Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
1991 Honda Civic 1.6i-VT
Autor Wiadomość
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2019-03-06   

Cacuszko
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
MuzykVrt

Dołączył: 31 Lip 2018
Posty: 62
Skąd: lublin
Wysłany: 2019-03-06   

Też wkładam customową puszkę od procustom do cupry. Wydają się kompetentni i na pewno konkurencyjni cenowo na naszym podwórku.
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-11   



jeździ, w trakcie jazdy próbnej wyskoczył check - zapewne wynik niepodpiętego prędkościomierza = brak vtec; coś stuka z prawej strony - nie wiem co, wyciek oleju ze skrzyni biegów - podejrzewam, że półoś się wysunęła (?)

generalnie, Robert, bez Twojej pomocy by się nie udało, dziękuję! ;-)

do następnego!
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-12   

Dzień dobry,

miesiąc kwiecień:

Ramki c4g- są, filtr powietrza k&n umyty i naoliwiony dedykowanymi preparatami - jest.

Od Wrobellosa kupiłem czujnik prędkości na linkę - mój utknął w starej skrzyni, zrobiłem hybrydę z czujnikiem od hydro & na linkę, działa, nabija kilometry, widać jak wóz fajnie się napędza! Lotkę usdm rozebrałem, oczywiście spinki się połamały, więc trzeba będzie ruszyć głową jak część z trzecim światłem stopu połączyć z lotką i-VT.

Zdemontowałem część wydechu i się przejechałem, faza odpala się świetnie :-D

Fotki z początku kwietnia, przebudzenie:









Oraz film jak się drze :-D



---

aktualności:

skunk2 się sprzedał, ale ulga. Nowa puszka od firmy ProCustom odebrana jak jeszcze za oknem leżał gdzie nie gdzie śnieg.

chwilę po odbiorze



w trakcie powrotu od inżyniera



w garażu



Przyjemna, nienahalna barwa, podwójna końcówka od puszki tak jak chciałem, no mistrz, podziękowania dla inż. Nouda, de facto dorobił odcinek nad wahaczem wrzucając dwie nowe flansze aby miało to ręce i nogi, powisił tłumik i wykonał rury wylotowo-końcowe, miały wpaść recaro dc2 ale tym razem się nie udało - szyny i ich posadzenie.

Nieco wcześniej zamieniłem gałkę skunk2 na spoon, którą zamówiłem w jhpusa będąc
w Stanach na przełomie Kwietnia i Maja, klasyka gatunku.



Trafiły się dwie sztuki enkei takich jakie mam w ee9; dwie krzywe, sprzedawca odkręcał kota ogonem, zaproponował mi 100 pln zwrotu,
gdzie w renomowanych firmach za prostowanie felgi zabranknie mi sporo z tej "stówki", gorzej,
że sprzedawca "hondziarz" i kierowca biorący udział w imprezach typu AK Królewski itp. od razu uprzedzę, nie jestem wyjątkiem, trudno, felgi wyprostowane, zrobiłem im małe garażowe spa
z pomocą ziomka.

przed



po (nie ma cudów, poprawiłem ich wygląd odrobinę)



Od momentu złożenia starowinki robiłem małe przebiegi po Warszawie i okolicach w celu sprawdzenia auta przed zlotem, jako, że nic niepokojącego się nie działo, wymieniłem olej na mobil1 5w50 i oczywiście oryginalny filtr honda z podkładką,
wyruszyłem w trasę na XIV zlot civic4gfanatics.

w "wyszerowanym" miejscu firmowym



Prędkość przelotowa 120 kmh, 4 tysiące obortów, +/- może mniej kmh, może więcej obr - myślę sobie, przecież ten pomnik tego nie wytrzyma a do Rokitek jest 450 km, żar z nieba, trzeba będzie jeszcze wrócić.. Pojawiło się też ciekawe zjawisko - od czasu do czasu wariował obrotomierz, co nie dawało otuchy..



Co się okazało, wóz nie wciągął ani kropli, owszem, nie był na torze, ale jestem bardzo szczęśliwy takim stanem rzeczy, co ciekawe, wcześniej nie sprawdzałem, ale ten silnik-jego numer nabity na bloku ma swoje odzwierciedlenie na tabliczce znamionowej
a według fachowców na zlocie wygląda na oryginalny i nie otwierany, szok.



Wróćmy do obrotomierza i jego wahań a przy jeździe próbnej z Michałem na zlocie - czkaniem i zachłyśnięciem; diagnoza - aparat zapłonowy, cewka, kopułka, palec, moduł..

Wymieniłem moduł, leżak piwnicowy i jest zdecydowanie lepiej, ale podrążę temat i będę zbierał części na "remont"



Zlot c4g :oops:




Będąc w Stanach otrzymałem niejako zaproszenie na Japfest, jedziemy!


Na koniec jakieś aktualne zdjęcia.

Jak zrobiło się ciepło i auto było już jezdne, z fanatykiem nie udzielającym się na forum ;)



Przed zlotem na jakimś niedzielnym spocie YTW na Powiślu..





w towarzystwie Lutecia V6 Patryka Mikiciuka



Fotki od Adama Włodarza, który prowadzi blog motoryzacyjny - https://www.instagram.com/adam_wlodarz/

którego de facto poznałem na spocie na Powiślu ;)















Więcej wkrótce!
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
Ostatnio zmieniony przez Wojtuuus 2019-12-03, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2019-07-12   

Genialny egzemplarz 8-)
Panie trzymaj jak najdłużej, a jak by się coś stało to pisz PW prosto do mnie :mrgreen:

Na JF chyba się nie wybierasz co?
_________________
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2019-07-12   

Przydałby się jakiś fajny kolektor wydechowy a tak poza tym to malina
 
 
bobas 


Auto: NA8C + 240z
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 286
Skąd: Mielec/KrK
Wysłany: 2019-07-12   

Oj przypomina mi się od razu moje ee9 :-> Pikny Panie.
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2019-07-13   

Karamba_DC2 napisał/a:
Na JF chyba się nie wybierasz co?

Trochę wyżej napisał, że jedzie :mrgreen: także rozumiem, że stoi razem z nami 8-)
EE8 petarda, ale to już dawno wiadomo, tylne wnętrze będziesz wkładać?
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-04   

Karamba_DC2 napisał/a:
Na JF chyba się nie wybierasz co?


:mrgreen:

KubaJDM napisał/a:
Karamba_DC2 napisał/a:
Na JF chyba się nie wybierasz co?

Trochę wyżej napisał, że jedzie :mrgreen: także rozumiem, że stoi razem z nami 8-)
EE8 petarda, ale to już dawno wiadomo, tylne wnętrze będziesz wkładać?


EE9 :oops:

Gdzie bylibyśmy, gdyby nie pasja?

























wóz w trakcie.. 2020 powinno być fanie 8-)
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2019-10-04   

Klasyka!

ale kurde to koło jakieś za moderne do 4g i mi szczerze średnio pasuje :oops:

co tam szykujesz na 2020?
 
 
Bajcarek 


Auto: S2000, GT-R R35, AE86
Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 2099
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2019-10-04   

fulek napisał/a:
ale kurde to koło jakieś za moderne do 4g i mi szczerze średnio pasuje

x2. Auto bardzo mi się podoba, ale kółko też jakieś z epoki bym preferował - Longchamps, A3A, jakiś Equip może... ;)
_________________
☆ ☆ ☆ S2000 AP1 ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ GT-R R35 BLACK EDITION ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ AE86 Levin '83 ☆ ☆ ☆

www.alumino24.com
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-30   

fulek napisał/a:
Klasyka!

ale kurde to koło jakieś za moderne do 4g i mi szczerze średnio pasuje :oops:

co tam szykujesz na 2020?


najważniejsze, że mnie się podoba i nie tylko :oops: :-P

Na 2020 nie planowałem nic grubego, ale raczej przyszły rok będzie bardzo chudy.. Proza życia :-P

Wpadły kilka dni temu po kilku długich tygodniach negocjacji - bilstein b4/b6 z twardymi sprężynami H&R. Motywem przewodnim na najbliższe chłodne wieczory będzie renowacja, uszczelnienie silnika, regeneracja maglownicy i składowych układu kierowniczego i kilka innych pierdół.

Wóz jeździ, ale trzeba przy nim sporo pracy, cierpliwości i "trochę" wkładu pieniężnego.



Niby kozica, ale środkowym we Wrocławiu jadąc na Japfest przytarłem i się rozszczelnił i pierdzi :P

Będę coś tam apdejtował, mam teraz sporo wolnego :)
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-02   

Omatko, nie wiedziałam, że ona jest zielona :D
Wszystko pasuje w tym samochodzie, jestem fanką, podobnie jak 5 gena :)
_________________
fb/szparko
 
 
MuzykVrt

Dołączył: 31 Lip 2018
Posty: 62
Skąd: lublin
Wysłany: 2019-12-03   

Piękne ee. Wydech specjalnie jest zamontowany tak żeby końcówki były zadarte do góry?
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-03   

Ania napisał/a:
Omatko, nie wiedziałam, że ona jest zielona :D
Wszystko pasuje w tym samochodzie, jestem fanką, podobnie jak 5 gena :)


dziękuję :oops: tak, kolor babci to barcelona green, EG z tego co wiem, ma klatkę i wszystkie rarytasy wyciągnięte..

01/12, niedziela, odłożone na bok plastiki dolne z lotki usdm, lotkę oryginalną rozebrałem, przy okazji urywają co poniektóre spinki i złożyłem w jedną całość - góra (w lakierze barcelona green), dół od usdm z trzecim światłem stop, pozostało podłączyć prąd ;-)

02/12, poniedziałek, od ponad roku leżą zegary z jdm'owego EF9, myślę sobie, to nie może być trudne, jednak jest, ale o tym później. Przygotowałem sobie schematy i zacząłem rozpinać kostki z wiązki w samochodzie.. Korzystam z tych schematów:

ee9
http://www.marklamond.co....ee9_cluster.pdf

ef9
http://www.marklamond.co....ef9_cluster.pdf

makaron z prowizorką :P



tak to powinno wyglądać, jak już będzie działać.



niestety nie działa to jak trzeba, jeśli jakiś magik przez internety jest w stanie dać mi jakieś wskazówki to chętnie proszę się udzielać - nie działa podświetlenie zegarów, wszystkie czujniki działają, jak widać brakuje jakiejś masy, na zapłonie włączam lewy kierunek, na desce zapala się prawy ;-)



03/12, wtorek, tylne amortyzatory zainstalowane, wóz był na północnej pętli niegdyś na EE meeting'u, amorki przetestowane też na Nordschleife :mrgreen:



seria ee9 + eibach vs. bilstein + h&r



Pozdrawiam :-)
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna