Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze 4 kąty
Autor Wiadomość
konstruktor 

Auto: EK3
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 366
Skąd: ZG/Dychów
Wysłany: 2019-01-28   

Limon napisał/a:
Tak, nówka. Dlaczego tylko drewno, mógłbyś uargumentować? Powiedzmy że nie patrzmy na kasę (taaa... ) , tylko na walory użytkowe.


Limon , tak jak napisałem wcześniej - moje osobiste zdanie - lubię mieć styczność z materiałami naturalnymi. Odczucie w dotyku deska/parkiet vs panel / vinyl

Pojęciem 'deska barlinecka' często określa się rodzaj wyrobu - jeszcze kilka lat temu nic innego godnego polecenia u nas w kraju nie było poza barlineckimi wyrobami oraz manufakturami/zakładami stolarskimi.

Deska ,którą podałeś ma konstrukcję 2 warstwową o łącznej grubości 14mm i 6mm w-wy wierzchniej, podpytaj się ile cyklinowań można wykonać. (wg mnie powinno być min 2 razy)

Zwróć uwagę na wymiary 'finishdeski' http://www.finishparkiet....y-pl/kostrukcja
- i czy to Tobie odpowiada
, inni producenci mają wyroby o szerokości do ok 20cm i 220cm długości - co kto lubi.

Uprzedzając pytania : tak deska nadaje się do ogrzewania podłogowego, najczęściej są to deski 3 w-we.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-28   

konstruktor, dzięki! Muszę posprawdzać innych producentów bo nakręciłem się na ten finish parkiet. Też lubię naturalne materiały, będę chciał drewniane blaty itp więc ta drewniana podłoga super by mi pasowała. Ja akurat nie będę miał podłogówki.

Gumka23, pogadałem właśnie z właścicielem tej podłogi, no i to jest deska lakierowana i nie trzeba nic tam olejować. Z tego co rozumiem jak masz tylko olejowaną to trzeba co jakiś czas ten olej faktycznie odnawiać.
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-01-28   

P0lish pisał o tej przeprawie z drewnem ;)
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-28   

Lakierowana jest spoko bo nie trzeba nic robić ale trudniej naprawić ewentualne uszkodzenia. Olejowaną łatwiej, ale trzeba bardziej dbać. Olejowane blaty fajnie się nadają do kuchni, bo jak kapnie jakiś tłuszcz czy coś to można dosyć łatwo naprawić, wyolejować i naprawione.
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2019-01-28   

Prawda jest taka:
1. Deska jest najwspanialsza w odczuciach, ale najchvjowsza w utrzymaniu
2. Panel najtańszy i najtaniej brzmi ale jest uniwersalny i go nie szkoda
3. Gres jest super ale nawet z podłogówką jest zbyt „zimny” i surowy. Mam taki l strukturze drzewa. Wyglada świetnie ale na przedpokoju

Ergo - bierz panel
 
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2019-01-28   

jeżeli masz na myśli gotowe deski panelowe z pióro wpustami bądz na klik to są w porządku, rodzice mają całą górę w deskach sosnowych, trzeba było to lakierować, cyklinować , srania od groma
_________________

 
 
sajmonski


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 361
Skąd: GA
Wysłany: 2019-01-29   

My mamy panele Krono Original, wiele osób myślało, że to drewno - w odczuciu większej różnicy nie czuje (u teściów są parkiety), a były w porównaniu do Twojego budżetu tanie - 60 zł/m2. Znajomi mają QuikStepa za ok. 110 i ich podłoga na mnie już robi mega wrażenie.

Też mieliśmy taki dylemat co kłaść i odpowiedzieliśmy sobie w ten sposób - to nasze pierwsze mieszkanie, pewnie nie docelowe więc robimy rozsądnie cenowo/jakościowo żeby w razie czego przetrwało próbę czasu. Jeśłi po czasie nam się znudzi, to nie będzie szkoda zmienić etc.
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2019-01-29   

rdk napisał/a:
Prawda jest taka:
1. Deska jest najwspanialsza w odczuciach, ale najchvjowsza w utrzymaniu
2. Panel najtańszy i najtaniej brzmi ale jest uniwersalny i go nie szkoda
3. Gres jest super ale nawet z podłogówką jest zbyt „zimny” i surowy. Mam taki l strukturze drzewa. Wyglada świetnie ale na przedpokoju

Ergo - bierz panel

wszycho w temacie.
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-02-09   

Każdy ma swoje zdanie, ja wolę drewno, no i będzie drewno bardzo dobrej jakości, nie żadna berlinka. Lakierowane, z fazą x4 i szczotkowane. Odczucia mega, żaden panel, a tym bardziej winyl nie może nawet do tego startować. Ktoś pisał że nie widać różnicy z quickstepem za 100pln/m2. Nie zgadzam się, byłem w wielu mieszkaniach z quickstepem i różnica pomiędzy bardzo dobrą drewnianą podłogą a quickstepem czyli dobrym panelem, jest według mnie ogromna, w wyglądzie, w odczuciach, no i w cenie też.

Dla ludzi z Trójmiasta polecam ten sklep, profeska: http://www.swiatdrewna.com/



:serce:
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-02-10   

Panowie, te rankingi podłóg to powinno się dzielić na takie gdzie mieszkają małe dzieci i takie bez dzieci.

To co Limon wrzucił wyżej to wygląda pięknie... Jak wszystko zaraz po położeniu.. I jeśli nie planowałbym dzieci to bym coś takiego wybrał na Twoim miejscu, ale z dzieckiem NIE MA OPCJI, żeby taki efekt jak wyżej był po dwóch latach z dzieckiem.. Nie ma opcji..

Limon, Clark chyba ma rację. Pewnie chodziło mi o p0lisha...
_________________
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-02-10   

Aspektu dzieci nie rozpatrywałem, póki co nie planuję, a nawet jeśli to moja dziewczyna ma mieszkanie z quickstepem na podłodze. :mrgreen:

Moje mieszkanie będzie "man cave" i dzieci tam nie pasują. :mrgreen:
 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-02-10   

Limon napisał/a:
Aspektu dzieci nie rozpatrywałem, póki co nie planuję, a nawet jeśli to moja dziewczyna ma mieszkanie z quickstepem na podłodze. :mrgreen:

Moje mieszkanie będzie "man cave" i dzieci tam nie pasują. :mrgreen:



Ale pierdolisz :ok2: :ok2:


:lol:
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-02-10   

no jak dzieci to kupimy jedno wspólne duże i elo :mrgreen: :lol:
 
 
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-10   

Gumka23 napisał/a:
Panowie, te rankingi podłóg to powinno się dzielić na takie gdzie mieszkają małe dzieci i takie bez dzieci....

Truth. Gumka dobrze gada. Co prawda nie podłoga, ale dla przykładu dzisiaj kanapa w salonie, którą kupiłem rok temu przyjęła rozlany sok, potem syrop na kaszel i na koniec dnia bełta. Czasami nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać :lol:

Limon napisał/a:
....moja dziewczyna ma mieszkanie...:mrgreen:

Ja tu widzę jedno wyjście. Wprowadzasz się do drugiej połowy, a swoje mieszkanie wynajmujesz i w ten sposób finansujesz zakup FK8 :mrgreen:
_________________
 
 
maciek 


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 510
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-02-11   

seremaq napisał/a:
Truth. Gumka dobrze gada. Co prawda nie podłoga, ale dla przykładu dzisiaj kanapa w salonie, którą kupiłem rok temu przyjęła rozlany sok, potem syrop na kaszel i na koniec dnia bełta. Czasami nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać :lol:


dlatego kupujesz kanapy ze ściganymi pokrowcami ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna