JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Hybrid House - TTA Garage, budowanie d13z6 w Vg

Monster - 2009-08-10
Temat postu: TTA Garage, budowanie d13z6 w Vg
W czasie luźnych rozmów kumpel poprosił mnie i znajomego o zbudowanie d13z6.
No to wzieliśmy się do roboty, zakupiony został kompletny silnik d16z6, wiązki i bak

No to zaczynamy :hyhy:


to juz potrzebne nie będzie :cwaniak:


to wyszło

filmidła

http://www.youtube.com/watch?v=GZJywAJ0JWk

http://www.youtube.com/watch?v=d24Cn-s8WPI

http://www.youtube.com/watch?v=tj_2wAT_24I

http://www.youtube.com/watch?v=YPzcWcqnyqg

narazie go przelewa, trzeba stroić, ogarnięte to zostanie w weekend przez Papioka, osobę pewnie tutaj nieznaną, niestety nie chciał zdradzic czym to wystroi :P
poza tym, trzeba ogarnąc wydech ale to juz jutro
jak narazie zdrowe d15b7 dostaje ostre baty a silnik wkręca się niewiarygodnie

trochę suchych danych

blok d13b2
skrzynia d13b2 - > w planach skrzynia znacznie krótsza
głowica -> seria d16z6 - > w planach ostry wałek i wszystko co się z tym wiąze
silnik zalany motulem 6100 ( dzięki Tencio )
ssak -> seria d16z6 -> w planach ITB
elektryka -> seria d16z6 -> bedzie strojenie ECU
reszta, to co widac na filmach, gleba jest :D
kompletna bebecha, zostały tylko 2 fotele, deska i kierownica, nic więcej nie ma, goła blacha

do napisania tematu skłonił mnie Ember, komentarze i rady mile widziane

Ma4Ti - 2009-08-10

Już gdzieś czytałem o podobnym cudaku, generalnie dla chcącego nic trudno jak to się mówi :) Jestem ciekawy jak takie coś latałoby w budzie IVg. :) Przydałoby się wrzucić filmiki w jakiejś normalnej jakości ;)
Krychu - 2009-08-10

no i fajnie ze takie cos ulepiliscie a nie tylko gadki co mozna zrobic z d13 zeby bylo przyjemnie, 1.3 vtec to juz cos, a 1.3 vtec itb to juz w ogole bylo by ciekawe i niespotykane 8-)
Japoniec - 2009-08-10

Opad szczęki , czekam na wyniki z hamowni :-D . Kto pamięta BM z Hondą Jazz i silnikiem 1.3 tam był podobny patent i 160 kucyka
Matey - 2009-08-10

Pionierski projekt w PL ? :) Gratulacje... Ciekawe jak mocowo to wyjdzie...
Ma4Ti - 2009-08-10

Matey napisał/a:
Pionierski projekt w PL ? :)


Wydaje mi się, że nie, aczkolwiek mogę się mylić. Tak czy siak projekt bardzo oryginalny :D

Yeti - 2009-08-10

czy możecie mi, laikowi, wytłumaczyć co można wycisnąć z takiego zestawienia? Czy to ma być mocniejsze niż D16Z6, które zostało zakupione do tego projektu?
rdk - 2009-08-11

przy obecnym setupie wątpię, chociażby ze względu na mniejszą pojemność i mniej momentu jaki jest generowany. Mogę sie mylić oczywiście... domyślam się że chodzi Ci o to, że po co rzeźbić w D13 skoro stało całe D16. Wydaje mi się że w takim przypadku fajnie że coś takiego powstało. Jestem wręcz pewien że nie jest to pierwszy tego typu projekt, ale fajnie fajnie. Moje gratulacje
Yeti - 2009-08-11

rdk napisał/a:
po co rzeźbić w D13 skoro stało całe D16.


Nie chciałem tego powiedzieć wprost, żeby przypadkiem nie wyjść na totalną lamę, która nie zna się na rzeczy... ale tak, właśnie o to mi chodziło :D

Baza - 2009-08-11

Rozmawiałem z monsterem i zwrócił mi uwagę(po tym jak zadałęm mu identyczne pytanie-po co?) że tłoki w D13 są wypukłę przez co cały zestaw jest na starcie już bardziej doprężony a co z tego wyniknie... no cóż zobaczymy co chłopaki ogarną po strojeniu.
Monster - 2009-08-11

Ma4Ti napisał/a:
Już gdzieś czytałem o podobnym cudaku, generalnie dla chcącego nic trudno jak to się mówi :) Jestem ciekawy jak takie coś latałoby w budzie IVg. :) Przydałoby się wrzucić filmiki w jakiejś normalnej jakości ;)


lata bardzo podobne w poznaniu, tyle ze d13z2 :mrgreen:

Cytat:
no i fajnie ze takie cos ulepiliscie a nie tylko gadki co mozna zrobic z d13 zeby bylo przyjemnie, 1.3 vtec to juz cos, a 1.3 vtec itb to juz w ogole bylo by ciekawe i niespotykane 8-)

to bedzie vtach'd, itb'd, camm'd :mrgreen:

Japoniec napisał/a:
Opad szczęki , czekam na wyniki z hamowni :-D . Kto pamięta BM z Hondą Jazz i silnikiem 1.3 tam był podobny patent i 160 kucyka

to juz niedługo, ale celujemy wysoko :-P

Matey napisał/a:
Pionierski projekt w PL ?

no niestety nie, drugi taki w pl, ale nasz bedzie szybciej wystrojony 8-)

Cytat:
czy możecie mi, laikowi, wytłumaczyć co można wycisnąć z takiego zestawienia? Czy to ma być mocniejsze niż D16Z6, które zostało zakupione do tego projektu?

rdk napisał/a:
przy obecnym setupie wątpię, chociażby ze względu na mniejszą pojemność i mniej momentu jaki jest generowany. Mogę sie mylić oczywiście... domyślam się że chodzi Ci o to, że po co rzeźbić w D13 skoro stało całe D16. Wydaje mi się że w takim przypadku fajnie że coś takiego powstało. Jestem wręcz pewien że nie jest to pierwszy tego typu projekt, ale fajnie fajnie. Moje gratulacje


wiec tak, zaletą zostawienia bloku z d13 są wlasnie wypukłe tłoki, co w połączeniu z dość pokaźnie splanowaną głowicą i uszczelką pod nią z d16y8 daje mega dopręzenie,
zobaczymy co będzie po strojeniu,
juz teraz mega zdrowe d15b7 dostaje okropne lanie, więc pewnie z d16z6 szedły równo ;-)

adrian - 2009-08-11

to ma prawo jezdzic np w 1/4 w klasie do 1.5?pieknie wyglada
Piter - 2009-08-11

a jakieś problemy przy robieniu czegoś takiego? Poza wymianą baku i wiązki po to oczywiste.
Yeti - 2009-08-11

Monster napisał/a:
wiec tak, zaletą zostawienia bloku z d13 są wlasnie wypukłe tłoki, co w połączeniu z dość pokaźnie splanowaną głowicą i uszczelką pod nią z d16y8 daje mega dopręzenie,
zobaczymy co będzie po strojeniu,
juz teraz mega zdrowe d15b7 dostaje okropne lanie, więc pewnie z d16z6 szedły równo ;-)


a tłoki z D13 pasują do D16?

Jeżeli dobrze pamiętam to kiedyś w jakiś kjsach była klasa do 1.3... mocna 1.3 to sztuka dla sztuki czy stworzone do jakiegoś konkretnego celu?

!markos - 2009-08-11

chcieli miec doprezone 1.3, to sobie zrobili. imo bez sensu robota, szczegolnie kiedy ma sie kompletne d16z6 pod reka.
Fawor - 2009-08-11

Nie zmienię zdania, iż jest to sztuka dla sztuki. Mieć kompletne Z6, które po wydechu, dolocie i strojeniu wyplułoby 145KM i zrzucać z niego głowicę, żeby z D13 ugryźć ( oby ) okolice 130KM? Bo więcej moim zdaniem to nie pokaże. Dla mnie nonsens.
gooffy - 2009-08-11

Kazdy sie bawi w to co lubi. Ich cyrk, ich malpy.
Wazne ze chlopaki maja zapal do pracy, a nie pija piwko pod sklepem.

Deox - 2009-08-11

gooffy napisał/a:
Kazdy sie bawi w to co lubi. Ich cyrk, ich malpy.
Wazne ze chlopaki maja zapal do pracy, a nie pija piwko pod sklepem.


Dokładnie.

Zawsze znajdą się Ci, którzy powiedzą, że coś jest bez sensu, ale uwierzcie, że nie wszystko musi być racjonalne.

Czasem warto puścić fantazję, a tu chłopaki poszaleli i zrobili sobie mocne 1,3. Czy jest w tym sens nie wiem, ale jakie to ma znaczenie?

Qukie - 2009-08-12

Też popieram taki patent. Zawsze jest satysfakcja, że złoiło się golfa, czy astrę 1.8-2.0 Hundą 1.3l :mrgreen: dodatkowo tłoki w 1.3 mają krótszy skok niż w 1.6 dzięki czemu silnik może się swobodnie wyżej kręcić. Mam nadzieję, że 130 koni spokojnie peknie. Gratki ;-)
rdk - 2009-08-13

poza tym nie rozmawiamy o jakiś mega pieniądzach, a doświadczenie chłopaki zbierają, a ile to już jest tych d16 z wydechem...

i żeby nie było, również nie jestem za grzebaniem mało rozwojowych silników, ale w ty przypadku cel jest jeden, z góry określony. Mocne 1.3 których notabene jeździ mało, o ile jakieś jeździ...

Monster - 2009-08-17

auto będzie strojone w strojenia.pl w przyszłym tygodniu :-P
RYS - 2009-08-18

Monster napisał/a:
auto będzie strojone w strojenia.pl w przyszłym tygodniu :-P

8-) Tak jest! :]

rdk - 2009-08-18

tak patrząc ile auto ogarnia RYS mam pytanie - RYS ilu was jest? w ilu osobach występujesz :mrgreen: ?
RYS - 2009-08-18

rdk napisał/a:
tak patrząc ile auto ogarnia RYS mam pytanie - RYS ilu was jest? w ilu osobach występujesz :mrgreen: ?

Niewystarczająco dużo nas :]
Bez nick'ow ale... ;) niedziela: B16 oraz D16T (na: 1.3-1.4) wczoraj: B16, jutro: D15+ i B18C6 :]

Dodam ze w Polsce więcej niż jedno D13Z6 które ostatnio się budują/wybudowało 8-)

Emre - 2009-08-18

Fawor napisał/a:
Nie zmienię zdania, iż jest to sztuka dla sztuki.


x2

aczkolwiek gratki za to że działa... ;-)

Monster - 2009-08-26

strojenie ogarnięte, jest dobrze ;-)
RYS - 2009-08-27

Czekamy z niecierpliwością na CZASY :)

PS: naprawdę fajnie jeździ... jak na 1.3 ;) (czego doświadczył właściciel DelSol Z6 trafionego na wale miedzeszyńskim który :arrow: :shock: )

Monster - 2009-08-27

zgadza sie, fajnie jezdzi
spokojnie do 200 ciągnie, dalej sie balismy :D

b7 po dolocie i wydechu to d13 zjada o 2 długosci
zobaczymy jak z seryjnym z6

a co będzie po wałku :zlo: :malpa3:

btw RYS :padam: :padam: :padam: za robote

flejm - 2010-04-01

wypas. ile planowaliscie glowice? bez planu glowy jest 11,60:1 :mrgreen:
halibut - 2010-04-10

czytalem ostatnio artykul o takim 1.3 i wycisneli z tego 205 hp @ 9000 , 268 Nm @ 7500 :oops:
Monster - 2010-04-25

Ember mial dzis przejazdzke, moze sie wypowie :mrgreen:
ember - 2010-04-25

A no mialem okazje sie przejechac :-)
Auto masakrator, az nie chce sie wierzyc ze nie ma tu zadnego strokera
Mimo mojej niemalej masy na miejscu pasazera robilo niezly przeciag

Monster - 2010-04-25

nu, zadnego strokera, zwykłe 1.3 litra :mrgreen:
dj Sphere - 2010-04-26

Fajny projekt a tym bardziej że mój :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: chłopaki sie spisali i jestem bardzo zadowolony z wyników chodz cały czas jak wszyscy wiedzą jest mało dlatego po tym sezonie już planuje wałek i ITB bo na ten sezon brakło funduszy :-( wklejam kilka zdjęć jak teraz wygląda














:mrgreen:

Monster - 2010-04-26

DJ, a mom wkleic filmik jak montujesz fotele? :galy:
ceber - 2010-04-27

jak mozesz to zmierz osiagi bo jestem bardzo ciekawy jak bardzo odbiegaja od moich ;-)

powiedz mi wydech masz ilo calowy?

dj Sphere - 2010-04-27

2.5 cala wydech zakończony ulterem
Emre - 2010-04-27

w 1.3? :shock:
ceber - 2010-04-27

no wlasnie nie za duzy? nie lepszym rozwiazaniem bylo by 2"?
Monster - 2010-04-27


z moją ciężką dupą na pokładzie

Hikiel - 2010-04-27

Bez sensu, miec zdrowe d16z6 i robic donwgrade.
Monster - 2010-04-27

te d16 zdrowe nie bylo...
Fawor - 2010-04-28

I w sensie, że to szybkie jest? ;-)
ember - 2010-04-28

Fawor napisał/a:
I w sensie, że to szybkie jest? ;-)

jak na 1.3?

Yeti - 2010-04-28

jestem ciekaw ile to teraz pali, tyle co 1.3 czy 1.6? a może więcej?
Fawor - 2010-04-28

Cytat:
jak na 1.3?

nie obrażaj wykonawców, projekt miał jezdzic lepiej niż d16z6.

ember - 2010-04-28

Monster napisał/a:
juz teraz mega zdrowe d15b7 dostaje okropne lanie, więc pewnie z d16z6 szedły równo ;-)

poza tym nigdzie nie widze informacji o prownaniu tego z d16z6, wiec skad takie info?

Monster - 2010-04-28

Fawor napisał/a:
Cytat:
jak na 1.3?

nie obrażaj wykonawców, projekt miał jezdzic lepiej niż d16z6.

mialo byc szybkie 1.3 i jest ;-)

Dzida - 2010-04-29

1.3 dobre jest, do ósemaka można kręcić bez żadnego potu, to pierwszy plus.

Po drugie jakoś tak się utarło, że 1.3 ma fajniejsze panewki, jakieś mniej obrotne, bardziej żywotne, ale to takie plotki wynikajace pewnie po części z tego że seryjne 1.3 bardzo panewek nie bije

Trzeci plus jest taki, że tłoki z 1.3 mają milimetr grubszy pierścień olejowy :D

Więcej plusów nie wymyślę, aczkolwiek podoba mnie się to, ognia! :mrgreen:

Fawor - 2010-04-30

Dzida napisał/a:
poza tym nigdzie nie widze informacji o prownaniu tego z d16z6, wiec skad takie info?

nie? Wbij sobie na temat na ckpl, tam to są potwory pożerające B16tki..

Monster - 2010-04-30

Fawor napisał/a:
Dzida napisał/a:
poza tym nigdzie nie widze informacji o prownaniu tego z d16z6, wiec skad takie info?

nie? Wbij sobie na temat na ckpl, tam to są potwory pożerające B16tki..

dobra, tam moze i sa
tu jest option i nikt nigdy o czyms takim nie pisał
;-)

flejm - 2010-05-06

to kto następny po laury D13? Fawor mógłbyś wziaść na warsztat jedenczy, podnieść rev limit na 11k i wsadzić dmuchawę :zlo:
Emre - 2010-05-06

flejm, :wstyd:
flejm - 2010-05-07

tam zaraz wstyd... :blabla:
dj Sphere - 2010-05-20

Z ciężkim sercem ale jednak jestem zmuszony SPRZEDAĆ moją ukochaną perełke niestety nie wydalam kasowo żeby utrzymywać dwa auta :-( zainteresowanych proszę o kontakt kom. 508463629 lub PW co dwa dniu zaglądam na forum Pozdrawiam
ember - 2010-07-04





gratulacje pucharu ;-)

dj Sphere - 2012-04-07

temat do aktualizacji monster :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group