Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze 4 kąty
Autor Wiadomość
dealer 

Auto: itr
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 201
Skąd: prawie wawa:-)
Wysłany: 2019-12-30   

za tyle to w Krakowie u Banasia możesz wynająć :)
 
 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-30   

dealer napisał/a:
za tyle to w Krakowie u Banasia możesz wynająć :)


na godziny! :mrgreen:
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-02   

Co do odkurzaczy to chyba nie ma co przepłacać, xiaomi się sprawdza dobrze, jeździ kilka takich niewolników w mojej rodzinie. Mopowanie też działa spoko, chociaż jakichś mocno zaschniętych plam np po soku raczej nie ogarnie.

Ja kończę robić swoje mieszkanie z przeznaczeniem docelowo na moje biuro (homeoffice) ew kiedyś na wynajem. Myślałem że będę bardziej rozsądnie wydawał kasę ale jednak jak coś jest dla siebie to robi człowiek już w lepszym standardzie. Łazienka wyszła z 4k więcej niż zakładałem, podłoga drewniana też kosmos kasa jak dla mnie, ale od początku wiedziałem że chcę drewno. Ze 2 miesiace temu skończyliśmy urządzać mieszkanie u dziewczyny więc teraz to nie wiem sam czy jestem bardziej IT czy budowlanka bo czasu chyba jednak więcej poświęcam ostatnio na wykończeniówkę. :D

W kontekście robienia malego mieszkania dla siebie otworzyłem oczy jaką górę kasy trzeba mieć odłożoną/zakredytowaną żeby postawić ładny nowoczesny dom pod Gdańskiem nie za daleko od granicy miasta, na jakiejś większej dzialce tj. 2000-3000m2 bo marzy mi się kiedyś duży wolnostojący garaż. Muszę chyba dwa etaty robić i dziewczyna też. :lol: Sama działka 500-700k... u moich rodziców którzy mieszkają w małej miejscowości to samo można mieć za jedno zero mniej, ale codzienny dojazd półtorej godziny (i powrót to samo) do centrum Gdańska to dla mnie przesada.
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2020-01-02   

3000m2? Serio?

Po roku byś przeklinał tę działkę tyle przy tym pracy jest.
Jedynie, że ogarniałaby Ci to firma ogrodnicza i nie musiałbyś przy tym kiwnąć palcem.
_________________
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-02   

Co kto lubi, ja jestem przyzwyczajony do domu na dużej działce. Rodzice i dziadkowie i rodzice dziewczyny maja duze działki, przez ostatnie 20 lat i dla mnie robienie czegos przy domu i dbanie o obejście to normalka i wręcz coś przyjemnego. Zauważyłem ze wiele osób mieszkających całe życie w blokach robi z tego wielki problem i dziwią się ze ktokolwiek chciałby mieć dom, bo trzeba coś robić dodatkowo (to nie uwaga do Ciebie Cino).
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2020-01-02   

Cino napisał/a:
3000m2? Serio?

Po roku byś przeklinał tę działkę tyle przy tym pracy jest.
Jedynie, że ogarniałaby Ci to firma ogrodnicza i nie musiałbyś przy tym kiwnąć palcem.

zdecydowanie się zgadzam, połowa tego to już w zupełności wystarcza
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-02   

Dom plus osobny garaż na 2-3 auta i o ile w ogóle się to zmieści to będzie bardzo ciasno. Poniżej 2000m2 to mało. 3000m2 to ideolo. Rodzice dziewczyny chcieli nam dać działkę 4500m2 ale oni są z Plocka, działka 80km od Warszawy wiec wszędzie daleko. To już się zgadzam ze jest dużo i raczej bysmy tego nie wykorzystywali, natomiast 2000-3000 jest do ogarnięcia.
 
 
tym0 


Auto: E60 530i, GLC250
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 115
Skąd: PGO
Wysłany: 2020-01-02   

Pit napisał/a:
Co kto lubi, ja jestem przyzwyczajony do domu na dużej działce. Rodzice i dziadkowie i rodzice dziewczyny maja duze działki, przez ostatnie 20 lat i dla mnie robienie czegos przy domu i dbanie o obejście to normalka i wręcz coś przyjemnego. Zauważyłem ze wiele osób mieszkających całe życie w blokach robi z tego wielki problem i dziwią się ze ktokolwiek chciałby mieć dom, bo trzeba coś robić dodatkowo (to nie uwaga do Ciebie Cino).


Kupiłem dom z działką 800 m2 - tak się trafiło i cały czas miałem wątpliwości czy ta działka nie za mała. Uważałem, że 1200 to minimum, bo dom rodzinny stał na takiej powyżej 2500 m2. Jak ja się strasznie myliłem. Nie mam czasu nawet trawy skosić. Do przycięcia krzewów musiałem w końcu kogoś zawołać bo się masakra zrobiła. Na ogrodnika na etat mnie nie stać, a sam naprawdę nie mam kiedy ogarnąć tych (jak mi się na początku wydawało) "marnych 800 metrów". A odkąd w domu pojawiło się dziecko to już w ogóle szkoda mi wolnego czasu na kosiarkę i sekator. Na emeryturze może zmienię zdanie. Ale w tej chwili wolałbym ten hajs przeznaczyć na coś rozsądniejszego.

Edit:
Nigdy nie mieszkałem w bloku.
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-02   

Przeprowadziłam się z domu do mieszkania i uważam że to była świetna decyzja. Z wielu powodów. Tylko ja jestem takim typem człowieka, że nie potrzebuję dużej powierzchni do życia (mam teraz trzy pokoje na 45 metrach i w sumie jeden jest prawie nieużywany ;) )
Brakowało mi tylko miejsca do grzebania przy aucie, ale udało się wynająć świetny garaż, więc mam wszystko czego potrzebuję :)
_________________
fb/szparko
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2020-01-03   

Pit napisał/a:
Co kto lubi, ja jestem przyzwyczajony do domu na dużej działce. Rodzice i dziadkowie i rodzice dziewczyny maja duze działki, przez ostatnie 20 lat i dla mnie robienie czegos przy domu i dbanie o obejście to normalka i wręcz coś przyjemnego. Zauważyłem ze wiele osób mieszkających całe życie w blokach robi z tego wielki problem i dziwią się ze ktokolwiek chciałby mieć dom, bo trzeba coś robić dodatkowo (to nie uwaga do Ciebie Cino).


Easy ja mieszkam w domu wieć nawet gdyby to była próba to chybiona :lol:

Mam działkę ok 800m2 i dla mnie to jest aż aż. I często z braku czasu korzystam z firmy ogrodniczej która mi to ogarnia.

Rodzice mają działkę 2800m2. Jako dzieciak latałem z kosiarką za parę groszy :D Dzisiaj osobiście nie wyobrażam sobie aby mieć taki teren do zabawy. Bo t oogrom czasu aby wyglądało ładnie. Mówię tylko na własnym doświadczeniu.

Ogrody z żurnala kosztują takie siano , że głowa boli i wymagają stałej pielęgnacji. Wolę wydać na dzieciaki niż utrzymywać do niczego nie potrzebne 3000m2.
_________________
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-01-03   

Wniosek:
Chcesz mieć dom? zrób sobie dzieciaki i wrzuć je do niewolniczej pracy w ogrodzie. Problem z głowy.

JDMO - radzi i pomaga :mrgreen:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2020-01-03   

Bio napisał/a:
Wniosek:
Chcesz mieć dom? zrób sobie dzieciaki i wrzuć je do niewolniczej pracy w ogrodzie. Problem z głowy.

JDMO - radzi i pomaga :mrgreen:


Jak jeszcze trochę podrosną to rejczel !
_________________
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-07   

Cino napisał/a:
Pit napisał/a:
Co kto lubi, ja jestem przyzwyczajony do domu na dużej działce. Rodzice i dziadkowie i rodzice dziewczyny maja duze działki, przez ostatnie 20 lat i dla mnie robienie czegos przy domu i dbanie o obejście to normalka i wręcz coś przyjemnego. Zauważyłem ze wiele osób mieszkających całe życie w blokach robi z tego wielki problem i dziwią się ze ktokolwiek chciałby mieć dom, bo trzeba coś robić dodatkowo (to nie uwaga do Ciebie Cino).


Easy ja mieszkam w domu wieć nawet gdyby to była próba to chybiona :lol:

Mam działkę ok 800m2 i dla mnie to jest aż aż. I często z braku czasu korzystam z firmy ogrodniczej która mi to ogarnia.

Rodzice mają działkę 2800m2. Jako dzieciak latałem z kosiarką za parę groszy :D Dzisiaj osobiście nie wyobrażam sobie aby mieć taki teren do zabawy. Bo t oogrom czasu aby wyglądało ładnie. Mówię tylko na własnym doświadczeniu.

Ogrody z żurnala kosztują takie siano , że głowa boli i wymagają stałej pielęgnacji. Wolę wydać na dzieciaki niż utrzymywać do niczego nie potrzebne 3000m2.

Kumam... każdy ma jakieś tam swoje podejście. Ja lubię dużo przestrzeni, tak się wychowałem i nie wyobrażam sobie mieszkania na działce typu kilkaset m2, takie jak te na których stoją domy od deweloperów. Rozglądamy się z dziewczyną za działkami minimum 2000m2. Nawet wczoraj zwiedzialiśmy kolejny fragment Gdańska pod kątem szukania działek. Ogrody z żurnala to nie dla mnie, ja jestem prosty człowiek. Wystarczy mi duży podjazd, trawnik, fajne miejsce na grilla i zadaszony taras obok, jakaś altanka, trochę drzew, najlepiej już zastanych na działce, może jakieś dzikie wino pnące się po garażu. No i żadnych tuj, ozdób typu krasnale, czy innych gówien tego typu.

A od stycznia wynająłem miejsce parkinowe w hali na morenie. Często tu przyjeżdżam i zawsze jest problem z parkowaniem.
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-01-26   

pokój dowodzenia gotowy
_________________

 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-01-26   

Fajny dywanik :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna