Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa Romeo Giulietta
Autor Wiadomość
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-02-21   

Limon napisał/a:
w sumie ciekawe autko :)

Jaki potencjał tego diesla na chiptuning? Z mocą około 200 koni byłoby już naprawdę ciekawie.

z Ekologią + 40km, bez ekologii (EGR i DPF) do 240KM. Potem już trzeba zmieniać turbo. Wtryski aż za bardzo nadwymiar. Jak mi się będzie za wolno jeździło (to ma być tylko daily) i będę chciał utopić flotę w tuningi to może w to pójdę - zobaczymy.


Krychu napisał/a:
Bio napisał/a:
skręca to tak spoko, że nie ma co mówić o "babskim wozie"

Jednak wygląda babsko i jeżdżąc nią będziesz uważany za geja, więc w sumie nic się nie zmieni :gej:

Lepsze to, niż "cygański książę" w okularze :lol:

Starstruck napisał/a:
Bardzo ładne auto! Dobrze się prowadzi, przyjemne - miałem okazję taki firmowym pojeździć. Ale jakoś wnętrza - niestety czuć tandetę fiata :(

Rozwiń, bo wśród osób, które znam i miały styczność z tym modelem (nie egzemplarzem) nikt nie potwierdziłby Twojego zdania. Naprawdę ciężko tutaj zarzucić tandetę we wnętrzu.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2019-02-22   

Bio napisał/a:
Lepsze to, niż "cygański książę" w okularze

Smoluchy już się przesiadły do W211, a ja wolę być mylony z taryfiarzem niż gejem, ale co kto lubi :mrgreen:
Lubię Alfy, ale chyba żadnej bym nie kupił, chociaż diesle ponoć dobre mają i wnętrza ładne, jednak reszta nie zachęca. Czytałem, że mają taki burdel w katalogach, że dobieranie części odbywa się metodą prób i błędów i jestem w stanie w to uwierzyć :lol:
_________________
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-02-23   

Krychu napisał/a:
Bio napisał/a:
Lepsze to, niż "cygański książę" w okularze

Smoluchy już się przesiadły do W211, a ja wolę być mylony z taryfiarzem niż gejem, ale co kto lubi :mrgreen:
Lubię Alfy, ale chyba żadnej bym nie kupił, chociaż diesle ponoć dobre mają i wnętrza ładne, jednak reszta nie zachęca. Czytałem, że mają taki burdel w katalogach, że dobieranie części odbywa się metodą prób i błędów i jestem w stanie w to uwierzyć :lol:

jaki burdel?

masz niejakiego Fiat ePR, któy po Vinie Ci pokazuje co jest do Twojego wozu. Tak jak RealOEM do BMW.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
nomad 


Auto: Bullitt & 939
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 81
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-02-23   

Bio napisał/a:
(...)
Alfa, jak każdy włoski wóz ma kilka głupich rozwiązań (bądź conajmniej dziwnych), (...)


Na początku też mi nie przeszkadzały włoskie pomysły w Brerze, ale wytrzymałem ostatecznie 11 m-cy.
Życzę Ci dłuższej znajomości :-P
Alfy są piękne, na Brerę uwielbiałem patrzeć, ale... cóż dla mnie dobra na romans, ale nie dłuższy związek niestety. Giulietta jednak może jest "inna".
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-02-24   

co dziwnego było w Brerze? :mrgreen:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-03-02   

1-sze robótki:
Były oryginalne końcówki staba (tak, jedna sobie zwisała, bo wypadło się jej :lol: ) z tym kupowałem jak coś, więc nie 1-sza usterka :mrgreen:


Wjechało MeyleHD... bo chyba nie ma nic lepszego do zawieszenia jak nie tunujemy.


+ filtr kabinowy i powietrza.
Olej chyba jutro zrobię, bo ktoś dopieprzył śrubę w misce tak, ze pół metra przedłużki nie pomógł :mrgreen: Nic - pompka w ruch pójdzie!
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
nomad 


Auto: Bullitt & 939
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 81
Skąd: Toruń
  Wysłany: 2019-03-03   

Bio napisał/a:
co dziwnego było w Brerze? :mrgreen:


Fotele (polift), które pięknie wyglądały, niczym Recaro, ale po 40 minutach jazdy klnąłem na czym świat stoi.
Silnik tbi, 1.75, niby najlepszy w gamie. Wadliwe uszczelnienie góry, olej zalewa świecę nr 4 (o ile dobrze pamiętam). Typowa usterka. Moja miała niecałe 60kkm. Poprawka = rozbiórka główicy/rozrządu, bo nie ma typowej pokrywy zaworów.
Przy tym spalanie, min. 2l większe niż mój 18letni mocniejszy i o większej pojemności Saab.
Praktyczność. Tylne fotele to dekoracja. Bagażnik niby "ok", ale włożenie czegoś większego = 70% szans na porysowanie zderzaka.
Szklany dach, ale... tradycyjna podsufitka. Nie ma sun roof, bo ktoś wymyślił, że jak nie dopłacisz to ci szkło zabudujemy.
Prowadzenie, niby 2 drzwiowe coupe, a reakcja na kierownicę identyczna/gorsza (?) niż 159 w dieslu.
Ale jaka piękna była... :oops:

*Meyle HD też przerabiałem w Brerze. Sprawdziło się.
** Żeby nie było, 1750i turbo benzina ma też plusy i potrafi zadziwić. 0 turbodziury/laga. 0. Jedzie z każdych obrotów momentem niczym diesel.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-03-03   

widać do czasów Giulietty/159 poprawili 1750i turbo, bo nie słyszałem o takich cyrkach.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-07-26   


paczki z nowymi gratami zjeżdżają...
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Calypso 

Auto: Giulia Q, Giulietta QV
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-26   

Pochwal się nowymi kołami i aktualizuj również temat na alfaholikach, pozdro! ;-)
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-07-26   

koła dopiero opuściły niemcy :lol: pewnie we wrześniu dopiero założę, bo jeszcze opony będę kupował ;)
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2019-07-26   

Bardzo ładne bravo. Kolega 2 rok jeździ 1.8T po chipie na 280 kuca.
Absolutnie nic się nie dzieje.
_________________
INSTA
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-07-26   

p0lish napisał/a:
Bardzo ładne bravo. Kolega 2 rok jeździ 1.8T po chipie na 280 kuca.
Absolutnie nic się nie dzieje.

wg. informacji z netu - softem mam wskoczyć na nawet 210KM, ale na razie nie tykam,
Może w przyszłym roku zmienię DPF'a na sportowego cata i wtedy coś pójdę w moc.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-07-30   

no i doszły:

Team Dynamics Pro Race GT. 18x8 ET35 + 5mm dystanse (no i śruby i te sprawy)

Na to wejdą "mostokamienie" A005 - klimat w Bratysławie jest taki, że zimówka nie ma sensu.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Calypso 

Auto: Giulia Q, Giulietta QV
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-31   

Seria 18" ma et41, u mnie w qv, wtedy przydałby się dystans. Ale przy et35 jeszcze bedziesz chciał dawać dystans?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna