Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
yaris TS TURBO
Autor Wiadomość
Arkadio

Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-05-01   

Kiedyś miałem okazje przejechać się Yarisem TS (1.5 100 KM) i nawet fajnie to jechało, zawieszenie wydawało się utwardzone względem serii. Ten to musi robić przeciąg i a do tego sleeper jak się patrzy. Do póki nie przeczytałem tego tematu nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje :)
 
 
Sylwek


Auto: Japońskie
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 615
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-05-01   

Tutaj wklejam ciekawy opis z internetów :D

Yaris Turbo szczyci się pakietem aerodynamicznym zapewniającym wyjątkową stabilność jazdy, dzięki dodatkowej sile dociskającej pojazd do drogi. Pakiet aerodynamiczny składa się z osłon przednich i bocznych oraz dużego spojlera zintegrowanego z dachem. Spojlery przedni i tylny kierują strugę powietrza w dół, osłony boczne kontrolują opływ powietrza wokół niższej części nadwozia. Zapewniając dodatkową siłę dociskową nowe elementy aerodynamiczne nie pogorszą dotychczasowego współczynnika oporu powietrza. Kontrola nad pojazdem i jego stabilność to zasługa zawieszenia Yarisa TURBO; w porównaniu z tradycyjnym Yarisem obniżonego z obu stron o 30mm i 15mm względem wersji T Sport...... W wersji Turbo krzywa momentu obrotowego jest prawie płaska już od 2.000 obr/min, co gwarantuje doskonałe osiągi we wszystkich zakresach prędkości obrotowej silnika. W Yarisie Turbo zamontowano 5-stopniową skrzynię manualną o krótkich przełożeniach. Choć te są identyczne jak w wersji T Sport, Turbo ma inny stopień przełożenia przykładni głównej (stosunek 4,058 : 1 dla wersji Turbo i 4,312 : 1 dla wersji T Sport), dzięki czemu samochód osiąga wyższą prędkość maksymalną. Uzyskiwanie wyższego momentu obrotowego w wersji Turbo wymagało wzmocnienia sprzęgła....Ważący mniej niż tonę Yaris Turbo150KM zapewnia lepszą proporcję mocy do masy niż niejeden samochód sportowy oferowany obecnie na rynku
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2640
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-05-02   

150km i waga poniżej tony, brzmi ciekawie ! b.fajny kolor!
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Shingo 

Auto: B16A
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 143
Skąd: JDM
Wysłany: 2018-05-02   

Na dobrym kole z dobra oponą, lekkie obnizenie i bedzie fajnie nawet wygladac ;-) Panie a co z AE86 jedna i tą druga brata hmm?
 
 
Sylwek


Auto: Japońskie
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 615
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-05-02   

Z AE wszystko wporzo, czerwona stoi w garażu a biała się powoli składa.
 
 
KTR

Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2018-05-03   

Jarałem sie kiedyś troche TS nawet nie wiedziałem, że była wersja z Turbo. Myślałem nawet żeby może żonie zakupić takie pudełeczko... Czar prysły jak kiedyś sprzedawałem fele i przyjechał do mnie gość Yarisem TS, gadka szmatka fele sprzedane a po transakcji dał mi sie przejechać... No kurde dla mnie wolnossaca wersja nie jedzie.. Troche sie rozczarowałem... Ale tutaj z 50KM wiecej musi być ciekawie 8-) Łatwo robi sie program w takiej Toyocie??
 
 
Sylwek


Auto: Japońskie
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 615
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-05-05   

To benzyna turbo wiec wystarczy podnieść doładowanie i 200 koni w tym przypadku to groszowe sprawy.

Wtedy będzie jechać tak : https://youtu.be/q5bPt-UPaSw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna