Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Japońska sztuka tatuażu.
Autor Wiadomość
Pawco 


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 3109
Skąd: 3mia100
Wysłany: 2007-10-04   

Zawsze podziwialem tatuaże na plecach członkow Yakuzy jak i sama yakuze wiec postanowilem sie cos wiecej dowiedziec i znalazlem :) Mnianowicie najpierw chce wam przedstawic życiorysy najwiekszych mistrzów sztuki tatuażu a pozniej pare ciekawostek zwiazanych z sam yakuzą...


Horiyoshi III urodził się jako Yoshihito Nakano 9 marca 1946r., jak wielu tatuatorów wcześnie zainteresował się sztuką tatuażu eksperymentując na swoim własnym ciele. W wieku 21 lat poznał zcłowieka, który stał się jego mistrzem. Yoshitsugu Muramatsu, Horiyoshi z Yokohamy ( nie są oni powiązani z Horiyoshi I i II z Tokijskiej rodziny Kuronuma). Jak wielu uczniów rzemiosła na całym świecie, uczeń był początkowo jego klientem, w tym przypadku ów klient musiał udowodnić swoje oddanie oraz okazać cierpliwość podczas wykonywania przez mistrza pełnego płaszcza ( munewari ), całkowicie ręczną metodą. W 1971 r. Horiyoshi odszedl na emeryturę powołując swoich dwóch następców by podtrzymywali jego rodzinne tradycje. Mianował jako Horiyoshi II swojego własnego syna, a Yoshihito Nakano stał sie Horiyoshi III. Horiyohi III opisuje swojego mistrza jako człowieka ogarniętego prawdziwą pasja tatuowania.
W połowie lat 80-tych Horiyoshi III poznał Don ed Hard'ego, ta znajomość zmieniła jego życie w wielu kwestiach i przeistoczyła się w artystyczną i duchową dozgonną przyjaźń. To był moment kiedy zaczął również używać maszynki elektrycznej, dokonał połączenia tej metody z tradycyjnym użyciem igieł by stwożyć nowy styl w japońskiej sztuce tatuażu. Poprzez użycie maszynki wytyczył własny styl rozszerzony o zapożyczenie motywów, z jak największym szacunkiem dla bylych mistrzów drzeworytniczej sztuki (ukiyo e), tworząc własny świat sztuki tatuażu. W tym celu opublikował trzy serie swoich dzieł ''100 Demon's'' , ''108 Heroes of Suikoden'' ' i ''Namakubi''. Otworzył także wraz ze swoją żoną muzeum, podjął się tego by podtrzymać tradycje japońskiego tatuażu i udostępnić ludziom na ten temat jak największej historycznej , artystycznej i merytorycznej wiedzy. Nawet teraz po 30 - latach pracy Horiyoshi III pracuje sześć dni w tygodniu i planuje robić to do póki ręce mu na to pozwolą.




Katsushika Hokusai, znany szerzej jako po prostu Hokusai, to jeden z najwybitniejszych japońskich malarzy i twórców Ukiyo-e. Urodził się w Edo w 1760, zmarł w 1849. Jego dzieła wywarły głęboki wpływ na impresjonistów europejskich takich jak Claude Monet i inni. Jego najbardziej znanym dziełem jest cykl Ukiyo-e "36 widoków na górę Fuji", który powstał w latach 1826-33. Składa się on tak naprawdę z 46 obrazów (10 dodał później).
Wariacje na temat imienia
''Jako szesciolatek nabrałem manii rysowania przedmiotów, a odkąd skończyłem lat pięćdziesiąt, częstopublikuje swoje rysunki. Wśród tego co stworzyłem przez siedemdziesiąt lat, nie ma nic godnego uwagi. W wieku siedemdziesięciu trzech lat pojąłem istote budowy zwierząt, ptaków, owadów i ryb, a także życia ziół i roślin, dlatego też, kiedy skończę lat osiemdziesiąt sześć, pójdę dalej. W wieku lat dziewięćdziesięciu jeszcze bardziej zgłębię ich ukryty sens, akiedy będe miał lat sto, byc może osiągne wymiar boskości i cudowności. Kiedy skończę lat sto dziesięć, najdrobniejsza kropka czy linia będą żyły własnym życiem. Jeśli mogę wyrazić jakieś życzenie to prosiłbym tych, którzy doczekają mojego wieku, aby sprawdzili, czy to o czym mówię, okaże sie prawdą. Pisane wsiedemdziesiatym piątym roku roku życia przeze mnie, niegdyś zwanego Hokusai, dziś -starcem opętanym malarstwem''.

Ostatnio zmieniony przez Pawco 2007-10-05, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna