Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
1994 Pontiac Firebird Trans Am T-Top
Autor Wiadomość
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-05-28   

clark napisał/a:
powodzenia w ujarzmianiu tego szatana, o ile zdecydujesz sie go zostawic- 3mam kciuki! Jakbys jednak zdecydowal sie rozstac, padnie na innego Amerykanca- nie probujacego urwac glowy przy kazdym zakrecie?

Dzięki :-)
Za kilka lat jakbym się go pozbył, to wziąłbym pod uwagę z pewnością Corvette C5, ale to zależy jakie wtedy będą ich ceny. Nie wydam 100k na niepotrzebne auto-zabawkę, bo aż tak mi się nie powodzi :-P
_________________
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-06-24   

Kupiłem trochę rzeczy do detailingu

i zrobiłem dzień dobroci dla Szatana, bo był już niewyjściowo zabrudzony :oops:

Jakby czystszy ;-)

Przetestowałem magiczną gąbkę z melaminy

Działa :-)

Do amerykańskiego auta wybrałem japoński wosk :mrgreen:

Nie było problemu ze ścieraniem 8-)

Do tego pachnie tak przyjemnie, że aż chciałem ugryźć Szatana :-D

Po skończonym woskowaniu musiało zacząć kropić, standard :lol: Czas na szybkie foty





I schowany

Ładna dziura w zderzaku :-/ W przyszłym roku będzie miał ładniejszą mordkę :]

W internetach pisali, że do osuszania większych aut lepiej kupić 2 ręczniki, więc kupiłem 2, a wystarczył mi 1 :-) Zaskoczony jestem jak to się klei do budy niczym magnes :-o Najwięcej czasu zajęło mi czyszczenie wnętrza :-x Zaś woskowanie było zadziwiająco łatwe :-)
_________________
 
 
Miniol


Auto: EE8 B20Vtec
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 198
Skąd: P-ń
Wysłany: 2020-06-25   

Uważaj z tą gąbką na lakierze Krychu. Ona ma właściwości ścierne. Po wyschnieciu lakieru zerknij czy czasem lekko matowy ten klar się nie zrobił ;-)

Apropo tej gąbki, świetnie się nadaje do czyszczenia plastików wnętrza. Ściąga taki wieloletni wgryziony brud i jaśniejsze plastiki zaczynąją mieć swój właściwy kolor 8-) do tego wiaderko z ciepłą wodą i wypłukiwać gąbkę a zobaczysz ile syfu potrafi się wgryźć w plastiki :-/

Ten Nielsen to do ściągania smoły?
Warto przed woskowaniem przetrzeć całe auto IPĄ - alkohol izopropylowy
dłużej będzie trzymać wosk ;)
_________________
Czasami na drodze spotyka sie szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić.
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-06-27   

Miniol napisał/a:
Uważaj z tą gąbką na lakierze Krychu. Ona ma właściwości ścierne.

Dzięki za info. Faktycznie nie powinno się czyścić nią powierzchni lakierowanych :oops:
Ale przynajmniej usunąłem czarne plamki :mrgreen:
Miniol napisał/a:
Ten Nielsen to do ściągania smoły?

Do czyszczenia wnętrza to kupiłem :-P
_________________
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-07-11   


Wykorzystałem Pontiaca przy przeprowadzce. Co prawda nie przewoziłem nim mebli, ale zmieściło się trochę bagaży i 3 ciężkie osoby. Tył dobijał na nierównościach, więc KYB AGX są nieuniknione :-P

Jako ciekawostka przyrodnicza, coś z cyklu skarby dzieciństwa 8-)
Przeglądając gruby plik obrazków z gum Turbo, trafiłem na 2 Firebirdy :mrgreen:

Ten z lewej to może wersja Formula, a nie kaleka V6, ale i tak w obu przypadkach jest nieco zaniżona pojemność, a w przypadku czerwonego jeszcze znacznie bardziej prędkość maksymalna, no i jednostka mocy nie ta, bo 279 to owszem miały, ale PS, a nie hp :-D
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2020-07-13   

Koń Mechaniczny to po niemiecku Pfeerdestarke czyli KM i HP to PS ziomku mój łysawy 8-)
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-07-13   

Nie do końca, tej! :mrgreen:
KM jest równoznaczny PS, ale KM i PS nie są już równoznaczne HP ;-)
Różnica jest niewielka, ale jednak jest i przy większych mocach robi to różnicę rzędu co najmniej kilku koni jak w przypadku Trans Ama.
1 KM/PS = 0.986 HP (dokładniej to rzekomo 0,98592325737265)
Fabryczna moc mojego Pontiaca to 205 kW, co daje w przybliżeniu 279 KM/PS i 275 HP
Tu można porównać różne jednostki mocy :arrow: http://dailydriver.pl/kalkulator-przelicznik-mocy/
A tu dokładniej przeliczyć PS na HP :arrow: https://www.convertunits.com/from/ps/to/horsepower
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2020-07-13   

ano fakt pardon
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-07-14   

Świetnie to wyszło:D a kiedys tak samo ujebałem dokładkę, ale po lewej stronie, caly kawalek pp accessowej odleciał, ale mio przynitowali, poszpachlowali i sie trzymie;D kiedyś pomyśl o ręcznej polerce, na przyklad Compoundem Meguaiersa, nie ma szans zrobić tym krzywdy lakierowi- jak dobrze umyty, a efekt będzie konkretny, do tego wydajny jest- klosze lamp też ogarnia. Meguiars Compound.
_________________

 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-14   

Krychu, gąbka z melaminy to na dobrą sprawę papier ścierny..

To wygląda jak smoła.

Smołę traktujemy (z tanich i dobrych):

https://filtrytotu.pl/pl/chemia/41414-adbl-tar-and-glue-remover-usuwa-klej-1l.html

lub

https://showcarshine.pl/usuwanie-water-spots-owadow-smoly-deironizacja/-mac-serien-prickbort-mac-124-1l-usun-smole-zostaw-wosk.html

Również się przyda usunąć opiłki metalu, które na pewno masz na karoserii (najwięcej na poziomych powierzchniach), a w szczególności na felgach:

https://filtrytotu.pl/pl/kosmetyki/41426-adbl-vampire-liquid-1l.html (Vampira można rozpracować rękawicą, bardzo dobrze się pieni)

A na koniec glinkowanie:

https://filtrytotu.pl/pl/kosmetyki/41441-adbl-clay-sponge-gabka-zamiast-glinki-1szt.html

lub tradycyjna

https://filtrytotu.pl/pl/kosmetyki/42041-shiny-garage-clay-bar-fine-100g.html

warto poźniej użyć cleanera, lub chociażby przelecieć fibrą nasączoną alkoholem izopropylowym (IPA), co by odtłuścić lakier i żeby wosk miał czego się trzymać. Jak z malowaniem, najpierw trzeba przygotować podłoże, a dopiero coś na nie kłaść.
_________________
 
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-07-18   

clark, dzięki :-)

Gumka23, to się już ociera o profesjonalizm, ale kiedyś pewnie się skuszę na to glinkowanie :mrgreen:
_________________
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-09-17   









Z tymi materiałami do prezentacji wideorejestratorów, to muszę uważać, bo testując kolejny prawie straciłem prawko :lol: Leciałem lewym pasem za Audi A6C7 i muszę przyznać, że te 3-litrówki nieźle jadą, nad czym ubolewam. Moc i moment podobny, a Pontiac też lekki nie jest i w dodatku skrzynia działa na jego niekorzyść. Takie 3.0 TFSI nawet sekundę lepiej do setki leci niż Trans Am :-? Audi nie było w stanie mnie zgubić, ale też nie mogłem go swobodnie wyprzedzić. Po drodze spotkaliśmy jeszcze Panamerę, która chciała dołączyć na lewy pas, ale widząc jak lecimy, poczekała aż ją miniemy. Nieco później A6 zjechało z przelotówki i zaraz wjechało (nieoznakowane) BMW 3, które od razu wydało mi się podejrzane, ale stwierdziłem, że policja nie będzie miała takich numerów rejestracyjnych i to był mój błąd :oops: Wjechałem przed BMW, trochę odpuściłem przed ograniczeniami do 70 i 50, tak żeby nie mieć 50+ względem tego co na znakach i zbliżając się do skrzyżowania z czerwonym światłem, zostałem jeszcze na prawym pasie, by wpuścić Porsche przed siebie i zaraz wskoczyłem za nim na lewy pas, a BMW przerwało nam zabawę zanim dobrze wystartowaliśmy i to było świetne zagranie z ich strony, bo na pewno nie ograniczyłbym się do 120 czy 140 goniąc/zostawiając w tyle Panamerę :mrgreen:
_________________
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-09-29   

Hah, dobry ass- grabb :mrgreen: no i widac po tricku, że wjechała siłka 8-) rejestracja z V8- dobre! W podkładzie z kawałka jest Tubular Bells Mike'a Oldfielda, aż na poczatku myslalem, że zagraniczny kawalek :-) wysublimowani stali się nasi Raperzy widzę:D
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-10-27   

Kupiłem trochę sportowych fur GM w wydaniu Hot Wheels :mrgreen:

Niektóre planuję kiedyś przelakierować :-)

Oczywiście najbardziej interesującym mnie jest ten w podobnym kolorze do mojego Szatana 8-)








_________________
 
 
Demon 


Auto: MX-5 Anniversary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 156
Skąd: śląskie
Wysłany: 2020-10-27   

Jak ten samochód sie chłodzi skoro z przodu nie ma żadnego wlotu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna