Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pilar
2017-10-10
Detailing - warto?
Autor Wiadomość
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-10-03   

Nie mam już na co narzekać to narzekam na zacieki. :mrgreen:

Cytat:

No niestety przyjacielu, rękawy do góry, marsz do Auchana po mikrofibry (5zł za 5szt, dobry deal ), rękawica do mycia i wycieranie.

Ehhh no chyba będę musiał, najpierw myjnia a potem na myjni oblecę mikrofibrą i tyle, bo w nie za bardzo mam gdzie myć auto z wiadra.
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-10-03   

Limon, jak masz oblatywac mikrofibra na myjni bezdotykowej, to lepiej nie myj wcale :mrgreen: zatrzesz brud i narobisz swirli :-P bez rekawicy/ gabki na bezdotykowej nie umyjesz nawet za 1000zl. 2 wiadra, gritguard i polecam wash mitt megsa, szampon co Ci nie zmyje wosku. Chemia na tych myjkach nadaje sie do tirow albo zajechanych sluzbowek, w polaczeniu z zajebistym cisnieniem zdziera recznie nalozony wosk :-P u nas jest myjka gdzie nie zabraniaja korzystania z wiader i rekawicy.. ale tylko raz tak mylem. Raz na 2 miechy jedz na swoją agroturystyke i tam sobie na spokojnie umyj, ma 2 wiadra, dokladnie z rekawica, element po elemencie, później nawoskuj recznie (nie ma co oszczędzać na wosku- patrz- na myjni oferują woskowanie ręczne małego auta za 100zl- za tyle masz dobry wosk, który starczy Ci na15-20 woskowań, z filtrem uv itd) np techwachsem nxt 2.0 albo gold classem lekko sciernym i po wszystkim, jak się ubrudzi, to z daleka plucz na myjce demineralizowana woda i bedzie spoko. Albo oddaj do Cmq, masz blisko, ogarnie Ci calosc i doradzi jak samemu pozniej to utrzymac.

Do mycia szyb polecam recznik gofrowy- zero zacieków/ plam przy użyciu płynu do mycia okien ;-)

Super wyglada na tej focie ze stacji, dobra zawieche trafiles na starcie 8-)
_________________

 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-10-04   

Zanim wosk to najlepiej mycie na 2 wiadra->prickbort->spłukanie i osuszenie ręcznikiem z mikrofibry-> glinka -> mycie -> osuszenie ręcznikiem ->cleaner i dopiero wosk. Jak chcesz żeby długo trzymał to kup np. fusso coat ( http://allegro.pl/soft99-...6126352950.html ) Trzyma bardzo długo a pucha starczy Ci na 10 lat :mrgreen: Cała operacja zajmie Ci z 5 godzin ale warto bo najważniejsze to porządne przygotowanie lakieru 8-)
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2017-10-04   

czarny lakier jest najgorszy do utrzymania (chyba Ameryki nie odkryłem)
pełna dekontaminacja + powłoka (twardy wosk) i wtedy bedziesz miał lżej
_________________

 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-04   

Zainwestuj w powłokę i miej wszystko w dupie.

Mam powłokę na Caymanie, moje mycie sprowadza się do opłukania auta i czekania aż wyschnie.
 
 
bialy56 


Auto: Civic EG4 B16
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 68
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2017-10-04   

Limon napisał/a:
Swoją drogą naprawdę martwi mnie ten czarny lakier... na czerwonym tak nie było widać, myjnia bezdotykowa na pełnym programie i myyk elegancko było :lol: a tutaj po wyschnięciu auto wygląda byle jak, dużo zacieków zostaje.


Mam ten sam problem ;) O czarny lakier trzeba się bardziej spiąć, bo wszystko na nim widać.
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-10-04   

Ja pierwszy raz w życiu zrobiłem powłokę na DC2, tak mi się spodobało że za tydzień robię daily też :mrgreen:
A tak jak Pilar napisał, poświęć jeden dzień i przez zimę może wytrzyma :)
_________________
 
 
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-10-04   

Limon, po pierwsze to widać, że jest cała masa hologramów po ''polerce''. Te drobne niedoskonałości w znakomitej większości ''gaszą'' lakier.
Moja rada: znajdź garażowca, który zrobi Ci to równie dobrze co studio, a znacznie taniej. Korekta + powłoka. Napisz na fb na ''detailing mafia family''
Ewentualnie idź do studio ale nie wiem jakie u Was będą ceny. Podejrzewam, że Ciamach też Ci krzywdy nie zrobi. Każdy też wytłumaczy Ci jak później o to dbać (nic trudnego)
W innym wypadku będziesz dzień w dzień klął na ten lakier.
_________________

 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-10-04   

Do 2000zl bez problemu znajdzie kogoś kto to ogarnie i zabezpieczy :)
Oficjalne studio dwa razy tyle zazwyczaj ;)

Mimo to warto bardzo :)
_________________
 
 
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-10-04   

Garażowiec za 1500zł spokojnie ogarnie. No ale nie wiem jak w Trójmieście wygląda lokalny rynek.
Karamba_DC2, Damian, ten, który robił Ci ITRa, pewnie w okolicach półtoraka ogarnie. Może opłaciłoby się przyjechać :)
_________________

 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-10-04   

Ja polecam MS Detail. Młody gościu ale zna sie na rzeczy. Myśle że do 1500 spokojnie ogarnie polerke plus powłoke np. UNC-Ra (chyba że lakier bardzo miękki) Jedyny minus że pod Warszawą.

https://www.facebook.com/msdetailing/
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-10-04   

Nie przesadzajmy, sam poczytam i coś ogarnę. Nie wydam 1500 na polerkę, za biedny jestem. :mrgreen: Do tej pory 5zł raz na dwa tygodnie mi wystarczało, także nie jestem jakimś zwyrolem od lakieru, po prostu chcę się trochę pozbyć zacieków i "wygładzić" lakier żeby się łatwiej go myło.

Ta opcja co clark polecił najbardziej mi pasuje. :ok:
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-10-04   

Jak chcesz ekonomicznie to zrób tak jak Pilar napisał, wydasz raz 150 zeta i praktycznie nie wydasz nic więcej przez następne 2 lata.(oprócz mycia) Glinkowanie i prickbortem robisz raz na pół roku. Cleaner dodatkowo pokryje Ci te swirle i je zamaskuje więc będzie o wiele lepiej wyglądać i do tego wosk będzie trzymał jak zły. Poważnie 150-200zł, troche pracy i będziesz naprawde zadowolony....

Aha, a po glince i prickborcie lakier będzie gładki jak pupa niemowlaka.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Twisted 


Auto: GX61
Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-10-04   

Myślę, że pójść z tematem do Ciamacha to na prawdę najrozsądniejsza sprawa. Nawet drobna jednoetapówka, porządny wosk i wiedza jak to utrzymać zrobi z wozu petarde. I nie wydasz 1500.
Ja wprowadziłem się tydzień temu do Gda, MotoSpa ogarnęło mi po znajomości porządne mycie, a polerkę z pełną wycinką rys i zabezpieczenie wycenili za około 1500 po dobrej znajomości. Wielu jest jednak mniej profesjonalnych, a równie dobrych fachowców, co Ci to tanio i dobrze ogarną. W tym za jakiś czas nawet ja. Nakupiłem sprzętu i się uczę. :lol:

Do zobaczyska na Gdańsku. 8-)
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-04   

Limon skontaktuj sie z CMQ .

Napewno dobierzecie jakas budzetowa opcje. Grzecha polecac nie trzeba bo robi gruba robote !

Ja bym sie nawet nie zastanawial. 😊
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna