona przód) : 4 kółka w Kielcach, Łódź (około 13 kółek ogniem) oraz Jastrząb (około 10 kółek ogniem) no i z 5mm fabryki zostało równo z ogranicznikiem czyli niecałe 2mm. A u Ciebie jak patrzyłem ostatnio to opony jeszcze trochę było a jeździłeś przecież dużo w tym roku. No i wieczorami śmigasz też na extreme. No to wypisz tak plus minus ile potorowałeś i ile opon zostało.
carl0s - 2021-05-03

Czas odgrzebać temat.
Wrzuciłem film w zeszłym roku ale nie zrobiłem żadnego podsumowania. Tak więc jeśli ktoś nie oglądał to napisze, że finalnie na ostatniej rundzie zająłem 2 miejsce w klasie ze stratą 0,002s do pierwszego co w konsekwencji spowodowało że zabrakło mi 1 punktu w klasyfikacji sezonowej aby zdobyć pierwsze miejsce w klasie. Podium sezonowe klasy Street+ w 2020:



Odwiedziłem też kolejną edycję Kanjo Nights - jak się później okazało ostatnią w 2020 roku:









;)

W ramach przygotowań do sezonu 2021 suczka pojechała do JHM na ogólny przegląd, wymianę wszystkich płynów i montaż krótkiego przełożenia do dyra - 4,62





Następnie do Niutona na dopracowanie kilku szczegółów. Teraz klima już działa, prędkościomierz jest skalibrowany przez EMU itp.



Wszystko udało się ogarnąć tuż przed samym wyjazdem na pierwszą rundę VtecCup w 2021 - 21 marca na Torze Silesja. Po dojechaniu na miejsce noclegu pogoda wyglądała dobrze ale o 18 zaczął padać śnieg i zrobiło się tak (oczywiście jechałem na oponach docelowych czyli Extrereme VR2):



Rano było trochę lepiej:



Niestety nie mogłem odpalić auta i spóźniłem się przez to na pierwszą sesję. Generalnie byłem/ jestem mocno "zardzewiały" bo ostatni raz S2000 jeździłem na początku grudnia i jazda mi bardzo nie szła. Najlepszy czas uzyskałem podczas 4 sesji kiedy jechałem z instruktorem 2:07.384 i nie oszukujmy się to jest bardzo słaby wynik. Na kolejną sesje wjeżdżałem z wielkimi planami ale podczas jej trwania skończyły mi się klocki z tyłu. Z tego powodu nie pojechałem już w ostatniej (6) i nie poprawiłem czasu. Podsumowując w klasie Street+ byłem 9 na 12, w generalce 30 na 44. Uprzedzając pytanie, filmiku nie będzie - jazda była zbyt tragiczna aby to wrzucać na YT. Aby nie było tak smutno wrzucam parę przebitek z toru z oficjalnej galerii:





A tu kolejne zaczerpnięte z relacji Alexis Fotografia & Jarusnet:











Klocki tył dojechane ekonomicznie do zera:


carl0s - 2021-05-03

Musiałem przerwać pisanie poprzedniego posta dlatego kontynuje w kolejnym.

W ramach rozprostowania kości i pojechania na zwykły trening porozumieliśmy się z kilkoma kolegami i pojechaliśmy na TD na Torze Łódź. Oczywiście Pani od kontroli głośności grasowała, ale finalnie mogliśmy jeździć do końca. Nie było żadnego fotografa, mam tylko takie zdjęcia:







Wynik jaki uzyskałem jest dość mocno rozczarowujący. Najlepsze okrążenie tego dnia było o 0,856s wolniejsze od mojego PB na tym obiekcie (wykręciłem 1:03.150s). Teoretycznie z krótszym przełożeniem dyfra powinienem być szybszy, a tu widać życie zaskakuje na każdym kroku :-D
Warunki były bardzo dobre, bo pozostali koledzy robili życiówki i tak dla przykładu Kuniu4 Integrą K20 wykręcił 0:57.853s, mistrz klasy Street+ z sezonu 2020 - Michał w swoim FK8 1:01.500 - czym wyrównał czas ZdanoG6 z zeszłorocznej rundy VCP na tym torze. Ale i tak największy postęp zanotował airman (informacyjnie 2 miejsce w klasyfikacji sezonowej w klasie Street) wykręcił 1:02.674 !!! -> D15 mini-me

I gładko przechodzimy do pytania które zadał ZdanoG6:

ZdanoG6 napisał/a:
Zrób taki zbitek z 2020 roku ze wszystkich swoich wypadów na tor na Extreme. Jestem ciekaw ile teraz jest bieżnika / porównując do ilości imprez i okrążeń. U mnie jest problem że przy małej szerokości (195) przy dobrych wiatrach dwa-trzy mocne treningi (takie jak rok temu jastrząb + 2x mała Łódź) no i opona schodzi do ogranicznika. W tym roku zrobiłem (nowa opona przód) : 4 kółka w Kielcach, Łódź (około 13 kółek ogniem) oraz Jastrząb (około 10 kółek ogniem) no i z 5mm fabryki zostało równo z ogranicznikiem czyli niecałe 2mm. A u Ciebie jak patrzyłem ostatnio to opony jeszcze trochę było a jeździłeś przecież dużo w tym roku. No i wieczorami śmigasz też na extreme. No to wypisz tak plus minus ile potorowałeś i ile opon zostało.


Na obecnym zestawie Extreme przejechałem od nowości około 5000km w tym były 7 razy na torze (VCP Modlin, VCP Ułęż, TD Łódź, VCP Łódź, VCP Jastrząb, VCP Silesja, TD Łódź) co szacując na oko powinno dać w przybliżeniu 700 km torowych. Reszta to dojazdy + ulica. Po tym wszystkim bieżnik wygląda nieźle bo na środku jest ok 4mm, a przy bokach 1,6-2mm. Najsłabsza z całego zestawu to prawy tył. Niemniej jednak na pewno czasy świetności mają już za sobą bo ilość cykli grzania była spora, być może nawet już za duża.







I teraz mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Czy te opony to już śmietniki i czy w nich mogę upatrywać słabych czasów? Czy jednak może jest tak że krótki dyfer nie daje nic, a wręcz przeszkadza na torze bo dużo częściej trzeba zmieniać biegi, lub też jego zmiana spowodowała, że muszę od nowa wjeździć się w suczkę? Jakieś pomysły? :-?

ZdanoG6 - 2021-05-04

U mnie to nowy Extreme robił robotę na Kielcach. Założyłem i kleił od razu. Już mocno zmęczonego zabrałem na Jastrząb no i czasy do niczego. Na Łodzi na VTEC cupie był jeszcze gorszy. Może nie jest to śmietnik ale mniej więcej na takim krótkim kółku z niecałą sekundę gorzej jeździłem. U mnie te mocno zjeżdżone zawsze stawały się twarde w porównaniu do nówki.
octane - 2021-05-04

Mam takie same odczucia jak Zdano. Nowe extreme kleją mega a już takie dojechane stają się twardsze.
W sobotę na 1 rundzie race day wziąłem same takie mniej więcej jak pokazałeś na dojechanie i szału nie było. Chyba mieszanka od ciągłego rozgrzewania i studzenia robi się twardsza.

carl0s - 2021-07-06

Koledzy dzięki za opinie. Nowy zestaw opon koniecznie musi wjechać w tym sezonie.

Na razie jednak wracam do kolejnej rundy VCP, która odbyła się 15 maja na Torze Krzywa.
Wcześniej byłem na tym obiekcie tylko raz na JF TA w 2019, tak więc minimalnie go znałem i miałem jakiś odnośnik czasowy z poprzedniego wyjazdu (dla przypomnienia 1:07.136). Moim głównym motywatorem aby wystartować tam (a w jedną stronę mam 463km) było właśnie porównanie o ile będę szybszy no i nadzieja aby wyrwać trochę puntów do klasyfikacji sezonowej.
Warunki w dniu zawodów były bardzo dobre. Integrację zawodników w hotelu poprzedniego wieczoru też bardzo miło wspominam - wspaniały dzień aby ustanowić nowe PB na tym obiekcie ;-) W klasie miałem 8 konkurentów a finalnie wyniki wyglądały tak:



Jak widać do podium zabrakło mi 0.608 s i mój nowy PB to 1:01.948 Wynik z tej rundy to 4 na 8 w klasie i 20 na 36 w generalce.
W moim odczuciu skrzynia przedlftowa + to przełożenie dyfra, które mam (4.62) idealnie pasuje do tego toru. Poprawa i tak jest całkiem niezła bo obecnie jest szybciej o 5,188s. Czemu w takim razie nie było jeszcze szybciej? Najwyraźniej czegoś zabrakło np opon, kątów lub kierowcy :mrgreen: Ale może wcale nie jest tak źle? Porównajmy więc wyniki innych S2000 z tego toru.
JF TA 2019:



Artur R, jak dobrze kojarzę ma na pokładzie V6 3,5 i jechał tego dnia na silku (taka ciekawostka, że z czasem z 2 rundy VCP znalazł bym się na pudle na tych zawodach)
Patryk S. nie pamiętam, na jakich oponach jeździł ale pamiętam, że ma ori hartop Mugena, lotke z CR i z poniższych wyników wnioskuje, że miarę regularnie pojawia się na tym obiekcie.

W takim razie weźmy kolejne zawody czyli JF TA 2020:



Tu było tyko jedno S2000 ale za to czas zdecydowanie lepszy niż w poprzednim roku.

I jeszcze coś świeżego czyli wyniki JINSHU'21:



Tu znów tylko jedno S2000 i czas minimalnie poniżej 1:02 (tu również Patryk).



Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś inne zawody na tym torze gdzie pojawiały się S2000 to niech podrzuci wyniki a rozszerzę materiał porównawczy.

Generalnie wioski są takie, że mój czas wcale nie jest taki zły ;-) Dużo też zależy od tego jak poustawiane (lub nie) są beczki na tym torze. Nitka jest tam stała, ale moim zdaniem te beczki na zakrętach uniemożliwiające ostre ich cięcie, wpływają właśnie na takie różnice, że jeden kierowca raz tam robi niskie 1:01 a innym razem jest sekundę wolniejszy.

Film z najlepszego przejazdu oczywiście mam, ale niestety nie mam czasu aby poskładać coś z pierwszej rundy więc nie wiem kiedy powstanie coś z drugiej.

Na zakończenie mojej opowieści trochę zdjęć:












airman - 2021-07-12

To była dość ciekawa runda, z domu miałem na Krzywa 470km w jedna strone. Dobrze, że auto się nie rozpadło :) Swój czas 1:2,120s zrobiłem lecąc z Tobą na ostatniej sesji.
DoSeR - 2021-08-11

Widziałem, że kupiłeś oponki. Jak wrażenia?
carl0s - 2021-08-13

airman napisał/a:
To była dość ciekawa runda, z domu miałem na Krzywa 470km w jedna strone. Dobrze, że auto się nie rozpadło :) Swój czas 1:2,120s zrobiłem lecąc z Tobą na ostatniej sesji.


W tym sezonie masakrujesz konkurencje, dla potwierdzenie wyniki z rundy na Krzywej (na kolejnej było podobnie):



Wśród zawodników klasy Street chodzą plotki, że to dlatego, że poradziłeś się u Wujka Dobra Rada ;)



Kolejna runda Vtec Cup odbywała się w Motoparku Ułęż. W klasie miałem czterech przeciwników i udało się zająć zaszczytne ostatnie miejsce :-D Tak jest gdy w miarę optymalny sposób na pokonywanie toru wymyślam na ostatniej (piątej sesji) tego dnia. Informacyjnie jeszcze napisze, że była to runda połączona z TAP. Trasa bardzo szybka, tor bardzo nierówny. Oczywiście mam też nagrany materiał z gopro ale tak jak nie miałem czasu aby obrobić nagrania z poprzednich rund i tak samo jest w tym przypadku. Podsumowując wyniki 4 na 4 w klasie Street+ i 16 na 31 w klasyfikacji generalnej VtecCup.
Wyniki:



Zdjęcia:









DoSeR napisał/a:
Widziałem, że kupiłeś oponki. Jak wrażenia?


Tak w końcu musiałem je zmienić, bo po ostatniej rundzie zostały definitywnie dojechane i teraz nadają się już tylko na jakiś ogrodowy kwietnik ;-) . Przy okazji możesz podać źródło gdzie to widziałeś. Generalnie w drodze do wulkanizacji zatrzymałem się na JapOnly vol.21 - Here we go again.



Przy okazji okazało się, że da się przewieźć w S2000 cztery opony w rozmiarze 255/35 R18 (kupiłem takie bo takie w 265 nie były dostępne) - oczywiście mieszanka średnia i jeszcze dodatkowo w drugim gatunku wiec trochę tańsze.

Tydzień wcześniej kubaa aktywował stołeczne spoty S2000 więc tam też podjechałem:





W ramach ucywilizowania mojego pojazdu pojechałem do Mar-Tec aby przerobić wydech na taki który będzie akceptowalny na torach gdzie przepisy głośności traktują bardzo poważnie :kwasny: Od nowa został zrobiony końcowy na 2,5'. Z pomiaru aplikacją wychodzi 95dB. Jest o wiele ciszej:



Przy wymianie dyfra zapomniałem dopisać, że założone zostały dystanse półosi:



Suczka pojechała do JHM bo już w tym sezonie zrobiłem 5000km więc wymienione zostały wszystkie płyny klasycznie na Millersa do silnika i dyfra + MTF & RBF660 a także jakiś niebieski do chłodnicy. W końcu założone zostały odpowiednie pierścienie centrujące na koła z tyłu (do tej pory miałem takie same jak z przodu, ale jest różnica na piaście więc to co pasuje na przedniej osi, niekoniecznie działa na tylnej).



Ponieważ wydech został lekko przytkany (wcześniej końcowy był 3') musiałem jeszcze odwiedzić Niutona, aby poustawiać wszystko tak aby było bezpiecznie dla silnika:



Sprawdzenie AFR sondą + korekta mapy + hamownia



Nowe cyfry są jak można się domyślać trochę mniejsze niż poprzednio: 246,9 km i 233 Nm:



Jutro to znaczy 14 sierpnia jest 4 Runda Vtec Cup na polskim Ebisu znanym też pod nazwą Tor Łódź, więc zobaczymy jak to wszystko razem zadziała.

ZdanoG6 - 2021-08-15

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, zdjąłeś najpiękniejszą rzecz z tego auta czyli wyrzutnię marchew. Kochałem te opalanie mojego zderzaka na trasie.
A tak na serio to bardzo dobrze. Wieczne płacze właścicieli torów co do głośności. Masz jechać na zawody i nie zaprzątać sobie tym gitary. Tłumik przelotowy czy komorowy ?
No i dawaj film z Łodzi.

airman - 2021-08-24

Miałem obadać ten tłumok, posłuchać i zapomniałem :D

Gratki solidnej jazdy i pucharka na Łodzi :)

carl0s - 2023-05-04

Wracam po dłuższej przerwie. Nie ma co tu się rozpisywać dopadła mnie proza życia.
W każdym razie w sezonie 2021 pojechałem jeszcze na pozostałe rundy VtecCup. W kolejnym roku miałem startować ale to się nie udało. Eska jeździła dość sporadycznie tylko po ulicy.
W tym roku postaram się to zmienić.
W zakresie modyfikacji skupiłem się na zawieszeniu, zamówiłem części od Baero.tech i Hardrace
Acentryczne tuleje do przedniego górnego wahacza:



Hardrace Anti Bump Steer Kit przedni (dystans pod maglownicę) i regulowany wahacz tylni z tulejami gumowymi:



Poza tym klasyka, czyli wymiana wszystkich płynów + tarcze i klocki z przodu (ferodo DS2500)
+ jakaś tam drobnica:



Kierownica była już dość zmęczona dlatego została obszyta na nowo.
Przed:

Po:


Serwis w JHM:



Tak mniej więcej wyszło:



Po tych wszystkich zmianach trzeba było pojechać na ustawienie geometrii:



Aktualne wygląda to tak: pochylenie -3 stopne 21minut z przodu KWSZ na maksa czyli 6 stopni 31 minut, zbieżność na 0.
z tyłu pochylenie -3 stopnie 37 minut + zbierzność sumaryczna 0 stopni 44 minuty.

Naturalnie po tak długiej nieobecności na torze i zmianach w zawieszeniu trzeba było pojechać na testy. W moim przypadku klasycznie czyli Tor Łódź Track Day. Moja kostka miała numer 1



Udało mi się złamać poprzedni rekord (oficjalny pomiar 1:02.294) czyli przebiłem się do wysokiej 1:01 (dokładnie 1:01.874). Z ciekawostek pierwszy czas zrobiła Zetka 370Nismo na silcku, kolejny moje S2000, trzeci Alpine A110 na Race GC i czwarty Golf GTi na semi Federala, dalszymi się nie interesowałem.

Tak to wyglądało:



Następny wjazd to 2 runda Vtec Cup - zobaczymy co tam się uda podziałać.

W majówkę obył się mały spot S2000, a ponieważ miałem małą przerwę pomiędzy wizytami na lokalnych placach zabaw, to podjechałem na chwilkę:





Ta niebieska na pierwszym planie to ex auto gusbo




Ma4Ti - 2023-05-05

0.4s zerwane po modach, a pewnie jeszcze parę dych zdejmiesz, elegancko ;) Wpadaj na Honda Trophy do Torunia ;)

Ps: Ta granatowa S2k z rollbarem to nie jest auto, ktore było tutaj opisywane?

Kubaa - 2023-05-31

Ma4Ti napisał/a:
Ps: Ta granatowa S2k z rollbarem to nie jest auto, ktore było tutaj opisywane?

Tak, to byłe auto Gusbo :-)

Ma4Ti - 2023-05-31

Kubaa napisał/a:
Ma4Ti napisał/a:
Ps: Ta granatowa S2k z rollbarem to nie jest auto, ktore było tutaj opisywane?

Tak, to byłe auto Gusbo :-)


Ooo właśnie, nie mogłem sobie nicku przypomnieć ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group