Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze 4 kąty
Autor Wiadomość
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-10-28   

Ikeowe troszkę chybotliwe są wg mnie na najwyższych położeniach i nie mają pamięci wysokości co je wyklucza dla mnie osobiście.
Ja miałem kiedyś w pracy w biurze zarąbiste, ale nazwy nie pamiętam. Teraz kilku znajomych sobie kupiło takie:
https://allegro.pl/oferta/biurko-elektryczne-ergoline-spe-203dlw-regulowane-9096010069
(mają oferty z blatami i bez).

O motiondesk słyszałem też kilka dobrych słów, ale nie znam osobiście nikogo kto by miał: https://www.motiondesk.pl/

Ja bym chętnie też kupił do swojego biura elektryczne, ale będę chciał do niego gruby dębowy blat olejowany i jeszcze nie wybrałem, więc temat póki co leży. Większość biurek ma 100-120kg udźwigu więc 3 duże monitory, jakieś głośniki, laptopy, na luzie podniesie do góry.

Póki co niezmiennie taki setup, ale trochę mi doskwiera już brak miejsca. Jeszcze z 10-20cm na szerokość i 5cm na głębokość będę chciał dołożyć wraz ze zmianą blatu i nóg na elektryczne.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-10-29   

Dzieki za odzew Pany :)

IDÅSEN ma pamięć (przynajmniej tak piszą w specyfikacji). Ma nawet apke po BT do podnoszenia, jest też apka na Mac OS (WIN pewnie też) to sterowania wysokością z poziomu kompa.

Chyba pojade do Ikea i zobacze w pierwszej kolejności IDÅSEN. Tak jak mówiłem, przemawia do mnie te 10 lat gwarancji. Muszę tylko sprawdzić jej warunki, bo może się okazać, że akurat silniki mają 2 lata i cały czar pryśnie :D
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-10-29   

https://www.ikea.com/pl/p...ialy-s69022537/ pisałem o tym, ono wg mnie jest takie se.

IDÅSEN to chyba faktycznie ma regulację, ale na nie nigdy akurat nie patrzałem bo wizualnie mi te nogi nie pasują, jakoś tak mega ciężko wyglądają. Ale wygląda za to na stabilne.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-10-30   

Idasen elektryczny, jak go "pomęczyłem" w lokalnej ikei był taki... meh. Za tą cenę firmy robią stabilniejsze systemy z pamięcią.

Pit - kumpel katuje już dłuższy czas Ergoline SPE-201B i jest mega zadowolony. Z tego co widziałem cena kręci się w okolicy 1500zł
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2020-10-31   

Pit napisał/a:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/bekant-biurko-z-regulacja-wysokosci-bialy-s69022537/ pisałem o tym, ono wg mnie jest takie se.

IDÅSEN to chyba faktycznie ma regulację, ale na nie nigdy akurat nie patrzałem bo wizualnie mi te nogi nie pasują, jakoś tak mega ciężko wyglądają. Ale wygląda za to na stabilne.


Pracuję z tym biurkiem 2 rok. Za tą cenę może być. Jedyna wada to zacinające sie przyciski góra/dół.
_________________
INSTA
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-11-02   

TorquedMad_Mind, Problem z IDÅSEN jest właśnie taki, że nie ma go stacjonarnie w żadnym sklepie, pozostaje dostawa, stąd miałem nadzieje na opinie kogoś, kto z niego korzysta ;)

p0lish, który model? Ten z linku od Pit czy IDÅSEN?

Pit, troche OF, te monitory to 27" czy 24"?
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-11-02   

nikesonmyfeet napisał/a:
Pit, troche OF, te monitory to 27" czy 24"?

2x27. Uważam że na moje potrzeby to idealny set, ultra-wide mi sie nie sprawdzało, zdecydowanie wolę dwa fizyczne monitory niż jeden ultra szeroki, dla mnie lepszy komfort pracy.
Na swoim biurku w korpo miałem 3x27 i jedynie tego mi brakuje, ale dwa też stykną.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-11-02   

nikesonmyfeet napisał/a:
TorquedMad_Mind, Problem z IDÅSEN jest właśnie taki, że nie ma go stacjonarnie w żadnym sklepie, pozostaje dostawa, stąd miałem nadzieje na opinie kogoś, kto z niego korzysta ;)

w bratysławie normalnie na wystawce stoi :mrgreen:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2020-11-02   

nikesonmyfeet napisał/a:


p0lish, który model? Ten z linku od Pit czy IDÅSEN?



otake
https://www.ikea.com/pl/p...cBoCVWAQAvD_BwE
_________________
INSTA
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-12-27   

mały odkop,

poszukuje ciekawych rozwiązań na przydomowy garaż a raczej warsztat dla własnych potrzeb - myślę o min. 3 stanowiskach + mała antresola w części bez podnośnika kolumnowego, może w jednym stanowisku podnośnik czterokolumnowy dla zwiększenia liczby magazynowanych samochodów, oczywiście fajnie było by pomieścić mała tokareczke, wiertarkę stołową i frezarkę,

powierzchnia 10a (27m szerokości na 36m długości), dom bez garażu, myśle o układzie domu w kształcie litery L gdzie garaż jest za domem połączony zadaszeniem albo jedną ścianką... generalnie szukam ciekawych rozwiązań przy ograniczonej powierzchni i budżecie :-P

Bede wdzięczny za linki i foty !
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-12-27   

Oo myślę dokładnie o podobnym rozwiązaniu, ale jeszcze nie mamy działki. Wrócę ze świat to może wrzucę kilka linków i fotek bo coś tam mam pozapisywane.

Ja z kolei mam jeszcze kilka dylematów takich jak:

1. Czy może podpiwniczyc dom i zrobić tam duży garaż na kilka aut plus magazyn do firmy.
2. Czy budowac dom bez piwnicy i bez garażu ale za to z osobnym dużym garażem (3 miejsca, podnośnik i wiata do mycia auta obok).
3. Czy może zbudować dom gdzie przy domu jest garaż z 2 miejscami ale to za mało i wtedy dodatkowo drugi budynek na garaz taki jak w punkcie 2.

Mam masę rozkmin związanych z działka i budową domu.
 
 
maciek 


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 510
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-12-27   

Pit, odnośnie opcji nr 2 to pomyśl, że zimą idziesz do auta w kurtce, jak będziesz miał dzieciaki czy coś to w domu je ubierasz, idziecie do garażu i znowu zdejmujesz kurtki. To jest strasznie upierdliwe. Brałbym pod uwagę tylko opcje gdzie dom jest z garażem połączony, wszystko jedno czy wariant 1 czy 3.
 
 
 
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-28   

Pit opcja nr 1 najfajniejsza, bo garaż i magazyn nie będą szpeciły bryły domu oraz zabierały powierzchni działki. Jest jednak jedno ale... może być srogo z kosztami :->
_________________
 
 
Johnson 


Auto: Cooper S R53 '06
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 480
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-12-28   

Chyba taniej dorzucić kilka arów :mrgreen:
 
 
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-28   

Pit to jest coś dla Ciebie... :-D




_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna