Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Swift Sport - Od czego zacząć?
Autor Wiadomość
Quit 


Auto: MX-5 NB
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 165
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-03-29   Swift Sport - Od czego zacząć?

Witam :)
W weekend zakupiłem SSS 08' no i generalnie chciałbym coś w nim zmienić w miarę niskim nakładem środków i na dobrą sprawę nie wiem od czego zacząć, aby uzyskać jakikolwiek przyrost mocy, albo chociaż dynamiki.
z informacji które wyciągałem z internetu przez miesiące nie da się dużo zrozumieć, bo jeżeli już są wykresy podane jakiś modyfikacji to nigdy nie dotyczą SSS, pozwólcie więc, że skonfrontuje to co wyczytałem z faktami które mam nadzieje mi podacie.
- Czy zmiana filtra powietrza na jakiś dobry podnosi moc, dobry mam na myśli APEX'i / HKS / Blitz / RRP ? W wykresach w necie są dane, że podnosza nawet do 15BHP, w testach porównawczych wychodziło, że 13-14KM, ale nie na Swifcie...czy na nim byłaby jakaś różnica czy tylko delikatna różnica w dźwięku i to wszystko?
- Czy i jak zmieniać ECU ew. jego nastawy? Ludzie bawią się w odsyłanie go gdzieś do Japonii, kupowanie Piggybacków itd, podobno też jakieś przyrosty mocy z tego są, na wykresach nawet nie takie małe. Czy ma to sens, od czego zacząć ?
- Układ wydechowy, kanały wylotowe z silnika itd - czy tutaj też można uzyskać przyrost mocy? Czy da się akurat sprawę tych "rur" ogarnąć u jakiegoś mistrza magika spawalnictwa który zrobi mi śliczny 4-2-1 "manifold" oraz resztę rur, czy do tego jest potrzebna magiczna wiedza?
- Czy miał ktoś styczność z Throttle Controllerem Blitz'a, czy czuć różnicę podczas używania tego? Z filmików z youtuba ciężko cokolwiek wywnioskować oprócz tego, że ładnie podbija obroty.
- Czy da się uzyskać jeszcze w jakiś inny prosty sposób przyrost mocy kosztem czystości spalin/spalania czy koniec końców wniosek jest jedny - turbo/kompresor, albo to wszystko to zabawa niewarta świeczki ?
Pozdrawiam :)
 
 
 
Yeti 


Auto: hondon
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-29   

Quit napisał/a:
Od czego zacząć?


zacznij od zapoznania się z zasadą pracy silnika spalinowego.

Quit napisał/a:
Czy zmiana filtra powietrza na jakiś dobry podnosi moc


zwykle tak, ale przyrosty mogą być różne nawet w pozornie identycznych egzemplarzach tego samego modelu samochodu (różny stopień zużycia samochodu). Zmień filtr, zobacz co się stanie.

Quit napisał/a:
Czy i jak zmieniać ECU ew. jego nastawy?


Odpowiednio dla danego samochodu. Nie znam się na swiftach, poszukaj metod, porównaj wybierz...

Quit napisał/a:
Układ wydechowy, kanały wylotowe z silnika itd - czy tutaj też można uzyskać przyrost mocy?


znajomość zasad pracy silnika wiele wyjaśnia. Może, ale nie musi. Wydech powinien być dopasowany do tego w jakim zakresie obrotów ma pracować. Poczytaj o kolektorach wydechowych i średnicach wydechu. Poszukaj przykładowych swiftów z różnymi wydechami i porównaj ich parametry.


Quit napisał/a:
Czy miał ktoś styczność z Throttle Controllerem Blitz'a, czy czuć różnicę podczas używania tego?


Poszukaj informacji poza youtubem :wstyd:

Quit napisał/a:
Czy da się uzyskać jeszcze w jakiś inny prosty sposób przyrost mocy


Wszystko zależy od budżetu, zwykle na początek warto zrobić dolot wydech, poprawić zawieszenie i hamulce ;)
_________________
イエティ
 
 
gregoryfm 

Auto: Honda Civic V Hb
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-29   

nie wiem czy w swifcie dużo zrobisz, komputer pewnie by coś dał. pracuje w serwisie suzuki i rzadko ktoś coś robi z tym samochodem. koszty są dość spore jak już coś
 
 
gregoryfm 

Auto: Honda Civic V Hb
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-29   

a co do turbo i kompresora w usa są i lata to całkiem dobrze ale cena jest spora i tam są w innych silnikach z tego co pamiętam 2.0 tyle że koszty są na prawdę spore
 
 
Quit 


Auto: MX-5 NB
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 165
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-03-29   

Szkoda, że wszystko wiążę się z ogromnym kosztem.
zmiana ECU czy cokolwiek w tej materii - nikt nie ma jednoznacznego info na necie, zeeeero.
turbo/kompresor - 20k PLN to można myśleć.
inne zmiany - zero informacji konkretnych co do przyrostu mocy.
Szkoda, raz, że o Switach nie ma za dużo info w ogóle, a 2, że baza nie najgorsza, bo w miarę lekka buda + wzmocniony motor, fajny do zabawy N/A, ew. N/A+Kompresor, ale nikt tego nie tyka.
 
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2011-03-30   

trzeba było kupić szybkie auto... ;-)
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Quit 


Auto: MX-5 NB
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 165
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-03-30   

darowanemu koniowi i takie tam - to nie ja płaciłem ;)
 
 
 
Yeti 


Auto: hondon
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-30   

Quit napisał/a:
darowanemu koniowi i takie tam - to nie ja płaciłem ;)


sprzedaj - 100% zysku ;)
_________________
イエティ
 
 
Quit 


Auto: MX-5 NB
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 165
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-03-30   

Wojnę wywołałbym, może chociaż z rok odczekam :) Type-Ry stanieją i takie tam :P
będę szukał jakiś gadżetów wystawianych za bezcen na forach i ebayach.
Generalnie nie muli żeby nie było, tylko szkoda, że po 150km/h już tylko buczy więcej niż przyśpiesza :)
 
 
 
gregoryfm 

Auto: Honda Civic V Hb
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-31   

takie AUTKO ale pierwsze dwa biegi są całkiem :P jeżdziłem i do 140 się zbiera bardzo fajnie ale to nie honda xD. jak na suzuki to i tak sporo jest :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna