Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Honda Civic EJ9 b18c4 by Clark
Autor Wiadomość
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2017-04-22   

Gumka23, widzisz k*rwa, napisałeś topic jak to robić a on stwierdził niech Gumka spier*ala ze swoimi mądrościami :lol:
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-23   

Haaah :mrgreen: mam link Gumki odnosnie kmoleksowej konserwacji podwozia Waxoylem w zakladkach, jednakże myslalem, ze wlosy loniaka czarnucha fo czarny druciak :-P huj- pas przedni mam na widoku, jak zardzewieje, to sie nawrocel Bynajmniej- nie na handel- 17k zeta refused x3. Wyjdzie ruda- zrobię wlaa irecz ie z linka Gumki.

Wierzba, ***** "On-" piszsmy z dużej.
_________________

 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2017-04-23   

Za to co zrobiłeś napisane został z małej :lol:
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2017-04-23   

Tak to jest z Falubazem :roll: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-23   

Hehe, ja 2 razy tylko w życiu byłem na żużlu i to za namową :mrgreen: będę obserwował pas, jak wróci rdza, to zrobię sposobem z tego topicu:

http://www.jdm-option.pl/...?t=8329&start=0

i całe podwozie.

"Najpierw umyj podowozie, całe. Szczotka ryżowa, APC i dajesz. Ja myślałem, że podwozie jest czarne, a okazało się białę :mrgreen: Fajnie było by dać aktywną pianę, pewnie łatwiej, ale ja nie miałem dostępu do pianownicy. Rdzę traktujesz włókniną ścierną ( http://allegro.pl/wlosy-m...6030145055.html - mówie o czymś takim, w sklepach nie mogłem znaleźć, kupowałem przez allegro), a potem na oczyszczoną blachę lub tam gdzie nie dasz rady dojść (zakładki blach itp) to na rdzę Fertan pędzelkiem nakładasz (dosyć drogi, bo 55zł + przesyłka za 250ml [wystarczy spokojnie, jest wydajny], ale gdzie nie czytam to mówią, że najlepszy i Cortaniny F się umywają), po godzinie zwilżasz Fertana i zostawiasz na 24h. Na to możesz dać jakiś reaktywny, ale nie musisz Fertan robi za grunt.

Otwierasz korki do otworów technicznych i pistoletem do konserwacji z rurką 60cm + sonda 360stopni płukasz jakimś alkoholem izopropylowym, bo przez tyle lat mogło się nazbierać cholera wie czego a chcemy, żeby szybko odparowało. Potem jedziesz Hammerite Waxoyl (najpierw rozgrzej go, będzie wodnisty (wiadro, dwa czajniki wrzątku i po 15-20 miuntach gotowy) (dostępny na Allegro, bańka 5L starczy na 6 aut (zrobiłem czwarte i jeszcze sporo zostało, sprzedają to jako smar do maszyn budowlanych JCB - http://oldtimery.com/inde...php&f=75&t=1827 tutaj przeczytaj sobie post użytkownika "Saabista", niech Cię nie zmyli 19 miejsce Fertana, to nie ten środek o którym ja mówię wcześniej) no i we wszystkie dziurki profili zamkniętych jakie spotkasz, w drzwi po zdjęciu tapicerki, w tylne nadkola od wewnątrz, klapę bagażnika, maskę, pod wlew paliwa itp.

Na podwozie ja dawałem Noxudol 900, możesz wziąć 1600, bo 900etka długo schnie, a jak rozmawiałem z przedstawicielem Noxudola, to mówił, że 1600 ma te same właściwości i szybciej schnie. W nadkola i na progi dałem Auto- Plastone, szybko schnie i jest zbrojony, to nakładasz pędzlem, bo jest konsystencji pasty, a 900 pistoletem do konserwacji. Dlaczego Noxudol? Czytałem, że Volvo stosuje go u siebie w fabryce i daje 10 lat gwarancji. Nie wiem czy to prawda, ale mój Civic ma już od 4 lat to na podwoziu i trzyma się bardzo dobrze.



Krychu- Pierd0lenie. Civic jest z 94 i ma podłogę zdrowiuteńką! Musiałem robić tylko nadkola, ale jakby od początku ktoś o nie zadbał to by problemu nie było. Ojciec też ma jednego takiego Civica i też podłoga zdrowiutka. Poprzedni mój Civ również nie cierpiał na rdzę.. Po prostu trzeba kupić porządny egzemplarz, a nie ulepa. Widziałem podwozia dziesiątki duuuuuuuuuuuuuuuużo młodszych aut i Civicowi do pięt nie dorasta..

I nie mówię, że Civic to wzór zabezpieczenia antykorozyjnego, ale gadanie, że każda Honda gnije to bzdura. Wejdź pod Mazdę to zobaczysz jak może wyglądać auto.. "

to mam w pliku txt 8-)
_________________

 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-04-23   

Clark, tutaj masz temat z rozbudowany opisem:

http://www.jdm-option.pl/...der=asc&start=0

Włosy murzyna to taka twarda włóknina ścierna w kształcie krążka. Tyle razy mówiłem- druciakiem wypolerujesz rdzę, posmyrasz z zewnątrz... żeby ją zedrzeć do gołej czystej powierzchni- włosy murzyna.
_________________
 
 
 
Ktuy 

Auto: Is 200
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 303
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2017-04-23   

https://archiwum.allegro.pl/oferta/tarcza-nylonowa-na-trzpieniu-wlosy-murzyna-coarse-i4381881444.html
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-23   

THX!! następny raz juz bede mial w zapasie profi srodek i wlosy, tera byla szybka akcja, przy okazji sciagniecia zderzaka i tak wyszlo..
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2017-04-26   

może nie wiecie, ale te włosy murzyna to są łonowe, dlatego takie ostre :D
_________________
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-26   

No i nie powodują dzikich rys, a ja zobilem do srebrnego- nie polerowałem rdzy, tyle, że te rysy.. ale to tylko ta dolna belka za kratką zderzaka, góra zdrowa była, poprawię, jak coś powyłazi.

14 spinek nadkoli zamówione- Kuba/ HondaFan mi na sekundzie odszukał po nr oem- a później na autospinka> allegro po 1.49szt i 2 kostki montażowe po 1.09zl 8-)
_________________

 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-04-26   

clark napisał/a:
a ja zobilem do srebrnego


Dobra, nie wiem jak to u Ciebie wyglądało, bo nie widziałem i pewnie jest inaczej, ALE wielokrotnie się spotkałem, że rdze można tak wypolerować druciakiem na wiertarce, że się błyszczy i jest całkiem srebrna. Wystarczy skrobnąć śrubokrętem albo stuknąć i odpadnie strup rdzy. Reasumując, to że się błyszczy i jest drebrne nie znaczy, że to jest wyczyszczone z rdzy.
_________________
 
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-26   

Świeciło, jak 1 złoty :mrgreen: stukałem później śrubo, tam gdzie odpadło, to odpadło i później znowu wiertarka (na 99% była to goła zdrowa blacha), były w sumie 2 ogniska po około 4cm średnicy- wokół otworów montażowych jakichś. Bardziej się martwię o sugerowaną beznadziejność preparatu na rdze bolla, ale za jakiś czas na podwozie będzie grany Waxoyl i murzyn- się poprawi to co zrobiłem teraz. Nie mogłem czekać na wysyłkę, było na szybko, zapodam fotki po zdarciu- z koma Ojca, bo ja mam tylko te po psiknięciu i pomalowaniu na czarny mat.
_________________

 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-04-26   

Waxoyl nie do podwozia tylko do profili ew. wewnątrz auta zakamarki w poszyciu (słupek B na dole, łączenie nadkola i poszycia, zakamarki w klapie bagażnika, wnętrze drzwi na dole..)







Ale już się nie udzielam :-P
_________________
 
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-26   

Noxudol UM1600 :oops: mam link, jak będę się zabierał, to przestudiuję all.
_________________

 
 
ZAN


Auto: EJ6
Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-05-01   

Clark kawał roboty odwaliłeś. Pracy niby na parę godzin, a tu cały dzień strzelił :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna