Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
przyciski od awaryjnych/grzania szyby
Autor Wiadomość
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-06   przyciski od awaryjnych/grzania szyby

Na fotce to są przyciski do świateł awaryjnych/grzania szyby do EJ9. Może mi ktoś powiedzieć na podstawie zdjęcia, czy to są przyciski z polifta czy przedlifta? Z tego co się dowiedziałem, przedliftowa i poliftowa wersja różni się kształtem kostek do podłączenia tych przycisków...

Najlepiej jak by ktoś kto jest na 100% pewny że ma wiązkę poliftową/przedliftową sprawdził jakie ma te kostki z tyłu... będę wdzięczny.

 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-06   

Nie mam kostki ale konsola w przed i po-lifcie była taka sama więc i przełączniki są te same, skoro przełączniki są te same to i kostki też nie powinny się różnić. Sprawdziłem numery części przycisków, w przed i po-lifcie są te same 35500S04G02 oraz 35510S04G02.
_________________

 
 
Leo 
Krzysiek/ mlody87

Auto: CL7/ EP3 po adminie :D
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 792
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: 2017-06-06   

gaseb napisał/a:
Nie mam kostki ale konsola w przed i po-lifcie była taka sama więc i przełączniki są te same, skoro przełączniki są te same to i kostki też nie powinny się różnić. Sprawdziłem numery części przycisków, w przed i po-lifcie są te same 35500S04G02 oraz 35510S04G02.


+1
Mialem przedlifta hb i poliftowe coupe ukdm na czesci i wszytsko pasowalo z jednego do drugiego, kostki kosteczki. Roznice to były tylko w elementach nadwozia.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-06   

to co powiecie na to... :-/

to teraz mam podpięte do wiązki (przedliftowe przyciski z auta LHD), od lewej grzanie szyby, awaryjne:


a te chcę podpiąć (z auta RHD) - nie wiem czy polift czy przedlift...od lewej awaryjne, grzanie szyby


to są totalnie różne konstrukcje... nic do siebie nie pasuje, nie da się przełożyć tych przycisków z modułami do kołnierzy z RHD, rozkład pinów też się różni...

Jak ktoś mi jest w stanie załatwić przyciski z RHD, z wejściami takimi jak na pierwszej fotce to będę MEGA wdzięczny.
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-06   

Trochę się pogubiłem ale chyba wiem o co Ci chodzi. Po co w ogóle chcesz je zmieniać?

JDM miał inne kostki i przyciski, sam to przechodziłem przy navi. Ja u siebie zrobiłem wtedy tak, że wyjąłem "moduły" z oprawek i wsadziłem do oprawek RHD (navi). Spróbuj poprzekładać te moduły, mi w jakiś sposób w koncu podpasowały, może nie były idealnie na "click" ale siedziały ciasno.
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-06   

gaseb napisał/a:
Po co w ogóle chcesz je zmieniać?

konsola nie jest symetryczna i nie pasują, odstają, są szpary itp...

gaseb napisał/a:
Spróbuj poprzekładać te moduły, mi w jakiś sposób w koncu podpasowały, może nie były idealnie na "click" ale siedziały ciasno.

próbowałem już dzisiaj to przekładać i póki co nie widzę opcji jak to zrobić :-/

mam jeszcze jeden pomysł, żeby po prostu z modułu EU odciąć samą konstrukcję złącza, przylutować odpowiednio przewody, przymocować tą koncówkę EU do całego przycisku JP i tyle :)

Chyba kupie jeszcze jeden komplet przycisków EU na takie kombinacje :mrgreen:
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-06   

Jaką masz konsolę? Jakąś JDM i wsadzone przyciski EDM tak? Ale masz też przyciski JDM tak? To do ramek JDM wsadź moduły z EDM, może zamieniając podgrzewanie z awariami. Może dórą do dołu, nie pamiętam aż tak dokładnie ale u mnie to banglało.
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-06   

taką:


problem jest taki, że te przyciski z EU nie są rozbieralne do końca- tzn od głównego modułu nie da się odczepić samego przycisku- a musiałbym to zrobić żeby móc je włozyć w te JDM ramki. Bo te JDM ramki są inaczej skonstruowane- najpierw w jedną stronę się wyciąga sam przycisk, a w drugą stronę wyjeżdża moduł przycisku.

Zobrazuję:
po lewej moduł przycisku razem z przyciskiem (EU- czyli nie da się zdjąć samego przycisku, można co prawda wyjechać z nim ale on wyjeżdża całym dużym plastikiem) a z prawej JP moduł przycisku i obok przycisk - da się rozebrać. Gdyby nie to, że w module EU nie da się zdjąc samego przycisku to na luzie bym to podmienił, mimo że konstrukcje są inne- inaczej nie przejdzie przez kołnierz w ramce. Nie wiem jak Ty to zrobiłeś. :mrgreen: Jestem na 100% pewny, że z tego co tutaj mam nie da rady złożyć nic sensownego, trzeba rzeźbić.

 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-06   

Cos mi teraz świta z tym ciasnym kołnierzem. No jakoś się udało, może dremelkiem trzeba wjechać?
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-07   

Na to wychodzi- albo rzeźba w plastiku, albo odcięcie złącza EU i dolutowanie do JP. Eh, myślałem że będzie łatwiej :)

edit: no i udało się, dzięki gaseb, kupiłem zestaw małych pilników i wszystko weszło po jakichś 4 godzinach... nie sądziłem, że da radę to spasować. Teraz przyciski pasują elegancko. :)

 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-08   

Fajnie, że się udało :lol:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna