Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: rdk
2012-01-16
Co dzisiaj ciekawego nabyleś/aś?
Autor Wiadomość
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-06-02   

Yaca, dzięki, też gratuluje, od razu grubszy sprzęt jak to u Ciebie, bez kompromisów :mrgreen: :zdrowko:
_________________
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-06-02   

Karamba_DC2, gratuluję, a to w Bydgoszczy czy Poznaniu kupiłeś :luka:
_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-02   

Nie no w Poznaniu chyba tak tanio by nie dało rady. W Gdańsku w centrum trafić coś poniżej 10k za m2 jest mało realne. Gratulacje! Remont pewnie sam ogarniesz więc spora oszczędność już na początek.

Yaca, dobry sprzęt. :D
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-06-02   

Krychu, twoje ulubione miasto jak dobrze pamiętam :lol:

Pit, dzięki ;-) Remont będzie ogarniać mój wujek i ja, ja głównie łazienka gdzie będzie glazura i WC, on ogarnie gładzie i podłogi, a jego stolarz kuchnie, bo tego nie znoszę robić, składać mebli kuchennych :roll:
Większych cudów nie będzie, bo za dwa lata będzie nam zbędne i poleci na wynajem :->
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2020-06-03   

Karamba_DC2 napisał/a:
Krychu, twoje ulubione miasto jak dobrze pamiętam :lol:

Pit, dzięki ;-) Remont będzie ogarniać mój wujek i ja, ja głównie łazienka gdzie będzie glazura i WC, on ogarnie gładzie i podłogi, a jego stolarz kuchnie, bo tego nie znoszę robić, składać mebli kuchennych :roll:
Większych cudów nie będzie, bo za dwa lata będzie nam zbędne i poleci na wynajem :->

a ja myślałem że Kraków, wręcz byłem pewien że Kraków ale teraz już sam nie wiem czemu


A ja se w końcu wywaliłem w diabły srajfona i przesiadłem się na androida- wziąłem średniaka za relatywnie nieduży rozmiar - szajsung a41. Żaden szał pał, ale ja korzystam z dzwonienia, pisania na komunikatorach i robienia fotek głównie więc styknie.
Dla Srajsroma to było za dużo zadań do wykonania, jakie te aple są fatalne naprawdę
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-03   

Karamba_DC2 napisał/a:
Pit, dzięki Remont będzie ogarniać mój wujek i ja, ja głównie łazienka gdzie będzie glazura i WC, on ogarnie gładzie i podłogi, a jego stolarz kuchnie, bo tego nie znoszę robić, składać mebli kuchennych
Większych cudów nie będzie, bo za dwa lata będzie nam zbędne i poleci na wynajem

Mnie właśnie też czeka teraz niedługo stolarka, kuchnia, dwie szafy do zabudowy i zabudowa w łazience. Ale za 2-3 lata i tak pójdzie na wynajem, albo ewentualnie na moje biuro więc też bez szału. Została mi do zrobienia jeszcze stolarka, lampy i jakieś kilka mebli a już wychodzi 1200zł/m2 wykończenia. 2000zł/m2 pękną jak nic...tak to się robi dla siebie. Gdybym robił typowo pod wynajem to bym sporo taniej próbował to zrobić.

johnnyg napisał/a:
Dla Srajsroma to było za dużo zadań do wykonania, jakie te aple są fatalne naprawdę

W jakim sensie za dużo, wieszał się? Robię to i wiele wiele więcej na starym 6s i jedynie bateria jest gówniana, a reszta o dziwo dalej śmiga, ale jak się pojawi ajfon 12 to trzeba będzie już to wymienić.
Ja z kolei mam tak, że np jak jestem u rodziców i muszę ogarnąć coś na ich telefonach (androidy) to mnie ch.... strzela i bym to gówno najlepiej wywalił do śmieci. :mrgreen:
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2020-06-03   

no ja w miarę płynnie przechodzę między apple a androidem, także pod kątem funkcjonalności przestawiam się w 5 minut ( pewnie dlatego że na przestrzeni dziejów miałem na zmianę to jedno to drugie), natomiast dokładnie tak- wieszał się, nawet przy prostym pisaniu na forum, nie nadążał za moim tempem pisania i wychodziły krzaki jakieś. Źle podpowiadał. No i jednak SE 1 edycji jest po prostu zbyt mały i robi średnie zdjęcia. Bateria to inna historia - przez noc standby potrafi nie zejść nawet o 1% ale godzina for i trochę fb a to już -35%. A bateria ma pół roku

Pit napisał/a:
już wychodzi 1200zł/m2 wykończenia. 2000zł/m2 pękną jak nic...tak to się robi dla siebie. Gdybym robił typowo pod wynajem to bym sporo taniej próbował to zrobić.


uu to grubo lecisz, może warto rozważyć częśc robót we własnym zakresie ;) ? Nie trzeba mieć doktoratu ze szpachlowania żeby wypełnić ubytki a podłogi to po prostu cierpliwość i trochę dokładności i sam położysz , ja zmieściłem się w 90tys przy 75m2 przy robieniu "pod siebie"
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-03   

johnnyg napisał/a:
Pit napisał/a:
już wychodzi 1200zł/m2 wykończenia. 2000zł/m2 pękną jak nic...tak to się robi dla siebie. Gdybym robił typowo pod wynajem to bym sporo taniej próbował to zrobić.


uu to grubo lecisz, może warto rozważyć częśc robót we własnym zakresie ? Nie trzeba mieć doktoratu ze szpachlowania żeby wypełnić ubytki a podłogi to po prostu cierpliwość i trochę dokładności i sam położysz , ja zmieściłem się w 90tys przy 75m2 przy robieniu "pod siebie"

Totalnie nie trafiłeś, nie wiem skąd założenie, że wszystko mi ktoś robił. :lol: Raczej wszystko staram się robić sam, czy to remont u dziewczyny w mieszkaniu, czy u mnie, czy naprawy auta. Wręcz lubię robić samemu takie rzeczy, ostatnio np kładzenie podłogi z Ikei na balkon u dziewczyny, nie mam wyrzynarki, więc była okazja żeby kupić Makitę i od razu przyjemniej się robi. :) Wręcz wolę to niż siedzenie przed kompem i programowanie, nudzi mnie to na dłuższą metę.

Póki co jedyne co robili u mnie fachowcy w mieszkaniu to kładzenie drewnianej podłogi i składanie szafy z Ikei. Podłogi drewnianej sam nie położysz niestety, jeżeli wiesz jak to wygląda (specjalne kleje, badanie wilgotności podłoża etc), z resztą razem z położeniem jest to na niższym VAT, a szafy zwyczajnie mi się nie chciało składać.
Panele razem z położeniem też sprzedaje się na niższym VAT więc nie wiem jaka logika stoi za kładzeniem tego samemu. ;-)

Poza tym wszystko inne robiłem ja albo mój Tato. Wszelkie kucie, wiercenie, elektryka, przeniesienia gniazdek, szpachlowanie, gładzie, malowanie - moja robota, trochę dziewczyna mi pomagała malować, Tata pomagał też w gładziach. Razem z Tatą kładzenie kafli, montaż sprzętów w łazience, wszelka hydraulika, przenoszenie grzejników.

Zliczam w excelu każdy grosz który wydam na to mieszkanie, ostatnio też wpadły sprzęty kuchenne za 9k i suma rośnie. Liczę że może w 75k się zmieszczę jak się zepnę (niecałe 40m2).
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2020-06-03   

to dziwnie przeliczyłeś podłogi, niższy VAT nie rekompensuje kosztu usługi położenia podłogi ;) . Nieważne, nie chciałem Cię urazić i nadal nie chcę , nie neguję , w ogóle nic nie pisałem.

Ale jeśli sam położyłeś gładzie po całości i wyszło dobrze to cheapeu bas
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-03   

Gładzie razem z Tatą robiłem kilka dni, ale bez maszyny, ręcznie, drugi raz bym się na to nie zdecydował. To jedyna rzecz którą bym jeszcze zlecił. Wyszło ładnie, są ze dwa-trzy miejsca gdzie widać niedociągnięcia w ostrym świetle, ale tylko ja wiem gdzie i na szczęście będą stać tam meble, poza tym jest gładziutko.

Nie poczułem się urażony, ale też myślę, że masz o mnie zdanie, że jestem nerdem-programistą który robi tylko to. Jest to bardzo bardzo dalekie od prawdy.

btw. gdyby ktoś chciał uchwyt do PAXa z suwanymi drzwiami to zrobiłem fajny projekcik:
https://www.thingiverse.com/thing:4243013

Przydaje się, moja szafa PAX stoi przy ścianie i otwieranie jej z jednej strony było zrąbane i za każdym razem szyba umazana palcami.
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-06-03   

kurła zgubiłem swoje rajbany :-?
tym razem kupiłem polaroida

i kosę, jakiegoś chińczyka za 350pln
_________________

 
 
Kubaa 


Auto: S2000 AP1
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1421
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-03   

Mam dwie pary Polaroidów, mniejszy lans, ale jestem zadowolony ;-)

Jakość szła raczej dobra, chociaż żaden ze mnie specjalista :mrgreen:
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2020-06-03   

Jako fan dobrej jakości widzenia twierdzę że Polaroid bardzo fajne okulary... pod warunkiem że oryginalne... jak ktoś nie siedzi w temacie to łatwo naciąć się na nic nie wartą podróbkę.. choćby w takim TiKejMaksie gdzie Polaroidów wątpliwej jakości jest całkiem sporo...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-06-09   


szaomi najlepsze!
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-09   

ostatnio takie xiaomi połamało wędkę do zabawy kota mojej dziewczyny, jest moc :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna