Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Telefonia komórkowa
Autor Wiadomość
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2018-09-20   

wszystkie opinie jakie póki co widziałem, są pozytywne [mówię o 6S] i telefon rzeczywiście zauważalnie przyspieszył. Mój lada dzień będę updejtował.
 
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2640
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-09-20   

u mnie (7plus) dopiero drugi dzień wiec nie wiem czy to placebo .... na pewno nic nie chodzi wolniej.. i co ciekawe bateria mam wrażenie że trzyma mi dłużej :shock: zobaaczymy..
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-09-21   

No to wieczorem pyknę i zobaczymy.
_________________

 
 
 
staryjaponiec 
Nieaktywny :(

Auto: Daihatsu Cuore VI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 1157
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2018-09-23   

Mam pytanie. Jakie są najtańsze (nowe) smartfony, które posiadają aparat z zoomem optycznym i możliwością zapisu fotek w RAW (lub są kompatybilne z jakimś niefirmowym oprogramowaniem, pozwalającym zapisywać RAW [to musi być 100% pewna informacja]) ?
_________________
https://staryjaponiec.blogspot.com
https://www.facebook.com/staryjaponiec
https://www.instagram.com/staryjaponiec
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-09-23   

z rawami to nie problem - większość nowych smartfonów na androidzie zapisuje DNG.

Zoom optyczny? Już gorzej.
Moto Z miała nakładkę na plecy z aparatem od Hasselblada, który miał jakiś tam zoom optyczny.
Xiaomi Mi Note 3 - 2x zoom optyczny


i... to chyba tyle?
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-23   

Mi6 też ma x2 zoom na drugim obiektywie.. ale ogólnie rawy zoomy i inne w telefonie? Albo porządne zdjęcia aparatem, albo zdjęcia w dobrych warunkach na auto telefonem.
_________________
 
 
 
staryjaponiec 
Nieaktywny :(

Auto: Daihatsu Cuore VI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 1157
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2018-09-24   

Od jakiegoś czasu myślę nad wymianą starego telefonu oraz zabytkowej cyfrówki (choć w sumie jedno i drugie działa bez zarzutu, tyle, że to sprzęt z poprzedniego dziesięciolecia 8-) ). Zachciało mi się czegoś, co z pozoru da więcej frajdy. Więc cyfrówka z trybem manualnym, zoom i RAW/DNG, koszt takiego sprzętu to min. ~1200 zł (za kompakt), niby niewiele jak na wydatek na kilka długich lat (lub kilkanaście), tak czy inaczej nie wiem czy warto, skoro wyciągam aparat raz na kilka miesięcy :-|
W przypadku aparatu w telefonie, chciałbym w miarę to samo, tak do zabawy, okazjonalnego pstrykania i edytowania w RawTherapee itd. Znalazłem jeszcze Xiaomi Mi A1 (12MP wide, 12MP tele, RAW/DNG), za ~680 zł, tam trzeba trochę przerobić oprogramowanie (prosta sprawa) aby dało radę zapisywać foty w RAW/DNG, tylko niestety przy takim ustawieniu podobno nie działa tryb manualny.
Tak czy inaczej, ja z telefonu prawie w ogóle nie korzystam, tzn. nie siedzę na mobilnym necie itd., więc tutaj tak samo jak z cyfrówką, sprawdzam od jakich kwot zaczyna się sprzęt który potencjalnie by mnie interesował.
_________________
https://staryjaponiec.blogspot.com
https://www.facebook.com/staryjaponiec
https://www.instagram.com/staryjaponiec
 
 
Arkadio

Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-09-24   

Xiaomi zbiera dobre opinie ale jeśli chodzi o zdjęcie to słabo wypada, dopiero w tego rocznych modelach (mi 8, mi mix 2s ) coś lepiej się przyłożyli. Jeśli Ci bardzo zależy na zdjęciach to chyba tylko flagowce zostaje rozpatrywać, nawet można popatrzeć na zeszłoroczne modele.
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-25   

staryjaponiec napisał/a:
Od jakiegoś czasu myślę nad wymianą starego telefonu oraz zabytkowej cyfrówki (choć w sumie jedno i drugie działa bez zarzutu, tyle, że to sprzęt z poprzedniego dziesięciolecia 8-) ). Zachciało mi się czegoś, co z pozoru da więcej frajdy. Więc cyfrówka z trybem manualnym, zoom i RAW/DNG, koszt takiego sprzętu to min. ~1200 zł (za kompakt), niby niewiele jak na wydatek na kilka długich lat (lub kilkanaście), tak czy inaczej nie wiem czy warto, skoro wyciągam aparat raz na kilka miesięcy :-|
W przypadku aparatu w telefonie, chciałbym w miarę to samo, tak do zabawy, okazjonalnego pstrykania i edytowania w RawTherapee itd. Znalazłem jeszcze Xiaomi Mi A1 (12MP wide, 12MP tele, RAW/DNG), za ~680 zł, tam trzeba trochę przerobić oprogramowanie (prosta sprawa) aby dało radę zapisywać foty w RAW/DNG, tylko niestety przy takim ustawieniu podobno nie działa tryb manualny.
Tak czy inaczej, ja z telefonu prawie w ogóle nie korzystam, tzn. nie siedzę na mobilnym necie itd., więc tutaj tak samo jak z cyfrówką, sprawdzam od jakich kwot zaczyna się sprzęt który potencjalnie by mnie interesował.
Popatrz na używanego Samsunga S8. Fotki robi mega dobre, popatrz w moim temacie cvc 3gen jakie ostatnio zdjęcia robiłem tym telefonem.
_________________

 
 
gvader

Auto: ATR
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: Czewa/Wawa/Kato
Wysłany: 2018-09-25   

Z tym, że telefon to nie będzie coś na kilka a napewno nie na naście lat :) Telefon wymieniasz raczej częściej, więc nie skupiałbym się tak mocno na opcjach foto. W sensie dobrze jak będą przyzwoite bo masz go zawsze przy sobie, ale nie patrzyłbym na telefon jako na główne narzędzie do robienia zdjęć.

Jeżeli chodzi o kompakty. To fajną opcją bedzie mądrzejszy kompakt z wymienną optyką, wtedy jest to platforma dość rozwojowa, ale raczej w założonym budżecie się nie zmieści.

Poczytałbym na Twoim miejscu o formacie Micro 4/3. Wspólna platforma kilku producentów. Robi pod to Panasonic, Olympus i inni. Jest do tego sporo szkła w rozsądnych pieniądzach.
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-09-25   

albo jednak lepiej kupować telefon z jak najlepszym dostepnym obecnie aparatem, bo czy by skały srały zawsze prędzej ma sie przy sobie telefon niż telefon oraz cyfrówkę.
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-09-25   

Jestem podobnego zdania, życie weryfikuje plany i na koniec się okazuje że 99% zdjęć robi się smartfonem. Dlatego aparat powinien być jednym z głównych kryteriów przy wyborze słuchawki.
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-09-25   

antek napisał/a:
Jestem podobnego zdania, życie weryfikuje plany i na koniec się okazuje że 99% zdjęć robi się smartfonem. Dlatego aparat powinien być jednym z głównych kryteriów przy wyborze słuchawki.

zależy od osoby myślę...

Ja zwykle noszę ze sobą aparat (i tak do i z pracy mam plecak) bo denerwuje mnie interfejs aparatu w androidzie.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-25   

Ja też większość lustrzanką robię, bo jak wybieram się gdzieś gdzie wiem, że będę miał robić zdjęcia to ją biorę. Filmy młodemu robię telefonem, bo dużo wygodniej niż lustrem/kamerą sportową.

Mam 3 sztuki MiA1 w otoczeniu i on nie spełni oczekiwań co do zdjęć, ale jako telefon jest bardzo dobrą opcją, a do tego mega tanią.

Mi Mix2S może być dobrą opcją jeśli chodzi o dobry telefon i aparat.
_________________
 
 
 
Johnson 


Auto: Cooper S R53 '06
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 480
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-25   

jako budżetowe "all in one" również proponuję samsunga s8 :->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna