JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Ogólne - Handlarze wysokiego ryzyka

Mrk-WX - 2011-09-19
Temat postu: Handlarze wysokiego ryzyka
Za namową rdk zakładam odpowiedni temat.

No i jedziemy:

Bedzie troche dlugo, ale chcę jak najdokładniej opisać sytuacje.

Nick: S1600

Link do aukcji: http://moto.allegro.pl/ho...1770126537.html

Jak możemy przeczytać w aukcji ITR miał mieć gwintowane zawieszenie Buddy Club. Pytałem o to przez telefon 3 razy i sprzedający twierdził, że tak to BC tylko naklejki się starły od użytkowania, ale zdejmował koło i wyjmował zawias, oglądał itd. Mówił, że gwint jest w dobrym stanie, że jest wart co najmniej 2000zł itd. Przy rozbieraniu auta na części okazało się, że to wcale nie jest gwintowany zawias Buddy Club, a jedynie nakładka na seryjny amortyzator ze sprezynami z regulacja wysokosci, w kolorach zblizonych do BC. Natychmiast zadzwoniłem do sprzedającego, żeby go o tym poinformować. Był mocno zdziwiony, twierdził, że to raczej niemożliwe, poprosił o zdjęcia itd. Zdjęcia dokładne zawiasu przesłałem i wytłumaczyłem różnicę wklejając mu zdjęcia zawiasu BC. Odpisał, że teoretycznie mam racje, ale musi miec zdjecia zdjetej nakladki, zeby to wyjasnic z osoba ktora sprzedala mu ITRa. Powiedzialem, ze moge mu to odeslac i niech sobie rozkreca a ja chce zwrot kasy i nie mam zamiaru czekac az on to wyjasni z kims kogo ja na oczy nie widzialem, bo to nie moja sprawa. Nie docieralo to do niego, powiedzial ze jedzie na urlop za pare dni, wiec odparlem ze chce to zalatwic przed jego urlopem. Chciałem zalatwic sprawe polubownie, wiec zaproponowałem, że od ceny wartosci gwintu (czyli okolo 2000zł - tak wyceniał go sprzedajacy i na tyle mialem za niego kupca) moge zrezygnować z 500zł, więc:

1. odda mi 1500zł, a ja odeśle zawieszenie, które dostałem.
2. odda mi 1250zł, a ja zostawie to co od niego dostałem.
3. jesli uwaza, ze powyzsze kwoty sa nieadekwatne to niech przysle mi gwint BC i ja zwroce tamten zawias.

Przez telefon zaczal sie strasznie mieszać, że w sumie to ten gwint jest warty 1000zł, a nie 2000zł (dziwnym trafem cena strasznie stopniała), że on sprawdzał i gwint BC bez regulacji twardości kosztuje 1tys. Na to odpowiedzialem, ze gwint BC ma zarowno regulacje twardosci jak i wysokosci, wiec to co widzial to napewno BC nie bylo. Odpowiedzi nie uslyszalem zadnej na to, jedynie "tak, zadzwonie do osoby od ktorej to kupilem, zobaczymy, oddzwonie...". Nie oddzwanial, a moje telefony najczesciej odrzucal lub wylaczal telefon. Umowilismy sie na telefon dzien przed jego wyjazdem i po 2 moich probach skontaktowania sie, wylaczyl tel. Odpisal dopiero nastepnego dnia na privie ze... odezwie sie po urlopie. Po powrocie z urlopu ta sama rozmowa, ze chce zdjecia zdjetej nakladki, wiec pojechalem do warsztatu zdjac nakladke bo juz mialem dosyc tematu. Kiedy przeslalem zdjecia Dariusz odpowiedzial, że widzialem co brałem i moglem to sobie sprawdzic na miejscu a on mi nic nie odda. Dodam tylko, ze bylem u niego miedzy 5 a 6 rano i jakos nie bardzo wyobrazam sobie rozkrecania calego auta u niego na ogrodku, zeby sprawdzic czy kazda czesc sie zgadza. Tymbardziej, że przejechało ze mną lawetą 700km w środku tygodnia dwóch kolegów którzy też mają co w życiu robić. Potem stwierdzil, że mam szczescie ze w ogóle mi odpisuje i że chyba kontakt sie urwie bo go juz denerwuje... Teraz juz nie odbiera telefonow (ponoc dlatego ze pracuje do 17, a o 17 wylacza telefon wiec nie wiem kiedy mialbym sie dodzwonic) i przestal tez odpisywac na PW.

Ponadto buda, jak można przeczytać w aukcji i na ogłoszeniach na forach miała być cała nie zgnita, w swietnej kondycji. Po przejechaniu 350km w jedna strone okazalo sie ze na wszystkich 4 nadkolach jest rdza. Sprzedajacy na to odpowiedzial mi "no ale przeciez nie jest bardzo zgnita". Skoro to jest buda w swietnej kondycji, to boje sie pomyslec jak wg Dariusza wyglada auto w słabym stanie. Maska miala byc "nie bita, nie kitowana", a w warsztacie w Warszawie oczywiscie dowiedziałem sie, ze to zupelnie nie prawda i ponioslem kolejne koszty. Zwrocilem na to uwage sprzedajacemu i uslyszalem, że "moglem wziac ze soba jakiegos eksperta i miernik lakieru" i co ja w ogole od niego chce. No cóż.

Okazało się też, że brakuje tylnego stabilizatora. Ponownie wielkie zdziwienie sprzedajacego, ale obiecal ze jak wroci z urlopu to podesle mi go. Wrocil, nie wyslal, nie odbiera telefonow.

Musze tez przyznac, ze popełniłem jeden błąd, bo wrzuciłem w ogłoszeniu o częściach zdjęcie z aukcji. Gdy tylko sprzedający zwrócił mi uwagę przeprosiłem i natychmiast usunąłem foto. Piszę o tym, ponieważ Dariusz chyba uważa że przez to może mi nie zwracać pieniędzy za towar za który zapłaciłem a go nie otrzymałem. Dziwna logika. Ja przeprosiłem i natychmiast zrobiłem to o co prosił, natomiast z jego strony nie usłyszałem, ani przeprosin ani propozycji rozwiązania tej sytuacji. Dlatego jeśli ktoś ze znajomych Darka czyta ten temat to mam prośbę, żeby przemówił mu do rozsądku, że dla paru stów nie warto robić sobie problemów. Dlatego z mojej strony ostatnia już propozycja - 1000zł wróci na moje konto do końca tego tygodnia i usune Twoje dane, albo sprawa idzie dalej.

A oto zdjęcie tego, co miało być gwintem Buddy Club:


rdk - 2011-09-19

łapy poucinać, dla kilku stów robić z siebie palanta... :roll:
Flea - 2011-09-19

Więcej na temat tego Pana można przeczytać tu :)

http://initialjdm.slask.p...?t=2050&start=0

TorquedMad_Mind - 2011-09-19

niech ktoś w końcu odda sprawę na policje i niech gościu dostanie po dupie :/ nie pierwszy taki wybryk :/
arturro385 - 2011-09-19

Flea napisał/a:
Więcej na temat tego Pana można przeczytać tu :)

http://initialjdm.slask.p...?t=2050&start=0

poprosze login i haslo

ember - 2011-09-19

:-|
sprobuj admin / admin

jano_coupe - 2011-09-20

http://passwordjdm.pl/vie...r=asc&start=135
Proszę poczytać tutaj również :)

Mrk-WX - 2011-09-20

Rozmawialiśmy i znaleźliśmy wyjście z sytuacji satysfakcjonujące obie strony. W takim wypadku jak tylko kasa dojdzie na konto i dostanę obiecaną paczkę sprawę można uznać za zamknięta i zakończoną polubownie.
Mrk-WX - 2011-10-14

Muszę niestety wrócić do opisywanej wcześniej sprawy, bo S1600 nie dotrzymał słowa i nie wywiązał się z obietnicy. Miał zwrócić umówioną kwotę przelewem i wysłać do mnie paczke z częściami. Paczka miała zostać wysłana w środę 21 września (czyli ponad 3 tygodnie temu) i do dziś jej nie dostałem. Pieniędzy z resztą też. Twierdzi, że wysłał i paczke i pieniądze w ten wtorek, ale pieniądze na konto nie dotarły, paczki nie ma a S1600 nie potrafi mi podać nawet numeru przesyłki oraz odpowiedziec na pytanie czy wysłał kurierem czy pocztą.

Jego dane to:

Dariusz F.
zamieszkały w Iłownicy (jako miejsce zamieszkania podaje też: Rudzica i Bielsko-Biała).
Szara Honda Civic nr blach SBI 00XXX
http://pl-pl.facebook.com...100000625873233
503 093 682

Teraz sprzedaje silnik i w opisie ma wałki Skunk2 Stage 2, chociaż sam mi mówił, że to nie prawda, bo siedzą tam seryjne wałki, bo rozbierał silnik i sprawdzał. Ale świadomie ściemnia zasłaniając się jedynie tym, że "nie ma na to papierka ze to Skunk2". To tak jakby ktoś z Was lub Waszych znajomych był zainteresowany tematem.

http://www.civicklub.pl/f...duzo-gratis%F3w

TorquedMad_Mind - 2011-10-15

zgłaszaj na policję i tyle...
PranK - 2011-11-15

Najlepsze jest to, że na ckpl pisał, że mu to B18C kopci i bierze olej :D
gaseb - 2012-01-09

oszust o nick'u:
na forach: tsj/EF9
eBay/allegro: mmk666/Gallanonim_2008

wszystkie info jest tu:
http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=23315

i

http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=10186

sacao - 2012-03-15

wojtas106a

panowie tego pana sobie odpusccie

od momenty wplaty po 2 tyg przy prawie zerowym kontakcie( 2 razy raczyl odpisac ze jutro wysyla)

wyslalem w koncu taka wiadomosc

Od: sacao
Do: wojtas106a
Wysłany: Wczoraj 19:06
Temat: Re: Staby
Witam

Dzis mija 13 dzien od momentu wplaty na pana konto.

Paczke prosze nadac na adres

....



kontakt do mnie ...

czekam do piatku i ostrzegam ze jezeli paczka nie dotrze do tego czasu lub nie dostane nr.listu przewozowego od pana to zglosze sprawe na POLICJE a znam tam kilka osob chetnych do pomocy wiec dla pana dobra radze sie skontaktowac ze mna jak najszybciej.

pozdrawiam i oby sie nasza sprawa rozwiazala pokojowo

a oto odpowiedz ktora dzis dostalem

Od: wojtas106a
Do: sacao
Wysłany: Dzisiaj 12:56
Temat: Re: Staby
Witam proszę o przesłanie numeru konta to zwrócę panu pieniądze ponieważ cały czas jestem poza domem i nie dam rady w tym tygodniu wysłać paczki. Policją to może pan sobie dzieci straszyć nie mam 5 lat. Pozdrawiam


mam tylko nadzieje ze odzyskam te pieniadze ktore mu wplacilem.

Nie polecam zakopow u tego pana.

gaseb - 2012-03-18

EDDY i tsj ciąg dalszy szemranych interesów

www.racingforum.pl/index.php?showtopic=97239

www.racingforum.pl/index.php?showtopic=96100 >

kupione z ebaya. dosyć wymęczone a nie stan dobry i bardzo dobry jak zapewnia tsj
http://www.ebay.co.uk/itm/260909768772
i
http://www.ebay.co.uk/itm/380400624374

kto da taki pieniądz za takie złomki :ugh:

Yaca - 2012-03-18

EDDY ma też na niektórych forach inny nick ->SPOON

kilka osób na HondaPodkarpacie.pl pare miesięcy temu pisało o jakim przekręcie z jego strony ale już nie pamiętam dokładnie o co chodziło.

gaseb - 2012-03-25

kolejna "czerwona" wykładzina o której było wcześniej głośno!
http://allegro.pl/wykladz...2216029791.html

gaseb - 2012-06-25

Pustynniak napisał/a:
Kolega o nicku PowerOfDreams miał do sprzedania wał z b20 kasa przelana pod koniec marca, wał niby wysłany pocztą która nie dostarczyła paczki , wysłał drugi i dalej lipa (od końca kwietnia zero kontaktu z kolesiem) zrobiłem wpis w tym temacie( w maju) i zaraz sie znalazł dobry znajomy kolega PowerOfDreams o nicku Mugen który zoferował pomoc że weźmie wał od kumpla i sam wyśle, poprosił o usunięcie posta (tak tez zrobiłem)(ponoć kolega powerofdream ma kłopoty rodzinne, wszystko można zrozumieć ale żeby nie znaleźć 5 min żeby odpisać albo zrobic przelew zwrotyni??) Kolega Mugen coś się nie spisał bo wału nie mam kasy też nie, oraz kolega nie odpowiada.

tak więc nie polecam kontaktu z PowerOfDreams oraz kolega Mugen też wydaj się mi być podejrzany

P.S. jezeli któryś z tych panów wyżej wymienionych przeczyta tego posta informuje że zmierzam na policje z potwierdzeniem przelewy i całą waszą korespondencją



soldi napisał/a:
z "Mugenem" miałem doczynienia w zeszłym roku - w trybie megahiperpilnym potrzebował półoś, miał ją w dwa dni, a ja czekałem ponad 2 lub 3 miesiące na zapłatę.. musiałem dzwonić do firmy jego ojca (tak się przez telefon przedstawił jegomość), żeby się zmobilizował

Dario - 2012-06-25

nie polecam interesow z uzytkownikiem Crox. kupiony u niego zderzak nie przychodzil przez 2 tygodnie, oczywiscie uzytkownik zapieral sie ze juz dawno go wyslal o ze bardzo mozliwe ze paczka zaginela. przez dlugi czas nie odpisywal a gdy wkoncu poproszono o zwrot pieniedzy to powiedzial ze wysle na drugi dzien. i tak przelew szedl prawie kolejne 2 tygodnie..... caly czas odwlekal cala sprawe albo nie odpisywal. ostrzegam uwazajcie na tego
pana. :evil:

a tu kilka kolejnych jego akcji:

Cytat:
Sprzedalem temu panu sprezyny cena 200 zl plus wysylka

Pan Crox podeslal mi strone kurjerzy.pl i ze mam okreslic cene za wysylke zalezalo mu na 1 dniowej wysylce. CENA 24,83 zl

Jednak Wczesniej drogi kolega przelal mi 200 zl w ratach napierw jako zaliczka zeby mu zaklepac potem drugie 100 zl hmm pomysalem ze chce mnie naciaganac wiec pisalem do niego na PW o te 25 zl za wysylke zeby przelal i wysylam paczke

Pan Crox stwierdzil ze napewno przeleje tylko mam wyslac zeby doszlo mu za max 2 dni bo chce sprezyny na SPOT SCKPL ze jak to powiedzial za 25 zloty nie bedzie sobie robil gnoju czy jakos tak.

Wyslalem paczke mimo ze kasy na koncie nadal nie mialem mysalem ze mimo takich zapewnien powaznie podejdzie do sprawy i problemu nie bedzie.

Zamowilem paczke na tej stronce zaplacilem za nia zgory bo takie sa zasady ... byly drobne problemy z kurierem DHL gdyz pierwszego dnia nie chcial podjechac pod moje miejsce pracy na drugi dzien dzownilem do jego firmy niby wszystko mialo byc ustalone ze jedzie do miejsca mojej pracy bo wysylka miala byc z rana jednak kurier znow przycial wtedy poinformowalem kolege Croxa ze sa problemy z kurierem i paczka mu nie dojdzie przed weekendem bo pojdzie w piatek.

Uwazam ze wywiazalem sie z umowy a to ze kolega Crox nie wplacil za przesylke do dzis dnia hmm moglem mu wogole jej nie wysylac i czekac na przelew i by napewno nie doszla tak jak chcial poszedlem mu na reke kurier zrobil zamieszania i chyba panu Croxowi cos odbilo.

Mimo wielu nawolywan na gg 496762 do zaplaty kolega zapewnial ze juz przelew zrobil ze to wina bankow itp minal tydzien i koniec mojej cierpliwosci.

Widze ze ma w opisie ze sprzeda czesci wiec chcialem ostrzec gdyz wg mnie nie słowny pan do interesów. Rozumiem zawod ze paczka nie doszla w 1d jak zakladalismy ale nie rozumiem jak mozna tego oczekiwac nie placac za to to ze taka szansa byla ze paczka dojdzie w ten 1 dzien to tylko moj wysilek i nic wiecej a ze nie wyszlo to nie powod do nie placenia chyba !!!!!!!!!!


Cytat:
Ja nie wiem o kim piszeCie ale jezeli Chodzi o Crox'a to probowalem od niego kupic pare gratow konkretnie chodzilo o boczek do v gena. Nie dosc ze czekalem dwa tygodnie na paczke to jak o nia zapytalem powiedzial ze gdy wyslyal polamali na poczicie w co nie chcialo mi sie wierzyc ale spoko... Na moje pytanie dlaczego pisze mi to dopiero teraz a nie gdy to sie stalo nie odpisal... Wiec jak juz doszlismy do tego ze czesci nie ma to zostalo tylko odeslanie mi pieniedzy i co?? od tygodnia czekam na przelew, po kilku moich zapytaiach o moje pieniadze wreszcie w czwartek raczyl mi odpowiedziec ze wyslal. Nie dostalem ich do soboty wiec znow napisalem gdzie sa... Odpisal ze wyslal i ze nie ma wplywu na banki... Pomyslalem ze moze faktycznie dostane w poniedzialek ale co...?? GOWNO pieniedzy jak nie bylo tak nie ma juz nie mam sily gadac z tym gosciem nie chcialem pisac o tym tutaj ale nie chce zeby ktos sie wku... tak samo jak ja nie rozumiem tej sytuacji patrzac na komentarze mozna by sie spodziewac konkretnego sprzedawcy z ktorym nie bedzie problemow a nie... nie chodzi o to zeby tu kogos obrazac a tylko takie slowa mi sie cisna na usta... ja na waszym miejscu bym sie zastanowil zanim bym od niego cos kupil bo ja juz na pewno tego nie zrobie..

Cytat:
Pieniądze za sprężyny przelałem w marcu i do dzisiejszego dnia nie zobaczyłem ani sprężyn ani kasy:/ Na początku niby paczka zaginęła później niby miał mi oddać pieniądze a gdy to zrobił to nagle pieniądze gdzieś zaginęły..ehh.. jakiś tydzień temu powiedziałęm że sprawę zgłaszam na policje to odpisał że pieniądze ma i mi wpłaca szybko a dalej sobie"leci w kulki" bo pieniędzy nie ma ani obiecanego potwierdzenia wpłaty.. widząc po komentarzach nie wahałem sie bo miał same pozytywy i sądziłem że jako użytkownik forum będzie uczciwy ale teraz widzę że to OSZUST!!!!

no i dlugo by wklejac. daje link do jego feedbacka na konkurencyjnej stronie.
http://www.civicklub.pl/f....php?51845-CroX

peja$ - 2012-06-27

Znowu sie zaczyna: http://moto.allegro.pl/cz...2447186196.html
arturro385 - 2012-06-27

tyle że w ogl jest że to fo modelu takiego i takiego pasuje i że czerwoną. nie jest napisane że to ori z ek9 np
jak fajnie nabil sobie 15pozytywnych koment hehe lepiej zerknijcie

gaseb - 2012-06-27

co ty chciałeś przekazać????
arturro385 - 2012-06-27

a co miałem chcieć. nie napisał ori ek9 .
Piotrek(T) - 2012-06-27

Napisałeś to po tadżykistańsku więc ciężko rozszyfrować bez translatora :-/

arturro385 napisał/a:
tyle że w ogl jest że to fo modelu takiego i takiego pasuje i że czerwoną.


Już wrzuciłem do forumowych cytatów.

gaseb - 2012-06-27

LOL
comando - 2012-06-27

Piotrek(T), podróże kształcą :lol:
Vein - 2012-06-27

Ni hu hu nie mogę dojść o co chodzi w tym zdaniu, a dedukuję od kilku godzin...

Chodzi o to, że to wcale nie jest dywan z ek9 i są wymienione modele do których to podejdzie? No i że dywan jest czerwony, jakby ktoś był niewidomy to sobie przeczyta i będzie wiedział :lol:

arturro385 - 2012-06-27

pisane tel i nie zawsze słownik układa jak chce a ją leniwy jestem i nie czytam do końca jak złożyło zdanie. w d... sobie wsadz ten cytat.
rastle - 2012-06-27

arturro385 napisał/a:
tyle że w ogl jest że to fo modelu takiego i takiego pasuje i że czerwoną. nie jest napisane że to ori z ek9 np
jak fajnie nabil sobie 15pozytywnych koment hehe lepiej zerknijcie


Tyle, że w ogłoszeniu jest napisane tylko to, ze wykładzina pasuje do civiców ej,ek itp, i że jest czerwona. Nie napisał, że jest to ori wykładzina z ek9.

To nie jest trudne :lol:

gaseb - 2012-06-27

dla tych co nie wiedzą, to ta wykładzina jest z EJ a czerwony kolor został uzyskany po przez pomalowanie jej farbą olejną.
jak dla mnie jest to chamskie żerowanie na niewiedzy i naiwności ludzi.

arturro385 napisał/a:
pisane tel i nie zawsze słownik układa jak chce a ją leniwy jestem i nie czytam do końca jak złożyło zdanie. w d... sobie wsadz ten cytat.
masz pisać w ten sposób to wogóle nie pisz!
Dario - 2012-06-27

gaseb napisał/a:
jak dla mnie jest to chamskie żerowanie na niewiedzy i naiwności ludzi.

raczej na glupocie. bo raczej nawet troche myslacy czlowiek przeczyta opis i wywnioskuje ze jest to fejk, poniewaz nigdzie nie ma napisane ze to ori. jak dla mnie aukcja jest ok i nie wiem po co ja tu w ogole ktos dodal.

arturro385 - 2012-06-27

przepraszam
Cykada - 2012-06-27

Dario napisał/a:
nie wiem po co ja tu w ogole ktos dodal.


taka ze to ten sam ziom co wypierdalał ludzi na siano i ta sama wykładzina, tylko ze się wycwanił i nie napisał ze to od ek9, ale liczy na to że ktoś się złapie?

gaseb - 2012-06-28

Dario napisał/a:
gaseb napisał/a:
jak dla mnie jest to chamskie żerowanie na niewiedzy i naiwności ludzi.

raczej na glupocie. bo raczej nawet troche myslacy czlowiek przeczyta opis i wywnioskuje ze jest to fejk, poniewaz nigdzie nie ma napisane ze to ori.
ty pewnie pierwszy dzien po kupnie 6gena juz byłeś obcykany we wszystkich rarytasach co??
Dario napisał/a:
jak dla mnie aukcja jest ok i nie wiem po co ja tu w ogole ktos dodal.
jak jest ok to kup sobie ten dywan i ciesz się dywanem prawie jak z ek9 pomalowanym wałkiem i śmierdzącym farbą LOL
rdk - 2012-06-28

wiadomo że gość żeruje na niewiedzy innych, ale ja jakoś [pomijając że jest oszustem i krętaczem] nie mam do niego żalu że tak napisał.

Coś podobnego jak ogłoszenie na allegro że ktoś sprzeda zdjęcie iPhone'a a ludzie licytują po 800zł

cwaniactwo, które na forum jest niemile widziane bo jesteśmy jakąś tam grupą ludzi którzy się "znają" ale allegro jest bardziej "zewnętrzne" [co nie oznacza że powinno się nabierać innych]

Dario - 2012-06-28

gaseb napisał/a:
jak jest ok to kup sobie ten dywan i ciesz się dywanem prawie jak z ek9 pomalowanym wałkiem i śmierdzącym farbą LOL

nie jest ok. ale nie widze tez przeszkod zeby sie czepiac goscia skoro nie jest w aukcji napisane ze: "Jest to oryginalny dywan z EK9".
Cykada napisał/a:
taka ze to ten sam ziom co wypierdalał ludzi na siano i ta sama wykładzina,

a to tego nie wiedzialem.

gaseb - 2012-06-28

Dario napisał/a:
ale nie widze tez przeszkod zeby sie czepiac goscia skoro nie jest w aukcji napisane ze: "Jest to oryginalny dywan z EK9".
nie jest też napisane a powinno być, że dywan jest pomalowany wałkiem, to według Ciebie jest ok tak?
Dario - 2012-06-28

nie jest ok, ale nie jest tez jakies mega zle i jak dla mnie to nie podchodzi pod oszustwo.
soldi - 2012-06-28

Dario napisał/a:
nie jest ok, ale nie jest tez jakies mega zle i jak dla mnie to nie podchodzi pod oszustwo.


stosowna odpowiedź:
gaseb napisał/a:
to kup sobie ten dywan i ciesz się dywanem prawie jak z ek9 pomalowanym wałkiem i śmierdzącym farbą LOL



do Dario:
skoro nieinformowanie o istotnych szczegółach sprzedawanego przedmiotu jest dla Ciebie OK, to mam nadzieję że nie będziemy nigdy przeprowadzać żadnych transakcji..

gaseb - 2012-06-28

soldi czemu odnosisz się do mojej wypowiedzi???
Dario - 2012-06-28

soldi napisał/a:
gaseb napisał/a:
to kup sobie ten dywan i ciesz się dywanem prawie jak z ek9 pomalowanym wałkiem i śmierdzącym farbą LOL


skoro nieinformowanie o istotnych szczegółach sprzedawanego przedmiotu jest dla Ciebie OK, to mam nadzieję że nie będziemy nigdy przeprowadzać żadnych transakcji..

ale on nie musi informowac o wszystkim w aukcji. masz rece? masz telefon? napisz, zadzwon, wyslij maila, jak gosciu bedzie krecil to wtedy bedziesz mial podstawy zeby go oczerniac. wiem ze gosciu juz wczesniej wkrecal ludzi, ale chodzi mi tu tez o przyklad gdyby np byla to jego pierwsza aukcja.

gaseb - 2012-06-28

co ty wygadujesz? sprzedając coś masz psi obowiązek opisać wszystkie plusy i minusy a nie zwalać na kupujacego obowiązek dowiedzenia się co i jak (oczywiście mowa tu o uczciwych sprzedawcach).
p0lish - 2012-06-28

dario jebnij się w łeb
obowiązkiem KAŻDEGO sprzedającego jest jak najlepsze opisanie przedmiotu a nie bycie kmiotem i liczenie na to, że może uda złapać się frajera

soldi - 2012-06-28

gaseb napisał/a:
soldi czemu odnosisz się do mojej wypowiedzi???


chciałem tylko powielić Twój cytat do wypowiedzi:
Dario napisał/a:
nie jest ok, ale nie jest tez jakies mega zle i jak dla mnie to nie podchodzi pod oszustwo.


ale dopisałem jeszcze coś i tak niefortunnie wyszło ;) zaraz poprawię

Dario - 2012-06-28

p0lish napisał/a:
obowiązkiem KAŻDEGO sprzedającego jest jak najlepsze opisanie przedmiotu
noo tylko ze gdyby wszyscy tak dokladnie opisywali przedmioty to polowy by nigdy nie sprzedali. wy sie plujecie o dywan, a pomyslcie sobie jakie waly ida w sprzedawaniu samochodow. koniec offtop z mojej strony. niestety nasze prawo nic w tym nie zdziala i musimy sie z tym liczyc.
Bartek! - 2012-06-28

Dario jak zwykle to samo - wyjdź!
Grzesieek - 2012-06-30

Wiadomo, że gościu ewidentnie mija się z prawdą i nie dopowiada pewnych istotnych rzeczy. Aukcje sformułował w taki sposób, żeby Allegro mogło mu skoczyć... Cwaniaczek, tyle w temacie.
Gumka23 - 2012-06-30

Dario napisał/a:
p0lish napisał/a:
obowiązkiem KAŻDEGO sprzedającego jest jak najlepsze opisanie przedmiotu
noo tylko ze gdyby wszyscy tak dokladnie opisywali przedmioty to polowy by nigdy nie sprzedali.



Juz wiem Dario, ze nigdy od Ciebie nic nie kupie. A slowa, ktore zacytowalem daja duzo do myslenia. Rece opadaja kiedy czytam cos takiego. Masz myslenie takiego cwaniaczka jakim jest ten pajac od fejk dywanu.

btw. smieci sie wyrzuca do smieci, a nie wystawia na forum nie opisujac i czekajac, az ktos sie nabierze, zaufa.

Dario - 2012-06-30

no i tu jestes bledzie i nie oceniaj ludzi po jednej wypowiedzi. sam osobiscie rzeczy typu wydech itp wole sprzedawac z odbiorem osobistym zeby potem nie bylo zadnych niedomowien, czyli jezeli np sprzedaje kierownice w kiepskim stanie, ktora jest do obszycia to powinienem zrobic zdjecie kazdej ryski i napisac dokladna ich ilosc? jak sprzedawalem swoja prawie 20 letnia fajere momo za doslownie darmo, to gosciu ktory ja kupil mial pretensje ze posiada 3 przetarcia w ktorych wspomnialem w aukcji.... nie wiem ***** on myslal, ze za 100zl dostanie funkiel nowke nie smigana? nie tylko sprzedajacy sa cwaniakami. a i tak nic nie przebije tego jak wystawisz aukcje za 200zl a dzwonia wiesniaki i pytaja czy za 100 albo 150zl nie oddam :blabla:

PS pamietajcie ze na allegro mozna zglaszac aukcje za naruszenie regulaminu. wiec procz tego ze napiszecie na forum, warto poswiecic te 2 minutki na zgloszenie goscia.

Gumka23 - 2012-06-30

Cytat, ktory dalem mowi o zatajaniu, aby sprzedac, bo inaczej polowy rzeczy bys nie sprzedal.. a Ty gadasz jakies bzdury nie na temat.
wierzba - 2012-06-30

Dario, w tej ostatniej wypowiedzi masz trochę racji...
Dario - 2012-06-30

ja poprostu nie rozumiem o co wy sie tak czepneliscie. teraz w wiekszosci aukcji w tytule macie dopiski typu EJ/SPoon/mugen/ek9 aby szybciej i wygodniej znalezc czesc ktora chce sie kupic. gosciu nigdzie nie napisal ze jest to oryginalna wykladzina z EK9 wiec nie zlamal prawa i dla mnie to jest to koniec w tym temacie. patrzac na wasze wypowiedzi w kazdej aukcji np butow Adidasa powinno byc napisane ze sa oryginalne....

rozumiem ze jesli np gosciu by sprzedawal oryginalny dywan z EK9 i w aukcji by napisal EJ/EK to tez byscie sie go uczepili? bo przeciez nie jest to oryginalny dywan z EJ i wprowadza ludzi w blad.

i rozpisze jeszcze sprawe lopatologicznie:
dywan pasuje do EJ? tak
dywan pasuje do EK? tak
wiec w czym problem? chyba napisal prawde w tytule aukcji? nie wprowadza nikogo w blad. kazdy czlowiek ktory choc troche umie ruszyc glowa i przeczyta opis aukcji dojdzie do wniosku ze ten dywan nie jest oryginalnym dywanem z EK9. zyjemy w tak rozwinietym swiecie ze mozna chyba wykonac ten minutowy telefon i zapytac o szczegoly?

Gumka23 - 2012-06-30

Dario, tutaj tylko Ty czegos nie rozumiesz.

Szkoda gadac, nara!

Dario - 2012-06-30

hahaha super! pjona! takiej odpowiedzi sie spodziewalem... poprostu jestescie zbyt przeczuleni na takie aukcje....
Vein - 2012-06-30

Ogarnij się człowieniu! Jeśli ktoś sprzedaje ori adidasy to ni musi o tym wspominać, ale jak sprzedaje fejk i o tym nie wspomni to jest wprowadzanie klienta w błąd. Tak samo ten dywan, nie znam się na Civicach, ale domyślam się, że czerwone wychodziły tylko w ek9. Kupując czerwony dywan spodziewałbym się ori a nie pomalowanego farbą olejną czy inną plakatówką.

Wiesz, że cnotą jest umieć przyznać się do błędu?

Dario - 2012-06-30

Vein, a slyszales takie powiedzenie "ile ludzi tyle opinii"? ja tam swojego zdania nie zmienie. po to jest forum zeby dzielic sie swoimi myslami. moze i macie troche racji ale jeszcze raz podkresle ze naprawde trzeba byc skonczonym idiota zeby nie odroznic ze jest to fejk. poczawszy od wyciecia na dzwignie od bagaznika i wlewu, skonczywszy na gumie pod nogi.....
p0lish - 2012-06-30

Chłopaky on jest niereformowalny. Niech ktos to gówno wyczyści bo jak normalna osoba to przeczyta to nie uwierzy, że można tak bredzić.
l3mur91 - 2012-06-30

Dario napisał/a:
po to jest forum zeby dzielic sie swoimi myslami.


Niektórzy interesują się motoryzacją, ale nie mają czasu na śledzenie for internetowych, więc...

Dario napisał/a:
naprawde trzeba byc skonczonym idiota zeby nie odroznic ze jest to fejk.


:lol:

Pozostaje życzyć, żebyś kiedyś był skończonym idiotą, bo nie podzieliłeś się swoimi myślami na forum. ;-)

Dario - 2012-06-30

naprawde jestem pod wrazeniem jak swietnie dobieracie argumenty i nie umiecie normalnie odpowiedziec. z mojej strony koniec pisania na ten temat, bo naprawde nie da sie z wami normalnie pogadac. odrazu wskakujecie na kogos i zamiast normalnie podyskutowac to go cisniecie. pozdro...... aha i jeszcze jedno co do tego dywanu. cena jest calkiem spoko patrzac na prace jaka ktos musial wlozyc w zrobienie go i patrzac na to ile farby poszlo zeby to pomalowac.
Bartek! - 2012-06-30

może warto zastanowić się nad całkowitym zaprzestaniem pisania na tym forum ;)
Sivus - 2012-07-01

Dario napisał/a:

ale on nie musi informowac o wszystkim w aukcji. masz rece? masz telefon? napisz, zadzwon, wyslij maila, jak gosciu bedzie krecil to wtedy bedziesz mial podstawy zeby go oczerniac.


Nigga please... Już widzę, jak kupując cokolwiek na allegro dzwonisz, wysyłasz mejla, czy gołębia pocztowego z pytaniem czy to ori i real deal towar... Weź się ogarnij, albo rozbiegnij i pierdolnij barana w ścianę :roll:

Gaseb - zgadzam się z Tobą w 100%

Bartek! napisał/a:
może warto zastanowić się nad całkowitym zaprzestaniem pisania na tym forum

Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.. :-(

Hikiel - 2012-07-01

No i to jest problem bo z jednej strony wystarczy wcisnąć ignore i niby byłby spokój. Z drugiej jednak strony strasznie by mnie ciekawiło cóż ten pokemon jeszcze tam wykminił. Patowa sytuacja :(
Gumka23 - 2012-07-01

Hikiel, ja juz to przechodzilem, dalem ingore'a, ale pokazywalo sie, ze cos napisal i nie moglem wytrzymac, zeby nie dowiedziec sie jaka to kolejna madrosc wymyslil. Ostatnio bylo ok, ale zaczyna znowu. :-P
Emre - 2012-07-01

mam Cię od roku w ignorowanych, a i tak mnie *****, więc nie tu jest recepta...
comando - 2012-07-01

Dario, jeżeli wszyscy mówią że jesteś pijany to idź spać. Przecież jest jeszcze forum onetu...
Gumka23 - 2012-07-01

Btw. Czy Ty Dario uwazasz, ze my sie zmowilismy przeciwko Tobie czy moze jak wiele osob Ci mowi, zebys skonczyl pierdolic to czas sie zastanowic co sie pisze?
p0lish - 2012-07-01

ile osób ma Ci jeszcze powiedzieć, że masz mniej oleju w bani niż zaorany butt plug Jenny Jameson zanim to zrozumiesz?

dla nas uczciwość u sprzedającego jak i to, że produkt powinien byc opisany tak żeby klient nie miał ŻADNEJ wątpliwości przy zakupie są ŚWIĘTE

czasy szukania frajera i żerowania na ludzkiej niewiedzy muszą się w naszym kraju raz na zawsze skończyć. przy podejściu młodego pokolenia [z toku Twojego rozumowania wnioskuje, że jesteś niewiele starszy od wraku Tupolewa], które powiela błędy i przyzwyczajenia swoich rodziców zgrywając cwaniaka niestety nieprędko to się stanie.

jako, że obiecałeś 2x, że nie będziesz sie udzielał w tym wątku proszę po raz kolejny - dotrzymaj słowa

gaseb - 2012-07-01

p0lish napisał/a:
jako, że obiecałeś 2x, że nie będziesz sie udzielał w tym wątku proszę po raz kolejny - dotrzymaj słowa
x2

dobra Panowie skończmy to, on i tak nie pojmie o co chodzi

emg - 2012-09-26

NEGATYW dla akMe.

Jakiś czas temu dałem ogłoszenie na forum crx o kupnie lamp ee8. Odezwał się akMe, że ma, że są cytuję"jak ze sklepu", na moje pytanie czy są całe uchwyty i niepołamane odpowiedział, znowu cytuję: "są idealne". Czyli z opisu i zapewnień wychodziło że wersja sklep. Zdecydowałem się. Lampy przyszły. Fajnie. Odpakowałem zadowolony że prace przy aucie ruszą, ale za chwilę rozczarowanie. Lampy idealne, jak ze sklepu a tu niespodzianka, jednego uchwytu brak całkowicie, jeden w połowie złamany - widać było resztki kleju. Części w pudełku brak, lampy owinięte kartonem, czyli to nie wina poczty. Jeden klosz uszczerbiony od dołu - przekopałem pudło, może poczta gdzieś rzuciła, ale niestety nie - bliższe oględziny i uszczerbienie jest stare. Jedna wersja z silniczkiem, oczywiście pęknięty, druga bez silniczka. Jedna była kiedyś profesjonalnie rozklejana, o czym sprzedający również pewnie zapomniał powiedzieć, i równie profesjonalnie sklejona, tak żeby woda się dostała do środka i pozostawiła ślady na odbłyśniku. Obudowa śrubokrętem pokatowana. Spoko, tak w fabryce pewnie składają lampy. Zdjecia oczywiście dostałem, szkoda że tak sprytnie zrobione, nie było widać połamanych uchwytów, no ale skoro sprzedający zapewnia, ze ideał to się człowiek nie doszukuje.
Nie wiem, może się czepiam, może nie, pewnie bym i tak się zdecydował, gdybym o wszystkim wiedział, napaliłem się jak murzyn na blaszkę na te ideały sklepowe i stąd ten komentarz, zresztą pierwszy negatyw jaki komukolwiek wystawiłem.

Sugerując się:
akMe napisał/a:
jak cos nie pasowalo, cos bylo zle, trzeba bylo odsylac. :ok:


Oczywiście od razu napisałem, że chcę odesłać bo mnie wprowadził w bład, naiwnie myśląc, że akMe stanie na wysokości zadania, ale gdzie tam, cisza jak makiem zasiał - a wcześniej kontakt wzorcowy. Po kilku smsach wreszcie łaskawie odpisał, że kładzie lachę na próbę wyłudzenia. Czyli, że co, ja chcę wyłudzić swoje pieniądze, odsyłając jego towar niezgodny z opisem? To już zakrawa na lekką bezczelność, ale poczytałem, sobie opinie (za późno) i ten typ tak ma. Nie lubię załatwiać w ten sposób spraw żaląc się na forum, ale z drugiej strony trzeba takie zachowania zdecydowanie tępić.
więcej: http://www.honda-crx.info...pic.php?t=55882

gaseb - 2012-09-26

Poczekamy do wieczora na odpowiedz akme, jak sie nie ustosunkuje to ban bo juz wczesniej byly z nim klopoty.
emg - 2012-09-26

Mam przebieg rozmów na gg, zdjęcia, smsy, dokumentujące przebieg transakcji, zrobię też zdjęcia jak wygląda "idealny" towar. Nie będę tego tu wklejał, ale na potrzeby administracji mogę wszystko podesłać. Chciałem tylko zwrócić ten towar, odesłać na swój koszt i odzyskać kasę. Niestety w normalny sposób się nie udało, więc dodatkowo sprawa dalej pójdzie trybem "urzędowym" - rzecznik, prawnik itd itp. bo parę osób wcześniej też się nacięło.
Bartek! - 2012-09-26

prawidłowo, pocisnąć cwaniaka ! :roll:
gaseb - 2012-09-26

Wklej zdjecia emg, jesli jest faktycznie tak jak mowisz to podejme odpowiednie kroki.
Sivus - 2012-09-27

emg napisał/a:
Nie będę tego tu wklejał, ale na potrzeby administracji mogę wszystko podesłać

wklej wklej! cwaniaków trzeba tępić i piętnować!

emg - 2012-09-29

kilka fotek ideałów:
















Niestety próby dogadania się z gościem to jak rozmowa ze ścianą - chcę wyłudzić kasę i tyle :lol: . Chciałem żeby mi przelał kasę, ja odeślę na swój koszt po zaksięgowaniu przelewu. Niestety, mam odesłać a on zrobi mi przelew dopiero jak dostanie lampy. Biorąc pod uwagę jego podejście do sprzedaży i wiarygodność, to przelew by nie dotarł z miliona powodów, tak jak jego krętackie tłumaczenia, że nie zauważył tych wad czy nie zwracał uwagi na nie. Za pobraniem paczki też nie chce odebrać więc sprawa jest jasna.

Bartek! - 2012-09-29

noooo ideały :lol:

kolo jest frajerem, był na forum po twoim poście i nie potrafił się ustosunkować. gdyby miał jaja napisał by tutaj żebyś dał numer konta i zwrócił by Ci kasę! :evil: na takich tylko pałka teleskopowa...

akMe - 2012-09-29

Bartku- sam jestes frajerem i w dodatku debilem bo nie widzialem tego topicu bo nie wchodze we wszystkie tematy na forum ale juz zaczynam...

A ja drogi EMG mowilem Ci 10x Odeslij lampy- przyjda- odesle Ci kase.
Nie widze zadnego problemu ale TY widzisz.
Chcesz abym CI wyslal 40zl a Ty mi wyslesz pobranie na 760zl- a tam co?
Ziemniak?
Moge Ci wyslac na wysylke ale nie pobraniowa.
Nie odbiore paczki pobraniowej jesli chcesz mi je odeslac to odeslij przyjda, otworze paczke, zrobie zwrot przelewu.
PISZE TO CHYBA nie 10 ale 20 RAZ.
Tak- kazdy broni swojej dupy ale niestety ja tez.
Zdiecia widziales, odebrales nie pasuja Ci lampy - odsylasz i nie ma problemu.
Ale to TY masz problem z wysylka tych lamp.
A szkoda, bo sprawa mogla by zostac juz rozwiazana dawno.

EDIT:
emg napisał/a:
Chciałem tylko zwrócić ten towar, odesłać na swój koszt i odzyskać kasę.

No a ja nie widze problemu, wyślij.
Ale nie, zaraz! jest problem... chcesz wyslac pobranie. :roll:

Nie rob z siebie takiego wielkiego pokrzywdzonego, ze ja pierdole...
Bo to Ty widzisz problem z wysylka a nie ja.

co do zdiecia 1 i 5 to chyba sa kpiny jakies bo jakos tu tego nie ma;



Uploaded with ImageShack.us

ps nie widze problemu, prosze o bana :)
ps2 moze lampy Ci spadly i dlatego sa boki rozjebane?

Pilar - 2012-09-29

akMe napisał/a:
A ja drogi EMG mowilem Ci 10x Odeslij lampy- przyjda- odesle Ci kase.
Nie widze zadnego problemu ale TY widzisz.
Chcesz abym CI wyslal 40zl a Ty mi wyslesz pobranie na 760zl- a tam co?
Ziemniak?


Ty jesteś gościu chyba nienormalny :roll:
Chyba EMG ma lepszego feedbacka niż Ty i to chyba normalne że nie chce ryzykować że zostanie z niczym...

akMe napisał/a:
co do zdiecia 1 i 5 to chyba sa kpiny jakies bo jakos tu tego nie ma;


Na takim badziewnym zdjęciu tego się nie zobaczy a obsługiwać photoshopa to każdy umie.

emg - 2012-09-29

O czym Ty w ogóle rozmawiasz. Z kubłem na śmieci można się prędzej dogadać. Sprzedałeś mi bubel, zataiłeś wady, tłumacząc się że wysłałeś zdjęcia i "widziały gały co brały". Tłumaczyłeś, że nie zwracałeś uwagi na połamane uchwyty itd itp.

akMe napisał/a:
Chcesz abym CI wyslal 40zl a Ty mi wyslesz pobranie na 760zl- a tam co?
Ziemniak?

tak, wiem, mierzysz wszystkich swoją miarką

akMe napisał/a:

zrobie zwrot przelewu.


akMe napisał/a:

ps2 moze lampy Ci spadly i dlatego sa boki rozjebane?


no właśnie kolejny raz pokazałeś że nie chcesz zamknąć tematu i stąd moje obawy przed odesłaniem, bo widząc jak się zachowujesz wiem, ze wymyślisz kolejny powód żeby kasy nie odesłać. Proszę, tak wyglądają lapmy w podobnej perspektywie jaką dostałem od Ciebie, widać coś? nic.



akMe napisał/a:

co do zdiecia 1 i 5 to chyba sa kpiny jakies bo jakos tu tego nie ma;

No rzeczywiście, masz rację, nie ma, nic nie widać. Jak ja mogłem to przeoczyć. Zaraz zaraz, zdjęcie jest od tyłu zrobione, a te idealne wady są od dołu i z boku... Dziwne, lampa mi spadła i wygieła się obudowa na zewnątrz? Ciekawe co kolejnego wymyślisz :rotfl2:

Kręcisz i wymyślasz coraz to nowe powody, twierdząc że chcę wyłudzić od Ciebie kasę. Dorośnij i zacznij "mieć jaja"

Nie chcesz pierwszy kasy odesłać? Zobowiązuję się przy całym forum, że od razu jak tylko kasa wpłynie wysyłam Twoje lampy w stanie takim jakim przyszły. Co ty na to? Chcesz w ten sposób załatwić temat? Pewnie nie chcesz :D . Obiecywałem Ci i słowa dotrzymam odnośnie sądu, rzeczoznawcy itd itp - dla zasady.

Pilar - 2012-09-29

Nie dogadasz się z tym dzieciakiem. Masz 14 dni gwarancji rozruchowej, idź z tym gdzie trzeba.

emg napisał/a:
Obiecywałem Ci i słowa dotrzymam odnośnie sądu, rzeczoznawcy itd itp - dla zasady.


super ;-)

Cino - 2012-09-29

akMe jaki ty masz problem z przesyłką pobraniową?

Jeśli emg wyśle Ci paczkę pobraniową na kwote 780 zł ( w co wątpię) to jej nie odbierasz i po temacie!.

Jak wyśle Ci na kwotę, na którą się umówicie to odbierasz i sprawa jest zamknięta.

Jeśli z kolei nie odbierzesz i paczka wróci do emg i narazisz go na kolejne koszty wysyłki to wtedy chyba wszyscy będziemy mieli o tobie odpowiednie zdanie..

gaseb - 2012-09-29

akme nikt normalny nie odeśle takiemu oszukańcowi jak ty towaru licząc, że może kiedyś oddasz kasę. dałeś dupy, idziesz rakiem a na dodatek nie masz jaj aby stanąć na wysokosci zadania. kiedyś już tu dostałeś bana, teraz dostajesz drugiego ale już na zawszę.

emg nie odpuszczaj typowi! trzymam kciuki za powodzenie w odzyskaniu Twojej kasy.

rdk - 2012-09-29

gaseb napisał/a:
akme nikt normalny nie odeśle takiemu oszukańcowi jak ty towaru licząc, że może kiedyś oddasz kasę. dałeś dupy, idziesz rakiem a na dodatek nie masz jaj aby stanąć na wysokosci zadania. kiedyś już tu dostałeś bana, teraz dostajesz drugiego ale już na zawszę.

emg nie odpuszczaj typowi! trzymam kciuki za powodzenie w odzyskaniu Twojej kasy.
nic dodać, nic ująć.
Jakim trzeba być frajerem żeby kiwać "swoich" na kilka stów :roll:

Bartek! - 2012-09-30

tak kończą frajerzy :lol:
Mirek do sądu i koniec!

Gumka23 - 2012-09-30

Heh... kupilem felgi i zobaczylem, ze akme wystawia kilka dni pozniej takie same tansze o pare stowek. Wtedy myslalem, ze ch%jnia, teraz wiem, ze dobrze sie zlozylo :P
wierzba - 2012-09-30

Pilar napisał/a:

emg napisał/a:
Obiecywałem Ci i słowa dotrzymam odnośnie sądu, rzeczoznawcy itd itp - dla zasady.


super ;-)

x 100
kibicuję emg abyś dopiął temat!
akme k*rwa brak słów na takich ludzi jak ty, przypier*olić w łeb to za mało

emg - 2012-10-10

No i jest ciąg dalszy :)

Odezwał się do mnie akMe i napisał żebym odesłał lampy za pobraniem do niego. Zapakowałem żeby nic się nie uszkodziło, wysłałem i dzisiaj odebrałem z poczty pieniądze.

Cino - 2012-10-10

emg napisał/a:
Odezwał się do mnie akMe i napisał żebym odesłał lampy za pobraniem do niego. Zapakowałem żeby nic się nie uszkodziło, wysłałem i dzisiaj odebrałem z poczty pieniądze.


chociaż pozytwyny finał, ale czas i tak zmarnowany :-?

SłabyHTB - 2012-10-10

i tak sam sobie smrodu narobił już.
Pozatym łaski nie robił...

rdk - 2012-10-10

SłabyHTB napisał/a:
i tak sam sobie smrodu narobił już.
Pozatym łaski nie robił...
proste, poza tym - nie wiadomo jaki byłby finał gdyby nie opisanie wszystkiego na forum :roll:
duszczynski - 2013-02-10
Temat postu: uwaga
prosze o nie wpłacanie na taki numer konta oszust sprawa juz zgloszona na policje


62 1090 0075 5339 0810 7035 6868
pawel szymaniak
zamojska 4 90-180 gdansk

Fawor - 2013-03-17

Nie sądziłem, ze kiedykolwiek będę musiał pisać taki post..

Dzisiaj użytkownik PAWELA wystawił na forum ogłoszenie na Roty C8 razem z oponami. Za 1300zł. W 7 minut po wystawieniu otrzymał PW, że biorę felgi za taką cenę razem z wysyłką. "Z racji tego, że pili go kasa" prosi o przelew, a nie pobranie. Poźniej mam otrzymac dane więc czekam. Po 15tej otrzymuje PW, ze inny użytkownik daje z ten zestaw 1500zł plus wysylka i CZY JA PODBIJAM CENĘ? To nie jest licytacja, a po drugiej stronie klawiatury nie siedzi kilkunastoletni baran - sprzedawco, któremu okazało się po krótkim czasie, że jednak za wystawiony towar cena jest trochę za niska.

NEGATYW

CRXKarolek - 2013-08-19

Honda Parts, pewnie juz sporo ludzi zna tego uzytkownika i jego numery, wisi ludziom od prawie 2009 roku kupe kasy, a jak dostawali paczki to po dłuuuuuuugim oczekiwaniu i proszeniu sie o naleznosc, mi obecnie zwleka z patykami z skrzyni biegów, prawdzie kosztowaly cale szczescie tylko 100 zl a nie inna rzecz za 1000, ale liczy sie fakt ze zostalem oszukany, tak ze tez nie umawiajcie sie na odbior osobisty bo czlowiek sie nie zjawi na bank w danym miejscu, bo tez tak sie zdazalo, czeka az ktos mu przelew zrobi i cisza w temacie.... tak że odradzam jakich kolwiek tranzakcji z tym oszustem !!!!!!!
Emre - 2013-12-05

podklejam ten temat...
Etman - 2014-01-25

Pozwolę sobie wrzucić to co napisałem na ckplu odnoście człowieka kuba_guzik110 i towaru jaki mi sprzedał
na owym forum, tak więc ludzie uczcie się na moim błedzie i nie dajcie się zrobić w balona "zaufanym", z dużym stażem userom.


Napisał, że wahacze mają gumy i sworznie ok, po czym przysłał je w takim stanie:


"być gdzieś lekko obdarte bo wiadomo jak to jest przy montażu ale sworzen i gumy sa nowki"
" na forum rowniez jestem 2 razy dluzej od ciebie i jakos nie widzi mi sie oszukiwanie "kolegów" na 300zł"

oto rozmowa do momentu, aż dostałem informację, że odda mi 25zł (ja zaproponowałem 75zł) bo drugie tyle kosztowała go przesyłka, którą wziął na swój koszt. Jeśli ktoś będzie zainteresowany dalszą częścią rozmowy i ofertą 25zł wzamian za to, że moje auto stoi kolejny dzień na kanale za który płacę, oraz sworznie które trzeba kupić wrzucę z miłą chęcią. Tym sposobem używane chińczyki kosztują mnie 550zł. NIE POLECAM TEGO CZŁOWIEKA !
WYCIĄG Z PW:
http://zapodaj.net/f2237cd8fb004.jpg.html

wierzba - 2014-01-25

ale wykręt z typa :roll:
Gumka23 - 2014-01-25

On zawsze byl matolem.. a teraz do tego jest kawalem kut*sa.
lukas4 - 2017-05-18

Etman, sytuacja słaba, ale weź te chinole wypdol a kup coś normalnego niewiele więcej i miałbyś hardrace...
Wladca_Eldomu - 2017-05-18

Wiesz że to post sprzed 3 lat?
Mareczuczek - 2017-05-18

Platynowa łopata za takie wykopalisko :-)
hot_rider - 2017-05-19

Wladca_Eldomu napisał/a:
Wiesz że to post sprzed 3 lat?

ale niesmak pozostał :-)

gaseb - 2017-06-28

PAWEŁ KURZYDŁOWSKI z Poznania (ul. Znanieckiego 13/8 (jeśli to nie fake)), telefon 792278985

NEGATYW

Kupiłem od gościa grill przez OLX, w opisie była informacja, że jest w bardzo dobrym stanie. Wysłał po ponagleniach gdzieś po tygodniu. Kiedy dotarł okazało się, że jest uszkodzony. Napisałem do niego to stwierdził, że poczta musiała uszkodzić. Kiedy mocno powiększyłem zdjęcie z OLX to okazało się, że grill był już uszkodzony w momencie wystawienia na sprzedaż o czym gość nie raczył poinformować a na słabym zdjęciu nie było tego widać na pierwszy rzut oka. Zwykły oszust i złodziej który nawet nie raczy odpisać na wiadomości.


Tomac - 2017-06-28

gaseb napisał/a:
PAWEŁ KURZYDŁOWSKI z Poznania (ul. Znanieckiego 13/8 (jeśli to nie fake)), telefon 792278985

NEGATYW

Kupiłem od gościa grill przez OLX, w opisie była informacja, że jest w bardzo dobrym stanie. Wysłał po ponagleniach gdzieś po tygodniu. Kiedy dotarł okazało się, że jest uszkodzony. Napisałem do niego to stwierdził, że poczta musiała uszkodzić. Kiedy mocno powiększyłem zdjęcie z OLX to okazało się, że grill był już uszkodzony w momencie wystawienia na sprzedaż o czym gość nie raczył poinformować a na słabym zdjęciu nie było tego widać na pierwszy rzut oka. Zwykły oszust i złodziej który nawet nie raczy odpisać na wiadomości.

Obrazek


Sebciu.. jeśli to nie fejk dane to chyba masz świadomośc że za to co napiałeś ten ancymon może zrobić Ci sprawę o zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych? Przegrasz w Sądzie bo przypuszczam że nic Ci ten typ (którego nota bene zachowanie jest nad wyraz po chooju) tak rzeczywiście nie ukradł a i pod oszustwo ciężko będzie to podpiąć skoro na zdjęciu po powiększeniu było widać uszkodzenie... natomiast "bardzo dobry stan" to pojęcie względne.. na upartego mógłby się jeszcze czepić upublicznienia jego danych osobowych (ustawa o ochronie danych osobowych wciąż obowiązuje).. także nie zapędzałbym się z niektórymi określeniami.. a jeśli czujesz się oszukany i okradziony to może wartro to zgłosić tam gdzie fachowo się tym zajmą... i to nie żadna "beka" tylko dobra rada..

Piotrek(T) - 2017-06-28

gaseb, przerabiałem wielokrotnie temat handlarzy z OLX. Mam niezawodną metodę na zwrot kasy. Znajomi zamawiają u takiego delikwenta za pobraniem. Niestety nie odbierają przesyłek.

Najbardziej oporny gość, który myślał że mnie zrobił na 500 zł wysyłając towar z ukrytą wadą, załapał po 5 nieodebranych paczkach, zwrócił kasę z kosztami wysyłki i poprosił o odesłanie.

Pit - 2017-06-28

gaseb, swoją drogą mam (chyba) identyczny grill gdzieś w domu u rodziców, jak byś chciał to mogę zerknąć za kilka dni. Jeżeli mam to mogę Ci go oddać za koszty wysyłki.
p0lish - 2017-06-29

Piotrek(T) napisał/a:
gaseb, przerabiałem wielokrotnie temat handlarzy z OLX. Mam niezawodną metodę na zwrot kasy. Znajomi zamawiają u takiego delikwenta za pobraniem. Niestety nie odbierają przesyłek.

Najbardziej oporny gość, który myślał że mnie zrobił na 500 zł wysyłając towar z ukrytą wadą, załapał po 5 nieodebranych paczkach, zwrócił kasę z kosztami wysyłki i poprosił o odesłanie.


mistrzowski bat na Junuszy!

wierzba - 2017-06-29

gorzej jak nie chcą wysyłać za pobraniem...
no_fear - 2017-06-29

z OLX`a się kupuje tylko z odbiorem... :roll:

gaseb napisał/a:
...Kupiłem od gościa grill przez OLX, w opisie była informacja, że jest w bardzo dobrym stanie

a jak już łaskawie odezwie to napisze: "Ale o co Panu chodzi ? dla mnie ten towar jest w bardzo dobrym stanie."

I co mu zrobisz ? :roll:

Tomac - 2017-06-29

no_fear napisał/a:
a jak już łaskawie odezwie to napisze: "Ale o co Panu chodzi ? dla mnie ten towar jest w bardzo dobrym stanie."

I co mu zrobisz ? :roll:


Mniej więcej o tym pisałem na poprzedniej stronie ... :)

gaseb - 2017-06-29

Piotrek(T) napisał/a:
gaseb, przerabiałem wielokrotnie temat handlarzy z OLX. Mam niezawodną metodę na zwrot kasy. Znajomi zamawiają u takiego delikwenta za pobraniem. Niestety nie odbierają przesyłek.

Najbardziej oporny gość, który myślał że mnie zrobił na 500 zł wysyłając towar z ukrytą wadą, załapał po 5 nieodebranych paczkach, zwrócił kasę z kosztami wysyłki i poprosił o odesłanie.
Dobry pomysł ;)

Limon napisał/a:
gaseb, swoją drogą mam (chyba) identyczny grill gdzieś w domu u rodziców, jak byś chciał to mogę zerknąć za kilka dni. Jeżeli mam to mogę Ci go oddać za koszty wysyłki.
PW

no_fear napisał/a:
z OLX`a się kupuje tylko z odbiorem... :roll:
gaseb napisał/a:
...Kupiłem od gościa grill przez OLX, w opisie była informacja, że jest w bardzo dobrym stanie

a jak już łaskawie odezwie to napisze: "Ale o co Panu chodzi ? dla mnie ten towar jest w bardzo dobrym stanie."

I co mu zrobisz ? :roll:
Usiądę w parku na ławce i będę wył w niebogłosy :]
Tommi01 - 2017-06-29

Tomac napisał/a:
oszustwo ciężko będzie to podpiąć skoro na zdjęciu po powiększeniu było widać uszkodzenie... natomiast "bardzo dobry stan" to pojęcie względne..



ta
nie ważne jeśli zapewniał że stan jest bdb i nie ma żadnych uszkodzeń . to ostanie jest najważniejsze nie ma żadnych uszkodzeń to znak jest towar jest ok

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ja dwie sprawy wygrałem każda trwała ponad rok ale kasę odzyskałem

teraz mam kolejna z prawdziwym pasionatem hond .... o wałki rozrządu trwa od stycznia dostałem umorzenie i napisałem zażalenie o umorzeniu dochodzenia ...
nie ma opcji nie odpuszczę kasa jest nie ważna chce tylko prokuratora zmienić bo coś czuje że się zna z gościem ...
wtedy płatny prawnik i gość odda kasę za wałki i zapłaci mojemu prawnikowi za robotę która tania nie będzie + ocene stanu wałków przez biegłego
niech się oduczą w c*uja robić ludzi

Gumka23 - 2017-06-29

Tommi01 napisał/a:
niech się oduczą w c*uja robić ludzi


:ok: :ok:

Tępić złodziejstwo!!

fulek - 2017-07-11

może ktoś zna tego łepka?

https://www.facebook.com/pawlo4

dałem mu sie zrobić w bambuko, wysłałem mu graty za nim zaksięgowałem kase po tym jak mi napisał, że wykonał przelew. No i nie zrobił przelewu. Chodzi o 600zł

Krychu - 2017-07-11

fulek napisał/a:
wysłałem mu graty za nim zaksięgowałem kase po tym jak mi napisał, że wykonał przelew. No i nie zrobił przelewu. Chodzi o 600zł

rozumiem zaufać komuś obcemu przy małej kwocie rzędu kilkudziesięciu złotych, ale przy kilku stówkach to już prawdziwa głupota uwierzyć komuś na słowo, że przelew zrobiony i wysyłać w ciemno :ugh:
zgłaszaj tego gimbusa na psiarnię, bo rozumiem że kontakt się urwał :->

fulek - 2017-07-11

Tak kontakt się urwał. No wiem, że moja głupota ale nigdy nie mi się to nie zdarzyło, no i w końcu na mnie trafiło. Przez jakiś czas utrzymywał, że na poczcie jest jakiś problem a od kilku dni kontakt zerwany. No przejdę się na komisariat, moze coś pomogą.
wierzba - 2017-07-11

widać, że gimbus z mordy :lol:
fulek - 2017-07-11

Napisałem do jego znajomych o tym samym nazwisku co on, że mnie Pawełek próbuje wykiwac. Pewnie rodzina jakaś. Mam nadzieję, że dojdzie do jego starych i ojciec potraktuje go pasem
Karamba_DC2 - 2017-07-12

Co za czasy nastały :roll:
Krzyh00 - 2017-07-12

mialem pare lat temu ciekawa akcje. napisalem na innym forum ogloszenie ze szukam gwintu, zglosil sie jakis typ na PW, mowi ma za dwa tysie, wyslal foty, chcial siano, patrze ze reputacji nie ma zadnej poprosilem o pobranie, przyszla paczka, zaplacone, pojechalem, otwieram paczke a tam kilka butelek wody owiniete w koc, wszystkie otwarte i zalane pod korek zeby nie bylo slychac dodatkowo :) szybka akcja na bagiety, trafil sie tam kumaty gostek, od razu pismo do przewoznika o blokade pobrania, kasa wrocila do mnie po jakis 2 tygodniach na konto. skurvol byl tak przygotowany ze nawet paczke nadal gdzies w punkcie takze nie bylo zadnych danych osobowo kontaktowych poza punktem ktory to nadal. potem na forum street racing czytalem ze wydymal jeszcze pare osob, gosc zamiast turbiny za pare tysi otrzymal piekny kamień :lol: takie historie
Hikiel - 2017-07-12

Może zaspamujemy mu komentarzami pod każdym zdjęciem? :)
Tommi01 - 2017-07-12

ja nie czaje tego
teraz są takie czasy fb itd każdy może każdego poszukać i narobić mu siary na cały internet ...
i goście dalej lecą w ch..ja ..

Mareczuczek - 2017-07-12

Na Wykop z nim, zaraz będzie wszystko o nim wiadomo :lol: :lol:
Autos Süchtig - 2018-02-26

jano_coupe
http://www.jdm-option.pl/...wprofile&u=2910
nałogowy oszust! unikać JAKICHKOLWIEK interesów!
oddalem mu do poprawek blacharskich merecedesa 190 po swoim dziadku. bardzo zadbany i relatywnie niski przebieg.
po roku wyglada tak:


jest totalnie zniszczony i zaszpachlowany z polamanymi plastikami i polakierowanymi uszczelkami, w środku sierść kota.
Na dodatek nie chce oddać wpłaconej zaliczki.

mam na niego już sporą dokumentację do sądu, ale czy ktoś ma jeszcze pomysł jak mu mogę dopiec?

lukas4 - 2018-02-26

Jesli nie dostałeś paragonu to skarbówka....

+ w gratisie od losu umiesc ogloszenia z jego numerem tel na portalach dla gei :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group