Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
wilwood do ek
Autor Wiadomość
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2017-06-27   wilwood do ek

wrzucał ktoś wilwooda na zwrotnicę z hebla 262?

jak zawsze zacisk z dedykowanego zestawu pasuje idealnie :mrgreen:






uprzedzając pytania nie ma miejsca na adapter miedzy tarczą a zwrotnicą :P
tarcze to HQ 282
zastanawiam się czy podejdzie pod zwrotnicę z ej9?? :roll:

chyba ze ktoś w okolicy Wrocławia ma na stanie takie cudo to wpadłbym, przymierzyć, nie chce mi się kupować bez potrzeby i ciągnąć kolejnego szrotu na chatę

link do zacisków
http://www.wilwood.com/Br...Civic&option=HB
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
chaves 
MODIFIED.PL


Auto: Civic Coupe
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 477
Skąd: Mała Kamienica
Wysłany: 2017-06-28   

Karamba miał chyba w DC2 czarnej Wilwooda. EJ9 poliftowe ma taki sam hebel z przodu jak EK4, czyli 262 mm.
_________________


Polub na na Facebook'u: https://www.facebook.com/Modifiedpl
 
 
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2017-06-28   

Wiem, w żółtym tez; p

Mam nawet adaptery takie jak on wydrukowane na 3d ale nie pasuje; / inna sprawa ze zaciski się różnią rozstawem otworów montażowych o 3mm.... tych co ma karamba nie znalazłem juz na stronie wildwooda. ..
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-06-28   

Ehhh tyle mamony i rzeźba :-/
Ale działaj i walcz z tym, jak się uporasz to będzie jaranko, bo dają radę na fajnym klocku 8-)
Ja zostawiłem je sobie do 3 auta już :lol:
_________________
 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-06-28   

Wilwood przy montażu tarczy 282mm wymaga posiadanie zwrotnic od wersji z hamulcem 242mm niestety...
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
papel 


Auto: ITR DC2 K20/K24
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 327
Skąd: P-N
Wysłany: 2017-06-28   

Hondata napisał/a:
Wilwood przy montażu tarczy 282mm wymaga posiadanie zwrotnic od wersji z hamulcem 242mm niestety...


Hmm, u Damiana w żółtym było 282 na wilwoodzie, ja wrzuciłem teraz 262 (bez zmiany zwrotnic), zaciski tarcze podeszły. Gdyby była to zwrotka 242 to by chyba tak łatwo nie było :roll:
_________________
https://www.facebook.com/DC2K24
 
 
piroman 


Auto: DC2
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 296
Skąd: RMI
Wysłany: 2017-06-28   

Owszem, zaciski i adaptery które ma Karamba podchodzą pod zwrotnice 262 i tarczę 282 ale trzeba trochę zeszlifować uszy w zwrotnicy
Kit willwoda z adapterem willwoda był pod zwrotnice 242
Skoro masz same zaciski i są inne niż te co ma Karamba to trzeba zrobić nowy adapter.
Z tych zdjęć co wrzuciłeś to ja nie widzę problemu żeby tam zrobić adapter tylko czy to już masz założona tarczę 282mm?
_________________

 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-06-28   

Tak jak pisze Piroman... zeby zalozyc ten zacisk wilwooda na tarcze 280 i zwrotnice 260... to uszy musiałbyś zeszlifować po sam otwór... zarówno przy zacisku jaki i przy zwrotnicy...
A z tego co Ciebie znam... to na takie coś nie pojdziesz ;-)
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2017-06-28   

Karamba_DC2 napisał/a:
Ehhh tyle mamony i rzeźba :-/
Ale działaj i walcz z tym, jak się uporasz to będzie jaranko, bo dają radę na fajnym klocku 8-)
Ja zostawiłem je sobie do 3 auta już :lol:


czyli warto :-P klocki za namową wziąłem hawki hps, pompę z atra nareszcie dorwałem teraz to poskładać i ogień :mrgreen:

Hondata napisał/a:
Wilwood przy montażu tarczy 282mm wymaga posiadanie zwrotnic od wersji z hamulcem 242mm niestety...


tego już nie doczytałem w specyfikacj,i chociaż wydaje mi się,że sprawdzałem po 2 razy wszystko :mrgreen:

papel napisał/a:
Hondata napisał/a:
Wilwood przy montażu tarczy 282mm wymaga posiadanie zwrotnic od wersji z hamulcem 242mm niestety...


Hmm, u Damiana w żółtym było 282 na wilwoodzie, ja wrzuciłem teraz 262 (bez zmiany zwrotnic), zaciski tarcze podeszły. Gdyby była to zwrotka 242 to by chyba tak łatwo nie było :roll:


a to jest ciekawa sytuacja ale może zacisk z innego setu był dobierany i pasuje na zwrotnicę 262 ??

piroman napisał/a:
Owszem, zaciski i adaptery które ma Karamba podchodzą pod zwrotnice 262 i tarczę 282 ale trzeba trochę zeszlifować uszy w zwrotnicy
Kit willwoda z adapterem willwoda był pod zwrotnice 242
Skoro masz same zaciski i są inne niż te co ma Karamba to trzeba zrobić nowy adapter.
Z tych zdjęć co wrzuciłeś to ja nie widzę problemu żeby tam zrobić adapter tylko czy to już masz założona tarczę 282mm?


właśnie taka jest sytuacja na tarczy 282 więc sporo brakuje :-/

Hondata napisał/a:
Tak jak pisze Piroman... zeby zalozyc ten zacisk wilwooda na tarcze 280 i zwrotnice 260... to uszy musiałbyś zeszlifować po sam otwór... zarówno przy zacisku jaki i przy zwrotnicy...
A z tego co Ciebie znam... to na takie coś nie pojdziesz ;-)


żeby nie ciąć zwrotnic kupiłem wilwoody, bo leżą mi jeszcze czterłotłoczki brembo, ale tam trza było krzesać iskry więc odpuściłem :-P

po przeanalizowaniu sytuacji opcję są dwie, albo zwrotnice 242 i tarcza 282 albo zwrotnica 262 i tarcza 300 tylko do tej mocy to trochę bez sensu auto zamulać :roll:
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-06-28   

Tak samo jest ograniczenie co do grubości tarczy przy tym zacisku. ... ja musialem juz lekko liznąć żeby sie 25mm zmieściło...
Ja ma być fachowo to ja bym zapodal zwrotnice 240... jedyny minus ze tam są mniejsze lozyska...
A zacisk identyczny jak ja miałem... Wilwood Dynalite
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2017-06-29   

Hondata napisał/a:
Tak samo jest ograniczenie co do grubości tarczy przy tym zacisku. ... ja musialem juz lekko liznąć żeby sie 25mm zmieściło...
Ja ma być fachowo to ja bym zapodal zwrotnice 240... jedyny minus ze tam są mniejsze lozyska...
A zacisk identyczny jak ja miałem... Wilwood Dynalite


No właśnie nawet teraz jest na styk w sumie z grubością tarczy. ...

Średnia czopa piasty jest taka sama przy 262 i 242, czy tutaj tez jest inaczej i jest mniejsza?
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-06-29   

lukas4 napisał/a:
Średnia czopa piasty jest taka sama przy 262 i 242, czy tutaj tez jest inaczej i jest mniejsza?

Powiem Ci , że nie wiem. Mam stare łożyska z obu wersji ale nie mają już szalek wew.
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
piroman 


Auto: DC2
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 296
Skąd: RMI
Wysłany: 2017-06-29   

Łożyska pod 242 są mniejsze, zarówno średnicę zew jak i wew.
_________________

 
 
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2017-06-30   

no to pomysły mi się skończyły :-/
musiałbym staczać czopy piast żeby założyć je do 242 a to średnio mi się uśmiecha, bo może się okazać że te mniejsze łożyska nie dają rady...
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2017-06-30   

a mówili kup od Spoona... :lol:
Mam nadzieje, że coś wykombinujesz :mrgreen:
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna