Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze 4 kąty
Autor Wiadomość
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-11-29   

Tynk gipsowy twardy a nie zwykły goldband ;) Powierzchnia jest idealna, niczym szkło. Nie widziałem ani razu tak wyszlifowanej gładzi żeby pod światło nie było widać jakiś defektów,małych rysek itp. tutaj tego nie ma. Sylwek tynk jest na tyle twardy, że szlifując np. kostką miejsce gdzie uszkodziłem zupełnie nie ruszało to tynku wokół. Z resztą panowie zapraszam na wczasy do Sarbinowa, będzie można zobaczyć osobiście i jakiejś łychy się napić :mrgreen: Uważam, że moje poczucie estetyki jest na wysoki poziome i potrafię się przyczepić do jakiś pierdół więc na pewno nie malowałbym ścian gdyby były widoczne jakieś ubytki itp. ;) Mogę też wrzucić fotki jeśli chcecie ;) w salonie i kuchni jest jeszcze tynk bez malowania.

Co do zaproszenia to troche prywaty :mrgreen: Mamy kwatery a w tym roku postawiliśmy fajne domki letniskowe ;-) Na hasło JDM O będą zniżki :mrgreen: :mrgreen:



_________________

 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-11-29   

Game napisał/a:
Z resztą panowie zapraszam na wczasy do Sarbinowa, będzie można zobaczyć osobiście i jakiejś łychy się napić


Czuje sie zaproszony! Serio możesz się mnie spodziewać w przyszle wakacje :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
 
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-11-29   

antek napisał/a:
Game napisał/a:
Z resztą panowie zapraszam na wczasy do Sarbinowa, będzie można zobaczyć osobiście i jakiejś łychy się napić


Czuje sie zaproszony! Serio możesz się mnie spodziewać w przyszle wakacje :mrgreen: :lol: :lol: :lol:


Ja to bym wgl jaki zlot jdm-o zrobił :mrgreen: domki + kwatery dla wygodnisiów dla chcących namioty. Także całe forum bez problemu by się zmieściło. Do tego można zaliczyć Mielno czy Kołobrzeg wieczorem, no i zorganizowałoby się jakiegoś track day'a na motoparku w Koszalinie dla tych co będą chcieli pojeździć :-P
_________________

 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-11-29   

Game napisał/a:
antek napisał/a:
Game napisał/a:
Z resztą panowie zapraszam na wczasy do Sarbinowa, będzie można zobaczyć osobiście i jakiejś łychy się napić


Czuje sie zaproszony! Serio możesz się mnie spodziewać w przyszle wakacje :mrgreen: :lol: :lol: :lol:


Ja to bym wgl jaki zlot jdm-o zrobił :mrgreen: domki + kwatery dla wygodnisiów dla chcących namioty. Także całe forum bez problemu by się zmieściło. Do tego można zaliczyć Mielno czy Kołobrzeg wieczorem, no i zorganizowałoby się jakiegoś track day'a na motoparku w Koszalinie dla tych co będą chcieli pojeździć :-P



no to wpadne dwa razy :lol: :lol: raz myslalem zeby jakiś wypad w wakacje z dzieciakami zrobic, a wtedy drugi raz zlot jdmo... nad morzem zawsze na propsie 8-) ;-)
 
 
 
DoSeR 


Auto: Civic EJ2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 477
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-11-29   

Podoba mi się ta opcja ze zlotem. W kameralnym gronie, upalanko, grillowanko :roll:
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-29   

Jadę tam ! :bear1:





Game, ZLOT JDM-O // 2K19 8-)

1. Karamba





:mrgreen:
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-11-29   

będę tam :D super idalna opcja
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-11-29   

ZLOT JDM-O // 2K19 8-) Sarbinowo by Game

1. Karamba
2. antek






:mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-29   

DoSeR napisał/a:
W kameralnym gronie, upalanko, grillowanko

rymuje mi się na koniec jeszcze jedno słowo... :mrgreen: :mrgreen:


jdm-gejzer.pl :lol:


pomysł fajny :mrgreen:
 
 
konstruktor 

Auto: EK3
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 366
Skąd: ZG/Dychów
Wysłany: 2018-11-29   

Karamba_DC2 napisał/a:
konstruktor, nie wiem jakie panują u nas normy/warunki.
Ale w DE nie widziałem jeszcze tyków gotowych do malowania bez szpachlowania Powaga.
Jak tapety idą, to luz, tynki są ok, ale jak tylko do malowania, to nie da rady.
Często pod płytki muszę poprawiać, albo podrównać klejem, albo szlifować.


Karamba ja jestem z województwa lubuskiego z małej wioski Dychów , 20 km od granicy z DE , pracuję na obszarze powiatu rzadko poza , do 60 km dojazdu w jedną stronę.
Jakie normy : normy odnośnie wykonania i odbioru robót tynkarskich , czyli standard.
Zazwyczaj III -IV W, oszczędność 30-40% na robotach tynkarskich.

No to współczuję takiego wykonania robót bo to mordęga dla "wykończeniowców".


Karamba_DC2 napisał/a:
Posadzki to samo, wszyscy na nowych budowach łaszą się na cenę od całości, to posadzki lane jak popadnie, jeszcze jak ja pod płytki wyleję masę samopoziomującą to da się to opanować.
Ale jak widzę czasami panele, i dziury pod listwami to tylko


Przykro to słyszeć. Nie tak to powinno wyglądać.

Karamba_DC2 napisał/a:
Nikt tutaj nie robi odbioru tynków, posadzki, stropów itd, wszystko jak leci na odpierdol, nie wiem jak inne miasta w DE, ale moje okolice Bremen to jest padaka


Kierownik budowy na inwestycji prywatnej nie ma obowiązku odbioru robót wykończeniowych.
Ja natomiast stosuję zasadę że jeżeli dobrze mi się współpracuje z klientem lub wykonujemy obiekt wg mojego projektu to chcę aby było to dobrze wykonane. No i po prostu na prośbę klienta lub przy okazji wyjazdu na inną budowę sprawdzam prace.

Dla upierdliwców/wredot/ maruderów - każdy dodatkowy wyjazd ponad ilość ustaloną w umowie - dodatkowy płatny.

Praca kierownika budowy zazwyczaj "kończy się" na etapie stanu surowego zamkniętego - odpowiedzialny za prawidłowe wykonanie konstrukcji - najważniejsze ze względu na stateczność wytrzymałość oraz późniejszą eksploatację obiektu. + zakończenie budowy.

Wykończeniówka - najważniejsza ze względu na "odbiór wzrokowy" oraz jako odbiór całego obiektu (doceniamy to co widzimy)

Inaczej ma się sprawa z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego / Autorskiego - musi odbierać każdy etap prac aż do zakończenia budowy , łącznie z weryfikacją czy np deska podłogowa ma x,00mm a nie y,5 czy tez y,35 czy płytki tarasowe są klejone na wycisk czy na grzebień ;p i takie tam inne. W zależności co to za obiekt i kto jest Inwestorem.

Game i tak powinno być :ok:
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-11-29   

Kurde nie spodziewałem się tak pozytywnego odzewu. Jeśli serio byliby chętni to chyba trzeba jakiś osoby temat założyć 8-) :mrgreen:
_________________

 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-29   

No jak nie jak tak, chętni będą :mrgreen:
Nowy temat, listw wkleić i lecimy :D
_________________
 
 
dealer 

Auto: itr
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 201
Skąd: prawie wawa:-)
Wysłany: 2018-11-30   

W tym roku byłem kilka dni w Sarbinowie:))Chyba widziałem te twoje domki ;) :) :)

P.S.

kawał drogi z wawy:)m
 
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-11-30   

dealer napisał/a:
W tym roku byłem kilka dni w Sarbinowie:))Chyba widziałem te twoje domki ;) :) :)

P.S.

kawał drogi z wawy:)m


Możliwe ale domków w Sarbinowie to już setki jeśli nie tysiące także może jakieś podobne ;-)
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-27   

O podłogi się chciałem spytać, mam dylemat czy kłaść dębową dobrej jakości, czy tańsza opcja tj dobrej jakości panel (160pln/m2). Jakieś plusy i minusy w praktyce obu rozwiązań?

Na bank drewna nie położę w aneksie kuchennym (ryzyko zalania itp)
Panel łatwiej wymienić?
Dąb łatwiej się wgniecie niż panel?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna