JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Gaijin - Kia Forte Koup Type R

ember - 2010-11-08
Temat postu: Kia Forte Koup Type R
source napisał/a:
KIA Forte Koup Type R Concept was developed in a collaboration with their racing partner, Kinetic Motorsports, which handles the KIA Forte Koup models, competing in GRAND-AM Continental Tire Sports Car Challenge.

Aesthetically, the car is wider, with an aggressive front bumper, and a huge front splitter, prominent side skirts and a revised rear bumper, featuring two enormous exhausts, while the trunk gets a spoiler.

The fenders are now wider to host the, BBS RG, 18″ wheels with a design specific to the racing tracks. All the features match the matte gray body paint, while the low ride hight makes the car look like it’s ready to eat the tarmac.

The technical upgrades are not missing: racing parts for the suspension, composite clutch disc, modified braking system and changed gearbox ratios.

The interior of the KIA Forte Koup Type R Concept benefits from the racing treatment, with sports seats, carbon insertions and new pedals and gear shifter.









akMe - 2010-11-08

civic SIR > "type r" wow...
mogli nazwac jeszcze "nismó type eR"

l3mur91 - 2010-11-08

Chyba pierwsza KIA która wygląda :shock:
Deox - 2010-11-08

l3mur91 napisał/a:
Chyba pierwsza KIA która wygląda :shock:


To auto wygląda i to trzeba przyznać.

Cino - 2010-11-08

Linia boczna jak Scion TC. Co nie zmienia faktu , że fura mi sie podoba :)
Wiseguy - 2010-11-08

KIA ostro sciąga z Hondy, jeszcze ta nazwa TypeR zenada :-?
Deox - 2010-11-08

Wiseguy napisał/a:
KIA ostro sciąga z Hondy, jeszcze ta nazwa TypeR zenada :-?


Racja, wygląda to mega słabo. Każda firma jest wstanie wymyślić jakąś ciekawą i chwytliwą nazwę, ale KIA Type R brzmi wręcz absurdalnie i taka kopia jest żałosna.

Już to słyszę. Dialog w stylu:

- Czym jeździsz?

* Tajp erem.

- a co masz Integre, Cifa?

- Nie, mam Kijankę. :lol:

Samo auto jednak mi się podoba i jakby osiągi szły w parze z przystępną i konkurencyjną ceną w stosunku do rywali to czmu nie.

l3mur91 - 2010-11-08

Po szybki rzucie okiem na pierwsze foto myślałem, że to 8gen coupe :mrgreen: A tu zonk.

Z tyłu przypomina jakieś amerykańskie... Ogólnie zlepek kilku linii nadwozia z kilku różnych marek.. i efektem tego wszystkiego jest tak na prawdę całkiem przyjemne dla oka auto.

To pikowane wnętrze też wygląda co najmniej dobrze. ;-)

A z nazwą modelu faktycznie pojechali i jak wejdzie do produkcji pod tą nazwą to będzie zapewne wojna. :evil:

Krychu - 2010-11-08

fajne to to, juz wiem co majowie mieli na mysli z tym 2012, za 2 lata kijanki beda lepsze od hond, nie bedzie to trudne do osiagniecia
THIS IS TAJPAAAA!

Gumka23 - 2010-11-08

Mega fajne auto. A, ze zerzneli nazwe... who cares.. wazne zeby sie sprzedalo.
Baltosz - 2010-11-08

Kia już od pewnego czasu zżyna i to nie tylko od Japończyków. Przykład? Kia Sorento, gdzie można dostrzec "wpływy" niemieckiej motoryzacji.

Fakt, auto wyżej wygląda bardzo dobrze, ale gołym okiem widać tutaj Hondę i Sciona. Ciekawe jak się ma sprawa wewnątrz.

Kia nigdy nie wzbudzała u mnie podziwu i chyba tak pozostanie. Patrząc na ich filozofię budowania samochodów, dla mnie będzie to zlepek innych marek a nie własne projekty. Trąca kserem :roll:

Dareko - 2010-11-08

wyglada jak civic SI 8gen
kashmere - 2010-11-09

l3mur91 napisał/a:
Chyba pierwsza KIA która wygląda :shock:


pro ceed tez dobrze wygląda

l3mur91 napisał/a:
A z nazwą modelu faktycznie pojechali i jak wejdzie do produkcji pod tą nazwą to będzie zapewne wojna. :evil:


Dlaczego pojechali? Nazwa jak nazwa. Subaru też miało type R i to chyba nawet przed chądą.

Deox - 2010-11-09

Jak wyczytałem w piekielnym internecie to w tej kijance mają pracować motory o pojemności 2,0 lub 2,4-litra. Zapowiada się ciekawie, ale jak już przeczytałem, że 2,4 ma osiągi na poziomie 173 KM to lekko przegięcie. :wstyd:

2,0 ma mieć tych koników 156.

http://autokult.pl/2010/1...rte-koup-type-r

Japoniec - 2010-11-09

Fajnie wygląda na to że produkcyjna wersja niewiele się nie różni od konceptu









The Kia Forte Koup is, top to bottom, one of the best models in Kia’s line-up - and that’s saying a lot. Fortunately for our neighbors in the Great White North, Kia will be releasing an upgraded package of the Forte Koup exclusively for them - a new R package that will be available for either the SX or EX model.

Among the new features included in the R package includes a performance exhaust, AIM drop-in performance air filter, stiffer springs, a strut tower brace, front skirts, side sills and a rear spoiler. The package is finished by 18-inch Europa wheels that are wrapped in Yokohama S-Drive rubber.

Sadly, the package comes with no performance upgrades, although we’re sure that those lucky Canadians wouldn’t mind it one bit because the car looks extremely awesome.








wnętrze też super


Słowik - 2010-11-09

z 2.4 mogli się wysilić do 200 km. :-|

Ale samochód WYGLĄDA. ..To powinien być Civ coupe.

Yeti - 2010-11-09

czarno-zielone wnętrze podoba mi się zdecydowanie bardziej niż buda. Co do wyglądu zewnętrznego... nie jest źle, ale ceed bardziej mi się podoba
gaseb - 2010-11-09

zajebiscie wyglada, chyba nawet lepiej niz cvc 2d.
Wojti - 2010-11-10

Wg mnie wygląda baaardzo słabo. Nie wiem czym się tak zachwycacie. :) Wnętrze total kupa.
Rogal - 2010-11-10

KIA ostatnio zaczęła robić naprawde ładne autka ... to też mi sie podoba
Ktulu - 2010-11-12

chwila co do nazwy type r chciałbym przypomnieć .. że była impreza wrx sti type r do roku 2001 i jeszcze była mazda rx7 fd type r

a kia .. spoko może być jako dupowóz

flejm - 2010-11-14

ale tamte auta nie przypominały civica :D ale nie mam nic do wzorowania się na lepszych :D
staryjaponiec - 2010-11-21

Jak dla mnie, wygląda lepiej od Civica coupe, z każdej strony ;)
Ale to nie zmienia faktu, że trochę za bardzo go przypomina, co z kolei nie jest dobre.
To pierwsze coupe od Kia, tak? Wobec tego, mogli się bardziej wysilić. A tak, na jakie forum bym nie zaglądnął w necie, to sporo ludzi wskazuje na podobieństwa z Civicem, do tego jeszcze to "Type R".
Nie wiem czy o to chodziło designerom Forte Koup...

Novy_ - 2010-12-03

Słowik napisał/a:
z 2.4 mogli się wysilić do 200 km. :-|


zaniżanie mocy jest spowodowane rygorystycznym Euro-5 dlatego Kija spuszcza z mocy wzrasta pojemność wraz z momentem.. i wszystko się mieści.. dotychczasowe modele które wyszły tak samo maja obcięty program co do mocy.. zalecenia serwisowe i nie jest to spowodowane tym że nie umieją tylko to nie honda na obd1 lub obd2 która spełnia euro 3 zaledwie..

_Shadow - 2010-12-03

cene przywala z 90-100 tys i fajny projekt pojdzie.... szkoda ze nikt z producentow nie wpadnie na wprowadzenie taniego małego coupe 2+2 w cenie ok 50-60 tys, jakos nie wierze ze to nie do wykonania ;)
Macieya - 2011-08-15

Zdecydowanie lepiej wygląda lepiej od civica. Piszecie tutaj, że KIA to połączenie paru marek na raz, ale szczerze co w tym złego? Co jest złego w tym, że biorą wszystko co najlepsze i łączą w jedną "kupę"? Taka właśnie jest kia forte koup i jaki efekt? Wygląda świetnie. Co do nazwy Type-R również nic złego w tym nie widzę... Przecież jest pełno RS'ów, GTI to czemu nie Type-R'ów?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group