Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze 4 kąty
Autor Wiadomość
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-05-14   

Jak skończę urządzać to pokażę :mrgreen: Dziewczyna się śmieje, że to jest prawdziwe "man cave".

edit:
Wczoraj wieczorem przeglądałem neta i trafiłem w euro na promkę, im więcej sprzetu się kupi tym taniej, a np piąty sprzęt za zeta. No i popłynałem, lodówka, płyta indukcyjna, zmywarka, piekarnik, mikrofalówka. :mrgreen: Już od jakiegoś miesiąca się zaczałem interesować żeby kupić te sprzęty bo mimo że nie mieszkam w tym mieszkaniu tylko pracuję, to jednak fajnie żeby było ono normalnie wyposażone. Zobaczyłem promkę i w godzinę wszystko wybrałem i elo. Fakt że juz wcześniej się trochę interesowałem więc wiedziałem mniej więcej czego potrzebuję. W efekcie najtańsza rzecz, tj kuchnia mikrofalowa zamiast 1700zł (zdziwiłem się że to takie drogie, ale chciałem żeby była do kompletu z piekarnikiem) wyszła 1zł.

Nie wiem po co to piszę, ale mega się cieszę że kupiłem to gówno w jednym rzucie i mam z głowy. :mrgreen:
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2020-05-14   

piszesz to bo to dobrze
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-05-14   

w sumie tak :mrgreen:
 
 
Kubaa 


Auto: S2000 AP1
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1421
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-14   

Marża na pozostałych produktach i tak pewnie przewyższyła cenę kuchenki (cenę zakupu przez nich, nie cenę dla klienta), także promo jak każde inne - sklep korzysta, a my mamy pozory bycia na wygranej pozycji.

Ale i tak zawsze miło coś kupić za "1zł" :mrgreen:
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-05-14   

No gdybym mógł sobie kupić po cenach hurtowych to bardzo chętnie, ale te sprzęty i tak są kupione po najniższych cenach jakie widziałem w necie, plus jedna z tych rzeczy w zasadzie za darmo, więc ciężko z perspektywy klienta indywidualnego znaleźć coś lepszego. Nie liczę, że sklep mi odda charytatywnie coś, bo oni też muszą zarobić, to oczywiste. :)
 
 
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-14   

Ta mikrofala to chyba tylko do popcornu, bo innego zastosowania nie widzę :-P
_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-05-14   

piekarnika bym mógł nie brać, ale mikrofala musi być, często używam :lol:
 
 
Kubaa 


Auto: S2000 AP1
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1421
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-14   

Limon czill, tak tylko się zabawiłem w captaina obviousa ;-) Chyba każdy z nas się łapie i korzysta z wszelkich chwytów marketingowych, 24 browary w cenie 12 (pozdro Biedronka) :mrgreen:

Co do mikrofali, to żyje bez niej 6 rok... I w sumie nie czuję potrzeby kupowania, ale urządzając swoje mieszkanie pewnie wleci jako mebel + przyszłościowo do podgrzewania gerberów :lol:
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-16   

Zna się ktoś na klimatyzacji? Jak to zwykle bywa przy urządzaniu domu/mieszkania popełnia się błędy, a ja zapomniałem o poprowadzeniu skroplin do kanalizacji. Są różne metody, żeby to ogarnąć, łącznie z wystawieniem rurki przez balkon, ale takich akcji nie chcę robić bo mieszkanie mam na ostatnim piętrze i ktoś by się pewnie przywalił. Widzę, że ludzie mają jakieś metody na pozbywanie się skroplin poprzez odparowywanie (jakieś małe grzałki, albo użycie ciepłego powietrza z wylotu jednostki centralnej do odparowania wody). W ostateczności zbiornik na skropliny który trzeba będzie co jakiś czas opróżniać, ale taka klima może naprodukować nawet kilka litrów dziennie więc trochę przesada.

Ktoś się zna na temacie?
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2020-06-16   

Pit napisał/a:
Zna się ktoś na klimatyzacji? Jak to zwykle bywa przy urządzaniu domu/mieszkania popełnia się błędy, a ja zapomniałem o poprowadzeniu skroplin do kanalizacji. Są różne metody, żeby to ogarnąć, łącznie z wystawieniem rurki przez balkon, ale takich akcji nie chcę robić bo mieszkanie mam na ostatnim piętrze i ktoś by się pewnie przywalił. Widzę, że ludzie mają jakieś metody na pozbywanie się skroplin poprzez odparowywanie (jakieś małe grzałki, albo użycie ciepłego powietrza z wylotu jednostki centralnej do odparowania wody). W ostateczności zbiornik na skropliny który trzeba będzie co jakiś czas opróżniać, ale taka klima może naprodukować nawet kilka litrów dziennie więc trochę przesada.

Ktoś się zna na temacie?


Jak montowali u mnie to monter proponował mi dwie opcje... rurka odprowadzająca poza balkon (i tak mam) ewentualnie butelka pod rurką gdzieś w domu... trzeba pamiętać żeby "kanał" ze skroplinami przebiegał "grawitacyjnie" czyli od samej jednostki aż do ujścia musi iść w dół. Obędzie się wtedy bez dodatkowych kosztów w postaci pompki (dobra pompka około 500zł). Fachman który siedzi w temacie powinien wszystko Ci wyjaśnić i zaproponować różne opcje. Unikaj cześków którzy dorywczo zajmują się montowaniem klimatyzacji.. chooja się znają.. Będziesz montował w jednym pomieszczeniu czy w każdym pokoju? Do sypialni polecam patent Samsunga Wind Free.. w nocy zamiast odczuwalnego podmuchu unosi się delikatna bryza. Oraz wyższe modele Samsunga są najcichsze na rynku (na najwolniejszych obrotach wiatraka 16dB).. myślę że to też istotne 8-)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-06-16   

ma ktoś przenośną klimę ?
każda potrzebuje komin? da się to jakoś rozwiązać estetycznie ?
_________________

 
 
Johnson 


Auto: Cooper S R53 '06
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 480
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-16   

Tomac napisał/a:
Pit napisał/a:
Zna się ktoś na klimatyzacji? Jak to zwykle bywa przy urządzaniu domu/mieszkania popełnia się błędy, a ja zapomniałem o poprowadzeniu skroplin do kanalizacji. Są różne metody, żeby to ogarnąć, łącznie z wystawieniem rurki przez balkon, ale takich akcji nie chcę robić bo mieszkanie mam na ostatnim piętrze i ktoś by się pewnie przywalił. Widzę, że ludzie mają jakieś metody na pozbywanie się skroplin poprzez odparowywanie (jakieś małe grzałki, albo użycie ciepłego powietrza z wylotu jednostki centralnej do odparowania wody). W ostateczności zbiornik na skropliny który trzeba będzie co jakiś czas opróżniać, ale taka klima może naprodukować nawet kilka litrów dziennie więc trochę przesada.

Ktoś się zna na temacie?


Jak montowali u mnie to monter proponował mi dwie opcje... rurka odprowadzająca poza balkon (i tak mam) ewentualnie butelka pod rurką gdzieś w domu... trzeba pamiętać żeby "kanał" ze skroplinami przebiegał "grawitacyjnie" czyli od samej jednostki aż do ujścia musi iść w dół. Obędzie się wtedy bez dodatkowych kosztów w postaci pompki (dobra pompka około 500zł). Fachman który siedzi w temacie powinien wszystko Ci wyjaśnić i zaproponować różne opcje. Unikaj cześków którzy dorywczo zajmują się montowaniem klimatyzacji.. chooja się znają.. Będziesz montował w jednym pomieszczeniu czy w każdym pokoju? Do sypialni polecam patent Samsunga Wind Free.. w nocy zamiast odczuwalnego podmuchu unosi się delikatna bryza. Oraz wyższe modele Samsunga są najcichsze na rynku (na najwolniejszych obrotach wiatraka 16dB).. myślę że to też istotne 8-)

Butelka pod rurką w domu to faktycznie metoda nie na cześka :lol: :lol:
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2020-06-16   

hot_rider napisał/a:
ma ktoś przenośną klimę ?
widziałem samsunga za ok 1100
wady /zalety?


Przenośne sobie daruj.. są mega głośne.. Posiadają też niższą sprawność od klasycznej klimatyzacji.. Niższa sprawność bierze się stąd, że klimatyzator poprzez rurę usuwa część powietrza z pomieszczenia na zewnątrz a co zatym idzie żeby utrzymać równowagę tyle samo powietrza musi być zassane do pomieszczenia z zewnątrz... Problem w tym, że to zewnętrzne powietrze jest ciepłe, więc ogrzewa pomieszczenie, a tym samym obniża sprawność chłodzenia...Na tle powyższego wątpliwą estetykę rury którą musisz gdzieś wyprowadzić na zewnątrz pomieszczenie można uznać za pomijalną.. Zdecydowanie warto dopłacić i zamontować normalną klimę.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-16   

Pit jak nie ma możliwości wpięcia do kanalizacji to pozostaje tylko partyzantka. czyli odprowadzenie skroplin za balkon lub do pojemnika na balkonie. Wszystkie próby odparowania skroplin grzałką elektryczną to strata energii. W ciepłe dni to będą duże ilości wody i ciepłe powietrze ze skraplacza nie poradzi sobie z taką ilością skroplin. Postaw na balkonie dużą donicę z kwiatami ''lubiącymi'' wodę i będziesz miał automatyczne podlewanie :mrgreen:
Ja u siebie miałem za daleko od pionu kanalizacyjnego i musiałbym kuć ściany przez dwa pokoje i kuchnię. Przez 6 lat skropliny są odprowadzane za balkon i nikt nie rościł pretensji. Przedłużyłem rurkę żeby nikomu nie kapało po parapetach i balkonach (też mam mieszkanie na ostatnim piętrze) i kapie na trawnik...

hot_rider raczej tylko minusy... hałas i problem z odprowadzeniem gorącego powietrza ze skraplacza.
_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-17   

Tomac napisał/a:
Jak montowali u mnie to monter proponował mi dwie opcje... rurka odprowadzająca poza balkon (i tak mam) ewentualnie butelka pod rurką gdzieś w domu... trzeba pamiętać żeby "kanał" ze skroplinami przebiegał "grawitacyjnie" czyli od samej jednostki aż do ujścia musi iść w dół. Obędzie się wtedy bez dodatkowych kosztów w postaci pompki (dobra pompka około 500zł). Fachman który siedzi w temacie powinien wszystko Ci wyjaśnić i zaproponować różne opcje. Unikaj cześków którzy dorywczo zajmują się montowaniem klimatyzacji.. chooja się znają.. Będziesz montował w jednym pomieszczeniu czy w każdym pokoju? Do sypialni polecam patent Samsunga Wind Free.. w nocy zamiast odczuwalnego podmuchu unosi się delikatna bryza. Oraz wyższe modele Samsunga są najcichsze na rynku (na najwolniejszych obrotach wiatraka 16dB).. myślę że to też istotne

Ja będę chciał jedną jednostkę w salonie, mam małe mieszkanie które w zasadzie używam i będę używał jako biuro i nawet tu regularnie nie mieszkam. Chcę zrobić taki test, co mi odpowiada a co nie jeżeli chodzi o klimę, jak kiedyś będę się budował to bym chciał bardziej kompleksowy system w newralgicznych miejscach w domu. Dopóki siedziałem w pracy w biurze to klima cały czas była odpalona i mi tego brakuje. :)
Myślałem o Samsungu albo LG, najważniejsze dla mnie jest, żeby była cicha i żeby była jakaś appka, żeby sterować nią z dowolnego miejsca, jak wiem że przyjeżdżam to odpalam dwie godziny wcześniej i jest wychłodzone.

seremaq napisał/a:
Pit jak nie ma możliwości wpięcia do kanalizacji to pozostaje tylko partyzantka. czyli odprowadzenie skroplin za balkon lub do pojemnika na balkonie. Wszystkie próby odparowania skroplin grzałką elektryczną to strata energii. W ciepłe dni to będą duże ilości wody i ciepłe powietrze ze skraplacza nie poradzi sobie z taką ilością skroplin. Postaw na balkonie dużą donicę z kwiatami ''lubiącymi'' wodę i będziesz miał automatyczne podlewanie

No właśnie, jeżeli jednak jakieś odparowanie nie będzie mialo sensu to zwyczajnie spoko pomysłem jest jakaś roślina która lubi dużo wody, albo sama donica z kranikiem na dole i jak będzie deszcz padał to wtedy odkręcać kranik i tyle. :mrgreen: Rurka poza balkon najłatwiejsza, ale obawiam się, że woda lecąca ciurkiem cały czas będzie kogoś wkurzać.

U mnie na bank będzie stała na płycie balkonu, projektant osiedla wyraził zgodę jedynie na taką, nie można wieszać na ścianach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna