JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - Honda civic ferio EG9 JRSC

podlez - 2010-11-03
Temat postu: Honda civic ferio EG9 JRSC
Witam,
Po wielu wahaniach postanowiłem wystawić tutaj swój projekt, robiony od trzeca lat, powoli, ale skutecznie. Już widać piewrsze efekty, kolejne na pewno będą

MODEL:
1994, EG9

SILNIK:
B16A2,
Kute tłoki CP Piston 81,50mm CR 9,8:1
Kute korby SCAT
Panewki główne ACL Race
Panewki korbowodowe ACL Race
Uszczelka pod ssący P2R
Wtryskiwacze Lucas 440ccm
kable WN Vision 10,2mm
gruba chłodnica aluminowa 50mm
olej motul 6100 10W40

UKLAD DOLOTOWY:
Kompresor JRSC
Wspawane rdzenie Laminova 2szt
Obieg wodny z dodatkową chłodnicą i pompą Bosch 800l/min.

UKLAD WYDECHOWY:
kolekto 4-2-1. 2.5" owinięty termobandażem, cały układ 2.25", środkowy przelot + końcowy M-tech OEM-look

ELEKTRONIKA:
Crome
Wskażniki:
EGT Greddy
BOOST Greddy
Ciśnienie oleju Greddy
Temp oleju

VTEC light
Shift light

UKLAD NAPĘDOWY
Enkei z ITR 15''
Bridgestone Potenza RE50A
koło zamachowe ACT streetlite 12,5lbs
kpl sprzęgło Exedy stage 1
MTF Honda

ZAWIESZENIE:
Przednia górna rozpórka Vti
Tylnia górna rozpórka
ASR – in progress
Sprężyny eibach -30mm
Kayaba AGX
UKLAD HAMULCOWY
Gładkie tarcze EBC
Klocki EBC redstuff
Przewody w stalowym oplocie goodrich
Płyn hamulcowy Motul 660tus

BODY-KIT:
JDM Owiewki ferio
JDM Owiewka szyberdachu z ferio
JDM Lampy przednie Denji
JDM Spojler z ferio – in progress
JDM Power folding mirrors
JDM Elektryczna antena w tylnym lewym nadkolu Ferio - in progress
JDM Trójkąty w tylnie drzwi z Ferio - done
4 chlapacze OEM
Przednia dokładka OEM Vti
Halogeny OEM
Amber corners
chowane spryskiwacze reflektorów
czujniki parkowania tył
hood spacers
ŚRODEK:
JDM - Zegary z EG9 A/T
Start button z S2000
Cupholder
Mieszek+gałka skórzana z EK4
JDM - Half antena button
CAR-AUDIO:
Nie za wiele

MOC: seria 160KM
po przeróbkach rok 2009: 195KM
po modach 2010 - nie mierzone.
PLANY:

Zwiększenie doładowania
Szpera

Poliuretanowe tuleje gum-met + wypiaskowanie wachaczy i w kolor
inne felgi

* trzymać go do końca i cieszyć się każdą minutą jazdy.

Kilka fotek:





















oraz mała historia jak to było:

1.
2.
3.




update 10.02.2008






1. Zegary boost i EGT greddy 52mm podswietlenie amber.:


2. Wtryski 440 lukas, przygotowane pod listwę.


3. Elektryczna pompa wody bosch wydajnośc 800l/h jako czynnik napędzająxy obieg chłodzenia rdzeni w JRSC

Do tego jest chłodnica z eg5 z wentylatorem.

4. OEM-owe graty, czyli uszczelka pod klawiature i pasek rozrządu:


5. Złozony JRSC z dwoma rdzeniami laminowa :) Do niego mnóstwo gratów.


i kilka innych:



chłodnica aluminiowa 5cm grubosci:


Nowe lekkie koło Act Streetlite, ok 5.5kg wagi:


Kolektor 4-2-1 2,5".

Układ wydechowy 2.25"


Koncowy oem look chyba Mtecha:


Długo wyczekiwane lampki DENJI :)


walka z wydechem
















[SIZE="4"]UPDATE : Czerwiec-lipiec 2010[/SIZE]
1. Regeneracja nadkoli, walka z rudą

2. Gleba:

3. antena ferio JDM


4. spryskiwacze reflektorów


5. czujnik poziomu płynu w spryskiwaczach:



6. parktronic :| )


7. new color in da haus :)


8. Owiewka OEM-JDM


9. dokładka OM Vti EG9


10. Nowe gumy: Potenza RE50A


11. Nowe kable WN Vision 10.4mm + swiece:
[IMG]


Blaid_MC - 2010-11-03

Robi wrażenie!
Gumka23 - 2010-11-03

Łaaaaaaaaaaa! Kocur. :super:
bartolos11 - 2010-11-03

Nice one! Kolor jest piękny :D
Ma4Ti - 2010-11-03

No kurde, dawno już nikt nie wstawiał żadnego nowego projektu na bazie hondy, który by mnie tak urzekł :D Piękna, po prostu piękna :D
fulek - 2010-11-03

generalnie 5g sedan szalu nie robi, ale ten twoj to kocur :mrgreen: kolor daje rade :mrgreen:
rdk - 2010-11-03

przekot! zdecydowanie mega kolor i śmiało można powiedzieć że najzajebistszy 5gen sedan w PL! 8-)

pytanie poza konkursem
p.s. ile bandaża zużyłeś na kolektor?

Gumka23 - 2010-11-03

ps. sw388 by tu pasowalo :)
Hikiel - 2010-11-03

***** kolor wymiata. Olive Green?
johnnyg - 2010-11-03

RDK to może ja powiem ze na owinięcie dwóch pierwszych Igreków starcza 10m gdy owija się pojedynczo i na ciasno, tutaj pewnie poszło 15m,szkoda ze dwie srodkowe dwururki są połączone bandażem ale wiadomo,ciasno bywa.

Podlez, jak wrażenia tak swoją drogą z użytkowania bandaża?raczej tylko ozdoba nie? Szybko się nagrzewa co?Szybciej niż zwykły biały.

Projekt naturalnie znany, pamiętam sprzed zmiany koloru, która też wyszła na big +, choć teraz auto już nie jest takie niepozorne;)

Słowik - 2010-11-03

:shock: ic bjutiful to jest piękne. Tylko z felgą bym powalczył. A ten kolor... 8-)
rastle - 2010-11-03

Jest kozak tylko tylne lampy bym jakos ruszyl zeby kierunki byly biale bo wg mnie sie strasznie gryza. Ogolnie najsik
bartolos11 - 2010-11-03

Hikiel napisał/a:
***** kolor wymiata. Olive Green?

Urban green, wnioskuje to po opisie tematu :)

Mont - 2010-11-03

ło ja cie
chyba najlepszy civic sedan w polsce

Hikiel - 2010-11-03

bartolos11 napisał/a:
Urban green, wnioskuje to po opisie tematu


Good point :mrgreen:

Pilar - 2010-11-03

Kolor niszczy!! Kocham ten projekt :mrgreen:
Cino - 2010-11-03

Kolor miazga 8-)

Nie lubie za bardzo 5 gena w sedanie ale ten mi mnie urzekł ;-)

rdk - 2010-11-03

dżony dzięki za odpowiedź.



aaaaaleee łeeeeeeee tak patrze i widzę że Ty przemalowałeś fure z najładniejszego koloru jakimś jest ten granat na jakiś zielony, temat zamykam a Ty masz bana na rok :lol:

antek - 2010-11-03

jest fajter :shock: forfiter prawie :mrgreen:
SEBOL 75 - 2010-11-03

Niezły projekcik. kolor fury po zmianie obłędny!! 8-)
Nelson - 2010-11-03

Dobrze wygląda! Przyjemny projekt bo oryginalny. Takich felg chyba jeszcze nigdzie nie widziałem. Ja bym dał troszkę większy wydech.
Yeti - 2010-11-03

kolor robi mega wrażenie! graty też, ale kolor... :ok:
darek - 2010-11-03

ciekawe ile jeszcze takich ludzie chowają po garażach. duży + kolor jest bomba.
KwiatekkJDM_RS - 2010-11-03

Podlez to w ogole jezdzi ? czy tylko robisz w garage ciagle bo na miescie Cie nie widuje ;-)
ttomula - 2010-11-04

Zajebisty.I ten kolor. I love it!
PaBBlos - 2010-11-04

Nice. Autko robi wrażenie, choć niejeste zwolennikiem zielonych samochodów to ten kolor ma coś w sobie i bardzo mi się podoba. Dobra robota :->
gaseb - 2010-11-04

bardzo ładnie Ci to wyszło! brakuje tylko koła a dokładniej czarna felga nie pasuje do twojego lakieru, ja bym tu dał coś białego z polerowanym rantem.
Słowik - 2010-11-04

gaseb napisał/a:
bardzo ładnie Ci to wyszło! brakuje tylko koła a dokładniej czarna felga nie pasuje do twojego lakieru, ja bym tu dał coś białego z polerowanym rantem.



x2

yamakas - 2010-11-04

Powiem ci że złamał mnie w kilku miejscach ten projekt. Kto by pomyślał że ktoś zbuduje takiego fajnego sedanika.
Yeti - 2010-11-04

ja bym tu widział jakąś felgę w odcieniach złota ;)
podlez - 2010-11-04

Dzięki wielkie za pozytywny odbiór. Troche miałem obawy go wystawiac, ale widze, że nawet się przyjął :)
Dodam, że furka jest garażowana, ale często smiga nią moją żona z córką z punktu A do B, więc słuzy jako daily driver, gdy trzeba :) (trochę szybszy i inny :) )
Autko powstaje przy pomocy kilku osób i tu nie byłbym fair gdybym o nich nie wspomniał.
Cały lakier wraz z konserwacją poza robieniem blach położył kolega zwany tu jako VenoGw.
Od strony technicznej tej nabardziej zaawansowanej czyli montaż kompresora i strojenie auto ogarnął kolega mirek znany jako EMG.

Ogólnie furka nie widziała zwykełego mechanika, wspierają mnie ludzie z podobną pasją i duzą wiedzą. Sam przy nim sporo robie, ale jak wiadomo nie można się znać na wszystkim.

Co do pytań i sugestnii:
na owienięcie zurzyłem 15m bandarzu. Różnica była odczuwalna w temperaturze pod maską, ale dopiero hoodspacersy robią profi robote

Fakt, felgi bardzo chiałbym zmienic, ale nie mam pomysłu na co i chetnie podeprę się waszymi propozycjami. Akurat przez zimę może się uzbiera na coś lepszego :)

k20lover - 2010-11-04

grejjjt prodżekt! :mrgreen:
Darióż - 2010-11-04

podlez napisał/a:
Fakt, felgi bardzo chiałbym zmienic, ale nie mam pomysłu na co i chetnie podeprę się waszymi propozycjami. Akurat przez zimę może się uzbiera na coś lepszego :)


SW388!

Słowik - 2010-11-04

http://www.jdm-option.pl/...opic.php?t=7495 pomalować na biało i rant w poler. Cena niszczy ale... WARTO. (Robię reklame Tomacowi ;-) ).
Tylko jaki masz roztaw śrub?

rdk - 2010-11-06

na moje do sedana to zdecydowanie 16tka powinna być, koszt jakiegoś białego jdm z polerowanym rantem na pewno zrobi spustoszenie w portfelu, ale będzie magicznie! zresztą przy tym projekcie nawet w 15tce biedy nie będzie ;)

dzięki za odpowiedź odnośnie bandaża.

btw. świetnie że auto robią osoby związane ze światem dżejdiemu, tym bardziej szacunek

Ktulu - 2010-11-06

zajebisty sedan...

czarny regamaster 16" to by było to!

snack - 2010-11-06

białe Cp-Ry zrobiłyby tu robotę,
ewentualnie może coś w chromie żeby rozjaśnić ją?


dajs - 2010-11-06

Słowik napisał/a:
http://www.jdm-option.pl/forum/viewtopic.php?t=7495 pomalować na biało i rant w poler. Cena niszczy ale... WARTO. (Robię reklame Tomacowi ;-) ).
Tylko jaki masz roztaw śrub?


Lol o tym samym pomyślałem :roll: (nie będąc związany ani spowinowacony z Tomaciem).

Fura świetna wrzuć filmik jak chodzi komprechor bo bardzo mnie ciekawi ten dźwięk. ;)

Ali-En - 2010-11-06

Myślałem że zobaczę kolejne jajko które mnie niczym nie zaskoczy.... a tu jednak niespodzianka, bardzo pozytywna! Super fura!
Dareko - 2010-11-06

bardzo ładne eg9 pamiętam jak stał u EMG dawno dawno temu teraz to 2 inne auta :)



a gdzie owiewki ktore miałeś ?

Fawor - 2010-11-06

Jest strasznie strasznie fajna, ale czy najgrubszy sedan? No nie wiem :-P
Sanctim - 2010-11-06

Super samochód, bardzo mi się podoba.
Od 2 dni oglądam sobie zdjęcia przed snem ;P

rdk - 2010-11-07

Fawor napisał/a:
Jest strasznie strasznie fajna, ale czy najgrubszy sedan? No nie wiem
:mrgreen:
podlez - 2010-11-08

Dareko napisał/a:
bardzo ładne eg9 pamiętam jak stał u EMG dawno dawno temu teraz to 2 inne auta :)

a gdzie owiewki ktore miałeś ?

stało, stało :) twoje też widywałem i podziwiam za umiejetności jazdy na takiej glebie :) Owiewki leżą, po lakierowaniu jakoś nie mam natchnienia ich założyć, bo troche rypania z tym jest

Fawor napisał/a:
Jest strasznie strasznie fajna, ale czy najgrubszy sedan? No nie wiem :-P

Nigdy nie miał być to najgrubszy projekt, bo nie mam na to budzetu. Ze względu na to że służy jako daily car, to mocy tez nie moze byc za duzo. W wielu sprawach muszę iść na kompromis

Cytat:
białe Cp-Ry zrobiłyby tu robotę,

oj robiłyby wiem. Wzdycham do nich czasami :D . Widzę, ze gaseb ma, ale szkoda, raz ze cena jest adekwatna do swoich parametrów,
dwa że nie ma 4x100 w 16", gdyby były to kto wie 8-)
trzy - mam praktycznie nowe opony Re50A, szkoda inwestować w kolejne, cztery - 15" wg mnie bedzie za mało.

Dareko - 2010-11-08

podlez napisał/a:
podziwiam za umiejetności jazdy na takiej glebie


zwłaszcza droga do Mirka wymaga takich :D


podlez napisał/a:
Owiewki leżą, po lakierowaniu jakoś nie mam natchnienia ich założyć, bo troche rypania z tym jest


zakładaj koniecznie ! W sedanie wyglądają jeszcze lepiej niz w HB a na zime przydadzą sie ;)

Emre - 2010-11-08

Fawor napisał/a:
Jest strasznie strasznie fajna


jak coś "strasznego" może być fajne w pozytywnym tego słowa znaczeniu? :ugh:

;)


co do auto to stylistycznie i mechanicznie prezentuje się extra! :galy:

maras82 - 2010-11-08

ładny sedan, mam nadzieję,że jak będę w bliżej nieokreślonej przyszłości u Mirka, to się zrobi mini spot sedanów :-D wspominałeś coś o owiewkach, jeśli nie chcesz ich zakładać,to chętnie je przygarne :)
gaseb - 2010-11-08

podlez napisał/a:
Widzę, ze gaseb ma, ale szkoda, raz ze cena jest adekwatna do swoich parametrów, dwa że nie ma 4x100 w 16", gdyby były to kto wie 8-)


Takie białaski by tu wyglądały kozak, CP-R w 16" w 4x100 to juz duzo wyzszy koszt.

snack - 2010-11-09

Emre napisał/a:
jak coś "strasznego" może być fajne w pozytywnym tego słowa znaczeniu? :ugh:


prof. Miodek zaakceptował użycie "strasznie" jako synonim "bardzo"

Fawor - 2010-11-11

emre raczej się beka wiec na luzno ;-)
raggaman - 2011-01-23

Robert pozwolisz, że odkopię :mrgreen:




ceelx - 2011-01-23

kiera wyglada przezajebiscie :shock:
chyba bede sie musial i ja odezwac do ciebie ;)

Deox - 2011-01-23

Świetna robota i duży szacun za wykonanie. 8-)
raggaman - 2011-01-23

Dzięki Panowie, staramy się jak możemy żeby wyglądało to zajebiście wizualnie i cenowo :mrgreen:

Co prawda nitka miała miec nieco inny kolor, ale patafiany które dostarczają materiały jak i fabryka wypieli się na niestandardową paletę kolorów :-?

podlez - 2011-01-23

raggaman napisał/a:
Robert pozwolisz, że odkopię :mrgreen:

spoko :) w sumie fajnie jak ktoś inny odkopuje tematy niz właściciel.
Było trochę bojów z producentem nici i ta nie jest tą, która miała być na początku, jednak jest fajnie, ze złamany stereotyp czerwonej :)
Jeszcze nie mam u siebie gratów ,ale i tak wielkie słowa uznania za cierpliwość do moich kolorów i za jakość wykonania :-)

raggaman - 2011-01-23

podlez napisał/a:
jednak jest fajnie, ze złamany stereotyp czerwonej :)


Powiem Ci, że też się ciesze z tego tytułu..wszyscy tylko czerwona i czerwona ;-)

podlez napisał/a:
Jeszcze nie mam u siebie gratów ,ale i tak wielkie słowa uznania za cierpliwość do moich kolorów i za jakość wykonania :-)


Starałem się jak mogłem z tymi kolorami, ale nie miałem na to już wpływu. Powiem Ci szczerze, że te kolory które miały byc pierwotnie to były by stanowczo za jasne ;-)
Paczka jutro powinna byc u Ciebie.

Yeti - 2011-01-24

podoba mi się pomysł z zielenią. Jaki kolor był początkowo planowany?
podlez - 2011-01-24

Yeti napisał/a:
podoba mi się pomysł z zielenią. Jaki kolor był początkowo planowany?

też zielony ale bardzo zbliżony do koloru nadwozia :)

kordigo - 2011-02-03

ładny 'militarny' sedanik... :) Felga faktycznie przydała by się jakaś jasna... I tan napis na tylnych drzwiach-mega za duży... :)
podlez - 2011-02-05

kordigo napisał/a:
I tan napis na tylnych drzwiach-mega za duży... :)

to juz pretensje do grafików Hondy ;-) To są OEM-owe wymiary

kordigo - 2011-02-05

podlez napisał/a:
To są OEM-owe wymiary

pasujące do innych modeli-tu jest to nie proporcjonalne do całości... Można przecież kupić na zamówienie nie OEMową taką samą wlepe w dowolnym rozmiarze... Kolega ma taką na drzwiach-łączna długość 40cm i jest idealnie... Ale jeśli Tobie to nie przeszkadza to niech i będzie taka jak jest... Fura świetna a ta nakleja razi... ;)

podlez - 2011-03-01

Taki mały up.
JDM-u nie za wiele, ale autko jakoś tak sie rozwija i ewoluuje :)
Doszedł do kolekcji zegar greddy oil press. Teraz jest juz komplecik:


Do zegarków doszły obudowy, które bedą mocno przerabiane. W sumie potrzebny z nich mi jest tylko przód, cały dół bedzie wycięty, a całość na nowo wkomponowana w miejsce dotychczasowego karmnika. Jak juz bedzie zamodelowane, chciałbym to opakować w taką skórkę jak dotychczas


Na tył doszły dwa stickery co by było wiadomo, że to nie jakis panzerwagen, a stary dobry civic:



Zabrałem sie także za przebudowę dolotu, bo tu wg mnie jest mozliwość sporej poprawy. Obecnie przez pompe ABS i nisko położoną przepustnicę mam niezłą zwęzkę, co zmula furaka:


Elementy ukłdadanki dolotu: Kolanka iraz osłona filtra od komory silnika, oraz filtr na odmę:



I efekt:


gaseb - 2011-03-01

jutro spodziewaj się paczki z jdm gratami ;-)
artur - 2011-03-01

gaseb napisał/a:
jutro spodziewaj się paczki z jdm gratami ;-)


podlez, pucuj sie co to bedzie :-D

rdk - 2011-03-01

dobry motyw z zabudową, ale ziom - ogarnij inny kolor niż ten czerwony, u Ciebie żółty pięknie by współgrał z zielonym :)
gaseb - 2011-03-01

rdk ma rację, czerwony pasuje jak tu ząb w dupie ;-)

ja bym dał tak:

Sivus - 2011-03-02

gaseb, zajebista komora :shock:
podlez - 2011-03-02

gaseb napisał/a:
utro spodziewaj się paczki z jdm gratami ;-)

super :)
gaseb napisał/a:
rdk ma rację, czerwony pasuje jak tu ząb w dupie ;-)

wiem, ale nie ma żółtych, bynajmniej nie na szybko od ręki.

panowie mam pytanie.
Civic który posiadam to moje hobby, pasja, ale także dupowóz. Nie na codzień ale są dni, gdy trzeba nim jeżdzić nie tylko dla przyjemności
Musi byż użytkowy, bezawaryjny i do ogarnięcia przez kobietę.
Zona zabiera go na zakupy, podrzucam dzieciaki do rodziców (jedno 20 m-cy drugie 2-m-ce :D ) lub wsiadamy sobie i cisniemy na wycieczkę,
Z powodów jak wyżej nie bedzie turbo (chyba, ze się dorobie 3-go auta), więc mam problem:
- czy zakuwać silnik zwiększyć doładowanie na kompresorze. Wyjdzie pewnie 0,5bara, bo silnik się odpręży.
- czy kupic dół od B20 i zwiększyć ładowanie, ale na seryjnych gratach. Pewnie wyjdzie niecałe 0,5 ze względu na pojemność 2.0

Pojawił się mały problem. Wiem, ze ludzie piszą tylko słodko o soich autkach, ale czasem coś jest nie tak.
U mnie najprawdopodobniej, walnięte sa pierscienie na jednym cylindzre, lub pękł tłok :( Kompresja jest 9bar, na pozostałych ok.
Wyszło to przypadkiem po założeniu filtra na odmę. Gdyby nie to, to pewnie bym nim jeżdził i jeżdził.

P.S. budzet mam baardzo ograniczony :( wiec najlepiej aby to tylko były pierścienie, ale.....jak nie wyjme to sie nie dowiem

gaseb - 2011-03-02

Seryjne korby w B20 nie sa chyba wytrzymale zeby sensowne dawac doladowanie ale moge sie mylic. Pewnie i tak musialbys dokupic kute korby.
rdk - 2011-03-02

ja bym nie kombinował, jak masz mały budżet a myślisz o kuciu to jedno kłóci się z drugim [w sumie... zależy co dla kogo to "mały budżet" ;-) ] dół b20 też bo to rzeźba która jakoś mnie nie przekonuje tym bardziej w przypadku kompresora . Ja na twoim miejscu zwalił bym głowicę [nie, nie gruchę :lol: ] zobaczył co jest. Jeśli pierścień to zrobić co trza żeby jeździć i ciesz się samochodem, jeśli potrzebne będzie honowanie/szlif to tłoki lekko odprężające i cała procedura dalej, ale to już troszkę więcej pieniążków :roll:
Fawor - 2011-03-02

hamowaleś ziom to auto? Z dobrze wystrojony zestaw z laminovą powinien generować okolice 240-250KM, więc to jest dla B16tki bezpieczna granica, którą jakiś czas powinien wytrzymać. Może właśnie ten czas dla Twojego silnika się skończył, bo kończy się na serii zawsze ;-) Generalnie wszystko zalezy od tego ile masz hajsu do przeznaczenia.
podlez - 2011-03-03

wczoraj kurier dostarczył paczkę. Dzieki wielkie gaseb. Solidna firma jesteś ;-)

Doszedł do mojego muzeum czyt. civica kolejny eksponat powiekszający kolekcję JDM, a mianowicie elektrycznie składane lusterka. Fotki nie wrzucam bo kazdy wie jak to wygląda :)

Teraz zastanawiam się czy malowac w kolor nadwozia czy klasycznie na czarno.

Fawor napisał/a:
hamowaleś ziom to auto?

tak. Raz hamowałem na seryjnym dolocie i wydechu a temperatura pomiaru był +33 stopnie, wiec gorąco. było to prawie dwa lata temu. Od tamtego czasu duzo się poprawiło na rzecz mocy
Wtedy na ładowaniu 0,35bara było tak:


Miałem na dniach hamowac autko, ale teraz to muszę odpuscic.

Fawor - 2011-03-03

a teraz na jakim doładowaniu jeździłeś? Generalnie jeśli jeździsz na booscie od dwóch lat to i tak dobry wynik w kwestii bezawaryjności :) podmienić blok na b18 z remontem (pewnie jakieś 4k pln), albo zakuć B16 na nadwymiarze, okolice 6k pln.
podlez - 2011-03-03

doładowanie nie było zmieniane ze względu na seryjny motor.
Zauwałżyłem, ze po zmianie wydehcu i dolotu boost lekko sie podniósł do max 7psi czyli niecałe 0,5bara
EGT nigdy nie przekroczyło 700stopni, tyle że czujnik mam przed sondą lambda. Wiem że nie jest to za blisko ale teoretycznie miejsce jest dobre.

mam plan na kute korby tłoki, nowe panewki, śruby + obróka głowicy i cylindórw.
Tylko kute elementy obniżą zniacznie stopien sprężania i nawet jak podniosę cisnienie ładowania to nie wiem czy uzyskam okolice 0,5bara. Tylko kaski brak, na obecną chwile :(

Najgorsze jest to ze auto jeżdzi całkiem normalnie, silnik pracuje równiutko i gdyby nie filtr na odme to pewnie bym nie skumał, ze coś jest nie tak :-/

Fawor - 2011-03-03

Przecież można dobrac kuciznę na CR~10tki i po problemie. Oczywiście można też wyżej co przy tym doładowaniu i dobrym chłodzeniu wcale nie byłoby głupim rozwiązaniem, jednak trzeba by już się zaopatrzyc w dobre paliwo.
rdk - 2011-03-04

dobre paliwo w dd to uciążliwy temat :-P
Fawor - 2011-03-04

dobre w sensie Vpower. Aczkolwiek i tak rozumiem, że to uciążliwy temat :)
artur - 2011-03-04

podlez napisał/a:
Teraz zastanawiam się czy malowac w kolor nadwozia czy klasycznie na czarno.


zdecydowanie na czarno ;-)

podlez - 2011-03-04

Fawor napisał/a:
Przecież można dobrac kuciznę na CR~10tki i po problemie.

tak, tylko takie CR rozważam.

Fawor napisał/a:
dobre w sensie Vpower. Aczkolwiek i tak rozumiem, że to uciążliwy temat :)

latam na 98 tylko lub wyżej, aczkolwiek dla bezpieczeństwa strojenie odbyło się na 95, co chyba jest powszechne :)

rdk napisał/a:
dobre paliwo w dd to uciążliwy temat :-P

za DD słuzy mi moj karawan Accord CB :-)
Civic dla przyjemności kiedy mi się chce lub gdy zonka gdzieś musi jechać, a ja mam accorda.
Spalanie jeszcze jest znośne 11-12l/100km

Ogólnie to troche poczyniłem inwestycji w civica i na pokład na wiosne wjedzie troche gadzetów JDM :) , a silnik miał zostać na przyszły sezon.

Z jednej strony szkoda rozbierac silnik by tylko wymienic pierscienie, bo progresu nie bedzie, ale z drugiej ne wiem czy dzwigne temat finansowo by zakuć, bo to się wiązę z kilkoma dodatkowymi wydatkami, a podłubać musze jeszcze przy accordzie, który musi byc w stanie perfekt.
Niestety, ale dwójka małych pasożytów :D (czyt. dzieci) ciągnie mocno po kieszeni :D

Dobra dość moich dywagacji, co robic wiem, za co, jeszcze nie :mrgreen:

Zaległa fotka lusterek: :->

rdk - 2011-03-04

na pw masz moj adres, odeslij mi to nie bede musial malowac :lol:

a tak na serio to fajny gadzet :)

Gumka23 - 2011-03-04

fajny fajny, jeszcze podpiac do centralnego i wogole zajebiscie, tylko czy silniczki by wytrzymaly czeste skladanie i rozkladanie...

btw. przemysl wsadzenie do srodka mat grzewczych... na zime, lub deszczowe dni spoko opcja.

podlez - 2011-03-30

mała rzecz a cieszy.
Nie za wiele do pokazania, ale że JDM to nie bedzie niezgodności z regulaminem :D



Czas zacząć zakładać wszystkie graty na auto.

gaseb - 2011-03-30

Gumka23 napisał/a:
tylko czy silniczki by wytrzymaly czeste skladanie i rozkladanie...
wytrzymaly 16-19 lat to wytrzymają jeszcze trochę ;-)
sadam - 2011-03-30

heh, też kiedy upolowałem taie trójkaciki w tylne drzwi, cieszyłem sie jak dziecko z nich bo to tej pory u nikogo jeszcze takich niewidziałem :)
podlez - 2011-05-23

odgrzebie kotleta.
Podjąłem się zrobić pierwszą customową rzecz do auta.
Ponieważ wskażnik cisnienia oleju leżał kilka misięcy w garażu postanowiłem go dac na pokład i tak powstała budka na trzy zegary.
Wielka rzeźba, ale efekt nie najgorszy. Tarcze skierowane centrtalnie na oczy. no moze 0 10 stopni za wysoko, ale da radę to zrobić.
Jak juz budzik wpadł na pokład to trzeba było zrobić resztę by coś tam pokazywał.
Reszta gratów jak owiewki, lusterka lotka z ferio nadal czekją na wolne chwile
A tu niechlujne fotki:






Magnetyczna śrubka wyłapała trochę syfu:


I upchnięta podkładka z filtrem i czujnikiem. Nie było źle z miejscem:


Wskazania licznika cisnienia oleju na jałowym:
Na zimnym 80 PSI czyli ok 5,5 bara
Na ciepłym 30PSI czyli +- 2bar

W trakice jazdy na biegu pokazuje ok 4bary.

Bartek! - 2011-05-23

widziałem i słyszałem wczoraj popołudniu z tarasu, jest dobrze!
artur - 2011-05-23

daszek na zegary wyszedl calkiem spoko jak na home made. zostalo to podyktowane tym, ze oprocz zabudowy w slupku (fuj & ble) nie da sie kupic niczego aftermarketowego czy checia przyoszczedzenia? :D
podlez - 2011-05-23

Bartek! napisał/a:
widziałem i słyszałem wczoraj popołudniu z tarasu, jest dobrze!

no prosze :) A zółtka nie było "na słupie" :)

artur napisał/a:
daszek na zegary wyszedl calkiem spoko jak na home made. zostalo to podyktowane tym, ze oprocz zabudowy w slupku (fuj & ble) nie da sie kupic niczego aftermarketowego czy checia przyoszczedzenia? :D

w słupku nie chciałem bo jest fuu..
a na rynku nic nie ma. Są niby na 3 zegary, ale nie są skierowane w strone kierowcy i nie da się ich tak zamotnować, aby było estetycznie.
tutaj spód ma specjalną ramkę przystosowaną do montażu w otwór po kratce nawiewiu.
Chciałem aby były bardziej schowane, tak jak w focusach ST i RS, ale lewy budzik opiera się prawie o deskę.

Bartek! - 2011-05-23

podlez napisał/a:
Bartek! napisał/a:
widziałem i słyszałem wczoraj popołudniu z tarasu, jest dobrze!

no prosze :) A zółtka nie było "na słupie" :)


ładniejsza połówka śmigała żółtym jakoś wtedy :-P

Fawor - 2011-05-23

jakie plany z silnikiem? Nadal pluje kompresją?
podlez - 2011-05-23

Fawor napisał/a:
jakie plany z silnikiem? Nadal pluje kompresją?

niestety nadal tak, chyba nic sie nie polepszyło.
Pozytyw taki, ze taka kompresja jeszcze pozwala jeździć oraz, ze auto robi ok 200km miesięcznie.
Niestety, ale inwestycja w dom, naukę i dzieciaki blokuje remont inwestycji w auto. Póki co chce założyć, to co się nazbierało przez ostatnie kilka miesięcy i troszke się tym nacieszyć.

Następnie na jesień małymi krokami będę kolekcjonował graty.
Sęk w tym, że nie wiem od czego zacząć.
Intuicja podpowiada, aby rozkręcić silnik, zobaczyć co jest i wtedy działać, czyli:
zrobić szlif cylindrów, a następnie kupić tłoki i pod wymiar.
Takie sprawy jak panewki uszczelki można chyba kupować niezależnie od stanu silnika?

Fawor - 2011-05-23

na spokojnie mozesz tez kupić tłoki na pierwszy nadwymiar - ta 'awaria' u Ciebie to nie jest nic grubego, co by mocno potyrało tuleje. Aczkolwiek...oczywiście najbezpieczniej pomierzyć. Panewki i uszczelki kupować śmiało. Remontujesz na serii?
podlez - 2011-05-24

Fawor napisał/a:
Remontujesz na serii?

korby i tłoki bedą kute, ale takie by kompresja była w okolicach 10.
Jak chce podnieść cisnienie ładowania to na serii szkoda remontować.
Jednak to wszystko jest rozciągniete w czasie, bo dobiero po obróbce silnika, bedzie wiadomo jaki wymiar zamawiać. A realizacja zamówienie też trwa.
Najgorsze, że nie wiem gdzie oddać silnik do obróbki. We Wrocławiu jest młody zespół, który tym zaczyna się zajmować, ale mają tylko kilka prac na silnikami.
Znam tylko Krasnobrodzką, ale cen ich usług juz nie :)

Na szczęście jst forum i ludzie, którzy takie tematy zjadają na sniadanie i liczę na wskazówki, by zrobić raz a dobrze.

W koncu za 17 lat syn tym bedzie jeżdził więc musi byc srobione na tip-top :mrgreen:

!markos - 2011-05-24

podlez napisał/a:
dobiero po obróbce silnika, bedzie wiadomo jaki wymiar zamawiać
juz wiadomo - pierwszy nadwymiar. panewki seria.

jak nie na miejscu, to wyslij silnik do lublina do auto-szlifu. maja dobra umowe z kurierem i konkurencyjne ceny.

Fawor - 2011-05-24

!markos napisał/a:
juz wiadomo - pierwszy nadwymiar. panewki seria.


si senior, zamawiaj podlez w ciemno. Fajnie by było do takiego doładowania podnięść CR..o, może nie o tyle podnieść, co utrzymac serię. A nie dawać 9,0 jak do turbawek.

podlez - 2011-12-19

Ja koniec roku zrobiłem kilka marnych fotek co by się nie martwić :D ze auto project nie żyje.
Co się zmieniło?
-wpadła JDM antena w tylnie nadkole + przycisk half
-replika spojlera z ferio JDM z 3 juz JDM-owym stopem
-wpadły na pokład składane lusterka z ferio jdm, częściowo pomalowane w kolor, częściowo w czarny mat
- emblemat ferio JDM na tylnią klapę
- tylnie trójkąciki z napisem ferio też z wersji JDM
W środku jest już na pokładzie nowa skóra z zieloną nicią na dwóch podłokietnikach, kierownicy i mieszku lewarka
- jest budka (do poprawy bo coś skórka odłazi) na 3 zegarki. Doszło do kolekcji ciśnienie oleju GREDDY.

NA fotkach auto ma nalepki związane z wczorajszą akcją charytatywną dla dzieciaków jednego z domów dziecka.
KAzda furka miała swój numer (mi przypadły dwa) i przed każdym przelotem z miejsca do miejsca (rózne atrakcje dla dzieciaków) dzieciaki losowały nr auta, którym będą jechać.
Zdjęcia z parkingu na terenie nowego stadionu we Wrocku.

Poza tym.
Autko zaczeło pić duzo oleju i w styczniu będzie zrzucana głowica.
Jeżeli powodem są tylko pierscienie to zostaną one wymienione + uszczelniacze zaworowe + panewki + uszczelka pod głowicą i auto w sezonie 2012 polata w N/A a ja będę zbierał na kucie. Poza pierścieniami wszystko juz mam, nawet drugi seryjny komp P30.

Jeżeli remont wymagać będzie gładzenia cylindrów i wejście w nadwymiar to wtedy będę zmuszony wyczarować kasę i kupić kute korby i tłoki, co spowoduje automatycznie podniesienie ciśnienia ładowania na JRSC do jego maximum (liczę na 0.7bara), ponowne strojenie i liczenie, że osiągnę 250KM.

Tak to wygląda, masakra z tymi tuningami!! :D :D














Dareko - 2011-12-19

zajebisty sedan !

nie bylo kiedys owiewek na szyby?

Bajcarek - 2011-12-19

nasz chłopak! :bear3:
wiesiekt1 - 2011-12-19

podlez świetny ten twój sedan, a kolor taki niepowtarzalny, na żywo wygląda jeszcze lepiej, miałem okazje na zlocie to sprawdzić.
Środek świetnie się komponuje z tą zieloną nicią, tylko zmień znaczek na kierownicy na zielony ;-)

The Player - 2011-12-19

Bardzo fajny sedan! Ja bym wyrzucił owiewkę szyberdachu, bo jakoś starawo to wygląda, dziadkowato, za to dorzucił owiewki na boczne szyby ;-)
Fawor - 2011-12-19

dlaczego jesli remont ma się skonczyc na samych pierscieniach chcesz wyjmować jrsc?
podlez - 2011-12-22

Fawor napisał/a:
dlaczego jesli remont ma się skonczyc na samych pierscieniach chcesz wyjmować jrsc?

Trafne pytanie.
Przeliczyłem mój budzet i plany do zrealizowania. Wszystko rozbija się o ograniczony budzet w przyszłym roku :( Zycie coraz trudniej połączyć mi jest z pasją.
Chciałbym w przyszłym sezonie wpompować troche kasy w mojego accorda, co oznacza odstawienie go na kilka miesięcy, co z kolei oznacza, ze civic bedzie codziennym autem.
JEgo spalanie w miescie to ok 13l/100km przy normalnej jezdzie, nie wiem czemu tak dużo?
Przy obecnej cenie 98 jak i ceniu w przyszłym roku, powrót do NA oznacza oszczędnośći rzędu 500pln miesięcznie, co przy czterosobowej rodzince gdzie jest dwójka malutkich szkrabów, dwóch autach, gdzie jak na razie jestem jedynym zywicilem oznacza troche oszczędności.

To główny powód :)

Emre - 2011-12-22

i tu jest przewaga kompresorów z elektrosprzęgłem..
WestBikers - 2011-12-22

Bardzo przyjemne auto - miło się patrzy na takiego dopieszczonego Civica. Zgodzę się jednak z The Player co do owiewki - albo wyrzuciłbym z szyberdachu, albo dodał do tego na szyby boczne - wyraźnie brakuje czegoś po bokach.
!markos - 2011-12-22

Emre napisał/a:
i tu jest przewaga kompresorów z elektrosprzęgłem..
Tu czyli gdzie?
fatboy - 2011-12-22

W przypadku, którym opisał podlez :roll:
Jak ktoś dużo pisze to się nie przewija, tylko czyta.

Fawor - 2011-12-22

tyle że kompresor ze sprzęgłem odłącza przeciez tylko doładowanie. Kilka razy czytałem, że auta auta nawet na odłączonym sprzęgle palą po 'kilkanaście'. Moim zdaniem albo czujniki(sonda, temp płynu) albo sprawa strojenia, bo sedan przy turbo i większych wtryskach pali w miescie przy NORMALNEJ jezdzie nie wiecej niż 11-12.
!markos - 2011-12-22

fatboy napisał/a:
W przypadku, którym opisał podlez :roll:
Jak ktoś dużo pisze to się nie przewija, tylko czyta.
Niektorzy jeszcze mysla poza czytaniem. Bo wiesz, taki Jackson ma zawor obejsciowy, ktory powoduje, ze na polgazach nie ma doladowania, a wiec sila rzeczy nie pali tyle co podczas jazdy z doladowaniem, a przynajmniej nie powinien, bo jesli pali tyle co moj Civic, to chyba cos jest nie halo.
Emre - 2011-12-22

Fawor napisał/a:
odłącza przeciez tylko doładowanie.


no to chyba bez doładowania auto potrzebuje mniej paliwa? czy wtryski leją jak pojebane niezależnie od ilości powietrza? ;-)

Fawor - 2011-12-22

ale emre gaz nie dziala zero-jedynkowo. Mając auto doładowane równiez mozna przyspieszac i jezdzic na podcisnieniu. Kompresor nie rozłącza czasem tylko doładowania, ale tak czy siak pasek caly czas sie kreci? (nie znam sie na tych setupach). A poza tym masz wtedy zaaajebiscie dlugi dolot z mega oporami..
podlez - 2011-12-23

Szczerze powiem, że kiedyś palił mniej. Może to wuna ujowego paliwa, bo tankuje to auto kilka razy w roku :) Ostatnio zatankowałem na neste i byłem miło zaskoczony bo wskazówka nie leciała w dół.
Faktem jest, że silnik coś boli, mam nadzieje w styczniu już wiedzieć co. Np ostatnio zaczyna mi gasnąć na jałowym. Wyczyściłem krokowy i nic. Podładowałem aku i nic. Musiałem ostro linkę gazu podkręcić by nie gasł. Jałowy na 1500 a i tak obroty potrafiły zejść do 700. Może od nagaru przepustnica się przycina.
W N/A potrafił w trasie zejsc ponizej 6l/100km teraz 8-9. W mieście 9-10 teraz różnie.
Faktem jest, ze zanim ruszę to stoje ok minutki i przez chłodnicę 50mm dłużej się nagrzewa. Auto jest przelane ale świadomie by oszczędzać tłoki, na jałowym mogłoby być lepiej. Liczę się z tym, że na kuciu spalanie mogłoby spaść.


Dareko napisał/a:
zajebisty sedan !
nie było kiedys owiewek na szyby?

Tak :)
Oto dowód : :D
To ja z moją pierwszą pociechą (2008) córką, oczywiście imienia każdy powinien się domyśleć :lol: . Widać wózek w bagażniku, kiedyś to był codzienny dupowóz :D


Co do owiewek. Ta na dachu jest super funkcjonalna w ciepłe dni, gdyż można sobie strumień powietrze skierować do auta, nawet na głowę, co elegancko wychładza wnętrze.
Te po bokach mam ale jest trochę rypania żeby to założyć (ok 5h)i raz że mi się nie chce, dwa że nie mam kiedy :P będzie jako mod w sezonie 2012 :D hehe

A ostatnio zrobiłem woskowanie.


Póki za lakier na jedną rysę na drzwiach, jakiś luj mi to zrobił.

A pod maską na razie tak:


To chyba ba tyle, bo jeszcze się okaże że za długie posty piszę :D

wiesiekt1 - 2011-12-23

Te dekielki na żółto to malowałeś?
Emre - 2011-12-23

kolor budy jest idealny!
Bajcarek - 2011-12-23

Bardzo mi się podoba ;)
Fawor - 2011-12-23

podlez napisał/a:
Auto jest przelane ale świadomie

no ale jesli jest przelane świadomie to o czym my rozmawiamy :) Sam wiesz jaki jest AFR wiec nie ma co się dziwić wyższemu spalaniu. Poki nie wystroisz tak, jak być powinno (bo strojenie "w razie gdyby" jest bez sensu) to spalanie nie spadnie.

Gansan - 2011-12-28

bardzo fajny projekt, zainteresował mnie przedewszystkim kompresor.. a co do wygladu, umnie w regionie tez buja sie podobna w sedanie, w podobnym kolorze..

kjanicki - 2011-12-28

fajny kolorek i ogólnie całoś dobrana ze smakiem :)
tomi666 - 2011-12-28

Niech koleś wpada na forum i pokazuje autko :D
WestBikers - 2011-12-28

Wosk daje rade, lakier się super prezentuje, pod maską też niczego sobie, aczkolwiek komora lepiej wyglądałaby w kolorze budy lub chociaż w czarnym połysku - ale to tylko moje skromne zdanie. Ogólnie jest naprawdę git.
rastle - 2011-12-28

WestBikers napisał/a:
Wosk daje rade, lakier się super prezentuje, pod maską też niczego sobie, aczkolwiek komora lepiej wyglądałaby w kolorze budy lub chociaż w czarnym połysku - ale to tylko moje skromne zdanie. Ogólnie jest naprawdę git.


komora jest spoko, tylko te czerwony wstawki tak srednio imho .

Gansan - 2011-12-30

ja powiem tak, ze te schodzace obroty to moze byc uszczelka spod kolektora ssacego.. lub cos z przepustnica.. a co do spalania, to przy spokojnej jezdzie, moje auto pali mniej z kompresorem zalaczonym niz bez..
Dareko - 2011-12-30

bardzo fajnie pod maską !
podlez - 2012-03-16

Dobra Panie i Panowie.
Odgrzewam kotleta.
Dziś piękna pogoda, wiosną zawiało, to z radości postanowiłem uchylić rabka kilku modów jakie będą w tym sezonie.

Zaczynając po malutku:
1. Wpadną OEM spryskiwacze reflektorów wraz ze zbiornikiem i przyciskiem.
Tu tylko fotka jak wypada zwykły zbiornik przy tym ze spryskiwaczami:


2. Dejni dostały czarne środki. Walczę nad dołożeniem regulacji wysokości



3. Wpadną fotele z ATR wersja europa. Po zmianie koloru budy od razu zapragnąłem takie mieć. Trafiły mi się jak ślepej kurze...


4. I na koniec uchylam rąbka tajemnicy:

Dario - 2012-03-16

zajebiscie te stolki beda pasowac :) ogolnie kolor i cala fura mistrz! ale najbardziej to sie jaram ta lotka :oops:
Yaca - 2012-03-16

fajne partsy! najlepsza i tak ostatnia fota 8-)
Ma4Ti - 2012-03-16

Hmmm... tłoki w podobnym kształcie do tych z pudełka? ;)
Emre - 2012-03-18

Ma4Ti napisał/a:
Hmmm... tłoki w podobnym kształcie do tych z pudełka? ;)


do kompresora?

podlez - 2012-03-18

Ma4Ti napisał/a:
Hmmm... tłoki w podobnym kształcie do tych z pudełka? ;)

nie nie :)
dużo spokojniejsze kąty :)

tarjei86 - 2012-03-19

mam nadzieję, że fotele będą się dobrze użytkowały 8-) śledzę projekt :-D
lukas4 - 2012-03-19

widziałęm kiedys pod pwr robi robotę fajnie że na nowy sezon będzie się działo :)
podlez - 2012-03-23

no to kolejna odsłona
Blok i głowica poszły do szkiełkowania.
Na zdjeciu widać efekt. ŁAdne czyste aluminium


I całość:


oring 26,4x3,1

filtr oleju OEM
oring do pompy oleju OEM
palec aparatu
kopułka aparatu
uszczelniacz pompy oleju OEM
uszczelniacz wału od strony sprzęgła OEM
uszczelniacz wałka rozrządu 2szt OEM
oring odmy OEM
oring magistrali wodnej 2szt OEM
kute korby SCOT ze śrubami ARP
Kute tłoki CP ze sprężaniem 9.8:1
Sruby głowcy ARP
Uszczelka głowicy OEM
Uszczelniacze zaworowe OEM
Panewki głowne i korbowodowe ACL RACE

itd itp

rdk - 2012-03-23

najs, dobra foto. Wygląda jak wszystko byłoby nowe :mrgreen:
ceelx - 2012-03-23

skladaj skladaj bo te bialo-czerwone torebeczki dostales juz dosc dawno :D


dokladnie, fabryka pachnie ;)
trzymam kciuki za powodzenie 8-)

Fawor - 2012-03-23

Bez 27X kasa będzie wydaną w błoto ;-)
podlez - 2012-03-24

Fawor napisał/a:
Bez 27X kasa będzie wydaną w błoto ;-)


hehe
Liczę po cichu na 250. To taka wg mnie idealna liczba dla rodzinnego wozidełka.
Teraz głowica jest poprawiana dremelkiem po fabrycznych niedoróbkach. Nawet tłokom CP się dostało, bo też mogły by być lepiej wykonane.

Pompa oleju też została znacznie poprawiona w stosunku do serii. Przepływ w całym przekroju powinien być laminarny bez tzw barbotażu.

Równolegle bawię się kompresorem, zimering się zużył, jest regenerowany aparat zapłonowy, obudowa poleci do szkiełkowania, no i na alternatorze zawita kółko, które ma dać 0,6 bara.

Na weekend majowy planowana docierka

podlez - 2012-03-27

do przodu powoli:

dół prawie na ukończeniu.
Musze dokupić wężyk wyjściowy z chodniczki oleju.

rdk - 2012-03-28

:ok2:
kto ogarnia? Mirek?

podlez - 2012-03-28

rdk napisał/a:
:ok2:
kto ogarnia? Mirek?

nie tym razem. Dwójka kumpli 8-)

spyker66 - 2012-03-28

Stołki mega ! A swoja droga znalazłem na kompie zdjecie ze zlotu JDM-O, to stwierdzilem ze sie podziele ;]
lukas4 - 2012-03-29

dobrze wyglada btw z czego sa brane te spryskiwacze chowane w zderzak ?
podlez - 2012-03-31

lukas4 napisał/a:
dobrze wyglada btw z czego sa brane te spryskiwacze chowane w zderzak ?

To były spryski ze Skody :)
Na szczęście od tego sezonu będą już prawidłowe, OEM-owe. 8-)

podlez - 2012-04-07

ktoś mi podrzucił jajo wielkanocne :D

podlez - 2012-04-09

EDIT:
czasem chwile na pracę można znaleść tylko od święta.
Dzis poskładałem kompresor (dolna część) Został wyczyszczony, wymieniony simering na wałku, bo lał, dorobiłem nową uszczelkę pod kolektor.

Jakby ktoś nie widział JRSC:
ROTORY


Obudowa rotorów


Obudowa kół zębatych + przeniesienie napędu z pasa klinowego:



Zabrałem się także za czyszczenie skrzyni biegów.


Skrzynię muszę trochę zmatowić, bo za świecąca wyszła :)

!markos - 2012-04-09

Sama sie w moment utleni i bedzie calkiem matowa, szkoda pracy.
piczu - 2012-04-09

auto robi wrażenie bez dwóch zdań. Ciekawy projekt!
podlez - 2012-04-09

zaległa fotka OEM rare partsów :D
-OEM dysze spryskiwaczy reflektorów
-OEM przycisk spryskiwaczy reflektorów
-OEM zaślepka od zbiornika przystosowanego do spryskiwaczy reflektorów.

Cykada - 2012-04-09

Te chowane spryski wyglądają na tyle fajnie ze nie montował bym tych oem. Chyba ze muszą być oem i hooj.
rdk - 2012-04-10

będzie malinowo!
podlez - 2012-04-11

Mam nadzieję, że będzie.
W niedzielę wywożę dzieciaki na cały tydzień tak, więc zaraz po pracy do garażu i jazda.
Silnik już złożony czeka na osprzęt, jak skrzynia paski, kompresor itp.

Mam zaległości z porządkiem pod maską, ale chyba nie uda się już posprzątać, tak jak chciałem 

Na spokojnie licząc w kwietniu będzie odpalony i zacznie się docierka.
Może na weekend majowy spakuję rodzinkę na dziewiczą podróż z nowym serduchem.

Fawor - 2012-04-11

mniej niż 0,8bar wstyd dmuchac w tak przygotowany silnik bo nie bedzie z tego wyniku...wojtrek miał 270KM chyba dopiero na 0,9.
podlez - 2012-04-12

Fawor napisał/a:
mniej niż 0,8bar wstyd dmuchac w tak przygotowany silnik bo nie bedzie z tego wyniku...wojtrek miał 270KM chyba dopiero na 0,9.

na ten sezon zastosuje firmowy stepper pulley od JRSC montowany na alternator dający teoretycznie ciśnienie 0.6bara.

Nie mam wiedzy jakie prędkości obrotowe znoszą łożyska w JRSC, ale obawiam się, że 0.9bara może "dzeksona" szybko zabić. Wiem, że simmering wytrzymuje wg gatalogu 10tyś obr/min

Jak wiatry dobrze powieją to w przyszły piątek będzie odpalone auto.

podlez - 2012-04-19

wytargany na mycie komory i małe malowanie.
W weekend wlatuje serducho.
Docierka będzie na seryjnym kompie, wtryskach i w N/A.

Potem strojenie i może na hamownie pojadę.
Jednak patrząc na projekty z tego forum, to mojego sedesa można do lasu zapchać :)



Bartek! - 2012-04-20

nie gadaj, że ten ktoś od tego czarnego cvc jeździ ponad pół roku z numerem ze zlotu :lol:
fatboy - 2012-04-20

Znajomy przed zimą zerwał naklejkę z majowego zlotu CKPL :lol:
Bartek99 - 2012-04-20

To nie jest zwykła naklejka z numerem, to jest naklejka ze zlotu ziąą :lol:
gaseb - 2012-04-20

Bartek! napisał/a:
nie gadaj, że ten ktoś od tego czarnego cvc jeździ ponad pół roku z numerem ze zlotu :lol:
się bywa, się ma :mrgreen:
Emre - 2012-04-20

nie mogę się napatrzyć na ten kolor! :galy:

Bartek99 napisał/a:
to jest naklejka ze zlotu ziąą :lol:


oby w tym roku też była szansa nakleić! :bear4:

Wojtuuus - 2012-04-20

Emre napisał/a:
nie mogę się napatrzyć na ten kolor! :galy:



Fajnie się kamufluje :mrgreen:

podlez - 2012-04-23

Auto odpaliło!!!!!!
Zaczęta została procedura docierania.
Może i żmudna, może i długawa, ale lepiej się nie spieszyć.

Auto powoli jest rozpędzane i potem hamowane silnikiem.
rozpędzam tak by podcisnienie nie było mniejsze niż 10psi
Co 100km wchodzimy na kolejny tysiąc obrotów.
Do wczoraj zrobiło 350km i i przekroczyło 4tyś obr/min.

Naturalnie po pierwszych 50km był wymieniony filtr oleju, ale silnik był składany niemal laboratoryjnych warunkach, wiec wiele filterek nie wyłapał.
Olej jest tak czyszty, że trzeba się przypatrywać gdzie jest poziom na bagnecie :)

Póki co jestem mega zmęczony ale i zadowolony.
Jak się uda to w wekend majowy podepniemy kompresor, zmiana wtrysków, map itp.

Dalej nie wiem jaki docelowy olej zalać, ale czuje w kościach że pójde w coś z palety millersa, ewentulanie Valvoline Racing.

Bartek! - 2012-04-23

widziany wczoraj wieczorem z okna ;)
podlez - 2012-04-25

docieranie trwa.
Zrobione ponad 400km i wszystko ok.

Docelowo zalewam taką oliwę:
http://millersoils.pl/cat...?id_product=220

Zobaczymy ile to warte.

rdk - 2012-04-25

sam używam i jestem zadowolony [jeśli można być zadowolonym z używanego oleju :lol: ]
tarjei86 - 2012-04-25

ja jeżdżę na tym oleju przy H22A8 i też jestem zadowolony :)
jimijoe - 2012-06-21

Od niedawna latam z "Dżaksonem" w B18c4 na Millersie, ale muszę popracować nad jego chłodzeniem, miło poznać Podleza :) Zajebiste autko!
Gansan - 2012-06-22

jimijoe, nie pochwaliłes sie ze juz smigasz :mrgreen:
podlez - 2012-06-25

u mnie po docierce auto wrócilo do garażu i silnik jest na wierzchu :(

Szukam wału do A2 :(

Gumka23 - 2012-06-25

:roll: WTF?
Yaca - 2012-06-25

:-/ :-/
podlez - 2012-06-25

po docierce to źle napisane.
Docieranie wypadło cacy.
Po zalaniu docelowej oliwy millersa 5W50, rozcinałem nawet filtr oleju i nic nie znalazłem.
Kompresja na garach równiutka 15,8 +-0,1.

Ok 50km strojenia i padła cewka.
Potem okazało się, że klepie panewka, że może aparat ją załatwił.
Po wyjęciu jedna główna była mocno wytarta kilku innym też się dostało. Nic się nie obróciło. Góra nadal szczelna
Potem, że winny mógł być wał, który miał być tylko polerowany, a może jest krzywy bo coś tam, potem, że może ACL z Chin.

Fura od Grudnia stoi poza 3 tygodniami docierania w N/A i nie zanosi się na szybki koniec.

Jak ktoś ma wał z B16A2 w stanie bdb to proszę o info. :-(

Trochę się zniechęciłem do tuningu i reszta planów na ten sezon, który już trwa w najlepsze poszła w pizdu. No może jeszcze stołki z ATR-a wstawie

boyler - 2012-06-25

kurrrr..............

walnij flaszkę z kumplami, na spokojnie dojdz do przyczyny takiego rozwoju wypadków
niestety to taka złośliwość rzeczy martwych - do przodu!!!!! sezon jeszcze się nie kończy ;)

jimijoe - 2012-06-26

Podlez takie rzeczy się zdarzają, człowiekowi się odechciewa, ale co najważniejsze, to moja!!! Tak jak pisał Boyler walnij flaszkę (albo więcej) i nie poddawaj się!!!
Fawor - 2012-06-26

A moim zdaniem może być to problem składania przez 'dwóch kumpli z garażem'...Mają oni jakieś konkretniejsze doświadczenie w silnikach? Masz zegar ciśnienia oleju?
podlez - 2012-06-26

Fawor napisał/a:
A moim zdaniem może być to problem składania przez 'dwóch kumpli z garażem'...Mają oni jakieś konkretniejsze doświadczenie w silnikach? Masz zegar ciśnienia oleju?


mają doświadczenie. Zbudowali już kilka silników.
Zegar ćisnienia oleju mam. Pompa oleju została poprawiona. Obecnie w piku jest 120PSI (8bar) na zimnym, na gorącym ok 90PSI (6,2bar). Na wolnych nie spada poniżej 20PSI (1,4bara).

Podczas docierania cały czas pracował także zegar boost. Podciśnenie nie było mniejsze niż 10mmHg, więc leciutko z gazem się obchodziłem.

Fawor - 2012-06-26

Doładowanien nie ma nic do rzeczy...chyba faktycznie jakiś problem z pasowaniem wału do panewek :-/ Żadnych zużyć na wale po rozebraniu serii nie było widać? Bo sam z siebie nominału czopów nie zmniejszył. Wtedy albo ch*jnia panewki, albo coś z wyważeniem układu.
Emre - 2012-06-26

dlatego czasem warto dołożyć do OEM panewek...

ja po takiej historii wsadziłbym serię i pogonił do żyda... ;-)

boyler - 2012-06-26

Emre a co jest złego w panewkach od ACL-a tak z ciekawości spytam? ;-)
Emre - 2012-06-26

zdarzają się buble...
Rafau - 2012-06-26

a w oem'ach nigdy! :ok:
boyler - 2012-06-26

z nissanowskiego punktu widzenia nigdy nie spotkałem się z problemem przy ACL-ach
zawsze pozostaje jeszcze coswoorth dla uprzedzonych...

chętnie poznam przyczynę zaistniałej sytuacji gdyż wierzyć mi się nie chce, że to przez fuck up jakości ACL-a

:-/

podlez - 2012-06-26

powiem tyle, że znów kupiłem ACL Race i są inne od poprzednich :-/

Zrobię fotki porównawcze.

Teraz dodatkowo będzie pomiar luzów przy pomocy plastic gauge.

Jedna z teorii mówi, że podczas polerki wału upadł gdzies na zakładzie i skrzywił się.

Śledztwo zostawiam na potem, chciałbym po prostu złożone auto , które zobaczy trochę słońca ;-)

Fawor - 2012-06-26

Ogólnie to chyba miałem ciut racji - kucie takiego silnika pod JRSC jest bez sensu...trzeba bylo tylko wymienic pierscienie i ewentualnie panewki na Race'y bez rozbierania silnika do ostatniej śrubki i też wszystko by banglało..Jednak rozłozenie i złożenie motoru na nowo jest mocną niewiadomą :roll:
podlez - 2012-07-12

Fawor napisał/a:
trzeba bylo tylko wymienic pierscienie i ewentualnie panewki na Race'y bez rozbierania silnika do ostatniej śrubki

tłoki (pólki) były popękane, więc musiałem miec nowe.

Mam kolejny wał i nowe panewy i w weekend powinno znów serducho zagadac.
Tylko teraz nie wiem co za olej wlać. Czy ten millers 5W40 nie jest za rzadki. Myslę teraz nad 5w30 albo może lepiej coś z palety 10W zapodać??

jimijoe - 2012-07-12

ja zalałem Millersa 10W40 i nic się złego nie dzieje (odpukać), a i jestem zdania, że jednak jak silnik już nie jest pierwszej nowości to lepiej dać mu półsyntetyk.
Fawor - 2012-07-12

pomierzyles ten 'nowy' wał?
Gumka23 - 2012-07-12

Cytat:
ja zalałem Millersa 10W40 i nic się złego nie dzieje (odpukać), a i jestem zdania, że jednak jak silnik już nie jest pierwszej nowości to lepiej dać mu półsyntetyk.


Ale, ze to Twoje zdanie czy masz jakies potwierdzenie tej tezy? Jesli silnik nie pali oleju to dlaczego mialby nie jezdzic na syntetyku, ktory ma o wiele lepsze wlasciwosci chroniace silnik niz polsyntetyk?

Loko - 2012-07-12

Sądzę, że dobry syntetyk 5W40 byłby OK. Po co do prawie nowego silnika wlewać gorszy półsynetetyk 10W40, który lepkość na gorąco będzie miał prawie taką samą?

Trzymam kciuki za szczęśliwe odpalenie :)

podlez - 2012-07-13

jimijoe napisał/a:
jestem zdania, że jednak jak silnik już nie jest pierwszej nowości to lepiej dać mu półsyntetyk.

Ten silnik jest prawie cały nowy w środku

Fawor napisał/a:
pomierzyles ten 'nowy' wał?

W ten weekend jest na to plan. Po pomiarach od razu do sionka wlatuje.

A co do oleju to podbno ITR-y już w fabryce były zalewane 10W. Tak tylko słyszałem, nie wiem ile w tym prawdy.

Teraz rozmyślam na Castrolem 10W60, bo jednak ten millers 5W40 to straszna zupa.
Dziś podjadę do chłopaków od olejów i może coś mi doradzą :)

Leo - 2012-07-13

a VR1 10W60 nie myslaleś?
Loko - 2012-07-13

To ma być olej, nie smar - dobrze jest, żeby był tak rzadki jak się da przy zachowaniu ochrony. Zbyt gęsty, niedogrzany olej będzie miał gorszą pompowalność, co się także negatywnie odbije na temperaturze silnika - większe opory i mniejszy przepływ. Olej w silniku nie tylko smaruje, ale i chłodzi.

Moim zdaniem 5W40 powinien być dobry dla Ciebie, w końcu to nie jest jakiś super wytężony turbo upalany na torze. Jeżeli by się okazało, że brakuje mu trochę ciśnienia i jest zbyt duża temperatura, to wtedy przejść na 5W50. Wyżej wątpię żeby było potrzebne w bądź co bądź cywilnym aucie. No i przede wszystkim po co mu utrudniać życie lejąc 10Wx albo co gorsze półsyntetyk?
Masz już zegary temperatury i ciśnienia oleju? One by powiedziały co się dzieje i co potrzeba.

15 lat temu były trochę inne oleje, syntetyki nie były tak rozwinięte i trudniej było uzyskać stabilny olej o szerokiej lepkości, stąd pewnie zalewali 10W30. Tu masz skan manuala EK9 - zalecane 10W30 albo 5W40, a to raczej nie było auto projektowane tylko po bułki

To Valvo to półsyntetyk, do tego przeciętny, jedynie coś warte jest VR1 5W50 - syntetyk.

jimijoe - 2012-07-13

mlody87 napisał/a:
a VR1 10W60 nie myslaleś?
To ja bym lał pełnego syntetyka a czy Millersa czy Castrola to bez różnicy jak dla mnie :)
Fawor - 2012-07-13

Loko napisał/a:
dobrze jest, żeby był tak rzadki jak się da przy zachowaniu ochrony

po pierwsze - olej nie posiada czegos takiego jak gęstość! Tylko lepkość...Gęstość nie jest wyrażona żadnym z opisujących go parametrow. Po drugie - 230 (cirka) konny silnik jest narażony na 'ciut' większe obciązenia cieplne niż b16b. Dlatego też powinno stosować sie olej o wyższej lepkości letniej niż jakaś 40tka do seryjnego auta...minimum 50, a najlepiej 60. Jak najbardziej VR1 jest dobrą opcją. Żadnego Castrola bym do silnika nie zalał..z millersami doświadczenia nie mam. Lać 50+ na sezon letni, a na zime i spokojniejszą jazde zejsć na jakies 5W i tyle. Najważniejsze, zeby pasowania były dobre :roll: Żaden olej nie popsuje silnika, jesli nie będzie on pracowal z temp powyzej 120-130C.

Loko - 2012-07-13

Fawor napisał/a:
po pierwsze - olej nie posiada czegos takiego jak gęstość! Tylko lepkość...Gęstość nie jest wyrażona żadnym z opisujących go parametrow.
Przykro mi to słyszeć od Ciebie, ale mylisz się. To, że oznaczenie xW-yy oznacza lepkość, to prawda. Jednakże olej posiada gęstość (jak wszystko), a do tego taki parametr jest podawany przez producentów.

Możliwe, że Podleza silnik będzie czasem "ciut" bardziej obciążony niż cywilne B16B, ale raczej mniej niż EK9 upalane na torze czy np. mocniejsze turbo Imprezy, które jakoś nawet na 5W40 żyją dobrze. Lepsza pompowalność daje szybszy przepływ oleju przez silnik, co daje lepsze odprowadzanie ciepła. Do tego mniej lepki olej, to mniejsze opory. Olej o wyższym wskaźniku lepkości na gorąco będzie bardziej gesty.
Moim zdaniem na początek 5W40 powinien wystarczyć, a jeśli zegary by pokazały, że nie daje rady, to wtedy 5W50. Dopiero jeśli nadal byłoby za słabo, to bym myślał o 10W60 ... albo raczej o chłodnicy oleju. Temperatura 130 st.C to już dużo nawet dla olejów sportowych.

Fawor - 2012-07-13

Loko napisał/a:
Jednakże olej posiada gęstość (jak wszystko), a do tego taki parametr jest podawany przez producentów.

moja wypowiedź tyczyła sie parametrów xxWyy. Oczywiście, że olej posiada gęstość, ale powiedz mi, gdzie na forum lub nawet w ściślejszych kręgach wyścigowych rozmawia się o parametrach gęstości? Z "przypisania" to wlasnie 50 czy 60 jest w ogolnym pojęciu gęstością i o to mi chodzilo.

Loko - 2012-07-13

Uwierz mi, są tacy zboczeńczy, dla których gęstość jest równie ważna jak lepkości i znają na pamięć wszystkie parametry ;) Nie, ja nie jestem jednym z nich :)
A z ciekawostek lepkościowych: czasem są trochę mylące i np. 30 potrafi być jak 40 - Motul 300V 5W40 ma prawie taką samą lepkość na gorąco jak Millers CFS 5W30 - są po dwóch stronach granicy klasyfikacji i bardzo blisko niej.

A co do reszty kwestii, to chętnie bym z Tobą podyskutował, może być na PW.

podlez - 2012-07-15

wpadnie millers CFS10W50. Full syntetyk. Pólka wyżej niż XFS. Taki zakupiłem.
Przedtem jeszcze na chwile wleję 10w40 elfa co by profilaktycznie przepłukać.
Wał pomierzony i jest idealny.
Dodatkowo porobione pasowania z zastosowaniem plastic gauge i wszystko mieści się w limitach fabrycznych, czyli pasowanie panewki wał mniejsze niż 0,05.

Jednak pojawił się kolejny problem :-/ Chyba jedna z korb ucierpiała :-x

Ogólnie to już prawie się poddałem. Jak nic się nie zmieni we mnie to auto rozsprzedaje z gadzetów, tuningowych dodatków, i na sprzedaż.

Za dużo .

ceelx - 2012-07-16

odsapnij troche, przemysl i jesli naprawde nie musisz to nie sprzedawaj. ferio jesc nie chce a po czekac moze ;)
jimijoe - 2012-07-16

Podlez nie szalej, masz bardzo ładne autko, nic mu nie brakuje, a to, że coś się nie chce poukładać to przecież normalne, tak jest w życiu. Takie chwile przychodzą co jakiś czas każdemu do głowy i choćbyś nie wiem jakie miał auto to i tak zawsze przyjdzie kryzys. Włożyłeś w projekt mnóstwo sił i pieniędzy, jest bliski ideału, przepraszam, ale głupotą byłoby się teraz wycofać! Ja też niedawno odebrałem auto od specjalistów za grube pieniądze a już usunąłem wycieki płynu, założyłem opaskę na przewodzie paliwowym, wymieniłem klocki hamulcowe, lada dzień wymieniam chłodnicę oleju bo przedobrzyli, a jeszcze sprzęgło do wymiany. Miało byś tak pięknie a ja ciągle dłubię. Moi fachowcy obiecali zrobić auto w tydzień a zajęło im 8 tygodni po czym jest tyle niedoróbek i błędów. Ty masz przewagę, że robisz dużo sam i dzięki temu będziesz za nie pewny. Teraz tak jak Ceelx pisał, odsapnij, zamknij garaż i wyjedź na ryby, bylebyś nie kombinował ze sprzedażą!
Gumka23 - 2012-07-16

Podleza podswiadomosc zrobila swoje:


podlez napisał/a:
wpadnie millers CFS10W50. Full syntetyk. Pólka wyżej niż XFS. Taki zakupiłem.
Przedtem jeszcze na chwile wleję 10w40 elfa co by profilaktycznie przepłukać


Sam sie zdradzil, ze zostawia ;)

Co z ta korba nie tak?

kcidnug - 2012-07-16

Loko napisał/a:
A co do reszty kwestii, to chętnie bym z Tobą podyskutował, może być na PW.

podyskutujcie na forum

ciekawsze to od kolejnej dyskusji na temat koloru komory silnika i o tym jak szerokie felgi zalozyc

Loko - 2012-07-16

podlez napisał/a:
wpadnie millers CFS10W50. Full syntetyk. Pólka wyżej niż XFS. Taki zakupiłem.
Przedtem jeszcze na chwile wleję 10w40 elfa co by profilaktycznie przepłukać.

Ja bym nie nazwał tego do końca półka wyżej, a inna półka. Zarówno oleje sportowe, jak i cywilne mają różne zalety i wady, po prostu inne przeznaczenie. Jak już koniecznie 50, to dlaczego nie XFS 5W50?
Dobrze rozumiem, że przed zalaniem Millersa chcesz "przepłukać" silnik półsyntetykiem, który zostawia więcej po sobie i ma mniejsze właściwości czyszczące niż syntetyki? Ja bym użył (i tak robiłem u siebie) syntetyka 5W30-40, np. niedrogi i przyzwoity Gulf.

PS. Wiesz, że oleje sportowe wymienia się co max. 6mcy / max. 6tys. km? Szybciej się stażeją i bardziej wchłaniają wilgoć.

Bartek! - 2012-07-17

Loko napisał/a:
Wiesz, że oleje sportowe wymienia się co max. 6mcy


Najlepiej wymieniać przy każdym tankowaniu :roll:

Loko - 2012-07-17

Bartek! napisał/a:
Loko napisał/a:
Wiesz, że oleje sportowe wymienia się co max. 6mcy


Najlepiej wymieniać przy każdym tankowaniu :roll:
Jak Cie stać, to pewnie, że najlepiej 8-)
ceelx - 2012-07-17

hehh fajnie sie czyta ten temat :cwaniak:
podlez - 2012-07-17

ceelx napisał/a:
hehh fajnie sie czyta ten temat

przecież tu jest up raz na pół roku :) i to jeszcze z "fakapami" :)

Sęk w tym, że mam lekko qrwa dość, ze zawsze coś.
Daję projektowi ostatnią szansę. Szukamy pojedyńczej korby.
Loko napisał/a:
Jak już koniecznie 50, to dlaczego nie XFS 5W50?
Dobrze rozumiem, że przed zalaniem Millersa chcesz "przepłukać" silnik półsyntetykiem, który zostawia więcej po sobie i ma mniejsze właściwości czyszczące niż syntetyki?

5W odpadło, bo to trochę zupa, ze względu na to, żąe to nie fabryczny motor i dlatego jest 10W. Poza tym jak się nagrzeje to będzie bezpieczniej.

Co do półsyntetyka masz też rację, ale już mi sie nie chciało bawić, poza tym kupiłem to 10W40 na szybko w sobotę, bo miałem nadzieje, że w niedzielę odpalimy, a tu kupa!! Teraz to mogę zalać mu jakiegoś taniego 5w30 na chwile. Ten zabieg z olejem przed docelowym to zabieg czysto profilaktyczny, tak na wszelki wypadek.

jimijoe - 2012-07-17

Wiem, że Millers robi taki olej na dotarcie, może o coś takiego zapytaj. Ja gorąco 3mam kciuki za prace nad projektem!
Loko - 2012-07-17

podlez napisał/a:
5W odpadło, bo to trochę zupa, ze względu na to, żąe to nie fabryczny motor i dlatego jest 10W. Poza tym jak się nagrzeje to będzie bezpieczniej.

Rozumiem Twoje obawy, sam kiedyś miałem podobne. Chodzi o to, że 5W50 i 10W50 mają zbliżoną lepkość na gorąco, ale 5W będzie mniej lepkie na zimno, co by wyszło silnikowi na dobre. Liczba przed W ma znaczenie bardziej przy rozruchu, niż w normalnej temperaturze pracy.

Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści z placu boju :)

jimijoe - 2012-07-31

co tam słychać w projekcie?
tarjei86 - 2012-10-08

jak tam sytuacja z tym bajzlem, który zrobili Ci "domowi" mechanicy?
podlez - 2012-10-31

dalej bajzel i końca nie widać :evil: :evil:
jimijoe - 2012-10-31

ja też od kwietnia walczę i końca nie widać, tak to już jest z fachowcami :/
podlez - 2012-11-23

budowa silnika nr2 ruszyła.
Do tej niedzieli ma być w jednym kawałku, do nastepnej w aucie.
Jak nie spadnie śnieg to na święta będzie jeżdzące, wystrojone auto.
Pęikny prezent pod choinkę mi się szykuje :)

rdk - 2012-11-23

dogadałeś się z nimi? składa Mirek?
extra że udało się pozbierać w sobie. Życzę powodzenia!

podlez - 2012-11-23

rdk napisał/a:
dogadałeś się z nimi? składa Mirek?
extra że udało się pozbierać w sobie. Życzę powodzenia!

składa ta ekipa co poprzednio.
Za duże ryzyko by Mirek się tego podjął. Potem było by tylko zwalanie winy jak coś sie wysra,a tak to wiadomo kto robił od A do Z.
Użyczyłem chłopakom garaż, prąd, osprzęt i liczę, że to docenią, bo oni już nie mają zaplecza. Mają ciepło, jasno, czysto, teraz wszystko już w ich rękach.
Dobrze, że nadzieja umiera ostatnia :)

piczu - 2012-11-23

Trzymam kciuki za reanimację:) Projekt zbyt ciekawy, by zarastał kurzem w garażu
chaves - 2012-11-23

powodzenia Robert i do zobaczenia na spocie!
podlez - 2012-11-23

tak to wygląda na dziś :) foto komórką :)










Auto zarosło kurzem na maksa. Najgorsze, że szyby są opuszczone :)
Jutro z ASO odbieram kilka OEM uszczelek, w tym pod głowicę i słupek powinien być gotowy.

piczu - 2012-11-23

ten niebieski kompresor wpadnie pod maskę? :D
SłabyHTB - 2012-11-23

bedzie dmuchał z 6barów :mrgreen:
jimijoe - 2012-11-23

o kutwa!
tarjei86 - 2012-11-24

pięknie, że działasz dalej :mrgreen: powodzonka i niech w końcu Recaro się na coś przydadzą ;-)
podlez - 2012-11-24

ogólnie to wygląda na burdel, ale jest czysto, nie ma kurzu itp. Jest artystyczny nieład.
tarjei86 napisał/a:
niech w końcu Recaro się na coś przydadzą ;-)

już lezą na tylnich kubełkach i pojadą do EMG na wsadzenie jak tylko auto będzie w stanie jeżdzić.

tarjei86 - 2012-11-24

podlez, ja liczę, że jeszcze się spikniemy w bardziej sprzyjających warunkach i w końcu mnie przewieziesz ;-)
podlez - 2012-12-07

auto odpalone, docierka rozpoczęta. Póki co 30km bez awarii ;-)

Tarjei, gdzie kupić najszybciej to pokrętło do fotela ???

Yaca - 2012-12-07

podlez napisał/a:
auto odpalone, docierka rozpoczęta. Póki co 30km bez awarii ;-)



trzymam kciuki!!


jimijoe - 2012-12-07

:hurra:
Gumka23 - 2012-12-07

Dajesz dajesz! :ok: Tylko nie popsuj drugi raz :lol: :lol:
tarjei86 - 2012-12-07

kurcze... kiedyś pentaq miał komplet nówek na sprzedaż - uderzaj do niego na PTP.
chaves - 2012-12-08

oby tym razem wszystko dobrze poszło :!:
podlez - 2012-12-09

Santa Claus is comming to town :D



Docierka trwa. Ze względu na pogodę musiałem założyć zimówki.
Wygrzebałem gdzieś na ogrodzie kormorany od 5 sezonów nie używane :D .
Nowe nie są ale do potrzeby docierania motoru wystarczają.
530km zrobione, na razie zero usterek.

Jedynie co to pompa ABS-u mi świruje.
Jka załącza się ABS to potrafi pracować przez 20sekund po czym się poddaje i wywalała błąd ABS.
Mam zapowietrzony układ??

lukas4 - 2012-12-10

pięknie :)
tarjei86 - 2012-12-10

podlez, jaką "szkołę" docierania tym razem wybrałeś?
Bartek! - 2012-12-10

tarjei86 napisał/a:
podlez, jaką "szkołę" docierania tym razem wybrałeś?


do odcięcia na zimnym 8-)

podlez - 2012-12-10

szkoła ta sama co ostatnio.
Co 100km podnoszę obroty o 500rpm lekko operując gazem by wskażnik podciśnienia nie przekraczał 10mmHg czyli pracowałw zakresie 20-10mmHg.

Jednak docieranie bedzie chyba będzie krótsze.

Potem miska w dół, inspekcja oliwy, zalanie nowej i ogień o ile pogoda pozwoli na to :)

Fawor - 2012-12-10

ale zaraz po pierwszym odpaleniu i 20tu minutach zlaliście olej?
podlez - 2012-12-10

Fawor napisał/a:
ale zaraz po pierwszym odpaleniu i 20tu minutach zlaliście olej?

nie, tylko wymiana filtra.

jimijoe - 2012-12-10

Współczuję trochę tej pogody na docieranie, a z absem to może jakiś czujnik wariuje, może wyłącz bezpiecznik od absu i podjedź do jakiegoś elektryka?
lukas4 - 2012-12-10

albo zresetuj abs zworką może da coś
tarjei86 - 2012-12-11

Bartek! napisał/a:
do odcięcia na zimnym 8-)


tak najlepiej :lol:

Ale pytam serio, ponieważ teorie są różne... a praktyka często to weryfikuje. Mnie w następnym roku czeka remoncik H22A8, dlatego dopytuję tu i ówdzie - aby nieco łyknąć niezbędnej wiedzy ;-) wolę jak ktoś w praktyce coś sprawdzi i potwierdzi, niż wysnute z palca teorie tych, którzy nigdy danej rzeczy nie robili :-)

podlez - 2012-12-11

z tego co wiem filozofia docierania H22 jest inna od B16, ze względu na rózne wykorbienia tych jednostek.
Mi stukneło 600km. Jeszcze 200 i koniec. Póki co jeżdzę na odpiętym VTEC-u Rolka napinacza kompresora zaczyna hałasować :( jednak samo napięcie paska jest ok, chyba po prostu się kończy.
Fotele z ATR-a wpadną w przyszłym tugodniu po EMG cały czas zajęty.
Potem czekamy na ładną suchą pogodę i można bedzie go wyklikać.

podlez - 2013-03-01

mały UP.
Dużo się działo przez czas ostatni ale nie wiele znów z teg owynika.
To może pokolei:
- pod koniec docierania (ok 1000km) auto złapało 3krpm i nie chciało schodzić. Padło na rozszczelnienie kompresora, diagnoza ogazała się błędna, winny był jakiś mały zaworek, w którym wykręciła się ponoć niewykręcalna plastikowa śrubka. Jednak komptesor został wyjęty i auto latało w NA na kompie pod kompresor i wtryskach 440

Poza tym były wycieki płynu chłodniczego i oleju. To na szczęście zostało dobrze trafione i już po problemie.

Potem padł sobie tjunowany komp mojej ekipy. Nie fart chciałże stało się to w korku, w piątek ż żonką i dzieckiem na pokładzie :)
Na szczęscie miałem ze zobą przezornie kupiony seryjny komp do B16A2.
auto zepchałem z ulicy kompa podmieniłem, ale nie chciał jechać. Powód oczywisty. Komp nie wie, że obsługuje wtryski 44o i zalewał mi motor :)
Dokulałem się do chaty podmieniłem wtryski.

Obecnie mam zakuty motor w N/A z seryjnym kompem, wtryskami.
Ekipa z powodów osobistych w marcu może się nie pojawić.

Samemu potem juz wymieniłem sobie oliwę na millersa 10W50. Fajnie, bo srubka magnetyczna nie miała syfu na sobie, a zlewany olej też był bez opiłków.

Poważnie rozważam sprzedaż auta, mimo, że całym sercem nie chcę.
Obecnie turlam się z domu do pracy testując czy nic się nie dzieje. Niestety za małe odcinki by dac mu w palnik, więc nie wiem jak to jedzie. Liczę, ze conajmniej jak seria.

Tak czy owak końca nie widać i myślę czy jest sens by wogóle montować ten kompresor, trochę mi zjabali zajawkę do tego auta :-|

I to chyba tyle

ceelx - 2013-03-01

moje zdanie znasz, jeśli nie masz ciśnienia i nie musisz to nie sprzedawaj :roll:

odczekaj, a może ZAJAWKA powróci ;)

rdk - 2013-03-01

współczuję, nie wiem czy bym miał jeszcze siły kończyć, choć teraz brakuje już w sumie "mało".
żona nie wystawiła Ci jeszcze toreb przed drzwi? :-P

Emre - 2013-03-01

zapasowy komp pod siedzeniem to podstawa... ;-) mój po zamontowaniu Hondaty i strojeniu w ECU potrafił np odcinać wache przy pałce... :lol: albo VTEC pojawiał z zależności od humoru auta... ;-)
tarjei86 - 2013-03-02

aż się odechciewa remontów, kuć, turbienia i innych tego typu rzeczy :-/
lukas4 - 2013-03-02

nie masz się co dziwić że jest ciężko i pod górę jak się chce wleźć na szczyt, nie może być lekko łatwo i przyjemnie

przemyśl 10 razy zanim sprzedasz i jeśli chociaż trochę się wahasz to tego nie rób, bo do końca życia możesz sobie później pluć w brodę, że pod sam koniec się poddałeś i nie skończyłeś projektu

to że wszytko się sypie to chyba specyfika tej zabawy po prostu:) jeszcze nie znam nikogo kto po drodze nie miał by fuck upów podczas jakiś prac przy aucie :lol:

walcz nie pier**l :-D

podlez - 2013-08-16

siema jdmowcy.
Tak sączę sobię browarki i pomyślałem, że napiszę co tam w projekcie.
A więc po fackapie z silnikiem nr1 silnik nr 2 jest juz dotarty o zrobił prawie 2000km bez przygód.
Lata na oleju millersa 10W50

Wiem, że to auto zadną rakietą nie jest, ale pomyślałem, że dobrze jest informować to zacne środowisko.
Auto lata w NA, niestety tjuningowcy się zawineli i pewnie nigdy kompresor przez nich założony nie bedzie. No cóż. polak mądry po szkodzie, o strojeniu nie wspomnę.
Na cwhile obecną jest to po prostu zwykłe EG9 z odnowioną budą, nowym zakutem motorem kilkoma dodatkami w środku i na zewnątrz.
Stoi sobie w garażu, raz na tydzien przepale, nagrzeje zapnę VTEC-a, czasem nawoskuję i tyle.
Tjuningowcy wybrani przeze mnie wybili mi z głowy tuningi.
JRSC leży sobie na półce i pewnie się wqurwai, bo by coś podmuchał a ja mu nie daję :D

Wpadły sobie fotele z ATR, licznik temp oleju i tyle.
Na dniach wpadną OEM spryskiwacze i może owiewki z ferio JDM, jak mi się będzie chciało, bo też leżą i się kurzą.

To tyle.
Ogólnie to lubię sobie na niego patrzeć przy wieczornej fajce i sztucznym garażowym oświetleniu. Sylwetka jest przepiękna.




Pod maską wieje serią ;) :



Karamba_DC2 - 2013-08-16

Jest dobrze pod maska ! 8-)

Masakra trafic na takich partaczy , sledzilem caly czas losy projektu. Postaw do EMG skoro i tak stoi , niech zrobi to do konca i niech auto jeszcze bardziej cieszy :mrgreen:

Kwapcio23 - 2013-08-27

podlez napisał/a:

Ogólnie to lubię sobie na niego patrzeć przy wieczornej fajce i sztucznym garażowym oświetleniu. Sylwetka jest przepiękna.



I chyba po części właśnie o to w tym wszystkim chodzi. :-)

podlez - 2013-09-06

poskładałem ulepa w jako taką całość od strony zewnętrznej. W końcu są owiewki Ferio JDM, dokładka, halogeny, spryskiwacze.
Foty słabe, nie mam kiedy nauczyć się robić zdjęć :)
Fotel kierowcy posadziłem niżej, co widać ja fotkach, teraz super się siedzi.
Głęboko wierze, że przez zimę wpadnie ponownie kompresor, bo super brzmi NA, no ale zakuty silnik i szkoda by się marnował. Na zimię troche wnętrze odwśierze i tyle. Wpadną tez większe heble na przód z accorda 7gena.
A na wiosnę jak się uda dobra felga, marzy mi się lekka 15cal CP-R









ENJOY

Fawor - 2013-09-07

Fajnie, że się nie poddajesz :) Buduje to morale dla innych 'z przejściami' :P na zdjęciach nie podchodzi mi żółty naklej nad kierunkiem i tylny na szybie - bez nich byłoby "czyściej", no ale to szczegóły. Zakładać JRSC i będzie znowu szybko :)
Hikiel - 2013-09-07

Wygląda mega zajebiście!
ceelx - 2013-09-07

Z felgi to widziałbym tutaj m7's ;) albo może rnr jeśli hebel będzie większy o wiele niż seria to warto go wyeksponować ;)
podlez - 2013-09-07

a tak się zaczęło.
Aukcja w gettin banku, cena wywoławcza 3800 :) Wtedy nie znalem się za bardzo na Hondach, kupiłem by drożej sprzedać. No ale troszkę plany VTEC pomieszał :D


RADEq - 2013-09-07

Kiedyś był niezłym wiejskim bolidem :mrgreen: Teraz jest świetny, jeden z najlepszych sedanów na forum ;)
DODi - 2013-09-07

Mnie tu oprocz dobrego kola co masz w planach brakuje jeszcze tylnej blendy JDM na mała rejestracje zeby wyglądała jak prawdziwe ferio. Powodzenia bo bardzo fajny sedanik i niezła metamorfoza przez te lata...
rdk - 2013-09-08

lakier i ogólny look - petarda, ale od zawsze byłem fanem zmiany koła. czarne coś al'a sw388 w 16stce i nic więcej tu nie trzeba.
podlez - 2013-09-09

Fawor napisał/a:
Zakładać JRSC i będzie znowu szybko :)

taki plan na następny sezon.

DODi napisał/a:
brakuje jeszcze tylnej blendy JDM na mała rejestracje zeby wyglądała jak prawdziwe ferio. ...

Cenna uwaga. jesli nie ma różnicy między blendą JDM a USDM to nie powinno być trudno ją zdobyć, muszę to sprawdzić.

rdk napisał/a:
czarne coś al'a sw388 w 16stce i nic więcej tu nie trzeba

eh, ta fela mi nie podchodzi, już prędzej to co ccelx podpowiada: M7's

Zewnątrz jeszcze tylnei wycieraczki brakuje, raz już prawie kupiłem, ale jakiś desperat kupił całą budę z szybami więc nie udało się :)

Fawor - 2013-09-09

przypomnij, bo już zapomniałem: Ty to zakuwałes na tlokach 10:1 czy odpręzałeś?
podlez - 2013-09-09

Fawor napisał/a:
przypomnij, bo już zapomniałem: Ty to zakuwałes na tlokach 10:1 czy odpręzałeś?

blisko, jest 9,8:1
Kompresja na garach trochę ponad 14bar. Teraz w NA juz idzie trochę lepiej niz seryjne EG9.

Chaty - 2013-09-11

DODi napisał/a:
Mnie tu oprocz dobrego kola co masz w planach brakuje jeszcze tylnej blendy JDM na mała rejestracje zeby wyglądała jak prawdziwe ferio.

x2

kolor auta świetny :-)

DODi - 2013-09-13

podlez napisał/a:
Cenna uwaga. jesli nie ma różnicy między blendą JDM a USDM to nie powinno być trudno ją zdobyć, muszę to sprawdzić.


Z tego co kojarze to jest taka sama. Moge zaytac ziomka w irlandii ile sie ceni za taka blende ale mysle ze cos w granicy 30-40 euro plus pewnie z 15e przesyłka jakby cie takie cos interesowało daj znac na PW. W irl pełno tego sie wala zawsze na szrotach bo eg i ek to bardzo popularne hondy na wyspach ;)

ceelx - 2013-09-15

W PL można taką blende za stowke wyrwać ;)
podlez - 2014-04-15

Witam.
Odkopie kotleta.
auto sobie smiga bezawaryjnie, a od czasu do czasu, jak czas mam coś tam staram się pchac do przodu.

Ostatnio ukończyłem Swap hamulcy wraz z elementami zawieszenia i kołami z ITR.
Przerobiłem także kurnik na zegary, a deska poszła w flok.

Dłubanie przy aucie staje się coraz trudniejsze, ze względu na dwie rosnące pociechy i malejącą cierpliwość żonki, ale walczę :D

Tak to wygląda na tle kwitnącej wisni :D




ceelx - 2014-04-15

walcz dzielnie, bo są efekty :D 2giej fotki nie widziałem a jest najlepsza imo ;) mam nadzieję zże uda mi się na żywca dotknąć i powąchać :lol:
Fawor - 2014-04-15

setup bardzo 'wydoroślał' na feldzie z ITRa...propsy :) Co z JRSC? Jeździsz zakutym NA i tak już pozostanie?
podlez - 2014-04-15

Fawor napisał/a:
Co z JRSC? Jeździsz zakutym NA i tak już pozostanie?

Jeżdze z zakutem NA ale tak nie zostanie.
Na 99% na wakacje go założę, wcześniej nie dam fizycznie rady, chyba, że jakimś cudem EMG znajdzie czas w maju. Jeszcze z nim nie rozmawialem, więc kto wie.
Na pewno mam dwa łożyska igiełkowe do wymiany w JRSC.
Poza tym chciałbym go wizulamnie także odświeżyć, a czasu jak na lekarstwo.

Co do swapa z ITRa i felg to miał to być krok pośredni w kierunki TE-37, ale nawet mi się podoba. Ta pastelowa biel pasuje do tej pastelowej zieleni :)

eithray - 2014-04-15

Koło z ITR na duży plus :-)
chaves - 2014-04-15

wywal tylko te hood spacery i będzie idealnie!
Gumka23 - 2014-04-15

Wizualnie odwsiezyc? Juz troche minelo, odkad ja widzialem, ale watpie, ze sie wiele zmienilo i sie zastanawiam co tam odswiezac ;)
Hondata - 2014-04-15

Drugi świetny sedan na tym forum :-)
Fawor - 2014-04-15

Jest jeszcze jeden, ale już bardzo stary - mniej ori JDMu, ale więcej perfomance ;) W tym sezonie odświeżenie.
Emre - 2014-04-15

połączenie kolorystyczne mega!
Pit - 2014-04-15

No i felga chyba najlepsza z możliwych do 5gena...super.
podlez - 2014-05-16

Nie wiem ile ludzi śledzi ten wątek na ckpl, więc dla tych co nie czytali...
Auto sprawuje się świetnie. Ostatnio zrobiłem 300km z czego 100km po górskich serpentych w celu upalenia go porządnie a szczególnie nowych hamulców, co udało się znakomicie. Dwa razy dymiło się z nich jak przy rozpalaniu grilla.
Zauważyłem też że auto prowokuje nie wiadomo dlaczego posiadaczy "wolnych aut" jak laguny, fabie octacie itp
Kilku krotnie na trasie miałem tek że po wyprzedzeniu takich zamulaczy czyli jadacych wolniej niż przepisowo, wstępuje w nich "diabeł" i chcą się odgrywać. MAsakra

Tu kilka fotek z scenerii w której testowałem trupa:


[/URL]
[url=http://s1277...e2c11.jpg.html]

[/URL]
[url=http://s1277...4cda5.jpg.html]








Nawet koń myślał, że to trawa i podszedł :D


A tu dymek z hebli, ledwo widać.
Najlepiej dym widać pod wieczór, gdy jest wilgoć w powietrzu. Szło z hebli jak z kominów :D


Wychodzi na to, że miłość do tegoauta przesłania mi rozsądek :oops:

ceelx - 2014-05-16

i bardzo dobrze jak dla mnie :D moje zdanie znasz, ale co mi teraz wpadło do głowy to chlapacze rtsi tutaj by pasowały teraz, bo te zwykłe jakoś tak wyglądają, a raczej nie wyglądają ;) i z detali to grilik wew w czerń możnaby dać ;) tak po za tym to ideał :mrgreen:
Chaty - 2014-05-16

Wow, naprawdę hania zrobiona ze smakiem :-)
dabrowskim - 2014-05-16

Bardzo fajny ten Twój sedan. Fajne graty wszystko spójne, pod maską klasa, choć nie za bardzo leżą mi te białe koła... Nie wiem jakoś mi się nie widzą.
Hondata - 2014-05-16

Piękny i szybki :mrgreen:
hot_rider - 2014-05-16

ten kolor można kochać :shock:
nie spodziewałem się,że powiem tak o kolorze trawy

Krychu - 2014-05-16

można rzec, że wtapia się w otoczenie :D
podlez - 2014-05-16

thx za to, że się podoba.
Koła podyktowane były zmianą rozstawu śrub. Jednak nie ukrywam, że podoba mi się to zestawienie kolorystyczne.
Docelowo chce 16cali z ITR JDM lub TE 37. Oba w graficie chyba.

Na dniach zapodam wykres z hamowni. Sam jestem ciekaw jaką moc generuje zakuty B16 motor w N/A

I nie może być inaczej by nie wpadł na pokład kompresor. Daje sobie czas do konca września.

A potem, to nie wiem co to będzie, bo to tylko civic... :oops:

podlez - 2014-05-28

dziś odwiedziłem hamownie: 172KM 153,5Nm :-P
Dodam, że to na totalnie seryjnym kompie nie tykanym i z CR 9.8:1

Motor dobrze wypadł, czas to dmuchnąć :D

Fawor - 2014-05-28

'fajnie' widać, jak róznica nawet pomiar po pomiarze w obliczaniu mocy strat wpływa na wynik całego przebiegu...a można by pomyśleć, ze np włożyłeś inny dolot bądź wydech bez strojenia i otrzymałeś takie oto przyrosty :P

Tak czy śmak - trzyma to moc bardzo fajnie i jeśli nie ma problemu z ubywaniem płynów to znaczy, że silnik złożony zdrowo. Nic tylko krzesać coś porządnego :)

podlez - 2014-05-28

Powiem Ci Fawor, że ten pomiar dziwny jest.
Po drugim pomiarze pokazało 177KM, ale coś tam zagadał, że czegoś nie ustawił i robi korektę.
Poza tym czemu ta moc tak wysoko??

Okazuje się, że mimo iż ekipa olała mnie totalnie to przynajmniej to co zrobili, zrobili dobrze.

Jak auto zaliczy udany wypad na ckpl, to nie pozostaje nic innego jak zakładać JRSC.

podlez - 2014-06-03

Dziewiczy występ w TA. Dopiero na filmie widać ile razy nie zredukowałem i gdzie szwedłem za wąsko. No ale złapałem bakcyla.


Filmik z pierwszego przejazdu:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Wyniki z 1/4 mili
ET=15,68 co jak na serie i smieciowe opony jest ok

Karamba_DC2 - 2014-06-19

III zlot C5G 8-)


podlez - 2014-06-23

hehe :)
Dzięki za zdjecie, fajnie, że ktoś uwiecznił te moje przejazdy.
Auto daje mi niesamowitą frajdę, mimo iż to juz ponad 20-sto letni strupek :)
Na dniach zaczynam walkę z trakcją, bo przez jej brak, brak mozliwości powalczyć o czasy (umiejętności pomijam :D )

Do zobaczonka na japfescie :->

chaves - 2014-06-23

na razie same opony, czy masz w planach coś jeszcze?

dobra fotka!

podlez - 2014-06-23

chaves napisał/a:
na razie same opony, czy masz w planach coś jeszcze?

1. opony
2. szpera
3. Stab na tył z ITR
4. Dystanse 10mm na tył

1-3 To taka podstawa wg mnie :)

k20lover - 2014-06-23

Widziany po 22. na Hallera, przyciągał uwagę nie tylko moją, ale też moich koleżanek :evil: :lol:
podlez - 2014-07-03

k20lover napisał/a:
Widziany po 22. na Hallera, przyciągał uwagę nie tylko moją, ale też moich koleżanek :evil: :lol:

a dzieki, chyba wtedy po browarka jechałem :)

tym czasem czeka na montage:

eithray - 2014-07-03

Zdaj relację jak się spisują gumy :-)
Tomac - 2014-07-03

Rewelacyjne opony. Mam je w trzech autach i nie zamieniłbym ich na żadne inne. Pod warunkiem że są używane w okresie letnim, jest sucho i bez piachu na asfalcie ;-)
dymek6300 - 2014-07-03

także używam tych opon do upalania i złego słowa o nich nie powiem ;-)
cfaniak - 2014-07-03

Będzie pan zadowolony!!! Tomac nie przesadzał bym, ja na swoich jeżdżę cały czas, woda, deszcze nie straszne jak się zachowuje rozsądek, i nie mowie tu zamulaniu nawet. ;-)
dymek6300 - 2014-07-03

przecież to deszczowy semislick ;-) na mokrym ogarnia o wiele lepiej niż moje turbo chu...e micheliny pilot sport 3 o suchym nie wspominam :lol:
Tomac - 2014-07-04

cfaniak napisał/a:
Tomac nie przesadzał bym, ja na swoich jeżdżę cały czas, woda, deszcze nie straszne jak się zachowuje rozsądek, i nie mowie tu zamulaniu nawet. ;-)


No ja się boję jeździć "szybko" na tych oponach w deszczu tudzież po piachu... może to dlatego że nie uratowały mojego ex ITRa z opałów i skończył na drzewie :mrgreen: no ale nie można opon zmusić do myślenia.. tym bardziej jeśli dane opony mają konkretne przeznaczenie... to była ewidentna moja wina :looka:

podlez - 2014-07-30

Impreza japfest za mną, wg mnie udana. Poupalałem znów jak dziki dzik :)
zrobiłem chyba 9 przelotów mierzonych. Furka spisuje się na prawdę dobrze. W końcu nauczyłem się korzystać z dobrej opony i przyzwoitego hamulca.
Wg listy czasowej zająłem 5 miejsce w generalce :)
Za mną kilka subarynek i innych mocnych fur jak Type-R czy 5gen z K20 itp.
Opony spisały sie dobrze, ważne by pilnować ciśnień, szczególnie na torze w upalne dni. Musowo zagości szpera, bo nawet slick na ciasnych winklach nie pomoże.
Znalezione w w necie fotki z festynu




A tutaj z moim EX :)

fulek - 2014-07-30

Graty Podlez! Świetny czas :)

Tura ładnie wychuchana ;)

sebeck_ - 2014-08-08

;)




podlez - 2015-06-02

Pewnie większośc czyta info o aucie na innym forum ale z archiwizacyjnego obowiązku podbije co się działo przez rok.
Motor uważam, że sprawuje się dobrze.
Tu pomiar NA:


1. wpadły regulowane kółka rozrządu:


2. Przegrody miski:


3. nowe płyny ustrojowe:


4. Zrobiłem hydryde skrzyni. Wpadła szpera z S9b/S80 i piąty bieg z S80


5. kompresor JRSC został zregenerowany


6. wpadły dystanse na koła 5mm


7. Wpadło serwo z ATRa:


8. Wpadła nowa pompka sprzęgla, bo stara juz mi lekkko dotem kapała po dywaniku. Obyt dziury w podłodze nie wyżarło :D


9. Nowa pompa DW200


10. Wpadł JRSC :mrgreen:


Z kosmetyki:
11. Przybyły też DENJI doposażone z silniczki regulacji i postojówki :)


12. wpadła OEM uszczelka kolektora wydechowego:


13. Auto wyglinowane+lekka korekta lakieru+trochę wosków

Odwiedziłem zlot CKPL i hamownie:



I wynik, który mnie lekko rozczarował :-/


I moje nieogarnięte starty :D
https://www.youtube.com/watch?v=xef2QVwQJVg

Zrobiłem 14,50 na 1/4mili, ale to na pewno można poprawić patrząć jak startuje :mrgreen: :mrgreen:

Na przyszły rok planuje iść w TA. Zakupiłem juz troche laminatów, zderzaki pod przeróbkę, dyfuzor z clio RS :D .
Ale to za rok. co by forum nie zaśmiecać za częst otym padłem :-P

KubaJDM - 2015-06-02

Ładnie się odpycha! Do zobaczenia na JapFest! 8-)
Game - 2015-06-02

podlez napisał/a:


Na przyszły rok planuje iść w TA. Zakupiłem juz troche laminatów, zderzaki pod przeróbkę, dyfuzor z clio RS :D .


:super: Czekam więc na mody ;)

tarjei86 - 2015-06-03

kreski kreskami.... po filmiku nieźle się to odpycha :) byle dalej do przodu!
podlez - 2015-09-21

Na zakończenie udego sezonu wziąłem udział w zlocie prelude team poland na torze testowym Fiata w Tychach.
Zabawa była przednia, dużo upalania, fajnych fur i ludzi.
Jak nigdy, tym razem zostałem uwieczniony na kilku fajnych fotach i dzieki uprzejmości Pani fotograf mogę Wam tu kilka z nich pokazać :)
Ponoc na FB mój brachol umieścił film z mojego przejazdu, ale nie mam fb więc linka nie podrzucę :)

Fura spisała się na medal. Zrobiłą z 450 km w trasie, z 20 po torze i nic :) Moze opon i klocków mam teraz mniej. Szpera na zakrętach strzelała aż miło :-P
Ogólnie to tor nierówny, ale niby taki legendarny, więc z ciekawości pojechałem i było warto.




Tu dowód że było latane. Heble nie miały łatwo :P


I kilka stacjonarek :P






Zastanawiam się czy nie czas na gwint. Bo fura buja przy mocnych zakrętach i eibach z ABG na max twardości są za miękkie.
Po pierwszym przejeżdzie trzeba było chlapacze sciągać, co by ich nie stracić na torze.

Aha i dochodzą mnie słuchy, ze Ferio zdobyło pierwszy puchar, ale to nie potwierdzone info. :cool:


Teraz auto zapada w sens zimowy. Będę dumał jak poprawić wydajność chłodzenia kompresora, jak estetycznie odprowadzić piekło spod maski i czas na torowy zestaw opon z felgami, mimo iż do AD nie mam zastrzeżen

Z racji tego że accorda upala żona, a civa na zimę nie wyjmuję to taki dupowóz sobie sprawilem

:-P :-P :-P

MeHow - 2015-09-21

elegancki 8-)
gaseb - 2015-09-23

Tor z klimatem, jak Monza ;-)

Świetnie ta felga siadła na tym Logo!

Gumka23 - 2015-09-23

To jest OEM akcesoryjny do eg, dobrze pamietam?
sebeck_ - 2015-09-23

Gumka23 napisał/a:
To jest OEM akcesoryjny do eg, dobrze pamietam?


Dobrze pamiętasz. podlez, nie chcesz się zamienić za OEM z EG6? :lol:

gaseb - 2015-09-23

Do solki też była w akcesoriach :)

podlez - 2015-09-29

Tak, tak to akcesoryjna fela na tym logo z civica/del sola.
Mozna powiedzieć, że dostałem je od kumpla bo mu zalegały :D od kilku lat w piwnicy pod stertą ziemniaków :)
Ogólnie to spodobało mi się to Logo i troszke je doposaże w akcerosia OEM, których już ma sporo.

A tu jeden przejazd ferio po torze w Tychach.
Nie jechałem na 100% nawet na 90% bo w tyle głowy był powrót na kołach do domu :)
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Hondata - 2015-09-29

Fajna próba ale raczej na jakąś rajdówkę niż na twardego civic-a ;-)
Gorlis - 2015-09-30

Ale kurde ten wyprofilowany zakret to mi petle na Avusie przypomina :-D , fajnie bylo by sie przejechac po czyms takim, choc betonowe plyty pewnie niezbyt rowne :/
podlez - 2015-10-03

za równo nie jest co widać na jedynym z nagranych on-boardów:

Ale wypad był z ciekawości.
W jednym z przejazdów, niezarejestrowanych, wykręciłem czas na 2-gie miejsce w generalce.
Przeciwnikami byly głownie preludy, a złoiła mnie 3-litrowa supra o ok 1s.

ZAN - 2015-10-03

Świetny jest ten sedan. Obczaiłem go na CKPL jak i na Japfescie, jest na czym oko zawiesić ;) . Miałem ten sam kit zawieszenia co Ty i po paru karniakach na Japfest stwierdziłem, że pora na gwint. Teraz śmigam na AP i mogę Ci go śmiało polecić. Jest w miarę zachowany komfort, no i co najważniejsze, zakręty to teraz bajka ;)
podlez - 2019-10-18

Czołem dinozaury. :mrgreen:
Postanowiłem przypomnieć się światu, że jeszcze moje ferio żyje.
Poza serwisowaniem nic się nie zmieniło :) Wpadły jedynie OEM brązowe szyby z wersji JDM
Robię nim ok 1000km rocznie. Ostatnio robiło za lymuzynę ślubną, Kto by pomyśłał :)



Przygotowany mam cały setup Turbo, ale nie wiem czy jest sens to montować.

Tak przy okazji Logo też ma się dobrze:

Do Logo kupiłem D16Z6 i szybciej tu wyladuje niz Turbo w civicu :) Do daily będzie ok.

A także accordeon, który ma już blisko 430tyś km i super nim się jeżdzi.



Regularnie czytam forum, nie mam FB, więc to jedno z niewielu miejsc, gdzie mogę zobaczyć, że japońska motoryzacja jeszcze nie wymarła do końca :)

do nastepnego updajtu za kilka lat 8-)

chaves - 2019-10-18

EG9 ma u Ciebie dożywocie?
Karamba_DC2 - 2019-10-18

Sam jesteś dinozaur :mrgreen: :mrgreen:
Fajnie że trzymasz nadal to ferio, ile to już, z 10 lat je masz?

Johnson - 2019-10-18

Po pierwszym poście to chyba 12 :mrgreen:
Demon - 2019-10-18

Nie można do ferio włożyć zderzaka przedniego z jajka/coupe? Bo ten z ferio jest taki nijaki
Les - 2019-10-19

Nie można , od tak sobie nie będzie pasował idealnie
lukas4 - 2019-10-19

podlez, to ja sie pytam gdzie ty byłeś przez ostatnie 3 japfesty jak auto zyje :mrgreen:
podlez - 2019-10-21

lukas4 napisał/a:
podlez, to ja sie pytam gdzie ty byłeś przez ostatnie 3 japfesty jak auto zyje :mrgreen:

nie było, bo nie ma czym przyjechać. Poziom wysoki i autko by odstawało.

podlez - 2019-10-21

Demon napisał/a:
Nie można do ferio włożyć zderzaka przedniego z jajka/coupe? Bo ten z ferio jest taki nijaki

Nie da rady. Sedan ma ciut inne błotniki niz 2/3D. Nawet migacze są inne.

grzybu - 2019-10-21

lukas4 napisał/a:
podlez, to ja sie pytam gdzie ty byłeś przez ostatnie 3 japfesty jak auto zyje :mrgreen:


Musiałby JR-y założyć jakieś i zglebić :D

Demon - 2019-10-21

Pewnie by sie dało bo widziałem już takie swapy. Ale nie wiem czy nie wiązało by sie to z cięciem spawanie. A skoro t ori eg9 to szkoda tego rzeźbić
podlez - 2022-03-17

Auto jeszcze nie poszło na żylety :D




A zamiast Logo jest Jazz:


chaves - 2022-03-17

sedan ma u Ciebie dożywocie? piękny jest!
podlez - 2022-03-17

Powoli myślę coraz poważniej nad Sprzedażą. Chcę spróbować za granicą, bo w Pl ciężko będzie dostać przyzwoity pieniądz.
Kilka dni temu wymieniłem mu sworznie z przodu, łożyska piast z przodu i łączniki staba przód.
Olej zmieniłem po mniej niż 1000km.

Ma4Ti - 2022-03-19

O kurde, serio masz jeszcze to auto? :mrgreen: Kurde, masz coś co ja też chcę zrobić - 5x114.3 i felgi z ITRa.na jakich częściach zrobiłeś swap na 5x114.3? Z przodu piasty CRV? Jakie przeguby w takim wypadku? Tylne piasty Accord coupe czy coś innego?
Monster - 2022-03-20

fajnie zobaczyć, że ten sedan dalej żyje, dalej jest zadbany i dalej w twoich rękach,
Mega mi się ostatnio zaczęły podobać sedany 5g, swietny jest 8-)

podlez - 2022-03-23

Ma4Ti napisał/a:
O kurde, serio masz jeszcze to auto? :mrgreen: Kurde, masz coś co ja też chcę zrobić - 5x114.3 i felgi z ITRa.na jakich częściach zrobiłeś swap na 5x114.3? Z przodu piasty CRV? Jakie przeguby w takim wypadku? Tylne piasty Accord coupe czy coś innego?

Po prostu kupiłem zwrotnice kompletne z ITR i tylnie kompletne wahacze z piastami. Całość z zasiskami i tarczami.
Pasuje to do reszty zawieszenia z EG.
Żadnych przegubów, osiek nie trzeba. Podchodzą z EG.

Yaca - 2022-03-23

woow super że nadal trzymasz Civica! 8-)
Ma4Ti - 2022-03-24

podlez napisał/a:
Ma4Ti napisał/a:
O kurde, serio masz jeszcze to auto? :mrgreen: Kurde, masz coś co ja też chcę zrobić - 5x114.3 i felgi z ITRa.na jakich częściach zrobiłeś swap na 5x114.3? Z przodu piasty CRV? Jakie przeguby w takim wypadku? Tylne piasty Accord coupe czy coś innego?

Po prostu kupiłem zwrotnice kompletne z ITR i tylnie kompletne wahacze z piastami. Całość z zasiskami i tarczami.
Pasuje to do reszty zawieszenia z EG.
Żadnych przegubów, osiek nie trzeba. Podchodzą z EG.

Rozumiem, ja muszę trochę inaczej do tego podejść w takim razie ;) Dzisiaj przymierzałem piastę tylną od c7g - niby numer ten sam co dla accorda coupe, a z kolei accordowa piasta niby jest taka sama z ITRową. No i albo w takim razie zawieszenie od MC2 ma nieco krótszy czop, albo kłamią z tą zamiennością pomiędzy accordem i itr'em :P Łożysko było nieco szersze, teoretycznie usiądzie dobrze, można je spokojnie dokręcić ale 5mm bieżni jest wysunięte poza czop. Pewnie by jeździło ale szukam dalej coś co usiądzie prawidłowo, teraz czas na sprawdzenie łożyska od Preludy ;) A na przód lecą do mnie piasty od ufo, w benzyniaku mają ten sam wymiar i wieloklin. Oczywiście z przodu też mam zwrotnice od MC2 co ułatwia nieco zadanie - łożysko ma odpowiedni wymiar.

Les - 2022-03-30

Ma4Ti napisał/a:
. Pewnie by jeździło ale szukam dalej coś co usiądzie prawidłowo, teraz czas na sprawdzenie łożyska od Preludy ;)

Dokup sobie nakrętki piast z mazdy 626 '02

Ma4Ti - 2022-03-31

Czemu są potrzebne? Rozumiem że chodzi o nakrętki od tylnej piasty? ;)
podlez - 2023-05-04

Hej. Po 16stu latach piękniej przygody z civiciem, auto zostało sprzedane.
Do zamknięcia.

Ma4Ti - 2023-05-05

Auto chyba trafiło gdzieś w moje rejony, kujawsko-pomorskie? ;)
podlez - 2023-05-07

Tak, trafilo do Świecia.
chaves - 2023-05-30

wow, tego się Robert nie spodziewałem. dopadł Cię brak czasu na jeżdżenie?
Emre - 2023-05-30

Super autko, pozdrawiam serdecznie. :oops:
Pilar - 2023-05-31

Emre napisał/a:
Super autko, pozdrawiam serdecznie. :oops:


ojezuśku...Panicz :oops:

Ma4Ti - 2023-05-31

Piekło zamarzło, Emre wrócił na jdm-o :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group