Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
S2000 AP1 '03 - carl0s
Autor Wiadomość
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-05-22   

robert88 napisał/a:
Tomac napisał/a:
Ten "trzymacz" filtra ma sens.. były przypadki spalenia się S2000 po odkręceniu filtra... warto o to zadbać jeśli ktoś intensywnie użytkuje auto.. zważywszy na to że filtr oleju w tych samochodach jest umiejscowiony tuż obok kolektora wydechowego..

PS: dość istotne znaczenie ma też filtr który zastosujemy.. podobno OEM się nie odkręcają.. w przeciwieństwie do innych marek..


Jasne że ma sens. Osoby którym nigdy się nie odkręcił filtr oleju i tak będą twierdzić że ta blokada nic nie daje ;-)


Robert Tobie się odkręcił filtr ale miałeś pod nim podstawke na czujniki prawda?
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
F60 


Auto: F60
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-05-22   

Odkręcające się filtry oleju to znany temat szczególnie w motocyklach torowych. Dlatego produkowane są filtry oleju z nakrętką w której jest dziurka by filtr zabezpieczyć przed odkręceniem ;-)
 
 
robert88 

Auto: AP1,AP2
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 15
Skąd: RMI
Wysłany: 2020-05-23   

Pilar napisał/a:
Robert Tobie się odkręcił filtr ale miałeś pod nim podstawke na czujniki prawda?


Tak miałem adapter pod filtrem i myślę że przez ten adapter okręcił się filtr oleju. Teraz już się nie odkręci ;-)
_________________

 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-29   

airman napisał/a:
Ktoś próbował ich pytać po co tak blokują te tarki?

Jak dla mnie to niezła lipa, wcześniej nie było tak ciasno.

Ski kozak furki 8-)


Nie rozmawiałem z nikim z obsługi bo siedzieli w budynku i nie wychodzili na zewnątrz. Wszystkie sprawy załatwiał z nimi Jarzomb może on coś wie.

fulek napisał/a:
Przecież jdmo to najlepsi znafffcy w całym internecie 8-) :lol:


Proste, że tak. Na JDMo siedzą i komentują same tuzy motoryzacji i wszelkich innych dziedzin. Bryluje tu paru trolików typu serekBio jak i jemu podobni i uświadamiają ciemną masę :-/

hot_rider napisał/a:
nie dokręcił jeden z drugim filtra i tyle . zaraz zrobią podtrzymywacz do świec zapłonowych :mur:
w sumie to dobry interes mógłby być :lol:



Hot Rider - Dlaczego zamontowałem cytując "śmieszne badziewie z opaską z Obi"?

Jeśli przeczytasz ten temat od początku, to być może jesteś w stanie wysnuć taki wniosek, że mody w tym samochodzie wprowadzam stopniowo, mając na względzie ogólne bezpieczeństwo całej konstrukcji samochodu jak i silnika. Szanuje swoje pieniądze i nie chciałbym ich głupio rozwalać. Obecnie koszt F22C1 to około 4000$ + transport + swap+podstawowy serwis, co jak przemnożysz przez aktualny kurs dolara daje kwotę pięciocyfrową z dwójką z przodu. Jeśli ten śmieszny "badziew" zwiększa choćby o 1% szanse, że nie dojdzie do żadnej awarii (choćby przez błąd ludzki w warsztacie przy wymianie filtra) to jestem w stanie poświęcić te 150 zł, aby uniknąć problemów - jak lubisz długie sprawy to udowadniaj później w sądzie, że filtr nie został dokręcony przez pracownika warsztatu, bo chyba nie wierzysz, że uznają swoją winę i dobrowolnie zwrócą koszty. To jest takie samo zabezpieczenie, jak przegroda w misce, zegar ciśnienia oleju, lub nawet EMU które ogranicza maksymalne obroty silnika. Dla informacji, tak jak Robert88 też mam zamontowaną podstawkę pod filtr oleju, więc tym bardziej uważam, że montaż tego "badziewa" jest wskazany.
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-05-30   

carl0s napisał/a:

fulek napisał/a:
Przecież jdmo to najlepsi znafffcy w całym internecie 8-) :lol:


Proste, że tak. Na JDMo siedzą i komentują same tuzy motoryzacji i wszelkich innych dziedzin. Bryluje tu paru trolików typu serekBio jak i jemu podobni i uświadamiają ciemną masę :-/

nie zesraj się :lol: Proponuję przeczytać ponownie (tym razem ze zrozumieniem), co i o czym pisałem.

Ale w skrócie:
Podoba mi się podejście: Nie jedziesz po torze = nie masz prawa się znać na czymkolwiek w samochodzie.
Mówisz, że coś Honda skiepściła - oesutrzymajcie mnie Honde obrażajo.

Są marki w których podobna konstrukcja filtra oleju się nie odkręca (ogół: nakręcany filtr na gwint), są marki gdzie się odkręca - i jest to tam uważane jako "spieprzenie konstrukcji". Ale najwyraźniej Hondę trzeba przy wszystkim bronić. VAGI, GM'y, Nissany, PSA upierdalane po torach nie potrzebuje "opasek z obi", a Honda najwyraźniej potrzebuje. No przepraszam bardzo, że śmiałem poszydzić, że Honda ma "sportowego roadstera", który po wyjeździe na tor sam się zabije. Zresztą ludzie heheszkują z każdych "auto-destrukcyjnych" rzeczy w samochodzie. Podłogi w BMW E36 i E46, Układy napędowe w Subaru, Multi Air w FCA, płonące Ferrari, czy Lambo i tak dalej. Ale Hondzie wypomnieć nie można najwyraźniej.

Takie same heheszki były ze skerpetek na zbiornikach płynu hamulcowego, czy chłodzenia.

A o tym, że ktoś wprowadza modyfikacje już nie wspominam, bo na własne życzenie ingeruje z inżynierię producenta i jeśli nie przemyślał skutków - jego brocha. Tutaj nikt np.: nie winił Hondy, że zrobiła kijową D serię i Krychu ją rozwalił. Taka mała różnica.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-05-30   

Tylko że chodzi o to że filtr odkreca się gdy pod spodem jest adapter. Gdy filtr jest wkręcony w OEM miejsce nie słyszałem żeby coś się działo. Także nie rozumiem całej tej rozkminy.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-05-30   

Pilar napisał/a:
Tylko że chodzi o to że filtr odkreca się gdy pod spodem jest adapter. Gdy filtr jest wkręcony w OEM miejsce nie słyszałem żeby coś się działo. Także nie rozumiem całej tej rozkminy.

No to było zasugerowane jedynie przez Ciebie. I jedna osoba na to odpowiedziała twierdząco.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2020-05-31   

Adapter nie ma z tym nic wspólnego skoro w innych seriach silników nie ma problemów, no chyba że ktoś spartoli montaż. Wychodzi na to że w tych silnikach jest wtopa albo chu*owe majstry je serwisują 😛
_________________

 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-08   

W tak zwanym międzyczasie załapałem się na kolejne spoty:







Tu jeszcze filmik z tego ostatniego od Wojtuuus (można przy okazji zobaczyć parę furek użytkowników tego forum):



Ale spokojnie, nie zmieniłem profilu tematu na spoty & lansik, zwyczajnie przez świrusa sezon był zamrożony przez ponad dwa miesiące. Jednak w końcu on ruszał więc kupiłem jakieś sensowne opony:



Niestety opony założyłem dwa dni przez zawodami i okazało się, że tył trze o nadkola i ogólnie jest troszkę za szeroko:



Przy okazji wspomnę, że Hondy Legend i tak musiałem się pozbywać, nawet gdyby jej ruda szmata nie zjadła, bo nowy członek rodziny wymaga samochodu o bardziej "rodzinnym" profilu. W S2000 wózek z gondolą mieści się w bagażniku, ale dla mamy już nie ma miejsca :-?



Tak więc suczka musiała się upodobnić trochę do Ass2000 z serii SpeedAcademy - sprzęt w bagażniku:



Mój kolega przy pracy:



Mały tuning nadkoli i problem zniknął.

Pierwsza runda Vtec Cup Poland odbyła się na Torze Modlin. Ja startuje w klasie Street+, w praktyce okazało się, że jadę razem z nowymi Type-r, ale też np. Prelude turbo itp. Nowe opony pozwoliły trochę pojechać i udało mi się wykręcić czas 1:07.04 co dało mi drugie miejsce w klasie (na 9) i 17 (na 37) w generalce. Po pierwszego zabrakło mi 0.83 sekundy i pewnie dobry kierowca był by to w stanie to odrobić S2000 w tej specyfikacji, ale ja nie byłem. Trzeba też wspomnieć, że trzeci zawodnik miał czas tylko o 0,18 sekundy gorszy, więc walka była ostra do samego końca. Niestety na tej rundzie nie pojawili się ani ZdanoG6 ani Jarusnet a liczyłem na rywalizacje z nimi - mam nadzieję, że pojawią się na kolejnych. Generalnie polecam wszystkim przyjechać choćby towarzysko, zwyczajnie spotkać się i pogadać, bo klimat na takich imprezach jest odpowiedni ;-)

Zdjęcia od Wojtuuus:











_________________

 
 
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-11   

Graty za pucharek, miło było spotkać :)

Opony wciśnięte trochę brutalnie, ale ważne że wszystko działa jak trzeba :mrgreen:
 
 
ZdanoG6


Auto: EJK20 + Impreza WRX 01'
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2019
Posty: 144
Skąd: W-wa Wesoła
Wysłany: 2020-06-11   

Kolega Zdano to jest kasowo wyjeb.any . Kupiłem ostatnio opony od serdecznego pana Garbacza który mnie wyruch.ał na łącznie 750zł a opony to śmiecie jakie dokładnie takie same w JHM leżą na ziemii na deszczu w lepszym stanie, kolejny zakup myślałem że się odkuje kupiłem felgi z EP3 które miały być do odmalowania, okazały się do piaskowania, oraz szpachlowania ubytków, wszędzie wżery, dekielki gruz, jedna lekko krzywa, 550zł za renowację dałem, paliwo x2 przejazdy, dekielki, najklejki, spray do dekli, wentyle, ehhhhhh. Sprzedały się na całe szczęście tydzień temu ale strata kolejne prawie 300zł, a na dodatek teraz miałem miesiąc temu duży wydatek no i taki powód bierności. Czekam na jakieś OESy żeby za małą kwotę się wyjeździć. Co prawda mała kwota to i mało jazdy ale o takim wypadzie jak jastrząb za 3 paki + 3 paki paliwo aktualnie mogę zapomnieć. Dobrze że chociaż K20 oleju nie bierze to wydatków na bieżąco nie ma :) :) :)
_________________

 
 
Jarusnet 


Auto: MR2 TypeR :)
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 67
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2020-06-12   

carl0s napisał/a:
Niestety na tej rundzie nie pojawili się ani ZdanoG6 ani Jarusnet a liczyłem na rywalizacje z nimi - mam nadzieję, że pojawią się na kolejnych.


Gratuluje wyniku! Porównanie prawdopdoobnie dopiero na 3 ostatnich rundach. Na Modlin 330km w 1 strone na Ułęż 400km w 1 strone i te dwie rundy po prostu odpuszczam.
_________________
jarusnet.pl aktualna oferta czesci
http://www.facebook.com/Jarusnet
 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-14   

airman napisał/a:
Graty za pucharek, miło było spotkać :)

Opony wciśnięte trochę brutalnie, ale ważne że wszystko działa jak trzeba :mrgreen:


Brutalnie to by było jak do wciśnięcia kół użył bym młotka i diaksa. W prawdziwych pomnikach - projektach stosuje się poszerzenia typu ASM lub j-s racing itp, więc myślałem, że za rolowanie nadkoli dostane ekskomunike na forum ;)

Czemu nie pochwaliłeś się jazdą w temacie EG. Walka w Twojej Klasie również była zacięta, zdjęcia są ładne, filmik też kręciłeś - nie ma co się wstydzić.

Jarusnet napisał/a:
Gratuluje wyniku! Porównanie prawdopdoobnie dopiero na 3 ostatnich rundach. Na Modlin 330km w 1 strone na Ułęż 400km w 1 strone i te dwie rundy po prostu odpuszczam.


Ja akurat na Poznań z oczywistych decybelowych względów nie pojadę, więc zostaje Łódź i Jastrząb. Może ZdanoG6 trochę po oszczędza, rozbije świnkę skarbonkę i wszyscy pojawimy się w Łodzi.


Oficjalną relacją Jarzomb pochwalił się już w temacie o VCP i mam nadzieję, że wszyscy ją widzieli bo jest na bardzo wysokim poziomie. Wrzucę za to parę zdjęć z oficjalnej galerii:







Złożyłem też filmik z moim najlepszym przejazdem. Najśmieszniejsze jest to, ze zajęło mi to tyle co Nightride, a mój prezentuje się kilkanaście razy gorzej - potrzebuje jakiś korepetycji :-D :

_________________

 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2020-06-14   

z przodu tez 265 ?
_________________

 
 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-17   

Tommi01 napisał/a:
z przodu tez 265 ?


Tak teraz jest 4x 265/35 R18
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna