JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Detailing - Połączenie sealanta i wosku na ITR

CMQ - 2010-05-22
Temat postu: Połączenie sealanta i wosku na ITR
Postanowiłem trochę odświeżyć furę po zimie. Resztki Concorso zmyłem najpierw pianą a potem szamponem NXT i przecierką IPA. Następnie nałożyłem sealanta Wolfganga, bardzo fajny środek. Zostawia lakier niesamowicie śliski i nadaje fany połysk. Auto zostawiłem na noc a rano nałożyłem warstwę Concorso. To był strzał w dziesiątkę, połysk jest nie do pobicia. Poza tym zająłem się felgami, oponami i wnętrzem.















Hikiel - 2010-05-22

To auto czesciej ma na sobie nowa warstwe jakiegos mega-hiper-srodka niz brud :D
Dawid_666 - 2010-05-22

Pierwsze foto z garażu, masakra :shock: najładniejsze lustro świata. Świetnie wygląda, pozazdrościć tylko
The Player - 2010-05-22

CMQ poleć coś na te felgi. Mycie ich to udręka :-/ . Jakiś środek do czyszczenia + może jakieś wymyślne "urządzenie", które się wszędzie wepcha i jakiś środek do tego, żeby nie łapały tak brudu i pyłu z zacisków. I żeby nie kosztowało bańkę milion.
Grzesieek - 2010-05-22

Masakra 8-) Zawsze myślałem, że biały lakier słabo błyszczy... a tu nawet na fotkach powala
ember - 2010-05-22

The Player napisał/a:
wymyślne "urządzenie", które się wszędzie wepcha

http://www.autokosmetyki....?sort=3a&page=1

Yaca - 2010-05-23

:koniuje:
CMQ - 2010-05-23

The Player napisał/a:
CMQ poleć coś na te felgi. Mycie ich to udręka :-/ . Jakiś środek do czyszczenia + może jakieś wymyślne "urządzenie", które się wszędzie wepcha i jakiś środek do tego, żeby nie łapały tak brudu i pyłu z zacisków. I żeby nie kosztowało bańkę milion.


Wurth do felg czerwony, miękki okrągły pędzelek z Castoramy. Jak dobrze wymyjesz to odtłuść i nałóż wosk do felg. Powiedzmy PB Wheel Sealant, Potem możesz już myć szamponem z wodą i pędzelkiem.

ches7 - 2010-05-23

efekt jest niesamowity, szczegolnie na zywo w nocy w swietle latarni. nie mialem okazj wczesnieji zobaczyc jej live, a dzis, slow mi odjelo. pozdro
se7en - 2010-05-23

CMQ, co to za nakrętki? bo widzę ze nie są to stożkowe, szukam podobnych 8-)
Blaid_MC - 2010-05-23

Kicks, i z tego co wiem felgi są przerobione pod te nakrętki. Wszystko jest na forum.
The Player - 2010-05-23

CMQ dzięki, spróbuje i napisze o efektach.

se7en to KICKS R40 kolor neo chrome.

CMQ - 2010-05-23

se7en napisał/a:
CMQ, co to za nakrętki? bo widzę ze nie są to stożkowe, szukam podobnych 8-)


Nie wiem skąd widzisz że nie są stożkowe, bo są ;)

se7en - 2010-05-24

aha :mrgreen: faktycznie to może ślepy jestem ale dzięki 8-)
CMQ - 2010-05-24

A jak po zdjęciu chcesz to wywnioskować, skoro nakrętka siedzi w gnieździe właśnie tym stożkiem, którego wtedy nie widać? ;) Jeśli sugerowałeś się ze felga to OEM to w moim topicu jest wyjaśnienie że moje fele mają obrobione przylgnie pod nakrętki aftermarketowe.
kuchar - 2010-05-24

super efekt na zywo pewnie powala. CMQ kładłes wosk na sealant...czy to muszą być dwa preparaty, które się nie "pogryzą" czy kazdy sealant przyjmnie na siebie naturalny wosk?

co sądzisz o położeniu jakiegoś naturalnego wosku na sealant NXT 2.0 ? takiego wosku, który polepszy i blask i zabezpieczenie ze wskazaniem na to pierwsze.

CMQ - 2010-05-24

Będzie śle tylko jesli na wosk nałożysz sealant bo się zwyczajnie przez niego przeżre. Ale jeśli na sealanta położysz naturalny wosk nic się nie stanie. Akurat NXT jest moim zdaniem taki średnio trafiony, nie lubię z nim pracować. Wziąłbym JetSeal109 na Twoim miejscu, na to jakiś naturalny nasycony carnaubą.
kuchar - 2010-05-24

CMQ napisał/a:
NXT jest moim zdaniem taki średnio trafiony, nie lubię z nim pracować

w jakim sensie? dociera sie gorzej/trudniej niz inne?
z woskami zbyt duzego doswiadczenia nie mam wiec pytam bo póki co NXT2.0 to moj najlepszy wosk/sealant.

CMQ - 2010-05-24

Moje "ale" do niego to:

-utrudnione ścieranie z karoserii, kocha się rozmazywać
-łapie kurz i to niesamowcie, zamiast utrudniać jego osiadanie. To mnie najbardziej wkurza
-ma przeciętną trwałość
-nie podosi jakoś niesamowicie blasku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group