JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Ankiety - Co sądzisz o JDM Option?

Deox - 2009-06-21
Temat postu: Co sądzisz o JDM Option?
Koledzy, koleżanki, drodzy forumowicze chciałbym poprosić Was o wyrażenie swojej opinii na temat JDMO w tej ankiecie.

Sporo czasu minęło od zarejestrowania się pierwszego usera i z chęcią poznam ogólna opinię na temat forum i wszystkiego co się z nim wiąże. Proszę odpowiadać szczerze, bo wyniki będą na pewno cenne i pomogą w dalszym rozwoju. Kiedyś już była taka ankieta, więc będzie dobre porównanie, jak to wszystko wygląda po dłuższym okresie czasu.

Pozdrawiam i zachęcam do głosowania.

the_havran - 2009-06-21

poszedł głos 8-)
Yeti - 2009-06-21

wszystkim się podoba, pozostali nie głosują w obawie przed banem :D
Japoniec - 2009-06-22

:mrgreen: lub chwytem za torbę w wykonaniu Majstora :mrgreen:
bob - 2009-06-22

Portal ma duży potencjał, forum także :lol:
Baza - 2009-06-22

Ja także oddałem głos. Fajnie jest...
Cino - 2009-06-22

Głos oddany :mrgreen:
Monster - 2009-06-22

voted :mrgreen:
Gumka23 - 2009-06-22

Co ja sadze o JDMO.. Poza dobrze rozwinietym dzialem technicznym niczego nie brakuje. Widac, ze naplywaja nowi cenni ludzie i powoli ten stan rzeczy powinnien sie zmieniac, jednak narazie w tym aspekcie "konkurencja" (w cudzyslowie, bo wcale tego tak nie traktuje) jest grubo ponad Optionem.

Mega rozwiazaniem byl portal gdzie wpadaja swietne artykuly (choc ostatni mi i chyba nie tylko mi, nie podobal sie), opisy aut, fotorelacje z wydarzen.

Kolejnym duzym plusem jest nawiazanie kontaktu z SSG, JDL, RPM.. firmami, ktore swietnie sie rozwijaja, a przez to wnosza duzo dla forum.

No i ten krzaki w logo... "sajgonki z miesem" kluja mnie strasznie, bo bardzo nie profesjonalnie to wyglada..


To chyba tyle. Generalnie odwalacie Panowie zajebisty kawal dobrej roboty i tak trzymac!

Pawco - 2009-06-22

szczery głos oddany
Grzesieek - 2009-06-22

voted :-D szczerze to nie spotkałem się z forum z lepszym klimatem :gej:
Majstor - 2009-06-23

poszedł głosik :)
Emre - 2009-06-23

jeżeli chodzi o forum to pod względem szydery i klimatu na plus, natomiast gorzej z uzyskaniem odpowiedzi na różne pytania techniczne...

w sumie chciałem zagłosować na drugą opcję, ale kliknęło mi się "bez rewelacji" :lol:

Deox - 2009-06-23

Dział techniczny nigdy się nie rozwinie jeśli sami użytkownicy nie zaczną go rozkręcać. Administracja nic tu nie pomoże, jeśli forumowicze nie zaczną pytać i dzielić się swoją widzą.
Japoniec - 2009-06-24

Podpisuję się pod słowami Deoxa
Gumka23 - 2009-06-24

Cytat:
Dział techniczny nigdy się nie rozwinie jeśli sami użytkownicy nie zaczną go rozkręcać. Administracja nic tu nie pomoże, jeśli forumowicze nie zaczną pytać i dzielić się swoją widzą.


Ale nie bylo zadane pytanie "Co sadzisz o pracy administracji JDM-Option". Ta jest jak najbardziej prawidlowa i w zadnym wypadku nie mozna sie przyczepic (no moze poza niepodpisywaniem w logu przy usuwaniu postow...).

Dzial techniczny nie jest rozwiniety dlatego, ze jak juz wczesniej napisalem brakuje ludzi od tego.. Ci sukcesywnie naplywaja, wiec rokuje to dobrze na przyszlosc.

CMQ - 2009-06-27

Wątpię by to się rozwinęło. Porównaj sobie oryginalne honda-tech i nasze hondatech.pl. Forum mające być z założenia mocno techniczne i tutorialowe nie jest takie. Tutaj masz forum JDM, które o tech-mech mówi przy okazji.
Gumka23 - 2009-06-27

Jednak na forum gdzie jestes adminem techniczny jest fajnie rozwiniety... to nie jest honda-tech, ale i tak troche optionowi brakuje do tego...
CMQ - 2009-06-27

Nie ma sensu by option był wszystkim, tak sądzę.
the_havran - 2009-06-27

CMQ napisał/a:
Nie ma sensu by option był wszystkim, tak sądzę.

Dokładnie tak. Nie jest nowością, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Option będzie tym, czym My go zrobimy. Zatem do dzieła, nie bójcie się wypowiadać i wyciągać na światło dzienne swoich pomysłów/propozycji.

Kawasaki - 2009-06-28

Nie ma co się oszukiwać każdy z nas czyta option i password. Męczące jest tylko to, że momentami niczym się te fora nie różnią, a w zasadzie mogły by.
W optionie widzę więcej klimatu JDM nie związanego tylko z furami i to na duży plus jak dla mnie. Fajnie by było rozwinąć cały "około jotdeemowy" klimat bo ten tworzą również ludzie, a nie same maszynki czy rozwiązania techniczne.

Japoniec - 2009-06-28

Rozwiniemy ten około jdmowy klimat obiecuje :mrgreen:
Decado - 2009-06-29

Kawasaki napisał/a:
Nie ma co się oszukiwać każdy z nas czyta option i password.


Nie kazdy :mrgreen: Mi i tak czasu brakuje na ogarniecie wszystkich for ktore bym chcial :-/

Co do technicznego, ja akurat uwazam ze nie ma co isc w rozbudowe technicznego tutaj, gdy sa do tego inne odpowiednie fora, czy to lokalne czy krajowe jak hondatech nissantech itp. Tutaj jest WSZYSTKO poza tym, i mi to akurat odpowiada :-)

Gumka23 - 2009-06-29

Ale nie chodzi o to... bo password tez nie jest technicznym forum... Mowiac rozwiniety dzial, myslalem taki gdzie, kiedy zadam pytanie ktos mi na nie odpowie...
CMQ - 2009-06-30

"użyj google" ? :lol:
Gumka23 - 2009-06-30

Fuck off :P
Pati - 2009-07-01

wyslalem glos a przy okazji chcialem napisac ze markos to psuje cala atmosfere bo sie przypierdala i jest źródłem wielu kłótni. o. tak chcialem napisac.
gaseb - 2009-07-01

co, źle auto odkurzył? :mrgreen: :mrgreen:
the_havran - 2009-07-02

zostało trochę kociej sierści, bo jego kot odstawiał samochód :lol: :lol:
Pati - 2009-07-03

w gume wdepnal i zostawil na dywaniku :-|
Rudy Hiszpan' - 2009-12-22

Bardzo fajny serwis.. ;) klimat forum bije wszystkie inne na głowę. gratulacje chłopcy :gej:
deRic - 2009-12-27

zaglosowane :-)
AriN H3M - 2010-01-01

Głos oddany :) Wszystko super, klimat oprawa graficzna itp... Jednego czego mi brakuje to aktualizacja artykułów na głównej stronie :-(
Deox - 2010-01-01

AriN H3M napisał/a:
Jednego czego mi brakuje to aktualizacja artykułów na głównej stronie


Niestety nikt oprócz mnie nie chce tego robić, a ja od jakiegoś pół roku mam ciężkie chwile w robocie i nawet jak mam potem wolny czas to jestem tak zrypany, że nie chce mi się. Miejmy nadzieję, że w 2010 sytuacja się poprawi. Pisać jest o czym, ale trzeba to najzwyczajniej zrobić. :)

Baltosz - 2010-01-01

Co do artykułów to zaryzykowałbym stwierdzenie, że nie potrzebne są artykuły z imprez. Na forum jest dział o tym i wg. mnie nikt nie wchodzi na JDM-Option, żeby poczytać co się działo na jakiejś imprezie ale raczej, żeby dowiedzieć się czegoś o japońskiej motoryzacji (przynajmniej ja tak to widzę).

IMO powinno być znaczeni więcej takich artykułów jak Ciamacha o DC2. Przecież jest EK Squad a nie ma artykułu na stronie o VI genie. Wiele osób ma na ten i inne tematy masę informacji i z powodzeniem mógłby napisać jakiś artykuł. Nie musi być przecież już od razu, bo nie wszyscy mają tyle czasu. No i można być też pisać o nowościach w motoryzacji, o nowych wozach itd. Nie pojawia się to w takiej ilości, żeby tego nie można ogarnąć i można przecież skorzystać z innych źródeł. IMO taki serwis byłby ciekawszy niż sprawozdania z Ryk :roll:

CMQ - 2010-01-01

Masz rację, ja chętnie napisałbym więcej tego typu artykułów ale problem polega na tym, że do DC2 nie musiałem się specjalnie przygotowywać a do innych perełek już niestety muszę.
AriN H3M - 2010-01-02

Głównie brakuje właśnie takich artykułów jak Ciamacha o danym modelu lub opisujące firmy tak jak były artykuły np. o Spoon-ie. O imprezach można poczytać gdzie indziej.
Gumka23 - 2010-01-02

O Spoonie tez mozna poczytac gdzie indziej. Imprezy te dobrze wpasowywuja sie w pojecie JDMu wiec dlaczego mialoby ich nie byc. Jak dobry material to czemu nie...

Brak czasu jest problemem, nic wiecej...

Deox - 2010-01-02

Gumka23 napisał/a:
Brak czasu jest problemem, nic wiecej...


Tylko brak czasu. Jest milion rzeczy, o których można pisać, ale nie jestem już licealistą, czy studentem z masą czasu na swoje hobby. Ostatnio i tak mam problem ze skończeniem nowego wyglądu serwisu, aby to wszystko ruszyć.

Artykuły trzeba przygotować rzetelnie i poświęcić temu kawał roboty. Inna sprawa, że artykuł jak ma się ukazać to ma być zrobiony w całości od nowa, czyli napisany przez nas samych, a nie wklejanie obcych źródeł, czy tłumaczenie na polski zagranicznych serwisów. Takie coś może się dla mnie w ogóle nie ukazywać, bo nie widzę sensu w kopiowaniu czyjej zawartości i nazywania tego artykułem. Ewentualnie chyba, że miałby być to newsy na zasadzie bloga, ale teraz u nas tego nie ma(jeszcze).

Założyłem kiedyś temat, że daje wolna rękę i jak ktoś chce pisać i potrafi to robić to powitam taką osobę z miłą chęcią w drużynie JDMO.

the_havran - 2010-01-03

sądze żę Deox to faja i mydli oczy portalem V2 żeby ściągnąć młodzież :lol:
Ma4Ti - 2010-01-03

the_havran, ty sie lepiej z gasebem bierz za jakiś artykuł o EK fajo 8-) Ja gdybym posiadał choć 3/4 wiedzy takiej jaką posiada, któryś z was, mógłbym napisać coś. Niestety to co wiem o tych autach to zdecydowanie zbyt mało, żeby napisać wyczerpujący artykuł :lol:
the_havran - 2010-01-03

Ja to nie mogę pisać artów, zresztą pewnie za jakiśczas wywale się z EK Squad'u :lol:
Teraz żyje Igen'em i tylko z sentymentem spoglądam na projekty z EK w tle 8-)

Deox - 2010-01-03

Oby gaseb miał na tyle siły, aby ciągnąc projekt jak należy. 8-)
the_havran - 2010-01-03

Wiesz, mogę prowadzićz nim dalej EK Squad nie stawiam na tym kreski.
Tyle że nie będę już miał EK (zresztą nigdy nie maiałem, hehe)

KAMILcom - 2010-01-14

dodałem jakieś krótkie info o charadzie gtti. nie wiem czy ktokolwiek przegląda tamten dział, ale polecam sie zapoznać :-P
jak będzie jakiś odzew to za jakiś czas myśle że bede mógł zrobić jakiś dokładniejszy opis tego modelu na główną. napisz mi Deox na PW, jak byś to widział.

Deox - 2010-01-14

Chętnie, chętnie. :)
adameks - 2010-07-03

done :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group