JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Suspension / Chassis Mods - Federal 595 Rs-R vs Yokohama Advan Neova AD08

Kleju - 2011-08-25
Temat postu: Federal 595 Rs-R vs Yokohama Advan Neova AD08
Muszę kupić 2szt, z przodu aktualnie mam Advan'y AD08 i jestem mega zodowolony :-)
Więc nasuwa się pytanie, po co pytam o inne opony? :lol:
Ale jak to mówią: dobre jest wrogiem lepszego :mrgreen:

Czy nie kombinować jak koń pod górkę i kupić kolejne Advany AD08 i mieć komplet 4szt takich samych, czy może lepiej przetestować te federal'e, a nóż okażą się lepsze... A zawsze można tył na przód zamienić i odwrotnie ;-)

W necie trochę poczytałem, to niby się okazuje że federale tańsze i minimalnie gorsze, znowu gdzieś indziej wyczytałem że federale lepiej się spisuję na suchym... Wiadomo ile ludzi tyle komentarzy...

Wiem że pare osób jeździ na federal, więc może coś mogą powiedzieć...

vs

The Player - 2011-08-25

Ja wprawdzie tylko raz byłem na torze na tych Federalach, może jakoś mocno tez nie upalałem, ale w zakrętach są świetne, trzymają fajnie, nie ścierają się mocno jak np. R888, starty z 6tys to nie problem dla nich. W miejskich zastosowaniach, nawet gdy jest mokro to nie ma z nimi problemu. O Advanach się nie wypowiadam bo nie jeździłem na nich.
grafix - 2011-08-27

moje odczucia na federalu sa całkiem pozytywne, na mokrym również bardzo dobrze dają radę...sprawdzone w rajdówce
raceboarder - 2011-08-27

Ja bym również Federala brał, ponadto co poprzednicy piszą ,Yokohama jest średnio wytrzymała ma krawędziach/ściankach - odpadają jak w bieżnikowanych oponach (itr-dc2.com, jeśli chodzi o Neove, natomiast z doświadczenia kolegów można to również powiedzieć o np. Paradzie). Federal poza tym wychodzi korzystniej cenowo ...
Kleju - 2011-08-27

Dzięki za odpowiedzi.

raceboarder napisał/a:
Federal poza tym wychodzi korzystniej cenowo ...


Nie w pl ;-) Ktoś wie gdzie w PL dostane je w dobrych $$$??? (teraz mam oferte za 350zł/szt, ad08-320zł/szt)

Więc wychodzi na to przetestuję te federale jednak :-) Będę miał porównanie z Advan.

comando - 2011-08-27

Napisz koniecznie jak wypadnie to porównanie.
raceboarder - 2011-08-28

Kleju napisał/a:


raceboarder napisał/a:
Federal poza tym wychodzi korzystniej cenowo ...


Nie w pl ;-) Ktoś wie gdzie w PL dostane je w dobrych $$$??? (teraz mam oferte za 350zł/szt, ad08-320zł/szt)

Więc wychodzi na to przetestuję te federale jednak :-) Będę miał porównanie z Advan.


ja się opierałem na cenach z okolic kwietnia i na myśli miałem 16'' . . .

PS: napisz jak odczucia po upalaniu !

wierzba - 2011-08-28

Kleju napisał/a:
ad08-320zł/szt

tak z ciekawości - gdzie ?
bo ostatnio miałem problem je dostać w dobrej cenie ;)

Kleju - 2011-08-28

http://allegro.pl/195-50-...1764569443.html
http://www.racingtires.pl...og&kategoria=61

wierzba - 2011-08-28

Kleju, to źródło znam ;)
plewski - 2011-08-29

http://www.oponylux.pl/sk...-82v-f2891.html

tu sa nawet za 300, znalezione przez przypadek mozna powiedziec, wiec zrodlo w zaden sposob nie sprawdzone przeze mnie.

pozdrawiam

Kleju - 2011-08-29

plewski napisał/a:
http://www.oponylux.pl/skapiec/opony-osobowe/opony-letnie-yokohama-advan-neova-ad08-195-50-r-15-82v-f2891.html

tu sa nawet za 300, znalezione przez przypadek mozna powiedziec, wiec zrodlo w zaden sposob nie sprawdzone przeze mnie.

pozdrawiam


Nie mają na stanie... Też się tam pytałem jakieś 2 tygodnie temu, jak będą ma mi koleś odpisać. Tam też kupowałem swoje Advany.

wierzba - 2011-08-29

plewski, po kliknięciu na link cena 350/szt.
grafix - 2011-08-29

Mam gdzieś wizytówkę którą mi dał jakiś przedstawiciel federala na hungaro.
Mało pamiętam szczegółów z rozmowy ale ceny miał całkiem atrakcyjne. Napiszę do niego jak znajdę kontakt i dam znać co zaoferuje.

Kleju - 2011-08-29

grafix napisał/a:
Napiszę do niego jak znajdę kontakt i dam znać co zaoferuje


Oki, dzięki :-)

plewski - 2011-08-31

wierzba napisał/a:
plewski, po kliknięciu na link cena 350/szt.


jak to mowia "jak boga kocham" ze bylo 295/szt....

a w ogole to jak to jest z takimi oponami typu semislick, mozna sie na czyms takim poruszac po drodze w okresie od wiosny do jesieni??

Kleju - 2011-09-01

plewski napisał/a:
a w ogole to jak to jest z takimi oponami typu semislick, mozna sie na czyms takim poruszac po drodze w okresie od wiosny do jesieni??


Tak, jeśli nie ma wielkiej ulewy i głębokich kałuż :mrgreen: Bo są bardzo podatne na aquaplaning. No i na moich advanach była naklejka, aby ich nie używać chyba poniżej 7stC czy 10stC, już nie pamiętam...

Bartek! - 2011-09-01

każda letnia opona poniżej 7 stopni celcjusza nie powinna być używana bo traci swoje właściwości.
plewski - 2011-09-01

Bartek! napisał/a:
każda letnia opona poniżej 7 stopni celcjusza nie powinna być używana bo traci swoje właściwości.


tez tak gdzies slyszalem ;-) aczkolwiek chyba maly procent kierowcow sie do tego stosuje...

Kleju - 2011-09-07

Temat do zamknięcia, federal kupione. Zobaczymy jak wypadnie porównanie z adavan'ami ;-)
qureku - 2012-04-18

I jak wypadają federale w porównaniu z Advanami?

Bardzo mnie ciekawi twoja opinia, bo niedługo sam muszę podjąć decyzję.

nyndz - 2013-01-19

Hmm dolaczam do pytania Kuby, przed sezonem trzeba nabyc komplet opon - pytanie ktorych :mrgreen:
wierzba - 2013-01-19

nyndz, jest sporo różnych opinii na temat obu opon (psjdm, net) wystarczy poczytać i podjąć decyzję ;)
fulek - 2013-01-21

w tamtym roku jezdzilem na nowym kaplecie rsr 195/50/15 i zrobily na mnie mega wrazenie nawet na zimnych nie rozgzanych, tylko niestety ja mam tylko porownanie do okazji u wulkanizatora, takze kazda nowa opona pewnie dala by ten sam efekt... :lol: jezdzilem nawet w niskich temp i jak dla mnie bylo naprawde spoko... jedyne co to spodziewalem sie lepszej trakcji przy starcie...

na ten sezon przesiadam sie na 205/50/15 i raczej sprobuje advanow, bo jest bardziej miekka

Pit - 2015-08-27

Topic ma już dwa lata, ale odkopię. Jak Wasze odczucia co do jazdy na Federalach 595 Rs-R? Dalej byście polecali tą oponę czy jest teraz coś lepszego na rynku w takiej cenie, około 300/sztuka?
piroman - 2015-08-27

to zależy jakie ma mieć przeznaczenie ;-)
Pit - 2015-08-27

Daily w dobrą pogodę, w deszcz raczej nie wyjeżdżam chyba że muszę, w zimę auto oczywiście stoi w garażu, okazyjne wypady na trackdaye.
Tommi01 - 2015-08-27

Limon napisał/a:
Daily w dobrą pogodę, w deszcz raczej nie wyjeżdżam chyba że muszę, w zimę auto oczywiście stoi w garażu, okazyjne wypady na trackdaye.


na miasto rs-r się nie nadaje , każda cywilna opona będzie lepiej kleiła...
rs-r tylko na tor

fulek - 2015-08-29

chyba troche przesadzasz :->
wisnia8686 - 2015-08-29

jezdze na rs-r na codzien i jak najbardziej sobie chwale!
Hondata - 2015-08-29

Nieeee no nie ma tak że na Federalu na pierwszym zakręcie zaliczysz latarnie :mrgreen:
Ale ostro na "pewniaka" można się czasem zdziwić...

Pit - 2015-08-29

na pewniaka, ale w sensie w deszczu czy na suchym? :mrgreen:

Ja i tak wyjeżdżam głównie dla funu, rzadko kiedy jest tak że deszcz pada, a ja muszę gdzieś jechać, przeważnie komunikacja miejska ogarnia sprawę. Chyba kupię te Federale.

Tommi01 - 2015-08-29

fulek napisał/a:
chyba troche przesadzasz :->


no nie przesadzam bo cały ten sezon na nich przejezdziłem od nowych po łyse :-)

i jak niema 30+stopni to opona nic nie klei a mam szerokosc 235 a nie 195 :mrgreen: :mrgreen:

Limon napisał/a:
na pewniaka, ale w sensie w deszczu czy na suchym? :mrgreen:

Ja i tak wyjeżdżam głównie dla funu, rzadko kiedy jest tak że deszcz pada, a ja muszę gdzieś jechać, przeważnie komunikacja miejska ogarnia sprawę. Chyba kupię te Federale.


przemyśl jeszcze sprawę może briksy adrenaliny? tez są za dobrą kasę

wierzba - 2015-08-29

proste, że lepiej re002 a jeszcze lepiej byłoby ad08 o a048 nie wspominając
Pit - 2016-06-13

http://www.oponeo.pl/model-opony/nankang-ns-2r

jakieś Wasze opinie o tej oponie?

wisnia8686 - 2016-06-13

Empe chyba je miał i był bardzo niezadowolony.
Tommi01 - 2016-06-13

Limon napisał/a:
jakieś Wasze opinie o tej oponie?


też chętnie bym się dowidział coś więcej

hot_rider - 2016-06-14

Ponoc calkiem ok jest
empe - 2016-06-18

Chyba gdzieś tu na forum opisałem moje wrażenia.
W skrócie: w mocnym FN2 spisywały się bardzo słabo.
Trakcji brak. W porównaniu do R888 i na suchym i na mokrym była tragedia.
Może po kilku kółkach na torze wypadłyby lepiej, ale w takich warunkach ich nie testowałem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group