Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Wymarzone mieszkanie w Japońskim stylu.
Autor Wiadomość
havok 

Auto: WRX
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 76
Skąd: Białystok
Wysłany: 2007-12-31   

Cytat:
Żeby wyrwać japońskie zegarki trzeba buszować w necie i tyle!

OK, znalazłem, jakieś grupowe zamówienie?
http://cgi.ebay.com/Colle...ksid=p1638.m118
 
 
 
!markos 
turbo vtak


Auto: hjundaj getz
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 2823
Skąd: waw
Wysłany: 2007-12-31   

grupowe zamowienie w wypadku tak niskiej ceny i tak taniej wysylki mija sie z celem. kazdy, bez najmniejszego nawet ryzyka celnego, moze to sobie kupic sam.
_________________
Aftermarketowe czesci z US: ebaycargo@gmail.com
 
 
 
se7en 
Mein Kampf


Auto: Niebiańskie
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 1256
Skąd: Kattowitz
Wysłany: 2007-12-31   

!markos napisał/a:
grupowe zamowienie w wypadku tak niskiej ceny i tak taniej wysylki mija sie z celem. kazdy, bez najmniejszego nawet ryzyka celnego, moze to sobie kupic sam.

nie każdy potrafi po angielsku się dogadać...
_________________
 
 
 
!markos 
turbo vtak


Auto: hjundaj getz
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 2823
Skąd: waw
Wysłany: 2007-12-31   

wystarczy kliknac "kup teraz", nastepnie potwierdzic chec zakupu, po czym kliknac "zaplac" i.. i juz. tyle dogadywania sie.

ale ze mnie frajer.. zamiast zarobic na was, to podpowiadam jak mozecie zaoszczedzic :lol:
_________________
Aftermarketowe czesci z US: ebaycargo@gmail.com
 
 
 
SAMAEL
Eagle Talon TSi AWD


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 242
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-12-31   

markos edytuj edytuj może jeszcze nie przeczytali :mrgreen: moim zdaniem trzeba wziąśc jaki kolwiek zegarek z białym cyferblatem.... odwrócić cyferblat na dugą stronę, marker w dłoń i wzorem tego co w linku samemu sobie zrobić taki zegareczek :mrgreen:
_________________

Wszystko do twojego samochodu: www.topendpower.pl
 
 
adrian 


Auto: D15B JDM VTEC
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2761
Skąd: torun
Wysłany: 2007-12-31   

a mzoe wrzucuc takie na tarcze do samochodu? :hyhy:
_________________
エチケットでお悩みの方に人気を集めている爽臭サプリ。一時品
JDM weblog site- http://jdmoption.wordpress.com/
 
 
 
Yeti 


Auto: hondon
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 2019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-31   

klocek jest genialny!

ja mam pytanie, jak u japońców wyglądają pokoje telewizyjne? Rozumiem, że jeżeli ktoś ma sedes wyposażony w ABS, ESP, podgrzewanie i wyżymaczkę to z pewnością nie krępuje się postawić jakiejś plazmy w salonie. Jeżeli natomiast pokój jest w tradycyjnym stylu z shoji, tatami itp. to plazmę też ukrywają w klocku drewna? :wstyd:
_________________
イエティ
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2008-01-01   

klockowy zegareczek nawet nawet :-D
_________________
 
 
se7en 
Mein Kampf


Auto: Niebiańskie
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 1256
Skąd: Kattowitz
Wysłany: 2008-02-04   

bedzie kontynuacja? bo chce sie wiecej dowiedziec o tych ich rzeczach w mieszkaniu dodatkach itd.
_________________
 
 
 
Kevin 


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 3401
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2008-02-17   

Jedziemy dalej z tematem! :)

Spojrzymy sobie ogólnie na rynek nieruchomości w Japonii. :D

Pierwszą rzeczą jak rzuca się w oczy i która jest początkowo mało zrozumiała dla przeciętnego Europejczyka(tym bardziej Polaka) jest wartość nieruchomości na terytorium Japonii. Jak już się zastanowimy dlaczego tak może być, odpowiedź sam zaczyna nam się nasuwać.

Jak wiadomo na cenę domu, czy mieszkania największy wpływ zdecydowanie ma grunt, na którym znajduje się dany obiekt. Ziemia jest bardzo cenna i nigdy jej nie przybędzie, a szczególnie w takich krajach jak JP, gdzie układ wyspiarski nie sprzyja łatwej rozbudowie aglomeracji. Do tego dochodzą też uwarunkowania związane ze strefą sejsmiczną, która też wywiera ogromny nacisk na różne ograniczenia budowlane.

W Japonii, w zależności od tego gdzie będziemy się znajdować natrafimy na zupełnie różne konstrukcje budowlane. W wiejskich regionach po dziś dzień możemy odnaleźć tradycyjne domy z drewna i gliny, kryte dachówką, która po II Wojnie Światowej zastąpiła słomę ryżową. Z kolei w miastach, a w szczególności ich centrach mamy doczynienia z budynkami o iście kosmicznej technologii do produkcji, których używa się nowoczesnego cementu i specjalnych mieszanek betonu, aluminium, a także innych lekki i wytrzymałych metali. Wszystkie te konstrukcje mają być przyjazne otoczeniu(oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe), a także muszą zabezpieczyć budynek w razie ruchów tektonicznych.

Trzęsienia ziemi wymogły na konstruktorach intensywna pracę badawczą, co znacznie wpłynęło na rozwój budownictwa w Kraju Kwitnącej Wiśni. Budowle mają bardzo głębokie fundamenty, jak bloki danachi, gdzie mieszkają setki rodzin, a tam gdzie nie jest to możliwe stosuje się ruchome łożyska, co sprawia, że budynki amortyzują siłę drgań.

Kolejną ciekawą sprawą jest to, że domy buduje się tak, aby były jak najbardziej przewiewne. Lato w Japonii jest gorące i wilgotne, więc najlepiej sprawdzają się konstrukcje drewniane i papierowe. Tu swoje zadanie w 100% spełniają ścianki Shoji, o których już pisałem we wcześniejszych postach. Dodatkowa ich zaleta jest taka, że w razie zniszczenia domu łatwo jest go odbudować, oraz są łatwe w montażu i demontażu, więc np. jak chcecie z dwóch pokoi zrobić jeden duży to żaden problem. :)

C.D.N.
_________________
www.jdm-option.pl !!! Najlepsze forum !!!


 
 
 
the_havran 


Auto: Black Chuck Taylor
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 2442
Skąd: z Wypizdówka
Wysłany: 2008-04-21   

Pamiętacie ten drewniany zegarek?
Przypadkowo znalazłem go na pewnej stronce:
http://www.firebox.com/pr...cy_conversion=1
 
 
darek 


Auto: leon FR 5F/ Ducati Hypermotard
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 935
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-25   

Kevin napisał/a:
większośc ludzi starego kontynentu śpi na puchowych i grubych materacach!


nie zgodzę się, ja mam najtwardszy materac z IKEA :lol:

btw, świetny wątek, jacy minimaliści z tych Japończyków 8-)
_________________
żona, cechy charakterystyczne: częste działania chaotyczno-histeryczne; łzawe reakcje mające charakter obronny bądź napastliwy; niemoc seksualna na widok męża (a z kochankiem to umie); nieprzydatny dodatek do posagu (często koszty utrzymania żony przewyższają stokrotnie wartość posagu)
 
 
 
Kevin 


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 3401
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2008-04-27   

the_havran napisał/a:
Przypadkowo znalazłem go na pewnej stronce


trochę za drogi ja na zwykły budzik, ale podoba mi się strasznie i chciałbym taki! :)

darek napisał/a:
nie zgodzę się, ja mam najtwardszy materac z IKEA


mnie żona wyklina za spanie na materacu zamiast wskakiwać do wspólnego wyra! :rotfl:

ja sobie kładę cienki materac na posadzkę i to najlepsze spanie! też z IKEA! :rotfl:
_________________
www.jdm-option.pl !!! Najlepsze forum !!!


 
 
 
capt66 

Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: polmos
Wysłany: 2009-03-05   

Kevin masz coś z tych bajerów w domu ??

jak tak to pokaż coś.
 
 
dexoos 


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: ZSW
Wysłany: 2009-03-06   

http://toys4boys.pl/Drewniany-zegar-item1397.html

:mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna