Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
pranie RECARO
Autor Wiadomość
adino1 


Auto: 987S , NC+, XC60 T6, V50
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 2341
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-09-14   pranie RECARO

Pany, wiem że niektórzy z Was prali już swoje foteliki z DC2 czy EK9...jak szły pracę przy użyciu odkurzacza i jakich środków używaliście? Czy trzeba przeczesywać włosie podczas prania i po ściąganiu odkurzaczem? Proszę o podpowiedzi, bo jeszcze tego typu materiału jakim są pokryte fotele nie prałem...a nie chciałbym zrobić im kuku :roll:

Pzdr. Adrian
 
 
 
grimripper

Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 89
Skąd: PL
Wysłany: 2012-09-14   

Woolite - najlepszy środek, do kupienia w każdym Tesco. Zalecany przez producentów Alcantary. Taki jest efekt (nie moje foto):


W skrócie potrzebne Ci będą:
- butelka z atomizerem (może być taka po płynie do szyb)
- woolite
- szczoteczka/guma do nubuku - do kupienia w ccc/deichman itp sklepach obówniczych za mniej niż 5zł
- czyste szmatki podobne do microfibry albo po prostu microfibra
- miska z wodą
- odkurzacz - z opcją odkurzania/zasysania wody
- kilka wolnych godzin

Zaczynasz od dokładnego odkurzenia foteli. Następnie rozrabiasz woolite z wodą + ja rozrabiałem w proporcji 2:10 w butelce z atomizerem.

Czyszczenie wykonujesz kawałek fotela po kawałku w następujący sposób:
- Spryskujesz powierzchnie fotela woolitem tak aby była lekko wilgotna (wilgotna!, nie ociekająca wodą), warto po spryskaniu odczekać 2 lub 3 min aby bród w materiale lekko puścił.
- Przecierasz element dwa razy microfibrą, płuczesz ją w misce z wodą mocno wykręcasz i ponownie przecierasz. Czynność powtarzasz do momentu kiedy uznasz że pow. jest czysta a element w miarę suchy. (Pamiętaj żeby często wymieniać wodę w misce i dokładnie płukać szmatkę - przyśpiesza całe czyszczenie)
- W przypadku mocno zabrudzonych kawałków w miejscach gdzie tworzy się zbity czarny bród (patrz fotel na foto) użyj szczoteczki lub gumki do nubuku i mocniej zwilż materiał - pamiętaj jednak aby nie trzeć zbyt intensywnie aby nie zniszczyć alcantary (na siatce na środku fotela możesz się wyżywać do woli - trzeba tylko uważać żeby nitek nie pozaciągać).
- Jak po kilku godzinach (jeżeli będziesz to robił w pojedynkę i w miarę dokładnie) zaczniesz żałować że się za to w ogóle zabrałeś a przy okazji uznasz, że fotele są już czyste zostaw je na 24h do wyschnięcia. Przed odstawieniem, możesz jeszcze użyć odkurzacza aby przyśpieszyć suszenie i odsączyć za jego pomocą trochę wody.
 
 
adino1 


Auto: 987S , NC+, XC60 T6, V50
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 2341
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-09-14   

dzięki bardzo, tez myślałem o płynie do wełny :) moje fotele są czyste...chce je po prostu odświeżyć zanim wylądują w aucie...a nie trzeba szczotką przeczesywać?
_________________

 
 
 
comando 
słucha disco polo


Auto: wolne
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 1313
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-09-14   

adino1, kup piankę tufstuff w supermarkecie. Spryskujesz całe fotele, i wycierasz ścierką. Będą jak nowe a cała operacja wyjdzie jakieś 40zł ;-)
_________________
JDM sucks
 
 
grimripper

Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 89
Skąd: PL
Wysłany: 2012-09-14   

Jasne można przeczesać, zarówno na koniec przed suszeniem jak i zaraz po.

Co do rożnych pianek i innych wynalazków do tapicerki radzę najpierw testować w niewidocznym miejscu i sprawdzać po całkowitym wyschnięciu czy faktura materiału nie ulega zmianie (nie stanie się twarda a włoski posklejane) - większość z którymi miałem styczność niestety ma taki efekt.
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2012-09-15   

oddałem do firmy piorącej tapicerki/dywany ok. 60zł 2 szt.

vanishem mozesz tez potraktowac co bardziej uciazliwe plamy
_________________

 
 
sistinas

Auto: celica
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: z piekła rodem
Wysłany: 2012-10-06   

adino1, Zależy ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć.
Najlepiej bedzie jak zrobisz tak jak Ci polecił hot_rider.
Jezeli jednak chcialbys to sam ogarnać i przy okazji przeleciec w domu dywany, to potrzebne Ci bedzie 150zł.
Wynajmujesz z serwisu Karchera odkurzacz ekstrahujacy puzzi 100 za 75zl za dobe, kupujesz proszek karchera rm760 na allegro, badz u nich w serwisie za kolejne 75zl i mozesz to zrobic u siebie w garazu/domu. Ja wyprałem tak 3 komplety tapicerek samochodowych, plus pare dywanow u siebie w domu.

Jak jestes zainteresowany to odezwij sie na PW, mam zdjecia z prania i moge sie podzielic doswiadczeniami z drugim szczecinianinem :lol:

Oczywiscie witam wszystkich!sorry, moj błąd ale juz troche dawno temu zalozylem tutaj konto i bylem pewien ze sie witałem:)
Ostatnio zmieniony przez sistinas 2012-10-06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
comando 
słucha disco polo


Auto: wolne
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 1313
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-10-06   

sistinas, Andino już uprał a Ty się nawet nie przywitałeś ;-)
_________________
JDM sucks
 
 
adino1 


Auto: 987S , NC+, XC60 T6, V50
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 2341
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-06   

sistinas napisał/a:
Jak jestes zainteresowany to odezwij sie na PW, mam zdjecia z prania i moge sie podzielic doswiadczeniami z drugim szczecinianinem :lol:


prać i obsługiwać odkurzacz to potrafię, chodziło mi tylko o środek jaki mam użyć, by nie zepsuć sobie stołków...ale dzięki za chęci ;) poza tym już wyprałem tak jak wspomniał comando :) a kosztowało mnie to 48pln (odkurzacz i woolite)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna