Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
el-tec vs m-tech
Autor Wiadomość
Piotrek(T) 


Auto: Golf III, Passat B4
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1113
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-01-31   

Parafrazując Gruchę:

To tylko kawałek pier$^%&*ej rury, a Wy zachowujecie się, jak by ktoś krzywdził wam matki :lol:
_________________

 
 
sadam 


Auto: T jet
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 722
Skąd: Wola Rtype
Wysłany: 2012-01-31   

Dareko napisał/a:
na największy plus jest to ze w srodku jest cicho jak w serii z CAI. Ale dzwięk silnika jest dlatego dziwny bo nie przypomina w ogole B18 czy B16

bo jest po prostu cicho :)
a tak ogólnie to naprawde jak na 2.5 cala to jest fantastycznie cicho.chciałbym tak u siebie :)
wydech naturalnie zrobi sie głosniejszy jak sie troche wygrzeje i może wtedy przydałby sie jakis drugi filmik, np na wiosne :)

Ernest napisał/a:
Ja nagrywałem ten filmik zapałkami, więc słaba jakość audio/video.

Co do wydechu. Sam jestem zszokowany, że przy 2,5" jest tak cicho i na żywo słychać dolot, a wydechu prawie w ogóle. To ja mam 2,25", środkowy m-tech przelot i końcowy oem i bardziej drze ryja...


moim zdaniem jest to kwestia dobrego środkowego.z moich doświadczeń z el-tec'iem było tak, że jak miałem tylko końcowy przelot o długosci 40cm z reszta fabryczna bez kata to darło ryja strasznie.po zamontowaniu środka sytuacja zmieniła sie diametralnie.było totalnie cicho.
_________________
www.detailerworkshop.pl
 
 
sadam 


Auto: T jet
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 722
Skąd: Wola Rtype
Wysłany: 2012-01-31   

kurde, kto usunął zdjecia wydechu :-/
_________________
www.detailerworkshop.pl
 
 
comando 
słucha disco polo


Auto: wolne
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 1313
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-01-31   

Przede wszystkim użytkowniku Dario zejdź z tonu, bo w jednym błotku się z tobą nie taplałem.

A o skodzie napisałem ponieważ takową posiadam i uważam że do Audi jej dużo brakuje.

Ten watek trzeba zamknąć bo zaraz o Vagu się zacznie :lol:
_________________
JDM sucks
 
 
WhiteR 


Auto: INTEGRA TYPE R #4080
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: hondaintegra.pl
Wysłany: 2012-01-31   

nie brzmi dziwnie, tylko typowo dla cai w itr ;-) wydech trzeba by zdemontować chyba, zeby byc od niego glosniejszym :mrgreen: i ten swist na pół otwarciach przepustnicy klasyk :-P zresztą u mnie slychac tak samo ;-)
http://www.youtube.com/wa...=2&feature=plcp
_________________

Ostatnio zmieniony przez WhiteR 2012-01-31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2012-01-31   

C6 ma bardzo fajny dźwięk przepięcia na vtec'a - seryjne b16 czy c4 może pomarzyć o takim dźwięku - prawdziwa wiertarka ;)
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2012-01-31   

Dareko napisał/a:
, DC2 ma tylko wydech i dolot?


Tak. Tylko dolot i wydech.
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2012-01-31   

comando napisał/a:


Ten watek trzeba zamknąć bo zaraz o Vagu się zacznie :lol:


To samo miałem napisać.. haha :lol:
 
 
!markos 
turbo vtak


Auto: hjundaj getz
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 2823
Skąd: waw
Wysłany: 2012-01-31   

sadam napisał/a:
wydech naturalnie zrobi sie głosniejszy jak sie troche wygrzeje
Co Ty niepowazny jestes? :shock: :roll:
_________________
Aftermarketowe czesci z US: ebaycargo@gmail.com
 
 
 
lozek 

Auto: EP3 + K20A2
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1152
Skąd: WWA
Wysłany: 2012-01-31   

Tomac napisał/a:
lozek napisał/a:
na tym filmiku brzmi bardzo zwyczajnie


lozek napisał/a:

Brzmi dziwnie i tu się zgodzę z Darkiem.


Lozek.. zdecyduj się :mrgreen:

Aha.. co masz na myśli pisząc że brzmi zwyczajnie, a co że brzmi dziwnie? Bo że zaprzeczasz sam sobie to już pominę ;-) A tak naprawdę to ci co po obejżeniu tego on boarda będą wypowiadać się na temat dżwięku wydechu to sami się ośmieszą bo w zasadzie wogóle go na nim nie słychać.. ciut inaczej niż na żywca ;-)

Tak dla jasności 4 all: mi się zajebiście podoba.. reszta nie ma znaczenia :lol:


Mam na myśli, że brzmi:
- dziwnie jak na honde
- zwyczajnie jako, że szału nie robi ten dźwięk


WhiteR napisał/a:
nie brzmi dziwnie, tylko typowo dla cai w itr ;-) wydech trzeba by zdemontować chyba, zeby byc od niego glosniejszym :mrgreen: i ten swist na pół otwarciach przepustnicy klasyk :-P zresztą u mnie slychac tak samo ;-)
http://www.youtube.com/wa...=2&feature=plcp


No to brzmi normalnie = pięknie. Jak normalny ITR :D I ma mało wspólnego z dźwiękiem z filmu Tomac'a
Ostatnio zmieniony przez lozek 2012-01-31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2012-02-01   

Dario napisał/a:
patrzac na cene skody dostajemy jest ona idealnie dobrana do jakosci, a nie przesadzona jak u audi. a co do audi to nie zapominajmy tez ze placimy tam kupe kasy za to ze mamy 4 kolka na masce.

obecnie płaci się więcej niż w VW za cieknące wozy... dobry stosunek ceny do jakości, nie powiem... trochę siedziałem w tym, więc od razu Ci powiem - argument typu "Skoda to tańsze Audi, bo nie ma znaczka" jest bardzo głupi i niestety... do bani...

EOT.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
kuchar 


Auto: 2.0 Turbo
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 267
Skąd: PL
Wysłany: 2012-02-01   

lozek napisał/a:
Brzmi dziwnie i tu się zgodzę z Darkiem.
lozek napisał/a:
Mam na myśli, że brzmi:
- dziwnie jak na honde
- zwyczajnie jako, że szału nie robi ten dźwięk


No prosze Cię...piszesz, ze miales wiele wspólnego z nagrywaniem a oceniasz brzmienie po tym marnej jakościu filmiku ? Nagrywając nawet dobrą kamerą HD dźwięk pewnie będzie różnił się od tego w realu. Poza tym CAI skutecznie zagłusza w 100% nawet sporo głośniejszy wydech od tego.

Ja jeszcze nie słyszałem ITR'a Tomaca z tym wydechem ale słyszałem podobny wydech El-tec'a i w ciemno mówie, ze napewno brzmi mega cicho i dobrze.

Tomac załóż OEM dolot i nagraj coś w HD :mrgreen: Tak naprawde zakładając OEM dolot ten wydech pewnie będzie tak cichy, że w środku praktycznie jak seria ale jednak z tym pomrukiem, tym "czymś" co podpowie, ze nie jest seryjny i przypomni, ze kasa nie została wydana na marne (pomijajac juz jakis tam wzrost osiagów).
_________________

 
 
lozek 

Auto: EP3 + K20A2
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1152
Skąd: WWA
Wysłany: 2012-02-01   

kuchar napisał/a:

No prosze Cię...piszesz, ze miales wiele wspólnego z nagrywaniem a oceniasz brzmienie po tym marnej jakościu filmiku ? Nagrywając nawet dobrą kamerą HD dźwięk pewnie będzie różnił się od tego w realu. Poza tym CAI skutecznie zagłusza w 100% nawet sporo głośniejszy wydech od tego.
.


Najeżdżasz na mnie to zapytam - co ma kamera HD do dźwięku? ;) HD to rozdziałka i rodzaj zapisu obrazu a nie dźwięku :)

Pozdrawiam
 
 
KAMILcom 
intercooler turbo


Auto: Charade 1.0
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 719
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 2012-02-01   

sadam napisał/a:

moim zdaniem jest to kwestia dobrego środkowego.z moich doświadczeń z el-tec'iem było tak, że jak miałem tylko końcowy przelot o długosci 40cm z reszta fabryczna bez kata to darło ryja strasznie.po zamontowaniu środka sytuacja zmieniła sie diametralnie.było totalnie cicho.


Nie wiem skąd masz te doświadczenie, ale najwięcej daje końcowy nie środkowy i każdy kogo znam to potwierdzi.
_________________
size is nothing... boost is EVERYTHING
 
 
grafix 


Auto: DC2 B18C6
Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 279
Skąd: KRK
Wysłany: 2012-02-01   

KAMILcom napisał/a:

Nie wiem skąd masz te doświadczenie, ale najwięcej daje końcowy nie środkowy i każdy kogo znam to potwierdzi.


nie zgadzam się


To no teraz po tych modach, wypadało by zgłosić sie do tunerów celem poprawienia charakterystyki 8-)
_________________

Ostatnio zmieniony przez grafix 2012-02-01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna