Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Internetowe ciekawostki.
Autor Wiadomość
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-04-14   

Od jakiegoś czasu ignoruję opinie kretynów, więc pozwólcie, że nie odniosę się do wszystkich wypowiedzi.

Bio, nie powiedziałem, że nie pływa ale jestem w stanie to zaakceptować, tak samo jak wydluzoną drogę hamowania ze 120 o kilkanaście metrów w upałach. Pamiętam o tym na codzień i jeżdżę dostosowując prędkość do warunków. Wiadomo, można na to spojrzeć od strony bezpieczeństwa i próbować je maksymalizować, ale bez przesady. Wtedy ktoś z Was mógłby z kolei napisać, że nie kupiłem topowych opon z ostatnich testów jakiegoś uznanego dziennikarza, albo że w komplecie nie zmieniłem jeszcze tarcz hamulcowych na większe.

To samo dotyczy fotelików. Kiedyś wystarczyły rozsądek i zapinanie pasów bezpieczeństwa, dziś jak kupisz fotelik Recaro, a nie Romer to się ludzie dziwnie patrzą 😁 Takie podejście traktuję z przymrużeniem oka bo i po co mam na siłę udowadniać swoje racje. Chcesz wydawać więcej pieniędzy by móc jeździć po drogach publicznych jeszcze 15km/h więcej - proszę bardzo. Ja wolę w tej sytuacji zmniejszyć prędkość, a zaoszczędzone dzięki temu pieniądze wydać na inne przyjemności. Moim dupowozem jest dosyć sztywny przednionapędowy Accord Cl7 na świeżych zimowkach, więc wolę takie pływanie niż jeżdżenie pezerdzewiałym, dymiącym flakiem z rozje*anym zawiasem na Pirelli P zero choćby z powodu łatwiejszego wyczucia utraty przyczepności kół.
_________________

 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-04-14   

Youtro, rolę kretyna w tej dyskusji Ty obejmujesz, a podejście właśnie takich ludzi jak Ty widać w ilości ofiar i wypadków jakie mamy w Polsce.

Youtro napisał/a:
pływa ale jestem w stanie to zaakceptować


Youtro napisał/a:
tak samo jak wydluzoną drogę hamowania ze 120 o kilkanaście metrów w upałach


Youtro napisał/a:
można na to spojrzeć od strony bezpieczeństwa i próbować je maksymalizować, ale bez przesady.
Youtro napisał/a:
Kiedyś wystarczyły rozsądek i zapinanie pasów bezpieczeństwa, dziś jak kupisz fotelik Recaro, a nie Romer to się ludzie dziwnie patrzą 😁


Jeśli ktoś nie maksymalizuje bezpieczeństwa swojego dziecka, bo kiedyś wystarczyły pasy to się dziwisz, że dziwnie patrzą? Moja wina, że Recaro nie jest tak bezpieczne jak Romer?

Youtro napisał/a:
Ja wolę w tej sytuacji zmniejszyć prędkość, a zaoszczędzone dzięki temu pieniądze wydać na inne przyjemności.


Akurat wiesz, gdzie będzie wypadek lub sytuacja i zmniejszysz prędkość do takiej, aby zniwelować chvvjowość zimówki w lato. No patrz, Jackowski.

Poprawa bezpieczeństwa w każdym jego wymiarze jest bezcenna. Jeśli twierdzisz inaczej to speak to the hand, because the face ain't listen..
_________________
 
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2019-04-14   

Nie wierzę w to co czytam... :shock:
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2019-04-14   

youtro jest zbyt tępy by zrozumieć o czym piszemy. Takie zjeby wyeliminują się same. Uwaga, on pamięta, że jeździ latem na zimówkach i dostosowuje prędkość do opon, ale jest zbyt ograniczony, by uwzględnić możliwość wystąpienia awaryjnego hamowana, ale to nie istotne, wszak jeździ wolniej i oszczędza pieniądze :lol: Nie przeszkadza mu kilkanaście metrów dłuższa droga hamowania, a to wystarczy by na autostradzie wbić się pod naczepę, ale co tam :mrgreen: youtro to rasowy kretyn LVL 999/100 :hurra:
_________________
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-04-14   

Youtro napisał/a:
Od jakiegoś czasu ignoruję opinie kretynów, więc pozwólcie, że nie odniosę się do wszystkich wypowiedzi.

Youtro napisał/a:

Bio, nie powiedziałem, że nie pływa ale jestem w stanie to zaakceptować,

Nie musiałeś mówić. Średnio ogarnięty kierowca wyczuwa różnicę.
Youtro napisał/a:

tak samo jak wydluzoną drogę hamowania ze 120 o kilkanaście metrów w upałach.

Youtro napisał/a:

Wiadomo, można na to spojrzeć od strony bezpieczeństwa i próbować je maksymalizować, ale bez przesady.

Youtro napisał/a:

To samo dotyczy fotelików. Kiedyś wystarczyły rozsądek i zapinanie pasów bezpieczeństwa, dziś jak kupisz fotelik Recaro, a nie Romer to się ludzie dziwnie patrzą 😁


Youtro - jak to jest mieć opinię, którą (tak jak napisałeś) powinieneś ignorować? Jeśli kilkanaście metrów drogi hamowania to dla Ciebie przesada, to życzę Ci, żeby Ci nie zabrakło chociażby tego metra czy 2, które może zakończyć się czyjąś tragedią.

Faktycznie - patrzenie z przymrużeniem oka na ewolucję bezpieczeństwa (nowsze, lepsze technologie) jest bardzo rozsądne. Dzieci też nie będziesz szczepił? Przecież jest jakiś procent przypadków z powikłaniami - popatrz z przymrużeniem oka, co tam będziesz słuchał głupot ludzi.

Youtro napisał/a:
Moim dupowozem jest dosyć sztywny przednionapędowy Accord Cl7 na świeżych zimowkach, więc wolę takie pływanie niż jeżdżenie pezerdzewiałym, dymiącym flakiem z rozje*anym zawiasem na Pirelli P zero choćby z powodu łatwiejszego wyczucia utraty przyczepności kół.


Jeśli już rzucasz takim porównaniem - może trzeba było kupić niezdezelowany, tańszy w eksploatacji samochód i mieć na dobre opony letnie? Druga sprawa - widziałeś kiedyś "przerdzewiałego, dymiącym flakiem z rozje*anym zawiasem na Pirelli P zero"? Czy to taka mityczna figura dla głupiego porównania/Januszowania?

W dzisiejszych czasach nawet całoroczne opony dadzą Ci więcej niż jazda na zimówkach w lecie. I można wydać mniej? Można. Ale lepiej dorabiać teorie, które potwierdzają Twoje zdanie.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
Ostatnio zmieniony przez TorquedMad_Mind 2019-04-14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kubaa 


Auto: S2000 AP1
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1421
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-14   

I jeszcze to porównanie starego Accorda, do jeszcze starszego auta... Jakby Accord konstrukcyjnie z 2003? roku był jakimś cudem techniki i bezpieczeństwa pomimo chvjowych opon :lol:
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-04-14   

Kubaa napisał/a:
I jeszcze to porównanie starego Accorda, do jeszcze starszego auta... Jakby Accord konstrukcyjnie z 2003? roku był jakimś cudem techniki i bezpieczeństwa pomimo chvjowych opon :lol:

Detale. Przecież to wóz premium :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
sti-wrx 


Auto: matic Accord
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-14   

selekcja naturalna to się nazywa. obyś nigdy nikomu krzywdy nie wyrządził zarozumialcu.
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-04-14   

Rozumiem, że jutro sprzedajecie swoje furki i rozglądać sie się za topowym modelem "Volvo 2019", w końcu maksymalizujecie bezpieczeństwo. Celowo piszę w cudzysłowiu, żeby nie wyszło to co z Pirelli :-D

Na Waszym miejscu unikałbym dróg dwukierunkowy j by minimalizować szansę na zderzenie czołowe. Pamiętajcie też o zdrowej diecie... Kurde no niejeden grill Was minie w tym roku :lol:

Wracając:
Sądzę, że w większości dni w roku zimowa opona będzie lepszym rozwiązaniem. Pogoda też potrafi zaskoczyć. Dziś w nocy w Wałbrzychu padał śnieg, rano za oknem biało, jadąc po południu do Warszawy termometr pokazał 17 st. W upale na zimowej oponie nie dzieją się takie rzeczy jak w odwrotnym scenariuszu, wolę mieć zimówki ale spoko nikt Wam nie broni mieć opony nawet na 4 pory roku i żeby maksymalizować bezpieczeństwo woźcie te opony że sobą by nic Was nie zaskoczyło :mrgreen:

Na bezpieczeństwo w największym stopniu wpływa refleks i zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji (np. co do prędkości). Potem sprawny zawias/ukł kierowniczy, a na 4 miejscu są opony. Jasne, że do VTI czy TypeR założyłbym letnie, ale do dupowozu, którego 95 procent jazdy to trasa Pruszków-Milanówek, Milanówek-Pruszków że średnią prędkością 50km/h? Come on...
_________________

 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2019-04-15   

oburzenie jakby całą wieś wymordował :lol:
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-04-15   

Youtro napisał/a:
Rozumiem, że jutro sprzedajecie swoje furki i rozglądać sie się za topowym modelem "Volvo 2019", w końcu maksymalizujecie bezpieczeństwo. Celowo piszę w cudzysłowiu, żeby nie wyszło to co z Pirelli :-D

totalnie minąłęś się z płętą ;) W sumei tak jak w całej argumentacji.

O wspomince refleksie i reakcjach nawet nie wspominam. Ale może to tylko ja wiem jak łatwo rozproszyć człowieka.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Leo 
Krzysiek/ mlody87

Auto: CL7/ EP3 po adminie :D
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 792
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: 2019-04-15   

Youtro napisał/a:
Moim dupowozem jest dosyć sztywny przednionapędowy Accord Cl7


tak sie składa, że mam taki dupowóz i na zimowej OEM 16' jak siei zrobiło cieplej ze jak to mówisz sztywnego auta zrobił się ponton. Wleciało lato 17' i auto zaczęło sie normalnie zachowywać przy już wiosennych temperaturach. Nie chce sprawdzać jak jeżdzi przy plus 20* taka zimówka :mrgreen:
Kuwa a młody jezdzi w Axkid minikid 2.0 RWF. Chyba przeinwestowałem w jego zdrowie ....
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-04-15   

Leo napisał/a:
RWF


Piona za RWF!
Tez chciałem tego minikida brać, ale wpadł BeSafe iZi Cmobi X4, bo trafiłem go w cenie minikida.

Nie wyciągaj go z tego do co najmniej 4 roku życia!

Youtro napisał/a:
a na 4 miejscu są opony



Na tym zakończmy konwersację.. Poniżej pewnego poziomu się po prostu nie schodzi.
_________________
 
 
 
Leo 
Krzysiek/ mlody87

Auto: CL7/ EP3 po adminie :D
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 792
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: 2019-04-15   

Gumka23 napisał/a:
Leo napisał/a:
RWF


Piona za RWF!
Tez chciałem tego minikida brać, ale wpadł BeSafe iZi Cmobi X4, bo trafiłem go w cenie minikida.

Nie wyciągaj go z tego do co najmniej 4 roku życia!


:ok: młody ma teraz 20 miesięcy i będziemy uzywali RWFa puki bedzie sie mieścił w nim i miał wygodnie.
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-04-15   

Bio napisał/a:
Youtro napisał/a:
Rozumiem, że jutro sprzedajecie swoje furki i rozglądać sie się za topowym modelem "Volvo 2019", w końcu maksymalizujecie bezpieczeństwo. Celowo piszę w cudzysłowiu, żeby nie wyszło to co z Pirelli :-D

totalnie minąłęś się z płętą ;) W sumei tak jak w całej argumentacji.

O wspomince refleksie i reakcjach nawet nie wspominam. Ale może to tylko ja wiem jak łatwo rozproszyć człowieka.

Płęta jest taka, że większy wpływ na bezpieczeństwo ma dostosowanie prędkości do warunków na drodze i wyćwiczenie odruchów w sytuacjach krytycznych niż najlepsza opona. Fizyka jest nieobłagana, a dobra letnia opona w cale nie gwarantuje bezpieczeństwa. Nie wierzę bezgranicznie prasie motoryzacyjnej koncernom oponiarskim - poddaję temat zdroworozsądkowej analizie i w MOIM przypadku dochodzę do wniosku, że mogę tak robić. I tak mam lepiej prowadzący się pojazd od tych, które można było spotkać na ulicach trzy dekady temu, a i w tamte nie miałbym najmniejszych oporów siadać i wozić swoje dzieci. Tak samo jak nie boję się jeździć/wozić motocyklem przy temperaturach poniżej 10 stopni. Jasne, że ubieram wtedy kask i zmniejszam prędkość do adekwatnej dającej poczucie panowania nad maszyną.

Do argumentów typu Jackowski ciężko jest mi się odnieść. Może właśnie dzięki braków zmiany opon stwarzam w tym roku nowy związek przyczynowo-skutkowy, dzięki któremu nie dostanę udaru za 89dni? Dlaczego nie pozostaliście w swoich łóżkach? Tak przecież byłoby najbezpieczniej.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna