Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
1991 Honda Civic 1.6i-VT
Autor Wiadomość
Shingo 

Auto: B16A
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 143
Skąd: JDM
Wysłany: 2018-09-05   

Chyba tylko Ty nie widzisz fotek, mi sie n jednym i drugim kompie wyświetlają.
 
 
MuzykVrt

Dołączył: 31 Lip 2018
Posty: 62
Skąd: lublin
Wysłany: 2018-09-05   

Musiałem pobrać żeby zobaczyć.
Boskie jest to auto!!!

Jak blacha? robiona była już?
 
 
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-07   

Niezły okaz, takie auto w takim stanie... nie pamiętam kiedy widziałem.

Gratulacje!!

Co z EG? Sa jakieś partsy na handel? :mrgreen:
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2018-09-07   

airman napisał/a:
Co z EG? Sa jakieś partsy na handel?

ja pierd :arrow: giełda
 
 
Mazek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 326
Skąd: ja się wziąłem :D
Wysłany: 2018-09-09   

airman napisał/a:
Co z EG? Sa jakieś partsy na handel? :mrgreen:


Proszę Cię kolego. http://www.jdm-option.pl/...faca39b0#341407
 
 
Starstruck 


Auto: WRX "Bugeye"
Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 82
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-13   

Macane, focone, wzdychane - auto lalka! Klimat '90 bije NIESAMOWICIE! A VTECa nawet czuć, mimo że to B16 ;) .
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2018-09-13   

Tez miałem okazje obczaić :-P

Robi!!! 8-)

Graty bo to już prawdziwy klasyk!
 
 
eithray 


Auto: CRX EE8 1.8i-VT
Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 762
Skąd: PL
Wysłany: 2018-09-15   

Witamy wśród użytkowników 4gen :mrgreen: EE9 mega dobrzy wygląda w tym kolorze budy :!: Zamiast remontować Y2 wstaw lepiej S80. Polecam :-P
_________________
CRX CybeR EE8 1.8i-VT
 
 
qureku 

Auto: EH2 B16A
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 150
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-25   

Te enkei siadły niesamowicie dobrze, tak samo jak to było w V genie.

eithray napisał/a:
Witamy wśród użytkowników 4gen :mrgreen: EE9 mega dobrzy wygląda w tym kolorze budy :!: Zamiast remontować Y2 wstaw lepiej S80. Polecam :-P


Tez jestem tego samego zdania
Ostatnio zmieniony przez qureku 2018-10-29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yoshi 


Auto: Gazik
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-28   

Bardzo ładna ee9 ...lecz , nie wiem czemu ale ta lotka na klapie mi jakoś nie pasuje :-/
pozostaje tylko pieścić bo takich aut już coraz mniej ;-)
 
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-29   

Dzięki za pochlebne opinie, to bardzo budujące! Nie będzie to niestety tłusty up :-P Ale ostatni przed zimą zapewne ;-)

MuzykVrt napisał/a:
Musiałem pobrać żeby zobaczyć.
Boskie jest to auto!!!

Jak blacha? robiona była już?


m6nj? ;)

wierzba napisał/a:
airman napisał/a:
Co z EG? Sa jakieś partsy na handel?

ja pierd :arrow: giełda


dzięki, mod'a proszę o usunięcie postów niezwiązanych z tematem, będę zobowiązany

Starstruck napisał/a:
Macane, focone, wzdychane - auto lalka! Klimat '90 bije NIESAMOWICIE! A VTECa nawet czuć, mimo że to B16 ;) .


dzięki Tomku, fajnie ten karton wygląda przy Twoim dc2 na zdjęciach ^^

fulek napisał/a:
Tez miałem okazje obczaić :-P

Robi!!! 8-)

Graty bo to już prawdziwy klasyk!


miło słyszeć

eithray napisał/a:
Witamy wśród użytkowników 4gen :mrgreen: EE9 mega dobrzy wygląda w tym kolorze budy :!: Zamiast remontować Y2 wstaw lepiej S80. Polecam :-P


jest to mój czwarty, czwarty gen

1.

2.

3.



qureku napisał/a:
Te ekei sidały niesamowicie dobrze, tak samo jak to było w V genie.

eithray napisał/a:
Witamy wśród użytkowników 4gen :mrgreen: EE9 mega dobrzy wygląda w tym kolorze budy :!: Zamiast remontować Y2 wstaw lepiej S80. Polecam :-P


Tez jestem tego samego zdania


ta felga faktycznie ma coś w sobie, że pasuje do wielu generacji modelu civic; nie będzie póki co rozmachu, gdyż wpada skrzynia s4c jdm z mojego byłego już EG5, biedy uważam, że nie będzie

Yoshi napisał/a:
Bardzo ładna ee9 ...lecz , nie wiem czemu ale ta lotka na klapie mi jakoś nie pasuje :-/
pozostaje tylko pieścić bo takich aut już coraz mniej ;-)


poprzedni właściciel ma mi dosłać oryginalną, ale będę polował na lotkę usdm, z trzecim światłem stopu

---

w tak zwanym miedzy czasie wyczyściłem kopułkę i palec, w seryjne puszcze powietrza znalazłem wkładkę k&n :)

zrobiłem rekonesans i trzeba kupić taką łapę, została zamówiona, spawać klocki lego będzie niezastąpiony inż. Noud



przedliftowa kanapa ed7 i boczki plastikowe, od znajomego ^^



Połowa października i 24 stopnie Celsjusza, jeszcze miejscami zielono.



Czy wyjmuję klatkę? Jeszcze nie wiem ale lepiej jest mieć wnętrze niż go nie mieć a nagraną mam tylną zabudowę z ee9 - jutro odbieram, także ta przedliftowa kanapa będzie na sprzedaż - w sumie też rzadki temat, gdybym miał wyjmować klatkę to biedy z takim xbarem nie powinno być




upolowałem pokrywę zaworów do b16a1, tak, różni się od a2,c4 i c6, czarna to jednak klasa sama w sobie, dzięki Marku za pomalowanie w ekspresowym tempie!



Odebrałem skrzynię biegów od dabrowskim, Mateusz był tak miły i oddał mi b-seriową tarczę sprzęgła
i docisk, dzięki ziomku!

Ostatnim "kąskiem" będzie tylna puszka, poprzeczna, złożyłem zamówienie u dealer'a ale coś się ostatnio nie odzywa :roll:

Czułko!
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2018-11-08   

Uwielbiam EE9!! :D Szacun
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Norbi-EG 

Auto: Honda Civic EG4
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 5
Skąd: Chotowa
Wysłany: 2018-12-12   

Nic tylko dbać i szukać JDM-owych smaczków !
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-06   

Trochę czasu minęło ale tylko trochę zostało poczynione.

30/10 odebrałem tylną zabudowę ee9,

31/10 zamontowałem czarną pokrywę zaworów, dedykowaną do b16a1,

02/11 przymierzyłem lotkę usdm,

17/11 ostatni raz jeździłem autem..

28/11 kupiłem tarczę sprzęgła obitą kevlarem, tarcza pasująca do skrzyni s4c,

01/12 zabraliśmy się z kolegą Krzysztofem (pozdrawiam!) do wyjęcia skrzyni, na przeszkodzie stanęły nam śruby, które były tak dop.. że odkręcaliśmy z dużym trudem z długimi lagami, skrzyni po kilku godzinach walki nie udało się wyjąć :shock:

02/12 z pomocą Roberta (pozdrawiam!), udało się wyjąć starą skrzynie, ale nie włożyliśmy nowej, brak łożyska oporowego,

03/12 kupuję nowe łożysko w haparts,

04/12 wymieniamy uszczelniacze półosi, aby wszystko grało, zakładamy łożysko oporowe, skręcamy konwerter hasporta, wcześniej testując go,

26/01 montuję tylną łapę (o zgrozo!) z rozwierconymi tulejkami pod śruby do skręcenia wszystkiego ze skrzynią hydro - śruby do tej skrzyni są innego, większego rozmiaru vs skrzynia na linkę Y2,

28/01 skrzynia siedzi, prawie, bo brakuje łapy, którą dostałem w częściach aby zrobić pomiary i finalnie pospawać później, jednak pierwsze przymiarki powodują moje zdziwienie :lol:

Łapa od strony skrzyni biegów EE a ED, większość myśli, to jest to samo, plug and play, łatwizna, otóż nie. Kupując zestaw łap aby posadzić B-series z hydro skrzynią w ED to nie to samo co posadzić skrzynię hydro w EE, są to dwa różne mocowania w karoserii, sama łapa jest inna - głębsza, no inna po prostu; łapę którą wykonał dla mnie inż. Gabi trzeba było poprawić, generalnie powiększyć podstawę pod poduszkę, aktualnie silnik i skrzynia biegów wiszą o własnych siłach, teoretycznie, trzeba wlać olej do skrzyni, wymienić olej w silniku, przy okazji włożyć podstawkę pod gajgery, złożyć wszystko i można odpalać :mrgreen:

Wydech, skunk2 mega power, fajny, legitny, dedykowany, dla mnie za głośny i musi być poprzeczna puszka jak w oryginale; zakochany w barwie apexi ws2 - szukam wydechu.. apexi nie sprzedaje tylko końcowego a cały układ z importem przekroczyłby 4000 pln - może kiedyś. Zaczęło się poszukiwanie wydechu custom.

Dawaj m-techa, kiedyś miałem - podpowiadają znajomi, m-tech już nie robi, nawet po znajomości.

Dawaj el-tec'a, robią porządne tłumiki i układy wydechowe, ok, złożyłem zapytanie ofertowe, 1500 pln z montażem, cóż, nie tak drogo jak apexi ws2, ale jednak po dłuższym namyśle - 1500 pln za końcowy tłumik? Uwielbiam to auto, no ale, ale ale ale.

Dawaj Rm-Motors, przesłuchałem jak brzmią tłumiki nawet eliptyczne - dramat, urywa łeb.

Proex? Nie no, nie żartujmy.

Zaczęły się poszukiwania, trafiłem na firmę ProCustom, po wielu mailach, wizycie przy aucie i pomiarach (!) zdecydowałem się a czy jestem zadowolony to się okaże jak całość będzie wisiała pod autem i będę po pierwszej jeździe próbnej.

Fotki będą, ale później, na pokrzepienie wywodów wklejam taki tam wpis z internetów :-P :-P :-P

https://www.instagram.com/rare_cars_deutschland/

An almost-perfectly preserved, original 4th-generation German-spec Civic 1.6i-VT, equipped with the legendary B16A VTEC motor.This car is a unicorn in Germany, in the sense that you’ll probably see 10 991 GT2-RSs for one of these on the streets.



żeby było śmieszniej, niedawno kolega zaprosił mnie na wystawę starych aut (aby się wystawić), ale nie ma mnie wtedy w Kraju, nie teraz to kiedy indziej przyjdzie chwała i gloria :lol: :lol: :lol:
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
Ostatnio zmieniony przez Wojtuuus 2020-01-09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jakub476 
Ten od JDM'u w 1:24


Auto: ED6 D16Z2+, CW3
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 842
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-06   

Jestem bardzo ciekaw, tego tłumika od nich, jak ładnie Ci zrobią to może bym zamówił identyczny.
_________________

Japanese roads in scale
Japanese roads garage
Instagram
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna