Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z przesyłką kurierską
Autor Wiadomość
kogi7 


Auto: ej9 było, teraz : ED4
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 181
Skąd: Łętowice
Wysłany: 2013-11-16   Problem z przesyłką kurierską

Witam , mam taki problem,kupiłem 4 felgi. Każda była zapakowana osobno w karton, a następnie wszystkie zlepione w jedną paczkę która ważyła 32kg. (każda felga ważyła nie całe 8kg.) dwa dni temu przyszła do mnie paczka, a właściwie to trzy osobne (trzy felgi). Nie było mnie w domu i rodzice odebrali paczkę. Sprawa jest w toku, czwarta jest poszukiwana ale czy oprócz zapewnień kuriera mam jeszcze jakieś prawo do odszkodowania gdyby oczywiście nie znaleźli tej czwartej felgi? pomimo tego,że rodzice podpisali odbiór paczki?
_________________
www.mstal-konstrukcje.pl - Konstrukcje stalowe/Garaże/Domki działkowe/Schowki/Szklarnie
 
 
kex_ 


Auto: Civic EK3
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 1140
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-16   

Z doświadczenia - zasadnicza kwestia warunkująca ubieganie się o odszkodowanie: czy został spisany protokół podpisany przez kuriera? jeśli zapewnienia są ustne, to niewiele pomagają, przydatny jest tutaj dowód papierowy.

Ewentualnie można się zabrać z innej strony za to:
Jeśli paczka została nadana w całości na liście przewozowym jest podane (a przynajmniej powinno być) 1 paczka / 32 kg. Jeśli w sortowni rozczłonkowali paczkę z racji przeważenia (zazwyczaj na spedycjach przyjmuje się do 31,5kg) powinien być wypisany albo nowy list przewozowy albo stosowna nota na obowiązującym liście (w stylu 4 paczki x 8kg). Wtedy na każdej z paczek wypisany jest markerem nr. listu i numer paczki (1/4, 2/4 itd.).

Tak to przynajmniej wygląda w spedycji z którą mam umowę.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna