Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze 4 kąty
Autor Wiadomość
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-07-19   

fala napisał/a:
tak samo jak płytki imitujące drewno

Panel to też płytka imitująca drewno...
_________________

 
 
fala 


Auto: corolla KE70
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: Iława
Wysłany: 2018-07-19   

Booohal napisał/a:
Panel to też płytka imitująca drewno...


Stań na boso na jednych i drugich - wtedy będziesz wiedział co mam na myśli
_________________

 
 
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-07-19   

Cytat:
Mam to i to w domu i zdecydowanie wolę płytki.
_________________

 
 
konstruktor 

Auto: EK3
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 366
Skąd: ZG/Dychów
Wysłany: 2018-07-20   

warstwa wierzchnia:

winyl : poliuretan + PVC (jak sama nazwa wskazuje , czyli nowa wersja starego gumoleum :) w 'pięknej' otoczce + reklama)
panel : laminat , część wierzchnia to żywica , część dekoracyjna / struktura - laminat celulozowy

podłogi z winylu są przeznaczone z myślą o powierzchniach o dużym obciążeniu użytkowym : sklepy , galerie , szkoły , przedszkola , pomieszczenia higieniczno-sanitarne , itp.
 
 
fala 


Auto: corolla KE70
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: Iława
Wysłany: 2018-07-20   

Otóż to winyl to jak gumoleum w częściach :mrgreen:
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2018-11-25   

Mam dylemat przy wyborze kabiny prysznicowej. Byłem dziś w castoramie kupić tron i przy okazji obejrzałem kabiny, ale taka tandeta, że na dobrą sprawę nie ma w czym wybierać. Myślałem o wolnostojącej, ale nie zależy mi na hydromasażach i radiu. Może taka wykorzystująca ściany łazienki będzie lepsza. Co poleca pandomu-option?! :mrgreen: Nie chciałbym wydać na kompletną więcej niż 2,5k ;-)
_________________
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-11-25   

Jako, że prowadzimy wynajem kwater a od tego roku też domków letniskowych, do tego wykańczamy dom także w tych tematach od jakiś dwóch lat czuje się niczym expert :mrgreen: Wolnostojąca to dziadostwo, zawsze z tego gdzieś cieknie nawet jak zużyjesz 2 tuby silikonu żeby to uszczelnić. Jeśli jest możliwość to taka wykorzystująca ściany łazienka o wiele łatwiejsza do montażu i uszczelnienia.

W chałupie zamontowaliśmy takie coś 120x80 i żadnych problemów z montażem, uszczelnieniem itp.



Kabina 1000 brodzik chyba 250. Według mnie o wiele schludniej to wygląda.
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2018-11-25   

No elegancko to wygląda, także skupię się właśnie na takiej opcji z dwoma szklanymi ścianami :ok:
_________________
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-11-25   

:ok: Jeśli lubisz taki minimalistyczny to polecam ;-)
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2018-11-25   

Spoko, zatem będę szukał w internetach :-)
Przy okazji pokażę jak wygląda kibelek i łazienka na dole, bo wiadomo jakie płytki wybrałem na górze i możecie być zawiedzeni brakiem kontynuacji wizji z piętra :lol: Co nie zmienia faktu, że pomarańczowa łazienka wciąż mi się zajebiście podoba! :kul:
Jako że dom na wsi, wpadłem na pomysł, by zrobić klimat drewnianego wychodka :mrgreen:


Wnęki na papier i inne bajery ;-)

To był kibel, czas na łazienkę, zresztą niewiele większą :-)

Trochę jaśniejsze płytki na ścianach, ale ten sam styl

Są to płytki podłogowe :-D

Na tych screenach nie widać aż takiej różnicy między nimi, więc wrzucę jeszcze marne foty...
W kiblu są zdecydowanie ciemniejsze

niż w łazience ;-)

MANIANA FOREVER! :mrgreen:
_________________
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2018-11-26   

Krychu.. jak we fińskiej saunie :D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-26   

Co do kabiny to podpowiem, że całkiem dobrą jakość i przystępną cenę ma firma Radaway. Jest to polska firma, więc dokupienie ewentualnego elementu nie jest problemem. No i szukać w różnych miejscach i pytać o rabat, bo potrafią być duże różnice.
_________________
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-26   

Ale te płytki to słabo fachowiec mierzył, te małe odcinki w rogach i na podłodze bolą mnie w oczy... W całej mojej karierze tak nie zjebałem u klienta łazienki :(
Ale przyznam że w kraju u nikogo nie widziałem dobrej łazienki po "kafelkarzu".
_________________
 
 
Piotrek(T) 


Auto: Golf III, Passat B4
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1113
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-11-26   

Karamba_DC2 napisał/a:
Ale te płytki to słabo fachowiec mierzył, te małe odcinki w rogach i na podłodze bolą mnie w oczy... W całej mojej karierze tak nie zjebałem u klienta łazienki
Ale przyznam że w kraju u nikogo nie widziałem dobrej łazienki po "kafelkarzu".


Rozwala mnie to na łopatki. Najgorzej jak zaczyna taki od całej płytki a potem ściana mu ucieka od pionu :roll:

Tutaj docinki po prawej wypalają oczy. Tak samo docinka nad półką. Ja żeby zrobić półki bez docinek tego typu kułem w pełnej cegle taki fragment 1,5 m x 10 cm bo bym nie mógł patrzeć na poziomą wstawkę 10 cm wysokości.

Tutaj np robiłem najzwyklejsze WC na świecie i też musiałem wywalić kawałek ścianki, żeby fuga była po środku ściany i docinki po bokach równe.


Praktycznie nie zdarza się, żebym gdziekolwiek zaczynał całą płytką od rogu. Na prawdę musi być to płytka przynajmniej 50 cm szerokości a docinka po drugiej stronie max 2 / 3cm.

Szczególnie przy takich tanich płytkach to żadna oszczędność na materiale a różnica w wyglądzie kolosalna.



Pierwsze co się robi to rozplanowanie płytek, jeśli klient nie ma dokładnego projektu. "Fachowca" który od tego nie zaczyna wyjebał bym na zbity ryj, serio.
Nie piszę tego jako płytkarz. Robię takie rzeczy okazjonalnie. Po prostu dobija mnie brak wyobraźni i szacunku do klienta. Często gęsto klienta będzie taka niedoróbka kuła w oczy 20 lat a można było to zrobić dobrze kosztem max kilku godzin.
_________________

 
 
sajmonski


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 361
Skąd: GA
Wysłany: 2018-11-27   

mnie bardziej zaastanawia, czemu płytki są położone bez ciągłości wzoru skoro na takie wyglądają?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna