Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Scion
Autor Wiadomość
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-04-20   Scion

Użytkownicy uważnie śledzący forum napewno spostrzegli, że do działu Toyota / Lexus dopisana został wdzięcznie brzmiąca nazwa Scion. Od dłuższego już czasu przyglądam się jak ten nowy odłam Toyoty radzi sobie w motoryzacyjnej rzeczywistości i postanowiłem wprowadzić parę informacji na forum, by zgłębić temat i najzwyczajniej zachęcić do dyskusji.

Scion to marka produkująca samochody pod skrzydłami Toyota Motor Corporation założona w 2003 roku. Przyczyny pojawienia się nowego gracza na rynku są bardzo proste. Specjaliści od marketingu pracujący dla Toyoty śledząc uważnie rynek motoryzacyjny, jego rozwój oraz panujące w nim trendy wpadli na pewnien pomysł.

Żyjemy w czasach kultury masowej, gdzie telewizja, komputery i inne media kreują wizerunki, nową modę i uczą kolejne pokolenia jak żyć. Filmy takie jak "Fast and Furious", czy charakterystyczne japońskie serie typu Best Motoring, czy Option Video przyczyniły się w ogromnym stopniu do popularyzacji tuningu wśród młodych ludzi, co uruchomiło wręcz lawinę pieniędzy wpływających na konta firm zajmujących się produkcją części i gadżetów podnoszących włąściwości aut na rynku JDM i USDM. Aktualnie młode pokolenia mogą przerabiać swoje auta do woli, a asortyment podzespołów jest tak duży, że nawet w dzisiejszych czasach można być jeszcze oryginalnym i wyróżniać się z tłumu. Normalną rzeczą jest, że to właśnie młodzi szukają oryginalności i inności, która daje poczucie, że nie jesteśmy zwykłymi szarymi ludzikami w zwykłych samochodach, których jeździ cała masa po ulicach. Widząc co się dzieje spece z Toyoty postanowili najprościej w świecie wykorzystać nadażającą się okazję to do zarobienia grubych pieniędzy.

Celem marki Scion jest segment rynku zwany Generacją Y. Generacją Y nazywa się tą część społeczeństwa, która przyszła na świat w latach 1978 - 1997 i żyje po Generacji X. :-D Dla zainteresowanych więcej informacji pod tym adresem http://en.wikipedia.org/wiki/Generation_Y . Terminu tego używają amerykańscy socjolodzy opisujący społeczeństwo w USA. Jak nie trudno się domyśleć ludzie, którzy urodzili się w tych latach zasilają dziś młode pokolenie i to jest ta część społeczeństwa, która jest największą klientelą firm tuningowych w Ameryce.

Przed pojawieniem się Sciona Toyota poniosła porażkę wprowadzając na rynek właśnie amerykański projekt pod nazwą "Toyota Project Genesis". Program ten miał na celu zachęcić młodych ludzi do kupowania takich modeli jak Celica, MR2 Spyder i Echo. Jak się jednak okazało plan nie wypalił i Toyota nie zanotowała spodziewanych się wcześniej zysków.

Porażka nie zniechęciła jednak władz firmy do spróbowania po raz drugi i tak 27 marca 2002 roku na New York Auto Show przedstawił swój pierwszy koncept pod nową nazwą Scion i noszącym poniższe logo.



Projekt bbX wzorowany był na modelu JDM Toyota bB i do seryjnej produkcji trafił jako Scion xB.

Fotki:






Dokładny opis auta wraz ze specyfikacjami możecie znaleźć pod tym adresem:
http://www.familycar.com/RoadTests/ScionxB/

Oczywiście jest to tylko jeden z modeli Sciona, ale zaprezentowałem właśnie ten, gdyż bardzo mi się podoba i jest on najbardziej popularnym wozidłem nowej marki.

Mam nadzieję, że zaciekawiłem Was tematem. Jeśli chcecie popatrzeć na xB i inne modele, to fajne prezentacje znajdziecie na oficjalnej stronie Sciona.

Oficjalna strona - www.scion.com

Istnieje także dział Scion Racing, który zajmuje się sportem motoryzacyjnym. Info pod adresem http://www.scion.com/scionracing/

 
 
 
jubikej

Auto: moje
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 234
Skąd: wwo
Wysłany: 2007-04-20   

www.scion-tech.com - cos jak honda-tech.com :D
 
 
Japoniec 
:) The champ is here


Auto: Fiat 126p Maluch Trophy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 4060
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-04-20   

sa super :) to takie wozidelka dla mlodocianych w usa
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2007-04-20   

Mi tam Scion tC sie bardzo podoba na zywo i cena jest ciekawa. Slyszalem tez w USA ze maja szeroka game akcesori tuningowych do SCION`ow u dealera. Wiec bogate amerykanskie dzieciaki moga byc laikami pokazywac w katalogu i placic siano aby sobie stuningowac autko :lol:
_________________
 
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-04-20   

No, ale np taki xB jest zajebisty na wyprawy z kumplami wieczorkiem po mieście. Lans wozidło o nietypowym wyglądzie. 8-) Do pełni szczęścia potrzeba mu tylko fajnych kółek.
 
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2007-04-20   

Deox napisał/a:
No, ale np taki xB jest zajebisty na wyprawy z kumplami wieczorkiem po mieście. Lans wozidło o nietypowym wyglądzie. 8-) Do pełni szczęścia potrzeba mu tylko fajnych kółek.



Co prawda to prawda. Wyglad przyciaga uwage :mrgreen: Pierwszy raz widzialem go w PIMP MY RIDE i za hu.. nie wiedzialem co to za dziwadlo :mrgreen:
_________________
 
 
 
Kevin 


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 3401
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-04-20   

Co powiecie na taką wersję od Teina? 8-)









_________________
www.jdm-option.pl !!! Najlepsze forum !!!


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna