JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Szpan i Roadshow - Yellow Spa S2000 AP1 '01 by Kuba

Kubaa - 2020-03-23
Temat postu: Yellow Spa S2000 AP1 '01 by Kuba
Prawdziwe projekty z S2000 tworzą tutaj Kamil i Jaca, także jedyne co mi pozostało to szpan :lol:

Po prawie 12 latach obecności w klubie s2000, podobnym czasie spędzonym na Passwordzie i JDMO, pod koniec listopada ubiegłego roku udało się spełnić marzenie w postaci własnego estukeja.

Żadnych grubych modów nie będzie, utrzymanie oem+, jak budżet pozwoli to jakiś rekreacyjny Tor Modlin/Tor Łódź. Aczkolwiek obecna sytuacja na świecie nie naprawa optymizmem na obecny sezon :roll:

MODEL: Honda S2000 AP1 '01
SILNIK: F20C2
UKŁAD DOLOTOWY: CAI owinięty bandażem termo + filtr AEM
UKŁAD WYDECHOWY: Kolektor aftermarket + Custom wydech spawany na wzór jakiegoś HKS
ELEKTRONIKA: Seria
UKŁAD NAPĘDOWY: Seria
ZAWIESZENIE: Poliuretany na tyle, sprężyny Eibach Pro Kit
FELGI: OEM AP2V1
OPONY: Federal RS RR 225/45/17 + 255/40/17
UKŁAD HAMULCOWY: T przewody hamulcowe w oplocie, tarcza TRW, klocek Ferodo DS2500 + płyn RBF
BODY-KIT: Zderzak przód zrobiony na gładko, dokładka OEM style, splitter Maxton Design, lotka tył OEM style, Spoon style side skirts bok i tył
ŚRODEK: Klapka radia z polifta, gałka zmiany biegów z wersji Club Racer, Modifry Dash Bracket
CAR-AUDIO: Radio VTEC
MOC: do zmierzenia, oby chociaż 220 wypluło :lol:









Wizualnie raczej nic w samochodzie nie planuje zmieniać... No może poza spojlerem, który nigdy mi się nie podobał, trochę już opatrzył, ale zastanawiam się nad OEM Ducktailem (o ile otwory montażowe podejdą, żeby nie zostawić odsłoniętych dziur po obecnej lotce) :roll:




Czy może coś "odważniejszego"

eser - 2020-03-23

Zdecydowanie ta ostatnia opcja :D
Yaca - 2020-03-23

Kuba mówiłem Ci to pewnie "naście"razy ale gratuluje jeszcze raz 8-) Ten kolor świetnie pasuje do tego samochodu (jestem na etapie wyboru koloru i kuffa mam czasami rózne myśli :mrgreen: )

ps. w temacie dokładki na klape to dodam może trzecią opcje czyli ASM lub jakaś kopia... może jakieś zamóienie grupowe, Pilar chya też był chętny :-P

Bajcarek - 2020-03-23

Gratuluję, świetna eska! 8-) Mój drugi ulubiony kolor na tym aucie. :oops:
Loteczka OEM jest fajna, zdecydowanie fajniejsza jest JDP, którą pokazałeś, ale z kolei nie pokazałeś lotki Tamon'a, która u Ciebie, IMO byłaby najlepsza. 8-)



Yaca napisał/a:
(jestem na etapie wyboru koloru i kuffa mam czasami rózne myśli )

DAWAJ ŻÓŁTY!!! :-o

Krychu - 2020-03-24

Kolor najlepszy :ok:
Jakiś ducktail dobrze siądzie, bo ta aktualna lotka szpeci dupsko tej suki :-)

Pit - 2020-03-24

Przepiękne auto. 8-) Nie wiem ile miałeś wcześniej doświadczenia z S2k ale ciekawy jestem czy coś Cię zaskoczyło/zawiodło od kiedy masz swoją prywatną S2k?

Ja bym tej lotki nie zmienial. Fajna jest.

Pilar - 2020-03-24

No ja mam mega rozkmine co do lotki :lol: Też chce coś kupić i oem jest za delikatna, JDP z ostatniego zdjęcia jest wg mnie za długa i masywna do serii.

Yaca napisał/a:
ps. w temacie dokładki na klape to dodam może trzecią opcje czyli ASM lub jakaś kopia... może jakieś zamóienie grupowe, Pilar chya też był chętny


Chyba ta kopia ASMa byłaby idealna ;-) Tylko wtedy nie masz 3ciego stopu...



Bajcarek napisał/a:
Loteczka OEM jest fajna, zdecydowanie fajniejsza jest JDP, którą pokazałeś, ale z kolei nie pokazałeś lotki Tamon'a, która u Ciebie, IMO byłaby najlepsza.


Tamon z boku jest dla mnie nie do pobicia ale z tyłu troche kwadratowo wygląda...w sumie mam więc jak Kuba chcesz to po dobrej cenie puszcze...chyba bo w sumie tu dobrze wygląda :lol:


airman - 2020-03-24

Piękna Ska! Jedynie tą lotkę faktycznie trzeba wywalić ;-)
KubaJDM - 2020-03-24

eSSSSkaaaaa sztos 8-) Twoja lotka całkiem fajna, może sobie pomyśl nad pakietem CR? Kolorek miodzio :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2020-03-25

Gratki raz jeszcze Suki w najlepszym kolorze 8-)
Tylko nie ten dział, trzeba by chyba przenieść :mrgreen:

Johnson - 2020-03-25

A napiszesz coś więcej o tym konkretnym egzemplarzu? Bo wygląda na MEGA zadbany 8-)
Kubaa - 2020-03-25

Pit napisał/a:
Nie wiem ile miałeś wcześniej doświadczenia z S2k ale ciekawy jestem czy coś Cię zaskoczyło/zawiodło od kiedy masz swoją prywatną S2k?

W ostatnich latach tym egzemplarzem i jeszcze drugim żółtym poliftem z Wwa robiłem chyba więcej kilometrów, niż ich właściciele, bo dzieci, żona itd., a auta stały ;-) Ogólnie od czasów zrobienia prawka, jeździłem kilkoma egzemplarzami, łącznie przed zakupem myślę, że około 5000km zrobiłem cudzymi eskami.

Karamba_DC2 napisał/a:
Tylko nie ten dział, trzeba by chyba przenieść :mrgreen:

Dobry, dobry... Do projektów to wstyd, to tylko szpan na Mazowieckiej w Warszawie :lol:

KubaJDM napisał/a:
eSSSSkaaaaa sztos 8-) Twoja lotka całkiem fajna, może sobie pomyśl nad pakietem CR? Kolorek miodzio :mrgreen:

Pakiet CR to do polifta bardziej. Musiałbym pozmieniać zderzaki, lampy, przód i tył. Chyba szkoda z ładnego przedlifta robić polifta :-P Wolałbym sprzedać i dołożyć do polifta w oryginale.

Johnson napisał/a:
A napiszesz coś więcej o tym konkretnym egzemplarzu? Bo wygląda na MEGA zadbany 8-)

Magia zdjęć :oops: Auto ma 19 lat, choć nie wygląda na tyle, to jednak ma swoje lata i listę drobnych wad. Z czasem będę się starał je eliminować, żeby był jak najbliższej miętusa ;-) Samochód w 2013 roku sprowadził ze Szwajcarii jeden z naczelnych handlarzy s2k w Polsce, pojeździła dwa lata w Trójmieście, po czym właścicielka złapała wodę na autostradzie i oba boki pokiereszowała. Po tym zdarzeniu wróciła do osoby sprowadzającej na poprawki blacharskie i w 2015 nabył ją mój wieloletni przyjaciel, notabene zarażony S2000 przeze mnie. Od początku były śmiechy, że jestem pierwszy do jej odkupu, aż w końcu nastał ten dzień, że żarty stały się rzeczywistością. Wykorzystałem chwilę słabości przyjaciela i jego chęć na zakup auta rodzinnego (najnowszy Civic Type R), no i zabrałem żółtka z garażu :mrgreen: Taka oto historia.

eser - 2020-03-26

DOBRZE ZROBIŁEŚ :D Ja czekam na chwilę słabości Bajcarka. Mam nadzieję, że kiedyś zadzwoni i powie ,, a zabierz nismo i ese ode mnie bo chcę kupić legenda''.
Gratuluję :D

Krzyh00 - 2020-03-26

Kozak kolor 8-)

Pamiętam lata temu, jak salon podstawił do testów eske, ufo R i inne nowe kasztany z tych roczników na tor, bylem ochooyany eską długo. Niestety / stety mój gabaryt skutecznie skreslił to auto z listy "kcem" :mrgreen: a w miedzyczasie nysa udając duże auto zrobiła mnie w uja i tak się męczymy od lat :lol:

Jeśli auto ma być oem plus bez gleb wielkich kół i stęsów, to tylko OEM duck na moje ;-) Te odważniejsze mogą wyglądać nieco parodycznie na serii. A ta lota co masz spalić jak najprędzej :mrgreen:

michalkaza - 2020-03-29

Eska w żółtym powinna być produkowana tylko w tym kolorze :evil:
Piękne auto, gratuluję :-D

octane - 2020-04-04

Kolor robi robotę. Ten żółty to chyba najlepsza opcja w s2000. Oglądałem na żywo na targach i robi mega wrażenie. Powodzenia w utrzymaniu w jak najlepszym stanie.
seremaq - 2020-04-22

Najlepszy możliwy kolor dla eski.
Kuba gratuluję i przede wszystkim szanuję za wytrwałość w dążeniu do celu!
Ja potrafię 2 razy w ciągu roku zmienić zdanie odnośnie chęci kupienia jakiegoś auta :lol:

Wojtuuus - 2020-07-02

Po przejażdżce na prawym, JUŻ rozumiem, w pełni, fascynacje tym autem; dzikość, natarczywość, brutalność z drugiej strony posłuszność podczas 'bulwarowej jazdy'.

Coś fantastycznego.



Kuba :zdrowko:

Kubaa - 2020-07-02

Wojtuuus napisał/a:
Po przejażdżce na prawym, JUŻ rozumiem, w pełni, fascynacje tym autem; dzikość, natarczywość, brutalność z drugiej strony posłuszność podczas 'bulwarowej jazdy'.

Coś fantastycznego.

Kuba :zdrowko:

Cieszę się, że się podobało :zdrowko:

Pandemia skutecznie zastopowała wszelkie inwestycje związane z autem, ale od pierwszego postu wpadły takie rzeczy jak:
- klapka radia od wersji Club Racer
- OEM czarne nakrętki kół
- Przewody hamulcowe w stalowym oplocie + klocki Ferodo DS2500 + tarcze TRW + płyn RBF
- Do tylnych Federali, dołączyły przednie 225/45R17

Najważniejsze są te dwie ostatnie pozycje, po których auto zaczęło jeździć tak jak powinno. Jest przyczepność na obydwu osiach, można napadać mocniej na zakręty, a zmiana podzespołów w układzie hamulcowych sprawiła, że auto w końcu zaczęło hamować, a nie tylko spowalniać.

Za jakieś dwa tygodnie wlatuje do auta przegroda miski olejowej + dystanse półosi (made by Jaca) oraz chce zrobić geometrię UK Settings. No i czekamy do 2 sierpnia na VTEC Cup na Torze Łódź - będzie testowane auto oraz kierownik 8-)

W międzyczasie auto regularnie jest przepalane i często można je spotkać na różnorakich spotach w Warszawie, czego efektem ubocznym jest masa świetnych fot. Poniżej część z nich.

Trzy zdjęcia mojego autorstwa, wykonane w październiku 2019, zanim kupiłem to auto.





Youngtimer Warsaw






Rolling shot z drona (autor: Smoq)



I na deser wczorajszy Kanjo Spot, meeeega klimatyczne foty od Wojtuuusia :oops:



Bajcarek - 2020-07-02

Wygląda przepięknie. :oops:
Yaca - 2020-07-03

najlepszy kolor dla suki! :serce:
Pit - 2020-07-07

Te ostatnie fotki zarąbiste, klimacik jest :)

zdziwiony jestem, że jeszcze nikt nie wrzucił:


:mrgreen:

Tomac - 2020-07-07

Kuba.. myślałeś o krótkim dyfrze? To najlepszy low budget mod do tego auta.. po włożeniu 4.77 spokojnie będziesz mógł ganiać z rolki z drugiego biegu chociażby takie drugoplanowe A35.. prawda jest taka że dopiero po zmianie dyfra S2000 "idzie". Jak chcesz kompromis przyspieszenie / trasa to 4.62. Fabryczne 4.1 to muł.. po przesiadce na krótszy nigdy nie będziesz chciał wrócić do seryjnego przełożenia.
Johnson - 2020-07-08

Pit napisał/a:
Te ostatnie fotki zarąbiste, klimacik jest :)

zdziwiony jestem, że jeszcze nikt nie wrzucił:

:mrgreen:

Nie pozdrowił JDM`o to się nie chwali :mrgreen:

airman - 2020-07-08

Dobry fimik, furka zacnie brzmi. :mrgreen:
Kubaa - 2020-07-08

Pit napisał/a:
Te ostatnie fotki zarąbiste, klimacik jest :)

zdziwiony jestem, że jeszcze nikt nie wrzucił:
http://www.youtube.com/watch?v=2-6pzdqPje0

:mrgreen:

Klimat fot z Kanjo jest mocny, a to co się odczuwa na spocie x10 8-) Co do filmu, to czym tam się chwalić... :oops:

Tomac napisał/a:
Kuba.. myślałeś o krótkim dyfrze? To najlepszy low budget mod do tego auta..

Nie myślałem i raczej nie będę chciał krótkiego dyfra. Auta nie używam do wyścigów na 1/4 mili, od świateł do świateł jak się z kimś złapie, to czysto 4fun. Jak będę wolniejszy, to nadal będę równie szczęśliwy, ujeżdżając swoje wolne S2000 :mrgreen: Ostatnio latałem z pierwszą A45 AMG (381hp), na zakrętach przyklejony byłem do tylnego zderzaka, prosta... Trzymałem się... w bezpiecznej odległości :lol: :lol: :lol:

Johnson napisał/a:
Nie pozdrowił JDM`o to się nie chwali :mrgreen:

Pozdrowił pół rodziny ( :lol: ), ale materiał został dość mocno pocięty i około 3/4 została usunięta, żeby zostawić samą "esencje" ;-)

airman napisał/a:
Dobry fimik, furka zacnie brzmi. :mrgreen:

Zdecydowanie, człowiek który wyspawał ten wydech zrobił dobrą robotę. Jest idealny, nie za cichy, nie za głośny - w punkt 8-) Wydech jest zrobiony na wzór HKS Super Sound Master.

Kubaa - 2020-07-28

To będzie chyba najgrubszy up w tym temacie... I najlepszy, bo darmowy :lol: :lol: :lol:

Przed wyprawą na Tor Łódź obowiązkowo chciałem wspawać przegrodę w miskę olejową, także auto trafiło do JHMu, żeby takową wspawać. Jednak tego samego dnia Remek wysłał mi zdjęcia, że chyba jej nie potrzebuje, bo...

W aucie ktoś wcześniej zamontował miskę olejową Toda Power - Anti G-Force Oil Pan, która jako nowa kosztuje około 3k pln :mrgreen: Miły prezent od któregoś, z poprzednich właścicieli :oops:

Dodatkowy plus tej miski jest taki, że ma miejsce na czujnik temp., także mogę wrzucić zegar temp. oleju bez stosowania podkładki pod filtr 8-)


Bajcarek - 2020-07-29

Przypadkowo wygrałeś życie. :lol:
Kubaa - 2020-08-15

Jutro miną dwa tygodnie od VTEC Cup Poland, który odbył się na Łodzi... To wypadałoby w końcu wrzucić post podsumowujący to wydarzenie :oops:

Na to wydarzenie czekałem długo... Miało to być sprawdzenie auta, sprawdzenie samego siebie jako kierowcy. No i wyszło całkiem dobrze :mrgreen: Samochód (poza jedną przygodą*) spisał się bardzo dobrze, na moje amatorskie potrzeby zawias raczej nie przeszkadzał mi w niczym, hamulec nie spuchł nawet na moment, Federale 595RS-RR nie tylko są zadowalające na ulicy, ale na torze też nie miałem do nich żadnych zastrzeżeń, a łatwo nie miały, bo tego dnia żar z nieba lał się straszny ;-)

Ja jako kierowca też udowodniłem sobie, że nie tylko wydaje mi się, że potrafię jeździć, ale też coś tam ogarniam. Był to mój pierwszy w życiu wyjazd na tor, no i pierwsza sesja to było mocne napalenie, za agresywnie, za szybko... Było dużo boków, a widzowie stojący za barierkami pewnie czekali i pod nosem mówili sobie, że ta żółta Honda dzisiaj się rozje*ie :lol: :lol: :lol: Jednak każde niespodziewane postawienie się auta, nie przysporzyło mi najmniejszego kłopotu z dalszą jazdą i chłodnym wyprowadzeniem go z poślizgu, a każda kolejna sesja to było już coraz spokojniejsze podejście i zbijanie czasu do jak najlepszego PB.

* Niestety po zjeździe z drugiej sesji pomiarowej i otwarciu maski w celu schłodzenia komory, po uniesieniu maski moim oczom ukazał się żywy ogień na kolektorze wydechowym... Generalnie gówno w majtach od razu, bez chwili myślenia, od razu gaśnica w łapy i nak000rwiać po komorze, żeby nie stracić wszystkiego co w życiu obecnie mam, czyli tego auta :roll: Emocje opadły, auto zaś poszło do góry i szukamy przyczyny... Krople oleju pod filtrem wyjaśniły raczej wszystko.

I tu przechodzimy do burzliwego tematu, który był poruszany w temacie Carlosa - czyli blokada filtra oleju. Najprawdopodobniej filtr oleju po zmianie nie został dokręcony LUB faktycznie S2000 cierpi na przypadłość samoistnego luzowania się filtra. Olej praktycznie przed samą imprezą był zmieniany, kilka mądrych głów stanowczo zaprzecza teorii samoistnego odkręcania się filtra i twierdzi, że jakby to było zrobione zgodnie ze sztuką, to nie ma prawa się tak stać... Nie wnikam, na szczęście szybko udało się to zdiagnozować i poleciało tylko kilka kropli, silnik nie stracił ciśnienia oleju, nie jeździł na sucho itd. A ja w razie "w" zmieniam warsztat i mimo wszystko zamówiłem tą "śmieszną" blokadę filtra oleju.

Tutaj po raz enty, wielkie dzięki dla wszystkich za pomoc z tą sytuacją (mentalną, techniczną, każdą) - nie będę wymieniał z nicków, bo na pewno kogoś pominę, ale kto podbił, pomógł, pogadał :zdrowko:

Po opadnięciu emocji związanych z w/w pożarem, filtr został dociągnięty, komora względnie przeczyszczona, krótkie testy drogowe i auto wróciło na 4 sesję pomiarową. Każda kolejna sesja, to coraz bardziej chłodna głowa, bardziej płynna jazda i finalnie udało się zrobić czas 01:04.285.

Apetyt na dalsze torowane jest straszny... Blokuje jedynie budżet i psychika, że trochę szkoda auta :mrgreen: Ale jakieś 2-3... No może 4 razy w roku będę starał się pojeździć "dla sportu", a kiedyś może ją sprzedam, kupię jakiegoś anglika którego nie będzie szkoda i zrobimy prawdziwą wyścigówę 8-)

Tymczasem onboard i kilka fot z Łodzi, pozdro jak komuś chciało się to czytać!




Krzyh00 - 2020-08-19

chyba sie cos z tylu auta zmienilo widzialem, ale nie chce SPOJLEROWAĆ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kubaa - 2020-08-20

Krzyh00 napisał/a:
chyba sie cos z tylu auta zmienilo widzialem, ale nie chce SPOJLEROWAĆ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czyżby Xzibit podprowadził mi furę i za moimi plecami coś robił? :lol:

Krzychu, jakieś inne auto musiałeś w sieci widzieć :mrgreen: U mnie spojler czeka do zimy :oops:

Krzyh00 - 2020-08-20

no to masz sobowtora :mrgreen:


Kubaa - 2020-08-20

Haha, no jest to lokalna bliźniaczka od Kamila (GST). Spoiler Mugena, prawdopodobnie Ori (tak przypłynęła z USA).


GS-T - 2020-08-20

Zgadza się, to moje auto. Spoiler miał zniknąć, ale chyba jednak zostanie. Niedługo zmieni się trochę front autka ;) pzdr
Wojtuuus - 2020-08-21

Kubaa napisał/a:
Krzyh00 napisał/a:
chyba sie cos z tylu auta zmienilo widzialem, ale nie chce SPOJLEROWAĆ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czyżby Xzibit podprowadził mi furę i za moimi plecami coś robił? :lol:

Krzychu, jakieś inne auto musiałeś w sieci widzieć :mrgreen: U mnie spojler czeka do zimy :oops:



Xzibit & WCC wrzuciliby pewnie jakiś szpojler na pół metra :lol: :lol: :lol:

chyba lepiej Chip Foose i Overhaulin aby podkradli, lepiej byś na tym wyszedł ;p



---

Kuba ogarnia SUKE pięknie i fajnie ją rzuca w zakręty, kiedy jakieś zakręty KEROWNIKU :?:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group